BIOSCOPEN RADIONIEUWS INGEZONDEN HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 20 APRIL 1940. DERDE BLAD, PAGINA 2. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. RADIO-PBOGRAMMA VEREENIGINGEN „DOOR EENDRACHT EN STUDIE” GORDEL J. ROUSSEL s-Gravenhage. Noordeinde 21 ImsterdamHobbemaatr. IS „5.000.000 zoeken een erfgenaa m”. „Het schip der ver vloek i n g”. Hij brengt Maandag 22 April. Hilversum II. 301,5 m. 10.Morgenwijding. V.A.R.A. André Zondag 21 April. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. zeer Bas- door PROGR. GEM. RADIODISTRIBUTIE. Zondag 21 April. Programma III. van Programma IV. 9.20 Radio. maar aan het einde van de voorstel- Et 11.05 Eventueel ander station. zij in Olympia Het dierlijke in den •n e n s c h”. ..London Melody'' De boeken van Zola, waarin hij de erfe lijkheidstheorie een groote rol laat spe len. hebben tientallen jaren in het mid delpunt der belangstelling gestaan. Ook Passage. „Ni n o t c h k a”. De „lachende Greta Garbo”, in de groote schlager „Ninotchka” wordt in Passage theater geprolongeerd. Studio. „De Dag van Morge n”. In Studio-theater wordt deze week de prachtige film „De dag van Morgen”, met Irene Dunn en Charles Boyer in de hoofdrollen geprolongeerd. groep behooren het bloed af te tapped, om zoo zelf te blijven leven. Door het doortastend optreden van een reporter, wordt een verpleegster, het 3e slachtoffer, na vele angstige en spannende momenten gered en dr X. gedood. Een film voor menschen. die van griezelen houden' Voor de pauze Fox Mievietone Nieuws en de film „Donker Londen”. Hierin wordt een meisje vermoord. Haar vroegere vriend, Algemeen programma van de V.A.R.A, 8,— uur v.m. ANP. Gram.muz. V.P.R.O. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER PLUIMVEEHOUDERIJ Dezer dagen hield de Vereeniging tot Bevordering der Pluimveehouderij, alhier, in plaats van haar gewone maandelijksche vergadering in één der zalen van de C. J. M V.. Prinsegracht, alhier, een film avond, met als onderwerp: „Kleine roof dieren in eigen Hof’. Deze druk bezochte vergadering bood veel leerrijks, dank zij de welwillende medewerking van den heer J. Luberti te Wassenaar. N.C.R.V. 8.30 uur v.m. Morgenwijding. Casino „Cassidy onder de boeven” Een onstuimige Wild-West-film, waarin alles op dit gebied ooit vertoond verre overtroffen wordt, is de rolprent Cassidy onder de boeven, met William Boyd, Al Ferguson en Russell Hayden in de hoofd rollen. Bij een overval op een bandieten bende wordt Buddy Cassidy. die den poli tiechef helpt, doodgeschoten. Een broer van den vermoorde komt schoon schip maken; hij neemt een anderen naam aan en geeft zich in ’t dorp uit voor iemand die niemand en niets vreest. Al spoedig beginnen de bandieten zijn concurrentie te vreezen en zij trachten hem voor zich te winnen. Cassidy stelt zich zoogenaamd in dienst van den ,Wolf” den hoofdman der bandieten, die door zijn vermomming haast onkenbaar is. Als tweede hoofdfflm werd het tweede deel van de rolprent „Het Duivelspaard” vertoond. Het voorprogram ma bracht het Paramountjournaal. in onzen tijd kent nagenoeg ieder, die be lang stelt in de Fransche literatuur, deze werken met hun prachtige taal en fel be wogen geschiedenis. Geen wonder, dat de Fransche filmindustrie Zola’s boeken tot thema van haar films heeft uitgekozen. Le Béte humaine” („Het dierlijke in den mensch”) is er een van. De hoofdrollen spelen Simone Simon en Jean Gabin. Het is een vreemd, beklemmend meesterwerk geworden, waarin de Fransche geest en het Fransche temperament hoogtij vieren. Naast het uitstekende spel van Jean Gabin, Simone Simon en enkele anderen, werden we getroffen door de fraaie foto grafische opnamen. „London Melody”, met Anna Neagle, is de tweede hoofdfilm. Het is een mo derne romance van een zigeunermeisje en een hooggeplaatsten, rijken man. 8.30 uur v.m. Br. VI. 10.20 Keulen. 10.50 Eng. 12.20 uur nam. Br. Fr. 1.10 Eng. 3.25 Br. Fr. 4.20*) Pauze. 4.35 Eng. 5.05 Br. VL 6.05 Eng. 6.20 Br. VI. 9.30 Eng. 10.05 Parijs. 10.50*) Boedapest. 