I STADSNIEUWS BIOSCOPEN RADIONIEUWS ff I. 1 1 A;.S.1 HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 13 APRIL 1940. TWEEDE BLAD, PAGTNA 3. Metropol in „Hollywood Cavalcade e Holly wood Cavalcade”, met e RADIO-PROGRAMMA DE BRUG OVER DE LANGE LAAK IN DE MELIS STOKELAAN In Metropole Palace draait de film Alice Faye, Don Ameche en andere bekende sterren. Op de foto een scène uit de film. SI -v 11.20 Centrum Hilversum II 301.5 m. film, City i Zondag 14 April. Hilversum I 1875 en 414.4 m. 8.30 Kerk- Progr 2.45 Hilversum II 301.5 m. machtsprogr 9.30 Rex Maandag 15 April. Hilversum I 1875 m. en 414.4 m. RADIODISTRIBUTIE. 14 April. Amicitia ,,’t Zit in de lucht’’ In Amicitia wordt de lach-film .,’t Zit in de lucht” met George Formby in den hoofdrol, geprolongeerd Nederlandsche wereldnieuws, i gende deel van deze spannende en sensa- tioneele film tegemoet zien Als hoofdfilm vóór de pauze een geesti ge Paramount comedie „Parijs op de hu welijksreis”, met Bing Crosby, Franciska Gaal en naast nog vele anderen den on overtroffen Edward Everett Horton. Men zal zich ongetwijfeld met dezen komischen filmschlager amuseeren. In het voorprogramma zien en hooren we o.a. het Paramount Sound nieuws. Metropole „Hollywood Cavalcade”. De succesfilm „Hollywood Cavalcade” met Alice Faye, don Ameche en honder den anderen, wordt in Metropele Palace geprolongeerd. K.R.O. 7.45 Ber. 8.— ANP. 8.15 KRO-orkest. 9. Reisvertelling 4 20 Paul Godwin’s orkest. 10. Gram.muz. 10 30 ANP. 10.40 Epiloog. 11. tot 11.15 Esperantonieuws. 4.55 Br. Fr. 5.20 Diver- 7,20 Gem R Distr 8.00 •H. 10.20 Parijs. 10.50 3.20 4.05 i s in M. K.R.O. uur v.m. Wijding. „Mr. Smith gaat naar A m e r i k a.” Capra’s boeiende en geestige film ,Mr Smith gaat naar Amerika”, met Jean Arthur en James Stewart, wordt, zooals te voorzien was. in City geprolongeerd. Passage „N i n o t c h k a" De groote Garbo film „Ninotchka een meesterwerk van Lubich, waarop men al zoo lang wachtte wordt deze week in het Passage-theater geprolongeerd. N.C.R.V. 5.05 Gewijde muziek 5.20 Nederl. Herv Kerkdienst. Hierna: orgelconcert. Pauze. 6.20 Parijs. 6.05 1 Parijs, of Fr. dat het geheel zeer geslaagd genoemd kan worden. De inhoud behandelt het leven van een beroemde zangeres, die uit erken telijkheid trouwt met den man, die haar tot den roem bracht. Zij ontmoet echter een zanger, wien Zij haar hart schenkt maar blijft haar echtgenoot trouw. Na jaren ontmoet zij echter den zanger weer en moet samen met hem in een opera op treden. De oude leifde herleeft en zij deelt I haar man mede, niet langer bij hem te kunnen blijven. Radeloos van smart schiet de echtgenoot den zanger neer en maakt een einde aan de geluksdroomen van de prima-donna. Men doet er goed aan deze boeiende film te gaan zien. Vooraf het binnen- en bultenlandsch nieuws. Odeon „Stanley en Livingstone”. De ontmoeting van twee menschen, een zendeling en een reporter, in het hart van Afrika, werd het begin der exploratie van het geheimzinnige, gevaarvolle binnenland van het donkere werelddeel. Twee mannen, die later zouden worden gerekend tot de groote figuren der wereld geschiedenis, troffen elkaar in een neger- dorp: Stanley en Livingstone. Dit moment is ongeveer het einde van de film, die de 20Th. Century Fox-film met groote toewijding en voortreffelijke middelen maakte van Stanley’s reis van Zanzibar naar Centraal Afrika, om dr. Livingstone, den zendeling, te zoeken De rolprent is niet nieuw voor den Haag, maar dit is voor een werk van zulk een kwaliteit geen nadeel. Het tegendeel is eerder het geval: n.l. dat in de eerste kennismaking een faam werd gemaakt, die nu haar waarde in de reprise zal too- nen. Een prachtige film, die een ieder na beschouwing een gevoel van voldoening zal geven, dat prachtige spel, die sublieme natuuropnamen genoten te hebben en geleefd te hebben in een sfeer van won dere romantiek en zuiver leven. Spencer Tracy is bewonderenswaardig en Richard Greene doet nauwelijks voor hem onder. Een uitstekend voorprogramma, met