A\L De strijd de lucht in I V De de HANDELSWETENSCHAPPEN 66e PRACTIJKEXAMEN EERSTE BLAD, PAGINA 2. HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 25 APRIL 194U. ENGELAND. en De Engelschen CHINA. VEREENIGDE STATE». van De oorlog ter zee DENEMARKEN. De neutrale luchtvaart de Gontrabande- bepalingen Duitsche vliegtuigen boven Scapa Flow Het Duitsche leger- bericht Fransche legerberichten ZWEDEN. uw oude horloge eens in gaan voort de Duitsche luchtbases te bestoken De ondergang „Blücher” WAARSCHUWING prospectus ramp in het dans- lokaal V ^DINGEN DIE JE NOOITVERGEI ontvangt, waarop of aan Ontploffing bij het kasteel van Dublin ge- ge- (jraad gehaald Kners bepaald 10Jaar Tropen - 'Btnnengelnopen^ vooral onderstaand Berlijn over den Britschen aanval op Sylt Het Duitsche nieuwsbureau meldt, dat Britsche vliegers in den nacht van Dinsdag op Woensdag ongeveer tien bommen hebben uitgeworpen op Sylt, welke slechts geringe schade aanricht ten. De Britsche vliegers werden door het luchtdoelgeschut verdreven. Op de Westkust van Sleeswijk-Holstein wer den drie bommen geworpen, welke geen schade aanrichtten. K.L.M. controleert haar ladingen nauwkeurig. Britsche duikboot brengt Duitsch tankschip tot zinken De Britsche duikboot „Trident” heeft bij de Noorsche kust een Duitsch tank schip van 9000 ton getorpedeerd. Zij was tenauwernood in de Noorsche wa teren aangekomen, toen het Duitsche schip werd waargenomen. De eerste torpedo trof het Duitsche vaartuig, dat snel zonk de kapitein sprong in zee en werd door de „Trident” opgepikt. Duitsche vliegtuigen boven België Het departement van defensie deelt mede: Gisteren hebben vreemde vlieg tuigen verscheidene malen boven ons ge bied gevlogen. Verscheidene vliegtuigen werden herkend als van Duitsche natio naliteit. Het luchtafweergeschut kwam in actie. De regeering zal de noodige protesten indienen. Dertien milliard voor den Franschen vioolbouw Campinchi, de minister van marine, heeft gisteren in de Kamercomirmaissie onthuld, dat het Fransche vlootbouw- program tot 1944 een bedrag van 13 milliard franc zal vergen. LUCHTAANVAL OP TSJOENGKING. Uit Tsjoenking wordt gemeld, dat 48 Japansche vliegtuigen de buitenwijken der stad hebben gebombardeerd. In 1939 examineerden wij 11998 candidaten Vanmorgen vroeg is bij het kasteel van Dublin, in het centrum van de stad, een zware landmijn ontploft, die waar schijnlijk door leden van de I.R.A. was gelegd. De ontploffing veroorzaakte op schudding in de stad. Men gelooft, dat de mijn gisteravond gelegd is naast het hoofdkwartier van den specialen detec- tiedienst, welk gebouw het ergst bescha digd is. Ook de toren van het kasteel, de koninklijke kapel.en de St. Patricks- feestzaal zijn zwaar beschadigd. De kostbare gebrandschilderde ramen zijn vernield. Een politieman, die dienst deed bij het kasteel op het oogenblik van de explosie werd licht gewond. De Valera was reeds vroeg op het ter rein van de ontploffing aanwezig. Een sterke militaire en politiemacht is aan gerukt. Het terrein van het kasteel is doorloo- pend voor het publiek geopend, hetgeen het leggen van de mijn vergemakkelijkt heeft Duitsche troepenconcentraties in Memel Bevoegde kringen te Kaunas bevesti gen, dat troepen en oorlogsmateriaal uit Oost-Pruisen zijn aangekomen in Me mel, waar kortgeleden kazernes zijn ge bouwd. Men verklaart echter, aldus Ha vas, dat deze militaire bewegingen geenszins gericht zijn tegen Litauen en dat tegenmaatregelen bijgevolg overbo dig zijn. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelde vandaag mede: In ’t Wes ten geen bijzondere gebeurtenissen. Twee Fransche vliegtuigen werden aan de grens door het luchtdoelgeschut neergehaald. Een eigen vliegtuig keerde van de vlucht tegen den vijand niet terug. In verband met het voorgaande ver nemen wij ven de K.L.M.dat in haar vliegtuigen op de lijn naar Lissabon geen Duitsche post of goederen worden vervoerd. Deze worden via Rome naar Lissabon overgebracht. Uiteraard blijft ook vervoer van Duitsche passagiers achterwege. Overigens geschiedt de controle op de lading zoowel te Amsterdam als te Lissabon op de meest nauwkeurige wijze. Wanneer het verlangen kenbaar wordt gemaakt om op een Fransch of Engelsch vliegveld te landen, zal daar aan onmiddellijk gehoor worden gege ven. V Vereenigde Staten zouden uitvoer naar Wladiwostok verbieden waterdichte automatische z-x horloges Deensche en Noorsche schepen in Amerika vertrekken naar Britsche havens Het departement van handel heeft een mededeeling uitgegeven over de distri butie van margarine en boter. Van 1 Mei af mag margarine alleen verschaft worden aan gezinnen met een bepaald laag inkomen en wel slechts 1 pond per maand en per persoon. In deze gezinnen krijgen kinderen beneden de 15 jaar kaarten voor den aankoop van Ij kilo gram boter tegen verminderden prijs. Binnenkort zullen maatregelen getrof fen worden om ook boter tegen vermin derden prijs ter beschikking te stellen van bejaarde en invaliede personen, als mede van personen, die steun krijgen D“ maandelijksche uitgaven van den staat, welke voor het verschaffen van boter aan kinderen ten koste worden gelegd, worden geraamd op 1.2 millioen kronen. NAAR ZWEDEN GEVLUCHTE SOLDA TEN TERUGGEKEERD. Gisteren zijn met de veerpont van Helsingborg 150 Deensche soldaten, die op 9 April raar Zweedsch gebied waren gevlucht, weer naar Denemar ken teruggebracht. Reuter meldt nadere bijzonderheden over de uitgebreide Britsche lucht actie op 23 en 24 dezer tegen vijandelijke ba ses. Het vliegveld van Westerland op het eiland Sylt is gedurende een uur en veertig minuten aan een bijna onon derbroken bombardement onderworpen. Luchtalarm in Zuidwest Frankrijk. In den afgeloopen nacht is luchrt- alarm gemaakt in Zuidwest Frankrijk. De alarmtoestand begon te midder nacht en eindigde te 10 minuten voor één. Luchtafweergranaat op een huis neergekomen. Gistermorgen, toen het luchtafweer geschut wederom in werking moest ko men, viel een niet ontplofte granaat neer op een huis bij Luik. Het projectiel drong door het dak en vervolgens door alle verdiepingen heen tot in den kelder door. Er werd schade aangericht, maar niemand werd gewond. Een mitrailleurkogel van een vreemd vliegtuig is door het dak van een fa briek bij Namen geslagen, waardoor een begin van brand ontstond Het vuur kon echter snel gebluscht worden. Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt Twee ontmoetingen van patrouilles ten Oosten van de Moezel zijn in ons voordeel geëindigd. In den nacht van 22 op 23 April is onze luchtmaeht tij dens verscheidene verre verkennings vluchten verscheidene honderden k.m. vijandelijk gebied binnengedrongen. Er werd gevlogen boven de buurt van Praag. In den avond van den 23sten werd een vijandelijk verkenningsvlieg tuig boven ons gebied omlaag gescho ten. Het Fransche legerbericht van he denmorgen luidt: „Niets te melden’*. Uit Stockholm wordt gemeld, dat de prefect van Lulea is gearresteerd on der verdenking van medeplichtigheid aan het opblazen van het gebouw van het communistische blad te Twon eeni- ge weken geleden. Vijf personen werden bij deze ont ploffing gedood. Tegelijk met den prefect, den 50-ja- rigen Ebbe Hallberg, werd gearresteerd kapitein Uno Svanbom van het garni zoen te Lulea. In deze zaak werden behalve de twee genoemden nog 4* an deren gearresteerd. Allen hebben be kend. De zaak zal spoedig voorkomen. De regeering heeft een nieuwe staats- leening ten bedrag van 500 millioen kronen uitgegeven. De opbrengst van de leening dient in de eerste plaats tot dekking van de kosten voor de ver sterkte defensiemaatregelen.’ De gevechtswaarde van de Britsche en Duitsche vliegtuigen Officieel wordt te Tsjoengking be richt, dat de Chineeesche troepen te Kaifeng, de hoofdstad van Honau, 97 Japansche officieren en 800 soldaten hebben gedood. De Chineezen hebben alle Japansche voorraden uit Kaifeng weggehaald. Gisteren werden gevechten geleverd met de Japansche hulpcolon nes ten Noorden en ten Zuiden van de stad. Hieruit leidt men af dat de Chi neezen zich uit Kaifeng hebben terug getrokken. VKat een wonder zoo’n pracht van een wijn, van zulk een prachtig jaar! Twee bommen uitgeworpen Talrijke Duitsche vliegtuigen hebben gisteravond boven de Orkaden ge vlogen. Er werden twee bommen ge worpen. De bommen kwamen op heideland terecht. Een vijandelijk vliegtuig heeft mitrailleurvuur geopend op een weg. Schade werd niet aangericht en slachtoffers zijn niet te betreuren. De vijandelijke vliegtuigen werden door krachtig vuur van de luchtdoel- artillerie en door Britsche jachtvlieg tuigen verdreven. Letlandsch schip op een mijn geloopen Radio-Stockholm deelt mede, dat het Letlandsche stoomschip „Gundega”, 6000 ton, in het Zuidelijke deel van de Oostzee op een mijn is geloopen. Het schip is bijna onmiddellijk zonken. Dc geheele bemanning is red. Rusland bestemde machinerieën andere goederen te vervoeren. De correspondent legt dit besluit uit als een moreele ondersteuning door de regeering van de contrabande-contróle, welke de gealleerden in het Verre Oosten uitoefenen. het sluiten van lekken in de blokkade, welke ontstaan, doordat vliegtuigen van neutrale luchtlijnen, welke con trabande vervoeren, geallieerd grond gebied vermijden. Men acht het mogelijk, dat vlieg tuigen gedwongen zullen worden om te landen in Engeland of Frankrijk om op dezelfde wijze onderzocht te worden als neutrale schepen in de contróle- havens. Reeds thans worden vliegtui gen naar Zuid-Amerika onderzocht wanneer zij in Fransch Marokko lan den. De afgevaardigde van de Labour- partij, George Strauss zal, zoo meldt United Press verder, in de Lagerhuis zitting van Dinsdag a.s. aan Cross vra gen, welke stappen genomen zullen worden om het luchtverkeer van Duitschland naar Spanje en Portugal en vice versa, te controleeren en wat gedaan wordt in verband met de Pan- Amerikaansche transatlantische lucht wegen naar de Vereenigde Staten. Te Stanvanger, waar de Britsche lucht macht zijn vijftienden aanval op richt- té'9 'e, werden 20 vijandelijke vliegtuigen aar gebombardeerd en men gelooft, da<. aantal van deze toestellen of wel v. nield of wel zwaar beschadigd werden. Zwaar explosieve bommen richtten nieuwe verwoesting aan op het reeds door bomkraters geteisterde vlieg veld. De aanvallende toestellen hebben zich te Kristiansand ook geconcentreerd op de startbanen en de gebouwen van het vliegveld. Zij ontweken het sper vuur, dat door de luchtafweer op den grond werd onderhouden en boekten talrijke treffers. De zware bommen, die neergeworpen werden op Fornebo, het vliegveld van Oslo, vergrootten de reeds bij vroegere nachtelijke aanvallen aan gerichte schade. De vierde achtereen volgende aanval der luchtmacht op Aal borg, de voornaamste luchtbasis van Duitschland in Denemarken, werd bij maanlicht ten uitvoer gelegd. Ondanks de krachtige afweer op den grond en de voortdurende aandacht van een ring van blauwwitte zoeklichten, maakten de bomaanvallen talrijke treffers. Van het groote aantal Britsche toe stellen, dat bij deze operaties betrokken was, zijn slechts 2 niet teruggekeerd. De minister van marine, Edison, heeft te San Diego (Californië), een rede gehouden, waarin hij zeide o.a.: „De Vereenigde Staten zijn vastbesloten de grenzen en fundamenteele instellin gen te verdedigen. Het vlootprograffl» dat het Congres is aanbevolen, zal, als het wordt aangenomen, een krachtige waarschuwing zijn voor alle volken, die agressieve oogmerken mochten hebben. Wanneer men thans den toestand be