/W Noorsch stoomschip „Navarra” fit* en Adriatische Zee? Sluiten Italië Zuid-Slavië de Het schip zonder waarschuwing tot zinken gebracht Dertien getorpedeerd opvarenden omgekomen aan PHILIPS Rijwiellantaarns II Luchtgevecht boven de Noordzee Italiaansche schuwing s V s s s /X PHILIDYNE" Een mislukte Britsche sabotagepoging Paasikivi Finsch gezant te Moskou waar- Engeland Fransche legerberichten Duitsche legerberichten Geallieerden op iedere actie voorbereid Troepenconcentraties in Duitsche Oostzeehavens EERSTE BLAD, PAGTNA 2. HAAGSCHE COURANT VAN MAANDAG 8 APRIL 1940. o VATICAANSTAD. FINLAND. Beide zijden melden verliezen De Reuter verneemt, dat de Duitschers hun troepenconcentraties in de Duit- sche Oostzeehavens hebben vergroot. De laatste vier maanden zijn in deze havens oefeningen gehouden in het in- en ontschepen van troepen. In gezaghebbende kringen te Londen wordt verklaard: Er bestaat aan den kant der geal lieerden geen voornemen om het ge bied van den oorlog uit te breiden, maar gezegd mag worden, dat zij scherp zouden reageer en op iedere actie, wel ke Duitschland zou kunnen onderne men tegen Scandianvië. in de Noor- geallieerden Gistermiddag heeft een aantal Duit- sche jachtvliegtuigen, dat boven de Noordzee patrouilleerdè, ongeveer 150 k.m. ten Noorden van het eiland Sylt, 24 Britsche Wellington bombardements vliegtuigen tot een gevecht gedwongen. Twee Britsche toestellen werden om laag geschoten, de andere werden ge noodzaakt in Westelijke richting af te trekken. De Duitsche jagers leden geen ver liezen. dat de berichten in de buitenlandsche pers en radio verspreid, volgens welke de gezanten van Noorwegen en Zweden te Berlijn door den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, von Ribben trop zouden zijn ontboden, van iederen grond zijn ontbloot. De Noren hebben de duikboot goed gezien, want deze lag op een afstand van slechts 10 meter van de sloep. Negen uur lang hebben de schip- 5 V De Britsche lezing Het Britsche departement van lucht vaart deelt over den aanval mede, dat een vijandelijk toestel werd vernield en vermoedelijk een ander beschadigd werd. Twee Britsche vliegtuigen zijn niet naar hun basis teruggekeerd. Burgin, de minister van de voorra den, heeft in een rede te Wolverhamp ton, gesproken over de geweldige wa penfabrieken, welke in aanbouw zijn. Sinds het uitbreken van den oorlog, besteedt het departement van de voor raden ongeveer 1 millioen pond sterling per dag alleen aan fabrieken voor de bewapening, waarvan er 53 gebouwd of ontworpen worden. Engeland, Frankrijk en hun rijken kunnen een onbeperkte hoeveelheid van allerlei soort oorlogs materiaal produceeren, doch 't tempo- dient nog te worden versneld. Een sterke politiemacht heeft giste ren ongeveer 1500 betoogers verspreid, die voor het gebouw der Fransche am bassade te Londen wilden protesteeren tegen de gevangenzetting van Fransche communistische afgevaardigden. TURKIJE. In het district Amasia zijn 30 dorpen door de overstroomingen verwoest. Er zijn geen menschenlevens verloren ge gaan, doch de schade is aanzienlijk en ruim 10.000 menschen zijn dakloos ge worden, terwijl honderden stuks vee zijn omgekomen. De verbindingen zijn volkomen verbroken. Militairen heb ben zich in vaartuigen naar het geteis terde gebied begeven, om de bevolking te helpen. VEREENIGDE STATEN. Tengevolge van 'n tornado in Amite bij New Orleans zijn minstens 6 perso nen om ’t leven gekomen, terwijl aan zienlijke schade is aangericht. Twee kerken zijn vernield. De Zweedsche defensie De bladen te Stockholm hebben een communiqué ontvangen volgens hetwelk in verband met de omstandigheden de defensiemaatregelen zullen worden uit gebreid. Volgens Reuter deden de Duitschers geen pogingen om de schipbreukelin gen te redden. De U-boot bleef een half uur in de nabijheid boven water rondvaren en vertrok daarna, de 14 overlevenden aan hun lot overlatende. ROEMENIE. Zaterdag