zorg samengesteld, gaat aan de hoofdfilm vooraf. Apollo „De Kroegzangeres”. Lys Gauty men kent haar als chan- sonnière van bijzonder talent en karakter. Ook als filmactrice is zij een attractie, en niet alleen om de chansons, die zij zingt, maar evenzeer om haar expressieve, tem- peramentv’olle spel. Zij is de verworpe- linge, die als zangeres in de kroegen der onderwereld en langs de straat haar scha mel stukje brood verdient; met haar vriend, een paria als zij, woont zij in een armoedige woonschuit, dicht bij een café. Pierre, haar vriend, besteelt den caféhou der en als deze hem betrapt doodt hij hem. Door een samenloop van omstandig heden wordt een bankier, op wien de café houder chantage trachtte te plegen, van den móórd verdacht en gearresteerd. Als Pierre, die de chantagepoging van den caféhouder, wiens geheim hij heeft af ge luisterd, voortzet, den bankier opzoekt, herkent deze weldra in den jongeman zijn zoon, geboren uit een onwettige verbin tenis en kort na zijn geboorte te vondeling gelegd. Hoewel de bankier ontdekt, dat deze zoon de moordenaar is, verraadt hij hem niet en hij zou zelf veroordeeld zijn geworden, als Pierre niet op het laatste oogenblik onwillig een bekentenis aflegde. In de gevangenis pleegt de arme jongen zelfmoord. Behalve Lys Gauty geven ook Jean Mar tinelli als Pierre, Constant Remy als de bankier, en vele anderen, o.m. als koste lijke volkstypen, zeer goed spel in deze hyper-romantieke en veelbewogen film, die ongetwijfeld velen zal boeien. I Gram.muz. Radio-orkest Musette-ensemble. 10.— tot 10.20 Studio „De dag van morgen” De prachtige, ontroerende film „De dag van morgen” met Charles Boyer en Irene Dunne in de hoofdrollen, wordt in Studio deze week geprolongeerd. K.R.O. 12.15 uur nam. Lezing „De Missiegeest van den H Vincentius Paulo”. 12.45 ANP. 1.Boekbespreking. 1.20 KRO-Me- lodisten. 2Vraag en antwoord. KRO-Kamerorkest. 4.15 Ziekenlof. Thalia „Storm over Azië. „Ken tucky Moonshin e”. Het programma, dat deze week geboden wordt, getuigt weder van de zorg waar mede dit is samengesteld. Na het Para mount journaal en de gekleurde Intellect film „Het kruispunt van het Oosten”, waarin het leven en werken uit de stad Singapore wordt in beeld gebracht, volgt nog eerst de komische muzikale twee-acter „Zooals de ouden zongen”, waarna als eerste hoofdnummer ..Kentucky Moon shine” op het witte doek verschijnt. Na de pauze werd „Storm over Azië”, een film waarin Conrad Veidt en Sessue Hayakawa de hoofdrollen vervullen, vertoond Het Is een prachtige film, welke van begin tot einde boeit „Ochtendpatrouille” „Meisjes van 17”. Het programma vangt aan met buiten en binnenlandsch nieuws door Paramount en Profilti. Dan voor de pauze de Lumina- film „Meisjes van 17”. Een prachtig ge geven hoe een jong meisje haar hart ver liest aan haar leeraar. De gevoelens zijn wederzijdsch. Doch de man vecht ertegen met alles wat hem ten dienste staat, daar hij het leeftijdsverschil een te groot be zwaar vindt. De liefde overwint alle tegen stand en we zien een happy End. Na de pauze de aangrijpende film „Och tendpatrouille” met Errol Flynn in de hoofdrol. Beelden uit den vorigen oorlog toonen ons in al zijn wreedheid wat man nen en zelfs jongens moeten lijden door het geweld van een menschonteerende strijd. Men vraagt zich in pijnlijke ver bazing af hoe het mogelijk is, dat slechts een kwart eeuw later, deze gruwelen zich weder herhalen. In deze film betreft het de Engelsche vliegers in Frankrijk. Corso „De barones en de butler”. „Zwijgende lippen”. Het valt moeilijk een voorkeur uit te spreken voor een der beide films van het nieuwe programma in het theater aan de Prinsestraat. Beide zijn, elk in haar genre, voortreffelijk. „De barones en de butler”, welke voor de pauze vertoond wordt, is een aaneen schakeling van vermakelijke scènes. Kos telijk is de vondst van den minister-presi dent en den butler, welke ambftieuse die naar zich in de politiek begeeft, waardoor de dwaze situatie ontstaat, dat hij thuis trouw zijn meester verzorgt, doch in het parlement geen stuk aan hem heel laat. Bovendien trouwt de butler, stijgend op den ladder van politieken roem, nog de dochter van den minister. William Powell en Annabella spelen met flair de hoofd rollen. „Zwijgende lippen” is een knappe en gevoelige film, waarin vooral de sterke rolbezetting Adolphe Menjou, Andrea Leeds, Edgar Bergen, Ann Sheridan e.a. te loven valt. De schildering in het artis- tenmilieu is uitstekend getroffen. mailbrief’. 