HAAGSCHE COURANT HET WEER OP ZONDAG -r 5ATIJN-WA5 STADSNIEUWS BINNENLAND Vrijdag 29 Maart 1940. MIJN ONDER WASSENAAR- SCHESLAG ONTPLOFT koud blijven Voorloopig zal hel weer ZESDE BLAD. Nog Geen schade aangericht weer uit Onderhoud met den matroos P. C. den Meijer uit Scheveningen VAN ZWARE VERWONDINGEN NOG NIET HERSTELD BEWONERS DOOR KNAL OPGESCHRIKT De omlaaggehaalde Britsche bommenwerper ROERGANGER VAN DE „SIMON Londen I BOLIVAR” IN HET VADERLAND TERUG ZUIDHOLLANDSCHE TUINDERS BIJEEN Waar de mijn ontplofte. Het zand is over een vrij groom oppervlakte zwart geworden. De Umuider visschers varen PRINSES JULIANA BIJ HET ROODE KRUIS KENNISGEVINGEN Hinderwet. Engeland heft invoerverbod tuin bouwproducten op De oude Koninginnezegels blijven geldig een vreemd vliegtuig boven ons land 4 - FABRIEKSKANTOOR DEN HAAG. BARENTS-STR. 33 berichten. van Bij Amsterdam onder vuur genomen. een wenschte den aan schot. J dat s. Nog geen nader bericht betreffende de „Protinus”. Elk Nederlandsch product moet afzonderlijk vergunning hebben. No. 17530 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 i 4 4 4 4 4 0 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 re en 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 W'- United Press Engeland heeft een ontvangen over het Holland door Britsche vliegtuigen. Alle inzittenden waren Engelschen. In het relaas van het bij Pernis tot dalen dwingen van den Britschen bom menwerper is gemeld, dat de inzitten den vier Engelschen en een Fransche bestuurder waren. Dit is niet juist Alle inzittenden waren van Britsche natio naliteit toonden van geest en Gistermiddag zijn' de laatste drie ge wonde leden van de bemanning der Simon Bolivar”, die ruim vier maan den geleden in den Theemsmond op een mijn is geloopen, met een Deensch vliegtuig op Schiphol teruggekeerd. Het waren de pantryman Sebregs, wien een been is geamputeerd, de Zwitsersche salonbediende Hofmann en de matroos P C. den Heijer uit Scheveningen. Deze laatste fungeerde als roerganger toen de ramp geschiedde. Vandaag hadden wij in zijn woning aan de Pluvierstraat te Scheveningen een onderhoud met hem en het trof, dat bij hem op bezoek was de matroos E Keus, eveneens uit Scheveningen, die den roeranger op de brug vond na de eerste ontploffing en hem in een der reddingbooten in veiligheid had ge bracht. Bij alle Drogist en, Huishoud- en Meubelzaken Reeds 3i> et. ontvangen, zoodat zij voor den uitvot t naar Engeland verloren zijn Ook het transportvraagstuk is nog lang niet opgelost. Wanneer straks de snel bederfelijke kropsla aan de vei lingen komt, zal het moeilijk vallen voldoende scheepsruimte voor den on- middellijken export naar Engeland te krijgen. Het is ook nog een open vraag wie het niet geringe risico van trans port over zee zal hebben te dragen. woord in een Hartelijke verwelkoming op Schiphol. Zeer hartelijk zijn de drie gewonden op Schiphol welkom geheeten door den directeur en den inspecteur van de K N.S.M. en door den dokter der maat schappij. dr. H. W Berinsohn. De ge redden waren vol lof over de maat schappij, door wier zorgen zij zijn ver pleegd en vervoerd. Thans bevindt zich nog slechts één ge wonde van de „Simon Bolivar” in En geland, en wel een stewardess, die in her ziekenhuis te Colchester wordt ver pleegd. Zij was zeer zwaar verwond en den Heijer vermoedde, dat het nog lan gen tijd kan duren, eer zij terugkeert Ook de verwondingen van den roergan ger waren van dien aard, dat hij voor loopig nog op krukken moet loopen Dt breuk van het scheenbeen is nog niet geheel hersteld. Maar hij was verheugd, na zoovele maanden weer veilig thuis te zijn bij vrouw en kinderen. H.K.H. Prinses Juliana