N.W.F. zet „Vierdaagsche”- plannen door VAN 23-26 JULI SPORT HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 28 MAART 1940. VIERDE BLAD, PAGINA 2. WANDELEN. naar EEN NIEUW BADHUIS AAN DE ESCAMPLAAN NEDERLANDSCH ELFTAL GEKOZEN een Utrecht Waarschijnlijk ook stertocht HAAGSCHE VOETBALBOND Do heer K. H. Broekhoff SLECHTS PAAUWE EN DRaGER GEHANDHAAFD ADSPIRANTENCOMPET1TIE VAN DEN H.V.B. AFGESLOTEN VOOR HET VERKEER. Van de stichting Centraal Badbeheer ■J~\E besprekingen voor de f organisatie van een wan- delsport-evenement ter vervan ging van de „Vierdaagsche” worden door de Ned. Wandel sport Federatie met kracht voortgezet en men is vast beslo ten de eenmaal gevormde plan nen door te zetten, nu de N. B. L. O. een afwijzend standpunt heeft ingenomen, ten aanzien van het aanbod der N.W.F. Omtrent den vorm van dit sport gebeuren vernamen wij, dat het de bedoeling is een normale „Vierdaagsche” te organiseeren en wel op Dinsdag 23, Woens dag 24, Donderdag 25 en Vrij dag 26 Juli met Utrecht als mid delpunt. JUBILEUM „DE VOLHARDING” ROTTERDAM LLOYD RAPIDE Het Luxemburgsche elftal VOETBAL Een schoolzwembad. Een stertocht? hebben iet werk sterke Zuid-Holland 2. Oranjeplein 2 deel, de met Laakkwartier 9 de' punten (4—4) Ooievaars 4 klopte met 111 Kranenburg 4 en Tour Boys 2, dat uitspelende met 021 van Clingendaal 2 had verloren, deed het nu een stuk beter, want Jan Crooy c.s. bleven nu met slechts 60 de baas. Afdeeling BB: Voor de tweede maal in dit seizoen heeft S.H.C. 2 een punt moe. ten afstaan aan V.O.D. 2. De eerste maal was de uitslag 22 en nu 11. Vreden, burch 3D.S.B 2 werd 43 en Postalia 3 klopte aan den Buurtweg met 40 Wes. terkwartier 4. Ingaande heden is de Koningin Em- makade tusschen Laan van Meerder- voort en Obrechtstraat wegens werk zaamheden aan de rioleering, afgeslo ten voor alle rijverkeer. B: Ook V.U.C. is het leidende Zwa.t te roepen. Integen. WIELRIJDER GEVALLEN EN GEWOND. Op den Hoogewal bij de Zeestraat is de 63-jarige H. O. uit de Carpen- tierstraat die per rijwiel was, aange reden door een personenauto, welker bestuurder tot heden onbekend bleef. De wielrijder kwam daardoor te val len en brak de linkerhand, terwijl hij tevens over pijn in den rug klaagde. De geneeskundige dienst heeft hem overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. JUBILEUM MEJ. M. VAN ZIJL. Op 1 April a.s. herdenkt mej. M. van Zijl, het feit dat zij 25 jaar werkzaam is op de naaikamer van het R.K. Zieken huis aan het Westeinde. MELKVENTER AANGEREDEN. De 43-jarige melkventer J. v. d. H. uit de Scheepersstraat is vanmorgen op de Paul Krugerlaan met zijn trans portfiets aangereden door een auto, bestuurd door den 33-jarigen G. J. de G uit de Haverschmitstraat. V. d. H. brak een elleboog en klaagde over in wendige pijnen. Hij is in het zieken huis aan het Westeinde ter observatie opgenomen. Naar wij vernemen zal namens de stichting Centraal Badbeheer een nieuw gemeentelijk badhuis gebouwd worden op den hoek Escamplaan-Weesperstraat. Reeds lang bestond in dit stadsgedeelte de behoefte aan een badhuis. Thans is het dan zoover, dat binnen zeer korten tijd de aanbesteding kan worden tege moet gezien. De bouwtijd van de bad inrichting bedraagt 9 maanden, zoodat onvoorziene omstandigheden voorbe houden deze in het voorjaar 1941 gereed zal zijn. Het nieuwe badhuis zal een capaciteit hebben van 54 stortbaden, verdeeld over een badzaal voor man nen links- van den ingang met 36 dou ches en een kleinere’zaal voor vrouwen rechts van den ingang met 18 douches. De badzalen liggen op de eerste verdie ping, de wachtkamers voor de genoem de groepen personen liggen links en rechts van de trap. Kuipbaden zal men in het nieuwe badhuis niet kunnen nemen. ONGELUK BIJ DE SCHOONMAAK. Woensdagmiddag is bij het zeemen van het keukenplafond van een per ceel aan de Cornelis Speelmanstraat de 59-jarige mej. C. van