2.Boekbespreking. 2.30 Om roeporkest. 3.30 Schilderijbespreking 3.45 Gram.muz. 4.25 AVRO-Dansorkest. 4.55 ANP „Het duivelspaar d.” ,,P a rij s op de huwelijks- Frankie Darro, Noah Beery en Harry Carey speler de hoofdrollen in de cow- bey-film „Het duivelspaard” waarin de titelrol gehinnikt wordt door het paard „Apache”. De geschiedenis van deze serie film is zeer gecompliceerd. Frankie’s va der wordt door paardendieven vermoord De kleine jongen groeit in de wildenis op en wordt een echte Tarzan. Met zijn zriend, eei woudlooper. jaagt hij tenslotte achter de misdadigers aan, waarbij het paard „El Diabolo” een belangrijke rol vervult. Met spanning zal men het vol- „M a y t i m e”. Deze week brengt „Rex” een reprise van de groote zangflim ..Maytime” met Jeanette Mac Donald en Nelson Eddy in de hoofdrollen Beiden beschikken over een uit -mate fraaie stem en krijgen in deze rolprent dan ook volop gelegenheid het publiek te laten genieten van aria’s. Het verhaal is bovendien spannend, zoo- V.A.R.A. 5-— Gem. Zangvereen. „Kunst en Strijd” (Amsterdam). 5 30 tot 5 55 Voor kinde ren 6.— Bravour en Charme. 6.30 Sport- praatje 6.45 ANP Gram.muz. 7.03 Schul dig of onschuldig? 7.20 Rosian-orkest. Cineac De actualiteiten van deze week in Cineac zijn, zoowel van het binnen- als het bui tenland weer even interessant als voor heen. Engeland’s grootste schepen, de „Queen Mary" en „Mauretania" zijn in oorlogs- dienst en verlaten New York met onbeken de bestemming. Minister Churchill bezoekt een werf ergens in Engeland, waar sche pen in aanbouw zijn. In de ijzergieterij in Frankrijk heerscht groote bedrijvig heid. Het verzamelde oude, roestige ijzer, dat groote waarde heeft in oorlogstijd, wordt weer tot bruikbaar metaal vervaar digd. De opleiding der Duitsche marine en de „Grand National” waren reportages, welke ieders aandacht trok. Uit het binnenland is vermeldenswaar- dig, de plichtige uitvaart van den Cana- deeschen vlieger, de beëediging van Ma- rine-officieren te den Helder en op sport gebied de reportages van den hockeywed strijd NederlandBelgië en de K.N.M.V prestatierit. Het programma vermeldt ver der nog een documentaire product uit de dierenwereld, een ijscocktal en tot slot een geestige gekleurde Walt Disney-tee- kehfilm. N.C.R.V. 8.uur v.m. ANP. 8.05 Schriftlezing. 8.20 Gram.muz. 10.30 Morgendienst. 11. Christ, lectuur. 11.30 Gram.muz. 12.— uur nam. Ber. 12.15 Gram.muz. 12.30 ANP. 12.35 Gram.muz. 1.All Round sextet. (2.Schooluitzending)3.Keu- kenpraatje. 3.30 Gram.muz. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gram.muz. 5.15 tot 6.15 Kih- deruur. 6.30 Vragenuur. (7.tot 7.15 Ber.) 7.45 Gram.muz. 8.ANP, intern, overzicht. 8.25 Haagsch Kerkkoor. 9.10 Causerie „De Belgische kust”. 9.40 Gram. muz. 10.ANP, actueel halfuur. 10.30 Marcando-ensemble. 11.25 Gram.muz. 11.50 Schriftlezing. SUBSIDIE AAN MILITAIRE TEHUI ZEN. ENZ. IN VERBAND MET STROOMKOSTEN. Het is B. en W. gebleken, dat de hier ter stede sinds de mobilisatie op gerichte militaire tehuizen zwaar be last worden door de kosten van den electrischen stroom, welke hun volgens het tafief niet dan tegen 20 cent per kWh kan worden geleverd. Van drie zijden kwaïnen verzoeken in om dezen prijs te verlagen, waaraan op grond van het tarief niet kon worden vol daan. B. en W. zijn echter van meening, dat het op den weg der Gemeente ligt, aan deze zeer nuttige instellingen in den vorm van een subsidie een deel van haar stroomkosten te restitueeren. Hetzelfde geldt voor inrichtingen