flAAGSCHE COURANT De Stompwijksche roofmoord LPOEQDIEIR^ (TKIEMIJE DE ZWARTE ORCHIDEE BK Dinsdag 2 April 1940. Vijf-en-twintigjarig jubileum STADSNIEUWS K Eén blik in Uw spiegel Dader veroordeeld tot levenslange gevangenis*, straf V DE RAMP VAN DE „PROTINUS” VIERDE BLAD. DUINBRAND AFSCHEID K. DE VINK Benoemd tot officier in de orde van FEUILLETON. welke een jQWordt oervolgdj No. 17533 DE „MUSSCHEN” TOONEN HUN WERK BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN MINISTER VAN DEFENSIE. Z. K. H. Prins Bernhard heeft heden morgen een bezoek gebracht aan den minister van Defensie op zijn depar tement snor zich MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. Bij den op morgenmiddag te half drie te houden rondgang in het Mu seum voor het Onderwijs, zal een in leiding gehouden worden over het on derwerp: „Insecten”. Daarna wordt de film „Maja de Bij” vertoond. De heer de Vink dankte in de eerste plaats de Koningin voor de hooge on derscheiding, vervolgens allen waar mede hij heeft mogen samenwerken. LEZING VAN DR. H. D. VAN BROEKHUIZEN. De Zuidafrikaansche gezant, dr. H. D. van Broekhuizen zal Donderdagavond a.s. in de bovenzaal van Riche voor het gezelschap voor Philosophie en Para psychologie een lezing houden over het onderwerp „Geestelijke en cultureele banden tusschen Zuid-Afrika en Neder land”. tot te de „De PRINSES JULIANA BIJ HET NAT. FONDS VOOR BUZ. NOODEN. H. K. H. Prinses Juliana heeft heden de wekelijksche vergadering van het dagelijksch bestuur van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden bijge woond. (Nadruk verboden.) L. Neeleman sr. (voorzitter), J. D. Smit (penningmeester), C. Guyt (adm.). Staande van links naar rechts: J. van Rijn (algemeen adjunct), M. de Liemen, M. P. Neeleman en G. J. Dekkers, commissarissen. MOTORRIJDER GESLIPT. Gistermiddag is op den Wassenaar- scheweg de 63-jarige H. v. O. uit de van Merlenstraat met het door hem bestuurde motorrijwiel gevallen, door dat hij op de tramrails slipte. Hij kreeg een .verwonding aan het gelaat en werd door den geneeskundigen dienst overgebracht naar het ziekenhuis „Bronovo”, vanwaar hij na verbonden te zijn, per taxi naar zijn woning kon gaan. Het motorrijwiel werd door een der kraanwagens van de politie over gebracht naar het hoofdbureau. G. K. GRAAF VAN HOGENDORP f Hier ter stede is in den ouderdom van 75 jaren overleden de gep. kapi- tein-luitenant ter zee G. K. graaf van Hogendorp. Hij was ridder van de Danebrogorde en officier der orde van den Heiligen Schat van Japan. De begrafenis vindt plaats Donder dag a.s. op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen, des middags te 12 uur. Gisteren herdacht de ’s-Gravenhaag- sche melkinrichting „De Centrale” haar 25-jarig jubileum. Het bestuur tijdens de receptie in café-restaurant „Boschlust”. Van links naar rechts zittend M. Pijlman (bedrijfsleider), G. J. F. Siesterman van Oye (secretaris), Voor de Haagsche Studie- vereeniging voor Psychologie zal op Vrijdagavond 5 April dr. P. H. Ronge uit Utrecht, in Diligentia spreken over „Psychische verschillen der sexen”. 23) Carson baar en zieken man. grooten bril schuil gingen, V.A.R.A.-PROPAGANDA-FEEST- AVOND. Op Dinsdag 9 April wordt de tweede door het hoofdbestuur van de V.A.R.A. belegde propaganda-feestavond, met medewerking van „The Ramblers”, Al bert de Booy en Peter Pech, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen gehouden. De rechtbank heeft vanmorgen vonnis gewezen in de strafzaak tegen den 29- jarigen Rotterdamschen koopman R. A., tegen wien het 0. M. wegens moord, op 27 October van het vorige jaar gepleegd op den 45-jarigen vee houder C. van der Horst te Stomp- wijk, dien hij in zijn woning had op gewacht en daarna had meegelokt in zijn auto, waar hij hem door messteken en slagen