Verkade’s overal weer Britsche cijfers de van over verliezen ter zee UNIFORMEN Groote bedrijvigheid vliegtuigen zijn thans verkrijgbaar - „Waxine” Thee- en Nachtlichten De Roemeensche aan olielevering Duitschland Schönberg ii 47 50 Compleet GARANTIE HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 23 APRIL 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 2. kunnen voldoen. van De Britsche lucht- macht bombardeert voortdurend Stavanger voor Duitsche vliegtuigen de Britsche kust Amenkaansche militaire attaché gedood De overrompeling Noorwegen YÏWPBxdïe, in voldoende hoeveelheid om aan de normale vraag te Met PULLMAN EXPRES-AMOVA naar NEERLAND'S BLOEMENWEELDE! Bollenvelden Polyantha Schiedam, Arn hem, waar in de parken Sonsbeek en Zijpendaal 1 millioen bloeiende bollen zijn te aanschouwen, enz De Duitsche controle in Denemarken en Noorwegen Duitsche, Zweedsche en Nederlandsche zeelieden uit Narvik over de grens Het optreden van de Duitsche luchtmacht RECLAMES. „De offers zullen zwaar zijn” naar maat met 2 x passen GROENMARKT 36A kan Duitsch vliegtuig geland. Zij trachtten mijnen te leggen Aanzienlijke schade te Grong en Steinkjer Londen schat het aantal vernielde Duitsche vliegtuigen op honderd Vijandelijke troepen bestookt In totaal 10 Duitsche vliegtuigen aan het Westelijk front neergeschoten Zweedsche visschersvaartuigen door Duitsche vliegtuigen beschoten Tijdens een Duitsch bombardement op Dombaas Reuter meldt uit Londen: Een machtige groep Britsche lange af- stands-bommenwerpers heeft gisteren Stavanger aangevallen. In ’t licht van de volle maan zag men, dat bijna 50‘vlieg tuigen uiteengedreven werden rondom het vliegveld. Een salvo van 15 bom men werd geplaatst op een groep van 15 machines, welke dicht bijeen gepar keerd stonden. Minstens zes vliegtuigen werden vernield, en men gelooft, dat de andere ernstig beschadigd zijn. Nog vele andere bommen werden neergeworpen, waardoor verscheidene branden uitbra ken. Ook werd machinegeweervuur ge richt op een reeks vijandelijke vliegtui gen. Waargenomen werd, dat twee toe stellen in brand vlogen. jagers en troepentransportschepen pas op 4 April de Duitsche havens verlieten kruisten reeds 11 dagen lang, een groot ligden, werden door voltreffers zwaar beschadigd. Ook maakten Duitsche verkennings vliegtuigen vluchten boven de Noordzee en de Orkaden en de Shetland-eilanden. Een groot aantal foto’s werd gemaakt. Andere toestellen letten op de beweging van de Britsche schepen op de Noordzee en voor de Westkust van Noorwegen. Op verscheidene plaatsen werden vijan delijke oorlogs- en handelsschepen ge zien. In twee gevallen raakten de Duit sche toestellen slaags met Britsche ja gers, die evenwel spoedig den strijd op gaven, vermoedelijk omdat zij gebrek aan brandstof kregen. Staat van luchtgevaar te Aalborg. bleek bij nader onderzoek een verken- ningsbombardementsvliegtuig van een nieuw type te zijn. Duitschers leggen mijnen in Groote en Kleine Belt Het dagblad „Allehanda” deelt mede, dat de Duitschers thans mijnen leggen in den belangrijksten verbindingsweg Zie verder le blad, pag. 3 VERKADE’S FABRIEKEN N.V. ZAANDAM met uitmonstering en j 2 jaar schriftelijke Luchtalarm in Frankrijk. Gisternacht is van 10 minuten over 12 uur tot 1 uur in Noorwest Frankrijk luchtalarm gemaakt, evenals van half 2 tot even voor 2 uur. Incidenten deden zich niet voor. Ook in Zuid-West-Frark- rijk werd luchtalarm gemaakt. Gisteren is 18 k.m. ten Noorden van Gaddede een Duitsch vliegtuig op Noorsch gebied geland. De bemanning heeft het toestel in brand gestoken en is naar Zweden uitgeweken, waar zij geïnterneerd is. over hun grondgebied vlogen, neerge schoten of gedwongen te landen. Hier bij moeten nog minstens 30 .vliegtuigen worden gevoegd, welke tijdens de luchtaanvallen op Stavanger op den grond werden vernield. Tenslotte komt er nog een aantal Duitsche watervlieg tuigen bij, welke in de Noorsche fjor den door Britsche marinevliegtuigen zijn vernield. Bovendien hebben de Duitschers na 17 April acht vliegtuigen aan het Westelijk front verloren. Acht toestellen werden door de marinelucht- macht neergehaald, terwijl een tiental door de Noren en Zweden is neerge haald. In hetzelfde tijdvak verloor de Britsche luchtmacht 27 vliegtuigen. W. DE WITHSTR. 