E. uit de Ter- nootstraat van een trapje, waarop zij stond, gevallen en heeft den linker pols gebroken. De geneeskundige dienst vervoerde haar naar het zieken huis aan den Zuidwal, alwaar zij ter observatie is opgenomen. UITBREIDINGSPLAN BROEKSLOOT- KADE. Op de Gemeentesecretarie, afdeeling S. en B. (kamer no. 32) zal van heden af, lederen werkdag van 9 tot 12 uur en van half 2 tot 5 uur (,’s Zaterdags van 9 uur tot 12 uur 30), voor een ieder ter inzage .liggen het bij Raads besluit van 16 November 1939 vastge- stelde plan tot herziening van het plan van uitbreiding, voor zoover be treft de terreinen, op dat herzienings- plan door een streep-kruisjes-lijn be grensd en in hoofdzaak gelegen tus schen de Ketelstraat, de Stuwstraat, de Broeksloot en den Trekvliet (plan- Broekslootkade)in een kaart, een toe lichtende beschrijving en bijbehooren- de bebouwingsvoorschriften als bedoeld in artikel. 39 der Woningwet. Dit plan van uitbreiding is goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land. Afdeeling N. Jn deze Delftsche af deeling won B.E.C. 0 uitspelende met 32 van D.H.C, 6. Zuideinde 2 sloeg thuis met 20 Ó.B. 3. O.B. 2 klopte Delft 2 met 21. B.E.C. 5 deelde met 11 de punten met Wit Blauw 2 en D.D.V.K. deed van zich spreken door een keurige 83 victo rie op D.V.C. 2. Afdeeling O. Met niet minder dan 141 won A.D.S. van H.D.V. 3. De jon gens van Goedhart hebben nu reeds 16 pnt. uit 9 wedstrijden en een doelgemid- delde van 6715. Westerkwartier 2, dat 4 pnt. kwijt is, stuurde Texas 3 met een 51 nederlaag retour en C.V.S 4, met 7 pnt. uit 5 wedstrijden, toog naar Naald wijk 3 en won, dank zij 3 goede doelpun ten van den adspirant de Roeide, met 4—2. Oranjeplein, dat in het Zuiderpark met 01 verloor van Ooievaars 3, nam nu wraak door met 93 in de meerderheid te blijven. Afdeeling P. In de ochtenduren is een goede wedstrijd gespeeld tusschen Tour Boys en N.L.S. De blauw-witten wonnen o.i. verdiend met 32 en hoewel de oranje-gelen wellicht 2 doelpunten heb ben verdiend, ontstonden deze uit naar on zen smaak ongemotiveerde strafschoppen, die beide onberispelijk benut werden. Hus 2 won thuis met 21 van Westerkwartier 3 D.H.B. 2 moest met 49 de meerder heid van Archipel 3 erkennen en Tedo 2 won, glad verdiend, thuis met 92 van Overvoorde 2. Afdeeling Q. Regelmatig gaat Laak kwartier 6 voort overwinningen te boeken. De rood-zwartgeblokten zegevierden nu met 72 over V.D.S. 4 en hebben reeds 18 punten uit 9 wedstrijden en een doelgemid- delde van 8913. V.U.F. klopte met 43 D.S.B., hetgeen een fraaie prestatie ge noemd mag worden. Archipel 4 verloor min of meer onverwacht met 24 van H. B S. 7 en A.E.C. 2 sloeg het zwakke P.D. K. 2 met 60. Afdeeling R. Het zevende elftal van A.D.O., met als uitblinker in de goal Tap, speelde zeker technisch beter dan W. O. D. A., doch de geel-groenen werkten dubbel zoo hard als de rood-groenen en WINDVLAAG DEED FIETSER VALLEN. Omstreeks half elf Woensdagavond reed de 31-jarige H. E. W H. uit de Badhuisstraat met zijn rijwiel in de Doornstraat. Door een plotselinge windvlaag verloor hij de macht over het stuur van zijn rijwiel, waardoor hij kwam te vallen en door een passee- rende personenauto werd aangereden. Hij brak het linkerbeen en werd door den geneeskundigen dienst overge bracht naar het Roode Kruis zieken huis. PAARD EN WAGEN TE WATER. Gistermorgen is op den Haagweg een paard, gespannen voor een vagen, op hol geslagen, doordat jongens het dier met steenen gooiden. Het gespan Kwam om te beginnen in botsing met een vrachtauto, welke be schadigd werd en reed vervolgens bij de Laan van Eik en Duinen te water. Het paard kon zonder letsel weer op het droge worden gebracht; tan den wagen, die door de brandweer op den kant werd gebracht, bleek de bok te zijn afgebroken. Voor den Maranathakring zal morgenavond in de groote zaal van het gebouw van Speykstraat 153, spre