BINNENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN RADIONIEUWS RECHTZAKEN Op échte UAAGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 17 APRIL 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. de ONDERWIJS EN KERK De zeevisscherij Wordt de groente te duur betaald ONGELUK OP DEN ONBEWAAK- TEN OVERWEG BIJ NISPEN Voor de vrouwen van Finland RADIO-PROGRAMMA AMBTENAAR VAN DE GEMEENTE LIJKE ARBEIDSBEURS GESTOKEN Hef slachtoffer later aan gevolgen overleden Een tros mijnen in het net Doodelijk ongelak bij het demon- teeren van een ophaalbrug Begrafenisondernemer-revue- exploitant failliet verklaard JUBILEUM BURGEMEESTER KEYZER DIENSTPLICHTIGEN VERKOCHTEN AAN HET RUK TOEBEHOORENDE HAVER Kind verdronken Enquête Nationalen Vrouwenraad De bij Petten aangespoelde mijnen Zetelverplaatsing van naamlooze vennootschappen ver- correspondent IJmuiden te om Het een Arrondissements-rechtbank -t Progr. Alle ultz. van Hilversum II- O.M. eischt tegen werklooze twee jaar gevangenisstraf. De stoomtrawlers gaan niet meer bij Noorwegen visschen. KOOPER STAAT WEGENS HELING TERECHT. De actie voor de vrouwen van Fin land, georganiseerd door de Neder- landsche vereeniging voor vrouwenbe- langen en gelijk staatsburgerschap, heeft ruim 42.000 opgebracht. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Maandag a.s., des avonds half 8. Donderdag 18 April. Hilversum I 1875 en 414.4 m. K.R.O. uur v.m. ANP. 8.05 tot 9.15 Gram.- 8 muz. K.R.O. 12.15 Rede van ir. Mussert te Zutphen verboden De leider der N.S.B.-beweging in Ne derland, ir. A. A. Mussert, zou gister avond te Zutphen in een openbare ver gadering spreken over „Het einde der democratie, de nieuwe orde!”. Het militair gezag heeft echter geen toestemming gegeven tot het houden van deze bijeenkomst. BedanktvooVcuderak*ds. J. H. Cirkel te Leerbroek. nam. Dobrindt’s orkest. 8.20 Waldemar Hass’ kwartet, f orkest. - eert. Maandagavond is op den onbewaak- ten overweg te Nispen, gemeente Roo sendaal, de 59-jarige fietser C. Looyen uit Roosendaal door een trein aangere den. De man, die van zijn fiets werd geslingerd, mankeerde oogenschijnlijk niets en begaf zich te voet naar een in de nabijheid wonend familielid. De ma chinist van den trein had het ongeluk zien gebeuren en den trein tot stilstand gebracht, maar toen hij zag, dat de man zijn weg vervolgde, was hij doorgere den. In den loop van den avond oordeel den de familieleden van Looyen het be ter een dokter te roepen. Deze onder zocht den man en liet hem naar een ziekenhuis te Roosendaal overbrengen, waar hij tegen middernacht is overle den. Dit is het 14de slachtoffer van de onbewaakte overwegen in dit jaar. Deensche kotters blijven binnen. De vorige week zijn te IJmuiden vijf Deensche kotters binnengekomen. Deze scheepjes zullen voorloopig wel in IJmuiden blijven liggen, daar de schip pers niet ter visscherij durven gaan, om dat ze vreezen, dat ze door de Engel- schen in beslag zullen worden genomen. Gisteren is teruggekeerd met onderbroken reis, de treiler „Dolfijn” IJm. 103, van de reederij Marezaten. Deze treiler heeft op 40 mijl N.W. van het lichtschip Schellingerbank een staaldraad met een aantal daaraan be vestigde mijnen in het net gekregen. Het net moest worden gekapt, waarna de schipper besloot terug te k^ren. Hij was niet in het mijnengebied. Bij het demonteeren van een ophaal brug onder Bergschenhoek is gistermid dag een doodelijk ongeluk gebeurd Plotseling brak een takel, welke bij dit werk gebruikt werd, waardoor de brug ontijdig neerstortte, tengevolge waar van de 51-jarige timmerman W. J. Sluys, die met zijn twee zoons en een knecht het werk uitvoerde, door