8a Tel. 33.42.4S. Tram 3,5.10,20. Bus K. Te Aalborg in Noord-Denemarken is gisteren de staat van luchtgevaar afge- kondigd. Binnen het betreffende gebied zijn alle scholen tot nader order geslo ten. De bioscopen blijven dicht, tot er schuilplaatsen zijn ingericht. Door de civiele luchtbescherming zijn 115 auto’s en een aantal motorrijwielen opgevor derd. Vliegvelden nabij Oslo gebombardeerd. normaal gebruik worden voldaan. Let er steeds op, dat U de origineele Verkade’s „Waxine” lichten ont vangt. Deze worden uit sluitend in doozen ver pakt geleverd, dus nooit los. en schepen Twee Zweedsche visschersvaartuigen, de „Norben” en de „Viken”, zijn in de Zweedsche territoriale wateren door Duitsche vliegtuigen met machinege weervuur bestookt. Een opvarende van de „Norben" werd gewond naar een ziekenhuis te Strömstad gebracht. Daar de „Viken” stuurloos was, ging de be manning op de „Norben” over. Men wijst er op, dat Duitsche vlieg tuigen, welke getroffen worden, niet meer gebruikt kunnen worden, want de Duitschers beschikken in Noorwegen niet over middelen tot het verrichten van reparaties zooals op hun vliegvel den in eigen land. Volgens United Press is Grong een plaatsje 30 k.m. ten Oosten van Namsos Zaterdag en Zondag met den grond ge lijk gemaakt door de bombardementen van de Duitschers. De Duitsche vliegtuigen opereerden een voor een, en niet in eskaders zooals gewoonlijk. Steinkjer werd Zondag en gisteren door Duitsche vliegtuigen gebombar deerd, de materieele schade is groot, doch er zijn geen dooden te betreuren, daar de plaats geëvacueerd was. Zon dag werd het dorp Snaasa, aan den straatweg naar Grong, gebombardeerd. Een persoon werd gedood, verscheidene personen ernstig gewond. Ook het dorp Verdalsöha, ten Oosten van Namsos, werd Zondag gebombardeerd. Bijna alle huizen vlogen in brand. Het huis van de Noorsche schrijfster en Nobelprijs winnares Sigrid Undset, in een dorp ten Noorden van Lillehammer, is gedeelte lijk vernield. explosie vergaan Het Noorsche stoomschip „Bravore” van 1458 ton is gisteren voor de Zuid oostkust van Engeland na een explosie gezonken. Vier opvarenden zijn met een reddingboot aan land gekomen, twee van hen moesten in een ziekenhuis wor den opgenomen. Men vreest dat de overige 20 leden der bemanning om het leven gekomen zijn. Het Britsche departement van lucht vaart deelt mede, dat gisteravond een aantal vijandelijke vliegtuigen voor de Oost- en Zuid-Oostkust van Engeland zijn verschenen. Blijkbaar poogden deze toestellen mijnen te leggen in de monding van Theems en Humber. De luchtdoelartillerie heeft het vuur ge opend en Britsche jachtvliegtuigen zijn opgestegen. Een zwaar geschutvuur werd gehoord en zoeklichtbundels zwermden langs de wolken. Boven het water zag men het licht van ontploffende bommen. De luchtdoelartillerie trad in werking. Twee Duitsche vliegtuigen zijn gister middag waargenomen boven de Shet- landeilanden. Zij vlogen op groote hoog te, luchtafweerbatterijen openden het vuur en Engelsche gevechtstoestellen stegen op. De aanvallers vertrokken zonder bommen te laten vallen. Parachute-troepen in Zweden gedaald De militaire autoriteiten in de Zweedsche