HAAGSCHE COURANT HET WEER OP ZONDAG ICTORIA til I; Cl Vrijdag 12 April 1940. BINNENLAND STADSNIEUWS e/ucn wuM} ur&wten! 1 Lj C1 maar nog VIJFDE BLAD. VANAF VANDAAG V Denemarken VREDES-STUD1E- CONFERENTIE Duitsche troepen in Het weer zal vrij goed blijven, niet warm zijn. is er voor U gezorgd.” De treinenloop den internationalen toestand Duitsche soldaten met Deensche matrozen en-in gesprek met de Deensche bevolking. Dr. Colijn over Teraardebestelling stoffelijk over schot architect J. F. Staal 3.50 3.75 - 3.95 4.25 J. VAN STUYVENBERG f KENNISGEVINGEN - No. 17542 voor is vrede en samenwerking de orde van Oranje-Nassau. om- de i i 0 0 0 i 1 1 4 4 i i t 4 0 4 4 ^N.V. VERZEKERINGSBANK KEtZERSGR. 124-12» AMSTERDAM TELEFOON W6O Hervatting normale dienstregeling op Zondag a.s. Ingaande Zondag a.s. wordt de nor male dienstregeling van 15 October voor de reizigerstreinen over het ge- heele net der Nederlandsche Spoor wegen hersteld. De normale dienstregeling der goe derentreinen wordt in den nacht van Zondag op Maandag hervat. De weerstoestand in ons land wordt thans nog beheerscht door een gebied van hoogen druk, dat over West-Europa ligt. Daardoor was de weersgesteldheid van den laatsten tijd vrij goed, maar het was door den voortdurenden aanvoer van zeer koude lucht uit het hooge Noorden veel te koud voor den tijd van het jaar. Het gebied van hoogen druk zal echter hoogstwaarschijnlijk in Zuidoostelijke richting verdrongen worden door depressies, welke in de omgeving van IJsland uit den Oceaan opkomen. Op den duur, doch de eerstvolgende dagen nog niet, zal dit aan het weer in zooverre ten goede komen, dat dan de stroom van koude lucht, die uit het hooge Noorden komt, ver naar het Westen zal worden afgeleid en dat wij hierdoor in onze omgeving aanvoer zullen krijgen van warmere Oceaanlucht. Daar staat dan tegenover, dat hier mede de kans op regen weer veel grooter wordt. Deze veranderingen zullen echter nog wel ten minste eenige dagen uit blijven. Inmiddels is er, vooral wanneer de barometer lichte daalneiging vertoont, eenige kans op lichte buitjes, en ook zal de bewolking sterk afwisselen. Voor het week-einde verwachten wij echter over het algemeer vrij rustig weer met afwisselend zonneschijn. Wat de temperatuur betreft valt het volgende op te merken. In het midden van deze week waren wij gekomen tot het diepste punt van de sterke temperatuurdaling, welke wij de vorige week voorspeld heb ben. Een klein verschil tusschen de voorspelling en de uitkomst is, dal de koudste dag niet op 10 maar op 11 April viel. Op deze temperatuur- inzinking zal de eerstvolgende dagen een geleidelijke stijging volgen welkt omstreeks den 16n of den 17n haar hoogtepunt zal bereiken, dat is dus in den loop van de volgende week. Wij kunnen daarom niet verwachten, dat het Zondag al warm weer zal zijn en wij gelooven ook niet, dat in het algemeen spoedig lenteachtig warm weer is te verwachten. (Nadruk verboden). „De zwaarste klappen waren voor Duitschland” Dr. H. Colijn, oud-minister-president, heeft in „De Standaard” zijn zienswijze gepubliceerd over den internationalen toestand. Het volgende is er aan ont leend „De eerste werkelijke klappen in dezen oorlog afgezien dan van Fin land zijn nu gevallen. Hoe ze pre cies over de strijdenden verdeeld zijn, is, op het oogenblik dat we dit schrij ven, nog niet te zeggen. De bericht geving der strijdenden is niet boven eiken twijfel verheven en de controle er op ontbreekt. Bovendien zijn er be richten van vliegers bij, die uiteraard onbetrouwbaar zijn omdat de waar neming uit de lucht zoo bezwaarlijk is. Waren alle berichten over toegebrachte beschadigingen uit de lucht juist ge bleken, dan waren er geen varende oorlogsschepèn meer. We zullen dus de van beide zijden genoemde vliegeraan vallen en derzelver gerapporteerde resultaten verder onbesproken laten. Dan houden we aan verliezen aan Duitschen kant over één groote krui ser van 10.000 ton en een lichte van 6000 ton, benevens één torpedoboot- jager en 3 schepen van dezelfde soort, die in brand stonden, toen de Engel- schen het gevecht te Narvik afbraken en die dus in elk geval zwaar bescha digd zijn. Voorts verloren de Duitschers in diezelfe haven, als we goed geteld hebben. 