HAAGSCHE COURANT Condor DE ZWARTE ORCHIDEE .r .s w: ^<1*1 c EMSERZOUT is alleen verkrijgbaar in vierkante glazen flacons 1U Ml ZWANENBERG maakt wat smaakt! Inteekenbiljet STADSNIEUWS Vrijdag 19 April 1940. f Geïllustreerd Zondags blad 1 mzeepfabr.%de haas&yan brerq j RECLAMES. VRAAG NAAR ZESDE BLAD. JUBILEUM F. MANSVELD M(i« S' Woonpteets 4< MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. de jaren van FEUILLETON. (Nadruk verboden.) komst staat Zy bleef van hem af- 'LWordt vervolgd.), ^^HUISHOUDZEEP HUISHOUDZEEP -! DE MARINELUCHTVAART IN NEDERLAND EN INDIE DE 70ste VERJAARDAG VAN DEN HEER A. G. VERBEEK HULDIGING SERGEANT A. DECLEMEIJ. Komaan, het is de gemakke- en de beste manier, zoowel voor 3 voor mij. Je bent nu al zoo Op Vrijdag 26 April prof. dr. J. L. Fischer voor de van aan Ver- APELDOORN No. 17548 Het Echte Natuurlijke Prijs per flacon ƒ1.10. „Heagsche ver» aan Gisteren mocht de heer F. Mansveld, agent-chauffeur bij de Brandweer hier ter stede, den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaren in dienst van het korps kwam. Bij ontstentenis van den hoofdcommissaris, den heer N. G. v. d. Meij, werd de jubilaris gistermorgen ontvangen door den wnd. hoofdcommis saris, den heer Clasie, waarbij tevens aanwezig was de hoofdinspecteur van de Brandweer, de heer Otten. De heer Clasie heeft den jubilaris toegesproken en erop gewezen, dat hoewel hij klein van stuk is, Mansveld in vele omstan digheden getoond heeft, dat het hem aan dapperheid niet ontbreekt. Spr. me moreerde in dit verband nog het optre den van den heer Mansveld bij den brand van het Leidsche stadhuis. Spr. dankte hem dan ook voor de vele goede diensten, die hij de gemeenschap heeft bewezen en stelde hem den jongeren tot voorbeeld. Namens het Gemeentebe stuur bood spr. den heer Mansveld de eervolle vermelding met gratificatie aan en namens de Kon. Nederl. Brandweer- bond het diploma van dien bond met bronzen medaille. De hoofd inspecteur, de heer Otten feliciteerde den jubilaris hierna met enkele hartelijke woorden en bood daarbij een persoonlijk blijk van waardeering aan. Ook het personeel van de Brandweer liet zich niet onbe tuigd en heeft den jubilaris in zijn wo ning aan de Vermeerstraat 62, een blij vend geschenk aan dezen dag aange boden. De ondergeteekende verzoekt de administratie van de „Haagsche Cou rant" hem (haar) te noteeren voor een abonnement op het „Geïllustreerd Zondagsblad” tegen den prijs van 65 eent per kwartaal 0.90 en 1.30 per post). Raam: - De receptie ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van den heer A. G. Verbeek. Van links naar rechtsmevr. Verbeek, de heer Verbeek en oud-minister J. A. N. Patijn. eeniging voor Wijsbegeerte, in het ge bouw Bazarstraat 20 spreken over het onderwerp: „Is een wetenschappelijke metaphysica mogelijk?” riep hy uit. Dat is het verschrikkelijke. Als ik kon begrijpen, wat het betee- 4- In verband met het 36-jarig diens*, jubileum van sergeant-kok A. Decle- meij werd in het versierde gymnastiek, lokaal Vlietstraat 10, alhier, dat ge heel gevuld was, een. feestavond ge geven, waarbij, dank zij de medeweo» king van O. en O. een gevarieerd pro* gramma uitgevoerd kon worden. Vele officieren gaven van hun belangstel ling blijk. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door sergeant-majoor J. E, Lingeman en door korporaal J. Ci, Woerkom, die namens de manschappen een geschenk aanbood. Aan het feestprogram werkten mede de dames Coba Kinsbergen, Beppy Kila en de heeren Bart Elferink en Jo. han Kohier en Gerrit van Weezel (pia nobegeleiding). Tusschen de bedrijven door liet een band, onder leiding van den heer Ru de Cheval, zich hoorer». Tijdens de pauze werden ververschine gen rondgediend. gen type T. VIII W. die bovendien ook voor het leggen van nevelschermen en bommenwerper! kunnen worden ge bruikt. De lezing werd geïllustreerd aan de hand van een aantal lantaarnplaat jes en films. de oecumenische beweging reeds be reikt heeft op de verschillende confe renties en bij eendrachtig streven nog bereiken zal. Na de pauze werd de film vertoond over het wereld-jeugdcongres in Am sterdam. Voorts bestond er gelegenheid tot nabespreking. Het samenzijn werd besloten met het gezamenlijk zingen van het lied „Hoe heerlijk zijn Uw werken, Heer”. Frool gedecoreerd Maastricht’» aordewerlf THEEPOT voor 80 bon» SUIKERPOT 40 MELKKAN 40 volgd, nimmer vernietigd kan worden. Boven alles staat de vrijheid die nim mer onderdrukt kan worden. Evenals alle groote vraagstukken zal ook het immigratie-vraagstuk na strijd opgelost worden. JOODSCHE VROUWENRAAD Woensdagmiddag heeft de Joodsche vrouwenraad in Hotel du Passage een bijeenkomst gehouden, waarin als spre ker is opgetreden dr. A. Saalborn uit Bussum met het onderwerp: „Emigratie naar Nederland vroeger en nu”. Na een kort begroetingswoord van de presiden te mevr. E. Kann-Gerzon, begon spr. zijn rede, met de vraag te stellen wat men onder emigratie te verstaan heeft. Aan de hand daarvan gaf spr. een uit voerige uiteenzetting van de beteeke- nis van emigratie, immigratie en trans migratie en noemde hierbij vooral Ame rika, Zuid-Afrika, en Australië. Hij wees er op, dat de mensch van oudsher een trekker is en een zwervend karakter bezit. Reeds in de oudste tijden stond Nederland al bekend als toevluchtsoord voor vreemdelingen, een vrijheid van handelen en een verdraagzaamheid als in geen land ter wereld. In 1492 werden de Joden uit Spanje en Portugal verdre ven en kwamen de Maranen (schijn christenen) die tot den doop gedwon gen waren, bij duizenden in ons land. Met kracht en energie hebben zij zich hier op den handel, op scheepvaart, kunst en wetenschap toegelegd. Am sterdam heeft er in groote jnate de vruchten van geplukt. In 1620 kwamen de Duitsche en Poolsche Joden hier in het land, dat tengevolge had, dat beper kende bepalingen als uitsluiting van de gilden werden ingevoerd. Van anti-se- mietisme was echter geen sprake. Ten opzichte van den vrijheidszin en het zelfbewustzijn hebben de Joden zich ten goede geassimileerd aan het Nederland- sche volk. In tijden van gevaar zullen de Joden medewerken aan de verdedi ging van ons dierbaar Vaderland. Ook de Hugenooten die destijds naar hier immigreerden, hebben veel bijge dragen tot den bloei van ons land. Dat er ondanks emigratie en immigratie nog vele Joden naar Palestina verlangen,, komt voort uit het Joodsche hart en het Joodsche karakter. De intellectueele Joodsche vluchtelingen hebben met zeer vele moeilijkheden te kampen. Hun boe- i staan en keek hem zwijgend aan, ter wijl