HAAGSCHE COURANT duraluminium Spoorwagens van STADSNIEUWS Heusch, DOET U het eens. Vrijdag 29 Maart 1940. Inteekenbiljet ICTORIA. Geïllustreerd Zondags- blad de BON Een agent van politie gedood VIERDE BLAD DE LUCHTBESCHERMING VOOR HET FINSCHE ROODE KRUIS J)E BESPREKINGEN VAN INTERNATIONALE KAMER VAN KOOPHANDEL VERTREK JAPANSCHEN MARINE-ATTACHE AANRIJDING TUSSCHEN PERSONENAUTO EN POLITIE-MOTOR UITSLAANDE BRAND IN BOOTENHUIS AAN DE BINCKHORSTLAAN bGrfröngen vragen bindt U toch tot niets. L&at' U eens mededeelen boe 100*0 Spaarverzekering in el kaar zit, wat U kunt bereiken met een paar dubbeltjes ol kwartjes per Week Vul onderstaande bon in en verzend hem nog vandaag. En des noods als U geen postzegel bij ■de hand beeft zonder postzegel, dan wordt de gtrafpon wel betaald. Zes booten en een groot aantal kano’s verloren gegaan GEDUPEERDE EIGENAARS In Italië benut men thans ook dur-aluminium voor het vervaardigen van spoorwagens. Dat het gebruik van dit Lichte, doch zeer sterke metaal vele voordeelen biedt, spreekt vanzelf. TENTOONSTELLING IN HET NEDERLANDSCHE POSTMUSEUM. De algemeene werkzaamheden BAZAR TEN BATE VAN HET GROEPHUIS VAN DE C.J.M.Vy» PADVINDERS. ?S® IK* 1 ver» k Naam Woonplaats «oo> mftcbono80 W IN HET Rusland, vaderland E.H.B.O.-chibs. De afdeeling ’s-Gravenhage van de Nederlandsche Vereeniging voor lucht bescherming heeft het initiatief geno men tot oprichting in de sectoren van clubs, die cursussen voor Eerste Hulp bij Ongelukken zullen organiseeren, en vervolgens hen, die voor het eenheids- diploma zijn geslaagd m de gelegenheid te stellen, geregeld te blijven oefenen. Het afdeelingscomité dat aan de clubs tot voorlichting zal dienen, bestaat uit de heeren dr. J. Sanders, A. Robertson en mr. G. H. Eskes, Zij, die financieel niet in staat zijn het cursusgeld, dat ten hoogste 5.75 bedraagt, te betalen, kun nen tegen een geringer lesgeld (mini mum ƒ1) worden toegelaten. Het afdee lingscomité beschikt over geldmidde len, waaruit voor de minder draag- krachtigen kan worden bijgepast. Dit ie de bon, die U kunt inspire» premie-uitgave Courant” Paul van Zeeland bij den Belgischen gezant. De Belgische oud-premier, de heer Paul van Zeeland, heeft gistermiddag een kort bezoek gebracht aan den Bel gischen gezant te dezer stede, den heer Leon C. Nemry. No. 17530 .Bespiegelingen van B. Spiegel Verzekeringsagent. Op den hoek van de Goeverneurlaan en de van Zeggelenlaan zijn gistermid dag om half vijf een personenauto en een politiemotor tegen elkaar gebotst, met het gevolg, dat de motorrijder kort daarop is overleden. Het slachtoffer is de 50-jarige agent van politie J. K„ die een schedelbasis- fractuur kreeg. De geneeskundige dienst vervoerde hem naar het Gemeente-zie- kenhuis aan den Zuidwal, waar hij kor ten tijd na zijn opneming is overleden. De 32-jarige mejuffrouw J. S. M. van H bestuurde de auto. Zij kreeg geen letsel. De oorzaak van het ongeval is nog niet vastgesteld. De straffe wind was oorzaak, dat het vuur zich ook meedeelde aan het bootenhuis, dat aan de zijkanten open De ondergeteekende verzoekt d« administratie van de „Haagsche Cou rant” hem (haar) te noteeren voor eeni abonnement op het „Geïllustreerd Zondagsblad” tegen den prijs van 65 cent per kwartaal 0.90 en 1.30 pes post). Een felle brand heeft gistermiddag omstreeks 5 uur gewoed in een bootenhuis, staande op een terrein aan de Binckhorstlaan. Het vuur greep met zulk een snelheid om zich heen, dat in een oogwenk de geheele opstal in lichterlaaie stond en zes tamelijk groote booten en een twintigtal kano’s vernield wer den. Naast het bootenhuis was een olieraffinaderij van bescheiden om vang gelegen en tijdens experimen- teeren sloeg een vlam uit de stook inrichting en deelde zich mede aan de olie. Slechts enkele