ken: de heer H. Heeresma, godsdienst onderwijzer der Ned. Herv. gemeente te Amsterdam, over het onderwerp: „Open Graf en open Hemel”. In verband met deze plannen hebben we een onderhoud gehad met den heer K H Broekhoff, waarnemend hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, voorzitter van de N. W. F. De heer Broekhoff stelde voorop, dat „weg van de groote verkeerswegen” het parool zal zijn, waaronder het evenement zal plaats hebben. Hij heeft, tijdens een recent verblijf in Amerika, deze gelegen heid benut om zich op de hoogte te stellen van de ontwikkeling der wandelsport al daar. En onmiddellijk constateerde hij, dat men zich in Amerika ook aan de leuze houdt. Hoe het in Utrecht zal worden? Ja, de N.W.F. heeft de organisatie natuurlijk nog niet in kannen en kruiken. Maar wel staat vast, temeer nu Friesland de plannen om in de plaats van Nijmegen een evenement te organiseeren, heeft laten schieten, dat er in de vierde stad des lands tijdelijk een wandelsportfestijn zal komen. De N.W.F. de 6 jaar oude federatie, die thans onge veer 3500 leden telt, kan stellig een derge lijk evenement organiseeren. ’t Moeilijkste probleem vormt natuur lijk het logies van de deelnemers. En dèt zal de N.W.F. niet alleen kunnen oplos sen. Gelukkig is er van zoo vele zijden medewerking toegezegd er zal naar alle waarschijnlijkheid een commissie gevormd worden onder voorzitterschap van Utrechts burgemeester, mr. dr. G. A. W. ter Pelk- wijk, om het vraagstuk van het logies on der de loupe te nemen dat ik er van overtuigd ben, dat ook dit zal gelukken Of Nijmegen ich niet gepasseerd za) voelen? Neen, daarover behoeft men zich geen zorgen te maken. Want wij van onzen kant alle pogingen in hi gesteld om in de eerste plaats Nijmegen te bewegen om een nood-Vierdaagsche te Zaterdag j.l. is de bestuursraad van de N.W.F. bijeen gekomen, waarbij het be sluit is genomen om ons met een telegram tot den N.B.L.O. te wenden. Op dit tele gram hebben wij, zooals bekend is, een kort en krachtig „neen" ten antwoord ge kregen. Overigens doet dit „neen” niets af aan ons vast besluit, om toch tot een Vierdaagsche te komen. De moeilijkheid was alleen: waar moet deze Vierdaagsche gehouden worden en wat moet het precies worden? De kwestie van het onderdak brengen der deelnemers moest eveneens van alle kanten bekeken worden, in verband met het feit, dat de kazernes uitgesloten waren. De N.B.L.O. heeft dit vraagstuk met de medewerking van het departement van Defensie elk jaar kunnen oplossen, zoodat de deelnemers aan Vierdaagsche tegen betaling van ƒ6 50 niet alleen aan de Afstandsmarschen kon den deelnemen, maar ook voor dit bedrag logies en voedsel kregen. Welnu: de op lossing zal, door de groote medewerking van Utrecht’s gemeentebestuur, ook voor de komende wandelsportgebeurtenis, ge vonden worden. Op 8 April a.s. bestaat de ’s-Graven- haagsche Coöp. Verbruiks-, Voort- brengings- en Voorzorgsvereeniging „De Volharding” u.a. zestig jaar. Het be stuur houdt op Zaterdag 6 April, des middags om 3 uur, een receptie in het Dierentuingebouw. O. U. aan mannen en hofjes e.d. „Aurora”, Ik wensch er met nadruk op te wij* zen, aldus de heer Broekhoff, dat de organisatie voor 1940 zuiver en alleen bedoeld is als een tijdelijke vervanging I van het wandelsportevenement te Nij' l megen. In dit opzicht sta ik precies oP hetzelfde standpunt als Utrecht’s bur gemeester: „Zoo fair mogelijk hande len ten opzichte van Nijmegen en den N.B.L.O. Natuurlijk zal de mogelijkheid niet uitgesloten zijn, dat de tijdelijke °r' ganisatie een groot succes wordt, om dat den deelnemers aan de marscha meer variatie op het gebied van na' tuurschoon geboden kan worden.Het^ dan kunnen zijn, dat de wandelaars*11 de toekomst op het organiseeren ?8® deze marschen, met Utrecht als c®®“ trum, zullen aandringen. Maar dat een kwestie van later zorg. De firma Ruys