VALDA PASTILLES tot Si GEMENGD NIEUWS RADIONIEUWS UIT DE OMSTREKEN HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 28 MAART 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. „UW MAN IF4S UW MAN NIET" Een/'gfabrikante:M/j,,DeBetuwe"Tiel NV. TUINMUUR OMGEWAAID INBRAKENREEKS TE DEVENTER MIJN ONTPLOFT TE PETTEN TWEE JONGENS VERMIST ONDERWIJS EN KERK Schuitenvoerder verdronken NOODLOTTIG ONGELUK MET EEN REVOLVER rf TOMATENSAP De „Gerco” volkomen wrak Een stuk schipbrug ging er van door RADIO-PROGRAMMA Acht arrestaties Oude man gedood GRIEP ECHTE VALDA MOLT IK ML WEER DRIFTIG MAKEN S V/EEP VOF MINUTEN TE LAAT MET M’N p p Eventueel ander station. •TVOODDfELiGST toestand opgenomen. 125 aan- IJmui- Burgerlijke Stand van Leidschendam, ONDERTROUWD A. Lelieveld en Joh. Willems 0.Tooneel. (opn.) B. den Het Nederlandsche motorschip „Ger co”, groot 147 ton, toebehoorende aan de reederij G. Slump, te Delfzijl, dat twee maanden geleden aan de Engelsche kust strandde, is de rivier de Tees binnen gesleept. De inspecteurs van Lloyds verklaar- den het schip volkomen wrak en de ver zekeringsmaatschappij betaalde de ver- zekeringssom. Kapitein en bemanning keerden naar Nederland terug. Het wrak werd voor een paar honderd pond sterling opge kocht. Gisteravond is bij het opendraaien van de schipbrug te Deventer een beu gel gebroken, met het gevolg- dat het opengedraaide stuk losraakte en stroom afwaarts dreef. Men slaagde er spoedig in het losse deel te achterhalen en op zijn plaats te brengen. Het verkeer on dervond door dit incident eenigen tijd oponthoud. V.P.R.O. 10.40 Avondwijding. V.A.R.A. 11— ANP. 11.10 Jazzmuziek. 11.40 Orgel spel. Vrijdag 29 Maart Hilversum I 1875 en 414.4 m. V.A.R.A. 8.— uur v.m. ANP. Gram.muz. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Viool en piano. 10.50 Declamatie. 11.10 VARA-orke^t. A.V.R.O. 12.uur nam. De Palladians. 12.45 ANP. 1.Amusementsorkest. 2.Voor de huis vrouw. 2.10 Viool en piano. 2.40 Causerie De politie heeft te Deventer acht jon gelieden van ongeveer negentien en twintig jaar gearresteerd, die zij ver dacht van inbraak, diefstal van geld en gouden sieraden of heling hiervan. De jongelieden hebben te Deventer een reeks kleine inbraken gepleegd Zij zijn naar het huis van bewaring te Zutphen overgebracht. Gistermiddag is de 57-jarige schuiten voerder J. de Boer te Lemmer, werk zaam bij de Zuiderzeewerken, van zijn schuit gevallen en verdronken. De zoon van den schuitenvoerder, die in dezelfde schuit voer, slaagde er door het ruwe weer niet in, zijn vader te redden. LEIDSCHENDAM. Helpsters bij den geneeskundigen dienst. Binnenkort zal alhier een cursus worden gehouden voor opleiding van helpsters bij den geneeskundigen dienst, in tijd van oorlog. De burgemeester richt een drin gend verzoek tot de dames van 18 jaar af, zoowel gehuwde als ongehuwde, die zich ter beschikking willen stellen tot het vol gen van een cursus als bovenbedoeld, zich zoo spoedig mogelijk daarvoor op te geven. De aangifte kan geschieden op het raad huis en aan de pastorie van de R.K., Ned. Herv. en Geref. kerk. Zevenjarige jongen gedood In de Soeijstraat te Tilburg heeft zich gistermiddag een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij een zevenjarige jongen om het leven is gekomen. Vermoedelijk tengevolge van een plotselingen en zeer krachtigen ruk wind woei een twee meter hooge tuinmuur om, juist op het moment, dat het zevenjarig zoontje van de familie van der Wens te Tilburg hier passeer