een ijzeren deel werd getroffen en op slag gedood. De drie andere arbeiders bleven ongedeerd. De Amsterdamsche rechtbank heeft vandaag den exploitant van de revue „Prikrteldraad”, den heer K. H. Noest jr., begrafenis-ondernemer te Amster dam, in staat van faillissement ver klaard. Het faillissement was aange vraagd door de artisten, die optraden in de revue „Prikkeldraad” en door den directeur van het Beatrix-theater. Groot verschil tusschen veiling- en detailprijzen van groente en fruit. LEIDSCHENDAM. Gisteren herdacht de edelachtbare heer W. Keijzer den dag, dat hij voor 20 jaren het burgemeestersambt te Leidschendam aanvaardde. De dag ging niet ongemerkt voorbij, want des morgens werd de jubilaris door het geheele ambtenaren- en politiecorps gecomplimenteerd, waarbij de gemeente secretaris, de heer H. J. van Delft, namens alle ambtenaren een prachtige bloemen mand aanbod en den jubilaris op harte lijke wijze gelukwenschte met dit jubi leum. Spr. bracht hem dank voor wat in dit tijdperk was tot stand gekomen en sprak de hoop uit, dat het hem gegeven mocht zijn nog vele jaren zijn ambt te Leidschendam te vervullen. Ook namens ambtenaren en personeel van de Lichtbedrijven werd de burge meester gecomplimenteerd, terwijl hem een fraaie bloemenmand werd aangebo den. Van de commissie van O. en O. ont ving hij namens alle militairen een fraai zilveren potlood. ten-asyl zal kunnen worden verpleegd. Verdachte drong aan op een gedeelte lijk voorwaardelijke gevangenisstraf. Uitspraak 30 April. zijn praatjes succes, zoo verkocht hij een kilo van de allergoedkoopste koffie voor 1.90. Was eer kilo verkocht, dan werd i__ 2'_' gekocht Toer, hij voor de woning een C— 21 truc ook wild toepassen, werd hij het politiebureau opgebracht. Er reeds eenige slachtoffers gevallen, zij dus op zijn hoede In het Gebouw Centraal gaf de Mondaccordeonvereeniging „Door Vriendschap Sterk” haar jubileumconcert bij gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Het programma was veranderd, doordat de Militaire Dance Band „De Bombar diers” niet kon optreden. In plaats yan de soldaten kwamen voor het voetlicht „The Honolulu Queens”, het Eerste Haag- sche Meisjes Hawaiïn-Ensemole, met wel- ken ruil de aanwezigen best tevreden wa ren. De leden van de club zelf speelden er als altijd lustig op los en hadden succes. Aangezien ook de humorist John Muller verhinderd was, eindigde de uitvoering tijdig. Intusschen waren de vele bezoek sters en bezoekers zeer voldaan. 8.— uur vjti 1.20 uur nam f rijs 3«30 C—- - 5.10 C_“ Br VI 8.20 Br Duitschlandzender. Eventueel ander station. De Eerste Kamer erkent verbeterin gen, doch heeft nog bezwaren Aan het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende bijzondere voorzieningen met betrekking tot de in gebiedsdee- len van het Koninkrijk der Nederlan den gevestigde naamlooze vennoot schappen en andere rechtspersonen, alsmede met betrekking tot zeesche pen, die gerechtigd zijn tot het voeren van de Nederlandsche vrag is het vol gende ontleend: Bij de overweging van dit wetsont werp gaven eenige leden, waardeeren- de de goede bedoelingen, die aan de indiening van deze wetsvoordracht ten grondslag liggen en erkennende de ver beteringen, daarin gedurende de be handeling in de Tweede Kamer aange bracht, toch als hun meening te ken nen, dat er ook thans nog verschillende bezwaren tegen zijn aan te voeren. Zoo meenden zij in de eerste plaats, dat artikel 1 van het ontwerp, al zal het eenerzijds van belang zijn, dat in bepaalde gevallen de zetelverplaatsing eener naamlooze vennootschap zal kun nen vergemakkelijken, anderzijds toch ook een gevaar kan