en Co., hoofdagente van de N.V. Rotterdamsche Lloyd, deelt mede, dat de Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het thuisvarende mailschip „Sibajak”. morgen resp. 11.13 v.m. en 12.08 uur nam. te Roosendaal, 12.21 nam. en 1 uur 8 nam. te Rotterdam D.P. en om 12.48 nam. en 1 uur 33 nam. alhier H.S. wordt verwacht. Wegens de zwa re bezetting zullen er twee treinen rijden. Gistermiddag zijn door de poiitiebrandweer schoorsteenbrander' gebluscht in dc perceelen Walcheren schestraat 8 en Prins Hendrikstraat 111 te Loosduinen. Overzicht. Eerste klasse A: Thuis spelende won Westerkwartier met 31 van D.H.C. „Boetje” bewees wederom over uits'e. kende keeperstalenten te beschikken. H. V.V. moest met 03 de meerderheid van A.D.O. erkennen; Laakkwartier stuurde Quick met een 04 nederlaag ietour en V.U.C. bleef met 31 in de meerderheid ever H.B.S. Aan den kop gaat nog steels Aangezien Nijmegen niet voor 1940 in aanmerking kwam, is de stad Utrecht, met haar prachtige omgeving aangewezen om het middelpunt te worden van de wande laars. Met den A.N.W.B. wordt bovendien overleg gepleegd om de mogelijkheden na te gaan van het organiseeren van een ster tocht voor wandelaars naar Utrecht, naast de gebruikelijke afstandsmarschen, waarbij voor de laatste zooveel mogelijk parcour- sen via de wandelwegen uitgezet zullen worden. Dit laatste brengt tevens het voor deel met zich mede, dat er niet een ver keersregeling door politie, marechausee, enz. enz. als in Nijmegen noodzakelijk is. Daarbij heb ik op den voorgrond ge steld, dat de N.W.F. in geen geval misbruik wilde maken van de positie van den N.B.L.O. en dat het de be doeling was om tegemoet te komen aan den wensch, welke in wandelsportkrin- gen steeds meer naar voren kwam: om toch iets dergelijks als den Vierdaag sche te organiseeren. Overzicht der lagere klassen. In aansluiting op het H.V.B. overzicht van gisteren, volgt hier nog een korte be schouwing over de lagere klassen dezer competitie. Afdeeling G. Bij de ontmoeting Quick 5W.I.K. 3 liet de aangewezen flui tist verstek gaan, doch een lid van de Haantjes, de heer v. d. Gunster, heeft op de meest correcte wijze den wegblijver vervangen. De thuisclub won met 51. Dat Laakkwartier 5 op eigen veld nog wel van V.U.C, 8 zou verliezen, werd alge meen onmogelijk geacht, doch een feit is het, dat de Stadionspelers met een 21 overwinning vertrokken. Tonegido 4, dat op Houtrust met 0—10 van H.B.S. 6 had verloren, deed het nu te Voorburg veel beter en wist een zeer verdienstelijke draw te bewerkstelligen (22). H.B.S. blijft nog de leiding behouden met 14 pnt. uit 9 wedstrijden, gevolgd door Laakkwartier, dat 13 pnt. vergaarde uit 10 ontmoetingen. Afdeeling H. Met 4—1 klopte C V. S, 3 het tweede elftal van Adelaars, waar door dit Houtwegteam met 12 pnt. uit 7 wedstrijden den kop behoudt, terwijl A. D.O. 6, dat aan den Fruitweg gelijk speel de tegen V.D.S. 3 (3—3), met 10 pnt. uit 7 wedstrijden de wit-zwarten op den voet blijft volgen. V.O.D.dat uitspelende met 23 van Quick 6 had verloren, nam op eigen veld behoorlijk revanche, door met 52 te winnen. Oranje Blauw 3 kon het thuis ook niet tegen Wilsonmeters bolwer ken, want het verloor met 05. De neven van Oome Arie wachten na 10 wedstrij den, nog steeds op hun eerste succes. Afdeeling I. Een uiterst spannende kamp is C.W.P.