de. Het ventje werd onder het vallende steen bedolven. Vrij spoedig kon men het lichaam onder het puin vandaan halen, doch het jongetje bleek inmid dels te zijn overleden. meene vergadering. Op de gadering ging voor - ren naar herstellingskolonies samengesteld als volgt: H. Verheijen, voorz.; zuster H. Bekker. secretaresse, Voorburgscheweg 2; W. H. Tieman, penn.; J. Koole, 2e voorz.; mevr. Koning, 2e secr. en de heeren Oost- wouder en de Vries, commissarissen. Burgerlijke Stand van Wassenaar. ONDERTROUWD: A. van der Linden en I. M. Hendrix. W. J. Hoogenboom en C. C. Went. A. D. van Duijkeren en C. J. Nijp. A. J. Beijersbergen en E. Pfeffer GETROUWD: J. H. Zaaijer en A. C. M. Kïees. BEVALLEN: A. N. Bellekom geb. Bran- denburg, z, A. C. van der Kooij geb. Putker, z. W. L Rodenburg geb. van der Velde, d. J. C. Edelaar geb. Korte- kaas, z. W. G. H, Scheeres geb. Knik, z AA. Delfos geb. Poot, d. H. C.M. Bakker geb. Conijn, d OVERLEDEN: M. Kox, echtg. van P. A. Baast, 61 j. Door tram aangereden en levens gevaarlijk gewond Gisteravond omstreeks kwart voor elf is te Amsterdam een 21-jarige te legrafist werkzaam op het rijkstele- graafkantoor, bij het oversteken van de Raadhuisstraat op den hoek van de Spuistraat, door een tram van lijn 13 aangereden. Hij bekwam daarbij een hersenschudding en een schedelbasis- fractuur en werd in levensgevaarlijken in het Wilhelminagasthuis V.A.R.A. 9.30 „Boccaccio”, operette Het de Herv wordt gevierd het Forum Theater. Op Donderdagavond 4 April heeft een herhaling plaats voor de hier gelegerde militairen. Tot schrijver aan de gemeen- te-secretarie alhier is benoemd de heer N. H. Lotichius te Haarlem. motorlogger te IJmuiden een dat 30 mijl Romeinsch Nederland De Romeinsche heerbaan langs den Rijn van Nijmegen af tot aan de zee werd door vele vestingen verdedigd. Slechts sommige daarvan zijn onder zocht te Nijmegen, te Vechten en te Utrecht. Ook 6 k.m. ten Westen van Utrecht bij de Meern zijn sporen van een Romeinsche vesting gevonden. Dank zij de medewerking van den eigenaar van het terrein, den heer F. J. van Woudenberg, zal deze vesting we tenschappelijk worden onderzocht. Leider is prof. dr. C. W. Vollgraff te. Utrecht. den Schoolraad accentueerde. Hierna heb ben de vertegenwoordigers van de minis ters van Algemeene Zaken en van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, alsmede van de plaatselijke overheid hun geluk- wenschen aangeboden. In de middagvergadering heeft prof. dr. K. Dijk, uit Zwolle, hoogleeraar aan de Theologische Hoogeschool te Kampen en vice-voorzitter van den Schoolraad, de ge dachtenisrede gehouden, waarna afge vaardigden van verschillende onderwijs organisatie hun gelukwenschen hebben aangeboden. Tal van autoriteiten woonden de openingsplechtigheid Dij. Na de openingsrede van den voorzitter, ds. J. Barbas uit Hengelo (G.), nam prof, van Poelje het woord om de gelukwen schen namens den minister van Onderwijs over te brengen en mededeeling te doen, dat het H.1,1de Koningin heeft behaagd, ter gelegenheid van dit jubileum den voor zitter, ds. J. Barbas, te bevorderen tot officier in de orde van Oranje-Nasau. Vervolgens richtte dr. Colijr. zich met een korte rede tot de vergadering namens de Anti-Revolutionaire fracties der Sta ten Generaal. Spr. achtte ’t een voorrecht, op deze bijeenkomst mogen spreken en wel om een dubbele reden in de eerste plaats, omdat de oprichting van een school raad is geschied in de politieke sfeer. De stoot tot deze oprichting is aldus spr. uitgegaan van enkele politieke persoon lijkheden. Daarom is het zoo begrijpelijk, dat zij, die het geestelijke nageslacht zijn van de mannen van 1889. nu ook van hun belangstelling blijk willen geven. In de tweede plaats is het noodig, zoo nu en dan hoogtijdagen te hebben, die herinneren aan het verleden. Spr. memoreerde het werk van de voor gangers in den schoolstrijd en wees ver volgens op het feit, dat de taak van den r - 2 - vooral in dezen zorgvollen tijd. T* dr. j. R.