met grootverbruikerscontracten, die eens een enkelen avond voor doeleinden ten nutte van de gemobiliseerden wor den beschikbaar gesteld, doch daar door ver boven haar gewoonlijk noo- lige electrische vermogen uitkomen, hetgeen dan bijzondere kosten veroor zaakt. Ook zouden B. en W. zich gaarne de mogelijkheid geopend zien om, indien daartoe aanleiding is, bij wijze van subsidie restitutie te verleenen ook boven het bedrag van 100, waartoe het Raadsbesluit van 14 Juni 1936 hen reeds heeft gemachtigd van be dragen, welke verschuldigd zijn voor het gebruik van gemeentelijke lokalen ten behoeve van gemobiliseerden. B. en W. geven den Raad in over weging, hun voor bovenomschreven doeleinden een crediet van 2500 ter beschikking te stellen. Zij stellen zich voor, den Raad te zijner tijd omtrent het daarvan gemaakte gebruik mede- deeling te doen. ’’esluiten. DE CULTUREELE ONTWIKKELING OP CURACAO. In een ledenvergadering van de groep West-Indië van het Indisch Genootschap zal A. M. van de Laar Kraft, Ned. Herv. predikant te Heenvliet (Z.H.) op Vrij dag 19 April des avonds te 8.15 uur in het gebouw van het genootschap het onderwerp „De cultureele ontwikkeling op Curacao” inleiden. De inleider zal de volgende stellingen •verdedigen. 1. Curacao begint rijp te worden voor I de Europeesche cultuur, in haar breed- sten zin. Dit blijkt uit de .belangstelling r voor kunst, wetenschappelijkheid, gods- dienst, betere pers, verlangen naar mid- I delbaar, en hooger onderwijs. 2. Curacao moet zich zelf bezinnen, f daarom in de eerste plaats op zijn ge- I schiedenis en cultuurwaarden (ook de eigen taal, in grammatica en woorden boek vast te leggen), door het genoot- I schap voor wetenschappen, kortelings I weer opgericht, zoo krachtig mogelijk te bevorderen, een boekerij aan te leg gen, waar de geheele letterkunde over Curacao te vinden is en een museum te I stichten op geschiedkundig, volkenkun dig er. folkloristisch gebied betreffende het gebiedsdeel Curacao. 3. Curacao moet door de Nederland- I sche regeering op onbekrompen en grondige wijze geholpen worden om het I peil der Europeesche cultuur te berei- I ken en te handhaven, hetzij door af- I vaardiging van geleerden, kunstenaars, I of andere cultuurdragers, het steunen om te komen tot een eigen volksuniver siteit,. b.v. in elk geval, door een in stelling (met behulp der Regeering) die pogingen uit Curacao zelf gedaan, krachtig moreel en geldelijk aanmoe- digl. Raming bij aanbesteding overschreden In zijn vergadering van 8 Januari 1940 heeft de Raad besloten tot den aanleg van het eerste gedeelte van den Moerweg met den bouw van een brug over de Lange Laak in de Melis Sto- kelaan en de daarvoor noodige gelden, destijds geraamd op 365.000, beschik baar gesteld. Op 28 Maart 194P is het daartoe ge schikte deel van dit werk aanbesteed. Het resultaat is, dat bij gunning aan den laagsten inschrijver dé raming van het geheele werk toch met rond 55.000 zal worden overschreden. Zulks is in hoofdzaak het gevolg van de sedert het opmaken van de raming ingetreden sterke stijging van de tran- sportprijzen, hetgeen vooral op de kos ten van de zandlevering invloed heeft. Deze verhooging vloeit voort uit den zeer opgeloopen benzineprijs en de groote vraag naar vrachtautomobielen. B. en W. zijn van oordeel, dat het werk niettemin voortgang moet heb ben. Het is, in de huidige onzekere tijdsomstandigheden, waarschijnlijk, dat ook het niet in de aanbesteding begrepen gedeelte van het werk meer zal kosten dan geraamd is. Het bedrag van die overschrijding kan uiteraard niet worden begroot. Op dit oogenblik staat slechts vast, dat in ieder geval een verhooging van het beschikbaar gestelde bedrag met 55.000 noodig is. B. en W. geven den Raad in over weging, genoemde post met dit bedrag te verhoogen. Flora „Geronimo de verdelger.” „Cassidy komt terug.” Dorpen en immigranten-karavanen in Z.W.-Amerika worden zonder ophouden overvallen door Geronimo en zijn apa chen. 