'eve één CH|EF WHIP dan twee andere! Prefereer kwaliteit boven kwantiteitdus «RECHTZAKEN den LUCHTVAART 2. - EERSTE BLAD, PAGINA' TTAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 6 APRIL' 1940. raMe cs ZWEDEN. den met overeenstemming NOORWEGEN. j AZIË. BELGIE. VEREENIGDE STATEN. de het MEXICO. zal De Duitsch-Italiaansche vriendschap De duikbootoorlog dan den DE HAAGSCHE SPIONNAGE- ZAAK Te New York is gisteren het proces begonnen tegen 17 leden van het z.g. christelijke front, die beschuldigd wor den van opstand en samenzwering. De attorney general Harold Kennedy, ver klaarde, dat hij zou bewijzen, dat zij „samenzweerden en een plan smeedden om de regeering met geweld omver te werpen en zich met geweld tegen haar Van zeer betrouwbare zijde te Ber lijn verneemt United Press, dat Duit- sche technici begonnen zijn met oliebo ringen nabij de Hongaarsche grens. Er is echter nog geen enkele aanwijzing, dat zich in deze streek voldoende olie voorraden bevinden. som- van groote Frankrijk, hun 1 te zal geweld in bezit te nemen”. Hij legde er den nadruk op, dat hier geen rechts zaak aanhangig is tegen een christelijk front, of ras of religie. Voorts bestreed hij, dat de beschuldiging gegrond zou zijn op „verklaringen van provoca teurs in diepst van de communistische regeering in Rusland en de communis tische partij in New York”. In het kopergebied van Noord. Rhodesia hebben bij stakingsonlusten de troepen moeten ingrijpen. Er wer. den 17 inboorlingen gedood en 20 ge. wond. Donderdagavond is een Engel sche versperringsballon, waarvan de kabels door den storm verbroken waren, nabij Ath (België) neergekomen. een derde werd verhoogd. In zijn requisitoir bracht de officier van justitie, mr. J. C. V. Meische, naar voren, dat S. reeds eens is veroor deeld wegens bigamie en oplichting. De uitspraak zal zijn op 17 April aJ, DUITSCHLAND. Minister Göbbels heeft gistermiddag de hoofdredacteuren van de groote Duitsche bladen ontvangen, om te spre ken over hetgeen de Duitsche pers tot nu toe tot stand heeft gebracht; Hij wees erop, dat Duitschland, in tegen stelling met den vorigen oorlog, thans ook propagandistisch is voorbereid. Het Duitsche volk weet, dat de strijd gaat om zijn nationaal bestaan en derhalve is het vastberaden. 5, Wanneer op het oogenblik Duitschland een gesloten ge heel vormt, aldus de minister, dan is dit voor een groot deel te «Janken aan de pers, welke haar verantwoordelijk heid bewust is. Duitschland is thans bereid tot ieder offer, omdat het weet, dat alle offers door allen gelijk worden gedragen. Het gelooft vast aan de over winning van Duitschland”. te verzetten en haar eigendommen met doch meent te weten, dat het schip declaratiepapieren voor Hongkong had. Wat de defensie kost Omtrent de verhoogde deïensie-uit- gaven wordt gemeld, dat tot einde Juli Zweden een milliard kronen méér zal hebben uitgegeven voor defensiedoel- einden, gedurende 10 maanden, volgens de begroeting van vóór oorlog was toégestaan. President Roosevelt heeft medege deeld, dat hij er door de expeditie van Byrd van in kennis is gestéld, dat zij haar missie op volkomen bevredigende wijze ten uitvoeer heeft gelegd en dat Byrd op het oogenblk op den terugweg is. Op twee Zuidpoolbases heeft hij 50 man achtergelaten, die zullen worden afgelost, zoodra het weer dat mogelijk zal maken. heeft den TfaHaanseh'en diplomaat volgens de vergissingen van den toucheur uiteengezet. Naar