° siötemaker d" Bruine als'yer- rïsché "fracties de? Staten-Gene’raal. Tenslotte sprak pi mens den Onderwijsraad. R.K. Volksbond Onteer voorzitterschap van den heer A. Langeveld kwam de R.K. Volksbond in algemeene ledenvergadering bijeen in het R.K. Vereenigingsgebouw. Na het zingen van het strijdlied en goedkeuring der notulen was het woord aan den heer G Slingerland uit Alkmaar voor de behandeling van zij:n onderwerp „Nu in het R.K. Werkliedenverbond”. Hierna volgden eenige mededeelingen betreffende de thermometer-actie, het moederfonds en een nieuw reglement, dat aan alle leden gratis zal worden ver strekt. Verkoudheid en Keelpijn Jgy worden krochfig bestreden door het sterk ontiseptische geneesmiddel Zorg steeds een doos bij de hond S te hebben. Vroog noor de Hollondsche d oo z e Geref. Kerken. Aangenomen als hulpprediker naar Lei den de heer G. van Andel, cand. te Sche- veningen. Beroepen te Paesens c.a. ds. Y. Feen- stra, cand. en hulppred. te den Helder te Uithuizen ds. O. A. Zijlstra te N.-Beerta EXAMENS Machiniste n-e x a m e n. Geslaagd voor diploma A de heeren G. K. E. Hollman, te Driehuis-Westerveld, E. R. Th. Les te Haarlem en A. Smit te Amsterdam. VOORBURG. GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester dr. Nederbragt. Bij de ingekomen stukken maakte de heer Slappendel bezwaar tegen de nota inzake begrootingswijziging 1940 in ver band met de salarieering van het gemeen- tepersoneel. Bij het voorstel tot vaststel ling der vergoeding óver 1939 voor bijz. scholen wegens boventallige leerkrachten wees de heer van Borrendam op de zeer gunstige positie van het bijzonder onder wijs tegenover het openbare, en verzocht de aandacht van den wethouder voor het feit, dat aan de openbare school aan de Prinses Mariannglaan een kweekeling met acte wordt gevraagd op een salaris van 30 per maand. Aangenomen werd dit voorstel evenals de voorstellen tot vast stelling der vergoeding wegens vakonder wijs over 1938 tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met Noot dorp inzake toelating van leerlingen tot den gemeentelijken handelscursus wijzi ging van de Bouwverordening en toepas sing z.g oorlogsclausule in verband met aanleg Westenburgstraat c.a. Bij het voorstel inzake wijziging van de beböuwingsvoorschriften behoorende bij het uitbreidingsplan werden opmerkin gen gemaakt door de hoeren Slappendel en Vermande. De artikelen 1 en 2 van het wijzigingsbesluit werden z.h.s. goedge keurd, terwijl art. 3, waarin '"ordt bepaald, dat B .en W. van het bepaalde in lid 1 vrijstelling kunnen verleenen voor het oprichten van een transformatorgebouw- tje, een urinoir, een abri, een kiosk, een benzinelaadstation e.u„ op gronden, be stemd voor straat of plartsoen, werd goed gekeurd met de stemmen van de 3 S.D. A. P leden tegen. Bij het voorstel tot het voeren van een rechtsgeding met den heer Haamel te ’s-Gravenhage tot ontbinding ’’an de ge sloten koopovereenkomst van gronden, wilde de heer Formijne naar aanleiding van