provincie Norrbotten heb ben bericht ontvangen, dat in Zweden parachute-troepen zouden zijn gedaald. Zweedsche ski-patrouilles zijn uitge trokken om een onderzoek in te stellen, coch tot nu toe heeft men nog niets f wonden. De regeering heeft bepaald, dat Varmland en Dalsland verboden gebied zullen zijn voor vreemdelingen, als zij niet een speciale vergunning hebben. Slechts Noren en Finnen kunnen zich zonder meer in de beide provincies vestigen. Noorsch schip na Groot Duitsch transportschip gezonken Naar thans bekend wordt, is in den nacht van 12 op 13 April in het Skager- rak het Duitsche passagiersschip „Ro bert Ley” getorpedeerd of op een mijn geloopen en gezonken. Aan boord be vonden zich, behalve de bemanning, 850 soldaten. Het is niet bekend, hoeveel personen zijn omgekomen, meldt de „Msbd.”. Het stoomschip „Robert Ley” was 27.288 bruto en 17.762 netto tons groot, in 1938 te Hamburg gebouwd en be hoorde aan het Deutsche Arbeidsfront te Hamburg. Het was een der „Kraft dutch Freude’-schepen. Het Duitsche nieuwsbureau meldt uit Berlijn De Duitsche luchtmacht heeft weder om krachtig ingegrepen in den strijd in Noorwegen. De opmarsch in het gebied Elverum, Mjösen en Lillehammer werd krachtig gesteund en Noorsche troepen- deelen werden met bommen en mitrail- leurvuur aangevallen. De door de En- gelschen bezette gebieden rond An- dalsnes en Namsos, alsmede de troepen transporten, welke daar werden ont scheept, zijn krachtig met bommen be stookt. Troepenconcentraties en mar- cheerende afdeelingen werden met bommen en mitrailleurvuur verstrooid en plaatsen, welke reeds door de En- gelschen waren bezet zijn met succes aangevallen. Het belangrijke spoorwegknooppunt Dombaas in midden-Noor wegen is ver nield, de havenwerken van Andalsnes en Namsos zijn zwaar beschadigd. Het landen van de troepen werd voortdu rend door de Duitsche luchtmacht ge hinderd. De Engelschen leden zware verliezen. Ook werden transportschepen aange vallen en volgens de eerste berichten zijn drie transportschepen vernield, twee zijn onmiddellijk gezonken en op het derde brak brand uit, twee Britsche oorlogsschepen, welke de landing bevei- Tel. 11.76.66 CEDERT September ’39 hebben vele geregel de verbruiksters van de Verkade’s „Waxine” Thee- en Nachtlichten vaak moeite gehad om deze lichten bij haar leverancier te krijgen, hoewel onze fabriek toch niet minder afleverde dan gewoonlijk. Dit tekort was het gevolg van „voorraad-vormen” door vele huisvrouwen. Wij meenen, dat deze moeilijkheden zich thans niet meer zullen voor doen, zoodat weer vol ledig aan de vraag voor De bezetting van Gjövik. De stad Gjövik is, naar het Duitsche Nieuwsbureau nader meldt, eerst na hardnekkigen strijd door de Duitsche troepen bezet. De Noorsche troepen hadden zich in voor de verdediging bij zonder geschikte stellingen genesteld, doch sterke, Duitsche gepantserde af deelingen brachten de beslissing. De Noren leden door het optreden van deze afdeelingen, die hier en daar hun af tocht bemoeilijkten, zeer zware verlie zen. De correspondent van Reuter bij de Engelsche luchtstrijdkrachen in Frank rijk seint: Achter de Fransche linies zijn gisteren de wrakken gevonden van nog twee Duitsche vliegtuigen, Messer- schmidt 1(19, die door Britsche Hurri cane machines in het weekeinde omlaag zijn gehaald. Dit brengt het totaal der Duitsche vliegtuigen, die in 48 uur tijds in Frankrijk door de Britsche lucht macht zijn neergeschoten, op tien. Een der neergehaalde Duitsche machines Op de verpakking is de naam Verkade en het wettig gedeponeerd han delsmerk „Waxine” dui delijk vermeld. Onze lichten worden volledig door ons ge garandeerd in iedere doos vindt U een garan tiebewijs. Britsche verliezen: het