op het hoofd van het leven beroofde, levenslange gevangenisstraf had geëischt. De rechtbank veroordeelde A. conform den eisch tot dezelfde straf. Van dit vonnis zal verdachte in beroep bij het gerechtshof komen. Reeds korten tijd, nadat U Lohse Lelia crème is gaan gebnriken, zutt U zien, dat U hiermede opvallende resultaten bereikt Eén. blik in Uw spiegel zal U er van overtuigen, dat Lelia crème door haar bijzondere samenstelling de huid versterkt en prachtig soepel maakt Gebruik bij deze voortreffelijke schoonheidscrême Lohse Lelia poeder. De uiterst fijne samenstelling en prachtig genuanceerde tinten, geven U een onberispelijke teint en echte natuurlijke charme. Wij moeten nog even terugkomen op de tragedie van de „Protinus”. Er zit ten daaraan velschillende pijnlijke fcanten. Zoo het verbazingwekkende feit, dat tot het oogenblik, waarop wij dit schrijven, nog geen officieele opgaaf is ontvangen van de namen der gered den. Dank zij particulieren Nederland- schen dagbladcorrespondenten heeftmen die namen na enkele dagen hier ver nomen, tegelijk met de namen der slachtoffers en het verhaal van de toe dracht van deze innig-droevige gebeur tenis. Toen was er althans een einde aan de vreeselijke onzekerheid, waarin de nabestaanden van de leden der be manning al dien tijd hebben verkeerd. Maar waar zijn het Nederlandsche gezantschap en de Nederlandsche con sulaire vertegenwoordigers gebleven Wij lezen, dat ’t gezantschap Zaterdag avond vergeefsche pogingen heeft ge daan om bij de Engelsche admiraliteit inlichtingen te krijgen. Heeft men het daarbij dan maar gelaten Kon de be trokken consul of vice-consul niet da delijk doen wat de particuliere Neder landsche dagbladcorrespondenten wèl konden, n.1. zich zoo snel mogelijk op de hoogte stellen van de namen der geredden, om die namen onirriddellijk naar Nederland over te seinen, zoo spoedig mogelijk gevolgd door de na dere inlichtingen, welke de overleven den konden verstrekken Is men bij ’t gezantschap en in consu laire kringen zóó „ambtelijk”, dat men alleen „officieele” mededeelingen over brengt en niet inziet, dat in een zoo ernstig geval als dit, ook n i e t-offi- cieel er met den meest mogelijken spoed moet worden gehandeld Denkt men dan heelemaal niet aan zijn ver plichtingen en zeer zeker m o r e e 1 e verplichtingen tegenover de in martelende onzekerheid verkeerenden in Nederland Hier hapert blijkbaar iets aan de machine van onze vertegenwoordiging in het buitenland. Een spoedig onder zoek vanwege ons departement van Buitenlandsche Zaken lijkt dringend noodig en bovenalonmiddellijke in grijpende verbetering. Rampen als die van de „Protinus” kunnen in dezen benarden tijd helaas elk oogenblik voorkomen. Daar dient men, ook bij de officieele instanties, op ingesteld te zijn. Weggeworpen brandende sigaret de oorzaak? Gistermiddag is vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een nog brandende sigaret aan het Zwartepad te Scheveningen een duinbrand ont staan, tengevolge waarvan circa 400 m2 helm en duindoorn in brand geraak ten. Door brandweerlieden van de motorspuit Gevers Deynootweg is het vuur met zand gebluscht Met ingang van morgen zijn de St Jacobstraat en de Doelen straat wegens werkzaamheden aan de bestrating, afgesloten voor het ver keer. Een inwoonster van Mon ster heeft bij de politie aangifte ge daan, dat op het marktplein aan de Herman Costerstraat gisteren haar portemonnaie is gerold, welke een be drag van circa 7 bevatte. De motorspuit Rijswijk- scheweg bluschte gisteren een schoo»- steenbrand in perceel Wiekstraat 7. PASTOOR B. P. M. DE JONG, f In het St. Antoniusziekenhuis te IJmuiden, waar hij twee operaties heeft ondergaan, is op 55-jarigen leeftijd overleden de ZeerEerw. heer B. P. M. de Jong, pastoor der parochie