Verluidt, heeft Guariglia een volledig rapport van zijn bevindingen en Reynaud’s verklaringen aan Rome doen toekomen. ZUID-SLAVIE. Tengevolge van de groote exporten van landbouwproducten waardoor de beschikbare voorraden aanzienlijk ver minderd zijn, wordt de normale vleèsch- productie bedreigd. Men vreest te Bel grado, dat de economische positie van het land in het algemeen door deze omstandigheden geschaad is, zoodat twijfelachtig is of het land zijn bevol king op normale wijze zal kunnen voeden, ingeval Zuid-Slavië in een oor log gewikkeld raakt. Om deze redenen hebben de autoriteiten een aanmerke lijke vermindering van den export van levensmiddelen gevraagd. Darré is hedenmiddag uit Boedapest vertrokken. De Italiaansche minister van land bouw, Rassianari, is gisteravond Jte Boedapest aangekomen. Acht jaren gevangenisstraf geëischt tegen ir. S. Mr. J. C. V. Meischke, officier van justitie bij de Rotterdamsche rechtbank, heeft tegen ir. F. W. J. H. P. S., die in verband met de Haagse he spionnagezaak te- rechrt stond, een gevangenisstraf voor den tijd van 8 jaren geëischt. Ongeveer 250 k.m. ten Noorden van .Tsjangkoefeng. te Woeshekoe, zijn Woensdag een twaalftal Russische sol daten over de Oostgrens van Mand- sjoekwo gekomen. Zij openden het vuur op een grenspaal. Er ontstond een gespannen situatie en van beide zijden werden versterkingen gezonden. Den volgenden dag echter trokken de Russen zich terug, waarna de kalmte De Noorsche loodsen en de erts transporten uit Narvik De zoogenaamde nieuwe kaart van Europa Deze hooge straf vindt zijn oorzaak in een samenloop van feiten,* waar- De „Uhlenfels” te Londen. Het 7603 ton metende Duitsche vrachtschip „Uhlenfels”, dat in No vember in het Zuidelijke deel van den Atlantischen Oceaan door de Britsche vloot werd buitgemaakt, is in de ha ven van Londen aangekomen. De la ding, bestaande uit mdis, palmpitten en andere Westindische producten, wordt gedost. De „Mauretania” weer uitgevaren Het Britsche mailschip „Maureta nia” is gisteren weer uit Honoloeloe vertrokken, na voorraden aan boord te hebben genomen. De gezagvoerder heeft over de reis van New York naar Honoloeloe, vrij met de pers gespro ken, doch hij zeide niets over de be stemming van het schip. United Press veronderstelt, dat het schip naar Australië is vertrokken, RESTAURANëT WEGENS GEBREK AAN VOEDSEL GESLOTEN. Een der békendste restaurants in de deftige Westelijke wijk van Berlijn heeft zijn deuren gesloten met de mede- deeling, dat „geen voedsel meer beschik baar was”. Zelfs zij, die een tafel ge reserveerd hadden, werden wegge stuurd. De politie heeft in het Noorden van Parijs een geheime communistische or ganisatie ontdekt. Negentien personen ,zijn gearresteerd. Een draagbare druk kerij en vele pakken pamfletten zijn in beslag gennomen. Zooals men verwachtte zijn de vroe gere communistische kamerleden, die veroordeeld zijn tot gevangenisstraffen en boete, in hooger beroep gegaan. Onnmiddellijk na het uitspreken van het vonnis werden zij overgebracht naar de plaatsen, welke door de mili taire autoriteiten zijn aangewezen. SUIKER VERKOCHT ZONDER DISTRIBUTIEBON. Aan het Westelijk FRANKRIJK. De goudschat van de „Telemaque” Reynaud toont haar aan den Italiaanschen ambassadeur De duikboot „Thetis”, welke in het voorjaar van 1939 gezonken is, wordt hetsteld èp, waarschijnlijk onder een anderén naam, te zijner tijd weer in dienstgésteld. Duitsche