OUJrOUt - o 'dooide verzorging van de huid GEMENGD NIEUWS RADIONIEUWS UIT DE OMSTREKEN RECHTZAKEN TWEEDE BLAD, PAGINA 2. TIAAGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 19 APRIL 1940. Aan hel Texelsche strand DE TE MARSEILLE GEARRESTEERDE NEDERLANDERS In overspannen toestand te water INBREKER STEELT PORTEFEUILLE ONDEKWIJS EN KERK TWEE JONGENS DOOR VRACHT AUTO AANGEREDEN LIJK VAN ITALIAANSCH ZEEMAN AANGESPOELD REVISIEVERZOEK VAN POSTAMBTENAAR Kind verdronken AANSLUITING VLIETWEG OP DEN RIJKSWEG YPENBURG-LE1DEN Kind verdronken Een der slachtoffers ernstig gewond gesprongen Onschuldig aan verduistering van 3000 Baby in teil met waschwater verdronken RADIO-PROGRAMMA te Heer-Hugo- kleine handelsvaart de heer J. Veg- den Arm verbrijzeld Arrondissements-rechtbank mr. z 8.35 Folklo- con- SUIKER GESMOKKELD. rsum I Hooge boete opgelegd. benoodigde besluiten te nemen. neutrale D e OVERTREDINGEN DER RECLAME- VERORDENING VAN ZUID-HOLLAND. een den en to.50 Eng. 3.30 Woensdag is het 3-jarig zoontje van den landbouwer S. te Achter-Drempt in een sloot nabij de ouderlijke woning gevallen en verdronken. LEIDSCHENDAM. Ontslagen van rechtsvervolging In het begin van den oorlog is een aantal te Marseille wonende personen in arrest gesteld, verdacht van betrok ken te zijn bij de handelingen van de reederij France Navigation, zoodat zij schuldig zouden zijn aan overtreding van wetten en reglementen, regelende de militaire vorderingen. Na een in structie, die verscheidene maanden duurde, werden drie der gearresteerden, de Nederlanders jhr. Elias van Castri- cum, A. Heesterman en F. Pierlot, voorloopig op cautie in vrijheid gesteld. Na een verder onderzoek zijn zij thans van rechtsvervolging ontslagen. Bos, candidaat te Leiden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Andel de heer G. Dirkse, cand. te Leiden te Rhenen ds. J. v. d. Heide te Broek op Langendijk. Ongeluk met doodelijken afloop Enkele dagen geleden sloeg van den landbouwer H. Stegeman te Lierder- holthuis, gemeente Heino, een paard op hol Stegeman viel van den wagen en kwam voor de wielen terecht, die hem over de borst gingen. In deernis- wekkenden toestand werd de man op- gencmen Thans is hij aan de gevol gen van het ongeluk overleden. P^le-uitzending. 8,30 9.30 VARA- Oké! 11.15 Palmolive is bij uit stek geschikt voor deteere kinderhuid, omdat zij verzach tende o l ij f o l i e bevat Daarom werd Palmolive Zeep ook gekozen voor de beroemde Vijfling Dionne. Moeders, volgt dit voorbeeld! Gebruik Palmolive ook voor Uu> kin deren. Mislukte achtervolging Gisterochtend heeft te Amsterdam een man zich toegang verschaft tot een pension in de Roemer Visscher- straat 43. Hij sloop op de eerste ver dieping een kamer van een der gasten binnen en was juist bezig de zakken in de kleeren te doorzoeken, toen de gaist wakker werd. De dief vluchtte met een portefeuille, waarin ongeveer honderd en dertig gulden was gebor gen. De gast schoot eepige kleeren aan en zette den man n-, doch al spoedig moest hij zijn achtervolging opgeven en de dief kon veilig met den buit ont komen. u. nam. en 1.55 Gra- Conservato- Gisteren is het zevenjarig dochter tje van de familie G. Brouwers te Breda, bij het spelen in de Mark ge raakt. Het kind werd door den stroom meegesleurd en verdween in de diep te, voordat men eenige hulp kon ver- leenen. Na een