van den H. Engelnundus te Velsen-Driehuis. Pastoor de Jong werd in 1909 priester gewijd en was kapelaan Sloten bij Amsterdam en Gouda. In Augustus 1925 kreeg pastoor de Jong van den bisschop van Haarlem de op dracht tot stichting van een kerk in de nieuwopgerichte parochie van den H. Jeroen te dezer stede (Spoorwijk) en werd hij tot pastoor van deze parochie benoemd. In de residentie beeft pastoor de Jong zeer veel gedaan en onder zeer veel belangstelling mocht hij hier zijn zilveren priesterfeest vieren. Met ingang van 30 Maart 1935, werd hij tot pastoor te Driehuis-Velsen be noemd. De uitvaart heeft morgenochtend te Driehuis-Velsen plaats, de requiemmies zal worden opgedragen door den deken van Beverwijk, pastoor B. J. Simons, waarna de teraardebestelling volgt op het kerkhof bij de kerk. Hallo... wie bent u? De dokter? Neen, blijf rustig liggen! Een malaria-aanval... vroeger al gehad. Maakt u zich niet ongerust. Waarom, voor den duivel, hebben die idioten mij hierheen gebracht? Net of ik u meer gezien heb! Het was duidelijk, dat hij niet hee lemaal bij kennis was, maar Carson dacht, dat het toch best mogelijk was, dat zijn gezicht hem bekend voorkwam, omdat zij elkaar wellicht in het hotel te Singapore ontmoet had den. Ook hij meende, dat hij dat don kere gelaat meer gezien had. De temperatuur was zeer hoog... bijzonder hoog, doch Carson wist, dat dit bij malaria meer voorkwam en maakte zich daarom niet al te onge rust. Na hem een kleine dosis kinine gegeven te hebben, ging hjj de andere kamer in om eens rustig na te denken, wat hem te doen stond. Al sedert meer dan een week had hij niets van Monroe gehoord. Dat wekte zijn ach terdocht. Zou het mogelijk zijn, dat èn Monroe èn Tresa tot zwijgen ge bracht waren en dat het domme geluk den schuldige in zijn hand gespeeld had? Uit Armstrong’s eigen woorden moest hij opmaken, dat hij tegen zijn wensch hierheen gebracht was. Het was mogelijk, dat hij gegist of ont dekt had, dat Monroe uit het kamp afkomstig was en teruggegaan was om dit te ontloopen, maar dat een aanval van malaria hem juist daar heen gevoerd had, toen hij buiten be wustzijn was. Aan den anderen kant zou het ook louter toeval kunnen zijn, dat hij in dit kamp terecht gekomen was en dat Tresa en Monroe in vei- ONGEVAL OP EEN BOUWWERK. Op een bouwwerk aan de Floris Grijpstraat heeft gistermiddag de 39- jarige timmerman J. v. O., te Voorburg woonachtig, bij het verrichten van werkzaamheden met een cirkelzaag, zich ernstig aan de linkerhand ver wond. De geneeskundige dienst ver voerde hem naar het ziekenhuis „Bro novo”, vanwaar hij na verbonden te zijn, naar zijn woning kon gaan. ligheid waren en him doel gemist had den in het tropische doolhof van rim- boepaden. In ieder geval zou hij zijn ongenooden gast stevig vasthouden. Hjj sloop een poosje later de buiten kamer binnen en vond Armstrong in slaap. Het magere, gloeiende gelaat op het kussen trok zijn aandacht. Het was het gezicht van iemand, die tot alles in staat was. De lippen hadden iets wreeds. Toen hij hem gadesloeg, bewoog Het lichaam zich en een arm kwam op het laken te liggen. Tot zijn groote verbazing zag hij, dat de hand geschoeid was. Op hetzelfde oogenblik begreep hjj, dat Armstrong een kunst hand had. De vermoorde man had ook een kunsthand.! De waarschuwing, welke Dixon ontvangen had, vertoonde ook de omtrekken van een hand. Dat dit een soort van symbool was, scheen ze ker. Beide mannen hadden hun hand verloren... de linkerhand en ook de zwarte orchidee waren in deze zaak gemengd! Talrijke fantastische veronderstel lingen doorkruisten zijn brein, maar geen enkele paste’ in de lijst van het gebeurde. Dat de portier dit feit niet vermeld had, was niets buitenge woons, want de linkerhand komt lang niet zoo vaak te voorschjjn