Kou in’t Hoofd? GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN RADIONIEUWS KUNST EN LETTEREN J VlCKS Va tro-nol SONATEN-MATINEE ANDRIESSEN- OROB1O DE CASTRO TWEEDE BLAD, PAGINA 2. TTAAGSCHE COURANT VAN BAANDAG 8 APRIL 1940. DE PATROON MISTE PAKJES Verscheidene wonden opgeloopen DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN GEMEENTEMUSEUM De NEDERLANDSCH AUTOMOBILIST VEROORZAAKT ONGELUK IN BELGIE MOTORRIJDER TWEEMAAL AANGEREDEN BELEEDIGENDE PAMPLETTEN IN BESLAG GENOMEN KINDJE VAN VIER MAANDEN DOOD IN BED GEVONDEN HET LICHTEN VAN DE „RISICO" VERTRAAGD MOTOR OMGESLAGEN TE ABCOUDE Gestorven tengevolge'van mishandeling? ONDERSCHEIDING mr. H. K. WESTENDORP Staatsminister van Cauwelaert waar schuwde de politie R. S. STOKVIS ZOnEn nComplete serie geysers en drukautomaten voor heef- en warmwatervoorziening van Nederlands fabrikaat MISLUKTE INBRAAK IN DE ARBEIDSBEURS TE GOUDA KINDEREN WIERPEN BRANDEND PETROLEUMSTEL OM De vermiste militaire patrouille terecht Brandend Maagzuur? Neem toch Rennie! IVoon/inis af gebrand In Diligentia Zesjarig knaapje bij het spelevaren verdronken BADIO-PROGBAMMA Een doode en een ernstig gewond Door autobus overreden en gedood k RECLAMES. na- a. s. a. s. in het co”, een is de uit bejaarde het woon-. N.V. HANDELMAATSCHAPPIJ zijn V. FAST ■g slijm, geneest opgezwollen slijmvliezen en lucht op. de aanrijding reed De wagen COBOUW-PRIJSVRAAG 1940. Zooals destijds vermeld schreef de di rectie van „Cobouw” (Centraal Orgaan voor de Bouwwereld) ook di* jaar weer een studie-prijsvraag uit Gevraagd werd een ontwerp voor een permanent gebouw tot ontwikkeling en ontspanning van militairen Ingekomen waren vijftien in zendingen De jury bestaande uit ir. D. Roosenburg b 1., ir. H. J. W Thun- nissen b.i., en architect W Verschoor, kende de prijzen als volgt toe: 1ste prijs: Jac. van der Linden Rotterdam; 2e prijs: Wm. van der Sluys, Rotterdam, 3e prijs J C. Bolten Wassenaar en 4e prijs: J. van Rees, Delft De inzendingen worden tentoongesteld op 6 er. 7 April in de zalen van Esher Surrey, Lange Voorhout 58, den Haag Dader spoedig gevat In den nacht van Vrijdag op Zater dag is ingebroken in de gemeentelijke arbeidsbeurs te Gouda. De dader heeft tevergeefs getracht de brandkast, waarin een aanzienlijk bedrag aan geld lag geborgen, te forceeren, meldt de Msb. In verband met deze mislukte in braak heeft de politie gearresteerd den 23-jarigen varensgezel J. V B.. verblijf houdende in een logement aan de Kui perstraat te Gouda. Bij het verhoor heeft hij een beken tenis afgelegd. Kort daarna overleden Een wielrijder werd, toen hij voor een militaire colonne op de Barchman Wuytierslaan te Amersfoort wilde over steken, gegrepen door een vrachtauto, die in dezelfde richting reed als de mi litaire colonne. De man liep o.m. een gecompliceerde beenbreuk, alsmede een schedelbasis- fractuur op. Hij werd naar het zieken huis „De Lichtenberg” vervoerd, waar hij na aankomst is ovdHeden. Het bleek te paraplui-koopman wagenkamp. Tengevolge van de auto tegen een boom, werd grootendeels vernield, terwijl de chauffeur een hoofdwonde opliep Nadat door een geneesheer uit Die men de eerste hulp was verleend, is hij per ziekenauto naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis te Amsterdam overge bracht. Het stoffelijk overschot van van D. is naar het St. Bernardusge- sticht te Weesp vervoerd. Het motorrijwiel is bij het ongeluk, dat in een bocht van den weg gebeur de, vernield. De militaire patrouille, welke in den nacht van Woensdag op Donderdag door de duisternis in de nabijheid van Swalmwn over de Duitsche grens ge raakte, is in haar garnizoen terugge keerd, meldt de Msb. De militairen waren door Duitsche grensposten aangehouden en naar Bruggen geleid, waar ze in een barak onder