— M.V.K.V. geweest, waar van de uitslag vrijwel de beslissing bracht voor de definitieve bezetting van de eer ste plaats. De thuisclub verscheen weer met eenige invallers en Jaap Crooy en zijn mannen vertrokken met een fraaie 4—1 victorie. In deze ontmoeting werden drie strafschoppen toegekend, die echter alle onbenut bleven. De rood-witten staan nu aan het hoofd met 12 pnt. uit 7 wedstrij den, terwijl C.W.P. 12 pnt. uit 8 wed strijden hebben. H.V.V. 5, met Jan Koele- man en dr. van Moorsel in de gelederen, nam de verwachte, (26) nederlaag van Ooievaars 2 in ontvangst. Tedo verscheen aan den Buurtweg om Vogel 2 te bekam pen, doch wie verwacht had, dat de jon gens van v. Dijk met een gemakkelijk ver kregen zege zouden vertrekken, kwam be drogen uit, want de wit-blauwen weerden zich zoo dapper, dat zij met de rust een 3i voorsprong boekten om tenslotte uiterst eervol met 3—4 te verliezen. Afdeeling J. In deze afdeeling blijft D.C S. den toon aangeven. Met 51 ble ven de jongens van de Ridder en Taue- chio over B.M.T. 4 in de meerderheid en leiden nu met 17 pnt. uit 10 wedstrijden Zij hebben nog slechts 4 wedstrijden in handen. Red Cocks, dat met 92 Celeritas 4 klopte, is drie punten kwijt, doch heeft nog 6 wedstrijden voor den boeg Maas straat 2 boog aan den Fruitweg het hoofd voor Naaldwijk met 25. Afdeeling K. Dank zij een keurige 70 zege, uitspelende op D.C.S 2 be haald. plaatste H W V.V zich met 17 pnt uit 10 wedstrijden aan den kop WDS sloeg met 4—2 M.V.K.V. 2 en heeft nu 12 pnt. uit 8 wedstrijden evenals Clingen daal. dat Dpdge S.V. 2 met een 73 ne- I derlaag terug stuurde. Westerkwartier met 15 p. uit 9 wedstrj. den, gevolgd door A.D.O. met 17 p. uit 11 ontmoetingen. Eerste klasse het niet gelukt om Blauw een halt toe deel, de Fruitwegspelers wonnun 0 en hebben nu 13 p. uit 7 ontmoetrj. gen. Scheveningen, dat in net zuMerparj met 24 van S.V.C. had verloren, na® aan den Fruitweg met 41 op de rood, broeken revanche. Eerste klasse C: Bij Kranenburg S.H.O.T. schitterende de scheidsrechter door afwezigheid; de wedstrijd werd nu geleid door een lid van de thuisclub. De bezoekers, die in Prins en Mante, resp, als spil en linksbinnen, uitblinkers had. den, verloren misschien niet geheel ver. diend met 56. C.V.S. sloeg Laakkwar. tier met 53 en R.V.C. won met 5--0 (reglementair) van Oranje Blauw, fere. lijk wegens onwilligheid van twee jeug. Vge neven van Oome Arie. Eerste klasse D: De score van den dag komt ditmaal op naam van VO. G.E.L., dat het zwakke H.B.S. met liefst 180 inmaakte. Ooievaars verloor in hit Zuiderpark met de odd-goal (3—4) van Laakkwartier. Aan de Jan Wapstraat wonnen de rood-zwart-geblokten met 15 0. A.D.O. was zeker sterker dan Spoor wegen, doch de 94, waarmede de rood groenen wonnen, geeft geen juist oei'd van hun meerderheid. Westerkwartier verloor aan den Houtweg verdiend van D.H.C. met 29. Eerste klasse E: Een tegenvaller was het ongetwijfeld voor H.D.V., dat het aan den Moerweg met 23 verloor van V.I.O.S., doch de groen-wit-gebloxten bof ten nog, dat ook Quick een veer moest laten aan B.M.T. (44). V.C.S.T. moest met een 34 nederlaag- tegen W.A.C. ge- noegen nemen en C.W.P verloor te Voor burg met 25 van H.T.B. laten organiseeren. De gemeente kan ons echter, gezien den financieelen toestand, daarbij niet steunnen. Nu het vaststaat, dat Utrecht wèl steun kan verleenen en dit ook krachtig zal doen is het logisch, dat de N.W.F. het terrein barer activiteit naar het Sticht verplaatst, ook al omdat het bestuur van de Jaarbeurs b.v. reeds zijn medewerking toezegde, wat het even tueel onderdak brengen van de deelnemers van den Utrechtschen Vierdaagsche in de Jaarbeursgebouwen betreft. Natuurlijk begrijpen wij zeer goed, dat onze plannen, waarvan het doorgaan thans vast staat, door den Nederlandschen Bond voor de Lichamelijke Opvoeding, die nu al weer 26 jaar lang den Vierdaagsche te Nijmegen heeft georganiseerd, niet met bijzondere groote instemming zijn ontvan gen. Omdat het departement van Defensie zijn medewerking aan het logies der deel nemers niet kon verleenen, moest de N. B.L.O. tot het besluit komen, de afstands marschen dit jaar niet te houden. Onmiddellijk na de publicatie van dit laatste, heb ik mij, aldus de heer Broek hoff in een persoonlijk schrijven tot den vice-voorzitter van den N.B.L.O.. majoor Breunese, gewend. Daarin heb ik er op gewezen, dat de leden van de Federatie aandrongen op de