zieleangst uit haar oogen sprak. Hij wachtte, totdat zij het eerst zou spreken, maar zij scheen onmachtig om een aanvang te maken. Armstrong leunde tegen de rots aan en wachtte met spanning op de dingen, welke ko men moesten. Ik... ik veronderstel, dat je weet hoe de zaken staan? vroeg Carson met een zachte stem. Ja, ik kwam om je te vragen... Zij hield op en keerde zich om naar Armstrong. Zij scheen een aansporing noodig te hebben en hij gaf haar die door een voorwaartsche beweging van het hoofd. Ik zou gaarne met juffrouw Dixon alleen willen spreken, snauwde Carson. Heel goed. Dat maakt voor mij geen verschil. Armstrong haalde zijn schouders-op en ging heen. Dit weggaan maakte Tresa nog zenuwachtiger. Het ver- eischte al haar wilskracht om de mas kerade door te zetten. Wat heeft hij jou verteld? vroeg Carson. Dat jij ons volgde. Dat je dacht, dat hij mij met geweld weggevoerd had en dat je kwam om mij te redden. Dat is zoo. Is het niet waar? Zy gaf geen antwoord, maar stond met het hoofd gebogen voor hem. Is het waar? N-neen. O, ik wil je wel beken nen, dat ik het was, die hem hielp om te ontsnappen. Vraag mij niet waarom. Wah Su nam den sleutel weg op mijn verzoek. Je moet het Wah Su niet kwalijk nemen... hy is zoo aan mij gehecht. JUBILEUM EN AFSCHEID A. HOEFLAKE Wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, juist op den dag, waarop hij 40 jaar bij het Nijver heidsonderwijs werkzaam is, heeft de heer A. Hoef lake zijn ambt neer gelegd van leeraar in het timmeren en vak- teekenen aan de le Ambachtsschool, Nieuwe Haven 95, alhier. Bij zijn afscheid in de bestuurskamer der school heeft de waarnemende direc teur, de heer G. Kamp, hem in tegen woordigheid van het voltallige perso neel dank betuigd namens het bestuur der vereeniging „De Ambachtsschool te ’s-Gravenhage”. Namens het personeel bood spreker den heer Hoeflake geschenken aan en voor mevrouw Hoeflake een fraaie bloemenmand. Tenslotte heeft de afscheid nemende jubilaris allen dank gezegd. Was gehecht. Wah Su is dood. Dood! Ook hy volgde jou, omdat hij, evenals ik, dacht, dat je ontvoerd was. Hij stootte op de Maleiers en er ontstond een gevecht. Heb je daar niets van gehoord? Neen, hijgde zij. Och, die ar me Wah! Het is verschrikkelijk... verschrikkelijk! Ja, alles is verschrikkelijk. Je verzoekt mij om je niets te vragen en ik kan niet anders doen dan je ge hoorzamen. Maar al dien tijd voel ik, dat de dingen niet zijn, zooals zij schijnen. Door dezen... dezen man te helpen, plaats jij jezelf in een gevaar lijke positie. Begrijp je dat niet? Ik weet het, maar het heeft zoo moeten zijn. Ik wilde je bedanken, dat je mij achterna gekomen bent. Ook wilde ik je zeggen, dat het beter is niet meer aan mij te denken. Mijn verdere leven is verbonden met... Tresa! juist maar kent! Ik geloof, dat je dat nooit zou kunnen. Indien het mogelijk is, dan zou ik gaarne zien, dat je aan mij dacht... met sympathie. Als er iets niet gebeurd was, dan zou ik nu ge lukkig zijn. Ik vraag je om naar je werk terug te gaan en te trachten te vergeten... Zij kon niet meer verder en tracht te haar snikken te bedwingen. Hij greep haar hand en drukte die, maar het volgende oogenblik trok zij haar hand terug en keek zij hem met haar groote smeekende oogen aan,. hang offkier-vlieger J. M. Uytenhoudt ka gebouw Excelsior aan de Zee straat, sprak gisteravond de officier- vlieger der Kon. Ned. Marine J. M. Uytenhoudt, luitenant-ter-zee 2e klasse, voor de Kon. Ver. „Onze Vloot”, over den marine-luchtvaartdienst in Neder land en Ned.