ROODE STER SIMONS STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN E IJSFABRIEK 180225 TWEEDE BLAD, PAGINA 2. HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 30 MAART 1940. Causerie van mr. dr. H. F. A. Völlmar. AUTO TE WATER Mijnen aangespoeld LIJK OP TEXEL AANGESPOELD Predikbeurten 1 HET NIEUWE WISSEL- CHF.QUERECHT ARBEIDER ONDER VALLENDEN BOOM Negen in de week van 23-30 Maart SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Dienstbode behandelde een geijser onjuist VEILING VAN VASTE GOEDEREN Zeldzaam zacht en ^=- y licht in de pijp! CXf Sterke magnetische storingen DOOR GASVERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN ROO M IJS VOOR ALLE DOELEINDEN Jongen van wagen gevallen. Bestuurder verdronken JUWELIERSBEDRIJF BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN S-GRAVENHAAGSCHE a RECLAMES. RECLAMES. y Geb. 10.45 een kerk, uur pfarrer 10.30 va- In de week van 23 tot 30 Maart zijn in ons land negen personen gedood bij verkeersongevallen, terwijl verscheide ne n min of meer ernstig gewond wer den. Iedere weggebruiker blijve beseffen, dat zijn onvoorzichtigheid niet alleen zijn eigen leven maar ook dat van an deren kan eischen. VEREENIGING VOOR WIJSBEGEERTE. Op Woensdagavond 3 April zal dr. A. Spanjer voor de Vereeniging een on- a. s. Ned. Het Kon. Ned. meteorologisch in stituut deelt mede, dat sedert gis termiddag 4 uur te Witteveen en te de Bilt weer zeer sterke magnetische storingen zijn geregistreerd, welke hedenochtend nog niet waren afgeloo- pen. De afwijkingen waren niet zoo groot als bij den magnetischen storm van Zondag 24 Maart. LEIDSCHENDAM. Gevonden voorwerpen. Gevonden: familie-register, rozenkrans in étui, rozenkrans, dames-handschoen, dames-polshorloge, blauwe kindermuts en een huissleutel. Inlichtingen: bureau van politie, eiken werkdag van 10 tot 12 uur. de. Na de pauze behandelde de voorzit- ge- HOTELS CAFES - RESTAURANTS BANKETBAKKERS - THEATERS BIJEENKOMSTEN - FAMILIE - FEESTJES Donderdagavond hoorden buren in een woning aan de Ruysdaellaan 3 te Hilversum een hevige ontploffing. Bo ven werd een ruit van de badkamer vernield, in de benedenverdieping was een ruit van de keuken uit de spon ning gestooten. De politie bemerkte, volgens het „Handelsblad”, bij het onderzoek, dat alle deuren gesloten waren Samen met de brandweer is men het perceel binnengedrongen. Brandwachts klom men door de gebroken ruit op de ver dieping naar binAen. Zij deden daar een ontstellende ontdekking. In het bad lag het lijk van het 23- jarige dienstmeisje van de familie. Het meisje was kort geleden te Hilversum in betrekking gekomen, omdat zij in Leeuwarden woonachtig, bij haar te Hilversum gemobiliseerden verloofde wilde zijn. Terwijl de familie Donder dag naar Amsterdam was, heeft het meisje een bad genomen. Zij wist ech ter niet, hoe de badkraan van den geijser, welke afweek van het gebrui kelijke type, te bedienen en zette deze geheel open. Daardoor ontstond onvol ledige verbranding, waardoor de geheel afgesloten badkamer met gassen werd gevuld. Vermoedelijk is het meisje in het bad gestikt en is de ontploffing eerst geschied, toen de gassen in de badka mer een zoodanige condensatie hadden gekregen, dat zij door het contact met het nog altijd brandende gas ontbrand den. mr. voor Wijsbegeerte in het gebouw Bazar- straat 20 een lezing houden over „Franz Brentano en Leonard Nelson”. Vermoedelijk lid van de bemanning van de „Grutto” Gistermorgen is bij paal 9 op het strand van Texel een lijk aange spoeld. Vermoedelijk is het lijk het stoffelijke «overschot van Ruurt Teen- sma, een der opvarenden van het s.s. „Grutto” van de firma Smith en van Ommeren te Rotterdam, dat sedert het begin van deze maand wordt vermist. Het signalement luidtLang 1.70 m., zwaar postuur, grijs, krullend haar, rond, vol gezicht, gaaf gebit. De Wee ding bestaat uit een grijs