F 168B FINANCIEEL BIOSCOPEN RADIONIEUWS ONE HOUR CLEANING SERVICE PAGINA 2. TTAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 27 APRIL 1940. DERDE BLAD, GEMEENTERAAD P WACHTEN U KUNT CHEM. REINIGEN PERSEN STOPPAGE REPARATIËN NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS- BANK LAAN V. MEERDERV. TELEFOON 336610 8* i CHEMISCH GEREINIGD EN GEPERST! IN EEN UUR SZWwfii B. DM,.»- RADIO-PROGRAMMA ,bl SuiSSi; Parijs. 10.50*) Boedapest. 11-0° der Midden- spanning. groote het ver- Capitol R i o”. Herv. Radio. 9.10 3.50 uur nam. Br. Fr. 5.30 de 11.30 Dansorkest. 6.Bravour 6.45 ANP. Gram.muz. 7.05 Schuldig"* of deze „Notre haar en ze 1940. 11.15 hem weer steeds 8.55 Billy A.V.R.O. 12.— uur nam. „Onze Weermacht”. 12.25 Amusementsorkest. (12.45 ANP.) 1.30 „De gesproken mailbrief”. 2.— Boekbespre- 1 eerste liefdesavontuur speelt bekoorlijke schuchterheid. Flora „Strafkolonie „S p e e 1 s c h i p”. Tot dusver hebben films met het leven in een strafkolonie als onderwerp bij het publiek steeds een schreefje voor gehad. Wie evenwel vanwege zijn voorkeur voor dit onderwerp de door Universal uitge brachte film „Strafkolonie Rio” zou wil len bezichtigen, krijgt het deksel op zijn neus. De rol, welke dit eiland der ver- bannenen in dit verhaal speelt, vormt slechts den duisteren achtergrond, waar door het leven der hoofdpersonen wordt beheerscht. Met dit al doet dit weinig aan de spanning en sensatie dergelijke onderwerpen eigen af; integendeel, de regisseur Brahm wist de mogelijkheden vclledig uit te buiten en waar acteurs van groot firmaat als Basil Rathbone, Victor Mc Laglen, Ruth Horna en Ro bert Stack wel zeer realistisch de hoofd rollen vertolken, kan dit filmwerk stellig een van hooge klasse worden genoemd. Vooraf draait „Speelschip”, een opwin dende weergave van gangster-raffinement en g-men-vernuft in de roulette-wereld. Helen Mack. Robert Wilcock en Ervin Pickel spelen in de hoofdrollen. Olympia „Stella Dallas”. „B o e f j e”. Deze week gaat in Olympia-theater de reprise van het prachtige filmwerk „Stella Dallas”, welke zoo knap geregis seerd werd door King Vidor. De hoofdrollen in deze rolprent worden op sublieme wijze vertolkt door Barbara Stanwyck, als het meisje uit de wijk van fabrieksarbeiders en John Boles als de man uit betere kringen. Reeds eerder gaven wij een volledige beschrijving over den inhoud van deze film, we kunnen dus wel volstaan met een warme aanbeveling. Na de pauze „Boefje” met Annie van Ees als het schooiertje in de hoofdrol. Verder noemen we nog Albert van Dal- sum als de sympathieke pastoor, Piet Bron en Guus Brox als Pietje Puk het vriendje van Boefje. Ook de inhoud van deze film mag overbekend geacht worden. Aan beide films gaat een keur van actualiteiten vooraf, een en ander in beeld gebracht door Profilti, we zien o.a. de herdenking van den verjaardag van Prins Willem I en de rit van de nieuwe Diesel- trein naar Groningen. Princesse „De laatste ku s”. „De laatste kus”, de aangrijpende film met Bette Davis en George Brent in de hoofdrollen, wordt deze week in het Princessetheater wederom geprolongeerd. N.V. ’s-Gravenhaagsche Crediet- vereeniging en depositokas. In de jaarlijksche algemeene vergade ring van aandeelhouders van de N.V. „De ’s-Gravenhaagsche Credietvereeniging en Depositokas”, werden de balans per 31 De cember 1939 en de winstrekening over 1939 goedgekeurd en het dividend vastge steld op 2 pCt. De heer mr. L. G. van Praag werd als commissaris herkozen. Centrum ,,’n Reuze type”. „In den greep w i 1 d er n i s”. Yves Mirande, de groote Fransche re gisseur, vervaardigde een geslaagde come- die met Danielle Darieux, Albert Préjean en Lucien Baroux, ,,’n Reuze type”. Het verhaal mag dan weer spoedig vergeten worden, ongetwijfeld zal men zich koste lijk amuseeren met de belevenissen van een Danielle, die iets te veel van spiritua liën genoten heeft. Préjean, als menschen- redder, is ook een onovertroffen type. Als eerste hoofdfilm een Ufa-productie van Eduard von Borsody, „In den greep der wildernis”. Dit is de geschiedenis van een jongen Engelschman, die in de Brazi- liaansche oerwouden wil trachten de vruchten van rubberboomen te vinden om deze vervolgens in de Engelsche koloniën te kweeken. Dat hij hierin niet zoo ge makkelijk slaagt, toont ons deze spannen de avonturenfilm, welke door een Duitsche expeditie in Brazilië is cpgenomen. In het voorprogramma zien we o.a. ac tualiteiten uit binnen- en buitenland op Profilti- en