Uitnoodiging 1 1 BINNENLAND Deanne Durbin-film Een nieuwe KING'S CROSS 1I HAAGSCHE COURANT VAN MAANDAG 29 APRIL 1940. DERDE BLAD, PAGINA 2. Partijraad der S.D.A.P. bijeen RECLAMES. Verkwikkende Slaap, de neutraliteit de voor probeeren. vervol- WORLDS BEST De motie-den Haag. Wetsontwerp ingediend en Werkgevers in het bakkenbeorijf De De commissie. Een commissie zal het contact met de Regeering herstellen Erkentelijkheid voor het aftredende bestuur. De sociale nood der opgroeiende jeugd 1940 107,7 Nadat de bijbehoorende aanvullende begroetingen zonder hoofdelijke stem ming zijn aangenomen, stelt de voorzit ter vast, dat de onderwerpen, waarvoor de buitengewone zitting van den Volks raad is uitgeschreven, zijn afgehandeld. stellen derd. Voorstel-Thamrin tot uitstel van de stemming verworpen. De voorzitter van den Volksraad, mr. J. A. Jonkman, stelt vervolgens de eind stemming aan de orde, en stelt voor, met het oog op het late uur, de behandeling van de moties uit te stellen tot Vrijdag a.s. De heer Thamrin doet een tegenvoor stel om de eindstemming uit te stellen tot Vrijdag. Een inleiding van den fractievoorzitter W. Drees. R. S. STOKVIS ZONEN De - „Wij willen alles doen om i te behouden” Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming worm en heetwatervoor- ziening voor keuken, douche en wastafel 'n R. S. Stokvis product van Neder lands fabrikaat Dezer dagen heeft de Nederland sche vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf haar jaarlyksche algemeene ledenvergadering gehouden te Rotterdam. Het bestuur constituurde zich als volgt: J. Ulrich, voorzitter, H. Fran ken, penningmeester, J. Jansse, C. Niemöller, J. M. van Muyden, J. Sie mens, H. den Hartigh, G. Schmidt, P< van Dorsten, H. Marsman, P. de Rui ter, E. Poen, en F. H. Immink, leden. Besloten werd nog meer dan tot dusver gebruik te maken vande door de vereeniging in het vorige jaar in het leven geroepen coöperatie ve in-, verkoop- en voortbrengingsver- eeniging W.E.B.C.O. Volksraad adviseert tot aanneming. Indexcijfers kleinhandelsprijzen Wat het verloop der kleinhandels prijzen betreft geven de volgende door het Centraal Bureau voor de Statistiek berekende indexcijfers van winkelprij zen in de tien grootste gemeenten van ons land eenig inzicht. In de bereke ning zijn prijzen opgenomen van aard appelen, brood, grutterswaren, vleesch, melk, kaas, eieren, vetten en kruide nierswaren. Sept., Dec. ’38, Mrt., Juni ’39, gem.=100 Aug. Jan. Febr. Maart 16 April 23 April 1939 1940 1940 1940 1940 1940 98,5 107,0 108.6 109,1 107,7 107,5 Hierbij zij opgemerkt, dat een stij ging van 7,5 der prijzen van voe dingsmiddelen een stijging veroorzaakt van de uitgaven voor het geheele ge zinsbudget van 3,0 waarbij aange nomen is, dat 40 van de gezinsuttr gaven besteed wordt aan voeding. Wij noodigen Lookers van Amerikaansche Sigaretten van 35, 40 en 50 ct. uit, één keer te De soms bezwaren tegen bepaalde voorstellen moet opofferen ter wille van andere, zeer belangrijke overwegingen. Politiek zal men nu en dan voor moeilijke be slissingen geplaatst worden. Daarbij moet zegt spr. in het parlement voor ons het recht blijven bestaan, bij bepaalde punten van de opvatting der Regeering af te wijken. Een Regeering moet kunnen handelen. Een te groot gedwongen overleg verlamt de kracht der democratie. Echter behoudt het parlement het recht op een zelfstandig oordeel. Aan den anderen kant wil spr. het niet wagen met secundaire kwesties in de binnenlandsche politiek groote moeilijkheden en verwarring te veroor zaken. Oprechte waardeering koestert hij voor