is brand uitgebroken op de petroleumvelden in het Prahovadal. Het vuur, dat voedsel vond in de pe- troleumvoorraden, breidde zich snel uit tot een motorenfabriek. Men ge looft, dat de schade zeer groot is. Het Noorsche stoomschip „Navar ra”, groot 2118 ton, is zonder waar schuwing getorpedeerd door een Duitsche duikboot in de Noorde lijke Schotsche wateren. De „Na varra” zonk binnen enkele minu ten. Vier officieren en negen leden der bemanning werden gedood. Duitsche krijgsgevangenen in Engeland geland Gisteren zijn in een haven aan de Westkust van Engeland 41 Duitschers aan land gezet, die waren gevangen ge nomen, nadat zij hun schip tot zinken hadden gebracht, toen het door een Britsch oorlogsschip werd aangehouden. De mannen zijn naar een concentratie kamp gebracht. Blijkbaar hebben de mannen tijd gehad hun eigendommen bijeen te pakken, want zij waren goed gekleed en droegen een kbffertje of plunjezak. Volgens het Duitsche nieuwsbureau zou de Engelsche geheime dienst een grootsch opgezette sabotagepoging heb ben ondernomen door met behulp van door snelle Engelsche booten begeleide sleepbooten en een gecharterd Grieksch schip, aan boord waarvan zich vele wapens, munitie en springstoffen be vonden, den Donau voor het scheep vaartverkeer naar Duitschland op be paalde plaatsen onbruikbaar te maken. Daarbij zou misbruik gemaakt zijn van diplomatieke rechten en inbreuk zijn gepleegd op de neutraliteit der Zuid- oosteuropeesche staten. Roemeensche contróle-organen zouden op grond van bekend geworden bijzonderheden de verdachte schepen in Giurgiu hebben aangehouden en doorzocht. Alleen op één schip reeds zouden in ruim 400 verzegelde en als transitogoederen ge declareerde kisten groote hoeveelheden springstoffen zijn ontdekt, terwijl de vaartuigen zouden zijn gebleken te zijn ingericht als oorlogsschepen, bewapend met machinegeweren en snelvuurge- schut. Nog geen Duitsch commentaar In officieele Duitsche kringen te Ber lijn, aldus United Press, bewaart men tot dusver het stilzwijgen omtrent de torpedeering van de „Navarra”. Van gezaghebbende Duitsche zijde verklaart men „Wij kunnen geen commentaar geven, zoolang net rapport van de duik boot niet is binnengekomen.” United Press wijst er op, dat Ber lijn onlangs te kennen heeft gegeven, dat alle neutrale schepen, die in Britsch convooi varen of Britsche havens aan doen, met geweld bedreigd worden. In Duitsche kringen heeft men evenwel steeds ontkend, dat de Duitsche duik- bootkapiteins weigeren deel te nemen aan het redden van de bemanningen der schepen, die zij tot zinken gebracht hebben, wanneer dit hun eigen schip of hun eigen bemanning niet in gevaar brengt. De „Navarra’ is het 55ste Noorsche schip, dat door oorlogsgeweld verloren is gegaan. Noorwegen heeft hiermede in dezen oorlog in totaal ruim 120.000 ton aan scheepsruimte verloren, waar bij 410 Noorsche zeelieden het leven lieten. ITALIË. In een redevoering, gehouden te Or- vieto (Umbrië) heeft Mussolini giste ren verklaard, dat Italië bereid is om aan alle gebeurlijkheden, die deze lente kan medebrengen, het hoofd te bieden. „De gebeurtenissen, die wij thans medemaken”, aldus de Duce, „hebben groote afmetingen aangenomen, maar wij gelooven niet, dat wij onvoorbe reid zijn. Wat er ook in deze late lente moge gebeuren, Italië zal er het hoofd aan weten te bieden. Het zou ook niet anders kunnen, wat het Italië van het Littrio, het jonge en vastbesloten Italië, dat een jaar en drie dagen ge leden een volk (Albanië) bevrijd heeft, terwijl het nog slechts zeven maanden daarvoor het imperium in Afrika ver overd had, is juist het Italië, zooals wij dit altijd gewenscht hebben en dat wij gevormd hebben door het twintig jaar lang aan harde en voortdurende proeven te onderwerpen, welke altijd met succes bekroond werden.” FRANKRIJK. Het militaire gerechtshof te Parijs heeft Semart en Tournemaine, twee vroegere communstische