organisatie van een der gelijk sportfestijn en dat de N.W.F die o.m. door het Nederlandsch Olympisch Comité erkend wordt als de organisatie, welke de wandelsport in Nederland ver tegenwoordigt, daartoe de aangewezen in stantie was. Gisteravond is op het terrein van Spora te Luxemburg nog een oefenwedstrijd ge speeld, waarna de definitieve Luxemburg sche ploeg voor de ontmoeting tegen Ne derland is samengesteld. Na vergelijking met het elftal, dat met 43 van België B. verloor, blijkt, dat vier wijzigingen zijn aangebracht. Het trekt de aandacht, dat het geheele achtertrio is veranderd, het geen overigens ook in de Nederlandsche ploeg het geval is. Het definitieve elftal voor Rotterdam bestaat uit: Doel: Jaeger (Stade Dudelingen). Achter- Witry I en Witry II (beiden Stade Dudelingen). Midden: Dumont (U.S. Luxemburg), Becker (U.S Dudelingen) en Fischer (The National Schifflange). Voor: Everad (Niedercorn), Libar (Stade Dudelingen), Feller (Stade Dudelingen), Mengel (U.S. Dudelingen) en Kemp (A.S. Differdingen). Als reserves zijn aangewezen: Lahure (Niedercorn), Neiseler (Schifflange), Fei- der (Niedercorn) en Fonck (Beggen). De heer Swillen (België) zal de ont moeting leiden. TRAMSTORING. Iets over zessen is gistermiddag, vermoedelijk door kortsluiting in een wagen van de Delftsche tram, een draad van het electrische net bij de Gevangenpoort afgeknapt en gedeelte lijk naar omlaag komen te hangen. Wèl ontstond er ’n storing ter plaatse, maar de geheele sectie, waartoe dit gedeelte van het electrische net be hoort, behoefde gelukkig niet te wor den uitgeschakeld, zoodat alle tramlij nen., welke hier passeeren en dat zijn er heel watkonden worden omge legd en over Spui, Korte Poten en Plein werden gedirigeerdte weten lijn 3, 3A, 8, 9 en de Delftsche en Voor- burgsche tram. Daar op dit uur het reizigersvervoer wel zeer gering is, en iedereen tenslotte toch met zeer wei nig vertraging zijn plaats van bestem ming kon bereiken, ondervond het pu bliek weinig ongerief. Men slaagde er betrekkelijk spoedig in, het euvel te herstellen en om kwart over zevenen kon het tramverkeer weer normaal functionneeren. Op Donderdagavond 4 Apr. wordt in restaurant „Hof van Holland” in de Wagenstraat een bijeenkomst ge houden van het Nederlandsch Econo misch Verbond „De Eendracht”. In deze bijeenkomst zal o.a. de heer J. P Bakker spreken over het onderwerp „De nieuwe mensch in de nieuwe economie”. Iets nieuws is, dat in dit gebouw eveneens zal worden ondergebracht en wel gelijkvloers onder de badzaal voor mannen een schoolzwembad. De afme tingen hiervan bedragen 20 x 6.24 m., de diepte kan men regelen van 0.80- 1.20 m. Ofschoon zooals bekend reeds het schoolzwemmen, d.w.z. het geven van zwemonderricht aan de jeugd reeds wordt beoefend in de verschillen de zweminrichtingen is men bij het projecteeren van dit schoolzwembad van de gedachte uitgegaan, dat deze zweminrichtingen niet rustig genoeg zijn om de jeugd het zwemmen bij te brengen. Het zwembad is geheel ge scheiden van de badinrichting; de ruim te voor uit- en aankleeden, welke tevens is bestemd voor het geven van droog- zwemlessen, ligt op de eerste verdieping links van de groote badzaal voor man nen. Zijn wij wel ingelicht, dan is het de bedoeling na schooltijd de zwemzaal te verhuren aan vereenigingen, voor het geven van lessen. Onder de kleine badzaal voor vrou wen rechts van den ingang komt een politiepost met localiteit voor den sectorcommandant van den luchtbe schermingsdienst. Dit politieposthuis wordt voorzien van een gassluis. Voor den Zondag te spelen wedstrijd tegen Luxemburg De Keuze-Cotnmissie van den K.N.V.B., die het na de débacle tegen België en het verdwijnen van Smit wel heel moeilijk heeft, heeft het Nederlandsch elftal, dat Zondag te Rotterdam tegen Luxemburg speelt, thans definitief als volgt samen gesteld: Doel: van Male (Feijenoord) aanvoer