HAAGSCHE COURANT Maandag 8 April 1940. STADSNIEUWS BINNENLAND Nieuw telefoongebouw Haagsche Lotta’s in actie DE HEER R. J. J. HIEMSTRA OVERLEDEN Het handelsverdrag met Engeland IJFDE BLAD. BEKEND HAAGSCH RUITER Particulier initiatief onder Staatstoezicht TWEE HAAGSCHE INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT Het gebouw van de automatische Rijkstelefooncentrale aan de Toren straat alhier is thans van de stellingen ontdaan. HET HOOFDBESTUUR DER NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING NEDERLANDSCH DAM KAMPIOENSCHAP VOOR AMATEURS EN PROFESSIONALS EERVOL ONTSLAG Ir. J. G. SCHILTHUIS De beschieting van onze visschers- schepen Hulp-convooischepen voor de Nederlandsche koopvaardij vloot Zij zullen zich naar in nood ver- keerende schepen spoeden Den van de snapshots, welke onze fotograaf Zabörd>agmiddag nam bij het blusschen van een gefingeerden brand aan de Laan van Meerdervoort In den Dierentuin KENNISGEVINGEN Bevolkingsregister. to. HTÏÏ “J,tah 25-ritS? Cpprc r™” f0t0s’ huissleutel en geld, Geers, Laan van N. O. Indië 38a; een hon denpenning 11556-1940, Boender, Arnhem- schestraat 45; 6 honden, 2 cadavers van hond, 6 katten, een gewonde kat, een zee vogel en een meerkoet, Asyl, Nieuwe Ha ven 73. 1 No. 17538 wij, Groote stoomtrawlers varen niet uit. zat Aanbesteding. SUCCES VOOR WASSENAARSCHE POLITIE. was ge- PEDALEN RAAKTEN IN ELKAAR. Gisteravond is op den Schimmelweg de 20-jarige mej. A. M. V.» uit Was senaar met haar rijwiel gevallen, door dat zij met het pedaal van dit rijwiel in het pedaal van een naast haar fiet senden wielrijder raakte. Zij kreeg een hersenschudding en werd door den Ge neeskundigen dienst overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal. wéren, vertelde Bij Kon. besluit is aan den eerstaan wezend ingenieur bij den dienst der Zuiderzeewerken, den heer ir. J. G. Schilthuis alhier, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend. Op den hoek van de Gouden- regenstraat en de Begoniastraat had gistermorgen een aanrijding plaats tusschen een autobus van de H.T.M. en een motorcarrier, bestuurd door den 20-jarigen A. de V. uit de Nieuwe Hekkelaan, welke laatste met te groote snelheid de bocht maakte, tengevolge waarvan de carrier omviel. De V. kreeg een verwonding aan den rug en werd door den Geneeskundigen dienst over gebracht naar het Roode Kruis-zieken- huis, alwaar hij ter observatie is op genomen. De meening in Duitschland. Men telefoneert ons uit Berlijn Het NederlandschEngelsche han delsverdrag valt bij het gebeuren in Noorwegen en Roemenië in het niet. Het zijn de handelsredacteuren der Duitsche bladen, die thans op dat ver drag de aandacht vestigen. Zij wijzen er op, dat Engeland den overzeeschen invoer voor Nederland voor bepaalde grondstoffen alleen dan toestaat, wan neer Nederland verzekert, dat niet di rect of indirect naar Duitschland uit gevoerd zal worden. De handelsredac- teur van de Kölnische Zeitung stelde vanmorgen vast, dat van de traditio- neele handelsvrijheid van Nederland niet veel meer is overgebleven. Ne derland moet zich beperkingen laten welgevallen, welke zijn positie als land van den internationalen transitohandel vernietigt. De vrije Nederlandsche han del is dood roept de Neue Kölnische Zeitung. In het politieke gedeelte der Duitsche pers wordt dit handelsver drag voor zoover wij kunnen nagaan nog niet becritiseerd. Nationale tentoonstelling van bloemen en fruit te Rotterdam. Omstreeks half September zal te Rotterdam, door de Federatie van volkstuindersvereenigingen een natio nale tentoonstelling van bloemen en fruit worden gehouden. Tot technisch medewerker van deze tentoonstelling is benoemd de heer