booteigenaars waren tegen brand verzekerd. Nieuwe ketel werd beproefd. Op genoemd tijdstip was de eigenaar van de raffinaderij, de heer v. d. Pijl, bezig met het beproeven van een nieu wen ketel. Door tot nog toe onbekende oorzaak sloeg uit de stookgelegenheid een vlam naar buiten en deed een zich in de nabijheid bevindende hoeveelheid olie ontvlammen. HONGAARSCHE AVOND MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. In het Postmuseum aan de Kortenaer- kade is, tot 1 Juni a.s., een tentoon stelling geopend van brieven, boek werkjes en prenten van 1600 tot het einde der 19e eeuw. Deze geven een beeld van het verzenden van brieven per bode en per schuit, de invoering van poststempels, de statenpost en het postvervoer tijdens de Bataafsche re publiek, de Fransche overheersching en het Koninkrijk der Nederlanden. Uit de wereldverzameling van post zegels worden getoond Italië, Italiaan- sche koloniën en protectoraten. Steeds is te raadplegen de collectie zegels van Nederlandsche en overzeesche gewesten. is en in korten'tijd laaiden de vlammen aan alle kanten hoog op. Naast elkaar lagen een zestal groote zeilbooten, w.o. enkele B.M.’s, waarin het vuur een gretigen prooi vond. Niets bleef er van deze prach tige booten over. Vlak onder het afdak waren ongeveer een twintig kano’s geborgen, waarvan er ook geen enkele is overgebleven. Uitbreiding voorkomen. Twee motorspuiten waren vrij spoe dig ter plaatse en dank zij de aanwezig heid van open water, kon onmiddellijk met het blusschen begonnen worden. Dank zij dit krachtig optreden kon voor komen worden, dat niet andere op den werf liggende booten eveneens verloren gingen. Verschillende eigenaars hadden zich bij het vernemen van den brand met spoed naar de werf begeven. Het was sneu voor de jongelui, te moeten ervaren, dat van hun eigendom men niets was overgebleven. Enkelen hadden met het oog op het aanstaande seizoen de noodige vernieuwingen aan hun booten laten aanbrengen. Zij had den hun bezit, ter waarde van eenige honderden guldens niet tegen brand schade verzekerd. Naar wij vernemen was een boot dezer dagen voor den prijs van ongeveer 400 in andere handen overgegaan. Tot voor dien was de boot verzekerd geweest, doch vast stond niet, of ook de ver zekering was overgenomen. Toen de vlammen waren gedoofd haalde de brandweer de loods om. Ook van de olieraffinaderij bleef niets over. Eigenaar van het bootenhuis is de heer Bakhuys, die ook niet was verzekerd. De totale schade beloopt naar schatting eenige duizenden guldens. Het blusschingswerk stond onder lei ding van den inspecteur-brandmeester S. de Graad. rmrigroet» Onder voorzitterschap van dr. F. H. Fentener van Vlissingen, of van J. Sieg fried Edström heeft de Internationale Kamer van Koophandel, alhier, eenige bijeenkomsten gehouden, waaraan, be halve dr. H. Colijn, en de heer Paul van Zeeland, experts van een aantal neu trale en oorlogvoerende landen hebben deelgenomen. Het doel dezer bijeenkomsten was eenige der voor de Internationale Ka mer van Koophandel aan de orde zijn de onderwerpen te bespreken, zooals de algemeene werkzaamheden van de Ka mer (hof van arbitrage, de toekomst van de bouwnijverheid, den invloed van den oorlog op privaatrechtelijke overeenkomsten, vraagstukken betrek king hebbende op economische weder opbouw voor den tijd na den oorlog). De resultaten dezer bijeenkomsten zul len aan de nationale organisaties van de Internationale Kamer van Koophan del worden voorgelegd. niet meer kent' en de overheersching van één klasse bestaat en aan den a> deren kant Finland, zeer godsdienstige zeer vaderlandslievend en democra tisch. Verwantschap van volk of taal bestaat niet tusschen Rusland en Fin» land. Spr. wees er op, dat de R.K. kerid nieuwe banden tusschen Finland eni