bewaking werden gesteld. Nadat een onderzoek was ingesteld, waarbij de vergissing was gebleken, zijn de Ne derlanders naar de grens geleid. Burgerlijke Stand van Leidschendam. BEVALLEN: J. M. J. van Rijn, geb. Boere, z. OVERLEDEN: H. Borst, echtgen. van D. M. Lans, 72 j ’n Afdoend middel erkend door tallooze geneesheeren als goed en veilig prettig om in te nemen (gewoon laten smelten in den mond) zonder water of wat ook gemakkelijk bij U te steken en daarom a 11 ij d bij de hand, waar ge ook zijt, Met Rennie Pastilles behoeft ge niet meer te bedanken voor hartige hapjes, die ge graag zoudt nemen, als Uw maag ze maar verdragen kon. Met Rennie verdraagt Uw maag weer ieder Stevig maal, waarvan ge nü moet afzien, tot schade van Uw ge zondheid, omdat ieder mensch tenslotte van al die ontzeggingen verslapt en ver zwakt. Rennie voorkomt Uw aanvallen van brandend maagzuur. En als ge Rennie eens niet bij voorbaat neemt, dan kunt ge er tóch baat bij hebben, omdat Rennie ingenomen bij de eerste aanwijzing van brandend maagzuur een ongekende, on middellijk verzachtende werking heeft en een paar pastilles de hevigste aanval bin nen 2 minuten bezweren. Probeer ’t met Rennie ondervind het zelf en wees voortaan een gelukkig zorgeloos mensch. die alles kan eten, zonder vrees voor zuur opbreken of branderige pijn. Uw apo theker of drogist heeft Rennie in voorraad Proefpakje 40 cent. Groot pak /1.25. 431 Hagenaar gearresteerd De politie te IJmuiden heeft hoeveelheid pamfletten in beslag ge nomen, welke een voor de scheepvaart inspectie en in het bijzonder voor den adj.-inspecteur tê IJmuiden beleedigen- den inhoud hadden. Deze pamfletten werden verspreid on der de opvarenden van de te IJmuiden liggende visschersschepen in verband met den ondergang van de „Protinus". De verspreider, een ingezetene uit de residentie, werd door de politie op heeterdaad betrapt en gearresteerd. De politie te Velsen zag deze week des avonds een jongeman met een handkar, die blijkbaar een zware vracht vervoerde. De politie hield hem aan en toen bleek de kar een groote hoeveelheid lood en koper te bevatten, welke bij onderzoek bleek gestolen te zijn van een fabriekster rein aldaar. De jongeman, dé 20-jarige H. uit IJmuiden, werd aangehouden en opgesloten. Het lood en het koper wer den in beslag genomen. Clandestiene verkoop van sterken drank De politie te IJmuiden is er in ge slaagd een clandestienen verkoop van sterken drank aan de opvarenden van de visschersschepen te ontdekken Bij een ingesteld onderzoek werd een hoe veelheid sterken drank in beslag ge nomen. O.a. bevond zich een aantal flesschen op het dak van een perceel aan de Trawlerkade, aan de Zuidzijde der Visschershaven. Tegen den verkooper werd proces verbaal opgemaakt. Zondagochtend heeft zich in een gezin in de Borgerstraat te Amsterdam een geheimzinnig sterfgeval voorgedaan een buurvrouw vond de baby van vier maanden dood in zijn bedje liggen. De ouders hadden nog niet bemerkt, dat het jongetje was overleden. Het ge val heeft zich volgens de verklaringen van ouders en buren ongeveer als volgt afgespeeld. Des nachts om drie uur hadden de buren nog gehoord, dat het kindje huilde, lang en aanhou dend. Daarna was het stil geworden. Den volgenden ochtend hadden de ouders van de baby deze buren uitge- noodigd: den man om even de lamp te repareeren en de vrouw om een kopje koffie te komen drinken. De buurvrouw was toen even naar de al- coof gegaan om naar het jongetje te kijken. Zij vond het, met het hoofdje voorover in de kussens liggend, dood. De ouders, die na des nachts drie uur, toen de moeder haar zoontje iets te drinken had gegeven, niet meer naar het kind hadden omgekeken, toonden zich verbaasd maar niet zeer verschrikt over den plotselingen dood van het jongetje. Het