M. J. Hulleman, voorzitter van den Haagschen bond van volkstuind'ers en voorzitter van de volkstuinvereeniging „Nut en genoe gen” alhier. Naar aanleiding van een bericht in een der bladen, dat, hoe het conflict met den minister van Binnenlandsche Zaken ook zou afioopen, het hoofdbe stuur der Ned. Ver. voor Luchtbe scherming besloten is af te treden, vernemen wij, dat het aftreden van het tegenwoordige hoofdbestuur automa tisch geschieden zal, wanneer de alge- meene vergadering zich met de statu tenwijziging vereenigt. Dit is een nor maal verschijnsel en heeft met het conflict niets te maken. POLITIE VRAAGT INLICHTINGEN. Op Donderdag 4 April te omstreeks 8 uur 15 minuten vond een aanrijding plaats op den Leidschestraatweg, nabij het z.g. „Wachtje”, tusschen een per sonenauto en een wielrijder, waarbij laatstgenoemde letsel bekwam en in het ziekenhuis alhier werd opgenomen. De commissaris van politie van den Justitieelen dienst C, verzoekt denge- ne, die getuige van deze aanrijding was, zich tot het geven van inlichtin gen te willen vervoegen aan zijn bu reau Javastraat 18, alhier. Dienzelfden dag vond te omstreeks 7 uur 45 minuten een aanrijding -plaats in de Wagenstraat op den hoek van den Gedempten Burgwal alhier tus schen een voetg nger en een wielrijder (jongen), waarbij de voetganger let sel bekwam en in het ziekenhuis alhier werd opgenomen. De wielrijder reeds na de aanrijding door. De commissaris van Politie van den Justitieelen dienst C alhier verzoekt den wielrijder alsmede diegene, die getuige van deze aanrijding waren, zich eveneens te willen vervoegen aan zijn bureau. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO’S Zaterdagavond omstreeks 10 uur had op het Jozef Israëlsplein nabij den Wassenaarscheweg tusschen een twee tal personenauto’s een aanrijding plaats,, waardoor de in een der auto’s gezeten dames K. F. van de Nassau- laan en Q. W. W. van de Kijfhoeklaan, verwondingen aan het hoofd kregen. Beiden werden door den Geneeskundi gen dienst overgebracht naar het zie kenhuis Bronovo. Plannen in voorbereiding. Een belangrijk plan is, naar wij vernemen, in voorbereiding, n.l. om ten dienste van de Nederlandsche koopvaardijvloot een drietal sche pen op de Noordzee convooidien- sten te laten verrichten. Deze schepen zullen dan elk een be paald gebied lederen dag moeten doorkruisen, om bij eventueele scheepsrampen zich onmiddellijk naar de plaats des onheils te kun nen begeven. Het operatieterrein. Als voorloopig „operatieterrein” is gekozen dat gedeelte van de Noord zee, dat ligt op ongeveer gelijke hoogte als Hoek van Holland en dat benoorden „Noord Hinder”. Elk der schepen krijgt dagelijks een bepaald gebied tt doorkruisen. Om te voorkomen, dat deze schepen zelf door onderzeeërs of vliegtuigen van de oor logvoerende landen bestookt zullen worden, zal aan deze landen worden medegedeeld, dat deze schepen, welke in geheel roode en witte kleuren ge schilderd zullen worden, uitsluitend als semi-reddingbooten dienst zullen doen en dus niet bewapend zullen worden. Het ligt voor de hand, dat ook vele andere schepen van andere naties zul len profiteeren van dit Hollandsch con- vooi-stelsel, wanneer deze vreemde vaartuigen zich in dat gebied in nood zouden bevinden. Deze Nederlandsche vaartuigen zullen in voortdurend con tact blijven met Scheveningen Radio. Via dezen omroep krijgen deze hulp- schepen hun orders om zich met den meesten spoed naar de aangewezen plaats des onheils te begeven. Deze vaartuigen zullen volgens het plan van den adj.