HAAGSCHE COURANT Waan Maalklee Kreymborg De oorlog Europa m een eeuw Een Haagsche traditie van ruim gebroken De „Muziek in het Bosch” BINNENLAND STADSNIEUWS TELEGRAMMEN LEGER EN MARINE IN- EN UITVALLEN Maandag 1 April 1940. Veertigjarig jubileum VIERJARIG MEISJE DOOR VRACHTAUTO AAN GEREDEN ZESDE BLAD. Alléén echt kleermakers werk. De droeve stoet ondervond op zijn weg door de residentie groote belangstelling. Wij handhaven nagenoeg dezelfde scherpe prijzen als vóór September 1939. BEGRAFENIS AGENT VAN POLITIE J. KLAP DE ERTSVERSCHEPINGEN NAAR DUITSCHLAND Heden herdacht de heer H. W. Brunimelkamp, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de Nederlandsche Spoorwegen. De heer Brummel- kamp is thans stationschef te Voorburg. Tweede en derde zittend de heer en mevr. Brummelkamp. &0i Kindje ernstig gewond opgenomen DE UITBREIDING VAN DE BLOKKADE Keuze uit een enorme coi kamgarens. cheviots, spot Engelsche fancy’s, enz. vt wereldberoemde fabrikaten. MUTATIES naar aanleiding van de Raadszitting Britsche nota aan Noorwegen verwacht KENNISGEVINGEN Gevonden voorwerpen ”,9e v w i h IJK?1 pk AFSCHEID J. v. d. KOLK. de ZILVEREN VEERTIG-JARIG JUBILEUM W. J. BOOGMANS No. 17532 Prins Bernhard te Rotterdam Vanmorgen heeft Z.K.H. Prins Bern- hard namens H.M. de Koningin, ver gezeld door zijn waarnemenden adju dant luitenant-kolonel H. J. Phaff, een bezoek gebracht aan den luchtverdedi- gingskring Rotterdamden Haag. uren was jaar ging geschenk aangeboden. De jubilaris heeft den dag verder in den huiselijken kring gevierd, waar het den bescheiden amb tenaar niet aan belangstelling ontbroken zal hebben. kpriL Slechts bij één der voorstellen hebben wij eenig debat noode gemist. Wij bedoelen dat tot vaststelling van een nieuw uitbreidingsplan „Reigersber gen”. Wij hadden gehoopt, dat door één ot meer leden althans een lans zou zijn gebroken voor het behoud van het na tuurschoon ter plaatse, als onderdeel van de vorstelijke grensstrook Haagsche Bosch-Reigersbergen-Marlot. Wij heb ben daar bij herhaling voor gepleit, maar in den Raad bleek niemand er be zwaar tegen te hebben, dat door gedeel telijke bebouwing deze schoone illusie Voor immer wordt verstoord. Laten wij ons troosten met de over weging, dat door den ruimen open villa- bouw, welke op dit terrein is geprojec teerd, het natuurschoon althans gedeel telijk zal worden behouden. Zaterdagmiddag heeft de heer J. v d. Kolk, chef van Dienst van den ge neeskundigen dienst, afscheid genomen van doktoren en personeel van den ge neesk. dienst, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Na door dr. Putto, directeur van den geneesk. dienst te zijn toegesproken, werd hem de Gemeentelijke legpenning in brons uitgereikt. Namens het personeel werden hem 2 libertystoelen aangeboden. De heer v. d. Kolk was vergezeld van zijn vrouw, dochter en broer. Na afloop van het officieele gedeelte bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Er heeft hedenmorgen in de Konink lijke Bibliotheek vóór den aanvang van den dagelijkschen dienst een kleine plechtigheid in eigen kring plaats ge had. De administratief ambtenaar le klasse, de heer W. J. Boogmans her denkt n.l. vandaag den dag, waarop hij 40 jaar ’geleden bij de Koninklijke Bi- bliothéek in dienst trad. Het geheele personeel dezer instelling had zich van morgen in een der zalen der bibliotheek vereenigd, waar de heer Boogmans, die door zijn echtgenoote vergezeld was, door den bibliothecaris, dr. L. Brum- mel, werd toegesproken. Deze wees er op, hoe de heer Boogmans een zeer be langrijke periode in de ontwikkeling van de Koninklijke Bibliotheek had meegemaakt en zich steeds door ijver en toewijding had onderscheiden, zoodat hij, die als assistent 4e klasse was be gonnen thans met de geheele huishoude