een nog op het laatst ingekomen schrijven van den heer Haamel nog even met dit rechtsgeding wachten. Uit de mededeeling van wethouder Meijer bleek deze daar ook nog voor te zijn, tenslotte besloot de raad met algemeene stemmen tot voering van dit rechtsgeding. Bij de begrootingswijziging 1940 werd 40Ó gevraagd voor het afmaken van een rijdende muziektent, waaraan destijds door jeugdige werkloozen was begonnen, maar welk werk, doordat er geen jeugdige werkloozen meer aanwezig waren, was stop gezet. Voorgesteld werd nu. dit werk als contra-prestatie door werklooze vak lieden te laten afmaken. Een voorstel, om dit werk in normaal loon te laten afma ken. werd met 6 tegen 10 stemmen ver worpen voor stemden de 3 S.D A.P. leden en de heer van Steenhoven (R.K.). Dien der (R.K en Bijlaart (R.K). Bij de begrootingswiiziging bleek, dat van de verzekerings Mij. 5293.10 was terugontvangen voor den diefstal in het gebouw van Maatschappeluijk Hulpbe toon, terwijl een bedrag van 1075 werd aangevraagd voor het maken van een ge wapend betonnen kluis in dit gebouw. Bij een voorstel ontheffing schoolgeld MO. kwam naar voren de scfioolgeld- regeling M O. en V.H.O. zesvoudige aan slag. waarbij door de heeren Formije, de Hartog en Vermande vooral bezwaar werd gemaakt tegen het artikel, waarbij de ouders dezen aanslag zouden moeten be talen. wanneer de overgang meer dan een maal is geweigerd. Deze heeren dienden hiervoor een ander artikel in. dat door B. en Wvoor prae-advies werd overge nomen. Nadat nog was goedgekeurd een voor stel tot verlenging van de huurovereen komst met „Het Groene Kruis” betreffen de het perceel Kerkstraat 62 en een voor- Tn„Hl„r bésloot de rafiadgnoaffnAet Ult.breidingsp'a'1„ in Harmony” 5.50 tot 6.20 Programma besloot de raad nog tot verkoop van 3668 - - - - m2 grond 19 tot een totaal bedrag van 69692 aan de Prinses Mariannelaan en Tuinluststraat aan den heer P. J. Wolters. De smid had, zooals vaker gebeurde, bezoek van eenige militairen. Naar het schijnt ging een van hen op roekelooze wijze met zijn revolver om. Plotseling ging het wapen af, met het gevolg, dat de smid door een kogel in het hoofd werd getroffen. De man was op slag dood. In den loop van den dag stelde het parket uit Utrecht ter plaatse een onderzoek in. Het lijk van het slacht offer is door de politie in beslag ge nomen en voor sectie naar Utrecht overgebracht. De soldaat was door het gebeurde in een zoo overspannen toestand ge raakt, dat hij in het militair hospi taal te Amersfoort moest worden op genomen. Burgerlijke Stand van Loosduinen, ONDERTROUWD: A. M. Hamel en M. Dubbeld. M. van Veelen en A. W, Arendsen. G. Th. W. Tunker en I. H. Jansen. BEVALLEN: M. A. Peters geb. Persoon, z. D. M S. van lersel geb. Versprille, z. E. M. H. van der Kroft geb. Schim, mei, z. OVERLEDEN: E. van der Starre, man van W. Vis, 64 j. LOOSDUINEN. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen: een zilveren kettink je waaraan beeldje bij L .Bessuyen, Bur- gem. Hovylaan 67; een belastingmerk in étui bij B. Gysberts, Heemskerckstraat 30; een heerenpolshorloge aan riempje bij T. van Es Paulus Potterstraat 33; een grijze heerenhoed met) de letters M. F. bij Wolters, Walnootstraat 249; een bruin le deren portemonnaie (padvindersmodel) inh. 1 cent; een bruin lederen zadel- taschje; een benzinedop van auto en 1 paar grijze wollen dameshandschoenen aan het hoofdbureau van politie. Groot gat in zeewering geslagen In den afgeloopen nacht te kwart voor drie is te