uur dreggen heeft de politie het lijkje opgehaald. Op den Beekschestraatweg onder de gemeente Beek bij Nijmegen zijn twee jongens uit Nijmegen, die op autopeds den Boterberg kwamen af rijden, onder een juist passeerenden zwaren truck met trailer geraakt. Beide jongens werden zwaar gewond en zijn onmid dellijk per brancard naar het St. Cani- siusziekenhuis te Nijmegen vervoerd. De 12-jarige J. Willemse was er zeer ernstig aan toe. Hij had een zware hersenschudding opgeloopen, beide bee- nen gebroken en inwendige kneuzin gen. Hem werden na de eerste genees kundige hulp de sacramenten der ster venden toegediend. In den loop van den nacht echter is er een kleine ver betering in den toestand ingetreden. Men hoopt den knaap nog in het leven te kunnen houden. Zijn vriendje, de 12-jarige Wouters, is er beter afgekomen. Hij liep slechts lichte kneuzingen en een beenbreuk op. Hij is eveneens naar het zieken huis vervoerd. De rijkspolitie en de gemeentepolitie van Ubbergen hebben een nader on derzoen ingesteld naar de oorzaak van het ongeluk. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. Ter hoogte van paal 28 is gister middag aan het Texelsche strand on der den Burg, het lijk aangespoeld van een zeeman van omstreeks vijftig jaar. Men vermoedt hier te doen te hebben met een Italiaan, aangezien in een der zakken Italiaansch bankpapier werd gevonden. Op een papier werden de namen Maruanus Rovea. Via Della Panteria aangetroffen en bovendien de cijfers 19/2. Het stoffelijke overschot is op last van de politie naar de algemeene begraafplaats te den Burg overge bracht. Vannacht om kwart voor één hoorde een jongmensch, dat in een portiek aan de Nieuwe Achtergracht te Am sterdam afscheid van zijn aanstaande wederhelft nam, een plons. Hij keek in de gracht en zag daar een 20-jarig meisje, dat in nachtgewaad te water was gesprongen. De jongeman sprong haar na om naar te redden, doch ontmoette bij zijn reddingspogingen sterk verzet van de overspannen drenkelinge. Niettemin slaagde hij erin, haar op het droge te brengen. Zij was korten tijd bewuste loos, doch de geneeskundige dienst slaagde er door kunstmatige ademha ling spoedig in, het bewustzijn te doen terugkeeren. De jongedame is daarna met droge kleeren opnieuw onder de wol gestopt. Onderling vertrouwen Diefstal ten nadeele van ambtena ren belast met zegelverkoop was aldus het request op het hoofd postkantoor te Amsterdam, speciaal voor ingewijden, zoowel overdag als ’s nachts, mogelijk. Overdag, omdat door de kleine behuizing, het in- en uitloopen van ambtenaren en beamb- Het kastje verd. deze Gisteren was in een byouterieën- fabriek in de Nes te Amsterdam een arbeider bezig bij een machine, voor het oprollen van zilver-soldeerdraad. Hierbij kwam hij met zijn arm tus- schen de raderen van de machine. De geneesk. dienst vervoerde den ernstig gewonde naar het Binnengasthuis. De arm van het slachtoffer was geheel verbrijzeld. 11-20 Br.' Vl. 1.J5 «•20 Br. Distr gt—- mster 8.35 -. Fr. In een strafzaak, welke 2 en half jaar geleden voor de Burgerlijke Stand van Loosduinen. BEVALLEN: P. M. Boers geb Bezemer, P. W. Hartman geb. Hazebroek, z. M. van Dijk geb. de Groot, d. E. M van der Hoeven geb. Groenedaal d. A Koene geb. van der Toorn, z. OVERLEDEN: W. van Antwerpen, echtg. van L. v. d. Nol, 81 j. J. Schün- gel, ongeh. vr., 62 j. - ontspan- ningsvereeniging „Semper Avanti” houdt j j o e a «m 1 mm a a 1 orl n w vergadering ten huize Alenburg, van burg Wegens van den l.