-inspecteur van de Scheepvaart te IJmuiden, den heer J. H. Th. Eerman, mede voorzien wor- TREEDT AUTOMATISCH AF BIJ AANVAARDING STATUTEN WIJZIGING. Zaterdag meldden wij reeds, dat de heer R. J. J. Hiemstra, directeur van de ’s-Gravenhaagsche manege-chevalier de mérite agricole tijdens een jachtrit een ernstig ongeluk is overkomen. Na der blijkt, dat hij hierbij onmiddellijk om het leven is gekomen. Het ongeluk gebeurde in de z.g. Meeuwenvlakte bij Meyendel, waar het paard van den heer Hiemstra plotseling struikelde. De berijder kwam onder het paard terecht, en liep zulke ern stige inwendige kneuzigen op, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. De heer Hiemstra nam deel aan een slipjacht achter de meute, georgani seerd door de Koninklijke Nederland sche Jachtvereeniging. Diepe onsteltenis heerschte onder de deelnemers; de jacht werd onmiddellijk afgelast. Zij was nog maar nauwelijk begonnen. Juist had de eerste run plaats gehad, toen men tijdens een galop zag hoe paard en ruiter onderste boven gingen. Tweemaal nog trachtte het dier op te staan, doch viel op den heer Hiemstra terug. Een der deelne mers, dr. de Groot, constateerde den dood Het stoffelijk overschot werd naar de woning van den overledene aan de Bibliotheekstr. 2 overgebracht. Dit is de tweede maal, dat een jacht rit van de Koninklijke Nederlandsche Jachtvereeniging een zoo tragisch einde neemt. Men zal zich herinneren, hoe twee jaar geleden kolonel van Santen dood van zijn paard viel. Jarenlang behoorde de heer Hiem stra tot de deelnemers van dezen rit. Meestal kon men hem dan zien in ge zelschap van zijn dochter, die echter ditmaal verstek had laten gaan De vrouw van den heer Hiemstra behoor de tot de toeschouwers. Zij had juist het passeeren van den stoet gade geslagen, toen ze de tragische mededeeling ont ving. Met den heer Hiemstra, die den leef tijd van 62 jaar bereikte, is een sym pathiek mensch en groot paardenvriend heengegaan. Hij was in de residentie een bekend en alom geacht persoon, en buitendien een groot kindervriend. Les te kunnen geven aan de jeugd was een van zijn grootste genoegens. Vijfentwintig jaar lang heeft hij aan het hoofd van de ’s-Gravenhaagsche manege gestaan als directeur. Hij kwam hiér na zijn beëindiging van zijn dienst tijd als wachtmeester bij de huzaren Regelmatig nam hij deel aan wed strijden alom in den lande. Eenige ja- ren achtereen kwam hij uit met het bekende paard Henri, waarmede hij beslag wist te leggen op ettelijke prij zen In Londen plaatste hij zich met dit paard zeer goed in het concours hoogspringen in Olympia en hield hier mede den Nederlandschen naam hoog. Hij was een der oprichters van de Zuidhollandsche Jachtvereeniging en fungeerde jarenlang als fieldmaster van deze vereeniging. Jaren geleden is hij ernstig ziek ge worden, geruimen tijd moest hij het bed houden. Doch nauwelijks was hij op de been of hij zat alweer te paard. Wat deerde het hem, dat bij niet meer geheel de beschikking had over een den van flinke netten, welke over de scheepswanden heen worden uitge spreid en tot aan het water zullen rei ken. De schipbreukelingen, die zich drij vende hebben weten te houden, kunnen gemakkelijk langs de grove, sterke mazen van het net naar boven klimmen of opgehescnen worden Vooral bij grootere rampen, zooals met het s.s. „Simon Bolivar”, kunnen zich dan tientallen tegelijk hieraan vastklampen en zich naar boven wer ken, terwijl het schip langzaam tus schen de drenkelingen doorvaart. Van bevoegde zijde vernamen dat deze plannen, welke zich reeds in een vergevorderd stadium bevinden, binnen zeer korten tijd ten uitvoer zul len worden gebracht. zijner armen, geschonden als deze was tengevolge van zijn ziekte Zijn heengaan zal een leegte geven in de wereld van de paardensport De teraardebestelling za; Woensdag a.s. te half twee op