Petten een mijn gestrand en tot ontploffing gekomen tengevolge waarvan een groot gat in de zeewering is geslagen. Groote brokken steen wer den met kracht weggeslingerd en kwa men enkele honderden meters verder in het land terecht. Te Petten is een groot aantal ruiten gesprongen en van verscheidene wonin gen werden de dakpannen afgerukt. Ge lukkig deden zich geen persoonlijke on gevallen voor. Onmiddellijk zijn werk lieden van den Rijkswaterstaat aan den arbeid getogen, om het gat, waarvan de omvang nog niet precies bekend is, te dichten. Vreemde ontdekking op een gemeentesecretarie Veertig jaar geleden werd door een ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Oosterhout (N.-B.) een eigenaardige fout gemaakt, welke waarschijnlijk nimmer zou zijn ontdekt, wanneer niet een eerzame Bredasche weduwe eeni gen tijd geleden in verband met een erfeniskwestie een uittreksel uit de huwelijksacte noodig had gehad. Zij vroeg het extract aan ter ge meentesecretarie van Oosterhout, waar veertig jaar geleden haar huwelijk werd voltrokken. Wie schetst echter haar verbazing, toen het extract uit de huwelijksacte als haar echtgenoot iemand met een geheel anderen naam vermeldde dan haar overleden man. met wien zij meer dan dertig jaar ge huwd is geweest. De weduwe reclameerde oogenblik- kelijk, doch haar verbazing werd nog grooter, toen zij van de gemeentesecre tarie te Oosterhout bericht kreeg, dat het extract wel degelijk in overeen stemming was met het huwelijksregis- ter in de gemeente, zoo meldt de „Tel.”. Iemand van den naam van haar overleden man kwam in dat re gister niet voor. De vrouw zou dus volgens het re gister meer dan veertig jaar gehuwd zijn met een man, die volgens de hu welijksacte haar wettige echtgenoot niet was. Maar de weduwe hield voet bij stuk, zoodat men zelfs ter gemeen tesecretarie begon te twijfelen en het huwelijksregister over het betrokken jaar aan een nauwkeurig onderzoek ging onderwerpen. Toen bleek tenslotte, dat op denzelf- den dag in 1900, waarop de weduwe in het huwelijk trad, nog een tweede paartje in den echt was verbonden. De toenmalige ambtenaar van den Bur gerlijken Stand had den naam van den tweeden bruidegom tweemaal in het register ingevuld en hem ook vermeld als echtgenoot van het eerste bruidje, thans de eerzame weduwe. De tweede bruidegom, wiens tegen woordige woon- en verblijfplaats on bekend is, heeft zich, volgens het re gister van huwelijken, feitelijk aan bigamie schuldig gemaakt. Met het vinden van de fout was echter de moeilijkheid niet opgelost, want daar mede kon de ambtenaar van den Bur gerlijken Stand nog geen extract afge ven, waarop de naam van den overle den echtgenoot voorkwam. Daarvoor moest eerst de bemiddeling van de Bredasche -rechtbank worden ingeroe pen. Deze heeft Dinsdag na een uit voerige procedure verbetering van de huwelijksakte der eerzame weduwe be volen. De Princevlag. De plaatselijke afdeeling van „de Prin cevlag” heeft met 24 leden deelgenomen aan de „Rond den Haag marschen”. Zon der uitvallers werd het 25 k.m. parcours afgelegd, waarbij met muziek-instrumen- ten en draagvlaggen werd gemarcheerd. Een fraaie groepsprijs werd behaald. Thans zal door de afdeeling worden deelgenomen aan den „Bloembollen- marsch” te Leiden. „Suomi, het land van helden en dichters", 3. Gram.muz. 3.30 AVRO-Dansorkest V.A.R.A. 4. Gram.muz. 4.30 tot 5.Zang en piano 5 05 Voor kinderen. 5.30 Rosian- orkest. 6.Ramblers. 6.30 Letterkundig overzicht 6.50 Zang en piano. 7.