colbert- costuum met vischgraatpatroon. In het jasje staat de naam van kleedingma- gazijn Jos. Cohen en Zn., Scheepstim- merlaan 11, Rotterdam. Voorts een grijs overhemd met vaste boord, een blauwgestreepte stropdas, hooge, zwar te schoenen, maat 43, een wollen hemd en een tricot onderbroek. In de zakken van de broek zaten een zakmesje, waarop stond R. G. Boonstra, een zilveren horloge met ketting, een sleutelbos en een scheeps- fluit. Aan de rechterhand droeg de verdronkene een trouwring zonder in scriptie. Het lijk is overgebracht naar de algemeene begraafplaats te den Burg. Gevonden voorwerpen Een paar bruine handschoenen bij lep- laan 103; rolletje teekeningen bij mevr, v. Dijk, Lindelaan 20; grijs ceintuur, A. Zwart, Torenstraat 41; springtouw met gekleurde klossen, v. Deventer, Stadhou- dersstr. 55; blauw geruite das, de Heij, Leliestraat 6; heerenrijwiel (naam A. de Wit op schuine stang), van Leeuwen, Vlietweg 7; Zeeuwsche broche, Prins Hen- driklaan 36; bril in étui, v. d. Berg, van Vlotenstraat 21, den Haag; roeiboot, Caan van Necklaan 136; 5 toegangsbewijzen voor gymnastiekuitvoering in Dierentuin, v. d. Graaf, Beetslaan 228; zwart-roode vulpen, Molenhei, Caan van Necklaan 41; beursje met ritssluiting, Korver, Oranje- laan 87; lederen motorhandschoen, van Leeuwen, Vlietweg 7; rechter heeren- handschoen, politiebureau. Opgevangen dieren: witte poedel, v. d. Most, Haagweg 10; katertje, Dewald, Nas- saukade 67; zwart-bruin hondje. Korte- kaas, Kerklaan 166; zwarte hond, Har- tog, Kleiweg 19. Aan de kust onder Bljja, in de ge meente Fervyerderadeel, is een mijn aangespoeld. De marinedienst in den Helder zal de mijn demonteeren. Op anderhalve kilometer benoorden Egmond is een mijn aangespoeld. Het gevaarlijke voorwerp is onder mili taire bewaking gesteld. A f 181.19, j ƒ7.42; Zeestraat 66: grondlasten ƒ13.77, straatlasten 129.50, Delflands sluisgéA grondlasten Delflands RIJSWIJK Het Groene Kruis Gisteravond kwam de afd. Rijswijk van de Ned. Vereen Het Groene Kruis in het gebouw Arcadia in buitengewone leden vergadering bijeen tot het benoemen van een voorzitter in de vacature van wijlen dr. P. Greup. De waarn voorzitter, de heer N. de Bruin, heette de vele opgekomen leden welkom en- herdacht met eenige gevoel volle woorden het groote verlies, hetwelk de afdeeling door het overlijden van haar vorigen voorzitter, dr. P. Greup, geleden heeft. Met groote dankbaarheid en waar- deering zal steeds gedacht worden aan hetgeen dr Greup voor de afdeeling Rijs wijk gedaan heeft Nadat de vergadering zich ermee had vereenigd, dat de te benoemen voorzitter een medicus zou zijn, deelde de heer de Bruin mede, dat het bestuur op de aan beveling had gesteld de navolgende art sen: dr. Folmer, dr. Verdoes Kleijn, dr. Kalis en dr. Munting. Nadat de heeren L. J. van Dijk en ir. P. Stempels er op hadden aangedrongen, dat ook de schoolarts, dr. v. d. Sluijs, op 5? aanbevelingslijst was geplaatst, werd tot stemming overgegaan. Bij eerste stem ming reeds werd dr. G. Verdoes Kleijn tot voorzitter gekozen. Een vernuftige boer in De Lemmer Sprak „Geen koe is zoo wild, of ik tea k Bij een pijp Roode Ster Schopt ze niets meer omver En ik vul rustig rockend mijn emmet’.' NEDERLANDSCHE WERKLOOS HEIDSRAAD. Hier ter stede werd Donderdagmid dag in een der vergaderzalen van het departement van Sociale Zaken een bijeenkomst gehouden van den Neder- landschen Werkloosheidsraad. In deze vergadering werd na een korte beschouwing van den voorzitter, den heer H. de Bordes, over de werk zaamheden in het jaar 1939, een refe raat gehouden door den heer ir. R. A. Verwey, directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling, over het onderwerp: „Arbeidsbemiddeling in oorlogstijd”. Deze interessante voordracht, welke behalve door alle leden van den Ne- derlandschen Werkloosheidsraad, mede werd bijgewoond door verschillende genoodigden, o.a. mr. dr. A. L. Schol tens, secretaris-generaal van het de partement van Sociale Zaken, werd ge volgd door een levendige discussie, waarna de voorzitter de bijeenkomst, onder dankzegging aan den inleider en de sprekers, sloot. Burgerlijke Stand van Leidschendam. BEVALLEN: Th. Teunissen, geb. de Hoogh, z. J. G. v. d. Helm, geb de Konink. z. J. M. Dijkgraaf, geb. de Vette, z. J. M. v. d Ham, geb. Koot, z. B. J. M. Viveen, geb. Holtkamp, d, De „Stanfries 3”, welke boot de vorige week is gezonken, is vanochtend Enkhuizen binnengebracht. LOOSDUINEN. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen: een portemonnaie met 88 cent, bij Kruydenberg, Dillenburg straat 14; een zakmesje bij Luyendijk, Prins Hendrikstraat 61; 4 veilingkisten bij van Kamp Wilhelminastraat 22; een kosteloos belastingmerk met sleutel bij Frederiks, Burgem. Hooftstraat 1; een bruin kindersandaaltje en een bruin lede ren handkap aan het hoofdbureau van po litie. Vanmiddag omstreeks half één is de 11-jarige A. J. uit Wateringen, op den Geestbrugweg, van den bok van een wa gen gevallen. Bij het nemen van een bocht kwam het linkerachterwiel van den wagen in aanraking met de vluchtheuvel, waardoor de wagen bijna kantelde en de jongen een schok kreeg. Hij bekwam ver schillende verwondingen aan het gelaat. Na door dokter Munting te zijn behan deld kon hij huiswaarts keeren. Burgerlijke Stand van Voorburg. ONDERTROUWD: J. Ch. Klaver en P. C. Viegever. C. P. H. Visser en A. M. Freund. J. F. Strang en A. Moleveld, P. A. Dekker en B. S. van Stekelen- burg. J. J. Goeman en A. Hoogen. dijk. J. A. P. Franke en N. E. P. ten Hove. GETROUWD: H. D. Verdam en C. A. Gisolf. W. J. M. van Riet en A. M. Jungen. W. C. G. M. Vriends en Th. J, Luijten. J. C. Graf en H. A. Th. v. i Burg. J. v. d. Eyk en C. Pronk. BEVALLEN: M. L. Rooseboom, geb, Kennedy, d M. W. C. Moor, geb. Boin, d. P. Weekhout, geb. Timmers, z. - C. Hebbink, geb. Schreuders, d. A. J, Lagerberg, geb. Schrader, z. E. H. K Ijzerman, geb. Stieglitz, z. C. v. i Heide, geb. Jongeneel, d. W. I. Ver- mons, geb. Berghuis, d. P. G. A. Hart- veldt, geb. Maijers, d. M. L. W. Jas- perse, geb. Petit, z. J. van der Sman, geb Paters, z. OVERLEDEN: P. Adamse, ong., 45 j. - C. Slob, wedr. van A. van Doorn, 60 j. - J. Riem, vrouw van A. Bregman, 74 j. -> G. Niewold, wedr. van S. Esman, 88 j. - A. J. Mulder, vrouw -van J. Smits, 44 j. - M. C. Stofberg, vrouw van C. M. A. de Bruin, 60 j. Duinzichtkerk, 5 uur ds. Terlaak Poot (in plaats van ds. v. d. Wiel). Ned. Protest, bond (Muzenstraat 4), 10.30 uur dr. H. Faber, van Schiedam. Remonstr. Geref. kerk, 10.30 uur dr. W. Banning, van Bentveld. Doopsgez. gem., 10.30 uur ds. A. Keu ter. Luth. gem., 10.30 uur ds. C. Riemers (liturgie I) m. m. v, het Evang. Luth. zangkoor. Waalsche kerk, 10.30 uur dr. Th. A. Eekiffan. Duitsche Kaetzke. Engelsche kerk Holy Communion 8.30. Morning prayer 11, Evening prayer 8, rev. Williams. First Church of Christ. Scientist, Andr. Bickerweg 1, Holl. 9.45 v.m., Eng. 11.15. Duinoordkerk, 10 uur prof. dr. R. J. Slo- temaker de Bruine, 10 uur jeugdkerk ouderen de heer W. van Wijngen, theol. cand. te Utrecht, 11.20 jeugdkerk jongeren groepvorming, 3 uur Heilige Doop. Nassau jeugddienst, Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, 10.30 uur ds. Kuylman, van Maastricht. Geb. Eltheto, Azaleaplein 2, 10.30 uur ds. van Itterson. Vrijz. Hervormden, Beeklaan hoek Hout- rustweg, 10.30 uur dr. M. A. Beek, van Groningen. Aula Duitsch gymnasium, Jan van Nas- saustraat, 10.30 uur ds. mr. H. van Ewyck, van Terwolde. Aan bekomen verwonding overleden In het bosch van den heer V„ bij de huisvennen in de gemeente Baarle- Nassau waren gistermiddag vier ar beiders uit Meerle (België) bezig met het rooien van boomen. Een der ar beiders, de 30-jar. F. van Luyt, kwam onder een vallenden boom en liep een schedelbasisfractuur op. In het St. Ig- natius-ziekenhuis te Breda is hij kor ten tijd later overleden. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt door de gemeentepolitie een on derzoek ingesteld. Het slachtoffer was gehuwd en der van drie kinderen. VOORBURG. Verboden voor rolschaatsen. B. en W. hebben de volgende straten, waaronder zijn begrepen de trottoirs, aangewezen, waarop het verboden is met rolschaatsen te rijden: 1. alle straten, voor zoover betreft die gedeelten, Waar aan winkelpanden grenzen; 2. Laan van Nieuw Oosteinde voor zoover betreft het gedeelte tusschen de van de Wervestraat tot de grens met de gemeente ’s-Graven- hage; 3. Laan van Middenburg; 4. Hee- renstraat; 5. Dr. Blookerstraat; 6. Rust- hoflaan. Dit voorschrift treedt heden in werking. Voor de Haagsche afdeeling van den Bond van Procureurs- en Deurwaar- dersklerken en Candidaat-Deurwaar- ders hield mr. dr. H. F. A. Völlmar gisteravond in het Zuidhollandsch kof fiehuis een causerie over „Het nieuwe wissei-chèquerecht”. Na een korte inleiding begon spreker zijn causerie met het geven van een definitie van den wissel, de wijze, waarop deze in het leven wordt geroe pen en de aansprakelijkheid van dege nen, die op den wissel hun hand- teekening hebben gezet. In het bijzonder wees spreker op de beteeke- *us van den wissel in het handelsver keer. terwijl hij ook verschillende kwesties, welke aan den wissel vastzit ten, ter sprake bracht. Uitvoerig lichtte spreker toe de tot standkoming van de internationale re geling van het wissel- en chèquerecht in de in 1930 en 1931 in Genève gehou den conferenties. Tot slot besprak hij de juridische kwestie, of bij wisseltrekking sprake is van schuldvernieuwing en haalde in dit verband een arrest aan van den Hco- gen.Raad uit 1903, waarin deze kwestie uitvoerig behandeld wordt en waarbij door dit college is beslist, dat. de ge accepteerde wissel alleen maar un middel is om de koopsom te voldoen en dus niet gezegd kan worden, dat schuldvernieuwing heeft plaats gehad. Van de gelegenheid om vtagen te stellen werd door sommigen gebruik gemaakt. De Woningwet heeft vele goede resultaten afgeworven. Hoewel Patrimonium zeer waardeert wat door woningbouwvereëhi- ging en door de overheid te dien opzich te tot stand werd gebracht, moet in deze toch het particulier initiatief voorop wor den gesteld. Bouwvereeniging en over heid hebben sléchts een aanvullende taak Spreker behandelde verder de krot-op ruiming en de woningnood, welke drei gende is. De overheid dient tijdig rege lend op te treden Jaarlijks heeft Neder land ruim 36.000 woningen noodig om ii de behoefte te blijven voorzien. De wo- ningnood in 19141929 heeft doen zien t dat tijdig ingrijpen noodzakelijk is. De Regeering dient alle maatregelen te nc- j men, welke een gestadigen bouw in de f hand werkt. De C. J. M. V. B o h e m e n i komt Zondagavond in een der vergader- zalen van de Bethelkerk in vergadering bijeen. De Bijbelbespreking zal ingeleid worden door den heer Herlaar. Na de .pauze zal de heer H. van Grieken letterkundige bijdrage geven met als derwerp: „Als de natuur ontwaakt”. De K. V. „Uw K o n i n k r ij k' kome” vergadert Zondagmiddag in de consistorie van de Wilhelminakerk. De agenda vermeldt twee inleidingen. De Vereeniging voor Jong-Hervormden houdt Maandagavond in de vergaderzaal van de Bethelkerk een ontmoetingsavond. Donderdagavond wordt in het Dienstgebouw der Herv. kerk een vergadering gehouden van de Nat. Chr. Geheelonthouders-vereenl- ging, afd. Voorburg-Leidschendam. Be sproken zal worden, welke actie er gedu rende de a.s. Blauwe Week gevoerd zal worden. Na de pauze declamatie. Donderdag j. 1. hield de Chr. Hist. Jongerengroep alhier haar maandelijksche bijeenkomst. De voorzit ter opende de vergadering op de gebrui kelijke wijze. Het politiek maandover zicht werd verzorgd door den heer H. Luidens, waarop eenige bespreking volg- C* J- -- U-1- ter, de heer K. van Diepeningen, de schiedenis der Chr. Hist. Unie. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau te bevragen des morgens vnn 9 tot 12 uur: een oorknop, een reservewiel met band, een ceintuur, een heerenfiets, een damesfiets, een schrift met postzegels, een zadeltaschje, een voetsteun van motor, drie sleutels, een bril, een rijwielbelastingplaatje, een draagmedaille v«n de Princevlag, een mo torkap, diverse handschoenen. Voorts drie honden. Maandagavond houdt het Theosofisch Genootschap (Point Lo ma) een. openbare bijeenkomst in het ge bouw Arcadia, Laan Hofrust. Aan de hand van het boekje „Korte Schets” worden de theosofische leeringen bespro ken. In de gisteren gehouden ledenvergadering van de Vereen. Open bare Leeszaal en Bibliotheek werden in de vacatures in het bestuur gekozen mevr. Th. W. StüvelZuidema en de hee ren R. J. Klaren en C. Drinkwaard. Het boekenbezit van de vereeniging omvat 10.293 banden. In het afgeloopen jaar zijn 21.394 boeken uitgeleend .terwijl de lees zaal door 12.319 personen bezocht werd. Gistermiddag omstreeks vier uur is te Gorredijk een ernstig ongeluk ge beurd, waarbij de veertigjarige manu facturier A. Siersma uit Groningen om het leven is gekomen. De heer S. had juist een bezoek ge bracht aan een firma op den Langen Wal en wilde met zijn auto vertrek ken. Vermoedelijk is hij bij het weg rijden onwel geworden. Nabij de hoofd brug reed de wagen de diepe sluis- kolk in, waar hij geheel onder water verdween. De heer S. slaagde er in, zich spoe dig uit de auto te bevrijden, doch toen hij door toegeschoten hulp op den wal was gebracht, verloor hij het bewust zijn. Hij werd bij de Korenbeurs bin nengebracht. De plaatselijke doktoren stelden geruimen tijd pogingen in het werk om de levensgeesten op te wek ken, doch na twee uur moesten zij den dood constateeren. Het slachtoffer was gehuwd en va der van twee kinderen. De auto werd later op het droge ge bracht. Zij was niet ernstig bescha digd. P plaatselijke afd. van het Verbond Patrimonium hield gister avond in het gebouw aan de Wilhelmina straat een algemeene vergadering. Na het openingswoord van den voorzitter sprak architect A. Verschoor over het onder- s^1Pi Volkshuisvesting in oorlogstijd”. Pr(eker Saf ahereerst een overzicht van in d ?°P der jaren in het belang n de volkshuisvesting tot stand kwam. Veiling 2 April Gunning 9 April I. Heerenhuis met erf en tuin, Zee straat 64, groot 7 a. 88 c.a. en groot 12 c.a, met achteruitgang naar de Bazarlaan. II. Heerenhuis met erf en tuin Zee straat 66, groot 4 a. 91 c.a. en groot 6 c.a, alsmede het daarachter gelegen huis, be staande uit benedenhuis met twee afzon derlijke bovenwoningen, erf en tuin Ba zarlaan 79-81-83, groot 1 a 63 ca. Huurprijs: perceel I is vrij van huur en ontruimd; perceel II: Zeestraat 66 komt 1 Juni 1940 vrij van huur; Bazarlaan 79 27.09 per maand; Bazarlaan 81 ƒ25 per maand Zeestraat 64: Grondlasten straatlasten^/ 128.50, Delflands sluisgeld straatlasten 129.50, 1 ƒ7.16; Bazarlaan 79-81-33: ƒ47 99, straatlasten ƒ25.75, sluisgeld f 1.93. Combinatie voorbehouden. Notarissen W J. Jalink en A. de Mos. I Winkelhuis met bovenwoning en erf, I Spuistraat 67, groot 1 a. 26 c.a. Huurprijs 6500 per jaar tot 1 Maart I 1942 met 2J optiejaren. Grondlasten 320.65, straatlasten 256, 1 Delflands sluisgeld f 12.10. Inmiddels uit de hand te koop. Candidaat-Notaris J. van Lith, waarn. I het vacante kantoor van wijlen Notaris I J. B. Boucher. Perceel I. Benedenhuis met afzonder- I lijk bovenhuis, elf en tuin, Koningstraat I 150-152, groot 1 a. 66 c.a. Perceel II. Benedenhuis met afzonder- I lijk bovenhuis en erf, Westerbaenstraat I 43-45, groot 2 a. 16 c.a. Lasten per jaar: Perceel I: Grondlas- I ten ƒ37.38, straatlasten ƒ20.25, Delfland! I sluisgeld ƒ1.54. Perceel II: grondlasten I 