medebrengen daar het, bijvoorbeeld, bij bezetting van een gedeelte van het Rijk in Europa door een vreemde mogendheid, bestuurders eener vennootschap, in het bezette ge bied aanwezig, ook in staat zou kunnen stellen den zetel der vennootschap, in dien zij dezen buiten het bezette ge bied zou hebben, juist daarheen te verplaatsen. Zij waren voorts niet ervan over tuigd, dat zetelverplaatsing op zich zelf voldoende zal zijn; huns inziens zou in bepaalde gevallen vermogens- verplaatsing stellig veel doeltreffender zijn en deze is ook bij de huidige wet geving reeds mogelijk. Nog merkten deze leden op, het niet ondenkbaar te achten, dat de be langen van aandeelhouders die immers niet behoeven te worden ge raadpleegd ernstig in het gedrang zouden kunnen komen. Sommige andere leden opperden de bedenking, dat dit wetsontwerp op het kritieke moment te veel activiteit ver langt van de betrokken vennootschaps- organen, die alsdan toch in ieder geval nog een akte van wijziging zullen moe ten doen opmaken, gesteld al dat alle voorbereidende maatregelen tijdig werden genomen. huisveste militairen had hem echter de gelegenheid verschaft om voor een zacht prijsje het gewenschte paarden- voedsel te verkrijgen. Hij was voor de verleiding bezweken en had in totaal pl.m. 2500 k.g. haver volgens de ten lastelegging, pl.m. 1500 k.g. volgens zijn eigen bekentenis, van de dienstplichti gen overgenomen, wetende dat deze ha ver door misdrijf aan het Rijk was onttrokken. De zaak wat uitgekomen, doordat het den commandant was op gevallen dat de militaire paarden, die er eerst goed uitzagen, langzamerhand vermagerden. De drie militairen zijn, wegens de door hen gepleegde strafbare feiten eenigen tijd geleden door den krijgsraad gestraft. K. had zich thans voor de strafkamer der arrondisse mentsrechtbank te verantwoorden. Hij bekende volldig. De verleiding was hem te machtig geweest. Twee getuigen a décharge, die gere geld met verdachte zaken hadden ge daan, schetste hem als een volijverig en betrouwbaar zakenman. Het O.M., waargenomen door mr. Blok, stelde hier tegenover dat ver dachte volstrekt niet zulk een gunstig type is, als deze kooplieden het wel wilde doen voorkomen. Dat verdachte zelf moeilijk aan het benoodigde voed sel voor zijn eigen paarden kon komen, gaf hem nog geenszins het recht om zich dit op frauduleuze wijze te ver schaffen. Wegens dierenmishandeling en gewone mishandeling is hij vroeger reeds veroordeeld, terwijl hij zich ook herhaaldelijk voor den kantonrechter heeft moeten verantwoorden wegens verschillende overtredingen, zooals b.v. melkvervalsching. Hiertegenover staat een gunstig reclasseeringsrapport. Spr. meende hier geen verzachtende om standigheden te kunnen vinden en eischte tegen verdachte een jaar gevan genisstraf. Mr. D. J. I. van den Oever wees er in zijn verdediging op, dat de door het O.M. in herinnering gebrachte strafvon nissen van zeer ouden datum zijn en dat verdachte reeds zeer zwaar is gestraft, doordat hij na het gebeurde voor goed is uitgesloten van alle leveranties aan het Rijk, welke leveranties de grootste bron van zijn inkomsten waren. PI. verzocht de rechtbank een clemente, zoo mogelijk voorwaardelijke straf op te leggen. Uitspraak 30 April. Toen de heer C. R. A., ambtenaar bij de gemeentelijke arbeidsbeurs hier ter stede in den namiddag van den 9en Jan j.l., zijn bureau verliet, werd hij nabij het gebouw, waar hij zijn werk had ver richt plotseling aangevallen door een man, die hem twee messteken in den rug toebracht. Deze man bleek te zijn de werklooze N. H. B. alhier, die zich en kele dagen tevoren bij de arbeidsbeurs had aangemeld, nadat