11.05 Parijs. Centrum „Tusschen twee Oceanen” „Het mysterie van de zwarte kat” Bovengenoemd theater brengt ons deze nieuwe speelweek een reprise van het be langrijke Paramountproduct „Tusschen twee Oceanen” een product dat doet be grijpen hoe het Amerika van thans op gebouwd is geworden door mannen wier, vrees en twijfel vreemd waren. De hoofdrollen worden op uitmuntende Princesse „De laatste kus”. Bette Davis is ongetwijfeld een der meest fascineerende figuren van het witte doek. Ontroerend en vaak grootsch is haar spel en wanneer haar de gelegenheid wordt geschonken, haar veelzijdig talent uit te leven in een belangwekkend scena rio als „De laatste kus”, kan men slechts, geboeid toezien en toehooren. Ze is in deze film een tragische jonge vrouw, wier liefde wordt versmaad en wie slechts een onwettig kind overblijft uit een periode van surrogaat liefde van den kant van den man Om het kind, een meisje, een goed tehuis te geven, staat zij het af aan haar nicht, die het verwent en bederft en dat de eigen moeder, een „zure oude vrijster” noemt, als deze tracht goed te maken, wat de nicht bederft. Als de baby volwassen geworden is, opgegroeid in onwetendheid wie haar ware moeder is, en lief gaat hebben, is het de nicht, die deelt in de geheimpjes en de moeder staat weer op den achtergrond. S.echts als het meisje gaat trouwen is de laatste kus voor de eigen moeder, maar dan nog op ver zoek van de nicht Naast Bette Davis dient in deze men- schelijke, ontroerende film vermeld, een mooie rol van Miriam Hopkins. Het voorprogramma is van het gebrui kelijke, goede gehalte. Rembrandt „Leven in de brouwerij” De bekende filmkomiek George Formby is in deze rolprent drukkersgezel, die in zijn vrijen tijd voor amateur-detective speelt. Hij is specialist in het maken van vingerafdrukken en dit komt hem te pas bij het opsporen van een bende, die val- sche bankbiljetten vervaardigt in de „blauwe brouwerij”. George en zijn kame raad Bill zetten op oerkomische wijze daar den boel zóó op stelten, dat de zaal er van davert. Ook in andere scènes, te veel om op te noemen, weet deze komiek die tevens acrobatische toeren verricht en af en toe niet-onverdienstelijke liedjes zingt de lachers op zijn hand te krijgen. Vooraf draait „De roos van Rio Grande’ een romantische historie, vol spannende avonturen, waarin de misdaad gewroken en de deugd beloond wordt. Een amu- sements-program, dat volle zalen zal trek ken. van het recht en de waardigheid van het par lement. Een film, die niet alleen indruk maakt op den toeschouwer, doch hem vaak doet schaterlachen om de werkelijk knappe vondsten. Hiertegenover staat weer een slot vol treffende tragiek. In het voorprogramma uitgebreid bin nen- en buitenlandsch journaal, alsmede een komische film „Geheugendefect” Roxy „Union P a c i f i c”. „De Vlucht der Verlorenen”. Onder de bekwame regie van Cecil B. de Mille is de film „Union Pacific" tot een meesterwerk geworden. Het verhaalt ons den geweldigen strijd tusschen twee spoorwegmaatschappijen in de zeventiger jaren. Er wordt een lijn gelegd, welke Oost en West van de Vereenigde Staten zal verbinden De ontzaglijke moeilijk heden, hiermede gepaard gaande zijn op de filmstrook vastgelegd Naast het moei lijke terrein zijn er de Indianen, de sneeuw en niet te vergeten een sluw heer, die met zijn speelhuis de arbeiders van hun werk tracht weg te lokken. Joel Mc. Crea treedt hier tegenop, met zijn rap pistool en snelle vuist. De andere hoofd rollen werden bezet door Akim Tamiroff en Barbara Stanwyck’ De tweede hoofd film „De Vlucht der Verlorenen”, is een vliegfilm. waarin een gezelschap piloten, die allen wat op hun kerfstok hebben, door een gewetenlooze exploitant gedwon gen worden hun leven te wagen in z.g. „vliegende doodkisten”. Dit voortreffelijke programma werd voorafgegaan door het Polygoon filmnieuws. Flora „De terugkeer van Dr. JU’ „Donker Londen”. Dr. Flegg heeft een uitvinding gedaan om dooden weer tot het leven terug te brengen. Hij maakt dr. X. weer levend, die nu als een vampier rondgaat om Progr. IAlle uitz. van Hilversum IL Progr. IIAlle uitz. van Hilversum L N.C.R.V. 5.05 Gewijde muziek. 5.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek. Plaatsing van ingezonden stukken be teekent niet, dat de redactie het met ten inhoud eens is Zij kan alleen dan overwogen worden, als naam en adres van den inzender ons volledig bekend zijn. Red. tog graHï loeiendingvond»brochure „Lef op Uw buiUljr»’’ JiMinnt i -iitim—ri ijm— POSTDUIVENHOUDERSVEREEN, .