-Indië; Wat zou een moderne vloot zonder vliegtuigen, zonder luchtverkenning zijn, vroeg spreker. Door de techniek moet men meer tijd hebben om een manoeuvre mogelijk te maken, doch diezelfde techniek heeft het vliegtuig gehaat. Mijlen vooruit speurt het vliegtuig, de radio brengt de mededeelingen van den waarnemer over. Zonder vliegtui gen zou de vloot blind zijn. Op 21 Augustus 1917 werd de M.L.D. geboren. Heden kan met trots gewezen worden op deze organisatie, welke een nol speelt bij de verdediging van Indië en moederland. De M.L.D. te Nederland is ondergebracht in De Mok, De Kooy, Schellingwoude en Veere. De eerste op leiding met landvliegtuigen vindt plaats op De Kooy. Op De Mok wordt de opleiding voor watervliegtuigen ▼oortgezet. De oorlogstaak van de M.LJD. is in de eerste plaats verken ning op verren afstand. Er moet gezorgd worden, dat geen vtjandelijke schepen zich in onze wate ren ophouden. In Ned. Indië is de neu- traliteitshandhaving door de geweldige afstanden nog moeilijker, maar ander zijds is het vliegtuig hier het meest op zijn plaats. Da techniek bracht ook weer vlieg tuigen die een actief deel in den strijd kunnen hebben in den vorm van bom menwerpers en torpedovliegtuigen. Naast vliegers en waarnemers zijn te legrafisten en vliegtuigmakers noodig. In Indië zijn als verkenners 60 3-mo- torige Domiers in dienst gesteld. Zij kunnen 10 uur in de lucht blijven bij een kruissnelheid van 240 k.m. De maxi mum snelheid bedraagt 335 k.m. Daar naast heeft men Fokkerbommenwerpers Waartegen hier in den lande het accent is gelegd op de Fokkertorpedovliegtui- Abonnementsprijs uitsluitend voor <mze abonné’s 63 cents per drie maanden. Postabonnementen voor btonenfend ƒ0.90, buitenland ƒ1.30 per 3 mnd. bij vooruitbetaling. Men kan zich ook bij den couranten bezorger abonneeren. Heden is het nummer van 31 April verzonden. Zeer druk bezochte receptie Gisteren vierde, zooals bekend, de voorzitter der Kamer van Koophandel en fabrieken, de heer A.G. Verbeek, zijn 70sten verjaardag. En welk een populariteit de jarige in onze stad geniet, bleek in de middaguren toen te zijnen huize een receptie werd ge houden. De belangstelling kwam niet alleen van de zijde van den handel en industrie. Gezien de activiteit, die de 70-jarige ook op ander gebied ont plooit, kwam men uit onderscheiden kring zijn opwachting maken. Een on telbaar aantal bloemstukken stond in de receptie-salons opgesteld. Er waren er o.a. van het bestuur van de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Han del, bestuur van de Vereeniging voor Handel, Nijverheid en Gemeentebelan gen, personeel Twentsche Bank, Hore- caf, bestuur Algemeene R.K. Werkge- vers-vereeniging, bisdom Haarlem en van tal van particulieren. Van hen, die kwamen gelukwenschen, noemen wij den burgemeester, mr.S. J. R. de Monchy, mr. J. A. N. Patijn, oud-minister van Buitenlandsche za ken en oud-burgemeester van de resi dentie, prof. ir. C.I. v.d. Bilt, wethou der van Onderwijs en oud-voorzitter van de Vereeniging van Handel, Nij verheid en Gemeentebelangen, mr. J. Claringbould, secretaris en mr. Th.O. Palte, adj .