heeft zich heden van Soestdijk naar hier begeven teneinde de wekelijksche vergadering van het dagelijksch bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis bij te wo nen. geeringscommissarissen Valstar. Dit wil overigens niet zeggen de export naar Engeland volkomen is vrij gegeven. Er is een licentie-systeem ingevoerd, waarbij ieder Nederlandsch product een afzonderlijke vergunning zal moeten hebben. Zoo hebben de En- gelsche importeurs reeds dadelijk de beschikking gekregen over licenties voor den import van Nederlandsche breekpeen. Over de andere voorjaars- producten. zooals sla, bospeen, bloem kool. zal nog nader afzonderlijk wor den onderhandeld. Het staat ook vast, dat bepaalde producten, waarover men nog geen nadere mededeelingen kon doen, in geen geval een licentie zullen Omstreeks kwart voor 6 hedenoch tend is op het strand, ongeveer 500 meter ten Zuiden van den Was- senaarscheslag een mijn tot ont ploffing gekomen, gelukkig echter zonder schade aan te richten. JOHNSON’s SATIJN WAS beschermt als „yloeibaar glas"». hietglad I OMZET BEDROEG HET VORIGE JAAR RUIM 32 MILLIOEN. Mijn aangespoeld Stille Strand. Gisteravond omstreeks 7 uur is op het Stille Strand tegenover het pad van van der Made een mijn aangespoeld. Aanstonds werd door de politie het ter rein in den omtrek afgezet, terwijl de militaire autoriteiten in kennis werden gesteld van het aanspoelen van het ge vaarlijke projectiel, dat laat in den avond is gedemonteerd. Op de eilanden en op de Groning- sche kust zijn eenige drijvende voor werpen aangespoeld, waarvan hier een korte beschrijving volgt: Peervormig drijvend voorwerp, lang vijfentachtig centimeter, maximum dia meter achtendertig centimeter, aan den spitsen onderkant is een oogbout aan gesmeed. Uit den bolvormigen boven kant steekt een cylindrische punt. Deze voorwerpen zijn zeer gevaarlijk. Indien een dergelijk voorwerp aan spoelt waarschuwe men de plaatselijke autoriteiten, die op hun beurt op het telefoonnummer den Helder 896 ver zocht worden de militaire autoriteiten te waarschuwen Genoodzaakt door den snel- len groei van haar afdeeling Textiel- ververij heeft de N.V. ,,De Regenboog" te Tilburg de zorg voor haar afdeeling Stoomen en Kleederenververij overge dragen aan de N.V. ,,De Zwitsersche” te Rijswijk, Z.H., het modern, geoutil leerde groot-bedrijf. Tal van beproefde krachten van „De Regenboog alsmede waardevolle recepten, apparaten, filia len enz. gaan naar „De Zwitsersche” over en bereids zijn maatregelen ge troffen om stagnatie in dezen tijd va» schconmaakdrukte te voorkomen. Het gevaarlijke projectiel was door de hooge zee tot aan den voet van de duinen opgestuwd Matrozen van de kustwacht, die regelmatig langs het strand patrouilleeren, hadden de mijn opgemerkt en wilden daar melding van maken. Juist toen zij op ongeveer een 200 m. van de plaats, waar het oorlogstuig lag, waren verwijderd, kwam de mijn met ’n hevigen knal tot ontploffing. Een groote vuurstraal schoot op en verschroeide over een groot gedeelte de helmbeplan- ting. Eveneens werd begrijpelijk een groot gat in het zand geslagen, doch door het hooge water spoelde dit weer spoedig dicht. Het zand was in een straal van ongeveer 100 meter zwart geblakerd. De knal van de explosie was in wijden omtrek te hooren, zelfs in Kat wijk. Enkele bewoners van Wassenaar lagen te schudden in hun bed, terwijl ramen en deuren rinkelden. Ruiten zijn echter niet gesprongen. Een. tweede mijn, die vanochtend op ongeveer dezelfde plaats aanspoelde, is door militairen gedemonteerd. B. en W hebben aan de N.V Maat schappij „De Nieuwe Woning” vergun ning verleend tot het uitbreiden van het garagebedrijf ,evestigd