Nederland heeft gelegd, door Neder» landsche R.K. geestelijken naar Fin» land te zenden. Ontzettend is er geleden, hoeveel 19 er niet vernietigd, hoevelen zijn uiti hun woonplaatsen voorgoed verdreven» Ondanks de ongunstige vredesvoor» waarden is Finland nog het bolwerk voor de Westersche beschaving en hefl behoeft daartoe ons aller steun. Voorts bevatte het programma voofl dezen avond declamatie van mej. Ton» ny de Groot en de vertooning van een film over Finland. Er werd gecollec» teerd ten bate van het Finsche Roodq Kruis. Zaterdag 30 Maart a.s. zal in het pand Westeinde 184 door ijverige func- tionnarissen van Sector I (binnenstad) der Haagsche afd. van de Ned. Vereen, v. Ijuchtbescherming een étalage wor den ingericht ter propagandeering van de luchtbeschermingsgedachte. Nu en dan zal daar gelegenheid bestaan tot het verkrijgen van inlichtingen en pro- paganda-materiaal. In Sector Ha (Schilders- en Trans- vaalkwartier) zijn de straathoofden reeds ijverig bezig met lijsten rond te gaan voor de blokbrandweer. Daar in blok 3 van wijk 3 \an Sec tor Villa (Schieveningen-Zuid) velen niet in staat zullen zijn om aan de groote oefening van 6 April a.s. deel te nemen, zal op Woensdag 3 April a.s. om 8.15 uur ’s avonds op het van Sint Aldegondeplein een vooroefening wor den gehouden, waaraan alle 13 straat- ploegen van dat blok zullen deelnemen en de straatkisten (die voor elk blok een andere kleur hebben) met eenvoudig brandbluschmateriaal gebruikt zullen worden. De blokbrandweer zal bij deze zelfbe- schermingsoefening ook optreden, ter wijl mede reddingsoefeningen gehouden zullen worden. Leider der oefeningen is het plaats vervangend blokhoofd de heer P. J. Ha- zeloop, terwijl de heer M. J. N. Jol, het gedemonstreerde zal uitleggen. Het publiek wordt verzocht den rijweg en de trottoirs (huizenkant) vrij te la ten en zich op te stellen op de plant- soenruimte. De middenstrook wordt ge reserveerd voor genoodigden. Eenige vrijwilligers van den ordedienst zullen hun medewerking verleen en. De tentoonstelling voor Sector VUIb (Duindorp- en Vogelkwartier) in de school aan de Pluvierstraat 400 heeft in de afgeloopen week veel belangstelling getrokken. In het totaal werd zij tot en met IJ. Woensdag bezocht door 354 per sonen. Onder leiding van het wijkhoofd den heer L. den Bak, zijn verschillende rondgangen voor belangstellenden ge houden. De tentoonstelling blijft nog tot 31 dezer geopend. van de „Haagschd 16 pagina’s omvang, schijnt iedere week. Afgehaald aan onze bureaux Wagenstraat 37, 5 cent per nummer. Abonnementsprijs uitsluitend voor onze abonné’s 65 cents per drie maanden. Postabonnementen voor binnenland ƒ0.90, buitenland ƒ1.30 per 3 mnd» bij vooruitbetaling. Men kan zich ook bij den couranten* bezorger abonneeren. Heden is het nummer van 31 Maart verzonden. Avond van het comité „Katholiek ’s-Gravenhage”. In het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen heeft het comité „Katho liek ’s-Gravenhage” gisteren een avond gehouden ten bate van het Finsche Roode Kruis. De heer H. J. Borghols, voorzitter van het comité, sprak het welkomst woord. Gezien het sympathieke doel, vond spr., dat de slecht bezette zaal een droeven aanblik bood. Het sluiten van den vrede is misschien de oor zaak, maar het einde van den strijd in Finland beteekent niet het einde van de nooden, zoowel geestelijk als mate rieel. Inzonderheid heette spr. welkom den Finschen zaakgelastigde Yuntila, oud- minister Deckers, eenige gemeenteraads leden, den Finschen consul, den heer v d. Vlugt, het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis, pastoor Vernooy en de geestelijkheid van ’s-Gravenhage. Nadat de Haagsche Korenbond on der leiding van kapelaan Duyvis Invitatorum, Paaschwetten en „In no mine Jesu” van