-secretaris van de Kamer van Koophandel, M. Kropveld, voorzitter van de afdeeling Kleinbe drijf der Kamer van Koophandel, de heeren van Heyst, industrieel, mr. L. M. de Meester, directeur Intern. Ka mer van Koophandel, mr. R.H. Wolt- jer, directeur en P.J. d’ Artillac Brill, bestuurslid van de V.V.V. ’s-Graven hage, Jos. de Boer, rector R.K. Ly ceum; A. v. Kesteren, oud-Raadslid, voorzitter van de vereeniging „Onder neming en Vrijheid”, de heeren Men- sinch en Greup, resp. voorzitter en secretaris van de Kamer van Koop handel te Amsterdam; jhr. I.L. van den Berch van Heemstede, vice-voor- zitter Kon. Ned. Ver. voor Lucht vaart; H.D. de Vries, voorzitter van den Haagschen Bond van Makelaars in Onroerende Goederen; V.v.d. Graap onder-voorzitter van de Kamer van Koophandel te Utrecht, jhr. mr. W. C. Six, chef van ’t kabinet van den bur gemeester; den gezant van Brazilië, Z.Exc. O. Moraes Barros en mevrouw, benevens den eerste secretaris dier le gatie, den heer Golgao Duenno; den eere-voorzitter van den A.N.W.B., den heer Edo Bergsma; dr. L.G. Korten horst, alg. secr. R.K. Werkgeversver- In de Wieringschestraat is gisteren het 3-jarige jongetje G. B. tegen een aldaar stilstaande dokters auto geloopen, tengevolge waarvan het den linkerarm kneusde. De geneesheer, aan wien de auto toebehoorde, vervoerde het kind, dat in de Wieringschestraat woonachtig bleek te zijn, naar het Juliana-kinder- ziekenhuis, alwaar het ter observatie is opgenomen. POLITIE VRAAGT INLICHTINGEN. Op Donderdag 4 April j.l., des na middags omstreeks 5.30 uur, had op de Riouwstraat voor perceel 183 alhier, een aanrijding plaats tusschen een auto en een rijwiel. De bestuurder van het rijwiel (militair) scheen aanvan kelijk geen letsel te hebben bekomen, doch moest in den loop van den avond in een ziekenhuis worden opgenomen. De commissaris van politie van den justitieelen dienst C verzoekt den auto bestuurder, alsmede getuigen van deze aanrijding, zich voor het geven inlichtingen te willen vervoegen zijn bureau Javastraat 18, alhier. Bijeenkomst oecumenische VEREENIGING In de Doopsgezinde kerk hield Woensdagavond de Haagsche afdeeling van de Oecumenische vëreëniging in Nederland een bijeenkomst voor jonge ren. Na het gemeenschappelijk zingen van twee verzen van Gezang 198 heeft de voorzitter der afdeeling, ds. J. Henri Ledeboer, een inleidend woord gespro ken en erop gewezen, dat onder de jongeren in dezen tijd een behoefte aan eenheid bestaat. Die vinden zij in de oecumenische vereeniging. Na gemeentezang was vervolgens het woord aan den algemeen secretaris der U.C.S.V., ds. F. M. Kooyman, die doel en nut van de Oecumenische jeugdbe weging uiteen zette. Spr. toonde aan, dat de versplintering van Christus’ kerk een aanklacht is tegen de Chris tenen. Het is nu de taak der Christe lijke kerk, om over te gaan tot den aanval, om zoodoende paal en perk te stellen aan de godlooze propaganda. Niet alleen de predikanten, doch ook de lidmaten der kerk hebben hierbij een taak. Het Christendom van de daad is belichaamd in de oecumenische bewe ging. Zij brengt onder de jongeren vooral waardeering voor elkander en het beter begrijpen van Christus’ woor