Paramountnieuws. tintje, met een blij einde. Zij wordt ge speeld door Lilly Bouwmeester, die reeds met „Pygmalion” onze beste filmactrice bleek te zijn, Cruys Voorberg, als de ver leider Erik en den auteur van het sce nario Jan de Hartog. Het documentaire gedeelte in deze film is verrassend goed. Wij zien het werk van de marine in al zijn phasen, krijgen een blik over het geïnundeerde gebied, waaruit men, ook in deze speelfilm kan opmaken, dat Ne derland paraat is. In het voorprogramma een Popeyefilm „Shakespeare-spinazie”, een gekleurde teekenfilm „Zoo gewonnen, zoo geronnen” en binnen- en buitenlandsch journaal. Passage „N i n o t c h k a”. De groote „lachende” Garbo-film, waar in Melvyn Douglas Greta Garbo’s partner is, wordt wederom in het Passage-theater geprolongeerd. Boedapest. 11.05 Parijs. Programma IV. 2.30 uur v.m.*) Danmarks Br, Fr. 11.M Br. VI. Cineac Talrijk zijn weer de gebeurtenissen in de afgeloopen week en even talrijk zijn natuurlijk ook de indrukken van het we reldgebeuren, die men in Cineac kan op doen. In de eerste plaats zijn er natuurlijk de beelden, die betrekking hebben op den oorlog Verder ziet men nog hoe koning Victor Emanuel een tentoonstelling opent, een zwemkampioene in actie enz. enz. Wat het binnenland betreft, de opnamen van den voetbalwedstrijd Holland— België vormen hier wel de hoofdschotel. Het maken van alle doelpunten valt zeer goed te volgen. Ook zijn er opnamen van den brand van Donderdag j.l. bij V. en D. op het Spui. De rest van het programma bestaat uit vroolijke films. Allereerst een verhande len over het polospel met commentaar van ren onvolprezen Pete Smith, dan een klucht met Charlie Chase „Een ware Casanova”, waarbij de lach niet van de lucht is en tot Desluit een aardige ge kleurde teekenfilm met een eena en een kat. die samen gaan visschen, in de hoofd rollen. alleen. Gary Cooper heeft van zijn rol gen een waardige creatie gemaakt. - Het voorprogramma brengt nieuws uit binnen- en buitenland en een kleuren-tee- kenfilmpje. Als theater „De Visschërsjongen". De historie speelt zich af in een Italiaansch visschers- milieu te St. Francisco. Een visschersjon- gen heeft een leven als een prins op zijn vaders vaartuig, totdat een tante met een bedorven zoontje, dit komt verstoren. Hij verneemt namelijk, dat hij als wees door den vermeenden vader geadopteerd is en trekt zich dit zoozeer aan, dat hij besluit te vluchtèn. Gelukkig weet men dit plan ter elfder ure nog te verijdelen. Bobby Breen liet de bezoekers buiten zijn na tuurlijk spel tevens genieten van zijn mooie jongenssopraan met verschillende Italiaansche liederen. „De hond van de Baskervilles”, naar den onsterfelijken roman van Conan Doyle, bracht een sublieme vertolking van den beroemden speurder Sherlock Holmes door Basil Rathbone, bijgestaan door Nigel Bruce en Richard Greene. De inhoudsbe schrijving zou de geweldige spanning ech ter wegnemen van deze voortreffelijke Fox-film. Vooraf ging het actueel nieuws van Polygoon. Amicitia „De onzichtbare man”. „Kom je ook achter de tralies?” Over de geheimzinnige verdwijning van Griffin, spreekt iedereen. Dr. Granley (Henry Travers) en zijn dochter (Gloria Stuart), die verliefd is op Griffin en de tweede assistent van dr. Granley begrijpen absoluut niets van deze verdwijning. Wel weet men, dat Griffin zich den laatsten tijd sterk met experimenteeren heeft bezig gehouden, maar van welken aard deze on derzoekingen waren is onbekend. Een stukje papier, waarop het woord „monocano” voorkomt, vestigt het vermoe den, dat dit vreeselijk gif, dat mensch en dier kan verteren, een belangrijke rol in zijn onderzoekingswerk heeft gespeeld. Na deze uiterst spannende film volgde als tweede hoofdfilm „Kom je ook achter de tralies?”, de geschiedenis, waarin het leven in de Amerikaansche gevangenis van den vroolijken kant wordt bekeken. PROGR. GEM. RADIOD1STRIBUTIE. Progr. I: Alle uitz. van Hilversum II West-End ,,’t Gestolen manuscript”. Op het tooneelLou Bandy. Het Amerikaansche product ,,’t Gestolen manuscript” is geen detectivefilm van het geijkte soort. Daarvoor neemt de humor er een te groote plaats in. Desondanks weet deze thriller den toeschouwer van het begin tot het einde te boeien, door allerhande raadselachtige gevallen met als middelpunt de verdwijning van het kost bare handschrift van Shakespeare. Knap zijn de typeeringen, terwijl er in de film tal van origineele momenten zijn. Robert Montgomery en Rosalind Rus sell spelen