in het perceel van Alkemadelaan ongenummerd. gelegen naast no. 624 o.m. door het ter vervan ging van de bestaande handpomp, oprich ten van een door electromotor gedreven benzinepomp op een vóór dat perceel ge- Kompas vloog hem in het gezicht. Op het moment der explosie stond den Heijer aan het roer en op de brug bevonden zich bij hem de ka pitein en de derde stuurman. De klap van de ontploffing was zoo hevig, dat het kompas den Heijer in het gezicht vloog, waardoor zijn neusbeen brak, zijn bovenlip mid dendoor scheurde, de beide sleutel beenderen braken en het rechteroog zwaar getroffen werd. Het licht uil dat oog zal hij nu moeten missen Den Heijer zag van alles door de lucht vliegen en in de algemeene ravage vielen de drie mannen neer De kapitein werd vrijwel op slag ge dood en den Heijer werd als het ware dubbelgevouwen onder de vlaggenkast. Daarbij brak hij het rechterbeen op drie plaatsen; knie. Kuitbeen en scheenbeen. De eerste stuurman en matroos Keus vonden dadelijk na de ontploffing het zwaar gewonde slachtoffer op de brug en constateerden, dat de kapitein gedood was. Zij droegen den Heijer weg en zet ter hem in de eerste de beste sloep, n.l sloep één. Er was wel geen sloepenroi gehouden voor de passagiers, doch elk lid van de bemanning wist precies in welke sloep hij thuisbehoorde Daarom begaf Keus zich naar sloep vier om net eigen lijf te redden De geredde roer ganger had echter niet veel geluk. Tweede explosie. Kort nadat zijn sloep te water was gelaten, had de tweede explo sie plaats, waardoor alle inzittenden te water geraakten. Door de aanra king met het koude water, kwam den Heijer weer een beetje bij en op een stuk hout heeft hij toen twee uren rondgedreven tot een Engelsche marine-trawler hem met een eind touw binnenboord haalde en naar land bracht Vier maanden in ziekenhuis verpleegd. In het East Suffolk Hospital te Ips wich is hij vier maanden en acht dagen verpleegd. Hij was vol lof over de be handeling door de zusters en den dokter en dankbaar voor de vele blijken van belangstelling, die den gewonden Ne- derlandschen schepelingen in het hospi taal bereikten. Dezen hebben veel be zoek en geschenken ontvangen, o.a. van de echtgenoote van den Nederlandschen gezant- Met Kerstmis brachten de Kin deren van de Zondagsschool in Ipswic' geschenken en van een dame in Blo' mendaal werden pullovers ontvang' Zeer veel lof hadden zoowel den Hei.) als Keus voor den Nederlandschen d miné van Dorp uit Londen, die al he mogelijke voor zijn landgenooten heeft gedaan. Zoo was hij de eerste, die de schipbreukelingen in het hotel Bangor kwam bezoeken. De overvolle sloep, waarin Keus had plaats genomen, werd opgepikt door een sleepboot en naar Harwich gebracht Op het laatste oogenblik, toen de sloep a' te water was, werden nog eenige kinderen van de ..Simon Bolivar” naar beneden geworpen. Van de tweede ontploffing heeft deze sloep geen last gehad. Na de mooie Paaschdagen is er plotseling een zeer groote verandering gekomen in den algemeenen weerstoestand. welke een sterke daling van de temperatuur heeft veroorzaakt, zooals trouwens reeds vóór de Paasch dagen verwacht en voorspeld kon worden. Deze groote verandering in den algemeenen weerstoestand betrof de stijging van de luchtdrukking over West- en Noordwest-Europa en di ontwikkeling van een diepe depressie over het gebied rondom Nederland en Denemarken. Hiermede ging de inval van een bijzonder kouden lucht stroom uit het hooge Noorden gepaard, een inval van polaire lucht, welkt als een normaal voorjaarsverschijnsel kan worden beschouwd en altijd ie oorzaak is van de bekende Maartsche buien, welke ontstaan door dc sterke afkoeling in