„SPOORWIJK EN LAAKKWARTIER”. Zondag 14 April hield bovengenoemde vereeniging een onderling concours van Gorcum uit. Afstand 52 k.m. In concours waren 191 duiven. De vogels werden te 10 uur in vrijheid gesteld en bereikten hun hokken als volgt: C. J. de Zwart 1, 2, 4, 11, 12, A. Mieras 3, 14, 23, 28, 32; J. J. Schutte 5, 21; J. W. Arends 6, 13, 18, 38; F .F. Brink 7; C Walle 8, 35, 36, 44; P. Dispo 9, 16, 27, 42; G. Slabbekoorn 10, 20, 31, 41, 43; W. F. Coenen 15, 25; D. A. Klaassen 17 en overduif; H. Hommerich 19; L. J. Siemons 22, 29, 37, 46; Th. v. Deursen 24, 30; A. Mansveld 26, 33, 45; J. J. Duran 34, 39; Ph. A. Aerssen 40; T. van Putten 47 De eerste duif werd geconstateerd om 11 uur 4.18 en de laatste om 11 uur 30.33. Aangewezen duif werd gewonnen door den heer C. J. de Zwart met no. 1. Rex „Vlammende harten”. Deze week draait in Rex een film van uitzonderlijke kwaliteiten. Bette Davis en Leslie Howard vervullen hierin de hoofdrollen en eens te meer blijkt, dat zij tot de besten behooren van de Ameri- kaansche film-artisten. De film heeft geen alledaagsch gegeven en doet somtijds wat vreemd aan Men vraagt zich af, waar de schrijver heen wil met het verhaal en hoe hij tot een bevredigende oplossing wil komen. Hoe verder de film echter vor dert, hoe meer men de bedoeling begrijpt en waardeert. Vooral de stille overeen komst in gedachten tusschen de twee zoo geheel verschillende typen van den dich ter en den gangster is zeer goed weer gegeven Ook de verhouding tusschen dezen dichter en het meisje uit de woes tijn, dat tenslotte de oorzaak van zijn dood wordt, is prachtig geteekend. De film is boeiend en spreekt tot een ieder, die ontvankelijk is voor waarachtige film kunst. Het voorprogramma bevat het nieuws uit binnen- en buitenland, een aardige teekenfilm en een musical. REVUE- EN TOON’EELGEZELSCHAP „DIE HAGHE”. Bovenstaand gezelschap geeft op Za terdag 27 April as. een tooneeluitvoering in theater „Excelsior”, Zeestraat. Opge voerd wordt „Vrijgezellen”, een blij ver- lofgangersspel in 3 bedrijven door M. H. du Croo. De regie is in handen van den heer J. B. W Herrie. De avond wordt besloten met een bal, waaraan medewerkt het bekende dance- orchestra „The Melody Makers” Amicitia „H et meisje van Parij s”. „De pionier van Kentucky”. Het programma vangt aan met buiten landsch nieuws door Fox Movitone. Dan als eerste hoofdfilm „De pionier van Kentucky”. Een interessante geschiedenis van kolonisten uit de 18e eeuw. Het is on gelooflijk met welke ontzettende moeilijk heden deze menschen te kampen hadden. Vooral van de roodhuiden hadden ze veel te verduren. Als zij vijf maanden in een nieuwe nederzetting woonden, werden zij weer overvallen en trokken zij weer ver der naar nieuw land. Na de pauze de oerkomische film, „Het meisje van Parijs”. Ze gaat als versteke- linge naar Amerika, en wordt door 4 jonge mannen voor de politie verborgen, aange zien zij niet naar Frankrijk terug wil. Deze 4 die een jazzband vormen, brengen de lachspieren danig in beweging. Het slot is dat de charmante verstekelinge trouwt met één der 4, Lily Pons is het Parijsche meisje en laat ons genieten van haar prachtig stemgeluid. „KUNST NA DEN ARBEID” De letterlievende vereeniging „Kunst na den Arbeid” bestaat dit jaar 65 jaar. Ter gelegenheid hiervan zal zij op 24 April a.s. een groote tooneeluitvoering geven in het gebouw „Pulchri Studio”, Onder lei ding van P. Recourt jr. zal worden opge voerd: „De Wrekende God”, detective-spel in vier bedrijven door Eduard Veterman Deze voorstelling wordt tevens gegeven ten bate van „Het Marine Rampenfonds”, terwijl ook deelgenomen wordt aan de landelijke en plaatselijke competitiewed strijden, uitgeschreven door den Alg Ned Dilettanten Tooneelbond. De vereeniging zal tevens het feit herdenken, dat de hee- ren P. Ouwehand en P. Recourt jr. resp. 25 jaar voorzitter en regisseur zijn. Mijnheer. red Uw Figuur en spoor vooral ook de gezondheid van Uw onderlijfs-organen door het dragen van een De Tooneel- en Cabaretvereeniging D.E.E.S. „Door Eendracht En Studie” gaf Dinsdagavond j.l. voor een geheel ge vulde zaal in Musica, Delftschelaan, een uitvoering. De avond werd geopend door den heer J. Kuivenhoven, die een bijzon der woord van welkom richtte tot de jury, de heeren Henri van Eysden jr., Ernst Groeneveld, Roelant van Ruyven en H. J. van Rijswijk, mevr. wed. de Vlet ter, bestuur van den A.N.D.T. en tal van afgevaardigden van zusterverenigingen. Met het volksstuk in vier bedrijven „Zeemansvrouwen” van Herman Bouber, heeft D.E.E.S. evenals enkele maanden geleden, zich weder van haar beste zijde laten zien. Dat het publiek meeleefde, bewees het applaus aan het einde van de voorstel ling. LUCHTBESCHERMING. Hoewel vreezend, dat de reeks van in gezonden stukken over de luchtbescher ming eentonig begint te worden, verzoek ik u toch onderstaand stukje te willen plaatsen. „Eind 1939 was de ziekendragerscursus waarbij ik geplaatst was, en welke uit 6 lessen bestond, geëindigd. Hierop volgt een cursus E.H.B.O. Op het