'n Gewetenlooze schurk voorziet hen van wapens in ruil voor goud 'n Expeditieleger onder bevel van generaal Steele (Ralph Morgan), wordt uitgezonden om hieraan 'n einde te maken. John Steele, zijn zoon (William Henry), neemt als luitenant dienst Als hij de hartelooze discipline van zijn vader niet langer kan verdragen verzoekt hij zijn moeder en verloofde om naar het fort te komen, van waar zij in het voorjaar met de karavanen mee naar Californië kunnen vertrekken. Hij deelt dit zijn vader mede en dient zijn ontslag in. Zijn vader wijst hem op zijn vermetele daad en zendt ’n patrouille de postkoets tegemoed. Deze blijkt overval len te zijn, waarbij mevr Steele w»rd ge dood en John’s verloofde gewond. John en kap. Starrett, zijn vriend, worden door de Indianen gevangen genomen n Red- dingspatrouille onder leiding van den ge neraal zelf begeeft zich op weg en weet -eiden te bevrijden Zij komen in ge ëcht met de Indianen, maar behalen de verwinning dank zij den moed van ka pitein Starrett die zijn leven offert en van luitenant Steele Vóór de pauze „Cassidy komt terug" 'n Wild-West-sensatie bij uitnemendheid. Olympia ,.J u a r e z.” „Drie handige meisjes worden groo t.” Bovengenoemd theater brengt deze week op het programma de monumentale Mexico-film Juarez”, een Warner Bros productie vervaardigd onder regie van William Dieterle. Hef gegeven is ontleend aan de levensgeschiedenis van den Mexi- caanschen vrijheidsheld Benito Juarez, die in de dagen van keizer Napoleon den derden strijd aanbond tegen de Franschen. De hoofdrollen in deze prachtige super- film worden vertolkt door Paul Muni als Bentio Juarez en Brian Aherne als de tragische figuur keizer Maximiliano van Mexico, den strooman der Franschen, die. door Napoleon rrfsleid, naar Mexico ver trok en daar eenzaam en verlaten ten on der ging. De vrpuwelijke hoodrol wordt vervuld doqr Bette Davis als keizerin Car- lota. Vóór de pauze: „Drie handige meisjes worden groot”, een film met Deanne Dur bin, die ook hie-in haar lieflijk stemge luid laat hooren en ongetwijfeld weer vele bioscoopliefhebbers naar Olympia zal doen trekken. Aan beide films gaat Hollandsch nieuws vooraf van Profilti. Maandag 15 April. Programma III. 8.00 u. V.m. Br. VI 8.20 Eng. 9.35 Pauze. orkest. 4.45 en 5.50 progr. 7.20 Duitschland- PROPAGANDA-VERGADERING „SIMAVI”. De afdeeling ’s-Gravenhage van de vereeniging „Simavi” heeft Donderdag avond in het Nederlandsche Lyceum een welgeslaagde propagandavergadering gehouden. De belangstellenden werden welkom geheeten door den voorzitter, den heer F. van Peski, waarna een film werd vertoond, welke is vervaardigd door zuster Nelly de Bont, welke film een zeer belangwekkend beeld geeft van het moeilijke werk in Ganzee, een streek in Suriname. De film werd toe gelicht door den heer Grève, directeur van het Zeister Zendingsgenootschap, die ter plaatse is geweest. Vervolgens hield de propagandist van „Simavi” een toespraak, waarin hij de straatcollecte op 18 Mei aanbeval en collectanten resp. collectrices hiervoor opriep. In de pauze gaven veel aanwe zigen zich hiervoor op. Na de pauze werd een film vertoond bestaande uit een serie prachtige opna men van Suriname, waarbij de aanwe zigen tevens een goeden indruk kregen Van de uitgestrekte woorden „de be volking etc. etc. Ook deze film is ver vaardigd door zuster de Bont De heer e Grève gaf een duidelijke toelichting. Mevr. C. Belinfante-Feltkamp-Hel- o°ef heeft een slotwoord gesproken en daarbij de medewerkers aan dezen wel geslaagden avond dank gebracht. ONTBINDING ERFPACHTSOVEREEN- KOMST YPERSCHESTRAAT. De erfpachtster van een perceel grond behoorende bij perceel Yper- sehestraat 1, heeft verzocht om mede te werken tot ontbinding van de erf- Pachtsovereenkomst. B. en W. achten termen aanwezig om het verzoek in te willigen. De vrijkomende grond zou zijn oorspronkelijke bestemming van Rantsoen kunnen herkrijgen. Zij stellen den Raad voor, aldus te V.A.R.A, 9. uur v.m. Ber. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Orgelspel 9.40 „Van Staat en Maat schappij”. 