film over strijd in Polen United Press meldt uit Washington: Minister Huil heeft aan Mexico een voorstel gedaan om dóór middel van •artitrage te komen tot een oplossing van het petroleumconflict. De eigendommen, welke in-1938 door den Mexicaanschen staat werden ont eigend, worden geschat op een waarde van 450 millioen dollars. De helft daar van zijn vrijwel alleen Amerikaansche belangen, het overige grootendeels En- gelsche en Nederlandsche. Op het departement van buitenland- sche zaken te Mexico heeft men Hull's nota zonder commentaar te geven in ontvangst genomen. In Duitschland bestelde Turksche schepen. De Turksche regeering zou besloten hebben de aflevering te accepteeren van vier vrachtschepen, in totaal 20.005 ton metende, welke schepen reeds maanden geleden in Duitschland besteld werden.’ De voorwaarde zöu echter gesteld zijn, dat Duitsche be manningen de schepen ljuiten de mij nenvelden aan de Turken overgeven. De werkzaamheden op het wrak, dat mehvermoedde de „Telemaque” te zij q,. het schip dat tijdens de Fransche revolutie met een grooten schat aan noord is gezonken, zijn geëindigd, doch de arbeiders., die in het schip zijn af- geddald, hebben niets gevonden. Men had evepwpl geen absolute zekerheid over dé identiteit van het wrak. Dé „Telemaque” was op 3 Januari 179Q uit Rouaan uitgevaren met tal rijke aristocratische families aan boord, die <ie vlucht namen voor de gruwe len van de revolutie. Tijdens een storm verding het schip in de monding van de Seine. Tal van opvarenden ver dronken en de familieschatten verdwe nen. met het schip in de diepte. Vorig jaar December hebben dui kers eenïge gouden souveréinen naar boven gebracht, doch van het groote kapitaal, dat op millioenen guldens waarde geschat wordt, is verder niets gevonden./- - Met de „Telemaque” zou o.m. het privé-kapitaal van koning Lodewijk XVI en het beroemde diamanten hals snoer van Marie Antoinette verloren zijn gegaan. Opmerkelijk afgenomen activiteit Het is thans reeds ruim een week geleden, dat een Engelsch schip is aan gevallen door een Duitsche duikboot. ,Men gelooft, dat .de Duitschers moei lijkheden ondervinden bij het óp peil houden van hun duikboot-offensief. aldus de vlootcorrespondent van Reu ter. De duikbootvlootaanvallen komen in golven, aangezien de duikbooten pe riodiek in zee gezonden worden en ver volgens, wanneer zij het. overleven, terugkeeren naar Duitschland om her steld te worden. Deze golven worden geleidelijk zwakker en minder veelvul dig. De grootste moeilijkheid van Duitschland ligt zonder twijfel in de bemanning yan de duikbooten. Dit blijkt uit de groote jeugd van de be manningen, die kortelings gevangen genomen zijn. Ook zijn er aanwijzin gen, dat het duikbootbouwprogram niet aan de verwachtingen heeft beant woord en inderdaad is het twijfelach tig, of de nieuwe aanbouw thans het tempo der vernietiging bijhoudt. Aan gezien het aantal Engelsche jachttoe- stelïen toeneemt, vermindert dienover eenkomstig de kans van iedere duik boot om veilig terug te keeren. Het optreden der geallieerden met diepte bommen wordt steeds doeltreffender en de gevolgen voor het moreel der duikbootbemanning worden ernstiger, waardoor de moeilijkheden om de duikbooten van bemanningen te voor zien, nog toenemen. leiden tot schending der territoriale wateren van landen,die buiten het conflict staan, spreekt het vanzelf, dat steeds meer het gevaar te duchten is van reacties en