24.28, straatlasten 12.50, Delfland! I sluisgeld 1.08. Koningstraat 150, is in eigen gebruik. I Huurprijs le en 2e étage resp. ƒ4.75 en ƒ3.75 per week. Westerbaenstraat 45 ƒ3.25 per week, B rio. 43 onverhuurd. Notaris H. C. .Labberton. D. werkplaats met afzonderlijke boven- K woning en open plaats, Celsiusstraat 180- 182, groot 78 c.a. Grondlasten 42.72, straatlasten ƒ23, Delflands sluisgeld ƒ1.67. Notaris G. J. van Gendt. Het woon- en winkelhuis met tussche» I bouw, erf en tuintje en afzonderlijk bo- I venhuis, Beeklaan 335-337, groot 1 f 38 c.a. Het benedenhuis met tusschenbouw is j in eigen gebruik, de le étage is onver- huurd en de 2e étage is verhuurd voor ƒ26 per maand. Grondlasten ƒ58.71, straatlasten ƒ34 eo Delflands sluisgeld ƒ2.32. Notaris A. C. van Mourik Broekman. Een dubbel portiekhuis, bestaande uit 2 benedenhuizen met 4 afzonderlijke boven- j woningen met tuinen en erf Schapenlui j 88-90-92, 94-96-98, groot 2 a. 78 c.a. Grondlasten f 106.57, straatlasten 62 «0 Delflands sluisgeld /4.22. Huurprijs Nos. 88, 90 en 92 elk ƒ5 P- w. Nos. 96 en 98 elk 5.50 p. w. en Na 94 /5 p. w. tot 30 April 1941. Notaris H. J. Sluis. Het café met 2 bovenwoningen en erf met open plaats, Brueghelstraat 113-115- groot 98 c.a. Huurprijs café no. 113 ƒ7 per week, de f le étage no. 115 /4.50 per week, de 2de étage is onverhuurd. I Grondlasten ƒ50.66, straatlasten fll '-l I en Delflands sluisgeld 1.97, alles ovtf I 1940. Notaris A. J. M. Kraft. 1. Heerenhuis met erf en voor- en ach' 1 tertuin, Ruysdaelkade 3 te Rijswijk (Z.-H.) I groot 3 a. Grondlasten ƒ.58.72, straatlasten ƒ17.25 I en Delflands sluisgeld 2.46. 2 Heerenhuis met erf en voor- en ach- tertuin, Koninginnelaan 61 te Rijswijk (Z.-H.) groot 2 a. 2 c.a. Grondlasten 40.04, straatlasten ƒ13.75 en Delflands sluisgeld ƒ1.68. Notaris J. H. J. Vink te Rijswijk (Z.-H)- I Winkelhuis met bovenhuis en erf- J Korte Poten 11 met daaraangrenzend pak- I huis met bovenwoningen KoediefstraW 9-9a, samen groot 4 a. 25 c.a. Huurprijs: het perceel Korte Poten H I met de benedenachterkamer van het peu t ceel Koediefstraat tot 30 April 1941 ƒ3809 1 per jaar. Het perceel Koediefstraat: W" i neden /ll per maand, le étage: onver* I huurd; 2e étage: ƒ12.50 per maand. I Grondlasten 299.05, straatlasten ƒ23» en Delflands sluisgeld ƒ11.53. Notaris mr. N. P. C. Arriëns. Morgen en Dinsdag 2 April houden de St. Josephgezellen ont- spanningsbijeenkomsten in het Patronaat, alwaar diverse wedstrijden worden ge speeld. Op Maandag 1 April houdt de K.J.M.V. in samenwerking met de R.K. Middenstandsvereeniging sociëteitsavond in het Patronaat. Federatie van Vrijz. Protestanten, Lu- therkapel, Haverschmidtstraat 57, 10.30 u. mej. dr. Bruining. Jeugdkerk voor Vrijzinnigen (1315 j.) Bondshuis V. C. J. C., Houtrustweg 3, 10.30 uur de heer D. Wolfson, van Voor burg. Vrijz. Chr. Jongerenkerk (15 j. en ouder), Bondshuis V. C. J. C., Houtrust weg 3, 7.30 uur n.m. dr. J. C. A. Fetter. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat, 7 uur samenkomst. Spr. de heer P. Beukema. Onderwerp: „De onbarmhartige dienstknecht”. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-West, lokalen N. Zuiderkerk, Kockstraat 134, 8 uui samenkomst. Geref. kerk in hersteld kerkverband, clubhuis van Speykstraat 153, 10.15 uur ds. Hasper. Chr. Geref. gem., Eben Haëzer, Snoek- straat, 10 uur en 5.30 uur ds. G. Mole naar, em. predikant. Jerusalemkerk, Po- monaplein, 10 uur en 5.30 uur ds. Joh. Prins, van Apeldoorn. Bilderdijkschool, Linnaeusstraat, 10 uur en 5.30 uur ds. W. F. Laman, van Haarlem. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, 10 uur en 4.30 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem., Wesselsstraat 49, 10 uur en 5.30 uur leesdienst. Geb. de Ruyterstraat 67, 10 uur en 6 uur ds J. P. Paauwe. Dunne Bierkade 16, 10 uur eeredienst, 6 uur Prediking des Woords. Vrije Evang. gem., Zuid-West Buiten singel 112—114, 10 uur ds. Vasseur, 5.30 uur zendingsavond met zangkoor. Sprs. ds Vasseur en de heer Luyendijk. Evangelisatie „Nazareth”, Fagelstraat 22. 