Galles had gezongen, was het woord aan pater J. Vernooy S.C.J., laatstelijk pastoor te Helsinki. Wij allen, aldus spr., zijn vervuld met medelijden en bewondering voor dit dappere volk. Deze overval is een voortzetting van een strijd, welke slechts 20 jaar onderbroken was. Ja renlang heeft dit volk geleden en is het verdrukt geweest De lijdensge schiedenis van Finland begon feitelijk in 1809, toen Zweden Finland aan Rus land afstond. De Russificeering begon in het eind van de tachtiger jaren. De Finsche regeering werd afgezet door een staatsgreep. Finnen moesten die nen in het Russische leger, het Finsch werd niet langer toegestaan en deRus- stische gouverneur kreeg dictatoriale macht. Vele Finnen weken uit of wer den verbannen. Spr. schetste den strijd voor de on afhankelijkheid na de Russische revo lutie. De Paus was de eerste, die de zelfstandigheid van Finland erkende. Wat dé Finnen in ruim 20 jaar zelf standigheid hebben bereikt, heeft be wezen, dat Finland zijn onafhankelijk heid volkomen waard is. Het is een hoogst modern land geworden, het eerste ter wereld waar vrouwenkies recht werd ingevoerd. Spr. herinnerde aan het vertrek der eerste Finsche de legatie naar Moskou, toen vele duizen den het volkslied en „Een vaste burcht is onze God” zongen, een indrukwek kende manifestatie van het vaste be sluit om voor het land te leven of te sterven. Ook de kleine heeft zijn van God gekregen recht om zijn eigendom gerespecteerd te zien. Spr. vertelde vervolgens van den Russischen inval. Met ongekenden hel denmoed hebben de Finnen het maan denlang uitgehouden tegen de over macht. Tevergeefs heeft Finland naar het Westen, waar het bij hoort, uitge zien. Zijn strijd gold het behoud van de geheele Westersche beschaving. Het heeft moeten berusten in vredesvoor waarden, welke feitelijk een hoon zijn. De strijd is nu uit, maar niet de nood van het Finsche volk. Ook voor het herstel van het land is hulp noodig, waarvoor het naar het Westen uitziet. In dezen grooten nood doen wij een beroep op uw Christelijke liefde. De heer A. J. Th. van der Vlugt, consul van Finland, zeide, dat Neder land voldoende beseft den plicht om Finland te moeten en het voorrecht om dat land te mogen helpen. Hoe groot de sympathie ook is en hoeveel Ne derland ook gedaan heeft, toch zijn er nog velen, die nog niet naar vermogen hebben bijgedragen. Deze strijd was er één. niet alleen tusschen twee nabuur- staten, maar tusschen twee werelden Rusland, waar men kent God noch ge bod. waar men het begrip vaderland In het nieuwe groephuis der Pad* vinders van de Chr. Jonge Mannen Vereeniging, dat aan den rand van de Boschjes van Pex aan de Daal en Bergschelaan no. 5 ligt, is gisteravond een bazar geopend ten bate van dit huis. Wanneer de schuifdeuren, welke de verblijf localiteit in drie vertrekken kunnen verdeelen, zijn terzijde gescho, ven, blijkt een zaaltje te zijn ontstaan* dat zich voor het houden van een ba-> zar goed leent. Met vlaggetjes was het gisteravond vroolijk aangedaan, da kleurenverscheidenheid in de standa verleende er ook nog fleur aan, zoo- dat het een feestelijk geheel geworden was. Hopman J. J. Buitendijk sprak als voorzitter der Haagsche afdeeling der C.J.M.V. een kort openingswoord. Hij zeide, dat dit fraaie groephuis zoo als er geen tweede voor padvinders in de residentie te vinden is sedert de opening op 6 Januari door wethouder Buurman in de behoefte blijkt te voor zien en aan de eischen, welke er aan gesteld zijn, te voldoen. Doch buiten dien heeft men het voor andere nut tige doeleinden kunnen gebruiken, o.a, om een filmavond te geven aan de werkloozen der vakcursussen, wieis werk de bouw ervan is geweest. Van den oudsten leider af tot den jongsten welp toe, is men trotsch op dit tehuis. Aan de