de begraafplaats Oud Eik en Duinen plaats vinden. Naar wij vernemen heeft de Wasse- naarsche politie gisteravond een goe den slag gedaan met de arrestatie op heeterdaad van twee beruchte Haag sche inbrekers, die een villa aan den Hoogeweg te Wassenaar, bewoond door mevrouw C„ poogden te plunderen. Aan deze arrestatie waren eenige angstige oogenblikken voor de bewoon ster van de villa en haar 14-jarig dochtertje vooraf gegaan. Omstreeks 9 uur waren mevrouw C. en haar dochtertje thuisgekomen. In de hal van de villa, waar de kachel van de centrale verwarming staat, keek de bewoonster of de kachel nog goed brandde. Zij stond met den rug naar de trap, welke naar de eerste étage leidt. Plotseling hoorde mevrouw C. op de trap een geluid en zich om draaiende vroeg zij hardop „Is daar iemand Vrijwel op hetzelfde oogen- blik bleef zij als vastgenageld aan den grond staan, want op de trap zag zij twee mannen staan. Mevrouw C. ver mande zich weldra en met haar doch tertje rende zij den tuin door en den weg op, luid roependePolitiePo litie Het toeval wilde, dat twee po- litie-agenten in de nabijheid aan wie de villa-bewoonster hetgeen haar was overkomen, waarop de politiemannen het huis binnen gingen. Op het oogenblik, dat mevrouw C. met haar dochtertje het huis ijlings verliet, zag zij, dat de inbrekers naar de keuken renden, vanwaar zij in den tuin kwamen. Zonder tijd te verliezen snelden de politiemannen den weg op, waar zij op eenigen afstand een man zagen loopen, bij wien zich even later een tweede man voegde. Het tweetal wandelde daar oogenschijnlijk doodgemoede reerd, maar nietemm meenden de agenten er goed aan te doen hen maar eens aan te houden en aan een ver hoor te onderwerpen. Daar het tweetal ontwijkende antwoorden gaf, werden zij gefouilleerd, waarbij een groot aan tal inbrekerswerktuigen voor den dag kwam. Aanstonds werd de recherche ge waarschuwd en met behulp van een politiehond stelde mer een nader on derzoek in De beide arrestanten wer den naar het politiebureau overge bracht, waar bleek, dat men met twee beruchte Haagsche inbrekers te doen had, n.l. den 52-jarigen L. en den 37- jarigen B., beiden goede bekenden van de Haagsche politie en justitie. Namens Gedep. Staten werd /aanbe steed het maken van de aarden baan voor een gedeelte van den weg Nieuwe Rijksweg Rijswijk-Rotterdam-Berkei- Buurtschap Katwijk met zijtak naar de veiling Rodenrijs, gedeelte toeritten naar den rijksweg een en ander met bijbehoorende en bijkomende werken, gelegen onder de gemeente Overschie. De laagste inschrijving was van de N.V. Zandtransport mij. ’s-Hertogen- bosch, voor de som van 247.000. Thans begint men de gevolgen te on dervinden van de moeilijkheden in het visscherijbedrijf door de beschieting van de Protinus IJm. 85 en andere trawlers. Vanmorgen waren er maar 2 stoomtrawlers binnen van de visscherij tegen de vorige week Maandag negen. Er waren echter 19 loggers en 4 kot ters binnen, welke omdat er maar 2 stoomtrawlers waren, goede besom mingen maakten. De hoogste besom ming van de loggers was 2800, van de kotters 1600. Het is een merk waardig verschijnsel, dat de kleine stoomtrawlers, de z.g. kustbooten, geen moeite hebben om naar zee te gaan en gemakkelijk bemanningen kunnen krij gen. Met de groote booten is dat niet het geval. De oorzaak zal wel hierin liggen, dat de kleine booten alle bij elkaar visschen en dat de groote traw lers veel verder gaan, naar het gebied tusschen 58 en 60 gr. N.B waar de be schieting van de Vikingbank en de I. G. Groen hebben plaats gehad. Deze beide laatste schepen zijn na hun bin nenkomst op 30 Maart nog steeds niet vertrokken. Bovendien liggen nog 3 andere stoom- loggers