leiders van den bond van spoorwegarbeiders, tot 3 jaar gevangenisstraf 2000 franc boete en 5 jaar verlies van burgerrechten veroordeeld. In welingelichte kringen te Londen deelde men aan United Press mede, cat de mijnenvelden in de Noorsche wateren de schepen van den vijand dwingen in volle zee te gaan, waar zij opgevangen kunnen worden door de Britsche oorlogsschepen. De plaat sing van de mijnenvelden is zorgvuldig geschied, zoodat het niet mogelijk zal zijn voor de Duitschers om landwaarts gelegen waterwegen of achter eilanden om, de gevaren te vermijden. De aan wezigheid van Britsche oorlogsschepen voor de Noorsche kust voor patrouille- diensten in de mijngebieden wekt het vermoeden dat beide oorlogvoerenden Lord Halifax zal hedenmiddag in het departement van buitenlandsche zaken de bijeenkomst openen van de Britsche gezanten in de Balkanlanden. De am bassadeurs van Groot-Brittannië te Moskou, Ankara en Rome zullen even eens aanwezig zijn. Het presidium van den oppersten Sovjet heeft heden het agrement ver leend aan de door den nieuwen Fin- schen minister van buitenlandsche za ken Witting, voorgestelde benoeming van Paasikivi tot gezant te Moskou. Zotov is benoemd tot Russisch gezant in Finland. De aangekondigde verscherping van de Britsche blokkade is voor „Tevere” aanleiding tot een krachtige waarschu wing aan Engeland. Eenmaal reeds, ten tijde der sancties, aldus het blad, zijn de kanonnen geladen geweest. Toen, op 17 Februari 1936, heeft lord Rother- mere den Britschen premier opmerk zaam gemaakt op de groote gevaren van een oorlog met Italië, door de Ita liaansche luchtmacht. Inmiddels heeft het Italiaansche luchtwapen aan kracht gewonnen, terwijl de Engelsche en Fransche luchtwapens door de krachtige Duitsche luchtmacht worden vastgehouden. Daar komt bij, dat Italië over de grootste duikbootvloot ter we reld beschikt. Het is een dwaze en ge vaarlijke illusie Italië onder druk te willen zetten, want zulk een poging zou belachelijk en zonder uitwerking zijn. ENGELAND. Engeland gaat een Duitsche land kaart verspreiden De Britsche autoriteiten hebben be sloten, uitgebreide publiciteit te geven aan de bekende kaart met het Duitsche expansieplan, welke in 1938, ten tijde van de actie der Sudeten-Duitschers, bij een huiszoeking in het bureau van Henlein is gevonden. De publicatie zal geschieden in den vorm van 300.000 ge kleurde aanplakbiljetten, welke op de muren zoowel op straat als in clubs, scheepvaartbureaux, fabrieken, hotels, enz. zullen worden aangebracht. Het opschrift op de biljetten zal luiden: „De oorlogsdoeleinden der nazi’s”. Naar men zich zal herinneren, waren op deze kaart, waaraan de Fransche pers in September 1939 reeds uitge breide publiciteit heeft gegeven, de ach tereenvolgende étappes van de Duitsche expansie aangegeven. De Paus heeft een belangrijk bedrag aan geld beschikbaar gesteld voor de zending van pakketten levensmiddelen aan Poolsche krijgsgevangenen, die in Duitsche gevangenkampen worden vastgehouden. Dit is de tweede schen king van den Paus voor de Poolsche krij gsge vangenen. Naar Havas meldt, bevond het schip zich op ongeveer 30 mijl uit de Schot sche kust, toen het zonder waarschu wing werd getorpedeerd. Bij de ont ploffing werden zes leden der beman ning op slag gedood. Onmiddellijk wer den de sloepen gestreken, daar het schip veel water maakte en snel begon te zinken. Een der sloepen sloeg echter om, met het gevolg, dat de meeste inzittenden, o.w. de kapitein, drie officieren en twee mannelijke passagiers in de golven om kwamen. Slechts vier mannen konden nog gered worden. Intusschen was de Duitsche duikboot, die de „Navarra” had getorpedeerd, boven water gekomen. Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt: Eenig artillerievuur in het gebied ten Westen van de Vogezen. Levendige activiteit in de lucht. Vijf vijandelijke vliegtuigen werden omlaag geschoten, waarvdn een door een Britsch vlieg tuig. Het Fransche legerbericht van he denochtend luidt: „Opnieuw artillerievuur in het ge bied ten Westen van de Vogezen. Plaatselijk optreden van patrouilles”. In het communiqué over het bezoek van den Franschen minister voor de blokkade, Monnet, aan Londen, wordt verklaard Monnet en de Britsche mi nister voor economische oorlogvoering. Cross, hebben in hun gesprekken van gisteren en hedenmorgen alle vooraan staande vraagstukken besproken, ver band houdende met den arbeid van hun beide departementen. De onder- handelingen legden volledige overeen stemming aan den dag en het gemeen schappelijk voornemen der beide re- geeringen, de samenwerking der ge allieerden te ontwikkelen op alle ge bieden van de economische oorlog voering. De buitenlandsche hulp. De gezant van Zwitserland te Brus sel heeft in naam der bevolking van het kanton Waadtland aan den gezant van Finland een voor Finland bestemde ambulance-auto overgedragen. Gisteren is te Stockholm een Ameri- kaansche voor Finland bestemde ambu lance aangekomen. Het personeel be staat uit vijf artsen en ongeveer 25 le den personeel. Schoonheidsmaskm MAKEN UV7 TEINT SCHITTEREND WONDERLIJKE NIEUWE COSMETISCHE ONT. DEKKING VERHOOGT DE SCHOONHEID MET ACTIEVE GIST. De doordringende, directe werking van Derma Gist in Yeast-Pac stimuleert de natuurlijke werking van de klieren en voorkomt opeenhoping van vuil en ver. giften, die de oorzaak zijn van meeëters en puistjes. Yeast-Pac doet inderdaad wonderen! Het maakt Uw huid stralend mooi en satijnzacht. Deze doeltreffende schoon, heids-behandeling duurt slechts 15 mi. nuten en kunt zelf thuis toepauen. Koop nog vandaag een pakje. U zult versteld staan over de resultaten. Eén pakje voldoende voor n volledige be. handeling kost slechts 40 ets. Pakjes voor 3 behandelingen f. 1.-. voor 7 be. handelingen f. 2.-. Naar United Press van gezaghebben de zijde verneemt, bestudeeren de re- geeringen van Zuid-Slavië en Italië de wenschelijkheid de Adriatische Zee voor alle vreemde oorlogsschepen te sluiten met het doel te vermijden, dat het Europeesche conflict naar deze zijde uitgebreid wordt, nu, naar verluidt, drie Zuidslavische schepen door de Britsche marine doorzocht zijn. Naar verluidt, hadden de Zuidslavische ge zant bij het Quirinal en Ciano een lang en vriendschappelijk onderhoud betref fende de wenschelijkheid krachtige maatregelen aan te nemen teneinde te vermijden, dat Engeland een blokkade uitoefent in wat Zuid-Slavië en Italië als hun private zee beschouwen. Naar uit Dubrovnik gemeld wordt, is het Duitsche vrachtschip „Ankara” in Noordelijke richting vertrokken. Het schip begeeft zich binnen de Zuidslavi sche territoriale wateren naar Triest met een lading van vierduizend ton bauxiet, terwijl een Britsch oorlogs schip het buiten de territoriale wateren volgt. Het is de „Ankara” toegestaan 24 uur binnen de Zuidslavische territoriale wateren te blijven, waarna het toe stemming moet verkrijgen dezen tijds duur te vergrooten. breukelingen in de sloep op een ruwe zee rondgedobberd Er stond een krach tige wind en het stortregende, zoodat de schipbreukelingen, van wie er twee gewond waren, veel geleden hebben. Tenslotte werden zij opgemerkt door een Britsch vliegtuig, dat onmiddellijk het Finsche schip „Atlas” waarschuw de, die in de omgeving voer. De „Atlas” zette daarop koers naar de aangegeven plek en nam de uitgeputte Noren aan boord. De hofmeester van de „Navarra” heeft bij aankomst in de Britsche haven aan United Press verteld, dat zijn schip zonder de minste waarschuwing te heb ben ontvangen, werd aangevallen. Het Duitsche legerbericht van giste ren luidt, dat zich in het Westen geen bijzondere gebeurtenissen hebben voor gedaan. Het luchtwapen heeft op 6 April luchtverkenningen ondernomen boven Noord- en Midden-Frankrijk. Een Duitsch Dornies-verkenningsvlieg- tuig werd daarbij door vier Curtiss- machines aangevallen. Het