den. Uitvoerig ging spr. in op hetgeen eeniging; prof. Meekel uit Delft; den heer L. Neher, directeur Gem. Tele foondienst en zeer vele anderen. Een der leden van de Kamer van Koophandel had voor een aller aardigste verrassing gezorgd, t.w. een voorzittershamer van marsepain. Ook waren tal van schriftelijke ge lukwenschen gezonden o.a. door den minister van Economische Zaken, mr. M.P.L. Steenberghe, van de Kamers van Koophandel te Breda, Zaanland, Zeeuwsche eilanden, Rotterdam, Fries land en de Langstraat. Voorts van de Haagsche Journalisten Vereeniging, van het bestuur van de Utrechtsche Jaarbeurs en van den oud-burgemees ter van Den Haag, jhr. mr. dr. L.H.N. Bosch Ridder van Rosenthal. de naar de met zonlicht overgoten palmen en bloemen. Hoewel zijn ver trouwen in haar zeer sterk was, kreeg het steeds een schok, wanneer zij den naam van dien geheimzinnigen man noemde of op hem doelde. Eén ding moet je weten, sprak zij zacht. Afgescheiden van de mo gelijkheid, dat ik gearresteerd word, bestaat er voor mij geen gevaar... be grijp je mij? Ik kan niets begrijpen. Ik ben ge dwongen te gehoorzamen, zonder te begrijpen. Je doet, alsof Armstrong niet in den moord op je broeder be trokken is, en toch... En toch, twijfel je daaraan. Je gelooft, dat ik de nabijheid zou kun nen tolereeren van een persoon, die mijn eigen broeder vermoord heeft. Dan weet je, dat hij het niet ge daan heeft? Ik weet... dat hij het niet gedaan heeft, antwoordde zij. Maar ik wil hierover niet met jou praten. Hij zei- de, dat je weg zou gaan, wanneer ik je dat vroeg. Ik zou graag zien, dat je nu weg ging... en mij overliet aan datgene, wat de toekomst voor mij in haar schoot heeft. Je... je hebt mij lief gehad? Ik heb je nog lief, antwoordde hij hartstochtelijk. Ik zal je bemin nen tot op mijn sterfbad... Neen, neen. Dat is verboden. Verboden? Wie zou dat verbie den? Het noodlot. Ik... ik zou het ver bieden, wanneer ik daartoe in was, maar ik kan het nietl ken worden echter hier gaarne uitge- I geven en gelezen. Hier spreekt het ra» goede Nederlandsche hart. Spr. eindigde I zijn rede met er op te wijzen, dat de I M geest van den mensch, hoe ook ver- |m| Jou bruutl Je bedoelt, dat je het eou durven wagen...? Ik bedoel, dat wanneer jij je aan zijn genade overlevert, er dan ’n Revecht zal ontstaan... hij is zoo’n ge ëxalteerde idioot. Sedert hij ontwa pend is, kan deze kwestie maar op manier opgelost worden. Verlang iü die oplossing? Zij kon ontkennen, dat er waar- school in deze harde logica en sidderde, toen zij tot de conclusie *wam, dat de ontknooping in haar “aï»den lag. Indien ik mij leen voor deze... misleiding, zweer je my dan, dat hem zult toestaan zonder eenig let- te vertrekken? daT NatuurlÜk- Als hij eenmaal weet, je er de voorkeur aan geeft, by blijven, dan zal hij ophouden met ons te bemoeien. En Murcheson? hièt ^at is een gek en Carson is er Zo° erS °P gesteld om hem te - - ie hifegaan’ dat ik niet begrijp, dat rvoor terugdeinst. Het weekprogramma van 19 t/m. 26 April van het Museum voor het Onderwijs, Hemsterhuisstraat 2E, luidt als volgt: Zaterdag 20 April, 2.30 uur: rondgang onder geleide door de afdee ling Dierkunde; inleiding met licht beelden over „Trek der Dieren”; Zon dag 21 April, 2.30 uur: rondgang onder geleide