7 transportschepen. Aan Engel- schen kant waren van de 5 jagers er 2 gezonken en 2 ernstig beschadigd. Er waren Woensdagavond nog aller- Duitsche gezanten in den Haag Brussel niet naar Berlijn ontboden Men telefoneerde ons vanmiddag uit Berlijn: De door de buitenlandsche radio ver breide geruchten, dat de Duitsche ge zanten in den Haag en Brussel voor het uitbrengen van rapport naar Ber lijn waren ontboden, werd in de Wil- helmstrasse heden tegengesproken. dat de ander voornemens is onze neu traliteit aan te randen en dat hij dus verplicht is de bescherming dier be dreigde neutraliteit op zich te nemen. Zijn we daaraan voldoende indachtig? Hebben we onze defensieve kracht tot de uiterste hoogte opgevoerd Is wer kelijk alles gedaan om onze bewape ning aan te vullen Is onze mankracht werkelijk niet te vergrooten door in lijving van hen, die voorheen niet wer den ingelijfd voor d< eerste oefening Zijn er behoorlijke voorbereidingen ge troffen voor de hulp, die men van de andere zijde verwacht, wanneer de eene zijde tot een stap, als waarvan wij ge waagden, zou overgaan Die vragen mogen worden gesteld omdat het beeld der oorlogsmogelijk- heden gewijzigd is en we niet, als Denemarken, hetzij Duitschland, hetzij Engeland-Frankrijk. hier als bescher mer zullen toelaten, zonder ernstig ver zet. Zonder verzet tot het alleruiterste. Maar dan hebben we ook den plicht tot het alleruiterste te gaan met onze voorbereidingen We herhalen nog eens een gewaar schuwd man geldt voor twee En men bedenke ook, dat in Noorwegen han- delsvaartuigen tenslotte bemand bleken te zijn met matrozen van de oorlogs- marine.” Duitsch-Nederlandsche grens niet gesloten Men telefoneerde ons vanmiddag uit Berlijn De heden herhaalde geruchten, dat de DuitschNederlandsche grens ge sloten zou zijn, kunnen wij opnieuw tegenspreken. In ieder geval vertrek ken de treinen van Berlijn naar Neder land normaal. Dr. W. Wendels overleden. Op bijna 59-jarigen leeftijd is te Am sterdam overleden dr. W. A. P. F. L. J. Mendels, bekend vrouwenarts en ver loskundige. Bespiegelingen van B. Spiegel Verzekeringsagent. De positie van Nederland Hoewel er voor Nederland naar onze meening geen oogenblikkelijk gevaar dreigt en dit gevaar momenteel door de afleiding in het Noorden, zelfs iets af genomen schijnt, blijven wij bij onze meening, dat de nieuwe gedachte, die haar uitdrukking vond in de bezetting van Denemarken, er toe dwingt om met een aanval op ons land te rekenen. Ieder der oorlogvoerenden kan op een gegeven oogenblik van meening zijn, Geopend in hotel Wittebrug Hedenmiddag omstreeks half drie is in hotel Wittebrug, onder levendige be langstelling, de groote zaal was tot den laatsten stoel bezet, de studieconferen tie begonnen, van het Vredes-opbouw- werk „Beginselen van internationale samenwerking, gericht op een blijven- den vrede”. Onder de aanwezigen bevond zich de burgemeester der residentie, mr. S. J. R. de Monchy. De conferentie werd geopend met een woord door den voor zitter van het organiseerend comité, mr. J. C. Baak, die de sprekers dankte voor hun toegezegde beschouwingen en verder de hoop uitsprak, dat uit deze gedachtenwisseling tenslotte iets van blijvenden aard mag overblijven. De vrede is geen statisch besef van een bezit van eigen of nationale goederen, maar een dynamisch