der. Achter: Slot (Blauw-Wit) en Choufoer (A.D.O.) Midden: Paauwe (Feijenoord), Poulus (S.V.V.) en de Vroet (Feijenoord). Voor: Drager (D.W.S.), Drok (Sparta), Vroomen (Juliana), Lenstra (Heerenveen) en Bergman (Blauw-Wit). Reserves zijn: Wille (EDO.), Wilders (Blauw-Wit), Loof (A.D.O.), de Heer (A.D.O.) en Stijger (Blauw-Wit). De Bondstrainer Bob Glendenning heeft de spelers Dijkstra, Caldenhove en Veute bezocht, die, naar men weet, reeds in het elftal voor Luxemburg waren gekozen, doch dezer dagen geblesseerd werden Glendenning heeft aan de Keuze-Commis- sie medegedeéld, dat zijns inziens alle drie spelers in verband met hun blessures Zondag niet opgesteld konden worden. Uit de nieuwe samenstelling blijkt, dat mede in verband met de blessures van enkele spelers, slechts twee spelers, die ook tegen België te Antwerpen van de partij waren, Zondag a.s. tegen Luxemburg zullen uitkomen, n.l. Paauwe en Drager. Deze, uit nood geboren ploeg, zal het tegen Luxemburg heusch wel kunnen bol werken en het zou ons niet verwonderen, indien uit dit verjongde elftal een goede kern voor de toekomst zou overblijven. Het internationale Nederlandsche voet bal moge even in den put zitten, reden voor al te veel pessimisme is er toch ook niet. D. H. B. 7 6 0 1 12 40—10 1.71 Cromvl. 3 10 7 1 2 15 36—13 1.50 Esdo 2 won aan den Buurtweg met 10 van Postduiven 3, na spannenden, sportle ven kamp. Rijswijk 3 zag zich aan het Ju- lialaantje met 13 geklopt door Terlaak 3 en Postalia 2 bezocht Monster 2 en retour neerde met een 21 victorie. NED. CHR. VROUWEN GEH. ONTH. UNIE. Zaterdagavond bood de N. C. V. G. i ongeveer 300 behoeftige vrouwen uit logementen. een Paaschwijding in welke stond onder leiding van de 82-jarige jonkvr. H. S. Hartsen uit Beekbergen. Medewerking werd verleend door het Chr. muziekgezelschap „Euphonie”. Mej. Hoekendijk vertelde bij lantaarn plaatjes een eenvoudig Paaschverhaal. De presidente van de Haagsche afdee- ling, mevr. C. van Lennep-Gunning, bracht de Paaschboodschap aan deze menschen. Het hoogtepunt van den avond be stond uit de uitdeeling van broodjes en chocolade, welke met graagte wer den gebruikt. Aan het einde van de samenkomst kregen de bezoekers nog een tractatie mee naar huis, nadat jonkvr. Hartsen een slotwoord had ge sproken. Afdeeling L. De misstap, die Crom- vliet 2 tegen ’s-Gravenzande 2 heeft ge maakt, door aan de Pannenbuurt met 48 te verliezen, heeft het ruimschoots goed ge maakt door thuis met 80 Kranenburg 3 te verslaan De witrooden hebben nu 16 pnt. verkregen uit 9 wedstrijden. Jagers 2 ontving de verwachte nederlaag van Zw - Blauw 2 (1—3). Afdeeling M. De strijd om de lei ding tusschen D.H.B. en Cromvliet 3 ein digde in een 21 zege voor „De Hechte Band”. Deze twee geduchte concurrenten staan er nu als volgt voor: gsp.gw.gel.vrl. pt. v.t. gem 6 0 1 12 7 1 2 15 verdienden zeker de tenslotte verkregen i 61 overwinning. O D.B. heeft ten twee- den male in dit seizoen het hoofd moeten buigen voor Spoorwijk 3, nu met 1—2 (de eerste maal met 13). W.O.D.A. wijst hier den weg, die naar het kampioenschap 1 leidt met 13 pnt. uit 7 wedstrijden. R.V C 5 verloor thuis, onder puike leiding van der. R.V.C. scriba, met 24 van Te Werve 3 en Duno 3 klopte op Ockenburg met 6—3 H.V.V. 6. Wassenaar 4, dat nog steeds puntloos is, moest met 15 de vlag strij ken voor S.V.H. 2. Afdeeling S. De zevende editie van Laakkwartier stuurde een gehavend A.T. V.V. 2 met een 82 nederlaag retour. N. L.S. 2 won aan de van Tuyllstraat met 131 van C.V.S. 5. V.I.O.S. 5 verloor, na prettigen kamp, met 3—5 van Shot en V. U.C. 10 kreeg thuis met 06 klop van ‘Zwerm. Afdeeling T. Wederom boekte V.V L. twee punten op zijn debet-zijde, want met 70 kreeg de vijfde uitgave van B. M. T. aan den Buurtweg klop van de zwart- geelen. Aanvoerder Kortekaas speelde een pracht-partij als back, terwijl Knijf, hoe wel nog niet geheel de oude, vier doelpun ten voor zijn rekening nam. De jongens van Hamme staan nu zegevierend aan den kop met 14 pnt. uit 7 wedstrijden en een doelgemiddelde van 719. S.