studeert, moet men wel toegeven, dat de vlootbouw in een zoo snel mogelijk tempo dient te geschieden. Wij hebben in den vlootbouw een langdurige vacan- tie gehad en wij zijn hiermede niet tot de door het verdrag van Washington toegestane grenzen gegaan. Wij zullen den verloren tijd moeten inhalen. Een nederlaag zou duurder te staan komen dan een dozijn vloten”. Het te Glasgouw thuisbehoorende stoomschip „Girasol” (648 ton) is aan de Zuidoostkust van Engeland gezon ken na een botsing met het te Liver pool thuisbehoorende stoomschip „Con tractor”. Alle elf leden der beman ning zijn gered. Onderzoek zoo noodig op Fransche of Engelsche vliegvelden Van betrouwbare zijde verneemt United Press omtrent het onderhoud tüsschen den Engelschen minister van Economische Oorlogvoernig Cross en den Franschen ministers voor de blok kade Monnet, dat zij in hun bespreking van gedachten hebben gewisseld over VEREENIGING VAN LEERAREN IN DE in Boekhouden en Handelscorrespondentie op 24, 25 en 26 Juni 1940. ’s avonds te den Haag en 45 andere plaatsen. Inschrijfgeld 2.50 gld. Prospectus gratis verkrijgbaar bij het Secretariaat Dennenlaan 4, Hilversum, bij den Heer H. Broeders, Zocherstraat 66, Amsterdam-W. en bij firma Mensing en Visser, Kneuterdijk 11 en firma C. Oranje. Piet Heinstraat 120. den Haag. 241 OP DEZELFDE DATA: EXAMEN HOOFDCORRESPONDENT DE AANMELDING SLUIT 31 MEI A.S. LET vooral goed OP, dat U een uiltje voorkomt: De Deensche en Noorsche schepen in Cristobal en Balboa in Panama maakten zich gisteren gereed om de havens te verlaten, of zijn reeds hier uit vertrokken. Van betrouwbare zijde wordt ge meld, dat deze schepen gehoor zullen geven aan de Britsche uitnoodiging om de naastbij gelegen geallieerde havens op te zoeken. De vice-consul van Noorwegen te Cristobal, Dodd, heeft verklaard, dat voor zoover hem bekend was, alle Noorsche schepen hebben gehoorzaamd aan zijn beve len om de door de Duitschers geïnspi reerde bevelen van Oslo niet op te vangen. In welingelichte kringen ver onderstelt men, dat de schepen op weg zijn naar Britsch-West-Indië: Gisteren zijn tien Noorsche schepen door het Panama-kanaal gevaren. de Duitsche gezant niet langer te wachten en overhandigde niettemin het ultimatum van Berlijn. Ondertusschen had één van de la gere officieren van het fort Oscarborg in de Oslo-fjord zich een goed vader lander getoond. Kort na -4 uur gleed de machtige „Blücher”, zonder tegen stand te verwachten, den nauwen in gang binnen de commandant was er van overtuigd, dat de kanonnen van het fort door verraad onschadelijk ge maakt waren. De onbekende officier in het fort gaf bevel te vuren en een salvo grana ten boorde zich door de stalen pant- serplaten van de „Blücher”, ter hoog te van de waterlijn. Binnen vijf minu ten lag de trotsche, gepantserde krui ser op den bodem en naar verluidt, konden slechts veertig opvarenden ge red worden. Van den admiraal en zijn staf was geen spoor meer te bekennen, evenmin van den generaal en den staf van het bezettingsleger. Hierdoor won nen de koning en de regeering acht uur om te ontsnappen. De Duitschers wilden tot iederen prijs Oslo bemachtigen. De transport schepen konden niet voor Donderdag middag 5 uur te Oslo arriveeren. Zoo waren de Duitschers dus genoodzaakt de Noorsche hoofdstad van uit de lucht te bezetten. De kruiser had de Duitsche bezet tingstroepen voor Oslo aan boord Over de bezetting van Oslo schrijft de correspondent van de „Daily Tele graph” uit Stockholm Op Dinsdag 9 April, om 4 uur in den morgen, een uur voordat de Duitsche gezant het ultimatum van Hitler aan den Noorschen eersten-minister, prof. Koht overhandigde, bevond zich een groep ongeduldige menschen op de an ders zoo verlaten havenkade van Oslo. Het gezelschap bestond uit den Duit- schen gezant te Oslo, met den geheelen sjafvan de Duitsche