hem berjeht was gezonden, dat er bij Heck’s lunchropm werk voor hem was. B. had zich aan dit adres vervoegd, maar scheen niet veel lust te hebben gehad in de betrekking, die hij daar kon krijgen. Men had hem toen bij de arbeidsbeurs verwezen naar den Dienst van Maatschappelijk Hulp betoon, die den man echter geen steun wilde verleenen, omdat hij een hem aan geboden betrekking van de hand had gewezen. De heer A. verklaarde als getuige, dat het hem toegebrachte letsel niet levens gevaarlijk is geweest. Hij had zich ech ter wel eenige dagen in een ziekenhuis moeten laten verplegen. B. had zich voor de rechtbank te ver antwoorden wegens poging tot moord Subsidiair was hem poging tot doodslag, nog meer subsidiair zware mishande ling met voorbedachten rade, althans mishandeling ten laste gelegd. Verdachte legde een bekentenis af. Hij verkeerde in een ellendigen toestand en hij had zich geweldig opgewonden Hij betuigde spijt over het gebeurde. De president, mr. Bommezijn, noemde verdachtes optreden een laffe daa'd. Het O.M., waargenomen door mr. N. S Hoekstra, was het met die opvatting vol komen eens. Verdachte is er, met een mes gewapend, op uitgegaan met de be doeling om den ambtenaar, die er niets aan kon doen, dat geen steun werd ver leend, te treffen. Hij heeft zijn slachtof fer meer dan één steek toegebracht op een zeer gevaarlijke plaats, hetgeen wijst op de bedoeling om hem te dooden. Wegens poging tot doodslag eischte het O.M. twee jaar gevangenisstraf. Mr. W. F. Vorrink, de verdediging voerend, betoogde dat verdachte in geen geval in kalm overleg heeft gehandeld Gistermiddag is de achtjarige N. de Vos, wonende aan boord van het sleepschip Padua”, liggende aan een steiger in de Waalhaven te Rotter dam, bij het spelen op een plankier aldaar te water geraakt en verdron ken. Na korten tijd dreggen heeft een agent van politie het lijkje opgehaald, waarna een militaire arts den dood constateerde. Een tragische bijzonderheid is, dat dit het tweede kind van de familie de Vos is, dat door verdrinking het leven is gekomen. Het O.M. eischt een jaar gevangenis straf. De melkhandelaar G. J. J. K. te Loosduinen heeft zich te verantwoor den gehad wegens heling meermalen gepleegd in het tijdvak 1 September tot 20 December 1939. Er waren toen drie dienstplichtige militairen, twee soldaten en een korporaal bij hem in- gekwartierd, die de beschikking had den over hoeveelheden haver, toebe- hoorende aan het Rijk en bestemd tot voedsel voor een aantal bij verdachte’s boerderij tijdelijk ondergebrachte paar den, in gebruik bij de militaire macht. Verdachte hield er eigen paarden op na voor zijn bedrijf. Het was in dien mobilisatietijd niet zoo gemakkelijk om aan haver te komen. Het contact tusschen verdachte en de bij hem ge- aan de behandeling van huishoudelijke zaken. Na afloop daarvan vereenigt men zich aan een gemeenschappelijke koffie tafel, waarna ’s middags een openbare les wordt gehouden. Benoemd tot hulppred e Rotterdam de WASSENAAR Concert Wassenaarsche Orkesi- vereenüriiK Gisteravond heeft de Wassenaarsche Or kestvereniging in de bijna geheel gevul de Dorpskerk het aangékondigde concert ten bate van de restauratie van het orgel gegeven. Óp het programma stonden de Suite in b moll voor strijkorkest, fluit en cymbalo van Bach, Exsultatie, jubilate, motet voor sopraansolo met orkestbegelei- ding van W. A Mozart, Ricercare, voor vier fluiten en orkest van Leo Ruygrok, dirigent van de W. O., en Konzert in d moll, voor viool, hobo, strijkorkest en cymbalo van Bach. Deze werken werden zeer mooi ten ge- hoore gebracht, waarbij mevrouw M. Struycken-van den Adel met haar mooi