— „De Vlaamsche Kunststeden”, lezing. 7.18 ANP. V.P.R.O. 7.30 Toespraak over de FIKA. Hierna: Be richten 8.— Zang en piano. 8.30 Cyclus „Verworvenheden d:e niet verloren mogen gaan”. De motorlogger K.W. heeft te IJmuiden een vlot gebracht, dat 30 mijl van den werd opgepikt. Het is een groot vlot, vermoedelijk afkomstig van een koopvaardijschip; er zijn echter geen naam of andere kenteekenen op. De motor logger Agatha K.W155 bracht te IJmuiden een op zee opge- vischte postzak aan, gemerkt Amster damMedan. laatste bestuursver- is het bestuur van de vereeni- uitzending van zwakke kinde- In de woning van den smid W. van Riese, te Hoogland, heeft zich gistermid dag een tragisch ongeluk voorgedaan. Van een der daar aanwezige militairen, ging plotseling de revolver af. De smid werd door het schot getroffen, met het gevolg, dat hij op slag werd ge dood. Het „Wit Gele Kruis in de buurtschap Stompwijk houdt op Donder dag 4 April a.s. haar jaarlijksche alge- 7-jarig bestaan v a zangvereeniging „Euphonia”. op Woensdag 3 April in herhaling plaats voor de VOORDRACHT BENOEMING BUI TENGEWOON HOOGLEERAAR TE AMSTERDAM. en W van Amsterdam leggen raad een aanbeveling van cu ratoren der universiteit, tér benoe ming van twee buitengewone hoog- leeraren voor, t.w. in de praehistorie: 1 prof. dr. A E. van Giffen te Gronin gen, 2. dr. F. C. Bursch te Leiden, en in de geschiedenis en archaeologie van het Nabije Oosten dr. E. van der Meer O.P., tijdelijk te Utrecht Voorts leggen B. en W den raad een aanbeveling voor van curatoren der uni versiteit. ter benoeming van een buiten gewoon hoogleeraar in de microbiologie der infectieziekten nl. mej. dr. A. Char lotte Ruys te Amsterdam. Stagnatie in den treinenloop Gisterochtend omstreeks kwart voor zeven heeft een draadbreuk van de electrische bovenleiding plaats gehad op het station te Haarlem, waardoor stagnatie in den treinenloop werd ver oorzaakt. Het gebeurde nabij het via duct aan den Kinderhuissingel, met het gevolg, dat het geheele stations- emplacement stroomloos werd, meldt de „N.R.Crt.” Nadat een onderzoek was ingesteld werd direct met de herstellingswerk- zaamheden begonnen en omstreeks kwart over zeven was de reparatie zoover gevorderd, dat twee perrons in gebruik genomen konden worden, van waar men de treinen naar Amsterdam en Rotterdam liet vertrekken. Deze eerste treinen hadden uiteraard eenige vertraging, welke echter spoedig was ingehaald, zoodat de forensen weinig hinder van de stagnatie ondervonden. Voor de richting Bloemendaal en Zandvoort moest men evenwel enkele treinen laten vervallen. De reizigers werden aanvankelijk naar de autobus sen van de Noordzuidhollandsche Tramwegmij. verwezen, doch later konden zij vervoerd worden met electrische treinen, welke door een locomotief tot voorbij de plaats ge duwd werden, vaar de draad was ge broken. Om half negen was het defect geheel hersteld, zoodat van dat oogenblik af het treinverkeer in alle richtingen nor maal voortgang kon vinden. Inbrakenserie in een deel van de Rijnstreek Herhaaldelijk wordt den laatsten tijd een deel van de Rijnstreek, meer in het bijzonder de gemeenten Hazers- woude en Koudekerk, onveilig ge maakt door inbrekers. Te Koudekerk is ettelijke malen achtereen bij ver schillende inwoners ingebroken, zon der dat men een spoor van de daders kon ontdekken. Thans hebben de dieven hun opera- tie-terrein verplaatst naar den anderen oever van den Ouden Rijn, waar in den nacht van Woensdag op Donder dag bij niet