de hoofdrollen en zij doen dat op voortreffelijke wijze. Het West-End-programma heeft deze week voorts nog een bijzondere attractie door het optreden van Lou Bandy, Wiesje Bouwmeester en Jo Vischer. De entree van Bandy als helderziende is buitenge woon geslaagd. Hij lanceert zijn liedjes met een verrassende vlotheid. Er waren nieuwe en oude, doch alle hadden een groot succes. Wij noemen o.a. „Als de vrede komt”, „de Mobilisatie”, „Wie zie ik daar” en „Eten en drinken”. Kostelijk waren ook zijn conferences. Met Wiesje Bouwmeester en Jo Vischer speelde Lou Bandy een alleraardigste sketch „Ergens in ’n keuken”. Er werd flink gelachen en wie heeft daaraan thans geen behoefte „V a r i t Een film vol spanning en spelend in de romantische sfeer van circus en variété. Het is de avontuurlijke geschiedenis van de drie „Maxims”, twee mannelijke acro baten en een vrouwelijke, die tezamen hun ademstokkende stoute toeren doen aan de zwevende trapéze. Eerst zien wij hen bij een klein, armoedig reizend circus. In een dorp ontstaat tijdens de voorstelling een geweldige vechtpartij tusschen de be zoekers en de circusmenschen; de eersten braken de tent ongeveer af, maar de laat sten blijven meester van het terrein. Dien zelfden avond is de directeur van het Pa- rijsche variété-theater Apollo naar de drie Maxims komen kijken; hij engageert hen tezamen met hun komieken kleinen mana ger. Hun geluk schijnt nu volmaakt, maar wat de tot schouwer als vol vrees en hoop heeft zien aankomen, gebeurt: beiden man nelijke acrooaten raken verliefd op hun vrouwelijke kameraad en.de rivaliteit dregt noodlottig te zullen worden. De oudste van het drietal wil het meisje trouwen, maar ongelukkigerwijze heeft zij haar hartje aan den jongste verloren Zal de versmade oudste zijn rivaal tijdens hun groote, levensgevaarlijke toer aan het rek laten doodvallen? Om dit te voorkomen, wil het meisje zich opofferen en den oud ste trouwen. Doch dit gaat gelukkig niet door: de versmade pretendent gaat alleen de wereld in en de beide gelieven zullen voortaan hun nummer brengen als de twee Maxims. Een happy ending dus, na vele angstige momenten. Het prettige spel van Annabella, Jean Gabin en Fernand Gravey en alle anderen verhoogt het effect van deze boeiende film. Dividend 5 pCt. preferente aandeelhouders. Aan het verslag van de Ned. Midden- standsbank over 1939*f wordt het volgende ontleend. De gevolgen van den oorlog stellen den middenstand voor tal van problemen, welke in vele gevallen resulteeren in liquiditeitsmoeilijkheden. Het stemt tot voldoening, dat onze instelling, ook door middel van de bijzondere credietverlee- ning voor den middenstand, menigmaal aan overbrugging van deze liquiditeits moeilijkheden neeft kunnen medewerken. De politieke onrust en de behoefte aan contante middelen, als gevolg van de ver- andere omstandigheden na het uitbreken van den oorlog, kwamen tot uiting in een teruggang van de ons toevertrouwde gel den. De cijfers der credietuitzetting ver" toonen een stijging van 1.664.000 ver oorzaakt, zoowel door het openen van nieuwe als door het in meerdere mate ge bruik maken van vroeger geopende cre- dieten. In het verslagjaar werden nieuwe credieten verleend tot een gezamenlijk be drag van ƒ6.284.400, tegen ƒ5.417.200 in 1938. Als gevolg van een nieuwen maat regel van de Regeering ten behoeve van middenStandscredietvoorziening konden wij in de tweede helft van het verslag jaar een aanvang maken met het ver strekken van z.g werktuigencredieten aan ambachtspatroons en kleine industrieelen. De teruggang der provisie-winsten, welke reeds in het jaar 1938 tot uitdruk king kwam, werd in 1939 voortgezet als gevolg van den buitengewoon geringen omvang van den effectenhandel en het algeheel ontbreken van emissie-zaken. De post intrest gaf wederom een bevredigende verbetering te zien als gevolg van den gemiddeld gunstiger rentestand en van de uitbreiding van onze credietverleening. Aan onkosten en salarissen werd ca. 40.000 meer uitgegeven, hoofdzakelijk tengevolge van personeelsuitbreiding en periodieke salarisverhoogingen. Het saldo der resultatenrekening is ruim 30.000 lager dan het vorige jaar. Het to taal der baten bedraagt 1.292.200 (v.j. 1.283.100) de onkosten en salarissen be liepen 1.157.700 (v. j. 1.118.400), bruto winst 134.500 (v.j. 164.700), afgeschre ven werd op inventaris en safe-inrichtin- gen ƒ72.200, gereserveerd tegen bedrijfs risico’s 50.000. Voor gesteld Wordt 3000 te bestemmen voor uitkeering van 5 pCt. aan houders van preferente aandeelen, waarna 10.361.09 op nieuwe rekening overgaat. Progr II: Alle uitz. van Hilversum I. Zondag 28 April Programma III. 8.30 uur v.m. Br. VI. 10.20 Duitschland- zender. 