slagschip „Royal Oak”; het vliegkampschip „Courageous”; geen kruisers; de tor pedoboot jagers „Blanche", „Gipsy”, „Duchess” (bij botsing), „Grenville”, „Exmouth”, „Daring”, „Hunter”, „Glowworm”, „Ghurka”, „Hardy" (te Narvik aan den grond gezet); de duik- booten „Oxley” (bij een ongeluk), „Seahorse”, „Undine”, „Starfish”, „Thistle”, en de gewapende hulpkrui- ser „Rawalpindi”. Van het verlies van al deze schepen is mededeeling ge daan. Inlichtingen betreffende bescha digde Britsche oorlogsschepen zijn niet verkrijgbaar. Duitsche verliezen: de slagschepen „Scharnhorst” (beschadigd in gevecht met de „Renown”); „Gneisenau” (naar gemeld in de Oslof j ord tot zinken ge bracht); de vestzakslagschepen „Ad miral Graf Spee” (bij Montevideo door de eigen bemanning tot zinken gebracht), „Admiral Scheer” (door torpedo’s getroffen). De naam van de „Deutschland” is onder verdachte om standigheden in „Lützow” veranderd. De zware kruisers „Blücher” (waar van de Duitschers hebben toegegeven, dat hij gezonken is), een schip van de zelfde klasse, in December door tor pedo’s getroffen; de kruisers „Karls ruhe” (waarvan het zinken door de Duitschers is toegegeven), een krui ser, die te Bergen door de luchtmacht tot zinken is gebracht, een kruiser door de luchtmacht bij Bergen getroffen, de „Emden”, naar uit Noorsche bron gemeld bij Oslo tot zinken gebracht, een kruiser getorpedeerd en tot zin ken gebracht in December, een krui ser in December door een torpedo ge- troffei Torpedobootjagers: acht te Narvik tot zinken gebracht, twee op 3 Maart door Duitschland als verloren geme'd, -en te Tsandheim door vlieg- De Duitsche regeering heeft, naar uit Stockholm wordt gemeld, buitengewone volmachten verleend aan haar gezant te Kopenhagen, die, naar de Zweedsche dagbladcorrespondenten te Berlijn mei- den, voortaan den titel van bijzonder gevolmachtigde van den Führer zal voe ren. Het zal de taak van den gezant zijn, toezicht uit te oefenen op het ge- heele burgerlijke bestuur des lands. Dezelfde correspondenten melden voorts, dat de gouverneur van Essen- Ruhr, Joseph Terboven, benoemd is tot gevolmachtigde van den Führer in Noorwegen en dat de militaire en bur gerlijke autoriteiten of wel vervangen zullen worden door Duitsche ambtena ren of wel onder zeer streng toezicht zullen worden geplaatst. Ambulances voor Noorwegen. In Noorwegen is een door Finland gezonden ambulance van 100 bedden, aangekomen, terwijl een andere van 150 bedden met 5 geneesheeren en 15 verpleegsters uit de Vereenigde Staten is aangekomen. In Zweden zijn gelden Terwijl Duitsche kruisers, torpedo- ingezameld voor het zenden van een ambulance van 50 bedden. Van gezaghebbende zijde worden de volgende cijfers voor de Britsche en Duitsche verliezen ter zee sedert 3 September 1939 gegeven. Voor den Britschen radio-omroep heeft de Noorsche gezant, Colban, onder meer gezegd: „Ik weet, dat de geal lieerde regeeringen krachtige maatrege len hebben genomen voor den strijd, die op Noorschen grond zal worden ge streden. Ik vertrouw en ik bega geen onbescheidenheid, wanneer ik zeg, dat de Britsche regeering het daarin met mij eens is dat de actie zeer krach tig en snel zal zijn. Wij weten, dat iedere dag en ieder telt. De offers, die wij allen onder het oog moeten zien, kunnen wellicht geringer zijn, als wij niet aarzelen ze nu te brengen. Colban zeide verder: „Er is veel ge schreven over degenen, die Noorwegen hebben verraden. Gelooft niet, dat zij eenige partij in Noorwegen vertegen woordigen of een openbare meening vertolken. Zij zijn alleenstaande mis leide menschen. Er zijn thans geen par tijen in Noorwegen: wij zijn slechts Noren. De berichten van heden waren zeer bemoedigend: Wij beseffen, dat alle