van de reederij Groen binnen. Van deze reederij is maar één schip op zee, de „Prinses Beatrix” Um. 117, welke j.l. Zaterdag is gaan varen. Twee andere schepen van de reederij, de Norma Maria” IJm 6 en de „Eveline” IJm. 115 hebben echter vanmorgen ge monsterd, maar het staat nog te be zien of zij zullen gaan varen. Van de „Vem” liggen nog 6 groote booten binnen, waarvan er vanmorgen 2 heb ben gemonsterd. Tot 12 uur slechts 1 stoomtrawler naar zee gaan, n.l. de „Cornelis” IJm. 15. Zaterdagavond werden onder auspi ciën van der Nederlandschen vakkring van dansleeraren en Imperial Society of teachers of dancing in den Dieren tuin de wedstrijden om het Nederland sche danskamploenschap 1940 voor amateurs en professionals gehouden Evenals andere jaren bestond er voor de wedstrijden groote belangstel ling, van de zijde van het publiek, ter wijl ook het aantal deelnemende paren aanzienlijk was. Hetgeen een verheu gend verschijnsel is, aangezien het z.g.n. ballroom-dansen op dergelijke avonden in zijn zuiversten vorm gedanst wordt en op deze, wijze prachtig tot uiting komt, dat het moderne dansen in elegance en verscheidenheid van figu ren heelemaal niet onderdoet voor de quadrille, de Polka en andere dansen uit den „goeden ouden tijd”. Eerder lijktons het tegendeel het geval. Uiteraard wekte het dansen van de dansleeraren de grootste bewondering, waarmee wij echter niet willen zeggen, dat de prestaties van de amateurs, die verdeeld waren in 3 klassen, nJ. Be ginners, Gevorderden en Kampioenen, niet lofwaardig zouden zijn Gedanst werden Quickstep, Slow- Foxtrot, Engelsche wals en tango. Groote veranderingen vielen er in de uitvoering der dansen niet op te mer ken, wel waren er tal van nieuwe fi guren. De uitslagen van de jury, welke voor de amateurs bestond uit de heeren Oostervink. Bronmeyer en Hopman en voor de professionals uit miss Easen en de heeren Oostervink, Hopman en Meu niers, waren als volgt: Klasse Professionals* 1. mej. I de Vlieger en de heer E. L. Kuypers; 2. mej. F. v. d. Meulen en de heer H. A. v. d. Meulen; 3. mevr. M. Bronmeyer en de heer J. Zegers (de heer Bronmeyer was door een ernstige ziekte niet in staat geweest zich voor dit kampioenschap te trainen); 4. mej. Wennink en L. Allegro. Klasse Beginners: L mej. F. Frericks en de heer J. van Lienen; 2. mej. E. Wel en de heer J. Schoen; 3. mej. Overtoon en de heer Tetro; 4. mej. F. Schaefer en de heer W. F. Drager. Klasse Gevorderden: 1. mej. B F. Jansen en de heer J. L. Korff; 2. mej. A. Blom en de heer L. v. Beu- zekom; 3. mej. v. Velzen en de heer R Gebel; 4 mej. B. Hemelaar en de heer H. Jochems. Klasse Kampioenen: 1. mevr. Dirkzwager en de heer Dirkzwager; 2. mej. P. S. van Deursen en de heer F. Barends; 3 mej. A. v. d. Lans en de heer J. v. Velzen; 4. mej. L. Brouwer en de heer Frerichs. Een aardige attractie vormden eeni ge dansen, die uitgevoerd werden door Peggy en Antoine Kroes. De avond werd geopend door den Finschen consul, den heer A. J. Th. van der Vlugt, in verband met het feit, dat de opbrengst ten bate van het Finsche Roode Kruis zou komen. Op deze wijze hoopt de Vereeniging van Reeders van Koopvaardijsche pen een effectieven maatregel te hebben getroffen om bij de talrijke scheepsrampen, welke zich onder den huidigen oorlogstoestand voor doen, snel en doelmatig hulp aan de schipbreukelingen en aan het in gevaar verkeerend schip te kunnen verleenen Onderhandelingen over de aanschaffing van treilers. Naar wij vernemen, bevinden deze plannen zich reeds in een vergevorderd stadium en onderhandelt men thans met enkele reeders te IJmuiden om een drieta. treilers aan te schaffen. Deze visschersschepen, welke tot de z.g. „veteranen” van