was in de buurt bekend, dat de moeder niet al te veel naar haar kind omkeek. De man was niet de vader van het kind en hy had er eerder een hekel aan. In den loop van den dag kwam het geval de politie ter oore. Er werd een onderzoek ten huize van het echtpaar ingesteld, waarna de geneesk. dienst het lijkje naar het binnengasthuis ver voerde, waar sectie zal worden ver richt. De man is aangehouden. Hij ontkent echter eenige schuld aan den dood van de baby te hebben. Moeder was uit Zaterdagmiddag om kwart voor vijf wierpen twee kinderen bij het spel een brandend petroleumtoestel om in het perceel Blankenstraat 103 te Amster dam. De moeder was op dat oogenolik afwezig. Gelukkig bemerkte een buur man wat er gebeurd was. Hij trapte de deur in en wist de kinderen in veilig heid te stellen. De brandweer bluschte het vuur met een paar emmers water GENOOTSCHAP NEDERLAND— FRANKRIJK. Op Maandag 15 April, des avonds zal dt bekende schrijver Charles Plisnier, in de Kunstzaal Kleykamp, Oude Schevening- scheweg 17, voor het Genootschap Neder landFrankrijk een lezing houden over het onderwerp: „Tendances nouvelles de la pensee frangaise", Druk werk voor bergingsvaartuig berging van het eenige weken nabij Urk gezonken sleepschip „Risi- door de reederij Goedkoop, is door de weersomstandigheden belang rijk vertraagd. Vanmorgen is het ber gingsvaartuig „Hulp in Nood” even wel wederom naar het wrak gevaren en men hoopt vandaag gereed te ko men met de lossing van de lading, bestaande uit zand en grint. Het wrak is terecht gekomen in een baggerput en ligt achterover, hetgeen de berging aanmerkelijk moeilijker maakt. Bin nen enkele dagen hoopt men het Vaar tuig evenwel aan de oppervlakte te brengen. Inmiddels heeft het bergingsschip „Hulp in Nood” niet stil gelegen in de haven van Urk, doch de dagen, waar op het weer niet geschikt was voor de berging van de „Risico”, gebruikt voor het bergen van twee steenbakken van de Zuiderzeewerken, welke even eens gezonken waren. Omtrent de positie van het sleep schip „Ekama”, dat op denzelfden dag als de „Risico” zonk, is niets na der bekend geworden. Zooals reeds geméld, kon het betonningsvgprtuig van het loodswezen, het wrak niet vinden op de aangegeven positie. In de opening van den dijk tusschen Urk en Schokland is een lichtschip ge zonken. Tot voor eenigen tijd was de dijk met bakens aangegeven. Deze ba kens zijn later door kleine lichtsche pen vervangen. Bij den laatsten storm is een van deze scheepjes gezonken. Binnen enkele dagen zal men eveneens tot de berging van dit schip over gaan. leeraar-directeur, tot stand gebracht et academie heeft daarbij van den tact en h t inzicht van den heer Westendorp jn r'“et mate geprofiteerd Daarnevens me®ore ‘e de de minister het belangrijke aanriZ? dat de heer Westendorp gehad hw{t de oprichting van het museum voor foi, tische kunst en in de vorming er breiding dezer verzameling, die zeer vee’ te danken heeft aan de groote kennis w» den heer Westendorp op het gebied d» Oost-Aziatische kunst. Tenslotte heeft minister niet nagelaten te vermelden dt groote activiteit van mr. Westendorp t» behoeve van de vereeniging tot het v®. men van een openbare verzameling va‘.' hedendaagsche kunst te Amsterdam, v® welke vereeniging de heer Westendorp sedert 1912 secretaris en sedert 1927 voor, zitter is. Talrijke belangrijke aanwinst® van het Stedelijk museum te Amsterdam zijn door tusschenkomst van deze vereerd ging onder de krachtige leiding en met den persoonlijken steun van mr. Westendorp, verworven. De minister heeft den heer Westendorp medegedeeld, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft hem te begiftigen met dël gouden museummedaille van het Rijk ec heeft hem, in het bijzijn van den vi» voorzitter der commissie, den heer J. van