de hoogere luchtlagen, kenbaar aan de ontwikkeling van enorme stapelwolken. Gewoonlijk duurt zoo’n inval van polaire lucht verscheidene dagen, zoo dat wij kunnen verwachten, dat het weer aan het einde der weck nog koud zal zijn. Een depressie, welke, zooals thans het geval is, over Zuid-Scandinavië ligt, blijft daar gewoonlijk eenige dagen liggen, totdat de inval van polaire luchtstroomen naar het Oosten is afgedreven, en a' dien tijd blijft het weer dan over de Noordzee koud en buiig en ons land deelt dan steeds in deze gevolgen. Aanwijzingen, dat de inval van koude lucht spoedig zal ophouden, zijn er nog niet. Wij kunnen derhalve voor het weekeinde en voor Zondag niets anders dan koud weer verwachten en op zijn gunstigst een iets betere, d.w.z. minder buiige weersgesteldheid, en er is geen zekerheid, dat het weer aan het einde der week aanzienlijk zal zijn verbeterd. Zachter weer is waarschijnlijk niet voor het midden der volgende week te verwachten (Nadruk verboden besprekin- tusschen de Engelsche autoriteiten en de Nederlandsche Louwes Protesten te Londen. meldt uit aantal protesten overvliegen van CABARET-AVOND IN MILITAIR HOSPITAAL. Gisteravond heeft de „soldatenmoe der”. mevr. Hiddink, aan de patiënten in het Militair Hospitaal, die zij allen met de Paaschdagen gekleurde eieren en verschillende versnaperingen ge geven had. een cabaret-avond aange boden. Aan het programma, dat leer in den smaak viel werkten mede het Haagsch Cabaretgezelschap onder lei ding van den heer J. C. Dashorst, het Wapenbroeders-orkest „The Tempo Players”, de heer Wevels (piano), Hoebert met declamaties en imitatie- krachtprestaties, mej. Reysen, die o.a. een mooien Oosterschen dans en den dans „Het tinnen soldaatje” uitvoerde. De clou van den avond was het op treden van den goochelaar, den heer de Vries, wiens goocheltoeren aller bewondering hadden. Na afloop werd allen medewerkenden door mevr. Hiddink namens den chef en de doktoren van het hospitaal dank gebracht. De patiënten boden bloemen aan mevr Hiddink en de artisten aan. Het was een zeer geslaagde avond. De tuinbouw zwaar getroffen. In „Riche’ hield gisteren de Provin ciale Veilingorganisatie in Zuid-Hol- land haar algemeene ledenvergadering. De heer J. Barendse wees in zijn ope ningswoord op de nog onzekere toe komst van den tuinbouw. De vorige oorlogsperiode noemde spr. ge heel verschillend van de huidige en van de afzetmogelijkheden voor de Ne derlandsche tuinbouwproducten kan nog niets definitiefs gezegd worden. De heer Barendse achtte het echter meer dan ooit noodig, dat alle tuinders eensgezind schouder aan schouder zou den staan in deze moeilijke tijden. Vervolgens duidde de spr. de vorst- schadt in den tuinbouw aan. waardoor de cultures aanmerkelijk zijn verlaat, tot schade van den tuinder. Tot slot besprak de heer Barendse de interne organisatie van den Zuid- hollandschen tuinbouw. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Aan het jaarverslag van den secre taris ontleenen wij, dat de 38 aange sloten veilingvereenigingen in het af- geloopen jaar 32.726.892 omzetten, hetgeen ruim een millioen minder is dan in 1938. Na eenige critiek werd het jaarver slag goedgekeurd. Mr. L. Niemöller, secretaris van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilin gen. deed hierna eenige mededeelingen over het nieuwe wetsontwerp winstbe lasting Vervolgens vond de bestuursverkie zing plaats. De aftredende bestuursle den. de heeren J. Barendse. A. van 't Hart en S. Bol. werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Na uit voerige discussie besloot de vergade ring geen fust meer naar het buiten land te verzenden, zulks in verband met