«. - - - secretariaat aldaar gevestigd Op Zondag a.s. zal de afdeeling aan den bloembollen- marsch te Leiden medeloopen. - Geref. Kerken Drietal te Vleuten: de heer G. van An del, candidaat en hulppredikant te Sche- vemngen; de heer J. S. v. d. Bos, cand. te Leiden; de heer G. Reyenga, cand. en hulppredikant te Pessche. Beroepen te Warns de heer J. S. v. d. Beroepen te Heusden (toez.) ds. A. M, Knottqerus te Ee (Fr.); waard c.a. ds. J. de Bruyn te Gasselte (Dr.) Bescherm Uw teint tegen elke weersge steldheid met olijfolie. Niets overtreft dit natuurlijke middel om de huid zacht en mooi te maken! Palmolive, de olijfolie- zeep, is om deze reden dan ook het beste schoonheidsmiddel en het eenvoudigste. EXAMENS Stuurliedenexamens. Geslaagd voor het examen van stuur man l-'"’- ter. Geen veilige bergplaats Het Lipshangslot, aldus is volgens het revisierequest gebleken, behoeft in het geheel niet te worden verbro ken, om binnen enkele oogenblikken voor een leek op inbraakgebied toe gankelijk te worden zonder eenige merkbare verbreking of forceering. Zonder inspanning en in zeer kort tijdsbestek was de trommel te openen en te sluiten, n.l. door de pennen uit de scharnieren aan de achterzijde van de trommel te schuiven en later weer aan te brengen. in de „kooi” waarin trommel pleegde op te bergen, was eveneens zeer gemakke lijk te openen. Twee schuifdeurtjes, die over elkaar schuiven, geven toe gang. Het eene deurtje is gesloten met een door een overval gesloten hangslot en het andere, waarvan de sleutel al sinds onheugelijke tijden zoek is, door twee schroeven, geboord door deurtje en stijl. Men kan, aldus het request, zonder verbreking in het kastje komen, door van het rechtsche kastje de schroeven van den overval los te draaien of wat nog veel eenvoudiger is de schroeven, waar mee het linkerdeurtje aan den stijl is geschroefd, los te draaien. Beide handelingen kunnen in zeer korten tijd worden verricht. Terwijl de moeder zich even verwij derd had om te kijken naar haar op straat spelend kind, is het jongste kind van de familie Brummer te Almelo, een jongetje van zeven maanden, uit den kinderwagen in een teil met waschwater gevallen en verdronken. Ijlings ontboden doktershulp mocht niet meer baten. De Amsterdamsche politierechter heeft een handelaar te Amsterdam, overeenkomstig den eisch van den offi cier van justitie, veroordeeld tot ƒ500 boete, subs, drie maanden hechtenis- straf, wegens het vervoeren en in bezit hebben van een partij van 2795 kilo gram suiker, zonder dat deze gedekt was door de noodige papieren, zooals vereischt in het Crisisbesluit van 1933. De politierechter noemde de hier verdachte handelingen onwettig en on- sociaaL De caféhouders A. P. V. en J. J. V. te Voorschoten, waren in appèl geko men van een door den kantonrechter te Leiden gewezen vonnis, waarbij aan ieder hunner een geldboete van zes gul den was opgelegd, bij nietbetaling te vervangen door twee dagen hechtenis, omdat zij aan een hun in eigendom toebehoorende schuur, staande in het landelijk gedeelte der gemeente, in de nabijheid van het daarbinnen gelegen, door hen geëxploiteerde café-restaurant „De Oude Vink”, verschillende borden en biljetten voor reclame-doeleinden