Hasselt, daarna deze onderscheiding over, handigd. Gisteravond omstreeks zes uur brand uitgebroken in de woning van den arbeider de Rooy gelegen op de grens van Waalwijk en Sprang. In een oogwenk stond het woonhuis in lichter laaie. Bij aankomst van de brandweer uit Sprang was het huisje reeds geheel in vlammen gehuld. Het brandde dan ook totaal af. De oorzaak van den brand is niet bekend. De bewoners waren afwezig. De schade wordt door verzekering ge dekt Gistermiddag zijn te Callantsoog 2 Belgen aangehouden, die zich op ver dachte wijze ophielden in de nabijheid van verdedigingswerken in de duinen. Zij zouden hiervan foto’s gemaakt hebben. De beide mannen zijn voor verhoor op transport gesteld naar aen Helder Gisteravond zijn beide Belgen weer op vrije voeten gesteld. Het waren handelsreizigers. Vrijdagavond is te Soesterberg een motorrijder het slachtoffer geworden van twee aanrijdingen. Een militair kwam uit de Luitenant Koppenlaan en reed in de richting Banningstraat, toen van het vliegkamp af een motorrijder naderde, die in volle vaart tegen de auto botste .De man werd aan zijn hoofd zwaar gewond en had talrijke inwen dige kneuzingen opgeloopen. Een juist passeerend geneesheer adviseerde den motorrijder aan den kant van den weg te leggen, in afwachting vati de zieken auto, welke den motorrijder naar het ziekenhuis zou vervoeren. Tot groote ontsteltenis van degenen, die getuige waren geweest van het ongeval en daardoor nog ter plaatse vertoefden, kwam, zoo meldt het Handelsblad, even later een tweede auto uit de richting van het vliegkamp. Dit voertuig reed pardoes in op de talrijken, die bij het slachtoffer stonden. Dank zij het krach tige remmen kon de auto spoedig tot stilstand komen, doch men kon niet verhinderen, dat de motorrijder, die juist van het vorige verkeersongeval was verbonden, wederom werd aange reden en er eenige wonden bij kreeg. Later is de motorrijder naar het zie kenhuis Lichtenberg te Amersfoort overgebracht. Gisteren hebben twee bekende Neder- landsche kunstenaars, de pianist Willem Andriessen en de cellist Max Orobio de Castro, een Sonaten-matinée in een goed bezette Diligentia-zaal gegeven. Deze uit muntende musici en bekwame instrumen talisten zijn door hun gelijkwaardigen ar- tistieken aanleg, door hun overeenstem mende, eenigszins romantisch getinte op vattingen, als door de natuur bestemd, tot een tezamen beoefenen van het Sonaten- spel. Zij deden dit dan ook reeds jaren, hebben zich wederzijds steeds meer aan eikaars speelwijzen aangepast, en hebben zich zoodoende ontwikkeld tot ware mees ters van het samenspel. Het concert werd ditmaal geopend met Beethoven’s Sonate in D gr. t. op. 102 no 2. waarvan ons een vertolking van zeld zame klankschoonheid en innerlijke even wichtigheid werd geschonken. Het spel van Max Orobio de Castro, dat bij het musi- ceeren met orkest in de groote ruimte misschien minder tot zijn recht komt, door het vrij beperkt maximum klankvolume, was thans een bezielende, levenschenkende factor door sonoriteit en kleurenpracht. Het Adagio con molto sentimento. het ge deelte van ideale harmonie, door een ge lijkwaardigheid der beide instrumentale partijen, zooals wij slechts zelden in Beet hoven composities aantreffen, werd vooral door de spelkwaliteiten van den cellist ver heven tot de artistieke, bovenaardsche grootschheid, waarvan deze uitvoering ge tuigde. Zulk Beethovenspel is waarlijk 'an aristocratischen huize! Als tweede nummer brachten de beide kunstenaars de sterk Oostersch getinte Sonate in d kl t. van Cl, A. Debussy ten gehoore. Deze compositie, die deel moest uitmaken van een groep, van zes Sonates waarvan er helaas slechts drie tot ons zijn gekomen, is van een uitzonderlijke bekoor lijkheid. door de stemmingwekkende, veel