lijke administratie belast was. Namens het personeel werd bij monde van dr. Brummel aan den heer Boogmans een Vanochtend omstreeks 10 uur heeft op de Hoefkade, ter hoogte van perceel 453, een ernstig verkeersongeval plaats gevonden. Het 4-jarig meisje M. J. V., wonende op de Hoefkade, stak plotse ling spelenderwijs de straat over. Juist passeerde een vrachtauto en de be stuurder, A. de H. uit de Stevinstraat, kon een aanrijding niet meer verhin deren. De kleine meid werd gegrepen en tegen de straat geslingerd. De ijlings gewaarschuwde geneeskun dige dienst bracht haar over naar het R.K. ziekenhuis aan het West- einde, waar bleek, dat het slacht offertje een bekkenfractuur en een hoofdwonde had bekomen. De toestand van het kindje is ernstig. Tegen het tijdstip, dat de stoet van het ziekenhuis aan den Zuidwal af zou vertrekken, had zich daar een groote menigte belangstellenden opgesteld. Te precies 12 uur zette zich de droeve stoet in beweging. Voorop ging het be stuur van de afdeeling ’s-Gravenhage van den Bond voor Politiepersoneel in Nederland, met omfloerst vaandel, ach ter de lijkkoets liep een detachement van 20 man van het Haagsche politie corps onder leiding van inspecteur H. Crans, gevolgd door een detachement, bestaande uit 8 man van de Rijksveld- wacht, onder leiding van een brigadier. De stoet werd gesloten door vier volg auto’s. De kist was met een groot aantal bloemstukken bedekt, waaronder een van het administratief personeel, van de verkeersbrigade te Rotterdam en van het personeel van het bureau Louise Henriëttestraat. Langs Prinsegracht, Torenstraat, Hoo- gewal, en Anna Paulownastraat ging het in de richting van de Laan Copes van Cattenburch, alwaar zich een aantal le den van de verkeersbrigade had opge steld; iets verder stond het personeel van het hoofdcommissariaat. De belangstelling op de begraafplaats was geweldig groot. Behalve ettelijke le den van het lagere politiepersoneel waren hier aanwezig namens den hoofdcommis saris van politie, den heer N. G. v. d. Mey. de hoofdinspecteur Markgraaf. Verder de hoofdinspecteurs P. P. Paul, N. D. Pool. W G. v. d. Laan en de inspecteurs F. J. Klijzing, F. J. W. Boudier en G. Hanken. Rond de groeve was een afzetting ge maakt. Als eerste spreker trad naar vo ren hoofdinspecteur H. J. C. Markgraaf, om namens den hoofdcommissaris, den waarnemend commissaris, den heer Cla- sie, het personeel van het bureau Louise Henriëttestraat en het administratief- personeel een afscheidswoord te spre ken. Groot was de ontsteltenis bij ons allen, aldus spr., toen wij Donderdag middag de tijding kregen van het ern- enkele uren later Klap was over- 23 jaar bij de hij ging geheel want zeer oude Hagenaars herinneren zich nog, dat zij er als kind heengingen en hun ouders hadden er toen ook reeds herinnerin gen aan uit hun kinder jaren. De „Tent in het Bosch” dagteekent van 1824. Eerst speelde er de muziek van de z.g.n. 9de afdeeling, die zich op het eilandje in den vijver deed hooren. In 1829 trad de heer F. Dun- kler sr. als kapelmeester der concerten in het Bosch op. Later was het F. Dunk- ler jr„ die de concerten leidde. De concerten wer den in dien tijd door de heeren officieren van het Regiment Grenadiers en Jagers aan de leden der Witte aangeboden. Als de stafmuziek van dit regi ment verhinderd was speelde het muziekcorps van het regiment cavale rie. De linnen muziektent werd vóór elke uitvoering op het terrein gedragen en opgesteld. In 1852 werd de tent door ’n flinken ijzeren LONDEN, 1 April (Reuter). Ten aan zien van berichten, welke vandaag in verscheidene dagbladen verschijnen volgens welke de geallieerden op het punt staan hun blokkade van Duitsch- land uit te breiden, is de diplomatieke correspondent van Reuter er van in kennis