10.50 Eng. 12.20 uur nam.") Danmarks Radio. 12.35 Eng. 4.20 Br. VI. 4.35 Eng. 5.05 Paros. 6.50 Duitschlandzender. 8.20 Br. Fr. 9.20 Beromünster. 9.40 Eng. 10.05 Parijs. 10.50 1 A AN VUL L IN GS A G EN DA voor de vergadering op Maandag 29 April, nam. half twee, zoo noodig voort te zetten des avonds te 8 uur. Benoeming van: een onderwijzer en een onderwijzeres bij het openbaar buitengewoon lager on derwijs; een onderwijzer (es) aan de openbare la gere school Terwestenstraat 105; een tijdelijk leerares in de Hoogduitsche taal en letterkunde aan de hoogere bur gerscholen met 5-jarigen cursus. Beraadslaging over: 10. het voorstel tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de positie regeling politiepersoneel I. 11. het voorstel om aan het Haagsch Crisis-Comité voor het jaar 1940 een bij drage toe te kennen in de kosten van den Schoeiseldienst, om een bedrag beschik baar te stellen voor betaling van een bij slag op het steunbedrag van de bij dien schoeiseldienst werkzame ondersteunde schoenmakers en administratieve krachten en om B. en W. te machtigen een voor schot te verleenen op den door 't Haagsch Crisis-Comité betaalden voorraad leder. 12. het voorstel om goed te keuren, dat eenige braakliggende gemeentelijke bouw terreinen tijdelijk worden gebruikt voor het in werkverschaffing voor armlastigen telen van bruine boonen en late aardappe len en om daarvoor een crediet toe te staan. 13. het voorstel om in te trekken de in de Raadsvergadering van 18 Maart 1940 vastgestelde verordeningen tot wijziging van het Ambtenarenreglement, van het Werkliedenreglement 1911 en van de posi tieregeling Politiepersoneel I, en vast te stellen verordeningen tot wijziging van het ambtenarenreglement, het werkliedenre glement 1911 en de positieregeling Politie personeel I 14. het voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan eenige leerkrachten bij het Openbaar gewoon lager onderwijs en aan H. Schaap als leeraar bij het Avond- nijverheidsonderwijs voor Meisjes. 15. het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Gemeentefondsbelasting in de gemeente ’s-Gravenhage en tot wijzi- 1940 Van Gemeentebegrooting voor 16. het voorstel tot aanschaffing van 21 motorbrandspuiten ten behoeve van de wijkbrandweer. 17. het voorstel om mede te werken tot de oprichting van de N.V. tot Exploitatie van Transportwagens en daartoe 12 aan deelen van 500 in deze N.V. te nemen en om B. en W. te machtigen een verte genwoordiger der Gemeente bij de oprich ting van de bedoelde N.V. aan te wijzen. 18. het voorstel tot aankoop van grond gelegen aan de Bagijnestraat geldieen^ing°°rS^e^ tOt het aanfiaan van een 20. het voorstel om aan de vereeniging „Zorg voor het achterlijke kind” ten be hoeve van het vervoer van huis naar school en terug van leerlingen der scholen voor buitengewoon lager onderwijs, voor 1939 een aanvullingssubsidie toe te ken- nen. 21. het voorstel tot wijziging van de Gemeentebegrooting voor 1940 (herstel perceelen Tripstraat 14 tot en met 36) 22. het voorstel tot wijziging van de be- Casino „De stille verklikker van Scotland Y a rd”. ,,’t Duivelspaard”. Na het Paramount Sound nieuws pre senteert dit theater de spannende film „De stille verklikker van Scotland Yard", naar het boek van Edgar Wal lace. Na iedere inbraak, waarbij edel- steenen te pas komen, vinden de dieven op hun weg een persoon, die hun aan houdt en een laag bod doet voor hun buit. Gaan ze hierop niet in, dan wor den ze aan de politie verraden. Noch de politie, noch de dieven weten wie of deze geheimzinnige persoon is. Eén der dieven komt achter zijn identiteit, maar wil niet verkoopen en wordt door hem verraden. Hij ontsnapt en achtervolgt den verklikker. Deze schiet hem neer. Iemand van Scotland Yard heeft echter ook zijn vermoedens en na veel weder waardigheden weet hij hem te ontmas keren. Als tweede hoofdfilm gaat het derde deel van ,,’t Duivel spaard”. Een stel bandieten wil zich met alle geweld meester maken van een beroemd ren paard en begaat hiervoor zelfs een moord. Men ziet prachtig paardrijden en opwindende gevechten doen zich voor. de belangrijkste en interessantste -i-s-1 van den laatsten Metropole „Notre Dame van s 1 o p p e n”. In het Metropole-theater wordt week de