oogenblik dus ruim 3 maanden later, heeft niemand van dezen cursus iets nader gehoord. Waar er nu zoo geklaagd wordt over te weinig vrijwilligers, waarom dan al thans niet getracht de menschen, die zich reeds beschikbaar hebben gesteld, actief bezig te houden. Drie maanden beteekenen onder de hui dige tijdsomstandigheden héél veel en in dien verloren tijd had men een groep vrijwilligers verder kunnen bekwamen, terwijl nu niet alleen het geleerde weer vergeten wordt, maar bovendien de animo er uit gaat. Indien er geen doktoren genoeg zijn, kwame oefenen. E.H.B.O. thans spoedig zullen aanvangen, eindig ik met dank voor de plaatsing. ..ZÏEKENDRAAGSTER” Naar aanleiding van bovenstaand inge zonden stuk wordt door het Haagsche afd bestuur van de Ned. Ver. voor Luchtbe scherming het volgende opgemerkt: Aangezien allereerst behoefte bestond aan ziekendragers werden deze in grooten getale opgeleid. Den deelnemers werd een E.H.B.O. cursus in uitzicht gesteld, doch niet beloofd óf en wanneer deze zou plaats kunnen hebben. Dit kon ook niet, omdat het aantal doktoren zeer beperkt en het aantal op te leiden personen zeer groot is. Behalve voor de personen, waarvoor een E H. B. O. opleiding van Overheidswege verlangd wordt, worden echter steeds nog cursussen gehouden voor de overige per sonen. Zoo werden o.a. onlangs 3 derge lijke cursussen beëindigd. Inzendster moet dus nog even geduld hebben. Het wordt noodzakelijk geacht, dat een medicus de E. H. B. O lessen geeft, zoodat aan haar voorstel om de cur sussen door bekwame E.H.B.O.’ers te doen houden, geen gevolg kan worden gegeven Seinpost „Dam des doods”. „De reddende Engel”. Het circusleven is reeds vele malen be schreven en verfilmd, niettemin behoudt het toch altijd zijn eigenaardige boeiende bekoring van romantiek, sensatie, humor en dikwijls als groote factor het ge vaar. Niet alleen het gevaar onder het werk, dat den trapeze-werker en den dompteur vaak bedreigt, maar ook onder linge haat en afgunst. Zoo ook in deze uitstekende Ufa-fihn, waarin we het circusleven achter de scher men zien. Knap spel van Hertha Teiler en Hans Söhnker, de laatste In een zeer ver dienstelijke rol als dompteur. Schitterende staaltjes o.a. van tijger-dressuur. De geschiedenis is interessant, eenigszins te lang om in dit korte bestek te vertellen. Een film die van begin tot einde boeit. Voor de pauze: „De reddende Engel”, eveneens een Ufa product. Een komische geschiedenis met vrij veel verwikkelingen. Nieuws uit binnen- en buitenland ging hieraan vooraf K.R.O. 7.45 Ber. 8.ANP 8.15 Vroolijk progr. 9.Reisbeschrijving. 9.20 Stedelijk orkest van Maastricht. 10.Rococo-octet. 10.30 ANP. 10.40 Epiloog. 11.tot 11.30 Espe- ranto-lezing Hilversum U. 301,5 m. V.A.R.A. 9.uur v.m. Ber. 9.05 Tuinbouwhalfuur. 9.45 Causerie: „Pers-, radio- en muziekcul tuur”. 10.Ber. 10.01 Gram.muz. 10.40 Declamatie. 11.De Krekels. 11.30 Rosian orkest. Asta „De ster van Rio”. In Rio de Janeiro danst een schoone danseres bij opwindende muziek. Zij krijgt van haar verloofde een kostbaren diamant, dien hij gevonden heeft diep in het Braziliaansche oerwoud. Het blijkt echter, dat de steen gevonden is op een terrein van den juweelen-koopman Senor Escobar. Dus verdwijnt de verloofde ach ter de traliën van het gevang en de dia- <nant-handelaar gaat met zijn steen naar Amsterdam, om deze aan een diamant- syndicaat in handen te geven. Van Bra- «ilië verplaatst de film ons dus naar Am sterdam, waarvan we overigens niet meer dan één enkel stadsbeeld te zien krijgen. Het toeval wil nu dat de schoone danseres ook in Amsterdam is en dat zij den steen, menschen, die tot zijn bepaalde bloed- dien zij reeds haar eigendom waande, doch die haar afgenomen was, toen haar ver loofde gearresteerd werd, op slinksche wijze, tijdens een diamant-show laat ver dwijnen. Om dit kostbaar kleinood „de *ter van Rio” draait de geheele geschie denis, doch het eind is, dat de juweelen- koopman zijn „ster van Rio” terugkrijgt fen ook het hart van de schoone danseres wint, alles dank zij de stille hulp van JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. Morgen houdt de Jeugdbond voor Onthouding, afdeeling den Haag, zijn jaarlijkschen prop'.ganda-feestavond in de concertzial van het Volksgebouw aan de Prinsegracht alhier. Het program ma vermeldt o.a muziek, tooneel, zang en dans. 10.20 Piano. 10.50 Declamatie. 11.10 Gram. muz. 11.30 Orgelspel. 12.uur nam. Gram.muz. 12.15 VARA- orkest. (12.45 ANP.) 2.Gram.muz. (3.— tot 3.20 Declamatie). 4.Zang en piano. 4.30 Voor kinderen. 