9.59 Ber. V.P.R.O. 10. Zondagsschool. 10.30 Remonstrant- sche Kerkdienst. 11.50 Toespraak. A.V.R.O. 8. ANP 8.20 Concertgebouworkest. 9.10 Tooneel. 9 55 Revue. 11.ANP. 11.10 „De Melodische Spelers”. 11.30 Dansmuziek. ENGELAND 391 en 449 m. Na 10.20 n m. ook 342 m. 12.20 uur nam. Ber. 12.35 Or gelspel 12.50 BBC-Zangers. 1.10 Regency trio. 1.35 Zang. 1.50 Gram.muz. 2.20 tot 3.20 Stedeijk orkest van Birmingham. 3.40 tot 4.20 Boulevard Payers. 5.20 tot 5.35 Ber 6.BBC-Theater-orkest. 6.35 Tooneel. 7.15 Kerkdienst 8.05 Zang. 820 Ber. 8.40 Orgelspel. 9 05 BBC-orkest. 9.35 Romanza-orkest. 10.05 Epiloog 10.15 Viool en piano. 10.50 BBC-Salonorkest. Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Solisten. 12.35 Fluit, hobo en harp. 1.05 Zang. 1.30 Hoornvoordracht. 1.50 Gitaar-orkest. 2.35 Altviool en piano. 3.20 Zang. 3.35 Chan sons. 3.50 Tooneel. 5.05 Vereeniging voor hedendaagsche muziek. 6.50 „Bouche Bouche”, opera. 10.05 tot 11.50 Legrand's Jazzorkest. KEULEN 456 m. 12.15 uur nam. Muz. tus- schenspel. 12.50 Populair concert. 1.46 Mu- t zikaal tusschenspel. 2.20 Concert. 6.50 Gr., muz. 6.35 tot 9.20 Zie Duitschlandzender. BRUSSEL Vlaamsch. 322 m. 12.30 uur nam. Van Damme-septet. 12.50 tot 1.20 Gram. muz. 1.50 Uitzending gewijd aan Neder land. 2.20 en 3.20 Koor „De zingende Meisjes van Halle”. 5.20 Euterpe-trio. 6.20 Gram.muz. 7.20 Bonte Avond. 9.30 Gram. muz. 10.20 tot 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL Fransch 484 m. 12.30 uur nam. L. Luffin’s orkest. 12 50 tot 1.10 en 1.50 Gram.muz 2.20 Zang. 3.05 Harp. Dansmuziek 3.50 Cellovoordracht. Gram.muz. 4.35 Pianoduetten 4.50 tot 5 20 Militair concert. 6.15 en 6.35 Gram.muz. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Radio-orkest en „The Four Rhythm Aces”. 9.30 Dans- orkest. 10.20 tot 11.20 Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 6.35 uur nam. Omroeporkest, vliegeniersorkest en piano-duo. 8.20 Ber. 8.50 Kaiser’s en Bund’s orkesten. 10.20 Ber. Hierna tot 11.20 Con cert. West-End „Het is een wonderlijke w e r e 1 d”. 't Is inderdaad een wonderlijke wereld, die deze film ons voorstelt, waarin een millionnair verdacht wordt een misdaad op zijn huwelijksdag te hebben gepleegd en een detective, die hem voor een ronde som uit het „gevang” wil redden, er zelf in dreigt te raken. Maar de gladde speur der ontsnapt en zijn ontmoeting met een lieftallige dichteres helpt hem behalve aan vele avonturen ook aan zijn succes De dichteres is Claudette Colbert; de de tective James Stewart, wier samenspel de hoofdmomenten van deze alleraardigste comedie zijn. Als steeds is de beroemde Claudette allerlevendigst. Het stuk is goed doorregen met allerlei komische scènes naar Amerikaanschen trant, welke doen schaterlachen. Het is een puike amuse mentsfilm, juist wat noodig is om de zor gen voor een paar uren te kunnen ver geten. 4 Seinpost „Kentucky.” „Kom je ook achter de tralies?” Seinpost brengt deze week een Fox- programma van uitstekende kwaliteit. „Kentucky,” een prachtige kleurenfilm, met een interessante geschiedenis, waarin de hoofdrollen zijn voor Loretta Young en Richard Green, die deze dan ook op vlotte wijze vertolken. Voor liefhebbers van paarden en paar denraces valt er deze week iets zeer bij zonders te genieten. We aanschouwen be halve deze edele dieren nog spannende races, waarbij men niet nalaten kan ten volle mede te leven. Vanzelfsprekend ont breekt ook de liefdeshistorie niet en het heeft dezen keér nogal wat voeten in de aarde voordat de gelieven het met elkaar eens zijn Vóór de pauze: „Up the river”, of wel: „Kom je ook achter de tralies Een uitermate geestig filmwerk met Slim Summerville, Athur Theacker en meerde re bekende sterren. Overigens een futu ristische gevangenis, waar menige „niet- boef” nog wel eens uurtje zou willen slij ten. Een verzorgd voorprogramma ging hieraan vooraf Algemeen programma van de A.V<R.O. 8.uur v.m. ANP. 8.10 Gram.muz. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gram.muz. 10.Morgen wijding. 