vuldig voorkomende kerktoonsoorten De heerlijke intimiteit van de dorische toon soort, die door den toondichter voor het begin van de Prologue werd gekozen, werd nog geaccentueerd door het gelou terd geestelijk karakter van de openba ring, die Willem Andriessen en Max Oro bio de Castro ons hebben geschonken Weliswaar was het niet het ons per soonlijk zoo dierbare klare Debussy- spel, doch zoo’n herdichten vol zuivere, op rechte poëzie oefent als' uiting van over wogen en verantwoorde opvattingen even eens een onontkoombaren invloed op den toehoorder uit. Als laatste Sonate voor de pauze hoor den wij die in C gr. t. van H. Badings Dat dit werk op het programma prijkte is misschien wel een overtuigend bewijs voor het steeds meer jaijgen naar het uitge sproken modern muzikale genre door on zen grooten meesterpianist en componist Willem Andriessen. De voor velen zoo ver rassende strekking van de juist verschenen laatste scheppingen van dezen kunstenaar blijkt dus stellig te berusten op een inner- lijken drang tot de uiterste consequenties van de chromatiek, zoo niet tot het ato nale. Het enthousiasme, waarmede het werk van Badings ten gehoore werd ge bracht, heeft overigens de aanwezigheid van verwantschap tusschen de ziel van het gegeven en den geest van den her- scheppenden pianist bewezen Max Orobio de Castro heeft op voortreffelijke wijze zijn technisch veeleischende partij ver tolkt. Met de uitvoering van de Sonate in a kl t. op. 36 van E. Grieg werd deze ma- tinée, die door den publieken bijval tot zulk een succes voor de beide uitvoeren den is geworden, besloten. LEIDSCHENDAM. Door de vereeniging „S i- mavi” wordt alhier op Woensdag a.s. een Gistermiddag omstreeks vijf uur waren eenige kinderen aan het spele varen op een schuit, liggende in het Johan van Hasseltkanaal te Amster dam. Een zesjarig knaapje, wonende in de vijfde Vogelstraat, geraakte te wa ter. Pogingen om het te redden bleven vruchteloos. Het lijkje is later opge haald en naar de ouderlijke woning overgebracht. WASSENAAR. In een bouwkeet aan den Buurt- weg kreeg de 42-jarige v. R. alhier een zware betonplaat op zijn voet, waardoor hij aan dat lichaamsdeel zwaar werd ge kneusd. Dr. Hubbeling verleende hem de eerste hulp en bracht v. R. per auto naar diens woning. Voor de Tuinbouwver. Wasse- naar en Omstreken, afdeeling van de Kon Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkun de, spreekt Dinsdagavond a.s. in café v. d Zalm, de heer B Donk, Rijkstuinbouwcon- sulent te Lisse, over het onderwerp: „Groeistoffen”. Bij zijn afscheid van de Rijksacademie van beeldende kunsten De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft Zaterdagmiddag, vergezeld van mr J. K. van der Haagen. chef van de afd.. kunsten en wetenschap pen. een bezoek gebracht ten huize van mr H K. Westendorp te Amsterdam, ten einde dezen persoonlijk te overhandigen het Koninklijk besluit, waarbij aan den heer Westendorp, ingevolge zijn verzoek, op de meest eervolle wijze ontslag wordt verleend als lid en voorzitter van de com missie van toezicht op de Rijksacademie van beeldende kunsten. De minister heeft in ee toespraak doen uitkomen de vele verdiensten van den heer Westendorp in die hoedanigheid Mr Wes tendorp heeft sinds 1912 deel, uitgemaakt van de commissie van toezicht, de eerste tien jaren als secretaris en daarna, sedert 1923, als voorzitter. Veel Is onder zijn lei ding, in samenwerking met den hoog- Dinsdag 9 April. Hilversum I 1875 en 414.4 m. Gistermiddag omstreeks half vijf is op den Rijksstraatweg Amsterdam Utrecht nabij den spoorovergang onder de gemeente Abcoude op tot nu toe onopgehelderde wijze, doch vermoede lijk door een kuil in het wegdek, een lichte motorfiets omgeslagen. De bestuurder, de 39-jarige bakkers knecht C. van Dolen