10.15 uur heiligingsdienst en 7 uur de heer Bozua, van Rotterdam. ChriSten-gemeenschap, Assendelftstraat 18, 10.15 uur zendeling Th. Trostianetzky, van Rotterdam en 7.30 uur de heer Jac. de Graaff, van Amsterdam. Christen-gemeenschap, Bew. t. Rel. Ver nieuwing, Groot Hertoginnelaan 4, 10 u. Menschenwijdingsdienst. Christ, gem. Eliëzer, Beeklaan 296, 10 u. heiligingsdienst en 7 uur openbare samen komst. Pinkstergemeente, „Maranatha”, gebouw Trompstraat 25, 10.15 uur en 8 uur samen komst. Baptisten-gemeente, kerklokaal v. Dijck- straat 149, 10 uur en 5.30 uur prediking ds J. B. de Neef, 8 uur jongeliedensamen- komst. Baptisten-gemeente, kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10, 10 uur en 6 uur ds. Jac. de Jong, 8 uur jongeliedensamenkomst. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39, 10.30 uur en 6 uur prediking ds B Fabrie. Oud Baptiste-gemeente, Lavendelstraat 15, 10.30 uur en 7 uur prediking. Zevende Dags-Baptisten-gemeente, lo kaal C.J.M.V., Heelsumstraat 159, Zaterr dag (Sabbat), 10.30 uur v.m. ds. P. Tae- kema. Kerkgenootschap der Zevende Dags-Ad- ventisten, kerkzaal „Maranatha”, Lange Beestenmarkt- 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbelstudie, 11 uur predicatie (verschil lende sprekers) Gemeenschap der Zevende Dags Adven tisten, gebouw Aurora, Assendelftstraat 18 Eiken Sabbatmorgen 10.30 uur samen komst Zevende Dags-Adventisten, geb. „Fila- delfia”, de Ruyterstraat 90. Eiken Zater dag (Sabbat) 11 uur prediking. Verschil lende sprekers. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. (Stam Juda), Willemstraat 69, dienst 10 u. en 6 uur. Leger des Heils, Prinsegracht 57. 10 uur heiligingssamenkomst, 7.30 uur verlos- singssamenkomst. Leidster: kapiteine M. E. Crok Korte Molenstraat 23, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen- komst. Leidster: adjudante H. v. d. Vosse. Fisherstraat 78, 10 uur heiligingssamen komst, 8 uur verlossingssamenkomst. Lei der: adjudant Hevesie. Jacob Catsstraat 240, 10 uur heiligings samenkomst, 8 uur verlossingssamen komst. Leidster: adjudante A. Stapersma. Linnaeusstraat 205-207, 10 uur heili gingssamenkomst, 7.30 uur veslossings- samenkomst Leidster: kapiteine A. Prost. Hemsterhuisstraat 176a, 10 uur heili gingssamenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst Leidster: brigadier M. Sche rer. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Loosduinschekade 11, 10.30 en 5 uur. Vrije Katholieke kerk, St. Albaan-kerk, Rietzangerlaan 2a, 10.30 uur Gez. H Mis. Oud Katholieke kerk. Juffrouw Ida- straat 7, H Dienst, 10 uur Scheveningen Nieuwe Badkapel, 10.30 uur ds. Otffe- ringa, 6 uur ds. H. J. Honders, van Was senaar. Pinkstergemeente, Tholenschestraat 129, 10.15 uur en 7 uur de heer G. van-Polen. Evangelisatie „De Heer zal voorzien”, Wimpelstraat 2, 10 uur en 6 uur de heer Geret. gem., N. Laantjes 120, 7 uur ds. Honkoop. Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 10 uur en 6 uur de heer Schoonderbeek (G.O.) van Ede. Nieuw Hersteld Apost. zendinggemeen te, geb. „Padro”, Jurriaan Kokstraat 44, samenkomst 10.15 uur. Leger des Heils, Wassenaarschestraat 2c, 10 uur heiligingssamenkomst, 8 uur verlossingssamenkomst. Leidster: adju dante E. Kickhefer. Loosduinen Stiehtingskerk Bloemendaal, 10 uur 2.30 uur ds. Boswijk. Geref. kerk (dorp), 10 uur ds. J, Sme- lik, 5 uur ds. W. A. Wiersinga. Leyenburg 9 en 11 uur ds. W. A. Wier singa, 5 uur ds. J Smelik. Wassenaar Ned. Herv. kerk, (Schoolstraat), 10 uur ds. ten Kate, 5.30 uur ds. G. Bos (jeugd dienst) Kievitkerk, 10.05 uur ds. Honders, Rüswük Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. v. d. Veen en 6 uur ds. M. Ottevanger, van