minder dan vier ingezetenen ingebroken is, n.l. bij den veehouder A. van Dorp, den bedrijfsleider der melkinrichting Mos terd, in de woning van den gemeente- gasfitter van Brakel en bij den ge- meente-secretaris van Hazerswoude, den heer den Braven, meldt de „N.R.C.” Overal vonden de dieven, die door middel van breekijzers en openschui ven van ramen moeten zijn binnenge komen, iets van hun gading. Zoo is o.a. van den veehouder een gouden hor loge met dito ketting, bij Mosterd 20 en bij den gasfitter zilveren lepels, bij den gemeente-secretaris eenige kist jes sigaren buitgemaakt. Het merkwaardigste is wel, dat geen der bewoners iets heeft bemerkt, niettegenstaande het geheele huis werd doorzocht, en men zelfs tot naast c slaapkamers is doorgedrongen. e gemeentepolitie heeft de assisten tie ingei epen van den dactylografi- schen dienst te Leiden. Twee Duitsche deserteurs te Venlo opgesloten Tn de kazerne te Venlo zijn twee sene militairen opgesloten, die ge- c uren e de Paaschdagen de versper- h"Aaan Duitsche zijde van de grens Ten Weten te overschrijden en die ege en ons grondgebied betraden, ij grensbewoners, waar zij aanklop- en om ulp en steun, werden zij gast- ’aa'd- Daarna werden zij door de Nederlandsche grensbewakers aan gehouden en overgebracht naar Venlo. WASSENAAR. Voor de Wassenaarsche Bloemisten-Patroonsvereeniging spreekt hedenavond de heer v. Egmond uit Oegst- geest over interessante vaste planten en rotsplanten. Door de Wassenaarsche Reddingbrigade wordt Zaterdagavond a.s. een propaganda-avond gehouden in het Gebouw Centraal, waaraan o.a. mede werking wordt verleend door het Gezel schap Timm uit Den Haag en de band „De Vroolijke Boys”. Dinsdag- en Woensdag- avond a.s. worden in het Vereenigingsge bouw aan de Kerkstraat de werkstukken van de leerlingen der Patronaats-Teeken- schopl tentoongesteld Op den tweeden avond heeft tevens de prijsuitreiking plants. Bij de familie T. aan de Sant- horstlaan 70 werd ingebroken. De dief, die zich door het verbreken van een ruit van Jkeukendeur toegang verschafte, stelde zich tevreden met den inhoud van een tweetal spaarbusjes. Op den Papeweg werd de 73- jarige wielrijder v. d. Z alhier door een militairen motorrijder aangereden, waar bij hij aan het linkerbeen en de rechter hand werd verwond. Hij werd met de po- litie-auto naar huis gebracht. De motor rijder en de duo-passagier plus de motor kwamen in de sloot langs den weg te recht. 8.— uur v.m. Br. VI. 8.20 9.35 Pauze*). 9.50 Eng. 11.— 11.50 Br. Fr. 1.20 uur nam. West Reg. 4.10 t-ns, p. West Reg. 5.10 Danmarks Radio. rijs. 6.05 Boedapest*). 6.20 pa^Soet<r Beromünster*). 7.Pauze*). 8.0» Parjjs münster*). 9.50 Londen Reg. 10.W 10.50 Eng. 11.05 Parijs. Programma IV. 8.— uur v.m. en 9.30 Keulen. landzender. 10.10 Pauze*). 11.20 j) 1.20 uur nam. Danmarks Radio). Keulen. 3.10 Danmarks Radio Duitschlandzender. 4.20 Br. V1-' Duitschlandzender 5.40 Br. Fr 6,20.-L j.** 7.20 Gem. Radi Distr. 8.— Br ,„„nC(: Br. VI. 10.30 en 11.30 DuitschlantW»” Programma Gem. Radiodistributi*1 Vrijdag 29 Maart. Progr. I: Alle uitz. van Hilversum Progr. II: Alle uitz. van Hilversum Programma III. to»9-3? K West _.J 4,1* JUBILEUM SCHOOLRAAD VOOR DE SCHOLEN MET DEN BIJBEL. De Schoolraad voor de scholen met den Bijbel, de centrale, waarbij vrijwel alle Prot. Chr. scholen in ons vaderland zijn aangesloten, heeft gisteren te Utrecht zijn 51e algemeene vergadering gehouden. Teneinde dien dag geheel te kun nen reserveeren voor de viering van het gouden jubileum, werd Dinsdagavond een korte huishoudelijke vergadering ge houden. De herdenkingssamenkomst werd gisteren gehouden in het gebouw „Tivoli”, dat ge heel vol liep Op het podium hadden tal van prominente figuren plaats genomen. In de morgenvergadering hield de voor zitter, ds. J Barbas, een uitvoerige ope ningsrede, waarin hij de beteekenis van Hilversum II 301.5 m. Algemeen programma van den K.R.O. 8.uur v.m. ANP. 8.05 tot 9 15 en 10.