wapens, ook de luchtmacht, ter rein winnen. De strijd kan hard zijn, de offers zullen wellicht zwaar zijn, doch wij kunnen niet terug, wij moeten tot het einde doorzetten. Ik weet, dat wij zullen winnen en een gelukkige toekomst voor ons land zullen verwer ven”. Naar United Press meldt, is gisteren te Boekarest officieel medegedeeld, dat Duitschland en Roemenië een han- delsverdrag hebben geteekend, waar door Roemenië op zich heeft genomen voort te gaan aan Duitschland 13.000 ton petroleum per maand te verkoopen, maar niet meer. Duitschland had om een vergroot quota verzocht, maar heeft ze niet gekregen. Ook de Duit sche eisch van verhooging der waarde van de mark ten opzichte van de lei is niet ingewilligd. Het schijnt echter, dat Duitschland gemakkelijker beta lingsvoorwaarden heeft verkregen en nochtans heeft Roemenië een belang rijk debetsaldo in Berlijn door groote aankoopen van wapenen en benoodigd- heden voor het leger. Het verdrag moet niet als een zelfstandig nieuw verdrag worden beschouwd, maar als een toe voeging van de Wohltat-overeenkomst. De Roemeensch-Duitsche overeen komst wordt te Boekarest als een Roe meensche overwinning beschouwt. Men wijst erop, dat, toen Duitschland eischen stelde, Roemenië den moed had aan te kondigen, dat groote hoeveelhe den olie onmiddellijk op verschillende strategische punten opgeslagen zouden worden ten bate van het leger. Toen de buitenlandsche maatschap pijen weigerden haar olie aan Duitsch land of aan iemand voor Duitsche reke ning te verkoopen, vroeg de Roemeen sche regeering haar, haar belastingen in olie te betalen. Deze olie wordt op genomen in de quota van 130.000 ton maandelijks, zonder welke Roemenië verplicht zou zijn, haar overeenkomst met Duitschland te herroepen. Het lijkt, of alle partijen behoorlijk haar deel hebben gekregen. Roemenië zal het maandelijks quota leveren met behulp van schattingen en belastingen, doch de oliemaatschappijen zijn vrij, de rest van haar productie te verkoopen waar zij willen. Het schijnt, dat, indien Duitschland meer dan 13.000 ton maandelijks uit Roemenië wil hebben, zij dit uit den grond zal moeten halen. Hoewel Duitschland zich in verschillende klei ne maatschappijen heeft ingekocht, be zit zij niet de boormachines, welke men in Roemenië noodig heeft. Duikbooten een officieel cijfer be- Reeds op 24 Maart werden soldaten ingescheept De correspondent van de Daily Tele graph te Stockholm schrijft: De eerste voorbereidingen tot het Duitsche plan om alle Noorsche zeeha vens in handen te krijgen, werden ge troffen op 24 Maart, 15 dagen dus voor dat de openlijke aanvallen van Oslo tot Narvik begonnen. Op 24 Maart kregen alle Duitsche vrachtschepen en trawlers, die regelma tig binnen de driemijls grens langs de Noorsche kust varen zeer belangrijke geheime opdrachten. Aan de kapiteins werd bevolen zoo veel mogelijk soldaten, wapens en mu nitie aan boord te nemen als men kon verbergen. Dit was het werkelijke begin van het Duitsche expeditieleger. Kapitein Robert Losey, militair at taché aan de legatie der Vereenigde Staten te Stockholm, is gedood tijdens een Duitsch bombardement op Don>- baas, een Noorsch plaatsje, gelegen op ongeveer 150 k.m. ten Zuiden van Trondheim. Hij had zich naar Noor wegen begeven om te helpen bij de evacuatie van Amerikanen uit de oor logszone. Het bericht van zijn dood werd aan het departement van buiten landsche zaken overgebracht door Sterling, den gezant van de Vereenig de Staten in Stockholm, die daarop belast werd met een onderzoek naar de omstandigheden, waarin de mili taire attaché om het leven kwam. Cordell Hull heeft medegedeeld, dat een diplomatieke actie niet zal worden ondernomen, voor alle bijzonderheden bekend zijn. Het