gesteld, dat, voor zoover deze berichten het denkbeeld ingeven, dat Engeland territoriale wateren zou gaan binnenvaren, of er politiediensten ver richten, dan wel zou overgaan tot een of andere uiterste of illegale actie van dien aard, deze berichten ronduit tegen gesproken kunnen worden. Het is wel mogelijk, dat de blokkade op het punt staat strenger te worden, maar de uit gewerkte plannen behooren tot het ter rein van de geallieerde kabinetten of den oppersten oorlogsraad, welke ze nog niet hebben gepubliceerd. Sensatio- EEN JAAR NA DEN SPAANSCHEN BURGEROORLOG. Vandaag was het een jaar geleden, dat de Spaansche burgeroorlog ge ëindigd was en ter herdenking van dit feit was van het Spaansche gezant schap te dezer stede de vlag uitge stoken. De vacatnre-Cohen in de Tweede Kamer. Mr. P. J. Oud, die tot lid van de Tweede Kamer benoemd was ver klaard in de vacature-Cohen, heeft die benoeming niet aangenomen. Thans heeft de voorzitter van het Centraal-stembureau in deze vacature benoemd verklaard den heer H. A. Zwijnenberg te Enschede. Bij Kon. besluit zijn met ingang van heden benoemd tot luitenant ter zee der 3e kl., de adelborsten der le afdeeling voor den zeedienst bij het Koninklijk In stituut voor de marine O. Cramwinckel, J. A. Schreuder, B. van Linge, A. C. V. Kriesfeld, W. Bagchus, J. O. Nieuwenhuis, L. C. Lückmann, S. van Ravesteijn, G. Zeiler, P. van Noort, W. N. Smit. jhr. J. J. Storm van ’s-Gravesande, P. E. Tegel berg, A. J. Bos, G. M. van Rossem, H. R. Reitsma, W van Rossem, J. C. Leijte, E. M. Middeldorp, J. de Jong, F. P. Ber- lage, J. M. Smit, A. de Jong, J. van Nieuwenhuizeh, T. A. Kattouw, J. C. H. van den Bergh, C. E. Wolderling, P. Groustra, M. J. N. Verschoor van Nisse, F. E. Kruimink, A. W. Huidekoper, D. Auer, R. J. de Weerd, F. Boogaard. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot twee- de-luitenant der mariniers de adelborsten der le afdeeling voor het korps mari niers bij het Kon. Instituut voor de Ma rin? A. F. van Velsen, E. H. J. Menger, T. Jonkman; tot officier van den M.S.D. 3e kl. de adelborsten der le afd. voor den stoom vaartdienst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine F. R. Bax, S. Dorre- steijn, C. van Hazel, J. C. H. Poolman, J. H Frijdal, A. J. B. Kappers. J. F. Knaake, K. Kruimink, J L. Tuijnman, C. W Frank, A. F. van den Heuvel, H. A Hollenbach, J. B. van den Berg, G. van der Graaf en J. E. Zietse; zijn met ingang van heden bevorderd tot kapitein ter zee de kapitein-luitenants ter zee A G. Vromans en G. G. Bozuwa; tot kapitein-luitenant ter zee de luite nants ter zee der le kl. F. H. Vermeulen en J. J. L. Willinge; Is op het daartoe door hen gedaan ver zoek een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst aan den res.-luitenant- kolonel A. C. Stadlander, van het wapen der inf., en aan den res.-majoor A. Snoek, van het 19e reg inf.; is bevorderd tot officier-vlieger 2e kl. de officier-vlieger 3e kl. R. L. van Es. Eén April vandaag. En de Gemeente raad heeft voor een grapje gezorgd. Tegen half twee was de vergadering uitgeschreven; dat wordt in de practijk kwart voor twee. En om twee uur ston den wij weer buiten, nadat de geheele agenda benevens de aanvullingsagenda was afgedaan. Alles „conform” de voor stellen van B. en W. natuurlijk, want anders gaat ’t niet zoo vlug. Alleen bij enkele der mededeelingen werden eenige woorden gewisseld, waar uit wij o.m. zouden vernemen, dat B. en W. de hoop nog niet hebben opge geven om hier zooals reeds in ver schillende andere gemeenten geschiedt ondanks de vele scholen, die nier door militairen in beslag genomen zijn, een proef te nemen met de verstrekking van melk aan schoolkinderen niet als onderdeel van de gewone kindervoeding voor arme schoolkinderen, maar als on derdeel van de