door de afdeeling Volkenkunde; inleiding met lichtbeelden over „De primitiefste bewoners van Insulinde”; Woensdag 24 April, 2.30 uur: rondgang onder geleide door de afdeeling Vogels; inleiding met lichtbeelden en film over „Pinguins”. heb my ook nooit verbeeld, dat ik dat zou kunnen. Ik... ik zou bij na wenschen, 4at het einde spoedig moge komen. Welk einde? Gerechtigheid. Ik zou gaarne willen weten, hoe ik sta in de oogen van degenen, die myn vrienden waren. Ik zou gaarne willen weten, waar trouw eindigt... Trouw aan... aan Armstrong? Zy gaf geen antwoord, maar staar- Omdat... omdat hij.„ Omdat je denkt, dat hij je lief heeft? Dat is allang afgeloopen. Hij laat zich alleen leiden door een soort van ridderlijkheid. Hij zou voor iedere vrouw hetzelfde doen wanneer hy zich verbeeldde dat zij in gevaar was. Wanneer hij weet, dat er geen gevaar dreigt... Een snik ontsnapte haar lippen en zij gaf hem te kennen op te houden, want de meening, welke hij kenbaar gemaakt had, was dezelfde, die haar al maandenlang achtervolgd had. Zy had geprobeerd die liefde te dooden, en nU scheen het, haar toe, dat zij Drohf1 7^omen geslaagd was. Toch nirt stamelde z^231 d°en’ Wat je w^^ht, HOOFDSTUK XXII. Murcheson komt in actie, van Tres^D^^11^? op de meer verstreek k ti3d meer en koesteren, dat zii ni^°n h’3 hoop geen zou beteekenenOt komen, het- Plan was de verzekLdat 2« niet van strong te bevestigendg.en van Arni' verwachten, dat Ar™. Was niet te toestaan hem te zien S r°ng kaar zou zeker yan zyn zaak wasanneer hÜ niet - en plotseling trad TrSl ^eerklonken gezeld van Armstrong UUlen’ ver’ Zy bleef een paar voet F i f I j 1 - I 1 Het... het is de eenige weg, fluis terde zij. Dit is de allerlaatste keer, dat wij elkander ontmoeten zullen. Dat geloof ik niet. Toch is het zoo. Ik voel, dat er een weg is om uit dit doolhof te geraken, we kunnen dien alleen nog niet zien. De waarheid zal op zekeren dag aan de deur klop pen. Wat je ook moge zeggen, ik zal nooit ophouden te gelooven, dat die vijand je door een of andere bedrei ging in zijn macht houdt. Je vraagt mij om heen te gaan... en ik zal het doen. Maar, wanneer je ooit mijn hulp van noode zult hebben, dan weet je, waar je mij kunt vinden. Ja, als ik ooit je hulp noodig zal hebben, sprak zij droomerig. Hij sprak over dr. Monroe... is hij niet hier? Ik ben hem ergens kwijt geraakt. Maar, Tresa, je weet toch, dat Mur cheson nooit zal rusten, voordat hij Armstrong in zijn macht heeft. Java is niet zoo’n heel groot eiland en Murcheson kan over ongelimiteerde hulp beschikken. Je kunt niet ontko men. Ik Ziedoar het geheim, waardoofl CONDORZEEP dal overvloedig, wollig schuim' geeft, dat lang blijft staan, ea alle vuil losmaakt. De prijs per zwaar 4^/4 Cf. dubbel stuk is slechts jremie-trtfgave van de Courant” 16 pagina’s omvang, ochijnt iedere week. Afgehaald onze bureaux Wagenstraat 37, 5 cent per nummer. 1 4Ü C| z a i o» «t Handelt- mark SS THEESET compleet voor I 5 0 B O N S et is zoo eenvoudig en het leert U, dat worst zulk een aparte, malsché lekkernij kan zijn! Juist bij uit» gesneden worst heeft het dubbel zin, om uitdrukkelijk den naarnl te vermelden van Zwanenberg, zoo alom bekend, als de zaak, die maakt wat smaakt

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 21