— Gram.muz. 11.30 Bijbelsche causerie 12.uur nam. Ber. 12.15 KRO-Melodis« ten. 12.45 ANP. Gram.muz. 1.10 KRO-or- kest. 2.— Orgelconcert. 3.Paul Godwin s orkest. 3.40 'Gram.muz. 4.20 „Cavallem Rusticana”. opera (gr.pl.) 5.30 Musi- quette. 7.— Ber. 7.15 „Negermuziek”, cau serie. 7.35 Reportage. 8.— ANP. 8.15 KRO- New Style Artists en Rococo-octet. 9-30 Tooneel. 10.Gram.muz. 10.15 Reportage. 10.30 ANP 10.45 Boyd Bachmann’s solis ten. 11.10 Gram.muz. ENGELAND 391 en 449 m. Van 10.20 tot 11.35 n.m. ook 342 m. 12.20 uur nam. Ber. 12 35 BBC Zangers 12.55 BBC-Revue-or- kest. 1.20 BBC-orkest. 1.50 Orgelspel. Maurice Cole-trio. 2.50 Yascha Kreins Zigeunerorkest. 3.30 Uitzending uit een theater 4.tot 4.20 Gram.muz. 5.35 „Tnree wijd aan het Fransche volk 6 40 tot 7.- Cembalovoordracht. 7.20 Tooneel. BBC-orkest. 8.20 tot 8 40 Ber. 8.55 Rev«- 9.40 Variété 9.55 Tooneel. 10.35 Eddie Car roll’s dansorkest. 11.PianovoordracM- 11.20 tot 11.35 Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. ZanS-J^5 Pianovoordracht. 1.05 Altviool. 2.N urge- concert. 2.50 Folkloristisch progr- Zang 4.35 Gentil-ensemble. 5.35 Cello en piano. 6.20 Lichte muziek. 6.50 Toone 10.05 tot 11.50 Concert. KEULEN 456 m. 12.20 uur nam. Amusementsorkest. 1.45 Populair conce 2.50 Gram.muz. 3.20 OmroepdansorKesv 4.45 Zang en piano. 5.05 Folkloristiscn progr. 5 25 Gram muz. 5.50 Literatf-»u« kaal progr 7.05 Gram.muz. 7.45 Ornro F orkest. 9.50 Zie Duitschlandzender. BRUSSEL Vlaamsch 322 m. 11» Omroeporkest. 12.50 tot 1.20; 4.55 en uur nam. Gram muz. 7.20 Voor sojdaw 7.50 Gram.muz 7.53 Omroeporkest, en 9.30 Symphonie-orkest. 9.50 tot Gram.muz. BRUSSEL Fransch. 484 m. 12.30 uur ng Radio-orkest. 12.50 tot 1.20 GramJni» Dansorkest. 5.40 Pianovoordracht Gram.muz. 7.20 Voor soldaten. 7.5# dio-orkest. 9.30 tot 10.20 Dansorkest. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. uur nam. Folkloristisch progr. brindt’s orkest. 9.20 Ber 9.50 Volksmuziek. 10.40 Omroeporkest Ber Hierna tot 12.20 Concert. De Jongemeisjes en Jonge dames Congregatie komen hedenavond bijeen in het Meisjespatronaat aan de Burgm. Hovylaan. De Vereeniging voor L. en M.U.L Onderwijs op Geref. grondslag houdt Dinsdagavond in de Wilhelmina- school haar jaarvergadering. Vermoedelijk in Duitschland aangehouden Sedert den eersten Paaschdag wor den te Groenlo twee zoons van den landbouwer Bomers in de buurtschap Zwolle vermist. Ze maakten dien dag een fietstochtje in de richting van de Duitsche grens en zij moeten in den Holterhoek, zonder er op te letten, op Duitsch gebied zijn gekomen, waar de Duitsche grenswacht hen heeft ge arresteerd, aldus de „N.R.Crt.” Men neemt aan dat ze in de gevan genis te Gronau of Munster zijn opge sloten. Men heeft niets naders meer van hen vernomen. gangers in den schoolstrijd en wees Schoolraad nog lang niet is afgeloopen, vooral in dezen zorgvollen tijd. Vervolgens voerde nog het woord prof. Ü-. J. C tegenwoordiger van de Christelijk Histo- irof. R. H. Woltjer na-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6