Ó.A. 3 sneu velde thuis tegen Duno 3 met 15 en Vre- denburch 2, dat 5 pnt. kwijt is, won met 81 van S.H.C. Afdeeling U. Concordia 2 klopte met 61 D.D.V.K. 3. Delft 3 moest met 26 de meerderheid van Wit Blauw 3 erken nen en ook Concordia 3 bracht het weder om tot een overwinning en wel met 4—-0 op Zuideinde 3. Afdeeling V. Niet ten volle verdiend won V.V.L. 2 uitspelende met 21 van Spoorwijk 4. Wit Blauw 4 klopte met 73 A.E.C. 3. C.V.S. 6 deelde met Adelaars 3 de punten (22) en Postduiven 4 won op Madesteijn met 31 van C.V.H. 3 Afdeeling W. Behoudens bijzondere omstandigheden zal O.D.B. 2 hier wel met den kampioenstitel gaan strijken en daar heeft dit elftal ook volkomen recht op. Nu het weer met 60 van A.E.C. 4 heeft ge wonnen, kan het wijzen op 19 pnt. uit 10 wedstrijden met 3 thuis- en 1 uitwedstrijd voor den boeg. D.V.C. 3 sloeg met 71 i C.W.P. 2 en A.D.S. 2 won van S.V.G.E.B. 2 dat weer eens zonder keeper verscheen, met 83. Wilsonmeters speelde ’n sportie- I ven strijd tegen S.V.H. 3 en verloor met i 1—2. Afdeeling X. Het tweede elftal van C.V.H. houdt nog steeds de eer van zijn vereeniging hoog. Nu won het met 42 van Tedo 3 en is in het bezit van 17 pnt. verkregen uit 9 wedstrijden. Shot 2 was he* eenige elftal, dat gedurende de Paasch- dagen verstek liet gaan. Ergo 10 boete en 2 pnt. in mindering. V.U.C. 9 zegevier de met 6—0 over Red Cocks 2. Afdeeling Z. Begon deze afdeeling aanvankelijk met 10 elftallen, geleidelijk verdwenen Zwerm 2, B.E.C. 6, K.N.B. 2 en Laakkwartier 10, van het tooneel, zoo dat de resteerende zes teams met 10 wed strijden zijn uitgespeeld. Laakkwartier 8 won met 43 van Zwart-Blauw 3. Afdeeling AA. W.O.D.A. 3 debu teerde met een 39 nederlaag tegen het FEESTAVOND VOOR DE VERPLEEG DEN VAN HET VERZORGINGSHUIS LAAN VAN MEERDERVOORT. De leden en het bestuur van de Oran- jevereeniging Prins Bernhard hebben aan de verpleegden van het verzor gingshuis aan de Laan van Meerder- voort dezer dagen een feestavond aan geboden. Na de opening door den voor zitter den heer A. H. Zellenrath traden achtereenvolgens op de heer Hoebert, met zang en voordracht, de heer Corlé met cabaret- en declamatiezang. de da mes Gruben, de Munnik en v. d. Hengel met keurige dansen. De heer J. v. d. Tuin verzorgde het muzikale gedeelte, de conference en de leiding berustten bij den heer C Klop, Na de pauze een klein tooneelstukje van de Egelantiers, snelteekenen van den heer P. ’t Hart, en een duet voor sopraan en tenor. Tot slot een mooie dans van de balletclub der vereeniging. Geenszins de bedoeling den N. B. L. 0. in de wielen te rijden Het geldt thans in de eerste plaats zorgen, dat er iets komt, dat de zoo tra»*' tionieele afstandsmarschen te Nijmeg®®1 vervangt Wij hebben thans nog 4 ma3®! den voor den boeg en daarin zal zeer werk verzet moeten worden om de p*3 nen. welke thans zijn gerezen, ten uitv°®* te brengen. Ik hoop, dat de N.W.F. er zal slagen een nationale gebeurtenis organiseeren. welke met behulp van gezamenlijke Utrechtsche burgerij zal,38, gen. De kansen daarop zijn groot, Ju’’ omdat zich in Nijmegen de laatste j»r® een zekere moeheid de traditie wil «a nu eenmaal, dat het parcours zoo min gelijk veranderd wordt kenbaar gemaakt. Vooral onder de deelnemers. 01 zich elk jaar opnieuw aanmelden. Wij hebben naar aanleiding van het venstaande ook nog even geïnfonne*1® naar de plannen van een Nijmegensch mité, dat zelf de organisatie van een no°®' Vierdaagsche ter hand zou willen nert16®' Uit een kort gesprek met den buigen*®®5 te> van de Keizer Karelstad, bleek echter, dat het organsieeren van een I gelijk evenement in 1940 voor Nijn*®^ zeer onwaarschijnlijk is.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 14