zouden hebben bevestigd gehad, zonder in het bezit te zijn geweest van een door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland verstrekte vrijstelling van een in de betrokken verordening vastge legd reclameverbod. Het O.M. had bevestiging geëischt van het vonnis van den kantonrechter. De rechtbank legde met betrekking tot één enkele reclame een geldboete op van zes gulden. Voor het overige werden appellanten vrijgesproken, resp. van rechtsvervolging ontslagen. PROGR. GEM. RAl)lODlSTRmjjTUj Zaterdag 20 Aptjj Progr. I. Alle uitz. van Hik™„„ Progr. II: Alle uitz. van Hilve^1™ 11 Programma m 9.50 1-20 r 5.35 Br. •andzender ten en de inrichting der kooien, het moeilijk is de situatie regelmatig te overzien. Het bureel zelf en de kooien konden niet voldoende worden afge sloten en stonden meestal open. Alles was dan ook op onderling vertrouwen gebaseerd. Er was wel eens een peri ode van ca. 20 minuten, bij het in dienen van aanvragen van poststuk ken voor den volgenden dag, dat verd. zijn kooi onbeheerd liet. De deskun dige, die naar de afsluiting van trommel en kastje een onderzoek instelde, kwam tot de volgende con clusie „Een ambtenaar, die zijn waarden in een dergelijke trommel en een der gelijk kastje moet bergen, kan z.i. nooit verantwoordelijk worden gesteld voor hetgeen daar gedurende den nacht wordt bewaard. Een hangslot mag voor afsluiting zeker niet worden gebruikt.” Mr. Keune ontwikkelde nog een aantal gronden tot revisie, waarna hij het request besloot met het ver zoek de zaak opnieuw door een ander gerechtshof te doen onderzoeken en te bevelen, dat de straf nog niet ten uitvoer zal worden gelegd. een rechtbank te Amsterdam diende en welke daar na in Maart 1938 door het gerechts hof in de hoofdstad werd behandeld, is thans bij den Hoogen Raad een ver zoek tot revisie ingediend. Deze zaak heeft vooral in postale kringen veel opzien gewekt. Het be trof hier n.l. den 50-jarigen C. J. L., die als post-ambtenaar opzettelijk geld of geldswaardig papier, dat hij in zijn bediening onder zich had, zou hebben verduisterd. In het voorjaar van 1936 ontdekte men in de kas van dezen loket-amb- tenaar van het hoofdpostkantoor te Amsterdam, een tekort van 2993.86. Er was een anonieme brief binnenge komen bij den directeur van het be treffende postkantoor; met druklet ters stond op het papier „kas L. ver toont een groot tekort”. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld en inderdaad bleek bijna 3000 uit L.’s kas verdwenen te zijn. Met alle klem ontkende verd. Nooit had hij een cent ten eigen bate aan gewend. Hij opperde vele veronder stellingen: misschien had iemand uit het publiek in een onbewaakt oogen- blik kans gezien, een greep in zijn kas te doen. Misschien ook had een zijner collega’s van de gelegenheid gebruik gemaakt. Er werd niets gevonden, dat er op wees, dat verd. groote of bijzondere uitgaven had gedaan. Wèl had hij al eens eerder een tekort in kas gehad, doch dit had hij zelf aan gezuiverd. Verd. werd gedagvaard; hij diende een bezwaarschrift tegen de dagvaar ding in, een bezwaarschrift, dat tot in hoogste instantie werd behandeld, doch dat slechts tengevolge had, dat de zaak naar de openbare zitting werd verwezen. De rechtbank legde zes maanden gevangenisstraf op; het Hof echter verdubbelde de straf en veroordeelde den ambtenaar tot een gevangenisstraf