10.35 Ensemble Rentmeester. (11.tot 11.10 „Zijlichten”, causerie). 12.uur nam. Gram.muz. 12.45 ANP, 1.— Ensemble Malescu. 1.45 Pianovoordracht. 2.15 Omroeporkest. (3.tot 3.20 „Met oog en oor", causerie. 4.30 Disco-causerie. 5.30 Orgelspel. 6.Twilight Serenaders. 6.40 Zang, piano en cello. 7.15 Friesch programma. 8.ANP. 8.15 Concertge bouworkest en solist. 9.15 Reportage. 9.30 Gram.muz. 10.Amusementsorkest en duo Ja. 11.ANP. 11.10 AVRO-Dans orkest. 11.40 Gram.muz. ENGELAND 391 en 449 m. Na 10.20 nam. ook 342 m. 12.20 uur nam. Ber. 12.35 Piano. 12.50 tot 1.20 Kenilworth-octet 2.20 Jack Harris’ Band 2.50 tot 3.20 Va riété. 3.35 tot 4.20 BBC-orkest. 5.20 tot 5.35 Ber. 5.35 Dialoog. 5.40 Radiofilm. 6. tot6.20 Solisten. 6.40 tot 7.Kampcon- cert. 7.20 Gevar. progr. 8.20 tot 8.40 Ber. 9.25 BBC-orkest. 9.55 Chalumeau-ensem- ble. 10.20 Jack Harris’ Band. 10.50 Kut- cher-strijkkwartet. 11.20 Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Zang. 1.05 Solistenkwintet. 2.20 Orgelspel. 3.20 Too neel. 3.50 Muz. causerie. 4.20 Chansons. 4.35 Kamermuziek. HiernaZang. 5.35 Piano, viool en cello. 6.20 Gevar. concert. 6.50 Tooneel. 8.05 Moyse-trio. 9.35 Too neel. 10.05 tot 11.50 Nationaal orkest. KEULEN 456 m. 12.15 uur nam. Muz. tusschenspel. 12.50 Populair concert. 1.45 Muz. tusschspel. 2.20 Eysoldt’s 4.Folkloristisch progr. Grammuz. 6.35 Vroolijk Gram muz. 8.50 tot 9.20 Zie zender. BRUSSEL Vlaamsch 322 m. 12.30 uur nam. Zang. 12.50 tot 1.20. 4.20 tot 4.55, 5.40 en 6.35 Gram.muz. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Cabaret. 9.30 tot 10.20 Gram.muz. BRUSSEL Fransch 484 m. 12.30 uur nam. Radio-orkest. 12.50 tot 1.20 4.55 Piano. 5.35 en 6.I 7.20 Dansorkest en 9.30 Belgisch Hoftrio. Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 6.35 uur nam. Gevar. progr. 7.20 Berlijnsch Phil- harmonisch orkest. 8.20 Ber. 8.50 Do- brindt’s orkest. 10.20 Ber. hierna tot 11.20 concert. Roxy „De Saint in Londen”. Het programma opende met de weke- lijksche nieuwtjes van Polygoon, waarna de detective-film „de Saint in Londen" werd vertoond. De inhoud is een aaneen schakeling van geheimzinnige en span nende gebeurtenissen met den rustigen beschaafden George Sanders, in de hoofd rol bijgestaan door de lieftallige Sally Gray. Na de pauze werd een aanvang gemaakt met het draaien van de kleurenfilm „The drum”. Jammer dat men na herhaaldelijk afbreken van de film hiermede moest staken; de directie heeft echter maatrege len genomen om een herhaling van dit afbreken onmogelijk te maken. Asta „Congo-Expres s.” i actualiteiten, eenig een alleraardigste film over dieren en een puike vertolking van enkele Traviata-fragmenten door het As- ta-ensemble vullen het voorprogramma van deze week. Daar moet men het mee doen: meer tijd is er niet, aangezien het hoofdnummer: „Congo-Express”, meer dan anderhalf uu- de aandacht voor zich opeischt. Dit Ufa-product is geen film van overweldigende allures, maar het is niettemin een product, dat er bij het pu bliek gretig in gaat, door de romantiek, door de omgeving en door het voortreffe lijke spel der hoofdvertolkers, onder wie de charmante Marianne Hoppe en Willy Birgel de voornaamste plaatsen innemen. En dan valt niet alleen de regie en de fotografie zeer te loven, doch aan deze geschiedenis van liefdeleed en -vreugd ontbreken noch climax, noch verrassende ontknooping, zoodat werkelijk alle facto ren aanwezig zijn om het publiek tot te vredenheid te stemmen. Over den inhoud zullen we hier verder zwijgen; men wete echter, dat voor twee der partijen het einde komt, zooals het werd gewenscht. Capitol „Vurige lippen” In bovengenoemd theater draait deze week de nieuwe Fransche film „Vurige lippen” met in de hoofdrol de tempera mentvolle, jonge Danielle Darrieux. Zij speelt' de rol van eigenares van een muziekhandel, waar echter nooit een klant zijn neus om de deur steekt. Op een goe den dag verlost een knappe jonge man haar van een stelletje opdringerige oude heeren. Hij wordt