de IJmuider visch- vloot behooren. zullen dan verbouwd worden. De ruimen waarin de visch anders bewaard wordt, zullen ingericht worden tot verblijfplaatsen van de ge redden en om zieken of gewonden te kunnen verplegen. Over een vierden treiled wordt even- een portemonnaie inh. 75*cent' een "étui eens onderhandeld. De Vereeniging van mnt ft 1 zxyxzl1 - - Reeders van Koopvaardijschepen heeft het plan uitgewerkt om dan een roulee- rtagssysteem in te voeren. Drie dezer schepen kunnen dan op de Noordzee blij ven kruisen, terwijl een vierde schip een van deze 3 vaartuigen kan aflossen. Dit plan, dat van particulieren is uitgegaan, zal onder staatstoezicht worden gesteld. Deze schepen zullen op de allereerste plaats hulp moeten bieden aan de zich in nood bevindende landgenooten of Nederlandsche schepen. Zij zullen 13 dagen op zee blijven kruisen en dan voor 5 dagen naar wal gaan. Als kapi tein van deze hulp convooischepen zal iemand worden benoemd van de koop vaardij, terwijl de overige leden der be manning zullen bestaan uit hen, die op deze vaartuigen volkomen bekend zijn, in casu visschers Elk hoofd van een gezin of afzonderlijk levende, doet binnen- vijf dagen na zijn verhuizing binnen de Gemeente daarvan aangifte aan het Gemeentebestuur. Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een bril met licht cell, montuur, eenige nostzegels van 3 en IJ cent, een zwarte rechtei damesschoen, een horlogeglas met doublé rand, een koperen plaatje, waarop C K. 3, 21; een bruinled. étui inh eenige foto’s van verpleegsters, een D.C.R. hee- renrüwiel, een belastingmerk in étui ten name van C Elshout, een padvindersnem met sleutel, een beige zadeldek, een paar bruine damespantoffels, een zwart hee- renrijwiei, een sleutelketting met een ring en leertie verbonden, een zwart led. hee- renportemonnaie inh. groentebonnen van M H. een bewijs van toegang ziekenhuis St Antomushove, Voorburg; een Philips lamp een ketting met slot, een bruin kin- dermanteltje, een rieten koffertje met werkk?eeding. een wit windscherm van kinderwagen, een rood kindertaschje^ een autocrick een padvindersnem, gemerkt Aan Christus trouw”, een koker met motorgeieedschap in doek gerold een on gemerkt damesnjwiel, een kinderporte- monnaie met 1 cent, een wit metalen schakelarmband met Oostersche motieven, een rieten koffertje inh. voetbalkleding, een wit kindertaschje, een reclamedoek „Crisis Comité”, een wit zijden sjaal, een beursje met 20 cent, een Fongers heeren- rijwiel, een bruine kinderpet, een gezan genboekje, een boek, getiteld „Adriaan en Olivier”, een benzinedop, een bruine muts, een paar zwarte lage damesschoenen, een verchroomd heerenpolshorloge met leeren riempje, een rozenkrans in rood etui, een beursje inh. 10 cent, een kinderschoentje, een gouden trouwring met initialen E. M. d. O. en GAS. 1-10-1902, een groene pad- vinderspet, een blauw wollen das, diverse sleutels, handschoenen, rijwielbelasting- inerken en ceintuurs. Bij de navolgende ingezetenen: een wit metalen armband, Tesselsche- straat 106a (gev. op 31 Maart); een E.N.R.- damesrijwiel, Spierdijk, Groote Markt straat 1; een postchèque en giro-enve- loppe ten name van C. J. M C. Natris, Helmersstraat 156 (bevr. na 8 uur); een ring met sleutels, van Merlenstraat 30 (bevr vóór 12 uur); een rol hospitaal-lin- nen, Frerichs, Pomonalaan 11 (tel. 338177); 3 rieten armstoelen, Oostra, Geest 48; een zeildoek met linnen gevoerd, v. d. Velde, Soestdijkschekade 176; een ruwharige fox-terrier, v. d. Lenneep, L. v. Meer- dervqprt 972; een zwart damestaschje, v. d. Graaf, Ged. Sloot 34; 2 kolenzakken, Hubelmeijer, 2e Calandstraat 18; een verm gouden armbandje, directrice Zie