propaganda voor het ge bruik van zuivelproducten, zooals de heer Smitskamp in herinnering bracht De Zondagmiddag-concer- ten, welke des zomers in den tuin van het paviljoen van de Witte Sociëteit in het Haagsche Bosch wer den uitgevoerd, hebben den vorigen zomer voor het laatst plaats gehad. BERGEN, 1 April (U.P.). In politieke kringen verluidde, zonder dat evenwel een bevestiging kon worden verkregen, dat binnenkort een Britsche nota aan de Noorsche regeering zou worden overhandigd, waarin gevraagd zou worden om actieve Noorsche inmenging met een verbod tot het verschepen van ijzererts uit Narvik. Hoewel verwacht wordt, dat de Noorsche regeering een dergelijke nota ernstig zal overwegen, acht men het in scheepvaartkringen on waarschijnlijk, dat Noorwegen een der- gelijk verzoek zou kunnen aanvaarden op grond van het feit, dat Noorwegen er geen belang bij heeft welke landen erts ontvangen, maar slechts geïnteres seerd is bij een behandeling van deze ladingen, welke in overeenstemmin is met de neutraliteitsregelingen. BERLIJN, 1 April (U. P.). In ver band met de in de Britsche pers voor gestelde dreigende actie tegen de Duit- sche ertsladingen uit Narvik, hebben bevoegde kringen zich aldus uitgelaten: „Wij volgen deze verklaring en elke ontwikkeling in dit verband met de grootste belangstelling. Het is steeds de Duitsche politiek geweest, en het zal dit blijven, elke tegen Duitschland onder nomen actie met een onmiddellijken tegenaanval te beantwoorden.” LONDEN 1 April. (Reuter.) Van ge zaghebbende Noorsche zijde is een verklaring uitgegeven, waarin o.a. ge zegd wordt „De uitvoer van Zweedsch ijzererts via Narvik naar Duitschland sedert het uitbreken van den oorlog is slechts een fractie geweest van wat hij was in vredestijd. Sluiting van de haven van Narvik zou niet noodzakelijk een essentieele vermindering met zich mede brengen van den totalen export van Naar wij vernemen, werd dezer dagen besloten deze concerten niet langer te geven. Een typisch stuk je Haagsch leven ver dwijnt daarmede „De mu ziek in het Bosch” was voor duizenden Hagenaars een groote attractie van den zomer-Zondag. Er was een tijd, dat „toute La Haye” er was, in den tuin en daarbuiten op de wan delpaden in de omgeving. De Koninklijke Militaire Kapel, die deze concerten gaf, dankte er een deel van zijn populairiteit aan Wij herinneren ons niet, wanneer de „Muziek in het Bosch” zich voor het eerst heeft laten hooren. maar dit moet in een ver verleden zijn geweest, stige ongeluk, en het bericht, dat leden. Klap was Haagsche politie in zijn positie op Hij was een man van weinig woorden, maar zeer plichtsge trouw. Iedereen mocht hem gaarne lij den. Zich tot mevrouw Klap wendend, zeide spr.: Mocht de herinnering u soms eens te machtig worden dan denke u slechts aan het bekende gezegde, dat on dergaande zonnen lang naschijnen; zoo is het ook met Klap. Daarna sprak de agent K. de Jong na mens de afdeeling ’s-Gravenhage van den Bond voor Politiepersoneel in Ne derland. Enkele dagen geleden zijt gij. Klap gevallen. Sedert 1916 maakte gij deel uit van het Haagsche politiecorps er. van onze organisatie. Gij waart een lid, dat in de eerste gelederen stond en het valt ons zwaar hier afscheid van u te moeten nemen. Toen wij onlangs met u vergaderden en met u het reisplan voor den aanstaanden zomer bespraken, hebben wij niet kunnen vermoeden, dat gij zoo kort daarop de reis zoudt aan vangen, waarvan nog nooit iemand is teruggekeerd. Onze gedachten gaan op deze plaats, aldus spr. uit naar uw moe der en echtgenoote. Ik dank u namens de bondsmakkers voor alles, wat gij voor de organisatie hebt gedaan. Een zwager van den overledene dankte voor de belangstelling en verzocht: na mens de weduwe en de kinderen geza menlijk het „Onze Vader” te bidden. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een bruin bontje, een maatstok (1 me ter), een actetasch inh. diverse Holland- sche en buitenlandsche boeken, opvouw baar broodtrommeltje, een paar grijs wol len handschoenen, een geel halssnoer, een beige damesmantel, een doosje „Wings”- sigaretten, een zwarte rijwielhandbescher- mer, een parkeerbord, een heeren rij wiel, frame No. 14228, een nummerplaat HZ- 61842, een grijs gestreepte deken, een bril lenkoker, een bruine portemonnaie inh. ƒ0.22, een militaire kepi (Jagers), een kra len halsbandje, een zwart-wit zijden sjaal, een ongemerkt heerenrijwiel, frame no. 45286, een zeildoeken zak, inh. haksel, een zwarte rozenkrans, een „Populair” hee renrijwiel, een bruin lederen kinderporte- monnaie, een bril met hoornen randen in zwart étui, een langwerpig doublé speldje met blauw rechth. steentje, een ijzeren kg. gewicht, een vloerkleed, een schroe vendraaier, een kinderarmbandje met witte en blauwe bloempjes, een paar zwarte regenpijpen met ritssluiting, een bruin fleschje, inh. tabletten,, een rechter witte gummi schoen, een bruin lederen heerenportemonnaie inh. 0.48, een ledige geldbeurs met knipsluiting, een handkap, div. handschoenen, sleutels, ceintuurs en rijwielbelastingmerken. Bij de navolgende ingezetenen: een distributiekaart, Bankastraat 91c; een zwarte motorkap en bril, v. Bergen Henegouwen, Kleine Veenkade 49; een zwart-witte poes, Geraniumstraat 275; een bruine portemonnaie inh. eenig klein geld en buitenl. papieren geld, Broer, Brandt- straat 71; een „Jabo”-tapijten stalenboek, Jung, Zuiderparklaan 243; een sleutelring met 10 sleutels, Schuier, Groenewegje 109; een da mespolshorloge, Bourgois, Tasman- straat 101; een leeren damestasch inh. drie handschoenen, Rossen, Da Costastraat 9; een zwart damesrijwiel „Constant”, frame no. 89511, „Torpedo” terugtraprem, J. v. Driel, Backerhagenlaan 62, Wassenaar, tel. 716791; een bruin lederen portefeuille inh. papieren t.n.v. Zanen, Peters, Fl. Burg wal 22; een reserve autowiel, Kruis, Wol- maransstraat 379; een ketting met 4 sleu tels, Rip, Portier Groenten- en Fruitmarkt; een gehaakte damestasch met inhoud, v. d. Gaag, Bunschotenschestraat 17; een hon denhalsband met penning No. 6429, Ham- stra, Ternootstraat 93; een vierdaagsch kruis met ketting, Hendriks, Bussumsche- straat 163; een vulpen, Lauwers, Amers- foortschestraat 18; een blauw wollen dameshandschoen (linker), v. d. Hoek, Wilhelminastraat 162 (Loosd.); een paar bruine kinderhandschoenen, van Wijk, Rembrandtstraat 50 (Loosd.); een ring met 2 sleutels, Wijssen, Evertsenstraat 25 (Loosd.); een fox-terrier, wit met bruin aan de ooren, Roosenburg, J. Blanken straat 73; 4 katten, Rossmölder, Caland- plein 19; een roode portemonnaie, inh. ƒ0.60, een belastingmerk en een kamme tje, Heynen, Jonathanstraat 36; een meta len kruiwagen met gummi band, Slot, v. Linschotenstraat 294; een donkerbruin le deren sigarenkoker, Appel, J. Maetsuy- ckerstraat 59; een r. glacé heerenhand- schoen, v. d. Lubbe, Ternootstraat 42; een bruine heerenportemonnaie inh. 75J ct. en sleuteltje, Jonker, Frambozenstraat 44; een bruin led. étui met 3 sleutels. Bijl, Beek- laan 366; een verchroomd damespolshor- loge, Draaisma, Tuinfluiterlaan 30; een heerenrijwiel frame No. R.G. 2985, Onder water, Heerenstraat 54, Monster; een ver chroomd damespolshorloge, vierkant met zw. bandje, v. Middelkoop, Loosduinsche- kade 20; een pakje inh. roode gebreide jurk en modeplaten, Collard, Loosduin- scheweg 59E; een roode autoped op lucht banden, Meiners, Abrikozenstraat 61; een wit-zwarte damesmantel ceintuur, Somer- huis, de la Reyweg 447; een muziekboek, Slijm, Pr. Mauritslaan 84; een zwarte ge castreerde kater met wit borstje en slob- jes, Rossmölder, Pr. Mauritslaan 