geluid het Motet zong, in het Konzert van Bach de vioolsolo en de hobo-solo fraai werden gespeeld respect, door jhr. B. A. M. Elias en Jaap Stotijn, terwijl in de beide werken van Bach de cymbalo werd bespeeld door mevrouw C. v. d. Akker- TheuniSsen. In groote aandacht hebben de aanwezigen van den waarlijk mooien avond genoten. heer J. C. van Dongen, cand. te Oegst- geest. Aangenomen naar Spijk (Gr.) ds. A. Groot te Oudeschoot (Fr.). Benoemd tot voorganger te Franeker (Evangelisatie) de heer P. de Ru, candi- daat te Rijnsburg. Beroepen te Huizum (Evangelisatie) ds. B. J. Lietaert Peerbolte, te Willemsoord; te Tjerkgaart e. o. (toez.) ds. A. M. Knott- nerus te Ee (bij Dokkum). Aangenomen naar Domburg ds. C. de Ru, te Biggekerke. Herst. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Harlingen-Medenblik de heer P. Kastelijn, proponent en hulppred. te Amsterdam (evangelisatie). De Nationale Vrouwenraad, waarbij zijn aangesloten 53 vrouwenorganisa ties met tezamen ruim 350.000 leden, heeft het in het belang van de Neder landsche huisvrouw noodig geacht, te doen onderzoeken, waarom de huis vrouw een te hoogen prijs voor haar groenten en —Nit moet betalen. Tevens wordt hlermeae het belang van den tuinder beoogd, daar deze een te lagen prijs voor zijn tuinbouwproducten maakt. Door een grondig onderzoek wenschte men vast te stellen, welke de oorzaken zijn, dat de prijzen aan de groente- en fruitveilingen en van den detailverkoop zoo schrikbarend ver uit elkaar liggen. Contact tusschen de schillende organisaties. De enquêteur, die met dit onderzoek werd belast, heeft een „hearing” doen plaats vinden, waarvoor werden uitge- noodigd de organisaties, welke de scha kels vormen tusschen den producent en den consument, t.w.: het dagelijksch bestuur van den Nationalen Vrouwen raad, het Centraal Bureau van Tuin bouwveilingen, de Bond Westland, de Kring van Veilingverenigingen Loos- duinen-Rotterdam, de Bond van Klein handelaren in tuinbouwproducten en de Bond van Grossiers in tuinbouwpro ducten. Als adviseur was uitgenoodigd aan deze besprekingen deel te nemen de Rijkstuinbouwconsulent en directeur van den Rijksproeftuin te Naaldwijk, ir. J. M. Riemens. Door de verschil lende sprekers kwam vast te staan, dat noch door den tuinder, noch door den Kleinhandelaar woekerwinst werd ge maakt en eerder het tegendeel het ge val is. In deze bespreking werd tevens gewezenn op de vernietiging der over blijvende tuinbouwproducten door de kleinhandelaren, hetgeen ook bij de grossiers geschiedt. Aan het huidige distributiestelsel, blijkt in de practijk veel te haperen en dit stelsel vraagt dringend om herziening. De Nationale Vrouwenraad heeft door zijn enquêteur een steekproef doen houden. Over een 12-tal belang rijke steden in ons land werden op een- zelfden dag door eenige dames de prij zen van eenzelfde soort groente vast gesteld en tevens den kleinhandelaar en den grossier het procent der ver nietiging hunner overgebleven produc ten gevraagd. Vast is komen te staan, dat de kleinhandelaar 10 a 15 pCt. van zijn producten moest vernietigen en de grossier 5 a 10 pCt. Laat het per centage der cijfers laag worden gehou den, dan moet men toch nog de con clusie trekken, dat ongeveer 20 pCt. voor de vernietigde producten moet worden gecalculeerd. Een factor, wel ke bij andere producten in die hooge mate niet wordt aangetroffen. Ofschoon dus werd vastgesteld, dat 1/5 van den verkoop wordt vernietigd, moet ook volgens den enquêteur in het distributievraagstuk onherroepelijk om verandering worden gevraagd. De en quêteur zag verleden zomer op de vei ling de bloemkool voor drie centen weggaan, terwijl