als de rechter. Bovendien loopt iemand niet gaarne met een gebrek te koop. Den geheelen nacht worstelde Carson met het mysterie, doch faalde, om ook maar een stap nader te komen tot de oplossing. Den volgenden morgen was Armstrong heel wat beter. De koorts achtige gloed was van zijn wangen verdwenen. Hjj glimlachte, toen Car- Oranje Nassau In hotel „De Wittebrug” te Scheve ningen namen Zaterdag LI. directeur, inspecteurs en andere ambtenaren van het veterinair staatstoezicht, alsmede de directeuren der Rijksseruminrich- ting en van het Staatsveeartsenij kun dig onderzoekingsinstituut en de die renartsen in het ambtsgebied Noord en Zuid-Holland afscheid van den in specteur van den veeartsenijkundigen dienst, tevens inspecteur van de Volks gezondheid, K. de Vink alhier, die met ingang van 1 April den Rijksdienst heeft verlaten in verband met den pen sioengerechtigden leeftijd. Prof. dr. Berger, directeur van den veeartsenijkundigen dienst, tevens hoofdinspecteur van de Volksgezond heid, sprak den scheidenden inspecteur toe, in het kort memoreerend dienst zegenrijken arbeid voor den gezond heidstoestand van den veestapel en voor de volksgezondheid. Het ver heugde spreker den inspecteur te kun nen mededeelen, dat het H.M. de Ko ningin behaagd heeft hem te benoemen tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau. Dr. Slop te Gouda, voorzitter van het huldigingscomité van alle dieren artsen in het ambtsgebied, nam namens allen met weemoed afscheid van den inspecteur, die van allen de grootste sympathie had weten te verwerven en dankte voor steun en goeden raad van hem ondervonden. Namens de dierenartsen bood hij een schilderij aan van den schilder Wen ning, voorstellende de woning, waar de Vink gedurende zijn vele jaren praktijk te Zoêtermeer heeft gewoond. Namens de opzichters van den dienst sprak de heer Siep, die eveneens een schilderij, van Rosier, aanbood. Het laatste deed ook de heer Cuyper, hoofd-redacteur van de Slagersvak- school. Namens de inspecteurs sprak nog de heer ’t Hooft. son de kamer binnenkwam, maar achter dien glimlach verborg zich iets, dat naar vrees zweemde. Het loerde in de hoeken van zijn donkere oogen... onmiskenbaar. -— Beter? vroeg Carson. Ja. Ik zal morgen wel weer op de been zijn. Ik heb begrepen, dat uw na am Armstrong is... Joseph Armstrong? Inderdaad. Bent u natuurhistoricus? Niet bepaald. Ik interesseer mij voor orchideeën en wilde dieren. Mag ik uw naam weten? Carson. Misschien herinnert u zich mijn gezicht? Het zag er naar uit of dit werkelijk het geval was, doch hjj scheen er de voorkeur aan te geven om het tegen deel te beweren. Ik herinner mij u wel, loog Car- son. U logeerde in het Victoria-ho- tel, eenige maanden geleden, niet waar? Maar u vertrok spoedig, nadat ik aangekomen was. Dat verklaart on getwijfeld, waarom u zioh mijn ge zicht niet meer herinnert. Het komt er trouwens niet op aan. Is uw trip thans beëindigd? Zeker. En ik heb erg veel succes gehad. In Borneo heb ik eenige mooie soorten opgedaan, waarohder twee or chideeën, welke ik nog nooit tevoren gezien had. Dat veronderstel, tamelijk stevige gevangenis voor den niets kwaads vermoedenden avontu rier. Het was een ijzeren opslagloods.: De daarin opgeslagen goederen wer den weggevoerd en de deur van een zwaar hangslot voorzien. Toen Carson weer bij Armstrong terugkeerde, vond hij dezen nog steeds voor de hut zitten rooken. Ik denk, dat ik het vannacht zon der dat heerlijke bed van u zal moe ten stellen, merkte hij op. Ik kan het inpakken van mjjn verzamelingen niet aan die mannen overlaten. Ik moet zien, dat alles in orde is, voor dat we afreizen. Hjj stond op en stak zjjn hand uit« Carson negeerde dit en keek hena recht in de oogen. Ik vrees, dat ik u morgen niet zal kunnen laten