Fransche meesterfilm Dame van de sloppen" met Francaise Rozet en Odette Joyeux geprolongeerd. Odeon. „Ergens in Nederland”. De vertooning van de Nederlandsche film „Ergens in Nederland” waarvan dezer dagen de première ging, wordt thans in Odeon voortgezet. Deze film, welke velen uit het hart gegrepen is, vooral wanneer Mathieu van Eysden, die de rol van Beijer, den vriend van van Loon vervult, zegt„De zeeman laat Nederland nooit in den steek”, mocht ook hier weer groote belangstelling trek ken. Geen wonder, de film waarin de ge varen geschetst worden, welke hen be dreigen, die nacht en dag voor onze vei ligheid waken, heeft een romantisch Asta „A m c - doet in kousen” Een vlotte vroolijke film, vol humor en grappige tafreelen, dwaze verwikkelin gen, waarbij de jongste telgen van twee kousenfabriceerende firma’s, na eenige herrie om een contract betreffende lad- dervrije kousen, elkaar voor altijd vinden, zoodat Amor niet den kous op de kop krijgt. Wie t naadje van den kous wil weten over deze kousengeschiedenis, hij ga naar Asta, en zal zich bij deze ko mische rolprent, met een grappige intrige en met bijzonder amusant spel van alle hoofdpersonen uitstekend amuseeren. De namen der medespelenden in deze comedie van kousen en misverstanden hebben geen bekenden klank. Hun spel is zeer vlot en zij dragen allen bij tot een bij zonder vermakelijk geheel, zoodat men Amor’s optreden in de kousenwereld met veel genoegen volgt. „De valsche admiraal” is een criminal- filmpje, dat naar het voorbeeld van de Amerikaansche film „Crime does not pay” laat zien dat de oplichter aan het kortste eind trekt en de politie vaak vlugger is. De journaals zijn zeer uit gebreid. Zij bevatten o.m. opnamen van den brand bij Vroom en Dreesmann, van den voetbalwedstrijd HollandBelgië, van de instorting van den scheven toren te Pijnacker en van den eersten rit van den vijf-wagen Diesel naar Groningen. City „Beau G e s t e”. In City theater draait deze week een film, met Gary Cooper in den titelrol, als mr. Geste, die heel wat publiek zal trekken. Dit is zeker geen ijdele voorspel ling, in langen tijd zagen wij niet zulk een spannende, boeiende film. Beau Geste is als draaiboek knap gebouwd. Het ver haal begint met een afdeeling van het vreemdelingen legioen, dat een der Fran sche woestijnforten komt ontzetten. Zij vindt echter het fort vol dooden. Een diepe mysterieuze stilte heerscht. Alle sol daten lijken op hun post te staan, maar zij zijn dood. Een mysterie, midden in den woestijn, dan breekt het verhaal af en be gint opnieuw, maar nu 15 jaar geleden. De geheimzinnige sluier die het „fort des doods” omgeeft, wordt in dit verhaal opgeheven, en de geschiedenis vervolgt nu zichzelf tot een aangrijpend, mensche- lijk einde. Het publiek volgt dit filmwerk dat van het begin tot einde boeit, met ademlooze belangstelling Niet alleen echter spanning is het, die den toeschouwer gevangen houdt. Er zit een rrienschelijke warmte en noblesse in dit i tempo en humor, verhaal, die dieper gaan dan spanning I Polygoon en Mox-Movietone News bren- 1 ons wereldgebeurtenissen tijd. JUBILEUM MILITAIRE WILLEMS ORDE. Naar aanleiding van het 125-jarig be staan van ae Militaire Willemsorde zal de voorzitter van het herdenkingscomité, generaal-majoor K. E. Oudendijk een korte radio-toespraak houden. Deze toe spraak zal door de N.C.R.V. worden uit gezonden in het actueel halfuur van Maandag a.s. (10 uur n.m.) Tevens zal dan worden uitgezonden een vraaggesprek met een jubileerende ridders. Corso „De Citadel”. „Vrouwen onder d e n k i n g”. Een van de groote filmwerken, die in den laatsten tijd de aandacht trekken, is „De Citadel”, de geschiedenis van den jongen arts, dr. Manson, die, bezield met hooge idealen, de wereld intrekt, maar diep ontgoocheld wordt. Hij heeft een ont zaglijken strijd te voeren tegen domheid en bijgeloof. Hij werkt als dorpsdokter in armoede en als sociëty-arts te Lon den in weelde en vergeet dan zijn idea len. Totdat hij tot inkeer komt en zijn collega’s de waarheid zegt. Met stijgende aandacht volgt men zijn voortdurende bittere worsteling ten bate van het heil der lijdend menschheid. De zuiver men- schelijke karakters van den dokter, zijn vrouw en vriend werden prachtig uit gebeeld door Robert Donat, Rosalind Rus sell en Ralph Richardson. De boeiende, dramatische tooneelen zijn een succes voor den bekenden regisseur King Vidor. De tweede film: „Vrouwen onder ver denking” behandelt eveneens een span nend conflict met vele emotioneele scènes, waarin Warren Williams (de officier van justitie) en Gail Patrick (zijn vrouw) de hoofdrollen vervullen. Maandag 29 April. Hilversum I 1875 m. en 414.4 m. N.C.R.V. 8.uur v.m. ANP. 8.05 Schriftlezing. 