uit Duivendrecht, werd hierbij vrijwel op slag gedood. De op de duo gezeten 41-jarige G. Scholman, eveneens bakkersknecht van beroep en ook uit Duivendrecht afkom stig, kreeg vrij ernstige verwondingen en bleef bewusteloos liggen. Een complot stelers en helers In den loop van 1939 waren ten deele van een expeditiefirma te Rotter dam bij herhaling pakjes gestolen, zon der dat men den dader had kunnen vin den. Als gevolg van deze diefstallen was de betrokken firma reeds eenige klan ten kwijtgeraakt Een door de politie ingesteld onder zoek had tot gevolg, dat de 36-jarige chauffeur S. J., die bij de benadeelde firma in betrekking was, werd aange houden. Al spoedig legde hij bij zijn verhoor een volledige bekentenis af. Geregeld had hij kans gezien van de hem ten vervoer gegeven goederen pakken achter te houden met zeer uit- eenloopenden inhoud als manufacturen, tricotgoederen, sigaren, garens en scheerbehoeften. Naar aanleiding van de bekentenis van J. werd allereerst zijn vriendin, de 30-jarige mej. B. J. A. gearresteerd, die eveneens een bekentenis aflegde en verklaarde, dat zij geregeld gestolen goederen van J. ten geschenke had ge kregen. De 50-jarige pensionhoudster H. G. H„ bij wie J. in den kost was, had even eens gestolen goederen gekregen. Tenslotte werden als verdacht van heling nog twee personen aangehouden, n.l. de 45-jarige koopman M. N. I. en de 40-jarige kantoorbediende H. A. E. De chauffeur, zijn vriendin en de kantoorbediende H. A. E. zijn ter be schikking van de justitie gesteld en overgebracht naar het Huis van Be waring. De anderen werden, nadat er proces verbaal tegen hen was opgemaakt, we der op vrije voeten gesteld De waarde van de door S. J. ver duisterde goederen loopt in de honder den guldens. Het onderzoeK wordt nog voortgezet. Op den weg Sint Niklaas—Beveeren Waas (België) waar al zooveel auto- ongelukken zijn gebeurd, reed Vrijdag omstreeks vijf uur een vrachtauto, be stuurd door een inwoner van Schar- woude, die naderhand „in kennelijken staat” bleek te verkeeren, in de rich ting Antwerpen. Hij verloor het beheer over zijn stuur, kwam op het fietspad, waar hij een 45-jarigen man aanreed, en zeer zwaar verwondde. De aanrijder reed, zoo meldt het Handelsblacj, in woeste vaart verder. De staatsminister en voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden, Frans van Cauwelaert, die toevallig in de buurt was, telefoneerde onmiddellijk aan de politie te Antwerpen, opdat deze den ingang van de Scheldetunnel zou bewaken en den woesteling aan houden. Dat was echter niet meer noo- dig, daar het aan de wegenpolitie ge lukte den schuldige te Beveren-Waas te achterhalen en te arresteeren. Het slachtoffer werd na^r het ziekenhuis van Sint Niklaas gebracht Zijn toe stand gaf weinig hoop op redding meer. U ademt direct weer gemakkelijk. Een paar dezer nieuwe druppels in ieder neusgat verwijdert Haagsch Kameropera Ensemble. Naar aanleiding van de opvoeringen van „Le Maitre de Chapelle” van 4’. Paër en „Maisor a Vendre’ van N. Dalayrac door het Haagsch Kameropera Ensemble op Woensdag 10 April a.s. in de Aula van het Gemeentemuseum, schrijft ons de heer Theo Koning. „Le Maitre d Chapelle” speelt zich af in de omgeving van Milaan tijdens den aftocht der Franschen. De kapelmeester Barnebé, die niet alleen van lekker eten houdt, heeft de zangtalenten van zijn huishoudster Gertrude ontdekt. Barna bé’s neef Benetto is op zekeren avond aan het diner gevraagd. d-ich de avond dreigt be dorven te worden Men hoort kanonscho ten en wordt bang. Barnabé en Benetto willen dit echter voor elkaar niet weten en gaan ove, hun moed opscheppen. Ter wijl Gertrude zich in het gesprek mengt verdwijnt Benetto Daarvan maakt Bar nabé gebruik om de partituren van zijn nieuw gecomponeerde opera door