gaan, meneer Arn» strong, zeide hij grimmig. Nonsens, ik voel mjj heel goeii4 Best mogeljjk, maar er zjjn za ken, welke toelichting vereische», voordat ik u van hier kan laten gaan. Armstrong’s oogen vernauwden zich tot kleine spleten. Wilt u zich niet nader verkla ren? zeide hjj. In de eerste plaats zal ik gaarne van u vernemen, wat u gedaan heeft op den avond van den negenentwintig- sten Mei j.l.» speciaal tusschen tien en vijf uur. Is dit soms een ongepast grapje? Ik vermoed, dat u zeer goed weet, dat deze kwestie zich niet voor grapjes leent. is wel zeer fortuinlijk. Ik dat u er niet in ge slaagd is om u te verzekeren van de beroemde zwarte orchidee, waarvan men zooveel hoort? Hij maakte deze opmerking zoo on opvallend mogeljjk.. Tot zijn verworv- wendde zich tot de draag- bekeek het gelaat van den De oogen, welke onder een grooten bril schuil gingen, waren gesloten en zjjn wangen gloeiden van koorts. Hjj herinnerde zich, dat de portier van het hotel in Singapore ge zegd had, dat Armstrong tot op den dag van zijn vertrek, een baard en een snor gedragen had en deze toen afge schoren had. Indien dit Armstrong was, dan had hij zijn baard en i weer laten groeien. Hij keerde tot den Maleier. - Hoe heet deze blanke heer. Armstrong, meneer. Hij is groot jager. De dokter is er niet, maar ik heb wel medicijn. Breng je meester maar naar gindsche hut. De dragers voldeden aan he terwijl de overige mannen een pleK aan den rand van het kamp uitzoch ten, waar zij hun bagage deponeerden en tenten voor den nacht opsloegen. De zieke werd in het bed van Mon roe gelegd, Waarna Carson voor de öoodige medicijnen ging zorgdragen. Sjj opende de oogen, toen Carson hem bon thermometer aanlegde. dering bleef Armstrong totaal onbe wogen. Ik denk, dat u de soort bedoelt, welke men gewoonlijk de Perry Dixon noemt en waarvan de Botanische Tuin in Singapore een prachtig exemplaar heeft. Neen, zoo gelukkig ben ik niet. Dixon is de eenige persoon, die weet, waar die plant te vinden is. Ik hoop hem te ontmoeten, wanneer ik in Sin gapore terugkom. Carson verborg met moeite zijn verbazing. Hij betrapte er zich op, dat hjj bezig was, de koelbloedigheid van dezen man te bewonderen, maar toch betwijfelde hij, of Armstrong werkelijk van plan was naar Singa pore te gaan. Daar hjj inzag, dat Armstrong toch niet in staat was, dienzelfden dag door te reizen, liet hij deze aangelegenheid voorloopig rus ten, totdat hij voor zichzelf een ge dragslijn zou hebben uitgestippeld. De afwezigheid van Tresa en Mon roe kwelde hem den ganschen dag. ’s Avonds toen hjj naar de hut terug keerde, vond hjj Armstrong gekleed, terwjjl hjj genoegelijk buiten zat te rooken. In zjjn kamp waren de dra gers druk bezig de bagage bij elkaar te zoeken. Ik ben al weer in orde, zeide Armstrong, dank zij uw hulp. Ik ben van plan bjj het aanbreken van den dag naar de kust af te reizen. Ik heb daar een boot voor anker liggen. Carson knikte en ging zijn hut bin nen, waar hjj een revolver uit zijn koffer haalde en in zijn zak stak. Daarna verliet hij de hut door de ach terdeur en ging één van zjjn opzich ters ophalen en tezamen vonden zjj een, OLGA RINNEBACH EN DE RICHE-BAR. Een chansonnière van internationale reputatie, Olga Rinnebach heeft thans haar intrede gedaan in de Richebar aan de Passage. Voor de residentie is zij geen onbe kende meer, immers bij het Tobisca- baret trad zij vorig jaar in Diligentia op, waar zij zich in een uitbundig suc ces mocht verheugen. Ook nu heeft Olga Rinnebach, die op voortreffelijke wijze door den pianist Charlie Wallace begeleid werd, de har ten der aanwezigen veroverd. Zij heeft een zachte welluidende sopraan, die kan overslaan tot een donker timbre, juist geschikt voor de kleine ruimte van een bar, waar sfeer en intimiteit heerscht, welke