in de groentewinkels 25 cent moest worden betaald. Trekt men van dezen prijs 1/5 af voor de vernietiging, dan beteekent dit reeds op den verkoopprijs een bedrag van 5 cent. Merkwaardig noemt de enquêteur het, dat voor den tuinder dus 3 cent en voor de verloren producten 5 cent moet worden berekend. Voorlichtingsdienst voor de huisvrouw. Uit deze „hearing” bleek ook, dat de voorlichting bij de huisvrouw om trent de seizoengroenten in het geheel niet georganiseerd is. Om al die be zwaren grondig te bestudeeren, heeft de presidente van den Nationalen Vrouwenraad thans een Contact-com- missie geïnstalleerd tusschen den tuin der, den kleinhandel en de huisvrouw. Voorzitter van deze Contact-commissie is genoemde Rijkstuinbouwconsulent. Deze commissie zal een plan uitwer ken en dit aan een bijeenkomst voor leggen, waarop de verschillende vrou wenorganisaties van iedere richting zullen worden uitgenoodigd alsmede de betreffende organisaties van den tuin bouw en kleinhandel. Aan de hand van die algemeene bespreking zullen dan nog wijzigingen aan het plan kunnen worden aangebracht, waaruit een voor lichtingsdienst voor de Nederlandsche huisvrouw voor het koopen van groen ten en fruit zal worden geboren. Van de vier bij Petten aangespoelde mijnen zijn er twee lek geslagen en tus schen de steenen in zee loopende dam men gezonken. Aangezien zij door zand en klei bedolven zijn, acht men het gevaar, dat zij opleverden, grooten- deels geweken. De twee andere mijnen liggen op het strand en zullen worden gedemonteerd. N.C.R.V. 10. Gram.muz. 10.15 Morgendienst. 11. Gram.muz. 11.30 Godsdienstig half uur. Gemeentelijke Radiodistributie Donderdag 18 April. Proer. I: Alle ultz. van Hilversum II- Progr. II: Alle uitz. van Hilversum I. Programma III. I. Br. VI. 8.20, 9.05, 9.50 en -n. Br. Fr. 1.20 Eng.) 2.20 Eng. 5.20 Parijs. 7 50 Br Fr. 8 05~Pa’rijs 8.35 Beromünster 9.55 Eng. Onze meldt: De groote stoomtrawlers van de IJmuider vloot zullen van nu af aan niet meer zoo Noordelijk gaan visschen als voorheen. Tot dusver oefenden deze schepen de visscherij uit op de hoogte van Bergen in Noorwegen, zelfs kwa men zij daar wel boven. Maar in ver band met de gebeurtenissen in de Noorsche wateren en het herhaald be schieten van stoomtrawlers door Duit- sche vliegers, hebben de reeders den schippers nu last gegeven meer Zuide lijker te gaan visschen. Uit een oogpunt van veiligheid is dat zeer toe te juichen en misschien zul len de visschers daardoor weer meer moed krijgen om te varen, daar er nog altijd een achttal trawlers op uitvaren ligt te wachten, welke echter geen be manningen kunnen krijgen. Voor de groote trawlers is het Zui delijk gebied niet zoo goed om te vis schen, als verder in ’t Noorden. Men heeft dat nu heel goed kunnen bemer ken aan de twee groote booten, welke Maandag binnen waren, de „Caroline” IJm. 26 en de „Haarlem” IJm. 9. Beide van de Vem. Deze schepen waren op denzelfden dag vertrokken en hoorden de mededeeling van de „Adelante” IJm. 19, dat het veiliger was meer Zuidelij ker te gaan visschen. De schipper van de „Caroline” heeft dezen wenk opgevolgd en kwam Zon dag binnen met 530 manden visch, waarvoor 5100 werd besomd. De schipper van de „Haarlem” ging echter wel Noordelijker visschen en kwam ook Zondag binnen met een vangst van 1860 manden visch, waar voor 14.000 besomd werd. De vangst was. dus drie en een half maal zoo groot, de besomming bijna driemaal zooveel als van de „Caroline”. Nu er nieuwe mijnenvelden zijn ge legd en nog zullen worden gelegd, vraagt men zich in visscherskringen af, wat voor deel van de Noordzee er nog over zal blijven voor de visscherij. Behalve de vier stoomtrawlers, die gistermorgen van IJmuiden ter vis scherij vertrokken, zijn gistermiddag nog de Caroline IJM. 26 en Elie Chene- vière IJM. 161 naar zee gegaan. Boven dien gingen 14 loggers naar zee, zoodat er toch nog eenige loggers zijn binnen gebleven, daar er Maandag 17 binnen waren en Zaterdag vier. 12.uur nam. Ber. 12.15 KRO-orkest (12.45 tot 1.10 ANP, Gram.muz.). N.C.R.V. 2.Handwerkjiur. 