8.20 Gram.muz. 10.30 Morgendienst. 11.— Christ, lectuur. 11.40 Gram.muz. (12.— tot 12.15 Ber. 12.30 ANP.) I. uur nam. Amsterdamsch Salonorkest (2.tot 2.35 voor scholen). 3.Kook- praatje. 3.30 Gram.muz. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram.muz. 5.15 tot 6.15 Voor kin deren. 6.30 Vragenuur. (7.tot 7.15 Ber.) 7.45 Gram.muz. 8.ANP, intern, over zicht. 8.25 Koninklijke Militaire Kapel (opn.) 9.15 Lezing „Saevis tranquillus in undis”. 9.35 Mannenkoor „Die Haghe Sanghers” (opn.) 10.ANP, actueel half uur. 10.30 Cello en piano. 11.05 Gram.muz. II. 50 Scnriftiezing Hilversum II 301.5 m. Algemeen programma van de A.V.R.O. 8.uur v.m. ANP. 8.10 Gram.muz. 10.— Morgenwijding. 10.35 Ensemble Jetty Can tor. (11.tot 11.10 Causerie „Zijlichten"). 11.55 Gram muz. 12.45 uur nam. ANP 1.Amusements orkest. 1.45 Lyra-trio. 2.30 Omroeporkest (3.25 tot 3.45 ,Met oog en oor”, cause rie). 4.20 Eventueel herdenking van de instelling der Nederlandsche Willemsorde en rede door H. M. de Koningin. 4.45 Discocauserie. 5.45 Twilight Serenade™ 6.35 Amusementsorkest en gemengd koor. 7.05 Hedcndaagsche Nederlandsche mu ziek. 7.40 Causerie over de Belgische Ar dennen 8.ANP. 8.15 Concertgebouw orkest. 9.15 Eventueel herhaling van de rede door H. M. de Koningin. 9.30 Decla- matorium met muziek. 10.10 Concert. 11.— ANP. 11.10 AVRO-dansorkest. 11.40 Gram. muz. ENGELAND 391 m. en 449 m. Na 10.20 nam. ook 342 m. 12.20 uur nam. Ber. 12.35 Trompetkwintet. 12.50 tot 1.20 Variété 2.20 Billy Cotton’s Band. 2.50 BBC-orkest 3.35 tot 4.20 Cabaret. 5.20 Ber. 5.35 Too- ‘neel. 5.55 tot 6.20 Lichte muziek uit Zwit serland. 6.40 tot 7.Solisten. 7.20 Gevar. progr. 8.20 tot 8.40 Ber. 8.55 Tooneel 9.55 BBC-orkest. 10.35 Billy Cotton's Band. 11.20 Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Zang 1.15 Parijsch blaastrio. 2.50 Orgelconcert. IN Tooneel. 3.50 Zang. 4.20 Chansons. 4.35 Gentil-kwartet. 5.35 Harp, zang en cello 6.23 Concert. 6.30 Tooneel. 8.05 Moyse- trio. 9.05 Zang. 10.05 en 11.05 tot 11-50 Nationaal orkest. KEULEN 456 m. 12— uur nam. Eysoldfs orkest. 12.50 Populair concert. 1.45 tot 1.50 Muz. tusschenspel. 2.20 Omroeporkest 3.45 Voor soldaten. 4.05 Gram.muz. 6.35 Zie Duitschlandzender. 7.20 Gram.muz 7.45 tot 7.50 Muz. tusschenspel. 8.05 Grant- muz. 8.50 tot 9-20 Zie Duitschlandzendffi BRUSSEL Vlaamsch 322 m. 11.50 uur v.m. en 12.30 uur nam. Dansorkest. 12.50 tot 1.20 en 4.25 tot 4.55 Gram.muz. 5.50 Gram.muz. 6.20 Gram.muz. 7.20 Voor sol daten. 7.50 Dansorkest. 8.20 Ensemble „De blauwe Vogel”. 9.30 tot 10.20 Opera „Faust” (gr.pl.) BRUSSEL Fransch 484 m. 11.50 uur v* en 12.30 tot 1.20 uur nam. Gram.muz. 4.K Zang. 5.35 Piano. 6.10 Gram.muz. 7.W Voor soldaten. 7.50 en 8.50 Tooneel 130 tot 10.20 Dansmuziek. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 6.35 UUf nam. Gevar. progr. 7.20 Omroeporkest 8.20 Ber. 8.50 Dobrindt’s orkest. 10.20 Ber., hierna: concert. 11.20 tot 12.15 Ber. Zondag 28 April. Hilversum I 1875 en 414.4 m. K.R.O. 8.30 uur v.m. Morgenwijding. N.C.R.V. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Nederl. Kerkdienst. Hierna: orgelconcert. K.R.O. 12.15 uur nam. Lezing „De geestelijke va der der herleving van het ambacht: ar chitect Valk”. 12.45 ANP. 1.Boekbespre king. 1.20 KRO-Melodisten. 2.Vraag en antwoord. 2.45 Koor van St. Ign. College te Amsterdam. 3.40 KRO-kamerorkest. 4.30 Ziekenhalfuur. 'N.C.R.V. 5.05 Gram.muz. 5.20 Geref. Kerkdienst. Hierna: gewijde muziek. K.R.O. 7.45 Ber. 8.ANP. 8.15 Voor militairen. 8.45 Gram.muz. 9.30 Radio-Almanak 10.30 ANP. 10.40 Epiloog. 11.— tot Esperanto. Hilversum II 301.5 m. V.A.R.A. 9. uur v.m. Ber. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gram.muz. 9.59 Ber. V.P.R.O. 10. — Zondagsschool. 10.30 Nederl. Herv. Kerkdienst. gesproken mailbrief”. king. 2.30 Omroeporkest. 3.30 Filmrubriêk. 