Narvik en van Duitschers rukken het van Zuiden uit naar Trondheim op Trondheim thans brand punten van den strijd Duitsch bestuur in het bezette gebied van Noorwegen 1940. No. 17553. Donderdag 25 April. BELANGRIJKSTE NIEUWS BUITENLAND Duitsch legerbericht Geallieerden voortdurend voeren versterkingen aan aan ers naar Koning Haakon eischt, dat de Duitsche troepen worden teruggetrokken Twee Noorsche vlieg Engeland ontsnapt Duitsch batalj zich Zestig dooden bij de Duitsche luchtaanvallen on de Noren over Duitsch rijkscommissaris voor de bezette gebieden PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIËN: Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. BUITENLAND Eerste blad, pag. 1. een Eerste blad, pag. 2. Eerste blad, pag. 2. BINNENLAND teravond Derde blad, pag. 1. bij HONGARIJE. De Dorpen Een loopgravenstrijd. Boodschap aan den voorzitter van de bestuurscommissie Moskou zoekt handelsgebied contact met Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.Franco per post met Mode blad ƒ4.zonder Modeblad ƒ3.75. Buitenland ƒ9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct drie type De Vereenigde Staten zouden het transport van Amerikaansche goederen in Amerikaansche schepen naar Wladi- wostok verboden hebben. Eerste blad, pag. 2. Bij een ontploffing in een chemische fabriek in Engeland zijn 7 personen omgekomen. Mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout zal benoemd worden tot Nederlandsch gezant te Ankara. Vierde blad, pag. 1. Te Scherpenzeel is een moeder van zes kinderen vermoord. Vijfde blad, pag. 1. De gemeenteraad van Voorburg heeft met 107 stemmen besloten de opcen ten op de gemeentefondsbelasting van 65 tot 60 te verlagen. Tweede blad, pag. 2. Van a.s. Zaterdag af worden, zij het op iets beperkter voet weer periodieke verloven verleend. Per 20 dagen zul len 2 dagen verlof gegeven worden. Vijfde blad, pag. 1. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Van gezaghebbende zijde te Londen wordt medegedeeld, dat aan het front van Trondheim de Duitschers zich in graven bij Steinkjer en de Engelschen op Londen in Meieri, ongeveer 50 k.m. ten Zuiden van Namsos. Een hevig gevecht wordt daar geleverd. Tevens wordt van dezelfde zijde be- bekend gemaakt, dat de Engelschen zich in de streek van Otta ongeveer 40 k.m. ten Zuid-Oosten van Dombaas bevinden. De weg en de spoorlijn ach ter hen is hevig gebombardeerd, doch schijnt nog steeds vrij te zijn. De Engelschen en Noren rondom Nar vik gaan steeds voort de stad in te slui ten. De omstandigheden worden hier echter zeer moeilijk genoemd, tenge volge van de koude en het gebrek aan goede wegen. De opperbevelhebber van land- zeemacht heeft een verordening h de pers vastgesteld, welke a.' dag van kracht wordt. Dei Het is gelukt den soldaat, die zich bij den rijwielhersteller Roest verkleed heeft, te vinden. Gebleken is, dat hij met de Leidschendamsche moordzaak niets uit te staan heeft. Vijfde blad, pag. 1. In de Nieuwe Kerk t< Delft is gis- de geboortedag van Prins Willem I herdacht. Het fort Hegra ontvangt versterkingen Het fort Hegra, dat zich in Noorsche handen bevindt, heeft versterking ont vangen, waardoor de mogelijkheid om de Duitsche aanvallen te weerstaan, wordt vergroot. Op het voorstel, den kroonprins door middel van de radio te doen spre ken tot de bevolking van het door de Duitsche troepen bezette deel van Noorwegen, antwoordde koning Haa kon, dat de kroonprins geen toegang heeft tot de radio-stations in deze districten. De koning voegde hieraan toe, dat van den kroonprins niet kan worden verwacht, dat hij de Noren aan zal sporen bevelen van de Duit sche autoriteiten te aanvaarden. ,,Ik verwacht van hen, dat zij zich