te zien en gaat zingen. Gertrude die geroepen wordt, moet natuurlijk meezingen Hoe wel zij er geen zin in heeft, moet zij toch aan de bevelen van haar heer ge hoorzamen en na te repeteeren en ge maakte fouten over te doen, zingen bei den een duet, waarmede dit werk besluit. Wat „Maison a Vendre” betreft: Mad. Dorval uit Parijs bewoont met haar nicht Lise een huis in de omgeving van Bordeaux Dit huis wil zij verkoopen aan haar buurman Ferville, doch deze wil er niet veel voor geven Lise is heimelijk verloofd met een jong corpponist uit Pa rijs, doch heeft sedert haar vertrek uit Parijs niets meer van hem gehoord en wil niets meer met hem te maken hebben. Dermont echter is er met zijn vriend Versac, een jong dichter, op uitgetrokken zijn Lise weer op te zoeken en zoo belan den zij zonder het te weten bij het huis van Mad. Dorval Versac een fantast, wil het, zonder een cent te bezitten, doch speculeerend op den naam van zijn oom, die bankier is. koopen Terwijl hij met Mad. Dorval in onderhandeliing is. be merkt hij het nicht van Mad. Dorval. Hij weet nu Lise en Dermont samen te brengen en het huis, dat hij voor flrs. 60.000 gekocht heeft aan Ferville voor flrs. 80.000 te verkoopen en wil de winst aan het jonge paar als huwelijksgeschenk geven. Lise en Dermont verzoenen zich, Mad. Dorval heeft haar huis verkocht. Versac mag de winst houden en de arme Ferville mag het gelag betalen. K.R.O. 8.— uur v.m. ANP. 8.05 tot 9.15 en 10.-! Gram.muziek. 11.30 Godsdienstig halfuur.! 12.— uur n.m. Musiquette. 12.45 ANP.I gram.muziek. 1.10 KRO-orkest. 2— Vrou-Ï wenuur. 3.— Modecursus. 4.KRO-or-l kest. 5.KRO-Melodisten. 6.35 Sport-1 praatje. 7.— Ber. 7.15 Psychiatrische le-1 zing. 7.35 Militaire muziek. 7.50 Voor mi-| litairen. 8.ANP 8.15 Stedelijk orkest v.l Maastricht en soliste. (9.tot 920 Voorl de jeugd). 10.10 Rococo-octet. 10.30 ANP.I 10.45 KRO-Boys. 11.10 Gramofoonmuziek.1 Hilversum II 301.5 m. A.V.R.O. 8.— uur v.m. ANP. 8.10 Gram.muziek. 8.3(| Saxofoon, klarinet en orgel. 8.50 Gram.-I muziek 10.Morgenwijding. 10.35 En-1 semble Jetty Cantor. (11— tot 11.30 Voorl de huisvrouw). I 12.15 uur n.m. Gramanuziek. (12.45 ANP.il I. Omroeporkest. 2.Voor de vrouw! 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naaicur-1 sus. 3.45 Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.-1 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest l-l Voor kinderen. 7.05 AVRO-DansorkestB 7.30 Engelsche les. 8.ANP. 8.15 Intern.! overzicht. 8.35 Bonte Mobilisatietrein, 9.151 Gram.muziek- 10.30 Amusementsorkest II. ANP 11.10 AVRO-Dansorkest 11JIH Gramofoonmuziek. I ENGELAND, 391 en 449 m. Na 10.20 UWI n.m. ook 342 m. 12.20 uur n.m. Ber. 12.351 Gram.muziek 1.— Orgelspel. 1.20 tot 1.55 Cello en piano. 2.20 Harry Roy’s Band I 2.50 Vesper. 3.20 Variété. 3.50 tot 4.201' Koor concert. 5.20 tot 5.35 Ber. 5.45 tot! 6.20 Detective-progr. 6.40 Muzik. causerie.! 7.10 Tooneel. 7.40 Piano-duetten. 7.50 Va'| riété. 8.20 tot 8.40 Ber. 8.55 Concert. 9.351 Gewijde uitzending. 9.50 BBC-orkest 1O.40B Harry Roy’s Band. 11.20 Berichten. PARIJS, 1648 m., 12.05 u. n.m. Viool. 1W5! Zang. 1.05 en 1.30 Fluit en piano. 2.50 Too-I neel 3.50 Piano. 4.05 Engelsche volksHe-l deren. 4.35 Kwartetconcert. 5.35 Calvet-1 kwartet. 6.20 Lichte muziek. 6.50 Gram] muziek. 7.05 Piano en viool. 8.05 en 9.05H Tooneel. 9.20 Chansons. 10.05 en 11-05 toil 11.50 Lichte muziek. KEULEN, 456 m. 12.15 uur n.m. Muzikaal 11 tusschenspel 12.35 Populair concert. U» I Gevar. concert. 2.20 Omroeporkest -koor. 3.30 Solisten. 3.50 Folkloristisch programma. 4.10, 4.45 en 5.50 Gram.mu2- 6.35 Eysoldt’s orkest en pianoduo. 8.50 I Duitschlandzender. BRUSSEL, Vlaamsch, 322 m. 12.30 tot 120,1 4.55, 5.50 en 6.20 uur n.m, Gram.muziet 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroeporkest, ce-1 clamator en tooneel-ensemble. 