Leiden. Chr. belangen, Oranjelaan 26, 10 uur ds. J. v. d. Wiel. CHR. VEREENIGING „KEN HENÏ IN AL UWE WEGEN”. De Christelijke Doofstommenveree- niging „Ken Hem in al Uwe wegen” hield Woensdag haar jaarlijksche al gemeene vergadering onder leiding van den heer J. Krop. De secretaris, de heer B. Hioolen, bracht het 14e jaarverslag uit, De re- kening-verantwoording van den pen ningmeester, den heer J. v. Bieman, werd goedgekeurd. De secretaris, die aan de beurt van aftreding was, werd bij acclamatie herkozen. In de gisteren gehou- den bestuursvergadering van de Zuidholl. vereenigiing van „Het Groene Kruis” is het bestuur samengesteld als volgt: J. Koerts, voorzitter; H. Verheijen, secreta ris, Tedingerstraat 1; C. van Mastricht, penningmeester; C. Deurloo, 2e voorzitter; P. van Elswijk, 2e secretaris; J. van Gen deren, 2e penningmeester; S. van Dam, .commissaris materiaal, en J. M. M. van Zwet en J. ten Hoopen, commissarissen. Onder leiding van den heer H v. d. Meijden houden de Kruis vaarders morgen een ringbijeenkomst in de Burcht. 4-deelig zilveren Toiletstel 26. 12 Theelepels 9.50—11.50—13.75 12 Taartvorkjes 13.50f 15.50 6 Tafelcouverts, glad, 580 gram ƒ36.— Salade-cóuvert, zilvfer heft' met hoorn 4.75 Zilver Druivenschaar 3.75 Zw. zilv. Bonborimandje 8.50 Oud diamanten damesring ƒ37.50 Pracht cultivé Parelcollier 20. Inkoop Goud, Zilver en Juweelen tegen hoogsten dagkoers. Reparation spoedig en billijk. Voor Gouden Tientjes betalen wij heden 13.30- PLEIN 9 tegenover Witte Sociëteit Theosophisch Genootschap (Leider dr. G. de Purucker, Point Loma, Cal.) Pulchri Studio, Lange Voorhout 15, 11 u. „Het probleem van de smart”. Haagsche Vereen, van Spiritisten „Har monie”, geb. de Ruyterstraat 41, 10.30 u. Spr. ds. L. v. d. Chijs, van Rotterdam. 2 April 8.15 u. geb. de Ruyterstraat 41, spr. de heer K. Hoekstein. Onderwerp „Mysteriën en magie in het verleden en heden” (met lichtbeelden). Spirit. Christen-Gemeenschap, Diligentia, Lange Voorhout 5, 10.30 u. Spr. de heer W. H. van Loon. Onderwerp„De dood beslist niet voor eeuwig het lot van de genen, die, gehoorzaam of niet, in den geloove of niet, van deze aarde zijn overgegaan”. Waarneming van het geestelijk verkeer door mevr. H. M. A. Mayer, van Voorburg. Soefi-kerk (Kerk van Allen) Anna Pau- lownastraat 78, 11 u. Onderwerp „Daar waren zeven broeders”. Soefi-Beweging, Bazarstraat 20, 11 u. Universeele eeredienst. Spr. mevr, van Ingen-Jelgersma. Onderwerp„De waarde van stilte in ons leven”. Spirit. Ethische Stichting, Prinsessegracht 23. 10.30 u. wijdingsdienst. Toespraak door mevr. Gakes-Huibers, van Rijs wijk. Helderz. waarn. door mevr. J. G. Logjes-van Bodinckhuyzen. Onderl. Vereen. Psychisch Leven, Huize Bethel, Spui 166, 10.30 u. wijdingsdienst. 1 April 8.15 u. openbare seance. 3 April 8.15 u. psychometrische seance. Spr. mevr. Melczarek-Timmerman. Voorburg Ned. Herv. kerk (dienstgebouw), 9 uur (dorp) cand. A. Sonneveld, 10.45 uur (Westeinde) cand. A. Sonneveld; 6 uur (dienstgebouw), ds. J. Roodenburg. Em- rrtastraat (Vijverhof), 10 uur ds. J. Roo denburg (Oosteinde) en Sevenbergestraat, 10 uur ds. W. E. M. Haaksema, leger- pred. te Voorburg (Kon. Wilhelminlaan). Kinderkerk 10 uur (Vreugd en Rust) oud- ouderling C. van Dam. Vereen, v. Vrijz. Godsd., gebouw Fran- sche gem., 10.30 uur prof. dr. M. C. van Mourik Broekman, van Moordrecht. Effatha-kapel, 10 uur ds. mr. W. S. de Vries, 5 uur ds. P. K. Keizer. Geref. kerk (Laan van Oostenburg), 10 uur ds. P. K. Keizer, 5 uur ds. mr. W. S. de Vries. Leidschendam Ned. Herv. kerk, 10 uur en 5 uur ds. Vermet. Geref. kerk, 10 uur en 5 uur cand. Rig- ter, van Scheveningen. Naaldwijk. Ned. Herv. kerk, (Wilhelminaplein), 9.30 uur de heer H. te Riet, 6 uur ds. P. de Hoop, uit Rijnsburg. Poeldijk. Geb. Monsterscheweg 106, 10 uur ds, J. Bavinck van Gramsbecgen.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6