verwikkelingen. Verder kan het voornemen van Londen, alles op te koopen, en een aanzienlijke prijs stijging te bewerkstelligen, den politie- ken druk,, die. van buiten af op alle lan den wordt uitgeoefend, uitermate doen toenemen. Daardoor zou een reactie met de..wapenen niet kunnen uitblijven, meent het blad. Japansche stap te Londen. Naar de „Kokoemin sjimboen’ meldt, heeft de Japansche regeering .beslo ten, haar ambassadeur te Londen op Verklaring van minister Göbbels De „Popolo d’Italia” publiceert een onderhoud, dat minister Göbbels den Berlijnschen correspondent van het blad heeft toegestaan, en waarin de Duitsche minister o.a. heeft verklaard, dat de samenwerking tusschen Duitsch land en Italië op geheel andere wijze moet worden beoordeeld dan de samen werking tusschen twee andere naties. De gemeenschappelijkheid der belan gen van beide volken, aldus Göbbels. staat los van de tegenwoordige gebeur tenissen. Of Duitschland en Italië nu fascistisch, democratisch of wat anders zijn, zij moeten in elk geval een even wijdige buitenlandsche politiek voeren. Te meer is dit noodzakelijk en natuur lijk, daar de beide volken regimes heb ben, die uit gelijke wortels zijn ont sproten. Duitschland is thans op den Ooste- lijken vleugel gedekt, aan den West kant tot de tanden gewapend en tegen iedere blokkade beveiligd. Er kan geen twijfel over bestaan, dat Duitschland den oorlog zal winnen. De laatste dagen, zeide Göbbels ver der, heeft men dikwijls van vermeende vredesiniatieven van Duitschland ge sproken. Mussolini heeft terecht gewei gerd, als vredesbode op te treden, daar dit in wensch der Westelijke mogendheden geweest zou zijn. De Führer heeft in. October van het vorige jaar den tegen standers den olijftak geboden, die niet aangenomen is, daar de tegenstanders Duitschland in elk geval wilden ver nietigen. Daarentegen kan Duitschland thans slechts één doel hebbenEens en voor altijd een einde te maken aan het eewige gevaar, dat voor Duitschland belichaamd wordt in de plutocratische mogendheden, en dezen oorlog, welken Duitschland is opgedrongen, zegevie rend ten einde te brengen. Voor de Duitschers is het een verheugende ge dachte, in het fascistische Italië een bevriende groote mogendheid aan hun zijde te hebben. Het internationaal comité voor economische coördinatie heeft besloten machtiging te geven tot den invoer van een tweede contingent van 100.000 k g. boter uit het buitenland om een ab normale prijsstijging tegen te gaan. bruik maken van de rechten van oor logvoerende .en is daarom beslist on aanvaardbaar. 2. In verband met het feit, dat Wladiwostók de rol vervult van zeehaven voor Duitschland in het Verre 'Oosten, is Japan bevreesd, dat de oorlog in Europa „de orde zou kun nen verstorén” in de rond Japan ge- legên Zeeën, hetgeen Japan, welks po litiek er. op gericht is, buiten den oor log tè blijven, hiét zou toelaten. Naar het blad: hieraan nog toevoegt, is het waarschijnlijk, dat Engeland het blok- kade-net over de geheeje wereld zal uithielden, waardoor de handelsbetrek. kingen tusschen Japan, Mandsjoekwo en Duitschland een dér pijlers van den Japanschen buitenlandschen han- deV* - zouden dreigen te bezwijken; ENGELAND. Rechter Burgis, de president van het gerechtshof voor Lancashire en Che shire dat de zaken behandelt van hen. die.gewetensbézwaren hebben tegen den militairen - -dienst, is gisteravond op hefc station van Manchester aangeval len. Hij. -werd yiep maal in (Jen rug gestoken. In ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een arrestatie verricht Te Londen is een raad voor de steen- koolproductie benoemd, welke tot taak hééft', de productie in Engeland te ver- hodgèii De regeering, de mijneigenaars en de mijnwerkers, zijn in dezen raad vertegenwoordigd. 