als Noren zullen gedragen en him vader- landslievenden geest zullen bewaren.” Wijzende op de draconische maat regelen, die generaal von Falkenhorst voor het Noorsche volk heeft uitge vaardigd, verklaarde de boodschap van den koning, dat, hoewel hij ver wachtte, dat de Noren in door Duit schers bezette gebied van elk illegale actie zouden afzien het „voor Noor sche burgers onmogelijk is, den Duit- schen invaller onverschillig en passief te aanvaarden”. Van 15 regels ƒ1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct, daarna iedere regel meer 50 ct Reclames 90 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct, fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. liberale afgevaardigde Mander vroeg Chamberlain de verzekering te geven, dat in geval van nieuwe agres sies tegen Europeesche neutrale staten niet toegestaan zou worden, dat oven- zeesche bezittingen dezer staten ge bruikt zouden worden als bases voor vijandelijke actie. Chamberlain ant woordde. dat onder dergelijke omstan digheden een door de belangen der veiligheid van de geallieerden vereisjh- te actie zou worden ondernomen. De Duitsche gevolmachtigde voor de handelsaangelegenheden van Zuid- Oost-Europa, dr. Clodius, is heden morgen per vliegtuig te Boedapest aangekomen, waar hij met den mi nister van handel handelsaangelegen heden zal bespreken. Tijdens zijn ver blijf zal dr. Clodius ook den minister president graaf Teleki en den minister van buitenlandsche zaken, graaf Csaky, ontmoeten. Naar United Press meldt, vraagt men zich af in hoever Duitschland den economischen druk op Hongarije zal vergrooten. Na het bezoek van den Duitschen minister van landbouw, Darré, dat deze onlangs aan Boeda pest bracht, deden in diplomatieke kringen aldaar berichten de ronde, dat hij had voorgesteld, dat alle levensmiddelen boven de minimum behoefte van Hongarije, naar Duitsch land zouden worden gezonden. Men veronderstelt, dat dit door Hongarije afgewezen werd en men vraagt zich nu af, of Clodius dit punt weer te berde zal brengen. Terwjjl men in Hongaarsche officieele kringen tot dusver poogde met betrekking tot den export Duitschland en de geallieerden met gelijke welwillendheid te behan delen, gelooft men in politieke krin gen, dat het onder de huidige omstan digheden voor Hppgarije misschien moeilijk zal zijn deze politiek voort te zetten. schermde dorpen en kleine visschers- plaatsen aan de Westkust door de Duit sche vliegtuigen met brandbommen en brisantbommen bestookt, waardoor vele huizen in vlammen zijn opgegaan en tal van dorpelingen zijn gedood. Het grootste deel van de burgerbevolking van vele steden heeft thans de wijk ge nomen naar de bergen, wouden- dalen en kleine fjorden. Het voedselvraagstuk in het binnenland levert moeilijkheden op, doch is nog niet ernstig. Het Noorsche telegraafagentschap verklaart: Het Noorsche volk is één in zijn strijd om het bestaan. De krachtige geallieerde hulp is een krachtige aan moediging geweest en ieder is in den strijd om de vrijheid met den goeden geest bezield. Vliegveld van Oslo onder strenge bewaking. Volgens berichten in de Zweedsche pers is de verduistering gelast van de door de Duitschers bezette Noorsche ge bieden Het vliegveld van Oslo, dat ver scheidene malen door Engelsche vlieg tuigen is gebombardeerd, staat thans onder zulk een strenge militaire bewa king, dat het voor buitenstaanders onmogelijk is, de uitwerking van de jongste operaties der Britsche lucht macht vast te stellen. Het Letlandsche stoomschip „Gun- dega”, 6000 ton, is in de Oostzee op een mijn geloopen. De bemanning werd gered. Geen Noorsche divisie over de Zweedsche grens gevlucht. Duitsche beweringen, volgens welke de