9.30 10.20 10.20 Gram.muziek BRUSSEL, Fransch, 484 m„ 12.30 uur n.ml Radio-orkest. 12.20 tot 1 20 GramofoonmU-» ziek 4.20 Dansorkest. 5.35 Koor ■■Sani"K Domingo” en Armenisch e Kerkzangers-» 6.10 Gram.muziek. 7.20 Voor soldaten, Radio-orkest. 9.30 tot 10.20 Gram muzies-M DUITSCHLANDZENDER, 1571 m-, 6.35 n.m. Soldatenkoren, orkest van de wee macht en den Rijksarbeidsdienst. 7.35 L> brindt’s orkest. 8.20 Ber 8.50 Dobrindt»» orkest. 9.20 Omroeporkest. 10.20 Hierna tot 11.20 concert. In de buurtschap Hollandsch-Anke- veen is Zaterdagavond de 63-jarige mej. N. Leurs door den autobus, welke om 8.35 uit Nederhorst den Berg ver trokken was, overreden. Het ongeluk geschiedde zóó onverwacht, dat de chauffeur pas aan remmen kon den ken, toen hij de ongelukkige reeds had aangereden, daar zij plotseling den weg overstak. Zij werd door het linkerspatbord van den bus, aldus de „Crt.”, als het ware opgenomen en kwam op straat te vallen, waarna het linkerachterwiel haar over de beide beenen reed. Bij den val bekwam het slachtoffer bo vendien een diepe wonde aan het voor hoofd. Toen een dokter uit ’s-Grave- land ter plaatse kwam, constateerde deze, dat de beide beenen gebroken waren; één er van was zelfs geheel verbrijzeld. Per ziekenauto van de Majellastichting te Bussum is de vrouw naar die inrichting vervoerd, waar zij gisterochtend aan de gevol gen van het ongeluk bezweken is. collecte gehouden. Woensdag a. s. houdt de C.J.M.V „Pred 12la” een vergadering in de consistorie van de Ned. Herv. kerk. De heer J. Brandhorst zal een inleiding houden over „De Kerk”, terwijl na de pauze de heer C Rij ling een voordracht zal houden. Dondërdag a. s. wordt in de clubzaal van het Patronaat een inlei- dingscursus gehouden voor de adspirant- leden van de K.J.M.V De St. Josephgezellen- vereeniging houdt Vrijdag a.s. een ont- wikkelingsavond in het R.K. vereeni- gingsgebouw. Programma Gem. Radiodistributi* I Dinsdag 9 April. Progr. I: Alle uitz. van Hilversum 0 I Progr. II: Alle uitz van Hilversum 1 I Programma III I 8.uur v.m. Br VI. 8.20 pauze. 8-5°ll 9.50 en 10.20 Eng. 11.— West Reg 11”| Pauze 11-35 West Reg. 12.20 uur n.*l Br. Fr. 1.20 Eng. 1.50 Danmarks 2.20 West Reg. 3.20 'Pauze. 3.50 Reg. 4.20 Br. Fr. 4.50 West Reg 5-10 «nl Danmarks Radio. 5.35 Br. Fr 6.20 Br 7.20 Br. Fr. 8.40 Beromünster 8-55 Fr 9.20 Beromünster. 9.30 Br Fe 9’ Eng. 11-20 Parijs. Programma IV 8 uur v.m. Br. Fr, 8.20 Duitschlandzend^ 9.10 Pauze. 11.20 Br VI 1.20 uur Pauze. 1.50 en 3.30 Duitschlandzeno®. 3.50 Parijs. 4.20 Duitschlandzender *’Sl Br. VI. 6.05 West Reg. 6.20 Parijs Gem. Radio Distr. 8.— Duitschlandzeno^. 8.30 Danmarks Radio 9.20 Br. VI. Duitschlandzender. Eventueel ander station, „P r i n c i p i a Amo” -j-in De schuil- De biljartclub van de St. Jozefgezellen houdt morgenavond een clubsamenkomst in het Gezellenhuis aan de Kijkduinschestraat. De dameskrans „Bethel" houdt morgenavond een kransbijeenkomst in de zaal van de Bethelkerk. D e M V vergadert Dinsdagavond plaats Mej M. Oosterlee zal inleiden het onderwerp „Ned Geloofsbelijdenis art. 6”. Mej. J Bensuiii zal inleiden „De ker kelijke kaart van Nederland” De Chr. vrouwenvereeni- ging „Si Vis” houdt morgenavond haar wekelijksche bijeenkomst in het Herv. Rusthuis aan de Willem III straat. LOOSDUINEN. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen: een blauwe cein tuur, een zwartlederen dameshandschoen (linker,, een rijwielbelastingmerk in étui, een bruine portemonnaie met ritssluiting, inh. 2 cent een verchroomd zilveren da meshorloge een blauwe rozenkrans, een bruin lederen dameshandschoen, een star ter van auto er een rood kinderbeursje, aan het hoofdbureau van politie.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6