verken- ningstoestel verweerde zich zoo lang, tot de tegenstanders door gebrek aan brandstof moesten wegvliegen. Het landde behouden op zijn basis. Het Duitsche legerbericht van giste ren luidt: In den loop van den zevenden April ondernamen Duitsche vliegtuigen ver kenningsvluchten boven het centrale deel van de Noordzee alsmede boven Noord- en Midden-Frankrijk. Voorts maakten zij contrólevluchten boven de Duitsche Bocht en het Westelijke front Ten Noorden van het eiland Sylt nam een eskader Messerschmidt toestellen 24 Britsche Wellington bommenwerpers waar. Onze jagers schoten twee Brit sche vliegtuigen neer en dwongen de overigen in Westelijke richting terug te keeren. Aan het Westelijke front ontstonden herhaaldelijk luchtgevechten. Hierbij schoten onze jachtvliegtuigen vier vijandelijke vliegtuigen neer. Een ander toestel werd door luchtdoelgeschut neergehaald. Drie eigen machines wor den vermist. Tusschen Frankrijk en Duitschland is een overeenkomst gesloten tot uit wisseling van krijgsgevangenen en ge ïnterneerden. Op 15 April wordt in Genève het eerste contingent Duit schers verwacht. Denzelfden dag zullen Franschen uit Duitschland vertrekken om via Genève naar hun vaderland terug te keeren. Te Brussel zijn 5 communisten ge arresteerd in verband met de verschij ning van het verboden blad „Action”, het materiaal van de drukkerij werd in beslag genomen. Nu de dooi in het Verre Oosten in treedt zijn de sovjet-Russische militaire autoriteiten begonnen met kracht te werken aan de versterkingen langs de 5000 k.m. .lange grens tusschen Mands- joekwo en de sovjet-Unie. Van deze ka- zematlinies worden thans permanente versterkingen gemaakt. Koningin Farida van Egypte heeft gisteren het leven geschonken aan een dochtertje. Moeder en kind maken het wel. De Italiaansche staatsspoorwegen hebben besloten, dezen zomer geen ple- ziertreinen tegen verminderd tarief meer te laten rijden, wegens de nood zakelijkheid zuinig te zijn met brand stof. Onder leiding van dr. Landwehr, directeur van het Duitsche departement! van handel, is een Duitsche handelsde* legatie te Sofia aangekomen. Noorsch schip op de Schotsche kust gestrand Het 1500 tot groote Noorsche motor schip „Bjornhang”, dat op weg was naar Londen, is, doordat het uit den koers geraakt was, op de kust bij de Firth of Forth geloopen. Het schip is waarschijnlijk verloren. Voorts wordt er de nadruk op gelegd, dat de actie der geallieerden evenzeer in het voordeel is van de neutralen zelve als van Groot-Brittannië en Frankrijk Terwijl aangevoerd kan worden, dat de geallieerde actie van vandaag een technische inbreuk op de neutraliteit vormt, wordt in het licht gesteld, dat de regels der neutraliteit steeds hebben berust op hun geldig heid en dat, wanneer ’n partij ze hard nekkig overtreedt, nauwelijks geëischt kan worden, dat zij voor de andere partij gestreng zullen worden toege past. Opgemerkt wordt, dat Duitschland alle regels van den internationalen oor log, welke verbroken kunnen wqrden, verbroken heeft, met uitzondering van den eenen, die heden door de geallieer den is aangevat en die werd niet ge schonden omdat het Duitschland paste, dat niet te doen. een intense luchtactiviteit zullen ont plooien. Reuter verneemt, dat de Engelsche operaties van het mijnenleggen in de Noorsche wateren tegen Duitschland zijn gericht niet tegen de neutralen. Men verwacht dat het vervoer van ijzererts tusschen Narvik en Duitsche havens ernstig belemmerd, zoo niet geheel stopgezet zal worden. De maatregel is ook tegen vervoer van andere goederen gericht Engeland heeft inlichtingen gekregen, volgens welke Duitsche schepen de Britsche contrabandecontrole ontweken door te glippen door de Noorsche territoriale wateren en dat Duitsche aanvallers ook heimelijk naar volle zee kwamen langs denzelfden weg. Men hoopt, dat de operaties van vandaag dit alles zullen verhinderen. De „Navarra” voer, naar United