kenhuis Zuidwal; een verm. doublé arm bandje met hangertjes, Renooy, Nieuw- straat 29; een heerenrijwiel, merk Kidam, Burghout, Torenstraat 157; een ongem. damesrijwiel, Heystek, Westeinde 301a; een damesportemonnaie inh. een sleutel en geld, Seitsinger, Wateringschestraat 187; 6 sleutels aan ring, Koene, Bussum- schestraat 195; een „Voorwaarts” heeren rijwiel, Witmaar, Wesselsstraat 161; een reservewiel van militair motorrijwiel, Lu- cassen, Wassenaarscheweg 42 (bevr. 84 uur); een bril in étui, v. d. Plas Hoef- kade 502; een hondenpenning aan riempje No. 754-’4O, de Bakker, v. d. Neerstraat 210; een streng touw, v. d. Spek, van Beyerenstraat 116; een kinderportemon- naie met 0.25, v. d. Tang, Kockstraat 185; een krantentasch, Hulleman Jacob Catsstraat 267; een linker br heerenhand- schoen, Avé, Westlandschestraat 36; 5 kat ten, Rossmölder, Calandplein 19; een rol letje inh gasmunten, Huismans, Hoefkade 37; een bruin led. dameshanêtasch inh. een paar nieuwe dameskousen, eenige toi letartikelen en geld, v. Weegen, Trekweg 165; een Lipssleutel No. 3860. Keyser, Rochussenstraat 93; een Lipssleutel No. 3610. Beekhuizen, Wenckenbachstraat 28; met 6 potlooden en kaartjes, ten name van PGuagljone, Meertens, Mesdag- straat 23; 2 vulpenhouders, in stoffen étui, de Jong, Z O. Buitensingel 152; een paar sergeantsstreepen. Oosterweghel Elsstraat 66; e™ Jilveren damespolshorloge, v. Praag Weigehaplein 10; een grijze poes, de Vos, Noorderbeekdwarsstraat 112; een pakje inh. 6 monturen van diverse mo- w-eppVah bri,11jn’ Dresch, Begoniastraat 111, een bruinled. portemonnaie inh vier gaspenningen en geld, Bakhuizen J v Houtstraat 32; een bruin led. kinderpor- temonnaie met 10 cent, v d Broek W de Withstraat 18; een linker heerenhand- schoen met bont gevoerd, E R M I Vlier- boomstraat 509; een lichtbruine hond (boxer, reu) met bruin led halsband en ren nM?ent° 275-° èrf b^ HeWer” tuur MevervJv bunl met doublé ™n riïwi,elbeta*ün®m^riKl^SCi|a?n een berg, Helmersstraat 40 ±\V'Goor' zwarte Spaniel, v Ommü h°9d> wlt en 38; een Belgische herdSna RAou.watraat Heel Voorschotenlaan 94 d' Dudok.van veldmuts met oranje 1pÓ„ een °Hiciers- Hehotroopstraat 29; een 3 Thomson, genkapje Giot-v d Ham,gavoerd re' straat 49; een ongem heerpn-r^'Pauw‘ no. 34771 v. DuivenbodZ enr’ Wlel trame 162; een rozenkrans de 7„JUvierstraat straat 104; een step ’On iUpSrt- Badhuis hei), Marcelisstraat 8; een Ver' temonnaie met 57 cent b£Vln led por' S.,3v\“2e.S“W Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. Alles overhoop gehaald. Bij het onderzoek, dat in de villa werd ingesteld, vond men alle kasten, laden en een bureautje opengebroken. Alles was overhoop gehaald maar geld noch sieraden werden vermist. Wel bleek een ijzeren geldkistje te zijn mee genomen, maar ook daar zat niet veel in. Inmiddels had men ontdekt, hoe de dieven, vrij gemakkelijk, hadden kun nen binnen komen. Aan de achterzijde van het huis braken zij een ruitje van de keukendeur. De huishoudster had den sleutel aan de binnenzijde in het slot laten steken, zoodat de deur ge makkelijk geopend kon worden en dus was de weg voor de dieven vrij. Goede diensten van politie hond. Nauwkeurig werd de tuin rond de villa afgezocht, waarbij een politie hond goede diensten bewees, want het dier wist verschillende inbrekerswerk tuigen, welke de dieven bij hun over haaste vlucht hadden verloren, o.a. een breekijzer, te vinden. In den loop van den avond deed een nachtwaker tenslotte nog een belang rijke vondst. In den tuin van een villa aan denzelfden weg vond hij het ge stolen geldkistje, dat door de dieven op hun vlucht was weggeworpen.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17