dreigend fust-tekort aan de veilin gen zelf in het hoogseizoen. Tot slot h’eld de Rijkstuinbouwcon- sulent, ir. J. M. Riemens. een lezing over „De bodem als woonplaats voor onze planten”. Met groote aandacht werd deze interessante en leerzame rede aangehoord Naar aanleiding van de invoering van nieuwe zegels met beeltenis van H.M. de Koningin in de waarden tot en met 40 cent op 1 April a.s. en de stopzetting van den verkoop der oude zegels in dezelfde waarden, is de vraag gerezen, of deze oude zegels enz. nu wellicht ook ophouden, voor frankeering geldig te zijn. Dit is niet het geval. Van ongel digheid der oude postzegels is voor loopig nog geen sprake. In ieder ge val zal een zeer ruime termijn wor den gesteld, zoodat het publiek alle ge legenheid heeft, de oude zegels op te gebruiken. als aan de costumes was de grootste zorg besteed. Den heer Fokkema komt van lof toe voor hetgeen hij zeer korten tijd van voorbereiding met zijn nieuwe leerlingen heeft tot stand weten te brengen. Zeer terecht wenschte de heer Fritsma den heer Fokkema geluk met het groote succes van dezen avond en hij hoopte, dat het gebodene van dezen avond zal mogen bijdragen tot verde ren groei en bloei van de school, waar aan hij zoovele jaren zijn krachten had mogen geven. De voorzitter der oudercommissie de heer Pieters sloot, nadat hij eerst mevr. Fokkema nog bloemen had aan geboden. de prettige bijeenkomst. Hedenmorgen zijn de zeevisschers weder gaan varen. Tot 12 uur zijn 7 stoomtrawlers en 7 motorloggers naar zee vertrokken. Dit is geschied of schoon men nog niets naders omtrent den gezonken trawler „Protinus” IJm. 85 heeft gehoord. Hieruit blijkt weer eens te meer welk een grooten moed en plichtsbetrachting onze visschers bezitten Liever dan langs den kant te ;loopen gaan ze naar zee om het brood Ite verdienen voor het gezin en om ons aloude visschersbedrijf te helpen in standhouden. Wellicht waren zij al (eerder uitgevaren, ware het niet, dat allerlei geruchten als zou de „Protinus” [fret bommen door Duitsche vliegers be stookt zijn werden gepubliceerd Deze [geruchten hebben de visschers ook af- [geschrikt en doen wachten op nadere Bberichten. Nu deze uitblijven zijn ze peer gaan varen er op vertrouwende, dat de neutrale visschers gerespecteerd lullen worden. Heeft niet pas de Duit- «che pers over het redden van vier Duitsche vliegers den moed en de frenschlievendheid van onze visschers rgeroemd? De twee laatste stoomtraw lers, welke vanmorgen naar zee zijn «‘gaan, waren de „Knikker” IJm. 4 en Pe „Maria” IJm. 95. beide van dezelf- F‘ reederij, waartoe ook de „Protinus” Behoorde. De schepen van de grootste Rederij, de V. E. M„ zijn nog binnen gebleven. doch deze zullen Maandag gek wel gaan varen. Intusschen hoopt ■’eu. dat er berichten omtrent de ..Pro- ■nus zullen komen, opdat de onge- witheid en de spanning zullen worden ■eggenomen. De Engelsche regeering heeft erin toegestemd het invoerverbod op Ne derlandsche tuinbouwproducten, dat per 1 September j.l. was afgekondigd op te heffen, zoo meldt het „Handels- blad’ Hiertoe zijn langdurige gen gevoerd OUDERAVOND SCHOOL A HYACINTWEG. Een dezer dagen is in de aula van het Sted. Lyceum aan het Stokroos plein voor de ouders van bovenge noemde school een ouderavond gehou den. In tegenstelling met andere ouder avonden, waarbij als regel zaken van huishoudelijken aard worden behan deld, was ditmaal deze ouderavond ge heel gewijd aan het optreden van de leerlingen der hoogste klassen. Het hoofd der school, de heer Fokkema, heette in zijn openingswoord alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de vertegenwoordigsters van de Rijks- en Gemeentelijke Inspec tie