legatie, voorts correspondenten van het Duitsche Nieuwsbureau, en geheime agenten. Zij vormden het ontvangcomité voor het Duitsche expeditieleger, dat om 4 uur verwacht werd. De kruiser „Blücher” zou in het ge heim de eerste bezettingstroepen voor zonsopgang aan land zetten en het eerste werk zou zijn koning Haakon en de Noorsche regeering in handen te krijgen. Aan boord van de „Blücher” zouden zich behalve 1500 man landingstroepen bevonden hebben een Duitsche admi raal als commandant van de zeestrijd- krachten en een Duitsche generaal-ma joor als bevelhebber van het bezet tingsleger, beiden vergezeld van hun staf. Geen wonder, dat het ontvang comité zenuwachtig begop te worden, toen het kwart over vi«y e» zelfs half vijf werd, zonder daver iets van de „Blücher” te bekennen viel. Toen het steeds later werd, besloot In 1938 examineerden wij 12091 candidaten Gemobiliseerden beneden ae rang van onaerofficier genieten 5 gulden Reductie op het diplomageld. Drie Britsche vliegtuigen neergehaald. Het Duitsche nieuwsbureau meldt: Bij de poging een aanval te onderne men op het vliegveld van Stavanger, werden gistermorgen drie Britsche vliegtuigen door Duitsche jachttoestel- len op 150 k.m. ten Zuid-Westen van Stavanger aangetroffen en alle drie werden na een kort luchtgevecht boven de Noordzee neergeschoten. De onderstaatssecretaris van binnen- landsche zaken heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld dat Denen, die in het Vereenigd Koninkrijk verblijf houden, niet behandeld zullen worden als vijandelijke vreemdelingen. Hij voegde hieraan toe, dat velen verlan gend waren, om Engeland bij te staan in den strijd „tegen de agressieve tyran nic, waarvan Denemarken het slachtof fer is geworden”. Tezelfdertijd worden volledige voorzorgsmaatregelen geno men ten aanzien van alle personen, van Deensche of andere nationaliteit, van wie men gelooft, dat zij sympathiseeren met, of waarschijnlijk steun zullen ver- leenen aan den vijand. Koning George heeft gisteravond ministerpresident Chamberlain in audiëntie ontvangen. De speciale correspondent van Reuter bij het Britsche luchtwapen in Frank rijk meldt: Met de komst van de lente naderen de geallieerden gestadig meer een posi tie van suprematie in de lucht aan het Westelijke front. Dit wordt gestaafd door de resultaten, die deze maand door de Fransche en Engelsche luchtstrijd krachten zijn behaald. Men moet er daarbij echter aan denken, dat tot dus verre de operaties op beperkte schaal ten uitvoer zijn gelegd en dat in ieder geval het boud van suprematie in de lucht een netelige zaak is. Niettemin is het een belangrijke ont wikkeling. De suprematie in de lucht moet een vitale rol spelen bij iedere operatie te land op groote schaal. Daar om streven de geallieerden er zoo ijve rig naar in Noorwegen. De kwaliteit der Britsche en Fransche gevechtstoestellen heeft veel bijgedra gen tot de geallieerde successen, vooral de Britsche Hurricane, het type, dat in het vorige weekeinde tien vijandelijke vliegtuigen neerhaalde, waarvoor het als prijs betaalde: twee noodlandingen. Te genover deze toestellen staan drie Duit sche types, de Messerschmitts 109 en 110 en de Heinkel 112. De kwaliteit der Duitsche gevechtsmachines wordt niet onderschat. Zij zijn snel en goed ge bouwd. Het is zonder twijfel bewezen, dat zij minder gemakkelijk te besturen zijn dan de Britsche typen, maar de eenige verklaring voor hun tot dusver matige prestaties ligt in het gebrek aan oefening bij de vliegers. Bommenwerpers hebben tot dusver weinig gelegenheid tot optreden gehad aan het Westelijk front. In Noorwegen kunnen de Britsche gevechtsvliegtuigen niet opereeren voor de geallieerden vliegvelden hebben. De toast op een behouden wéér- keeren en een geslaagde carrière, is een geslaagd glas waard. TPdarom, bij de eerste de beste feestelijke