worstelen waarbij iederen dag opnieuw de vrede zelf veroverd moet worden. De bijeenroeping van Geen voordeel Duitschland Ook Denemarken, thans eveneens vijand van de geallieerden geworden, zal de zeeverbindingen missen en Skagerrak en Kattegat worden wate ren, die door de Engelschen beheerscht zullen worden. We kunnen dus voor alsnog niet zien, dat de Duitsche positie beter wordt door de ondernomen actie tegen Denemarken en Noorwegen. Als „show” en als teeken van voortreffe lijke organisatie kan het gedurende enkele dagen indruk maken, maar we verwachten, dat het op den duur een ernstig nadeel zal blijken te zijn. En zeker zal dit het geval blijken, indien de Noren bij hun verzet volharden. Men moet bij de berichten over onderhan delen met Duitschland niet uit het oog verliezen, dat die berichten vermoede lijk geboren zijn op een oogenblik, dat de aanvallen der Engelschen nog niet waren losgekomen Het duizendste schip van dit jaar in den Nieuwen Waterweg. Gistermiddag is het Portugeesche s.s. „Alpha” van Lissabon den Nieu wen Waterweg binnengekomen. Dit is het duizendste schip sedert 1 Januari 1940. dat den Nieuwen Waterweg bin nenliep. In 1939 liep het duizendste schip reeds op 23 Januari den Nieu wen Waterweg binnen. De Britsche consulaire verklaringen In aansluiting op het gisteravond ge publiceerde bericht over het Engelsch- Nederlandsche arrangement, deelt de directeur van de A.N.I.C. mede, dat dit bericht uitsluitend geldt voor goe deren, welke vóór 8 April 1940 in Ne derland zijn ingevoerd. Het heeft dus geen betrekking op stoomende of zeilende partijen. Voor deze blijven de afgelegde consulaire of andere verklaringen van kracht. Deze verklaringen kunnen na den invoer in Nederland als vervallen wor den beschouwd. Belangstelling in Berlijn. Men telefoneerde ons vanmiddag uit Berlijn Wij vernemen, dat het artikel van dr. Colijn in de „Standaard”, dat over Parijs blijkbaar per Fransche radio vermoedelijk in zeer tendentieuzen vorm ter kennis van dé bevoegde auto riteiten is gebracht, in de Wilhelm- strasse sterk de aandacht heeft getrok ken. Op het oogenblik is men bezig met het vertalen van den tekst van •dit artikel. Zeer groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling heden op de Nieuwe Oosterbegraaf- plaats te Amsterdam, teraardebesteld het stoffelijke overschot van den be kenden architect J. F. Staal. Er hadden zich vele belangstellenden, vrienden en collega’s van den overledene voor de aula verzameld. Tot hen behoor den o.a. de directeur van Publieke Wer ken der gemeente Amsterdam, ir. W. A. de Graaf, de referendaris voor Kunst zaken, mevr, van Dam van Isselt, de di recteur van Bouw- en Woningtoezicht, ir. J. Tjaden, de stads-architect ir. A. R. Hulshoff, prof. W, van der Pluym en prof, dr. P. H. van Moerkerken, beiden van de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, ir. A. Plate, voorzitter der Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel, namens den raad van beheer der N.V. Beurs van Rotterdam, de heer J. Bendien, administrateur van den Amsterdamschen Stadsschouwburg, mr. M. Levie, voorzitter en K. Rozen berg, penningmeester van de Joodsche In valide, de heer J. Eisenlöffel, namens het bestuur van de V.A.N.K., B. T. Boeyen- ga, namens den Bond van Nederlandsche Architecten, de heer Wieger Bruin, na mens het genootschap „Architectura et Amicitiae, de beeldhouwer Hildo Krop, de I tooneelspeler Paul Huf, en zeer vele archi tecten. Vertegenwoordigers waren er o.a. f van de vereeniging „De Opbouw”, van de Architectenkern „De 8”. De organist Han Hoogewoud speelde een koraal uit de Mattheus Passion en het Largo uit een concert van Bach, toen de aanwezigen de aula betraden, waar op de kist van de vele bloem- I stukken, slechts enkele van de naaste verwanten