op zijn beurt ook uit den winkel verwijderd, aangezien hij, vol gens haar oordeel, niet veel beter bleek te zijn dan degenen, die hij den winkel uitwerkte. Deze jonge man is echter vastbesloten haar te veroveren. Hij laat door een tus- schenpersoon den winkel moderniseeren, laat zich aannemen als verkooper en tracht op deze wijze steeds in contact te komen met zijn „bazin”, hetgeen falikant uitloopt, totdat de liefde Een aardige, onderhoudende film met eenige geestige liedjes. In het voorprogramma o.q. een Walt- Disney-filmpje, dat buitengewoon in den smaak van het publiek viel. Casino PROGR. GEM Zondag I alle uitz. van Hilversum II. Progr. II alle uiz van Hilversum I. Programma III. 8.30 u. v.m. Br. VI. 16.20 Duitschlandzen der. 10.50 Weermachtsprogr. lEng) 11.50 Br Fr. 1.10 u. nam Eng 3.20*) Danmarks Radio 4.20 Wee.-machtsprogr. (Eng.) 4.35 Br Fr. 4.50 Weermachtsprogr. (Eng.). 5.20 Br. VI. 6.05 Weermachtsprogr. (Eng 6.20 Br. VI 7.20 Br. Fr. 9.20*) Bero- münster 9.35 Eng. 10.05 Parijs 10.50 Boedapest 11.05 Parijs. Programma IV. 8.30 u. v.m. Danmarks Radio. 9.20 Br Fr. 11.20 Br VI. 1.20 U. nam. Duitsch landzender 1.50 Br VI 3.50 Duitschland zender. 5.05 Parijs. 6.50 Duitschlandzen der. 7.00 Gem. R. Distr. 8.00 Duitschland zender. 8.20 Br. VI. 16.30 Duitschland zender. Princesse „Het leven van Louis P a s t e u r”. De reprise van de Pasteurfilm, welke deze week vertoond wordt, behoeft nau welijks aanbeveling. Een grootscher eer betoon dan dit machtig boeiende filmwerk had men dezen strijder voor ’t leven moei lijk kunnen bewijzen. Hier staat de film als cultureele factor in de samenleving In volle glorie voor ons, een wetenschappe lijk gegeven tot een ontroerend roman tisch geheel gemodelleerd in een vorm, welke ieder pakt. Velen zullen daarom on getwijfeld deze week van de gelegenheid gebruik maken om den onvergelijkelijken Paul Muni te aanschouwen in deze pracht creatie als Louis Pasteur in den edelsten strijd dien een mensch kan voeren, de strijd van de menschheid voor de mensch- heid. Het voorprogramma biedt binnen- en buitenlandsch nieuws, een een-acter „De boksende kelner” en een gekleurd teeken- filmpje „The major lied ’til dawn”. Rembrandt „G i b r a 11 a r”. „Vliegende vrouwe n”. Een der machtigste werken, welke de Fransche filmindustrie ooit voortbracht, staat deze week op het programma van Rembrandt. Boeiend en aangrijpend van spel. Niemand minder dan Viviane Ro mance Erich von Stroheim e.a. acteurs van groot formaat in de hoofdrollen; knap van regie en met een weergalooze montage en suggestieve fotografie heeft „Gibraltar” die verdienste, dat zij den toeschouwer geen moment loslaat. Het onderwerp de meest geraffineerde spionnage en contra- spionnage mag misschien niet een ieder aanlokkelijk schijnen, het zal in elk geval geen illusies verstoren Vooraf naast actualiteiten de vlotte en spannende Amerikaansche film „Vliegende vrouwen" met Kay Francis, waarin vrou welijke piloten ondanks hun zucht naar roem en records, toch ook hun vrouw-zijn niet vergeten. 9.50 Eng 10.20 Pauze. 10.25 Weermachts progr. (Eng.). 11.20 Br. Fr. 11.50 Weer machtsprogr (Eug 2.60 Pauze. 3.20 Weermachtsprogr. (Eng.) 6.20*) Dan marks Radi5.35 Parijs. 6.05 Weer machtsprogr (E: g6.20 Parijs 6.50 Pauze. 7.20 Duitschlandzender of div. 8.20 Beromünster. 9.30 Br. Fr 10.20 Eng. 10.50*) Boedapest. 11.20 Parijs. Programma IV. «•00 u. v.m. Br Fr. 8.20 Pauze. 8.30 Keu- 8,.B0 Duitschlandzender. 9.10 Pauze. i Ke“len 10.50 Pauze. 11.20 Br. VL .’*flDanmarks Radio 1.50 Duitsch- 3,20 Pauze 3-30 Duitschland zender. 4.50 Pauze sen 5.40 Br VI Br Fr. 9.20 Bi Duitschlandzender Eventueel ander station. N.C.R.V. 9.30 Gewijde muziek 9.50 Geref. dienst. Hierna: gewijde muziek. A.V.R.O. 12.uur nam. „Onze Weermacht”. 12.15 Disconieuws. (12.45 ANP.) 1.— Amuse mentsorkest en duo Ja. 1 30 „De gesproken In hotel Oude Doelen af8estapt de gezant van Ecuador Frankrijk en Engeland, de heer I Sotmayor Luwa.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 7