gelegenheid: ’n Meursault 1937 (1.80), 'n witte Bourgogne l om nooit te vergeten Over den brand in Natchez, waarbj meer dan 200 negers omkwamen, meldt United Press, dat het aantal slachtoffers zoo groot is, omdat er een paniek ontstond, waardoor velen onder den voet werden geloopen. Blijkbaar is het vuur ontstaan, doordat een dronken neger een bran dende cigarette naar de kartonnen de cors wierp. Het orkest deed nog een poging de paniek tegen te gaan door te blijven spelen. Alle musici zijn dan ook omge komen. Aangezien het een liefdadigheidsfeest was, waren vele aanzienlijke negers tegenwoordig. Het Britsche leger is twee millioen man sterk Het Britsche rijk heeft twee millioen man onder de wapenen, ongerekend de vlootmanschappen, de mariniers aan boord van de koopvaardijvloot en de luchtmacht. Evenmin is in dit getal op genomen de politie, noch de mannen, die bij de civiele defensie werken. De legers in Frankrijk en het Nabije Oosten worden voortdurend vergroot aldus Reuter. De gemiddelde leeftijd der Brit sche soldaten is 26 jaar. Een groot aan tal vrijwilligers van oudere leef tij ds- troepen worden nog aangenomen voor het leger. Voor iedere drie man, die tot dusver onder de wapenen geroepen zijn, hebben twee van dergelijke vrijwilli gers dienst genomen. Volgens den correspondent te Washington van de „New York Herald Tribune” zal de regeering der Ver eenigde Staten aan schepen, welke de vlag der Vereenigde Staten voeren, verbieden naar Wladiwostok voor Deensch schip door Japanners aangehouden. Het Deensche stoomschip „Michael Jebsen” (2318 ton), op weg van Sjang hai naar Hongkong, is aangehouden door een Japanschen torpedojager, wel ke het gelastte naar Japan te varen. De commandant van den torpedojager verklaarde, dat het schip door de Deensche reeders aan een Japansche scheepvaartlijn verkocht was. De ka pitein van het Deensche schip weiger de hieraan gevolg te geven en voer Zuidwaarts, maar werd later aange houden door een Japanschen trawler, die dezelfde opdracht gaf. Opnieuw weigerde de kapitein en tenslotte be reikte hij Hongkong. Een ander Deensch schip, de „Gustav Diederich- sen” (2332 ton) wordt door de Japan- neezen» vastgehouden te Tsjefoe. De uitklaringspapieren voor Hongkong worden het schip geweigerd. De „Pastor Pype” niet be schoten. Het onderzoek, dat is ingesteld naar het Belgische hydrographische schip „Pastor Pype”, dat gisteren zou zijn beschoten, heeft uitgemaakt, dat het schip, dat deelnam aan schietoefenin gen, werd getroffen door verdwaalde Belgische kogels. Er is geen sprake van een vliegtuigaanval. Noorsch schip over tijd Het Noorsche stoomschip „Belray”, dat zich, naar men gelooft, op honderd mijl van Valparaiso moet bevinden, antwoordt sind eenigen tijd niet meer op radioseinen. Het schip heeft twee gestroomlijnde Duitsche dieseltreinen aan boord, bestemd voor de Chileen- sche staatsspoorwegen. De versche ping hiervan is over Genua geschied met Britsche toestemming. De „Bel ray” is nu reeds elf dagen te laat. Zeven dooden bij een ontploffing in een chemische fabriek In de chemische fabrieken te Bil lingham, in het graafschap Durham, heeft zich een ontploffing voorgedaan, waarbij 7 personen werden gedood en 15 gewond. Verscheidene gewonden verkeeren in ernstigen toestand. De aangerichte schade is gering en er wordt geen ernstige stagnatie in de productie verwacht. 1 K iftÖUSwÏTENSCHAPgj^ BRANDENDE CIGARETTEN NAAR 06 DÉCORS GEWORPEN. GEBOUWEN ZWAAR BESCHADIGD. UntV P,ET heinstr. uflCI/ passage nUEn ZOUTHANSTR. HUCK SP U 1ST» RANTSOENEERING VAN BOTER. DE ARRESTATIES TE LULEA. NIEUWE DEFENSIE-LEENING. DE STRIJD TE KAIFENG. DE VLOOTUITBREIDING. ENGELSCH STOOMSCHIP NA AAN VARING GEZONKEN. ENEN WORDEN NIET BESCHOUWD ALS VIJANDELIJKE VREEM DELINGEN. CHAMBERLAIN BIJ DEN KONING.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2