3.Vrouwenhalfuur. 3.30 Gram.muz. (3.45 tot 4.45 Bijbellezing^ 5.Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgelconcert. 6.30 Causerie „45 jaar erva ringen als officier van het Leger des Heils”. 7.Ber. 7.15 Intern, overzicht 7.45 Damwedstrijd. 8.ANP. Intern, over- .zicht. 8.25 Christ. Harmoniever. „Excel sior”. 9.10 Causerie „De drooglegging van den Noord-Oostpolder”. 9.40 Bel Canto. (10.tot 10.30 ANP, actueel halfuur). 11.25 Granrmuz. 11.50 Schriftlezing. Hilversum II 301.5 m. A.V.R.O. 8.uur v.m. ANP. 8.10 Gram.muz. 10.— Morgenwijding. 10.35 Omroeporkest. (11.— tot 11.15 Weekoverzicht). 12.15 uur nam. Gram.muz. 12.30 Orgel spel. 12.45 ANP. 1.Amusementsorkest 1.30 Viool en piano. 2.Voor de vrouw. 2.30 Piano. 3.Brei- en borduurcursus. 3.45 Gram.muz. 4.Voor zieken en thuis zittenden. 4.30 Gram.muz. 5.Voor de jeugd 5.30 De Vagebonden. 6.30 Sport- praatje 7.Voor kinderen. 7.05 Voor mi litairen. 7.30 Engelsche les. 8.— ANP. 8.15 Concertgebouw-orkest en solist (Ca. 9.35 Lezing over Spinoza). 10.45 Gram.muz. 11.ANP. 11.10 Dansorkest. 11.40 Gram. muz. ENGELAND 391 en 449 m. Na 10.20 n.m. ook 342 m. 12.20 uur nam. Ber. 12.35 tot 1.BBC-Variété-orkest. 2.20 Variété. 2.50 tot 3.20 Lente-progr. 3.35 tot 4.20 Jack Harris’ Band 5.20 tot 5.35 Ber. 5.55 Va riété. 6.20 Muz. causerie. 6.50 tot 7.35 BBC-Theaterorkest. 8.20 tot 8.40 Ber. 9,20 Variété. 9.35 Kerkdienst. 9.55 BBC-orkest. 10.35 Arthur Young’s Swingtet. 11.20 Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Zang. 12.35 Piano 1.05 en 1.30 Cello. 2.20 Gevar con cert. 4.20 Tooneel. 5.20 Opera. 9.05 Zang. 9.20 Tooneel. 10.05 en 11.05 tot 11.50 Gev. concert. KEULEN 456 m. 12.15 uur nam. Muz. tus- schenspel. 12.50 Populair concert. 2.Om roeporkest. 2.55 Zang. 3.30 Jeugdconcert 3.50 Folkloristisch progr. 4.45 en 5.50 Gr.- muz 6.35 tot 9.20 Zie Duitschlandzender. BRUSEL Vlaamsch. 322 m. 12.30 tot 1.20 uur nam. Gram.muz. 4.55 Tooneel. 5.40 en 6.20 Gram.muz. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Bont progr. 9.10 Bidstonde voor den vrede. 9.30 tot 10.20 Gram.muz. BRUSSEL Fransch. 484 m. 12.30 uur nam. Radio-orkest. 12.50 tot 1.20 en 4.20 Gram. muz. 5.35 Radio-orke. t. 6.35 Gram.muz- 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroepkoor. 8.20 Symphonie-orkest. 9.30 tot 10.20 Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER. 1571 m. 6.35 uur - *3 Ber 8.50 '-1. 9.20’ Omroep- 10.20 Ber. Hierna tot 11-20 Con- 8.— uur v.m. 10.25 Eng. 12.20 uur nam. Pauze*). 2.50 F ".«‘Parijs. Programma IV. - -i. Br. Fr. 8.20 Duitschlandzen- □“io’Pauze*). 10.20 Keulen. 10.50 v Bï VI nam Duitschlandzender 2^20 Pa- y.53 Duitschlandzender «-6° Danmarks Radio*). 5.35 B M# 7.20 Gem. Rad Distr. Fr 9.20 Br VI. 9.30 Br. rr. 10.3U Het conflict in de Drentsche en Overijselsche venen Op het stadhuis te Arnhem heeft on der leiding van den Rijksbemiddelaar in het eerste district, H. P. J. Bloemers, een bespreking plaats gehad met par tijen, betrokken bij het dreigend con flict in de Drentsche en Overijselsche venen. De besprekingen hebben er toe geleid, dat de Rijksbemiddelaar aan partijen heeft vooigesteld, het geschil door arbitrage te doen beslechten. De door onvoorziene omstandigheden uitgesttlde uitvoering van de