'Voorzitter is lord Portal. Niét alleen, aldus Reuter, zijn binnenl^ndsche kolenverbruik en de behoeften der geallieerden stijgende, doch vele neutrale markten, welke geen Duitsche steenkolen meer kunnen krijgen, trachten haar voorraden uit andere bronnen aan te vullen, waar door een afzetgebied voor den Brit- schen uitvóer ontstaat. HONGARIJE. De Duitsche minister van landbouw, Darré, heeft de vertegenwoordigers van de Hongaarsche pers ontvangen. Hij dankte het Hongaarsche volk voor de hartelijke ontvangst, die hem be reid was. Verder zeide hij, dat de Hon gaarsche landbouw op zeer hoog peil staat. Darré .verlaat Hongarije, vervuld van de beste indrukken. Ook de minis ter van landbouw van Zuid-Slavië ver klaarde, dat de Hongaarsche landbouw op hoog peil staat. De Duitsche minister van landbouw United Press meldt uit Parijs: Eén van Reynaud’s medewerkers, Paul Ro binet, heeft tegenover vertegenwoordi gers van de pers nogmaals verklaard, dat een foto-retoucheur met een zeer geringe kennis van de staatkundige verdeeling van Europa, verantwoorde lijk is voor de Italiaansche en Duit sche perscampagne tegen Frankrijk, naar aanleiding van de kaart van Europa, welke voorkomt op een foto Van, Sumner Welles, op de voorpagina van „1’ Illustration” van 16 Maart j.l. Robinet Verklaarde, dat de kaart een gewone gekleurde kaart van Europa Van vóór den' „Anschluss” was, welke geheel toevallig is medegefotografeerd. De kleuren van Duitschland en Rus land hebben op de foto ’n zelfde grijze tint gekregen. De retoucheur bracht op zeer in- accurate wijze sleshts vijftien grens lijnen aan voor geheel Europa. Hierdoor is aangegeven, dat Zwitser land met Oostenrijk een enkel blok vormt, hetgeen zeker niet in de bedoe ling der geallieerden ligt. Beieren is niet van Duitschland losgemaakt, gelijk men beweerd heeft. Dit beweerde Beie ren is in werkelijkheid een combinatie van Zwitserland en Oostenrijk. Meer naar het Noorden is niet Sleeswijk bij Denemarken gevoegd, maar Denemar ken bij het Rijk. Polen komt er in den huidigen toestand op voor, het Weste lijke deel aan Duitschland, het Ooste lijke deel aan de sovjet-Unie. Een on gelukkige potloodstreek van den retou cheur is van den Brenner naar Triest afgedaald. Wat de Adriatische Zee be treft, het cliché is te klein om er de Italiaansche bezittingen op te kunnen onderscheiden. Albanië komt er op voor. GrieRenland is door de zee overweldigd. Reynaud heeft, naar verklaard wordt, slechts een glimlach over ge had voor de opwinding, welke in Ita lië en Duitschland over deze kaart is ontstaan. Hij heeft den Italiaanschen ambas sadeur, Guarigdia, ontboden en hem de origirréele kaart getoond. Réynaud ^oor maximumstraf van 6 jaarmet heeft den Italiaanschen diplomaat ver re ken, welke per radio zal worden uitge zonden. De hertog van Aosta, onderkoning van Abessinië, is gisteren te Rome aangekomen. Te Belfast zijn 2 personen wegens het in bezit hebben van wapens en munitie, veroordeeld tot 7 jaar dwang arbeid. Op een bijeenkomst van religieuze en politieke leiders der sikhs te Amrit sar (Bfitsch-Indië), heeft