5.Gram.muz. 5.30 tot 6.Orgelspel. 6.05 Orkest „Sylvia”. 6.45 tot 7.Gram.muz. 7.10 Voor de jeugd. 7.30 Viool en piano. 8.ANP. 8.15 Rosian-orkest. 9.10 Ramblers. 9.40 Herha ling luisterwedstrijd. 10.Zang en orgel. 10.40 Cor Steyn’s Accordeon-Band. 11.— ANP. 11.10 Gram.muz. Engeland, 391 en 449 m. Na 10.20 n.m. ook 342 m. 12.20 uur nam. Ber. 12.35 tot 120 BBC-orkest. 2.20 Schotsche dansmuziek. 2.50 Viool en piano. 3.20 BBC-orkest. 3.50 tot 4.20 Variété. 5.05 Liedjes bij de piano. 5.20 Ber 5.35 Radio-film. 5.55 tot 6.20 Dansmuziek 6.50 tot 7.05 en 7.20 Variété. 8.20 Ber. 8.40 Tooneel 9.40 BBC-orkest 10.20 O. Robin’s dansorkest. 11.Piano. 11.20 Ber PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Zang. 12.35, 1.05 en 1.30 Solisten. 2.20 Orgelcon cert. 3.20 Tooneel. 3.50 Cello. 4.20 Chan sons. 4.35 Trio Jean Manuel en zang. 5.35 Zang en piano. 6.25 Concert. 6.50 Tooneel. 8.05 Piano. 9.05 Zang. 9.35 Tooneel. 10.05 en 11.05 Nationaal orkest. KEULEN 456 m. 12.— uur nam. Omroep orkest. 12.50 Populair concert. 2.20 Fa- briekskoor en -orkest. 4.Folkloris tisch progr 4.45 Cello en piano. 5.50 Gr.- muz. 6.35 „Alexander in Olympia”, opéra. 7.45 Muz. tusschenspel. 8.05 Gram.muz. 8.50 tot 11.20 Zie Duitschlandzender. BRUSSEL Vlaamsch. 322 m. 12.30 uur nam. Zang. 12.50 tot 1.20, 4.20, 3.45, 5.50 en 6.35 Gram.muz. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Om roeporkest en -koor. 9.30 tot 10.20 Gram. muz. BRUSSEL Fransch. 484 m. 12.30 uur nam. Dansorkest. 12.50 tot 1.20 Gram.muz. 5.35 Dansorkest. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Sym- phonie-orkest en Omroepkoor. 9.30 Too neel. 10.05 tot 10.20 Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 6.35 uur nam. Literair-muz. progr. 7.20 Omroep orkest. 8.20 Ber. 8.50 Dobrindt’s orkest. 10.20 Ber. Hierna tot 11.20 Concert. slagen is. wordt van den moord verdacht. Hij ziet echter kans om met de hulp van het meisje, dat hij liefheeft de werke lijke dader te ontmaskeren. Twee spannende en emotioneele films. Metropole „Notre Dame de la M o u s e”. „Notre Dame de la Mouïse'* is een be werking van het tooneelstuK van Leclos. ook in onze stad onder den titel is opge- West-End „Levensdan s”. Een verhaal van sombere dramatiek, langzaam klimmend tot een climax van ontroerende spanning en eindigend in een stil sterven, terwijl buiten de natuur ont waakt en een jong medicus zich opmaakt om het succes van zijn leven te behalen. Dat succes zal voor velen de redding beteekenen van wat zijn vrouw den dood bracht. .„Dark Victory” luidt de oor spronkelijke titel van deze merkwaardige film, een opschrift, dat haar strekking duidelijker weergeeft dan „Levensdans”, waaronder zij hier is verschenen. De sterk gedramatiseerde geschiedenis, uit een typisch Amerikaansch scenario voortgekomen, werd door den regisseur krachtig aangezet en door Betty Davis tot het uiterste opgevoerd. Haar spel is vaardig en verraad vooral groote rou tine, met aan het slot een juist afgemeten dosis sentiment George Brent is inge togener, doch minstens even goed. Een film om te gaan zien en daarna lang te onthouden. Tot het aardigste moment in het voor programma behoort, hoe zou ’t anders kunnen, een Walt Disney-teekenfilm. N.C.R.V. 8.uur v.m. ANP. 8.05 Schriftlezing. 8.20 Gram.muz. 10.30 Morgendienst. 11.— Christ, lectuur. 11.30 Gram.muz. (12.tot 12.15 Ber. en 12.30 ANP.) 12.40 uur nam. Amsterdamsch Salonorkest (2.tot 2.35 Voor scholen). 3.Tuio- bouwpraatje. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram., muz. 5.15 tot 6.15 Kinderuur. 6.20 Orgel spel. 7.Ber. 7.15 Vragen in verband met het Paaschfeest. 7.45 Gram.muz. 8.ANP. Intern, overzicht. 8.25 Mannenkoor „Die Haghe Sanghers”. 9.40 Herhaling luister, wedstrijd. 10.ANP, actueel halfuur. 10.30 Apollo-ensemble. 11.25 Gram.muz. 11.50 Schriftlezing. Cineac Verdwijnt het oorlogsnieuws van de journaals? Dit is de vraag, die ieder van de lippen komt, wanneer men het nieuwe programma in Cineac heeft gezien. Géén oprukkende troepen, noch verwoeste ste den en bulderende kanonnen demonstree- ren het huidige tijdbeeld op het witte doek Alleen de gezantenconferentie te Londen, het bezoek van koning George aan de op leidingsschool voor officieren en Ameri- kaansche vlootmanoeuvres in de Stille Zuidzee herinneren aan het feit, dat rond om ons vernieling dreigt. Voor het overige journaals, zooals we die in den „goeden ouden tijd” kenden. Profilty brengt een filmpje vol zonnige voorjaarsstemming, voorts een avondopname volgens nieuw procédé van een