eerste Noorsche divisie in het Zuidoosten van Noorwegen, zonder ern- stigen tegenstand te bieden, naar Zwe den gevlucht zou zijn, worden volgens het Noorsche telegraafagentschap van gezaghebbende zijde tegengesproken. Noorsche troependeelen ontwapend Het Duitsche nieuwsbureau meldt, dat in de zóne van Stavanger 50 offi cieren en 1300 onderofficieren en man schappen ontwapend zijn. Twee eigen toestellen worden ver mist. Bij de reeds vermelde vlucht van Britsche vliegtuigen boven het eiland Sylt werd de badplaats Wenning- stedt met bommen bestookt. Verscheidene huizen werden bescha digd. Ook aan den rand van het stadje Heide in SleeswijkHolstein wierpen vijandelijke vliegtuigen in den nacht van 23 op 24 April verscheidene bom men uit, hoewel zich noch te Heide noch in de verre omgeving eenige mi litaire doelwitten bevinden. De vijand heeft daarmede den luchtoorlog tegen onverdedigde punten zonder militaire beteekenis geopend. en visschersplaatsen het doelwit Volgens het Noorsche telegraafagent schap hebben de Duitsche luchtaanval len slachtoffers geëischt te Sandsoey, Angvik, Aandalsnes, Sundalversira. Hoeyanger, Soengundal en Voss, als mede in de kustplaatsen Aalesund en Molde. Naar schatting zijn bij deze aan vallen minstens 60 personen gedood. De laatste dagen zijn veel onbe- Duitsche vliegtuigen hebben aanval gedaan op Scapa Flow. Eerste blad, pag. 2. De gevechten in de streek van Narvik en van Trondheim duren voort. Eerste blad, pag. 1. Vijfde blad, pag. 1. Loods in de Siegfriedlinie verbrand Voor de tweede maal in enkele we ken heeft een brand een groote loods in de Siegfriedlinie te Lopheim aan de Duitsch-Belgische grens verwoest. Talrijke machines, werktuigen, twee vrachtwagens, benzine en olie werden een prooi der vlammen. De schade bedraagt 300.000 franc. In de streek ten Noordoosten van Narvik zijn sterke geallieerde troepen in strijd gewikkeld met de Duitschers, die gevaar loopen omsingeld te worden. Opnieuw is de stad Narvik van zee uit hevig onder vuur genomen. De Duitsche vorderingen in de zóne van Trondheim en de opmarsch in het Noorden van de zóne van Oslo, worden, naar het Duitsche communiqué meldt, voortgezet. Een Britsche officieele mededeeling zegt, dat een Duitsche tegenaanval in het gebied van Trondheim was ondernomen. Na feilen strijd slaagden de geallieerde troepen erin den toestand te herstellen. De in sommige berichten aangekondigde „beslissende” strijd laat nog op zich wachten. De Eerste Kamer heeft hedenmiddag z.h.s. aangenomen het wetsontwerp tot aanwijzing van heffingen ten behoeve van het Leeningfonds 1940 en de be- grooting van dit fonds voor 1940. Eerste blad, pag. 3. Vijfde blad, pag. 2. United Press meldt uit Stockholm, dat de Duitschers in een krachtige po ging om van het Zuiden uit contact te krijgen met hun troepen bij Trondheim, met hun zwaar gemotoriseerde colonne in het Oesterdal ten Noorden van Elve- rum een groote schrede voorwaarts ge daan hebben. Naar verluidt, hebben de Duitschers den Noorschen tegenstand den kop ingedrukt en zijn zij gisteren 90 k.m. voortgerukt van de Zuidpunt van het eiland Storsjöen tot het dorp Tinset, dat slechts 45 k.m. ten Zuiden van de belangrijkste strategische plaats van deze streek ligt, namelijk Röros. Nadat zij Maandag Rena bezet hadden, trokken de Duitschers 90 k.m. verder naar het belangrijke dorp Alvdal. Gis teren kwamen zij tot Tinset. Tenzij de geallieerden er in slagen dit knooppunt van de Foldal vallei en de Oesterdal- vallei snel te bereiken en een flankaan- val op de Duitsche gemotoriseerde colonne te ondernemen, is er een groote kans, dat de Duitschers Röros bereiken en vervolgens hun posities in de vallei kunnen