arbeiderszangvereeniging „Voor waarts” zal morger. plaats vinden in de bovenzaal van Hotel Leeuwendaal. VOORBURG Naar wij vernemen zal de jaar- lijksche algemeene vergadering van de vereeniging „Effatha”, Chr. instituut voor Doofstomme kinderen, Woensdag 22 Mei in het nieuwe gebouw alhier worden ge houden. De morgenvergadering is gewijd Kind van de trap gevallen en overleden Het tweejarig dochtertje van de fa milie T. te Eefde, viel gisteren van de trap. De kleine werd ernstig ge wond en is aan de gevolgen overleden. Veeleer heeft hij den ambtenaar in een vlaag van zinsverbijstering aangevallen. In die richting wijst ook een psychia trisch rapport, waarin verdachte in sterke mate ontoerekeningsvatbaar wordt genoemd. PI. concludeerde tot verdachtes terbeschikkingstelling van de Regee.ring, opdat hij in een psychopa Gisteren had op den Midden- weg een ernstige botsing plaats tusschen een personenauto, bestuurd door F. uit Amsterdam en een auto van den crisis-op- sporingsdienst te ’s-Gravenhage. Een wa gen kwam in de sloot terecht. Beide auto’s werden zoodanig beschadigd, dat ze moes ten worden weggesleept. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De politie onderzoekt dte schuldvraag. Morgenavond houdt de R.K. propaganda-club een groote feestvergade- ring in café „Het Blesse Paard” van den heer Esveld. De St. Josephgezellen houden Zaterdag a.s. een ontspanningsbijeenkomst in het Patronaat, waar diverse wedstrijden worden gespeeld. De afd. der S. D. A. P. zal dit jaar haar Meifeest gezamenlijk vieren met de afdeeling Voorburg. LOOSDUINEN Gevonden voorwerpen Terug te bekomen: een nummerplaat v. auto HZ 28805 bij van Raam, Pieter de Hooghplein 41, een bont schort bij Moer man, Tramstraat 19; een bruin lederen kinderportemonnaie aan het hoofdbureau van politie. Om sla naar het buitenland te mogen exporteeren, zal dit product wanneer ’t op de groentenveilingen alhier wordt aangevoerd, minstens 12 k.g. per 100 krop moeten wegen. De afd. Den Haag van de Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding houdt Woensdagavond 24 April een open bare vergadering in de kerk „Leyenburg”. Als spreker zal optreden ds. Dolleman, van Rotterdam-Kralingen. De M. V. „Met Vaste Schre den” komt morgenavond in de consistorie van „Leyenburg” in kringvergadering bij een. Twee onderwerpen staan op het pro gramma: „Het lezen op de M. V.” en „Het Leger des Heils”. De Meisje.s vereen. „M a r t h a” komt morgenavond in de consistorie van de Wilhelminakerk in vergadering bijeen onder leiding van mevr. M. van Noort-de Boer. De St. Jozefgezellenvereen. houdt Donderdagavond in het Gezellen huis aan de Kijkduinschestraat een vrije bijeenkomst voor leden en aspiranten. 9e Chr. Meisj esvereeniging „Dorcas” vergadert morgenavond in de vergaderzaal van de Hervormde Kerk aan de Willem Ill-straat. De Bijbelbespreking wordt ingeleid door mej. G. v. d. Gaag. Na de pauze spel-avond Afd. B. van de J. M. V. „Ly - dia” houdt morgenavond een vergadering in de lokalen van „Leyenburg”. Inleidster is R. Grondijs over het onderwerp „Pau lus te Cesarea”. Na de pauze memorisatie door N. de Bakker, reciteeren door F. Pie per en J. Smelik. RIJSWIJK. Op de koffie Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaaki tegen G. M B te den Haag, die ondc- het vertellen van allerlei leu gens het publier trachtte wijs te maken, dat koffie niet meer, althans binnenkort niet meer te koop zou zijn.^ Had hij met kilo van de allergoedkoopste koffie in de dichtstbijzijnde zaak een nieuw pak J voor de woning van der agenten van politie dienzelfden naar zijn Men

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6