men beslo ten, dat het gebruik van stalen helmen door de Indische troepen in strijd is met de traditie en de gevoelens van het ras. te jlragen, met de Britsche regeering te onderhandelen „over bescherming van den neutralen handel". Van Japansche zijde zullen de vol gende argumenten worden aange voerd: 1. De uitbreiding welke de Britsche regeering aan het begrip oorlogscon- trabande heeft gegeven beteekent mis- DE LUCHTLIJN LONDEN— LISSABON De rederingen van en Portugal hebben hun toesw® vaf> verleend voor een Britsche lucntljjri Londen naar Lissabon met tussen®"— dingen tc Bordeaux en Salamanca- Naar United Press te Narvik ver neemt, zijn onlangs door de vereeni- ging van Noorsche loodsen stappen on dernomen te Berlijn, naar aanleiding van het torpedeeren van een Britsche ertsboot in de Noorsche territoriale wateren, waarbij twee Noorsche lood sen om het leven kwamen. Onmiddellijk na dit incident heeft toen de vereeniging van Noorsche scheepsloodsen aan Duitschland eischen gesteldDuitschland moest zich ont houden van het torpedeeren van sche pen, welke een Noorsche loods aan boord hadden, zoo niet, dan zouden Noorsche loodsen geen Duitsche erts schepen meer mogen beloodsen. Sinds dien zijn geen schepen meer getorpe deerd in of nabij de Noorsche wate ren. Het varen door de kronkelende fjords is dermate gevaarlijk, dat de Duitsche schepen zonder Noorsche loodsen niet in staat zouden zijn de scheepvaart langs de kust voort te zet ten. Duitsche vliegtuigen vallen Fi troepen aan In bevoegde militaire kringen t- Parijs verklaart men, dat enkele dag”9 geleden reeds Duitsche vliegtuig Fransche troepen met bommen machinegeweren hebben bestookt. Zij traden echter op zonder een! verband met de infanterie, en on beperkte schaal. P 2ee' Verder hebben de Duitschers poogd, na een hevige artillerievoorb reiding, een Franschen post te rompelen. De Franschen leden eenig verliezen, maar de Duitsche aanvsS werd totaal afgeslagen. Vier Fransche locomofi^ en 325 wagons door DuifSc]1’ pioniers buitgemaakt In het niemandsland, op enkele hoi derden meters van de Fransche linies, hebben Duitsche pioniers verscheidene Fransche goederentreinen buitgemaakt alhoewel de sporen op veertien Ver<’ schillende plaatsen opgeblazen waren en vijf wisselnaalden onbruikbaar ren gemaakt, meldt het Dui^ nieuwsbureau. Onder de bescherming van Duitsche schildwachten, opgesteld om Fransche aanvallen af te slaan, hebben de pin, niers een nieuwe spoorlijn aangelegd, waarover 4 Fransche locomotieven en 325 wagons naar de Duitsche Unies konden gebracht worden. Een commissie is door het departe ment voor openbare werken aangesteld om proeven te nemen, teneinde vast .te stellen of haringolie, welke in groote hoeveelheden in Noorwegen tij dens het haringseizoen wordt vervaar digd, gebruikt kan worden als motor olie voor visschersvaartuigen. Van een technisch standpunt gezien zijn gun stige resultaten verkregen met een mengsel, bestaande uit 80 procent haringolie en 20 pCt. solarolie. Haring olie is veel duurder dan solarolie, maar kan in noodgevallen gebruikt worden, wanneer solarolie niet ver krijgbaar is. B s De New Yorksche gangster Lep ke, die door chantage belangrijke men wist los te krijgen bakkerijen, is tot 30 jaar gevangenis straf veroordeeld. Ter gelegenheid van den pan-Ameri- can day, welke 15 April a.s. Washington zal warden gevierd, president Roosevelt een rede uitspre- EIGENAAR