van een jaar. Het cassatieberoep werd door Hoogen Raad verworpen. Het verzoek. Thans is door mr. H. G. Th. Keune, namens den ambtenaar, een uitvoe rig gemotiveerd revisieverzoek inge diend. Het Hof had o.m. overwogen, dat het verdwenen geld en de geldswaar dige papieren waren opgeborgen in een met een Lipshangslot gesloten ze- geltrommel, welke trommel op haar beurt ’s nachts werd bewaard in een met een hangslot gesloten kastje, en dat het derhalve practisch niet moge lijk was, dat een ander de gelden zou hebben gestolen, zonder verbreking van de sloten. Naar deze mogelijkheid heeft Keune een geheel nieuw onderzoek in gesteld. Over het resultaat heeft een deskundige een rapport uitgebracht. Bij de goedkeuring van de bedrijfsbegrootingen over 1940 werd door Ged. Staten verzocht een Raadsbe sluit te nemen, waarvan de bedoeling is, dat voor 1940 geen teruggave van ge maakte winst, plaats heeft ter vorming van een reserve en dat rentebijschrijving op de bestaande reserve achterwege blijft. Dezen maatregel achten B. en W. ge- wenscht met het oog op de financieele positie der gemeente en B. en W. stellen hierom voor, het ontwerp-besluit vast te stellen. De Emmabloemcollecte heeft alhier f 117.74J opgebracht. Dit is ƒ20 meer dan in het vorige jaar. Straataanleg. De N.V. Bouw- en Grond Mij. „Dam- sigt” te Voorburg heeft zich bereid ver klaard, haai medewerking te verleenen voor den aanleg van de straat van de Koningin Wilhelminalaan naar den Vij ver en het doortrekken van de Koningin Emmalaan met de dwarsstraten in aan sluiting op de door de N.V. Stadsuitbrei ding „Noorderkwartier” te den Haag aan te leggen straten, terwijl de N.V. „Noor derkwartier’ zich bereid heeft verklaard de door de N.V „Damsigt” bedongen straat va r den Vijver af en gelegen ten N.O. van het Raadhuis voor haar reke ning doo’- de gemeente te laten aanleg gen. De kosten van uitvoering van den straataanleg van de Koningin Wilhelmi nalaan naar den Vijver en o.m. het door trekken van de Koningin Emmalaan zul len bedragen 40.600, welk bedrag door de N.V. „Damsigt” zonder nadere ver rekening in contanten in de gemeente kas zal worden gestort. De uitvoering geschiedt door de Ge meente De kosten van aanleg van de straat ten N.O van het Raadhuis voor rekening van „Noorderkwartier”, zijn ge raamd op ƒ5976 35. Voor de volkstuin tjes zal noodig zijn een bedrag van 1500; met de voltooiing van de St. Bo- nifaciusstraat een bedrag van 6720.26 en met de verbreeding van de Mauvelaan 4003.30 De totale kosten zullen bedra gen 58.449.91 waarvan voor rekening komt van Damsigt 40.600 en Noorder kwartier 12.346.61, zoodat voor rekening van de Gemeente blijft ƒ5503.30, van welk bedrag nog zal worden terugontvan gen bij de totstandkoming der bebouwing 3930. B. en W achten de totstandkoming van deze werken dermate een gemeentebe lang, da' deze uitgaaf zeker gemotiveerd is en zij stellen den Raad voor de daar voor benoodigde besluiten te nemen. Donderdag 25 April a.s. een leden- van den heer Heurnstraat 71 te Voor- drukke werkzaamheden heer Cariot is voorloopig het DIT JAAR GEEN CHRISTELIJK NATIONAAL ZENDINGS- FEEST. Het moderamen van het bestuur van het Christelijk Nationaal Zendingsfeest heeft, gezien de bijzondere tijdsomstan digheden, besloten, het groote Zendings feest dit jaar niet te houden, o.a. om deze reden dat een in den