bouwsom komt men echter nog 1300 te kort en om daarin te voorzien is deze bazar opgezet, welke wel een warenhuis in het klein lijkt» Het Padvinders-groephuis heeft een belangrijk aandeel in het Christelijk; jeugdwerk, niet alleen in den Haag, maar ook in het algemeen en daarom ook hoopte hopman Buitendijk op veler belangstelling. Hij dankte tenslotte dq firma’s die zoo goed waren geweest arti kelen voor den bazar af te staan en, in het bijzonder, mevr. Schmidt, ech- genoote van den voorzitter van het be stuur der stichting, welke zich zoo toe gewijd voor het tot standkomen van het groephuis had beijverd, voor haar aandeel in den arbeid daarvoor, maar vooral voor alles wat zij voor dezen bazar, door middel van een damesco mité, had verricht. Ook aan deze da mes, die maandenlang allerlei hand werken hadden vervaardigd, bracht spr. dank. Hij reikte aan mevr, Schmidt het insigne van „helpster” van het district den Haag der Padvin ders, als blijk van waardeering voor haar arbeid uit. Een hartelijk applaus vertolkte de waardeering der aanwezi gen voor deze geste. Daarna zongen de welpen, verken ners en voortrekkers het „Hoort, zegt het voort”. De bazar is vanavond van 810J uur en Zaterdagmiddag van 25 uur en Zaterdagavond van 810J uur geopend. Men treft er een keur van handwerken, kleedjes, spreien, baby- goed, vazen, teekeningen, platen enz, aan. Men kan er thee drinken, van een snoeperijtje genieten en er zijn ver- scheidene aardige attracties, evenzoo- vele hulpmiddelen om voor een kleinig heid in geld een nuttig of fraai voor werp te winnen. Voor hen, die dit gezellige, fraaie padvindershuis nog niet kennen, biedt een bezoek aan dezen bazar een schoo» ne gelegenheid drartoe. ZelfbescheTTnüngs-oefenirtg op Zaterdag 6 April. De secretaris van sector VIb der Haagsche afdeeling van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming schrijft ons: De diverse sectoren van de Nederland sche Vereeniging voor luchtbescherming afd. ’s-Gravenhage, zullen op Zaterdag middag 6 April een zelfbeschermings- oefening houden. Deze oefening is te beschouwen als een voorbereiding van een Algemeene luchtbeschermingsoefening, welke op 20 April gehouden zal worden, waarbij de zelfbescherming zal worden ingescha keld. Het zal voor deze oefeningen noo dig zijn, dat alle bewoners nog eens grondig het z.g. „Politie-carton” bestu- deeren. Deze circulaire is indertijd huis aan huis bezorgd met de opdracht haar op een zichtbare plaats op te hangen. In deze circulaire gaf de gemeentelijke luchtbeschermingsdienst aanwijzingen wat te doen: A. In vredestijd, B. bij dreigend oorlogsgevaar; C. bij lucht alarm. Bij de oefeningen op 6 en 20 April a.s. wordt verondersteld, dat de toe stand sub C is ingetreden. Omstreeks 3 uur nam. zal door ge loei der sirenes luchtalarm gegeven worden. Door den leider van de oefe ning zal een aantal woningen worden aangewezen, waar ondersteld wordt dat brand is uitgebroken. Het Straathoofd zal dan allereerst trachten met de in huis aanwezige middelen den brand te blusschen. De poging hiertoe bestaat hoofdzake lijk uit een controle over de aanwezig heid der bluschmiddelen. (Zie „Politie- carton”)! De bewoners worden dan ook opgewekt hun medewerking te verlee- nen en Straathoofden toegang tot hun woning te willen verleenen. Bij branden van grooteren omvang zullen de blok- brandweer-wagentjes in actie treden. In tegenstelling met de oefening op 17 Februari j.l. zullen nu door deze wa gentjes „nat” gespoten worden. Ook zal geoefend kunnen worden met emmerspuiten, waarvoor het wa ter gehaald zal worden bij de buren. Al met al beloofd het een zeer prac- tische oefening te worden, waarbij op volle medewerking van het publiek ge rekend wordt. Het publiek bedenke daarbij, dat, indien de oefening over