van het Onderwijs en het oud- schoolhoofd den heer Fritsma. De heer Fokkema wees den ouders op het groote nut van een geregeld boven traal grondgebied, indien aange vallen, het vuur van neutrale ge vechtsvliegtuigen niet mogen be antwoorden. AFSCHEID A. ROOSENBURG Morgen zal de heer A. Roosenburg, technisch opzichter bij den Gemeente lijken Reinigingsdienst na een dienst tijd van 45 jaar met pensioen gaan. De heer Roosenburg heeft de geheele tech nische herziening van den dienst mee gemaakt. In 1895 aangesteld als hulpvoorman heeft hij zijn krachten in dienst gesteld van de Paardentractie, waarna hij in 1920 werd bevorderd tot voorman. Toen het paardenmaterieel regelma tig vervangen werd door auto’s, heeft hij zich technisch weten te bekwamen, zoodat hij in 1924 werd bevorderd tot vcorman-chauffeur. In 1928 volgde zijn benoeming tot opzichter le klasse en in 1931 tot tech nisch opzichter A. Het personeel zal morgen afscheid van hem nemen in een van de lokalen van dezen dienst, terwijl de Reinigings- Harmonie. waarvan hij sedert de op richting een trouwe steunpilaar is, hem morgenavond een serenade voor zijn woning aan den Moerweg 362 zal komen brengen. legen gedeelte der openbare straat Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10 30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een bruine kinderschoen, een vilten hoed, een nummerbewijs HZ-15161 ten name van v Bommelen, een rijwielhand- kap, een zwarte rijwielhandkap, een schop, een bruint portemonnaie met overslag inh 2 gasmunten, een emaille plaatje met opschrift „Room botter” een motor-zadel- tasch met gereedschappen, een groente- i distributiekaart, een bruin lederen dames- portemonnoie inn. „Nico”-sleutel, een calot van auto „Nash”, een rood lederen i damestasch met 10 cent, een bruin lede- I ren kinderportemonnaie met ritssluiting met 3 cent, een rood kindertaschje met ledige portemonnaie en zakdoekje, een verchr. combinatietang, een pakje inh. 3 potlooden, een blauwe parapluie, een zw. portemonnaie met ritssluiting met 75 cent, een koralen beursje met 1 cent, een manchet van overhemd, een zwart led zadeltaschje met sleutels, diverse sleutels handschoenen, rijwielbelasting- merken en ceintuurs. Gevonden in taxi’s: een bruine sjaal, een bruin lederen brillenétui, een bruin geruite parapluie, een blauw-grijs ge streepte parapluie. Bij de navolgende ingezetenen: een zwart hondje, Jager, Heulstraat 15; een blauw breiwerk, Prinses Marianne- laan 239, Voorburg; een verm. gouden armband met brillantjes, Afd. Gevonden Voorwerpen in de Bijenkorf; een „20 k m. Princevlag-kruis”, de Graaff, v. Koets- veldstraat 4; een handdoek inh trui en das, v Kesteren, J. ten Brinkstraat 19; een opgevouwen kleed, Poldervaart, Nieuwe Haven 4II; een roode autoped met witte ballonbanden, Schuiten. Noord- straat 125; een ketting met 4 sleutels, Claassen, v. Speijkstraat 204; een zw on gemerkt heerenrijwiel, Krauwel. Elze- moerstraat 2: een kostel rijwielbelasting- merk, Bakhuizenstraat 123; een zak kool rapen, de Bruin, Rembrandtstraat 391; een heerenrijwiel, Timmerman, Herm. Coster- straat 185: een zakje inh. postzegels de Liempt, Brueghelstraat 133; een driekleu rige Angorakat, Kliniek. Wesselsstraat 34; een ,J. V D H.” heerenrijwiel, de Graaf, Stortenbekerstraat 93; een muiskleurige wit gevlekte Angora-poes, Rossmölder, Calandplein 19; een krulharig rood-bruin hondje. Geijtenbeek, v. Alphenstraat 13, te Voorburg, een bankbiljet, v. d. Hoek, Joh. Camphuijsstraat 151: een doublé schakel- armbandje, Ritzhaupt, Emmastraat 11; een bruin dameshoedje, Wernke, Anna v. Buerenstraat 259; een zwarte en een muis kleurige kat, v d Leden, Meidoornstraat 