lunapark. Een Amerikaan construeerde een motorboot van revolu- tionnaire conceptie. Dorothy Lamour koos een koningin uit de super-schoonen van Californië en zoo meer: sportopnamen, tentoonstellingen. Swing is een element, dat thans den dans beheerscht; daarom liet Fleischer Betty Boop ook swing dan sen en ’t gaat haar goed af opwindend. Interessant is de Pete Smith reportage van de athletische scholing tot Olympiade- kampioen van Glenn Morris. De bekende bioloog prof. Schultze vervaardigde met behulp van de super-vertraagde filmca mera een documentaire over de beweging der dieren; het resultaat is verbluffend. City .Ergens in Nederland.” In het City-theater draait deze week de nieuwe Nederlandsche dr. Ludwig Berger-film „Ergens in Nederland”, met Jan den Hertog, Lily Bouwmeester en Matthieu van Eysden in de hoofdrollen. Het voorprogramma bevat nieuws uit binnen- en buitenland, alsmede een gees tige teekenfilm. Over de hoofdfilm schrij ven wij elders in dit blad uitvoeriger. Corso ,D e Wildzang”. „Vier mannen en een gelofte” De bijzonder aantrekkelijke Deanne Durbin-film „Wildzang” is een reprise, die zeker dankbaar begroet zal worden. Aan de vele waardeerende woorden, die reeds over deze frissche, luchtige film gezegd zijn, behoeven wij eigenlijk niets toe te voegen, de reputatie van de char mante zingende kind-actrice zegt alles. Een film vol levensblijheid, geest en hu mor, juist een film voor dezen tijd. De andere hoofdfilm „Vier mannen en een gelofte”, is niettegenstaande den ern- stigen titel een kostelijk Amerikaansch product, een mengelmoes van humor, sen satie, liefde en intrigues in een razend snel tempo af gevuurd. Het is de geschie denis van vier broers, die de wereld in trekken om den moordenaar van hun vade te vinden en daarbij in de meest gevaarvolle situaties geraken De hoofd- r :llen vervullen Richard Greene en Lo retta Young. wijze vertolkt door Joel Mc Crea, Bob Burns en Frances Dee. ~- Als tweede film gaat de spannende de tectivefilm „Het mysterie van de zwarte kat”, waarin Ricardo Cortez de hoofdrol vervult. Het is een erfenisgeschiedenis, die zich op verrassende en spannende wijze ontwikkelt. Overigens is de kat, die er in voorkomt, niet zwart. Integendeel. Maar het mysterie is er niet minder om. De oplossing ervan is een verrassing, die nie mand verwacht. Het spreekt vanzelf, dat ook ditmaal de detective de politie te vlug af is. Aan beide films gaat een keur van actualiteiten vooraf, een en ander in beeld gebracht door Paramount Sound News en Profilti. POSTDUIVENVEREENIGING T WESTEN. Bovengenoemde vereeniging hield Zon dag j.l. haar eerste concours met oude duiven van Gorinchem uit. In concours stonden 132 duiven, die om 9.30 uur in vrijheid gesteld werden. De eerste duif werd om 11.15.51 opgemerkt, de laatste om 11.50.19 De prijzen werden als volgt behaald: W van Rijn 1, 14 en 15; Hane- graaf 2, 8, 9 en 18: de Bruin 3, 6, 11 en 13; Bekkers 4, 16, 19 en 25, Laanen 5, Heshu- sius 7, 20, 23 en 24; Boers 10; W. Dekker 12 en 22; Verlegh 17; Wieb-Rod. B 21; Al- ting 26. 8.30 uur v.m.*) Danmarks Br. Fr. 11.20 Br. VI. 1.20 uur nam.*) Pauze. 1.35 Br. VI. 4.05*> Pauze. 5.05 Parijs. 6.50 Gem. R. Distr. 8.—*) Pauze. 8.20 Br. Fr. KEULEN 456 m. 12.50 uur nam. Populair concert. 2.20 Concert. 5.50 Gram.muziek. 6.35 Gevar. concert. 7.45 Muz. tusschen spel. 8.05 Gram.muz. 8.50 tot 11.20 Zie Duitschlandzender. BRUSSEL Vlaamsch 322 m. 12.30 uur nam. Dansorkest. 12.50 tot 1.20 en 1.50 Gram. muz. Reportage voetbalwedstrijd. 5.05 Fanfare van Halle. 6.20 Gram.muz. 7.20 Gevar. progr. 9.30 Dansorkest. 10.20 tot 11.20 Gram.muz BRUSSEL Fransch 484 m. 12.30 uur nam. Radio-orkest. 12.50 Gram.muz. 1.35 tot 2.25 en 2.40 Reportage voetbalwedstrijd. 3.25 Dansmuziek. 4.50 Militair concert. 6.15 en 6.35 Gram.muz. 7.20 Voor soldaten 7.50 Piano-voordracht. 8.05 Radio-orkest. 9.05 Accordeon. 9.30 Dansmuziek. 10.20 tot 11.20 Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 6.35 uur nam. Omroeporkest 8.20 Ber. 8.50 Kaiser’s orkest en pianoduo W. Raatzke. 10.20 Ber. Hierna tot 11.20 Concert. K.R.O. 9.30 Gram.muz. 10.Hoogmis. 11.30 Gra- mofoonmuz. 12.15 uur nam. „Ervaringen met de pacht wet”, causerie. 12.45 ANP. 1. Boekbe spreking. 1.20 KRO-orkest. 2.Gods dienstonderricht. 2.30 KRO-orkest. 3. Nederlandsch strijkkwartet. 