lagen. Het woord werd gevoerd door de hee- ren B. T. Boeyenga, namens de Maat schappij tot bevordering der bouw kunst, ir. W. A. de Graaf, directeur van Publieke Werken van Amsterdam en voorzitter der Schoonheidscommissie, ir. A. Plate, voorzitter van den raad van beheer der Nieuwe Beurs te Rotterdam, Wieger Bruins, voorzitter van het Ge nootschap „Architectura et Amicitiae”, mr. M. Levie, voorzitter van de Jood sche Invalide, H. F. Wijmer, architect Herman Baanders en dr. Fischer. De oudste zoon van den overledene heeft dank gezegd voor de betoonde be langstelling. REGELING TOT WIJZIGING DER SCHOOLTIJDEN INGETROKKEN. Nu de wintertijd voorbij is, is beslo ten, om de met ingang van 16 October 1939 ingevoerde regeling van de school tijden voor de leerlingen der openbare scholen, welke tengevolge van de vor dering van verschillende schoolgebou wen door de militaire overheid wisse lende schooltijden hebben, met ingang van 15 April 1940 in te trekken. Met ingang van dien dag zullen de morgenschooltijden worden vastgesteld van 8.30 uur tot 12.30 uur, met een rustpoos van een half uur, de middag- schooltijden van 1 tot 4.30 uur, met een rustpoos van een kwartier. derwerpen, welke voor den vredesop- bouw van beteekenis zijn, te bespreken in een geest van studie en nieuwe ge zindheid. Door de conferentie een studieconferentie te noemen, hebben wij uitdrukking willen geven aan de gedachte, dat de onderwerpen zullen worden besproken buiten alle gepas sioneerdheid en demagogie. Door anderzijds alle nadruk te leg gen op de gezindheid, hebben wij willen aantoonen, dat voor ons doel elke studie zonder de impuls van een sterken vre deswil tot onvruchtbaarheid gedoemd is. Aldus vormen de gekozen onderwer pen, behalve het zeer groote belang, dat zij in zichzelf hebben, tevens het mate riaal, waarop wij ons tezamen kunnen concentreeren, teneinde te trachten tot geestelijke overeenstemming te komen. Het bijeenroepen van zulk een confe rentie kan misschien een waagstuk ge noemd worden ontijdig kan het ech ter nimmer zijn. Deze conferentie wendt zich tot alle groepen der Nederlandsche samen leving, met uitzondering echter van de politieke partijen, aangezien de partij politiek uit de conferentie gebannen blijft. De vredesopbouw kan niet het bijzondere terrein blijven der vredes- vereenigingen, maar behoort gemeen goed te worden van het geheele volk Tenslotte kan de conferentie er ook toe bijdragen, contracten met gelijkge zinde bewegingen uit het buitenland te vestigen en aan ons vredeswerk, bij neutralen en wellicht later ook bij oor logvoerenden. een supernationaal karak ter te geven. Extra-manchetten 50 ct meer Te dezer stede is Woensdag over leden de heer J. v. Stuyvenberg, direc teur van de N.V. Brabantsche maat schappij van handel en industrie. Lezing prof. dr. N. B. Tenhaeff. Hierna hield prof. dr. N. B. Tenhaeff, hoogleeraar aan de Gemeente-Univer- siteit te Amsterdam, een inleiding over „Internationale samenwerking in het verleden”. Spr. bepaalt het „verleden” tot de jaren voor den wereldoorlog, om dat het congresprogramma hem heeft geleerd, dat daar de scheidingslijn tot het „heden” ligt. In dat verleden zijn internationale relaties zoo oud als de historie zelf. Spr, eindigt met de waarschuwing, geen heil te verwachten van techni sche vervolmaking van het volkenrecht Tegenover ’t beroep op den jurist Gro- tius plaatst hij een beroep op den christelijken denker Grotius en diens oecumeensch geloof. Ook Huizinga zag geen katharsis, geen loutering, mo gelijk dan door een nieuwe ascese, een religieuze vernieuwing (1935). Wij verbeelden ons slechts, dat er een con flict bestaat tusschen de heerschende moraal en de moraliteit van het poli tieke leven. Dat conflict bestaat niet en bestond niet. Op het