consolideeren, voordat zij pogen verder naar Trondheim op te rukken. De Duitsche troepen ten Zuiden van Trondheim, namelijk bij Melhus liggen 90 k.m. ten Noorden van Roros, doch de weg daarnaar toe door de Guldal-vallei is, naar verluidt, vol met geallieerde en Noorsche troepen. Het buitengewoon bergachtige land ten Noorden van Röros maakt het bijna onmogelijk voor de Duitschers direct overland naar de Trondheim-Storlien spoorlijn te trek ken. Verder zouden, indien de Duit schers de posities zouden kunnen con solideeren, de geallieerde en Noorsche strijdkrachten in gevaar komen, omdat de linkerflank van de vroegere front lijn, welke van Lillehammer naar Rena loopt, de Duitschers in de gelegenheid stelt hun troepen naar de Gudbrands- vallei over te brengen, waar de gealli eerde strijdkrachten zijn geconcen treerd. De Duitschers zouden op die manier de controle krijgen over alle hoofdwegen, welke naar de Zweedsche grens leiden, namelijk van het Skager- rak tot de stad Storlien. In de Gudbrandsvallei worden hevige gevechten geleverd, doch de Duitschers melden geen belangrijken voortgang in deze streek. De geallieerden voeren ten Noorden van Trondheim voortdurend verster kingen aan en volgens Reuter zijn de wanhopige pogingen der Duitschers den geallieerden opmarsch te stuiten, mis lukt. De geallieerde ring om Trondheim wordt steeds nauwer. Steinkjer is door de Duitsche bommen en granaten vol komen verwoest en de 6000 inwoners zijn dakloos. De geallieerden hebben zich op 10 k.m. ten Noorden van de plaats verschanst. Het belangrijke spoorwegkruispunt Stóren, ten Zuiden van Trondheim, is in handen van de Engelschen. beperkte Duitsche souvereiniteit over de bezette Noorsche gebieden. Terwijl tot nu toe de civiele administratie min of meer in handen van de Noorsche autoriteiten was, zal zij voortaan ge heel in die van Duitschland komen. Zoowel de koning als de oude Noorsche regeering „hebben niets meer met het bezette gebied te maken, aangezien zij zich zelven aan de zijde van de gealli eerden geplaatst hebben”, verneemt United Press. Genoemde kringen verklaarden, dat de rijkscommissaris met de Duitsche militaire autoriteiten in Noorwegen zal samenwerken Sommige kringen verklaarden verder dat voor zoover was na te gaan Terbo- ven reeds te Oslo is aangekomen. Koning Haakon heeft in een bood schap verklaard, dat de Noorsche re- geering alleen met de Duitschers wil onderhandelen, wanneer de Duitsche troepen geheel teruggetrokken zijn. Eerste blad, pag. L Noorsche bestuurscommissie op den achtergrond geschoven Rijkskanselier Hitler heeft opper- president Terboven tot rijkscommissa ris voor de in Noorwegen bezette ge bieden benoemd. De rijkscommissaris staat in deze functie direct onder den Führer, deelt het Duitsche nieuwsbu reau mede. De nieuwe functionaris is 42 jaar oud en sinds 1935 opper- president der Rijnprovincie. Voorts was hij tot dusver gouwleider in Es sen. Pruisisch staatsraad en lid van den Duitschen- Rijksdag. In bevoegde kringen te Berlijn wordt verklaard, dat de benoeming van Ter boven, het begin beteekent van de on- Volgens radio-Stockholm heeft koning Haakon van Noorwegen in een brief aan GK'ristiansen, den voorzitter van de bestuurscommissie en van het Noorsche opperste gerechtshof ver klaard, dat de Noorsche regeering op geen andere basis met de Duitschers wil onderhandelen dan een volledig terugtrekken van de Duitsche troepen uit Noorwegen. Deze brief van koning Jïaakon was een antwoord op een schrijven van den bestuursraad te Oslo. Belangrijke punten ten Noorden van Trondheim bezet Het opperbevel van de Duitsche weermacht deelde vandaag mede: Dertig k.m. ten Noordoosten van Narvik zijn onze afdeelingen in