4.Gram - muz. 4.30 Ziekenhalfuur. TOONEELVEREENIGING „LUCTOR ET EMERGO” De Tooneelvereeniging „Luctor Emergo”, bestaande uit Post-, Telegraaf-, Telefoonpersoneel en anderen, zal op Za terdag 27 April a.s. haar winterseizoen sluiten met de opvoering van „Adel in livrei”, een symphonie van leugens met een slot-accoord in drie bedrijven door Henk Bakker onder regie van K. van Dijck. Aan dezen feestavonu, die in het gebouw „Musica’ plaats heeft, verleent bovendien medewerking „The Happy Fr’“nds Band" onder leiding van den heer M F igter He: geheel zal worden beslo ten met een bal onder leiding van den heer H. Alter. den detective Adriaan, die weinig zegt, die dien ochtend uit de gevangenis, ont- doch veel ziet. Er is spanning, afwisseling en humor In deze film en men krijgt er eenige knappe dansen van La Jane, die de rol /an Concha, de danseres speelt, in te zien. De verschillende rollen zijn goed bezet. Een boeiende, onderhoudende film waar in enkele oude bekenden als Fritz Kam pers en Max Gülstorf weer goed spel le veren „LUSCINIA”. De vereeniging van vogelliefhebbers „Luscinia” alhier. houdt morgenmid dag een bijet .komst in gebouw Ami citia, Westeinde 15. De heer H Bosman uit Ruurlo, keur meester van den A.N.B., houdt dan een causerie over .Samenstelling van Kweek- paren”. Apollo „M étropolitai n”. Onophoudelijk raast de trein door Pa rijs, onder den grond, boven den grond. Hij brengt ö.m. den jongen arbeider Pierre naar zijn werk aan de haven. Uit den trein ziet Pierre hoe voor een bo venraam van een huis een man een Vrouw neerstoot met een dolk. Aan het eerstvolgende station stapt hij uit en snelt met een agent naar het bewuste huis, waar hij den goochelaar Zaltini, den gewaanden moordenaar vindt, en de bekoorlijke jonge vrouw Viviane, die niet gewond blijkt te zijn. Zaltini hangt een hartroerend verhaal op van armoede en ellende en poging tot moord en zelf moord en de goedhartige Pierre geeft hem geld. De dolk neemt hij mee. Het blijkt een tooneeldolk te zijn, want de Zaltini’* hebben slechts een nieuw num mer gerepeteerd; woedend keert Pierre terug ó&ar het huis van den goochelaar, vindt er de jonge vrouw alleenDit ia het begin van een heel korten maar heel hevigen liefdesroman, welken de toe- sebouve^r met gespannen aandacht volgt, •an aatieenschaseling van levendige en tragische tafereelen in allerlei typische milieu’s. Een liefdesromannetje, dat daar mee eindigt, dat Pierre, ontgoocheld, terugkeert tot zijn lief vrouwtje, van wie hij zielsveel houdt, en dat Zaltini de verleidelijk Viviane doodschiet in hun Woning, op het oogenblik dat Pierre uit den voorbijsnellenden trein zijn vrouwtje het raam aanwijst, waar zijn avontuur begonnen is Een mooie, zeer boeiende film, vol af wisseling en met uitnemend, natuurlijk en ontroerend spel van Ginette Leclerc (Viviane), Albert Préjaen (Pierre), An dré Brulé (Zaltini), Anne Lauren (Pier re’s vrouw) en vele anderen. A.V.R.O. 12.uur nam. „Onze weermacht”. 12.25 Duo „Ja” en orgelspel. 12.45 ANP. 1. Da Capo-orkest. 1.30 Causerie ,,De gespro ken mailbrief”. 2.Boekenhalfuur. 2.20 Reportage voetbalwedstrijd. 4.30 Dansmu ziek. 4.55 ANP. V.A.R.A. 5. VARA-orkest. 5.30 Voor kinderen. 6. Sportpraatje. 6.15 ANP. V.P.R.O. 6.30 Toespraak „De V.C.J.C.-kampen". 7.- Nederl. Herv. Kerkdienst. A.V.R.O. 8.ANP. 8.20 Peter Kreuder met zijn so listen. (8.45 tot 9.15 Hersengymnastiek.) 9.35 Tooneel 10.10 Omroeporkest, gemengd koor en solisten. 11.ANP. 11.10 AVRÓ- Dansorkest. 11.40 Gram.muz. ENGELAND 391 en 449 m. Na 10.20 n.m. ook 342 m. 12.— uur nam. BBC Zangers 12.20 Ber. 12.35 Black Dyke Mills orkest 1.10 tot 1.35 Falkman’s Apache-orkest. 1.50 BBC-orkest. 2.50 Orgelspel. 3.20 Gezel schapsspel. 3.50 tot 4.20 Gram.muz. 5.20 tot 5.35 Ber. 5.55 BBC orkest. 6.20 Muz. Lehar-biografie. 7.15 Kerkdienst. 8.05 Zang. 8.20 Ber. 8.40 Tooneel. 9.10 Orgel spel. 9.30 BBC orkest. 10.05 Epiloog. 10.15 Kenilworth-octet. 10.50 Hirsch strijkkwar tet. 11.20 Ber PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Piano 12.35 Zang. 1.05 en 1.30 Cello en piano 2.35 Ensemble .Ars Rediviva” 3.20 Zang 3.35 Chansons 3.50 Tooneel 4.50 Variété 5.05 Lamoureux-orkest en kooi „Amici tia”. 