voetspoor van E. H. Carr’s The Twenty Years Crisis (1940) analyseert spr. onze onkunde inzake internationale moraliteit en hij duidt aan, dat het compromis tusschen onvolmaakte menschelijkheid en idea- len-eisch dat ieder mensch voor zich zelf sluit, ook het statenleven bepaalt. Het gaat er om, de fatsoenslimiet, waarvan Huizinga gesproken heeft, heeft steeds meer te verbreeden en de compromissen van het historische le ven steeds meer te veredelen. Daartoe is noodig geduld en zachtmoedigheid, zooveel mogelijk verwerkelijkt Berg- rede-chri s tendom Notaris Jos. van Wessen overleden Vanmorgen om half tien is te Sittard °P bijna 84-jarigen leeftijd overleden Maris Jos. van Wessen, nestor der Nederlandsche notarissen. De thans ontslapene was officier in .3 Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van litie, Alexanderplein 20 en aldaar te vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een bril met gevlamd hoornen montuur, gevonden op 4 April op de Fred. Hen- driklaan, een geel metalen schakelarm- bana een kwitantiekaart ten name van J. v Herwaarden, een weekkaart Alg. Begraafplaats en reclame mij., een kin- derparasol. een zweep, een bruin led. kin- derportemonnaie met ritssluiting, een stamkaart „N.Z.H.T.M.” ten name van S. P. Jörg, eer roode kinderportemonnaie, een nikkeien heerenarmbandhorloge met led. bandje, een wit metalen Droche, een lichtblauwe blouse met ceintuur, een lin ker kindergummilaars met treksluiting, een plaatje Nederl. Reisvereeniging ten name van D Burggraaf, een autoband „Fire-Stone diverse sleutels, handschoe nen, rijwielbelastingmerken en ceintuurs Bij de navolgende ingezetenen: een kinderbril, 6 vorken, 6 lepels, Kan toor Gem. Reinigingsdienst, Brouwers gracht 2; een geel metalen potlood, Schuytstraat 251; een Malthezer leeuwtje, Archimedesstraat 85; een doosje inh. bo vengebit, Militair T. Bruin, school Suri- namestraat 25; 2 bovengebitten in étui, Gabel, Bezuidenhout 243; een bankbiljet, Barnard, Trompstraat 280; een verm. gou den armband, Vos, Kempstraat 124; een stuk vleesch, Bor, Delftschelaan 99; drie vitrage-gordijnen, v. Klaveren, 2e Pieters- burgstraat 37; een verm. gouden medail lon, waarin haar en takje, Katel, Kock- straat 69; een dubbele courantentasch, Bolle, Wolmaransstraat 199; een rijwielbe- lastingmerk in roode portemonnaie met ritssluiting, Lubout, Jac. Catsstraat 131; een paar rolschaatsen, de Heer, Goever- neurlaan 133; een br. heerenportemon- naie inh rijwielbelastingmerk en geld, de Heer, v Miereveltstraat 164; een lichtbr. regenmantel, Blokland, Bakhuyzenstraat 19; een huissleutel, Kleywegt, Wilhelmina- straat 235 (Loosdeen grijze paarden deken met roode streepen. Bos, v. Elburg- straat 62 (Loosd.); een paar lage kinder- lakschoentjes, v. d. Tang, Wilhelmina straat 202 (Loosd.); een witte gans, v. d. Made, Kijkduinschestraat 165 (Loosd.); een nummerplaat auto HZ-28805, v. Raan, P. de Hocchplein 41 (Loosd.); een bont schort, Moerman, Tramstraat 19 (Loosd een dop van benzinetank, Kokx, de Genes- tetlaan 214; een fox-terrier, wit met bruin en roode halsband, v. Tongeren, Schenk- straat 99; een witte fox (reu), Hoebert, Katerstraat 58; een heerenrijwiel „Royal Standard’v. Adrichem, Loosduinscheweg 255; een klein vosbont, v. d. Reyden, Ame- landschestraat 104; 4 honden en 2 katten, Asyl, Nieuwe Haven 73 Ópgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe; Haven 73. - en bovendien De toestand van de visscherij op de Noordzee De jongste ontwikkeling van de krijgsverrichtingen op zee doet haar invloed gelden op de visscherij. De IJmuider visschers leggen de laatste dagen weinig lust aan den dag om naar zee te gaan. Gisteren zijn van de vijf treilers, welke moesten uitvaren, slechts drie vertrokken, t.w. de „Maria” Urn. 95, „Poolzee” Um. 