ge vecht gewikkeld met vrij sterke vijan delijke strijdkrachten. Narvik zelf werd door Engelsche zeestrijdkrachten opnieuw hevig beschoten. Ten Noorden van Trondheim hebben Duitsche troe pen na de inneming Van Steinkjer, nieuwe belangrijke punten bezet. De zóne van Trondheim en de vandaar naar de Zweedsche grens loopende spoorlijn is daarmede tegen het Noor den beveiligd. De snelle opmarsch in de zóne van Oslo naar het Noorden en Noord-Westen duurt voort. Gesteund door het luchtwapen ver ijdelden de Duitsche troepen elk poging van den tegenstander zich te herstellen en dwongen zij hem gedeeltelijk tot een ongeregelden aftocht. Bij de jacht op duikbooten in het Skagerrak werden twee vijandelijke onderzeeërs vernield. Een voorhoede- flottielje nam in mistig weer aan den Westelijken uitgang van het Skagerrak een groep groote Fransche torpedoja gers op korten afstand waar. Ondanks de aanzienlijke superiori teit van de vijandelijke strijdkrachten ondernamen de voorposten terstond een aanval. Na een kort gevecht trok de vijand met groote snelheid af en verdween in Westelijke richting. Twee moderne Noorsche torpedoja gers werden met Duitsche bemannin gen in dienst gesteld. Het luchtwapen maakte gisteren verkenningen boven het centrale en Noordelijke deel van de Noordzee tot aan de Shetland eilanden en boven Midden-Noorwegen. Gevechts- vliegers belemmerden de verbindingen van den vijand in de zóne ten Noorden van LillehammerTrondheim-Bergen en bestreden vijandelijke colonnes, troepen concentraties en steunpunten. Voor de Noorsche kust werden door de luchtmacht vijandelijke zeestrijdkrach ten aangevallen. Een Britsche kruiser kreeg daarbij een zwaren treffer en staakte zijn deelneming aan den strijd, toen aan boord brand uitbrak. Boven de Noordzee werden Britsche vliegtuigen van het Lockheed-Hudson en een Britsch toe stel van het type Hampton-Herford neergeschoten. Verder werd nog Aalborg een toestel neergehaald. Met een Duitsch vliegtuig Twee Noorsche vliegers zijn in En geland aangekomen in een Duitsch watervliegtuig. De geschiedenis van hun vlucht heeft zich als volgt afgespeeld. In een café in Noorwegen kwamen een paar Duitsche vliegers, die, terwijl zij bier dronken een luid gesprek voerden. De beide Noorsche vliegers, die in het zelfde café waren, luisterden aandach tig en kwamen er aldus achter, waar precies het Duitsche watervliegtuig gemeerd lag. Rustig wandelden zij naar buiten en begaven zich naar de fjord, waar zij een boot bemachtigden en daarmede naar het watervliegtuig, dat dicht bij den oever lag, roeiden. Zij krabden de hakenkruisen van den romp af en schilderden daarvoor in de plaats de Noorsche kleuren. Ver volgens brachten zij de motoren op gang en maakten een uitstekende vlucht naar een Britsche haven. Eenige Noorsche vliegers, die twaalf dagen geleden met hun eigen toestel uit Noorwegen ontsnapt waren, hebben sindsdien vluchten naar Noorwegen gemaakt m<'< een Engelsche vliegboot. Bij hun laatsten tocht kwanten zij voor de eerste maal onder Duitsch vuur. pag.l. Omtrent de Britsch-Russische be sprekingen werd gisteren in het Lager huis van regeeringszijde medegedeeld, dat kortgeleden voorstellen tot hervat ting van de onderhandelingen over een handelsverdrag door den sovjet-ambas- sadeur te Londen naar voren werden gebracht. Engeland is bereid daarop in te gaan, maar wenscht op voorzich tige wijze de toenaderingspoging van Moskou te behandelen. Reuter wijst er op, dat de houding van Rusland na tuurlijk een van de groote problemen is, maar Moskou zocht handelsbespre- kingen met Londen en heeft de gele genheid gekregen om zijn goede trouw te bewijzen. Het is uitgenoodigd om concrete voorstellen te