3.55 Gram.muz. 4.25 AVRO-dansorkest 4.55 ANP. Seinpost „Rijkdom is geen schand e". „De kop van ju t”. Het programma van deze week in bovengenoemd theater is van goede kwali teit en voor hen, die zich willen amusee ren en hartelijk lachen ten zeerste aan te bevelen. „De kop van jut", is een film vol kostelijke verwikkelingen. Zij wordt ons gepresenteerd op een wijze, welke al leen eigen is aan het komiekenpaar Stan Laurel en Oliver Hardy. Dwaze en oer- geestige scènes, doen de zaal, van begin tot het einde der film, daveren van den lach. En wie heeft er in deze dagen geen behoefte aan humor? Welnu in de rol prent „De kop van jut”, zal men den humor van de eerste orde aanschouwen. Als tweede hoofdfilm draait „Rijkdom is geen schande”, een vroolijke onderhou dende rolprent met in de hoofdrollen Ro bert Young en Ruth Hussey, namen welke een goede rolprent waarborgen. Dit programma, dat geheel in het tee- ken van vroolijkheid staat, wordt gecom pleteerd met de journaals van Polygoon wereldnieuws, Polygoon, Paramount en een interessante cultureeie rolprent. Apollo „Straten zonder einde”. „Straten zonder einde” is de trieste ge schiedenis van een jeugdigen zwerver, die. na zestien maanden onschuldig in de gevangenis te hebben gezeten, weer het vrije leven in trekt en denkt op een eer lijke wijze in zijn onderhoud te kunnen voorzien, doch wiens „verleden” steeds in den weg staat. Telkens denkt hij een kansje te hebben, weer stoot hij den neus, hetgeen hem ver bitterd maakt jegens de maatschappij, waarvan hij niets meer te verwachten schijnt te hebben. Zijn lot brengt hem op den levensweg van een jong meisje en tusschen het tweetal groeit een groote liefde. Tezamen besluiten zij te trachten zich een weg door het leven te banen, riaar als de jonge zwerver weer ten on rechte wordt vervolgd, wordt het een af mattende vlucht, zonder hoop voor de toekomst. Steeds weet het meisje den jongen van den weg van de misdaad te houden, maar het leven wordt haar te zwaar en zoo besluit zij zelf haar man zij zijn intusschen getrouwd bij de politie te melden, opdat aldus voor de rechtbank zijn onschuld kan worden be wezen. De zitting van de rechtbank is het hoogtepunt van het verhaal en inder daad komt de jury tot de conclusie on schuldig.- Eindelijk zijn zij dus werkelijk vrij Het is een diep ontroerende film, met momenten van prachtig vertolkt door Priscilla Lane en John Garfield. Een film, welke men be slist moet gaan zien. Het voorprogramma brengt nieuws, een schaatsenrijdersshow en een geestige teekenfilm. grootingen voor 1939 van het Gemeentelijk Gasbedrijf, het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf, de Duinwaterleiding, de Gemeen telijke Leen- en Voorschotbank de Ge meenteziekenhuizen en de Gemeente (luchtbeschermingsmaatregelen) AGENDA voor de vergadering op Maandag 6 Mei, nam. half twee, zoo noodig voort te zetten des avonds 8 uur. Beraadslaging over: 1. het voorstel om, met wijziging in zoo verre van het Raadsbesluit van 4 Juli 1938. gelden beschikbaar te stellen voor het eer ste gedeelte van den bouw van een nieuw Stadhuis. Studio „Eerste liefde” Het is uit met de kalverliefde van de bakvisch Deanne Durbin. Hollywood heeft het bekoorlijke sterretje thans vol wassen verklaard en in de film „First love” beleeft Deanne haar eerste lietae. Niet dat zij daarmede gelijk tot „vamp" is geproclameerd, want dat kan van een meisje, dat na de eerste kus uit verle genheid vraagt hoe een dieselmotor werkt, bezwaarlijk gezegd worden. Deanne is nog steeds het zonnige, spon tane meisje, dat zoo’n warm plaatsje heeft veroverd in veler harten. In haar nieuwe film is ze een assche- poestertje in het huis van een rijken oom. Tijdens een boodschap ontmoet ze haar prins en later op een bal, waar zij in het geheim heengaat in een japen, waarvoor de bedienden het geld hebben bijeengespaard, ziet ze hem terug. Na een opwindend avontuur vlucht ze naar huis toe, doch verliest daarbij een muiltjeen de prins vond het muiltje en rustte niet voor hij de lieve eigenares gevonden had, waarna ze lang en geluK- kig leefden. „Eerste liefde” is een alleraardigste film; Deanne Durbin zingt met charmante stem eenige opera-aria’s haar eerste liefdesavontuur met Roxy „De hond van de Baskerville s”. „De Visschers- jonge n”. première voor den Haag, bracht dit Rex ,De koning en revuemeisj e”. Getrouw het devies brengt Rex weer een groote reprise. „De koning en het revuemeisje” is een van die pretentie- looze films, welke, zonder een oogen- blik zwaarwichtig te worden, de aan dacht geboeid houden en den geest ver- frisschen. De titel laat niet veel te gis sen over aangaande den inhoud. Fer- nan Gravet is een prachttype als boe melende koning (zonder land), die aan chronische dronkenschap lijdt en zijn dagen verslaapt in „gay Paris”, het toe vluchtsoord van koninklijke bannelingen. Joan Blondell is het meisje uit de Folies Bergères, die den koning op een, in de I geneeskunde onbekende, wijze van zijn drankzucht geneest. Een film vol koste- lijken humor, waarvan de fameuze ko miek Edward Everett Horten een groot deel voor zijn rekening neemt. In het voorprogramma actualiteiten en een Soony Time met Porky in de hoofdrol „It’s an ill wind”. V.A.R.A. Viool en piano. 