77 en de „Condor” IJm. 72. Van de vijf booten, welke heden voor het vertrek gereed lagen, zijn er twee uitgevaren. De treilers gaan in verband met den algemeenen toestand niet zoover Noordelijk als anders het geval is. In het Zuidelijk gedeelte van de Noordzee wordt door de kleine motor- trawlloggers en kleine stoomtreilers vrij normaal gevischt. lei andere geruchten, maar ze zijn niet bevestigd en men doet dus beter er voorloopig niet mee te rekenen. Maakt men nu de balans op, dan zijn de zwaarste klappen voor Duitsch land geweest. Zelfs als men de „Blücher” en de „Karlsruhe”, die door het Noorsche kustgeschut en Noorsche mijnen ondergingen, buiten beschou wing laat Dit resultaat was o.i. te verwachten. Het is de vraag of de bezetting van Denemarken en van eenige plaatsen in Noorwegen voor Duitschland een voor deel zou blijken te zijn. De Engelsch- Fransche vloot kan de verspreide Duit sche scheepsmacht in de Noorsche wa teren gemakkelijk blokkeeren en even tueel aantasten. Het kan verderen toe voer van Duitsche troepen naar Noor wegen overzee beletten en stuk voor stuk afrekenen met de troepen, die zich in Noorsche havens gevestigd hebben en die nergens talrijk zijn, n.l. van 1200 tot 2000 man. Dit laatste kan vooral dan gemakkelijk geschieden, indien de No ren bij hun verzet volharden. In elk geval blijkt in verschillende deelen van Noorwegen, dat de nei ging tot verzet bij het volk aanwezig is. Maar ook is gebleken, welk een ernstige fout men heeft begaan door niet tijdig te mobiliseeren. Want door de Duitsche bezetting van vitale pun ten blijkt de afgekondigde algemeene mobilisatie op ernstige moeilijkheden te stuiten. deze confe rentie gaat terug op een algemeen ge voelde behoefte, zich in deze tijden van onzekerheid over vraagstukken van oorlog en vrede te kunnen uit spreken, elkander te sterken in den strijd voor den vrede, mede te werken aan het vinden van nieuwe richtlijnen in de nieuwe situaties, welke ons om ringen en, misschien, iets bij te dra gen tot een constructieve internatio nale politiek. De grootte van den chaos doet altijd met des te grooter intensiteit zoeken naar de krachten, welke aan een nieuwe orde ten grondslag liggen. Zoo was het ook tijdens en na den wereld oorlog 19141918 echter heeft toen maals, in laatste instantie, de oorlogs- geest zich sterker getoond dan de geest des vredes. Twee gedachten werden in 1918 naar voren gebrachtdie van het zelfbe- stemmingsrecht der volken en die van internationale samenwerking in den Volkenbond. De ontwikkeling der laatste twintig jaren heeft ons geleerd, dat wij wer kelijk objectieve maatstaven voor de samenwerking der volken moeten zoe ken en anderzijds de verzoening niet naar een verder tijdstip mogen ver schuiven. Wanneer deze oorlog op een reusach tige impasse mocht uitloopen, moeten de neutralen ook innerlijk op een daad des vredes zijn voorbereid. Zij zijn hiertoe des te beter in staat, naarmate groote geestelijke bewegingen, als de oecumenische beweging der kerken, bij de neutrale volken tot een positieve kracht des vredes geworden zijn. Op deze conferentie tracht men on- 4 4 4 4 f 4 f 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 „Als ik de polis overhandig, zeg ik altijd nog eens tegen de vrouw: „Vanaf vandaag is er voor U gezorgd". Ja, dat is iets, dat de menschen soms niet eens begrepen hadden. Zoo’n spaarverzekering van Victoria is niet alleen een gêmak- kelijke. veilige en voordeelige ma nier van sparen, maar tevens vanaf de eerste betaling een verzekering voor het volle bedrag. En die wetenschap, dat men nooit hulpe loos zal komen te staan, is heusch wat waard voor een vrouw. Vraag vandaag eens inlichtingen trent de spaarverzekering van w if

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17