116; eer biezen handkoffertje, Duijven- bode Teijlerstraat 53; een zeemled, hand- I schoen. Verdoom, Viandenstraat 56 I (LoosdJ; een doublé halskettinkje, Zr Lensink, Kanaalweg 29; een rijwielbelas- I tingmerk, Müller, de Sillestraat 105; een igouden dameszegelringetje de Bruin Weissenbrv',.hstraat 63; een hondenzweep. Koster. Zuiaerparklaan 297; een wit ka toenen zaK met plakmeel. Tuyt, Drogers- cijk 40. een zwarte damesparapluie met zilv knop, filiaal Hus, W. de Zwijgerlaan 81: een Noorscbe eend, Byvanck van Nijenrodestraat 99; een hond, 4 katten, een cadaver kat en een zieke lijster Asyl. Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen. Asyl. Nieuwe Haven 73. Het toestel vermoedelyk geraakt De Regeeringspersdienst meldt: Gistermorgen vroeg werd bij Naar den een uit het Noorden komend vlieg tuig van onbekend gebleven nationali teit gesignaleerd. Naar aanleiding daar van steeg een patrouille jachtvlieg tuig op. Eenigen tijd later is ditzelfde vliegtuig bij de grens van Amsterdam van den grond af onder vuur genomen Bij deze beschieting werd het vliegtuig vermoedelijk geraakt. Het verloor al thans 3 a 400 m. hoogte en maakte on zekere bewegingen. Het vliegtuig ver wijderde zich daarna in Westelijke rich ting buiten ons rechtsgebied. Scherven van projectielen ••chtten schade aan te Aalsmeer. Het vreemde vliegtuig, dat gisteren in den vroegen ochtend bij Amsterdam is gesignaleerd en beschoten, heeft in Aalsmeer en Uithoorn groote beroering gewekt. Omstreeks half zes in den morgen werden te Aalsmeer zeer vele inge zetenen gewekt door motorgeronk, doffe knallen en hevig geknetter, zoo meldt het Hdbld. Nieuwsgierigen, die door de vensters van hun slaapvertrek keken of zien naar buiten spoedden, zagen op ee ringe hoogte een bommenwerper vlie gen. Het vliegtuig werd onder vuur genomen door luchtdoelgeschut in de omgeving. Het eene projectiel na het andere werd de lucht in geslingerd en plofte daar uit elkaar, een waren scherven- regen verspreidend In den loop van den dag bleek, dat deze scherven op verscheidene kwee- kerijen ruiten van bloemenkassen had den verbrijzeld. Kweekers vertelden, dat zij op een gegeven oogenblik geen stap durfdrn doen, daar de granaatscherven hen om de ooren suisden. Anderen meer tegenwoordigheid zochten ijlings dekking. Ook boven de gemeente Uithoorn is een vliegtuig ongeveer tezelfdertijd be stookt. Een brok van een projectiel kwam op een huis in Vrouwenakker terecht, waar het door het dak in de keuken drong. Het stuitte af op een houten schot, waarachter menschen sliepen. bezoek aan de ouderavonden en sprak de hoop uit, dat ook in het vervolg deze avonden zich in een even groote belangstelling van de zijde der ouders rhogen verheugen. Onder de persoonlijke leiding van den heer Fokkema werd allereerst de cantate van Ch. van Renes „De Schoon ste Feestdag” ten gehoore gebracht; daarna werd de operette „Lepelsteel- tje” opgevoerd. Zoowel aan den zang De „Volendam” te Rotterdam aangekomen. ^r^^ehtend omstreeks half twaalf is s,s- „Volendam” van de Holland- ^erika-lijn van New York te Rotter- bó aangekomen. Het schip had 46 ■tef.a^.ers aan boord. De „Volendam” E ngplaats genomen aan de Wil- e«hinakade. 1*91 Engelschen hadden nadruk kelijke instructie niet terug te schieten. Naar aanleiding dat de Britsche vliegers wier toe stel in Nederland tot dalen werd gedwongen, het Nederlandsche vuur zouden hebben beantwoord, ver neemt de luchtvaartmedewerker van Reuter in officieele kringen te Londen, dat de Britsche bommen werpers zeer nadrukkelijke in structies hebben, dat zij bij het onopzettelijk vliegen boven neu- Ng

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 21