5.30 Voor kinderen. en Charme. 6.30 Sportpraatje - on schuldig? 7.30 Rosian-orkest. A.V.R.O. 8- ANP 8.20 Concertgebouw-orkest, so listen en Toonkunstkoor Amsterdam. 9. Tooneel. 9.45 Gram.muz. 10.10 Radio- maandblad. 11.— ANP. 11.10 Dansmuziek. Br. VI. 9.30 Br. Fr. Maandag 29 April Programma HL 8.- uur v.m. Br. VI. 9.20, 9.50 en 10.25 12.20 1^5{/^sBr6.05rEnV^-^ Pauze’ Pauze. 5.35 Parijt» Duitschland- 8.20’) Danmarks Radio. 8.50 Du tschi.md zender. 9.20*) Beromünster. TMO Boe dapest. 9.35 Eng. Programma IV. Eventueel ander station. Thalia „Veldslag in New York”. „La Habaner a”. Buitenlandsch nieuws door Paramount. Dan volgt „Kampioenen in den dop”. Een alleraardigst filmpje, waarin alle soorten sport door kinderen vertoond worden. Een Vitaphone film voltooit het voorprogramma. Als eerste hoofdfilm „La Habanera”. De geschiedenis speelt zich af in Portorico. Zarz.li Leander ver vult de rol van het Zweedsche meisje, dat onder betoovering van deze romanti sche streek en haar bevolking huwt met den machtigsten man uit de omgeving. Dit wordt een groote teleurstelling, doch aan het slot komt alles in orde. Als we duwe, gaat zij met den jeugdvriend en haar kind naar het vaderland terug. Na de pauze de oerkomische film „Veldslag in New York”. Victor Mc. Laglen gaat als commandant met de oudstrijders naar New York en heeft ge lijk een opdracht van zijn patroon, om diens zoon terug te houden van een hu welijk met een actrice. ENGELAND 39i en 449 m. Na 10.20 n.m. ook 342 m. 12.20 uur nam. Ber. 12.35 Gr.- muz. 1.05 tot 1.35 Fabrieksorkest 1.50 BBC-orkest. 2.50 Orgelspel. 3.20 Gezel schapsspel 3.50 tot 4 20 BBC-koor. 5.20 tot 5.35 Ber. 5.55 BBC-Harinonie-orkest 6.40 Programma, gebaseerd op Karei Ca- pek’s boek „Letters from England”. 7.15 Kerkdienst. 8.05 Viool. 8.20 Ber. 8.40 Her inneringen uit 1903 9.50 Zie Radio-Parijs om 9.35. 10.05 Epiloog. 10.15 BBC-orkest. 10.50 BBC-Theaterorkest. 11.20 Ber. PARIJS 1648 m. 12.05 uur nam. Parijsch blaaskwintet. 1.05 Zang. 1.30 Solisten. 1,50 Rose Cornaz’ gitaar-orkest. 2.35 Vereeni- ging voor oude instrumenten. 3.20 Zang. 3.35 Chansons. 3.50 Tooneel. 4.50 Chan. sons. 5.05 Symphonieconcert. 6.53 „Das Dreimaderlhaus. operett 9.35 Zang 10.05 en 11.05 tot 11.50 Legrand’s jazzorkest. KEULEN 456 m. 12.— uur nam. Omroep. orkest. 12.50 Populair concert. 1.45 tot 150 Muz. tusschenspel. 2.20 Concert. 6.05 Gr.- muz. 6.35 Eysoldt’s orkest. 7.45 tot 7.50 Muz. tusschenspel. 8.05 Gram.muz. 9.05 tot 9.20 Zie Duitschlandzender om 8.50. BRUSSEL Vlaamsch. 322 m. 11.20 uur v.m. en 12.40 tot 1.20 en 1.50 uur nam. Gram- muz. 2.35 Vocaal kwartet van Brussel. 3.20 Piano. 4.35 Tooneel. 5.40 Viool. 6,20 Gram.muz. 7.20 Bont programma. 9.30 A. Gertler-kwartet. 10.20 tot 11.20 Jazzmuz. BRUSSEL Fransch. 484 m. 11.50 uur v.m. en 12.30 uur nam. Radio-orkest. 12.50 tot 1.05 Gram.muz. 2.20 Kamerórkest van de Muziekkapel van Koningin Elisabeth. 3.15 Tooneel. 335 Dansorkest 4.20 Gram.muz. 4.50 Militair concert. 6.15 en 6.35 Gram.- muziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Radio- orkest. 9.30 Dansorkest. 10.20 tot 11.20 Gram.muz. DUITSCHLANDZENDER 1571 m. 6.35 uur nam. Gevar. concert. 8.20 tot 8.40 Ber. 8.50 E. Schneidewind’s orkest en piano- duo Raatzke. 10.20 Ber. Hierna: Concert 11.20 tot 12.15 Ber. Rembrandt „H o n o 1 u 1 u”. „De Dorps- detectiv e”. In bovengenoemd theater wordt deze speelweek weer eens een echte Joe Brown- film vertoond „De dorpsdetective” ge naamd In deze film speelt hij voor de tective en komt zoodoende in contact met een door de politie gezochten inbreker. De eene aardige scène volgt op de andere en het spreekt vanzelf, dat Joe Brown de lachers weer op zijn hand heeft. Als 2e hoofdfilm draait „Honolulu” eveneens een 10C procent amusementsfilm van de Metro-Goldwyn Mayer. Een aller aardigste geschiedenis waarin op uitmun tende wijze een dubbelrol wordt gespeeld door Robert Young. Het dansgedeelte wordt verzorgd door Eleonor Powell, die ons veel laat genieten door haar dans- i kunst. Een film met een aardig muziek- spanning I

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10