Zweedsche departement van bui tenlandsche zaken heeft categorisch ontkend, dat 600 Duitsche soldaten over de Zweedsche grens nabij Narvik zou den zijn gekomen. Het departement deelt mede, dat Zondag j.l. wel een trein uit Riksgransen (aan de Noorsch- Zweedsche grens) is vertrokken, met de bemanningen van schepen, welke in de haven van Narvik zijn gezonken. Onder deze geëvacueerden bevonden zich 460 Duitsche en 150 Zweedsche en Neder landsche zeelieden. De Duitsche zeelieden beweerden, dat zij van koopvaardijschepen afkomstig waren en daarom toestemming moesten hebben om naar Duitschland door te reizen. Gezien het feit, dat tijdens den aan val zich in de haven van Narvik slechts negen Duitsche koopvaardijschepen be vonden met een gemiddelde bemanning van 35 koppen per schip, komt men slechts aan een aantal van 315. Men ge looft dan ook te Stockholm, dat een deel der mannen tot de bemanning be hoorden van de drie Duitsche torpedo bootjagers, welke in Rombakfjord door de eigen bemanning tot zinken is ge bracht. De Zweedsche autoriteiten zullen deze kwestie eerst uitvoerig nader onderzoe ken alvorens ze dezen mannen toe zal staan hun reis voort te zetten. De neutrale zeelieden maken melding van voedselschaarschte in Narvik, wat waarschijnlijk de reden is, dat de Duit schers geëvacueerd zijn. Zij deelden ook nog mede, dat zij hevig vuren uit de richting van Narvik hebben gehoord, toen zij naar de grens gingen. Zij kon den echter niet bevestigen, dat de Brit ten een landingspoging te Narvik zelf ondernemen. Het aantal Duitsche vliegtuigen, dat sedert het begin der operaties in Noorwegen neergehaald, vernield of onbruikbaar gemaakt is, wordt te Lon den op een honderdtal geschat. In het tijdvak van 8 tot 17 April heeft de Britsche luchtmacht 28 vijan delijke toestellen neergehaald, terwijl 19 ernstig beschadigd werden. De No ren hebben er 10 neergehaald en de Zweden hebben 6 vliegtuigen, welke In den afgeloopen nacht hebben Brit sche vliegtuigen, naar officieel te Lon den wordt medegedeeld, opnieuw aan vallen ondernomen op vij andelijke .vlieg- vleden in Noorwegen en Denemarken. De vliegvelden van Kjeller en Fornebo nabij Oslo werden gebombardeerd. Te Fornebo veroorzaakten brand bommen een grooten brand. Ook op Aalborg werden weer aanvallen ge daan. De Duitsche beweringen, dat vier Britsche vliegtuigen tijdens de opera ties van hedennacht zijn neergescho- ten zijn onjuist. Slechts een Britsen vliegtuig is niet teruggkeerd. tuigen getroffen, groot aantal, geen schikbaar. lla I en hooger Oproep van Sigrid Undset. De Noorsche schrijfster Sigrid Undset heeft een oproep tot haar landgenooten gericht, waarin zij zegt: „Wij hebben in onze historie bewezen, dat wij weten te vechten, als het moet. Enkelen indi viduen moeten wij laten zien, dat zij zich vergissen, indien ze denken van den ouden Noorschen leeuw een waak hond voor de dictatuur te kunnen maken”. aantal vrachtschepen van 800 tot 2500 ton met soldaten en krijgsmateriaal voor de Noorsche kust. Neutrale ooggetuigen, die in Zweden zijn aangeland, vertellen hoe Narvik overrompeld werd door een honderdtal Duitsche soldaten, die plotseling aan land kwamen van een trawler en een klein ijzerertsschip, welke al verschei dene dagen in de haven hadden gelegen. Hetzelfde schijnt, zich te hebben af gespeeld in verschillende andere Noor sche havens, waar de autoriteiten des nachts verrast werden en ontwapend, voordat zij wisten wat er aan de hand was. Ook in andere zeegebieden heeft men dergelijke vrachtbooten aangetroffen, die wapens meevoerden, verborgen onder een pseudo-lading. WU HANDHAVEN KWALITEIT i VERKLARING VAN DEN NOORSCHEN GEZANT TE LONDEN.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2