Press verneemt, geheel alleen, dus niet in een Britsch convooi, en was goed verlicht, zoodat de nationaliteit van het Noorsche schip duidelijk kon worden opgemerkt. De torpedeering is reeds geschied in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, tegen half drie. De veertien overleven den zijn met het Finsche schip „Atlas” naar Engeland gebracht, waar zij Zater dagavond zijn aangekomen. Optreden van Britsche oorlogs schepen zou de aanleiding zijn Uitwisseling Fransche en Duitsche krijgsgevangenen sche vliegtuigen keerden naar hun ba sis terug. Gisteravond is een Duitsch Dornier- vliegtuig in het gebied van de Opper- Saone na een luchtgevecht brandend neergestort. De vier inzittenden kwa men in de vlammen om. Britsche vuurtorens aangevallen Twee Duitsche vliegtuigen, die van een niet geslaagden aanval op Scapa Flow terugkeerden, hebben met de ma chinegeweren geschoten op de vuur torens Duncansby Head en Stroma aan de Noord-Oostelijke punt van Schot land. Er zijn geen slachtoffers gevallen, meldt Reuter. Belgische visschersschepen beschoten Opnieuw zijn drie Belgische vis- schersbooten op de Noordzee door vliegtuigen beschoten, deelt Belga mede. Deze trawlers, welke duidelijke nationaliteitskenteekenen droegen, wa ren aan het visschen. Verwijzende naar de vele gevallen, dat trawlers op de Noordzee beschoten zijn, verklaart de raad voor de scheep vaart te Oostende, dat deze aanvallen door niets gerechtvaardigd worden, aangezien die trawlers in vrije wateren vischten, duidelijk de nationale kleu ren vertoonden, geen deel uitmaakten van een convooi, onbewapend waren, geen enkel radiobericht hebben uitge zonden en uitsluitend aan het visschen waren om de Belgische markt te voor zien. Duitsche schepen gedwongen naar volle zee te gaan Scherpe veroordeeling in Zweden Het leggen van mijnen sche wateren door de wordt in officieele Zweedsche kringen als een flagrante schending van de neutraliteit beschouwd, welke niet te scherp veroordeeld kan worden. Er is nog geen officieele mededeeling gepu bliceerd. Vier Duitsche vliegtuigen in Frank rijk neergeschoten bijzondere correspondent van Reuter bij de Fransche troepen meldt, dat een Fransch eskader Zaterdag aan het Westelijke front twee Duitsche Dornier-vliegtuigen heeft neergehaald. Gisterochtend is een patrouille Brit sche jachtvliegtuigen nabij Metz op een sterke vijandelijke patrouille gestooten. De vijand viel aan, aldus Reuter, en het resultaat van een aantal gevechten op groote hoogte was, dat een Messer schmitt 109 nabij Bouley aan de Moe zel omlaag werd geschoten. Alle Brit- ZWEDEN. Een Deensch bergingsvaartuig is uit gevaren om hulp te verleenen aan het Duitsche vrachtschip „Curitbya’. (4969 ton), dat gisteren ter hoogte van Hel singborg aan den grond is geloopen. Zweedsche regeering beraadslaagt. De Zweedsche regeering is vanmor gen bijeengekomen om te beraadslagen in verband met het leggen van mijnen in de Noorsche wateren en de gevolgen daarvan voor Zweden. In het huidige stadium wordt geen officieele Zweed sche mededeeling verwacht. Luchtalarm in Frankrijk en op de Orkaden In Noord-West Frankrijk is Zaterdag en gisteren gedurende een half uur luchtalarm gemaakt. Op de Orkaden is gisteren drie keer luchtalarm gemaakt, doch er is niets geschied. Prijzen vanaf f. 6.85 L» bh 'TVOOPDEUIGSI KUYPERS CO.. PRINSENGR ACHT 983. AMSTERDAM J V s DE WAPENPRODUCTIE. BETOOGING VOOR HET FRANSCHE AMBASSADE-GEBOUW. ZX A DERTIG DORPEN DOOR WATERSNOOD GETEISTERD. ZES DOODEN BIJ EEN TORNADO. GROOTE PETROLEUMBRAND. REDEVOERING VAN MUSSOLINI. COMMUNISTEN VEROORDEELD. DE AMBASSADEURSBESPREKINGEN TE LONDEN. DE PAUS STELT LEVENSMIDDELEN VOOR DE POOLSCHE KRIJGSGE VANGENEN BESCHIKBAAR. HET BEZOEK VAN MONNET AAN LONDEN. VERSPREIDE BERICHTEN x.»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»>V A A A DUITSCH VRACHTSCHIP AAN DEN GROND.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2