voorgenomen tijd van het feest optredend oorlogsge vaar en daarmee gepaard gaande beper king van den treinenloop de geheele voor bereiding van he. feest en de daaraan bestede uitgaven nutteloos zou maken Het vestigt nu met te meer nadruk de aandacht op de plaatselijke en classicale Zendingsfeesten, welke nu mede de taak vervullen van het Chr. Nat. Zendings feest. Voorstellen van B. en W. Ten aanzien va.i de totstandkoming van den nieuwen Rijksweg 4a, welke zal wor den gelegd van het Vliegveld Ypenburg af door de gemeente Leidschendam in de richting Leiden hebben B. en W. tegen over den Rijkswaterstaat en in overleg met den Raad de wenschelijkhoid uitge sproken van de totstandkoming tegelij kertijd van een aansluiting op genoem den Rijksweg van den Vliet af, omdat hierin werd gezien een belangrijk ge meentebelang. B. en W deelen den Raad mede, dat blijkens de kostenbegrooting de totstand koming van bedoelden verbindingsweg en het doortrekken van den reeds bestaan- den Parallelweg langs den Vlietweg een uitgaaf vorderen van 25.000, welk be drag vermeerderd moet worden met 1684.57, welk bedrag in 1936 door de heeren Leeuwenburg in de gemeentekas werd gestort in verband met de bouw plannen langs den Vlietweg, die thans niet mogelijk zijn en daarom worden te rug gevraagd Deze kosten ad 25.000 zullen moeten worden gevonden door lee- ning. Het Rijk heeft zich bereid ver klaard den grond voor den verbindings weg aan de gemeente af te staan voor 1. Het werk komt niet in aanmerking om uitgevoerd te worden in werkverschaf fing met rijkssteun. Het ligt in de be doeling, t.z.t. den verbindingsweg door te trekken over den Vliet. In verband met het voorgaande stellen B. en W. den Raad voor te besluiten: tot het maken van een verbindingsweg van den Vlietweg af naar den Rijksweg 4a, alsmede tot door trekking van den langs den Vlietweg gelegen Parallelweg; tot beschikbaarstel ling der hiervoor benoodigde gelden; tot aanvaarding van het Rijk van den voor den verbindingsweg benoodigden grond voor een bedrag van ƒ1; tot het verlee nen van restitutie van 1684.57 aan de heeren Leeuwenburg, tot publieke aan besteding van genoemde werken en tot wijziging der Gemeentebegrooting 1940. Ned Ver. ter bevorde ring der schriftkunst Bij het door de Ned. Ver. ter bevorde-, ring der schriftkunst gehouden examen voor het schooldiploma L.O. eenvoudig sier- en reclameschrift slaagden alhier de volgende leerlingen det H. Hart- school, Paulinastraat 4: Jenny van Bijle- veld, A. M. Th Drabbe (met lof), Hettie J. M. Driedonks (met lof), Ant. Bloemen, Rietje Copray (met lof), Tiny Npote- boom, Ant. Bakker, Bob Nieuwenhuis, Willy Muller, Mary Meloen. Hermien Ho- genelst, Itie Rutten (met lof), Annie van Zijl, Trees de Graaf, Jet Smeele, Lel v. d. Wansen Ludmila Hubatij (met lof), Henny Helgers, Mary Damen, Jopit Boekwijt, Mies van Kasteren (met lof), Corrie Aalbers Elisabeth Jonker, Irène Simons, Nettie Versteege, Trees Korff de Gidts, Els Koster, Elly Kohlsaat, Toetie Güthschmldt, allen alhier; Jetty Sister mans, Wassenaar; Olga Lohle, Rijswijk; Tonnie van Vree. Kwintsheul; Truusje Melis en Rietje Melis, beiden van Veghel (N.Br.) Zaterdag 20 April. Hilversum I 1875 en 414.4 m. K.R.O. 8.uur v.m. ANP. 8.05 tot 9.15 en 10.- Gram.muz. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.uur nam. Ber. 12.15 Musiquette 12.45 ANP, gram.muz. 1.10 KRO-orkest. 