hierdoor zeer worden verhoogd. Haar Fransche, Duitsche en Engelsche liedjes zijn beschaafd en gevoelig, een tikje levenswijsheid of ironie. Haar voordracht is voortreffelijk, eveneens de mimiek. Haar verschijning is vol gratie. De pianist Charlie Wallace, is een virtuoos, hij zingt en speelt accordeon met een buitengewoon flair, terwijl ook zijn partner, de violist Frank Wale, als vocalist niet voor hem onder doet. Zoo brengt dit trio niet alleen amusement, doch dank zij het optreden van Olga Rinnebach ook kunst. In het schoolgebouw aan de Rijswijkschestraat De tijd is weer gekomen voor Musschen uit het clubgebouw Musschen” om de werkstukken, welke dezen winter vervaardigd werden, ten toon te stellen. Met groot enthousiasme is er gewerkt, om deze expositie zoo overzichtelijk mogelijk in te richten en men is hier, onder leiding van „mees ter” de Bruin wonderwel in geslaagd. In een drietal lokalen is alles opge steld, wat de jongens vervaardigd heb ben en bij de bezichtiging gisteravond hebben wij versteld gestaan over de vorderingen, welke in de afgeloopen maanden gemaakt zijn. Er zijn juweel tjes van werkstukken bij in de ver schillende afdeelingen. Het koperwerk bijvoorbeeld getuigt van een vaardig heid en dikwijls ook van een kunst zin, welke men, eerlijk gezegd, niet bij deze „ongeschoolde” werkkrachten ge zocht zou hebben. Ook het meubelma- kerswerk is af en zeer degelijk. Bovendien zijn de modellen van de schrijftafels, stoelen, tafels, kasten enz. zeer practisch en over het algemeen modern van lijn, zoodat ze in- vele in terieurs lang geen slecht figuur zullen maken. Zeer Interessant zijn ook de werk stukken van de beginnelingen. Onbe holpen vaak, maar bijna altijd origineel van opvatting en uitvoering, waaruit blijkt, dat aan het eigen initiatief veel wordt overgelaten, om langzamerhand onder uitstekende leiding te komen tot de hierboven vermelde bewonderens- waardige resultaten. De heer Th. J. Vreede, voorzitter van de Vereeniging voor de Haagsche Jeugd, heeft de tentoonstelling met een korte rede geopend. Men ziet hier, al dus spr., het werk van ongeschoolde jongens, maar het mag den naam „ge schoold” met eere dragen. In het be drijfsleven onderscheidt men drie klas sen van arbeiders: gschoolden, ge- oefenden en ongeschoolden. Onge schoold is iedereen, die direct na de lagere school in het bedrijf wordt geplaatst Na eenigen tijd zijn zulke krachten dan „geoefend”, maar daar blijft het bij. Geschoold zijn alleen zij, die een ambachtsschool hebben bezocht of die door den vader in het bedrijf zijn op geleid en het vak ook werkelijk ken nen. In ons clubhuis echter, wordt alles bereikt met ongeschoolden. Na jaren van oefening komen zij tot een graad van ontwikkeling, welke het vervaar digen van de tentoongestelde werk stukken mogelijk maakt. Van Regee- ringswege wordt met veel kosten ge tracht door herscholing werklooze jeugdige arbeiders terug te brengen in het bedrijfsleven. Wij doen dit alles zonder veel kosten, terwijl de jongens er niets aan verdienen. Zij leeren hier echter de liefde tot den arbeid, zonder machines, welke het werk „dood” ma ken. Tot slot wijdde spr. een woord van hulde aan het werk van den heer de Bruin, die met zijn grenzelooze toewij ding en hef de zooveel weet te berei ken. De héér de Bruin dankte vervol gens de leiders en leidsters voor den ondervonden steun bij het werk. Op 10 April a.s. geven „de Mus schen” weer een uitvoering in Excel sior. Opgevoerd wordt o.a een stuk van den heer de Bruin, genaamd „de Adel”. Het behandelt het probleem van den arbeid. Kaarten zijn te verkrijgen in het clubhuis, Rijswijkschestraat 157. Mogen „de Musschen” op een groote opkomst rekenen? T „7^ vanaf f O 70 vanaf f 0.45

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13