VAN „DE OTTER” Büï' TEN VERVOLGING GESTELD De heer Th. Bikker, eigenaar v-n bad- en zweminrichting „De Otter Loosdrecht, die verdacht werd v brandstichting in zijn bedrijf °P December 1.1. heeft van den officier v justitie te Utrecht bericht gekregen, tegen hem geen verdere vervolgiM worden ingesteld. Geldboeten opgelegd. Voor den politierechter te Amstei* dam hadden zich de vrouw van een kruidenier en twee bedienden, een mannelijke en een vrouwelijke, te ver antwoorden. Het drietal had, kort na het afkondigen van de Distributiewet, in een winkel aan de Westerstraat suiker verkocht, zonder daarvoor de benoodigde distributiebon in ontvangst te nemen. Een concurrent, die tengevolge dezer wetsovertreding, veel klanten verloor, had de zaak aan het rollen gebracht. De'drie verdachten verklaarden heden zich niet meer te kunnen herinneren of zij er nog andere artikelen bij ver kocht hadden. Zij zeiden te gij® zwicht voor den aandrang hunner klanten, hoewel de patroon had ver boden suiker zonder bon af te geven. De officier van justitie noemde het gepleegde feit in de eerste plaats een .buitengewoon ernstige overtreding der wet, terwijl hij daarnaast deze de loyale concurrentie ten strengste ver oordeelde. Hij eischte tegen de vrou* van den winkelier een geldboete van 100 subs. 60 dagen hechtenis. De beide andere verdachten hoorden 20 subs, twintig dagen tegen zich eischen. De politierechter veroordeelde de vrouw van den winkelier tot 60 subs. 40 dagen hechtenis, den mannelijk®® winkelbediende tot 25 subs, twintig dagen en de vrouwelijke bediende t° 20 subs, vijftien dagen. Eenzelfde lot staat Engeland en Frankrijk te wachten, verklaart Göring De film „Vuurdoop”, waarin de Duitsche luchtstrijdkrachten getoond worden bij hun strijd tegen de Polen, heeft gisteravond te Berlijn zijn pre mière beleefd in tegenwoordigheid van Göring, von Brauchitsch, Göbbels en andere regeeringspersonen en hooge militaire autoriteiten. Vrijwel het ge- heele corps aiplomatieque was bij de voorstelling aanwezig, meldt United Press. De film is louter documentair en mist iedere romantiek of „verhaal” Het doel ervan werd duidelijk (joor Göring uitgedrukt, die in een korte .verklaring zeide: „Wat de Duitsche luchtmacht tegen de Polen deed, zal zij ook tegen Engeland en Frankrijk ondernemen.” De slotscène van de film vertoont een Duitschen bommenwerper, die neer daalt boven een kaart van Engeland, dat verdwijnt in rook, terwijl een he vige ontploffing klinkt. Deze waarschuwing aan Engeland komt tevens tot uiting in het lied van deze film namelijk „Bomben auf Enge land". De film is vervaardigd onder leiding van den lange-afstandvlieger Hans Bertram en is thans na deze première voor publieke vertooning vrijgegeven. ‘n HEEMF HET VERSPREIDE BERICHTEN LEDEN VAN HET „CHRISTELIJK FRONT” STAAN TERECHT. DUITSCHE TECHNICI ZOEKEN NAAR OLIE. TOESPRAAK van minister göbbels. DE EXPEDITIE VAN BYRD. roFciÖiÜXlirTËRZÊË *4 BEPERKING VAN DEN UltVOER. GRENSINCIDENT IN MANDSJOEKWO. GEHEIME COMMUNISTISCHE ORGANI SATIE TE PARIJS ONTDEKT. COMMUNISTEN IN HOOGER BEROEP. i DE „THETIS” WORDT WEER IN DIENST GESTELD. ARBITRAGE-VOORSTEL INZAKE PETROLEUMCONFLICT. BERGINGSPOGINGER OPGEGEVEN, INVOER VAN BOTER. MOORDAANSLAG OP EEN RECHTER. RAAD VOOR DE. STEENKOOL* PRODUCTIE. HET BEZOEK VAN MINISTER DARRË. HARINGOLIE VOOR SCHEEPS MOTOREN? HINDERT NIFX ER 1$ IN HUIS f

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2