2- Voor de jeugd. 2.30 Gram.muz. 2.45 Kin- deruur. 4.Gram.muz. 4.30 KRO-orkest. 5.15 Sportrevue 5.30 Gram.muz 5.45 KRO Nachtegaaltjes. 6.20 Journalistiek over zicht. 6.45 Gram.muz 7.Ber. 7.15 Cau serie „Goddelijke paedagogie” 7.35 Aether- flitsen. 8.ANP. 8.15 Overpeinzing. 8.45 Gevat, progr. 10.30 ANP. 10.40 Causerie „Het onvergankelijke Rijk". 11.1Ö Gram.- muziek. Hilversum II 301.5 m. V.A.R.A 8.— uur v.m. ANP., gram.muz. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Voor arbeiders continubedrijven. 12.uur n.m. Orgelspel. 12.45 ANP i.- Gram.muz. 2.— Esperanto-uitzending 2J0 Muz. causerie. 3.— Reportage 3.30 Gram- muz. 4.— VARA Harmonie-orkest 4.30 Vragenbus. 4.50 tot 5.50 Gram.muz 5.55 Orgelspel en zang. 6.15 Groningschê uit zending. 6.45 tot 7.— Kinderleesclub 7.10 Politiek journaal. V.P.R.O. 7.30 „Mobilisatieproblemen”, toespraak. V.A.R.A. 8.— ANP.. 8.15 P1_ Rosian-orkest. 9.15 Tooneel strijkorkest. 10.— En nu. ANP. 11.25 Cello, zang en orgel ENGELAND 391 en 449 m. Na 10 20 n m °°k..?42 rn. 12.30 uur nam. Ber. 12.50 Uit Italië: Lichte muziek. 1.20 Tarir Band. 1.50 BBC-orkest. 2 30 Se- rie 2.50 tot 3.30 Fabrieksorkest 4 05 nt 4.20 Variété 5.20 tot 5 35 Ber B in rrc orkest. 6.50 Gevar. progr 7 20 8.20 tot 8.40 Ber 8.55 Variété 9 TXk' dienst. 9.50 Tooneel. 10.25 Jack tS Band. 11.20 Ber aclc Harris PARIJS 1648 rn. 12.05 uur nam 12.35 Viool. 1.05 Pianomuziek i .g' mains. 2.20 Muz. causerie m m C}LLatre gel-koor. 2.50 Vroolijk program™' Cello. 4.45 Gentil-ensemble85 n 3'S° 9.20 Tooneel. 10.20 Chansons 10 neel. 11.20 tot 11.50 Lichte muziek KEULEN 456 m. 12.15 uur nam m schenspel. 12.50 Gram.muz 2’20^' tus” progr. 4.— Gram.muz. 4.20 Foiki 9®Yar; progr. 4.45 en 5.50 Gram. 9.20 Zie Duitschlandzender 6,38 tot BRUSSEL Vlaamsch 322 m. 12 30 Omroeporkest. 12.50 tot 1 1'5 u mofoonmuz. 2.20 Orkest van rium van Oostende. 4.55 Omr^rr'ï' 5.50 Gram.muz. 7.20 Cabaret 8 ristisch programma. 8.55 en 9 30 e koor. 9.50 tot 11.20 Grammuz Gemengd BRUSSEL Fransch 484 m. 12.30 Radio-orkest. 12.50 tot I.15' 1.55 Musette-ensemble. 2.20 kwartet. 2.50 Gram.muz. 3.05 Dansmuziek. 4.35 en 5.05 Gram* Wigy-trio. 6.05 Gram.muz. 7 20 vJT “T daten. 7.50 Waalsch cabaret ik °Or Radio-orkest. 9.50 Dansmuziek' --en 11.20 Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER 1571 R nam. Concert. 8.20 Ber 8.50 Pnn.'.i 38 uur eert. 10.20 Ber. Hierna tot 11 20 n'r Concert LOOSDUINEN. Ds. G. Venema zal Zondag a.s. in den morgendienst in de Ned. Herv. kerk (dorp), in verband met zijn benoeming als reserve-veldprediker van zijn gemeente tijdelijk afscheid nemen. In het Gezellenhuis aan de Kijkduinschestraat zal Zondagavond a.s. de installatie geschieden van de nieuwe gezellen. Doordat den B ij z. Vr ij w Land storm weer in bezit is gesteld van de ge weren, zal met de schietoefeningen weer worden aangevangen. Besloten werd ge lijktijdig met de Burgerwacht te oefenen. De K. V. „Samuel” vergadert Zaterdagavond in de consistorie van Leyenburg. Na de Bijbelinleiding, vrij on derwerp en reciteeren. De St. Josephgezellen-vereen. houdt Zaterdagavond in het Gezellenhuis een vrije bijeenkomst voor alle gezellen. De Haagsche Chr. Besturen bond houdt a.s. Donderdagavond een openbare vergadering in het gebouw voor Chr. en Soc. Belangen, Prinsegracht 75. Als spreker treedt op de heer A. Stapel