doen, met in achtneming van het Britsche voorbe houd, dat essentieele oorlogsbehoeften Duitschland niet mogen bereiken. Het is daarom aan Rusland om het bewijs te Itveren van de oprechtheid van zijn verlangen» dat het conflict zich niet uitbreidt. Na de vorige ervaringen van Engeland is het duidelijk, dat de be sprekingen met Londen niet mogen die nen om de positie van Rusland in eventueele onderhandelingen met Duitschland te versterken. Maisky, de sovjet-ambassadeur te Londen, die reeds vorige dagen tweemaal een on derhoud met lord Halifax had, heeft gisteren op .het departement van bui tenlandsche zaken nog een onderhoud gehad met den onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, Butler. Of dit contact zoeken van Moskou te Lon den de inleiding zou zijn voor een wij ziging van Rusland’s houding Stellig zal de Duitsche actie in Scandinavië ook Rusland sterk interesseeren en volgens het Finsche blad „Uusi Suo- mis” drukken de Russische bladen de Fransche en Britsche communiqué’s naast de Duitsche af. De door Rusland betoonde toenadering tot Engeland wekt te Berlijn ontevredenheid. Wat de verdere ontwikkeling in het Noor den van Europa betreft, meenen de bladen te Londen en Parijs, dat de positie van Zweden steeds meer be dreigd wordt. De Fransche opvatting is, dat de regeering te Stockholm er evenwel van overtuigd zal kunnen zijn, van de zijde der geallieerden denzelf- den steun te zullen ontvangen als Noorwegen. Wanneer Zweden in het conflict betrokken zou worden, zou men zich kunnen afvragen, of het heldhaftige Finland niet op zijn beurt geroepen zou worden, de wapens weer op te nemen met het oog op de in dat geval uiterst hachelijke situatie van de Alands-eilanden. De positie van de neutrale staten werd ook in den op persten oorlogsraad behandeld, waar opnieuw werd bevestigd, dat de geal lieerden bereid zijn al hun verplich tingen na te komen jegens de landen, welke waarborgen ontvingen. Dit geldt speciaal de Balkanstaten en bevestigt de verklaring van den pre mier Reynaud in de Senaatscommis sie van buitenlandsche zaken, die de Balkanstaten alle gewenschte verzeke ringen had gegeven over de politiek van de geallieerden. Alleen in geval van het optreden van een derde mo gendheid zouden de geallieerden die maatregelen treffen, welke hun belan gen zouden vereischen. De agressie te gen neutralen is gisteren in het La gerhuis in het kort ter sprake geko men. De Van de 1000 man werden er 150 gedood Uit betrouwbare geallieerde bron te Stockholm verneemt United Press, dat een geheel Duitsch bataljon in het Narvik-district in het dorp Gratangen 40 k.m. ten Noorden van Narvik inge sloten werd en zich aan de Noren heeft overgegeven. Van de 1000 Duit schers werden er 150 gedood. Deze overgave zou Dinsdag hebben plaats gehad, nadat de Duitschers 6 dagen belegerd waren. Zij zouden daarna door gebrek aan munitie, voedsel en onderdak gedwongen zijn geworden zich over te geven. Volgens geallieerde bronnen zouden daardoor de Duitsche strijdkrachten in het ge bied van Narvik tot een maximum 2000 man gereduceerd zijn. Ook werd een groot aantal moderne wapenen buitgemaakt. Omsingeling van de Duit schers te Narvik? Te Stockholm wordt bevestigd, dat 2500 Duitschers, n.l. 1000 te Narvik en 1500 in het nabijgelegen dal, omsingeld zijn. Russische belangstelling voor Scandinavië Voor de bezette Noorsche gebieden is een Duitsche rijkscommissie be noemd. HAAGSCHE COURANT OVERZICHT Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruijs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E, D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 DR. CLODIUS TE BOEDAPEST.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1