70; een witte keeshond met penning, Bresser, v. Aerssenstraat 292; een bankbiljet, Peper zak, v. Musschenbroekstraat 172; een hon denhalsband met penning 10886, Spaans, Menninckstraat 136; een hondenpenning 10611, Bedeker, Bevelandschestraat 142; 5 honden, 5 katten, 2 cadaver-katten, een meeuw, een zeevogel, Asyl, Nieuwe Ha ven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. Slachtoffer van verkeersongeluk op Goeverneurlaan Hedenmiddag is met corpseer het stoffelijke overschot van den agent van politie J. Klap, die Donderdagmiddag j.l. tengevolge van een aanrijding op de Goeverneurlaan om het leven kwam, op de Algemeene Begraafplaats aan Kerkhoflaan ter aarde besteld. JUBILEUM SERGEANT A. J. BRUIN Heden herdacht de sergeant A. J. Bruin van den étappen- en verkeers dienst den dag, waarop hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij het instructie- bataljon. Onafgebroken is hij in ver schillende rijksdiensten gebleven. Om 11.30 waren de onderofficieren, het schrijverspersoneel en andere ge ëmployeerden van den Etappen- en verkeersdienst in de teekenzaal bijeen gekomen om hem bij deze gelegenheid te huldigen. De adjudant-onderofficier C. L. Warnaar gaf een kort resumé van den diensttijd van den jubilaris en bood hem namens het personeel als blijvende herinnering een schilderij aan; aan me vrouw Bruin werd een bloemstuk aan geboden. Zeer onder den indruk be dankte de jubilaris met eenige toepas selijke woorden voor de hem gebrachte hulde. ijzererts naar Duitschland, aangezien het grootste deel verscheept zou wor den uit Lulea en andere Zweedsche havens, zonder dat het noodig zou zijn de capaciteit dier havens op eenigerlei wijze te vergrooten. Geraamd wordt, dat waarschijnlijk meer dan negen tienden van den totalen ijzerertsexport uit Zweden naar Duitschland uit die havens zou kunnen worden verscheept. Een aanzienlijke hoeveelheid van net over Narvik uitgevoerde erts gaat naar Engeland en deze verschepingen zijn aanzienlijk gestegen sedert December j.l., vergeleken met dezelfde periode van het vorige jaar. Volgens de officieele Noorsche sta tistieken zijn de cijfers als volgt In 1939 Duitschland Januari 487.890 ton, Februari 475.482 ton, Engeland Januari 67.730 ton, Februari 70.234 ton. In 1940 Duitschland Januari 281.740 ton, Februari 99.391 ton, Engeland Januari 148.210 ton. Februari 131.855 ton.” Het Comité Levensvragen belegt morgenavond wederom een bij eenkomst in de zaal Kemperstraat 15. Spreker is de heer Faber over het onderwerp„Hoe mogen en moeten Christenen zich bewapenen”. Wegens werkzaamheden aan de bestrating is de geheele Reinken- straat met ingang van morgen voor het verkeer afgesloten. muziektempel vervangen; in 1860 werd deze „tem pel” door een omgewaai- den boom verbrijzeld In een „Leerboek voor de Vaderlandsche Jeugd”, in 1858 verschenen, worden de muziekuitvoeringen ir het Haagsche Bosch ver heerlijkt: van den werk man tot den ambtenaar, van het naaistertje tot de huismoeder met haar kroost in ’t voortgeduwde wagentje, allen luisteren met welgevallen rondom ’t hek naar de welluidende tonen, die onder het fon kelend bladerendak zoo dubbelmooi klinken.En dit is jaren zoo gebleven. In dien tijd werden er ook Woensdagavond concer ten gegeven. Maar de groote pantoffelparade voor een goed deel der Haagsche bevolking had toch des Zondags plaats Dunkler werd als dirigen door Völlmar opgevolgd Aan een traditie van meer dan een eeuw komt thans dus een einde. Pe Koninklijke Militaire Ka pel zal zich reeds dezen zomer niet meer in .de tent in het Bosch” laten hooren. De belangstelling was reeds enkele jaren zeer gering, zoodat de kos ten voor deze concertei niet langer verantwoord i werden geacht. I i

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 21