de geheele linie niet geheel vlot verloopt, het juist daarom is, dat de oefening gehouden wordt, d.w.z. om de zwakke plekken in de Zelfbescherming te ont dekken en dan hier zoo goed en spoedig mogelijk verbetering te brengen. Daarom, stadgenooten, levert, na af loop, zooveel critiek als u goeddunkt, doch laat deze welwillend en vooral. opbouwend zijn. De bedoeling is, dat de aldus opge leide en getrainde E.H.B.O-ers (sters) tot de zelfbeschermingsorganisatie be- hooren, dus hulp kunnen verleenen in eigen gezin of in de onmiddellijke om geving. De cursussen zijn alleen toeganke lijk voor leden en hun gezinsleden. Elke sectorclub wordt bestuurd door een co mité, dat door de clubleden zelf wordt htenoemd. Het afdeelingscomité is reeds door eenige giften in staat gesteld te zorgen voor de noodige verbandmiddelen ten behoeve van clubs in minder goed ge situeerde sectoren. Binnenkort zullen in de sectoren Laakkwartier, Schilders- en Transvaalkwartier, en Zuiderparkkwar- tier, cursussen aanvangen, terwijl in de meeste sectoren clubs in oprichting zijn. Het ligt in de bedoeling in de toe komst tusschen de clubs der verschil lende sectoren wedstrijden te organi seeren. lederen gediplomeerde E.H.B.O.-er (ster), die lid van de afdeeling ’s-Gra venhage der N.V.L. is, of behoort tot een geein, waarvan het hoofd lid is, kan clublid worden. De contributie zal zeer laag zijn, terwijl geregeld onder medi sche leiding zal worden geoefend. Zij, die lid wenschen te worden, kunnen bij de sector-besturen en op het afdelings bureau, Sweelinckstraat 25, nadere in lichtingen ontvangen. Woensdag werd in het Museum voor bet Onderwijs als slotfilm voor het sei zoen 1939-1940 een Hongaarsche avond gegeven, waaraan zijn medewerking verleende de heer G. Szegedy d’Alvinc- zi, een uitstekend kenner van het Hon gaarsche land. Na een woord van wel kom, uitgesproken door den heer de Vries, directeur van het Museum, waar in hij er op wees, dat deze filmavond tot stand kwam met medewerking van het Hongaarsche gezantschap, gaf hij den spreker het woord. In het korte tijdsbestek, dat den spreker was toege- meten, is hij er in geslaagd, het publiek een beeld te geven van dit interessante land, zoodat de films zeer goed tot hun recht kwamen. Zoowel voor de aanwezigen als voor den spreker was deze laatste filmavond van het Museum een goed geslaagde bij eenkomst. Het programma van het museum van 30 Maart tot en met 5 April luidt: Zaterdag 30 Maart 2.30 uur: Rond gang onder geleide door de afdeeling Natuurkunde. Hierbij zullen practische natuurkunde-proeven genomen worden. Zondag 31 Maart 2.30 uur: Rondgang onder geleide door de afdeeling Dier kunde; inleiding met lichtbeelden over Nachtroofvogels. Woensdag 3 April 2.30 uur: Rond gang onder geleide door de afdeeling Dierkunde; inleiding over Insecten, daarna vertooning van de film: „Maja de Bij”. Groote belangstelling aan S. S.-station Met den trein van 6.45 uur is gis teravond van het S.S.-station in de rich ting Oldenzaal vertrokken de Japansche Marine-attaché alhier, kapitein-luite- nant ter zee S. Tonaki. Overste Tonaki was een populaire figuur in Marine- kringen en zoo waren dan ook talrijke zee-officieren naar het Staatsspoorsta- tion gekomen om hem een goede reis toe te roepen. Met den Japanschen gezant was vrij wel het voltallige legatie-personeel aan wezig. De chef van den Marinestaf had zich doen vertegenwoordigen door den luitenant ter zee der le klasse C. Moo- lenburgh, de minister van Koloniën door generaal-majoor b.d. A. A. G. Feuilletau de Bruyn van het Kon. Ned. Indische Leger. Overste Tonaki, die vergezeld was van mevr. Tonaki en zijn beide kinde ren keert via Duitschland, Siberië per trein naar zijn terug.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13