kamp, voorzitter van het Chr. Nat. Vak verbond met het onderwerp „Economische vraagstukken van heden”. Ring Patrimonium ’s-Graven- hage en Omstreken” houdt Dinsdagavond a.s. een vergadering Valkenboschkade 520. De voorzitter van de afd. Scheveningen, de heer L. Jansen, zal een referaat houden over het onderwerp: „Een oude organisatie met een actueele taak in een nieuwen tijd” RIJSWIJK. Arbeiderszangvereen. „Voorwaarts”. Donderdagavond hield de arbeiderszang- vereeniging „Voorwaarts” haar uitgesteld concert in de bovenzaal van Hotel Leeu- wendaal. Medewerking daartoe verleenden het muziekensemble van den heer J. J. Jordaans en de heer M. Vellekoop, bas. De voorzitter, de heer Verkijk, heette de vele aanwezigen, waaronder ook ver schillende vertegenwoordigers van zuster verenigingen, welkom, waarna een aan vang werd gemaakt met het welgekozen programma, In Memoriam van P. Ooms, die een der trouwe leden van „Voor waarts” was, werd het programma ge opend met Trauergesang van Martin Blümmer, dat door het koor gevoelvol ge zongen werd en door de aanwezigen in groote stilte werd aangehoord In de daarop volgende nummers had de vereeni- ging volop gelegenheid te toonen, welke groote vorderingen zij onder de kundige leiding van haar dirigent, den heer C. H Gijsberts gemaakt heeft. Haar prestaties werden dan ook zeer gewaardeerd en met een hartelijk applaus beloond. Kwam het geheele koor goed uit in Panis Angelicus van Cesar Franck, het vrouwenkoor deed dit in het bijzonder in Wiegenlied van Chopin. Het muziekensemble van den heer Jor daans bracht voor de pauze ten gehoore Geschichten aus dem Wienerwald en de Ouverture van Mad. Butterfly, in welke laatste het orkest beter tot zijn recht kwam. Bleek uit enkele extra nummers reeds over wel een goed ontwikkelde bas de heer Vellekoop beschikte, na de pauze viel dit nog sterker ie constateeren in „De macht van het noodlot” van Verdi, waarin de prestaties van het mannenkoor ook goed tot haar recht kwamen. Het programma werd besloten met een potpourri uit „Das Dreimaderlhaus”, die evenals alle nummers veel bijval had. De voorzitter bood aan een dochtertje van den dirigent bloemen aan. 8.— uur v.m. Br. VI. 8.20, s Eng. 11.20 ‘Pauze 11.50 Ene 12.20 uur nam. Br. Fr. i.fn Duitschlandzender. 3.50 Parijs 4.20 Eng. 5.10 ‘Danmarks Rarti7 Fr 6.05 Eng. 6.50 ‘Duitschl- 7.20 ‘Pauze 8.20 Br. Vl. 10.20 Eng. 11.20 Parijs. Ptlrijs. 10,35 Programma IV. 8.— uur v.m. Br. Fr. 8.20 Duitsoki der. 9.20 Parijs 11.05 Pauze 1onla^dzen' 1.15 uur nam. Keulen. 1.25 r' v' Br Fr. 4.20 Br. Vl. 3.50 Keulen’ Fr 4.55 Br. Vl. 7.20 Gem. R ‘Danmarks Radio. 8.15 ‘Beromür Br Fr. 9.20 ‘Beromünster. 9 m o* Eventueel ander station. Br’ Een mooie, jeugdige teint is een eerste vereischte wanneer men als vrouw wil behagen. Pas daarom de schoonheids- behandeling met Palmolive Zeep toe: Masseer Uw gezicht, hals en schouders, tweemaal daags, 's morgens en 's avonds, met hsar overvloedig schuim. uur nam. Gram.muz. Saxophoon- z*ng. 3.30 -J muz 5.35 8.35 10.35 'tot De dienst is gedaan! Nu heer lijk wasschen met Palmolive, de beroemde olijfolie-zeep Haar fijne schuim reinigt de huid grondig, omdat het door dringt tot in de kleinste poriën. Probeer het eens! Koop van daag nog een stuk. Palmolive is in vrijwel alle cantines ver krijgbaar

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6