6.50 Operette „Malvina' 9.05 Tooneel 9.35 Zang. 10.05 en 11.05 tot 11.50 R. Le- grand’s orkest. Capitol „M y lucky Sta r”. „De hond van de kerville s”. Twee films vart goede kwaliteit, doch van verschillend genre, de één, vroolijk. vlot, de ander rijk aan ongekende span ning, staan deze week in dit theater op het programma. Sonja Henie, het schaats- wonder speelt de hoofdrol in ,My lucky Star”. Als schaatskoningin bracht zij de wereld in verrukking, ook als filmster kan zij zich op éénzelfde reputatie beroemen. Het hoogtepunt in dit product wordt be reikt met de feeërieke ijsshow. Verdere medespelenden zijn o.a. Richard Greene, Joan Davis, Cesar Romero en Buddy Eb- son. „De hond van de Baskervilles”, een detective film, waarin de figuur van Sherlock Holmes (Basil Rathbone), be kend uit de lectuur van Conan Doyle, op het witte doek is gebracht. Zijn onafschei denlijke helper dr. Watson, wordt goed uitgebeeld door Nigel Bruce Geheimzin nige, spannende scenes volgen elkaar snel op. Van begin tot eind is een ieder ge boeid. totdat alles wat zoo geheimzinnig en griezelig leek tot klaarheid wordt ge bracht. Hoe dit gebeurt, zullen we niet beschrijven, men moet dit zélf zien. Vooraf gaat het wereldjournaal Polygoon. „HET HAAGSCH CABARET”. Bovengenoemde vereeniging geeft mor gen een dansavond, in den „Haagsche Kunstkring”. Medewerkenden zijn o.a Wim van Herk, conferencier, Miss Rosaline, dansacro- bate, en de Dans-Swingband, Buster and his Kings of Swing”. dan had men toch onder leiding van be- E.H.B.O.’ers practisch kunnen Hopende, dat de lessen in Maandag 22 April. Programma III. 8— uur v.m. Br. VI. 8.20, 8.55, 9.50 en 10.25 Eng. 11.50*) Pauze. 12.20 uur nam. Br. Fr. 1.15 Eng. 3.50*) Pauze. 4.20 Eng. 5.20*) Pauze. 6.05 Eng. 7.20*) Pauze. 8.20 Br. VI. 10.20 Eng. Programma IV. 8.— uur v.m. Br. Fr. 8.30 Keulen. 8.50 Duitschlandzender 9.10*) Pauze. 10.20 Keulen 10.50*) Pauze. 11,20 Br. VI. 1.20 en 3.30 uur nam. Duitschlandzender. 3.50 Parijs. 4.20 Br. VI. 5.10*) Danmarks Radio. 5.35 Br Fr 5.50 Br VI 6.20 Br. Fr 6.35 Br VI. 7.20 Gem R. Distr. 7.50*) Danmarks Radio. 8.50 Duitschlandzender. 9.20*) Beromünster 9.30*) Boedapest. 10.05 Parijs. 10.50*1 Boedapest, t Parijs ge mimiek en met zijn simpele speel- techniek in dit geestige verhaal een knappe dubbelrol speelt, moet men beslist gaan zien. Een uitvoerige bespreking van den inhoud gaven wij in deze rubriek reeds eerder. Als eerste hoofdfilm „Het schip der ver vloeking”, een product van 20th Century Fox, dat de geschiedenis behandelt van den Schotschen vrijheidsheld Alan Breek Alfred Werker voerde de regie op mees terlijke wijze; Warner Baxter en Freddie Bartholomew spelen de hoofdrollen su bliem. Alleen reeds deze film is een gang naar het Thalia-theater zeker waard. In het als altijd uitgebreide voorpro gramma Paramount nieuws, een gekleurde Warner Bros-film, „Geheimzinnig Ceylon” en een vlotte Vitaphone comedie met de songsingers Cross and Dunn „Plezierige vacantie”. dat „Notre Dame van de sloppen’ voerd. Sterker echter nog dan het too- neelstuk spreekt deze grootsch opgezette film, welke én door typeering én fotografie als een der beste producten van de Fransche filmindustrie kan wor den aangemerkt. Het geheel vormt een ontroerend relaas van den hardnekkigen strijd, welken een eenvoudig pastoor voor de paria’s van Parijs voert. Het is geen tendenz film van het gebruikelijke genre; daarvoor is het artistieke peil te hoog Nauwlettend heeft de bekwame regisseur gewaakt voor valsche sentimentaliteit. De film is van een felle realiteit, daardoor boeiend en doortrokken van een humani- teitsbegrip van het zuiverste water Het is abbé Vincent, die zijn pastoralen ar beid verricht in de stegen en sloppen van de wereldstad. Aanvankelijk is hoon van de zijde der paria’s zijn eenig succes Maar hij zet door en weet door zijn liefde voor zijn medemenschen cverwint hij. Een simpel verhaal, doch attractief vooral in een tijd, waarin naastenliefde zoo op den achtergrond is gesteld. De typeerin- gen van den pastoor (Francois Rozet), den caféhouder Julot (René Savril) en Père Didier (Delmont) zijn voortreffelijk „Notre Dame de la Mouïse” is een film, welke vele verdiensten heeft en daarom in breeden kring belangstelling verdient Een uitstekend verzorgd voorprogram ma gaat aan de hoofdfilm vooraf. Odeon „Mr. Smith gaat naar Washington” „Mr. Smith gaat naar Washington”, de film, waarin de corruptie in Amerika ge hekeld wordt, blijft nog steeds de belang stelling wekken, welke zij waard is. Evenals Garry Cooper in „Oké, mr. Deeds”, is James Stewart, bijgestaan door de charmante pittige Jean Arthur, in deze film de onnoozele, die na eerst terdege wakker geschud te zijn, los komt en dan het woord voert om een bijna verloren zaak te verdedigen, de zaak Alleen verkrijgbaar bij Rotterdam' Ooolringel 57 c Vra Thalia Carl Boese regisseerde voor de Ufa „5.000.000 zoeken een erfgenaam” een der best geslaagde films met den bekenden ko- mischen acteur Heinz Rühmann in de hoofdrol. Rühmann, die met zijn eenvoudi-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10