het werk van de beide sociaal democratische ministers Albarda en van den Tempel, en ook voor het werk van de Regeering in het aigemeen. Zwakke punten zijn er in het regee- ringsbeleid intusschen ook aan te wij zen. De kosten voor het levensonder houd zijn met 8 pCt. gestegen. Al kan men niet iedere stijging compenseeren, toch hebben de zwaarst getroffenen recht op verhooging van inkomsten. Evenmin is spr. ingenomen met de speciale heffingen op suiker en koffie, daar deze de minst koopkrachtigen het zwaarst treffen. De mobilisatieuitga- ven moeten gedekt worden. Bij de ver- deeling der zware lasten heude de Re geering echter rekening met het feit, dat beneden de 3000 inkomen van progressie nauwelijks sprake is, daar de progressie bij de inkomstenbelasting te niet wordt gedaan dóór de reeds sterk verhoogde verbruiksbelastingen Op den duur moet een oplossing ge vonden worden, welke de massa niet onredelijk belast, met groeten nadruk komen de sociaal-democraten op voor een vermogensheffing. Deze moet tot practische politiek gemaakt worden, al dan zou er niets meer zijn. De meest logische gang van zaken is, dat het bestuur wordt uitgenoodigd, de loopen- de zaken te blijven behandelen zoolang het nieuwe bestuur niet is gekozen. Mr. C. Th. Donner (den Haag), lid in het algemeen bestuur, constateerde, dat de Regeering met het algemeen bestuur als zoodanig niet meer wil on derhandelen. Daarom dient een com missie van overleg door de vergadering te worden aangewezen. Spr. meende, dat het algemeen be stuur de zaken loopende diende te houden en dat een commissie van con tact het overleg met de Regeering ter hand zou dienen te nemen.. Wanneer het algemeen bestuur er op staat op dit oogenblik niet af te tre den, dan is dat niet omdat het zoo zeer aan zijn zetel vasthoudt, doch al leen in het belang van den algemee- nen gang van zaken. De heer Neher (den Haag) achtte het gewenscht, dat de vergadering thans zou beslissen over de leiding der N.V.L. Spr. heeft niets tegen de leden van het algemeen bestuur als zoodanig, maar de algemeene vergadering moet uitmaken, hoe verder de leiding zal ge schieden. Daarom stelle het algemeen bestuur thans zijn mandaat ter be schikking en worde een regelingscom- missie benoemd. Verschillende leden gaven gens van hun opvatting blijk. Prof. Wester merkte op. dat de door hem toegelichte motie is ingediend na mens 12 afdeelingen en dat vele tien tallen afdeelingen ook van het platte land, daaraan adhaesie hebben betuigd. Bond van belastingconsulenten.... In de onder voorzitterschap van mr. P. Donker, notaris te Rotterdam, gehouden jaarvergadering van den bond van belastingconsulenten werd besloten tot stichting van een voor- zieningsfonds voor in behoeftige om standigheden nagelaten betrekkingen van bondsleden. Na afloop der ver gadering hield mr. C. C. Bicker Caarten, lid van de vereeniging hier ter stede een lezing over de winst belasting, daarbij in het bijzonder de openingsbalans en de navorderings- mogelijkheid toelichtende. zal daarnaast niet elke belasting van de massa voorkomen kunnen worden. De plangedachte laten de sociaal democraten geenszins los. al krijgt deze in den mobilisatietijd een bijzon der aspect. Candidas tstelling Eerste Kamer. De door het partijbestuur uit de ge stelde candidaten gemaakte voordrach ten voor de candidaatstelling voor de in dit jaar te houden verkiezingen voor de Eerste Kamer, worden door den partijraad goedgekeurd. De volgende lijsten zullen worden ingediend: In groep 1 (Utrecht, Lim burg, Noord-Brabant en Zeeland). 1 Ch. W. J. van der Bilt (aftr.), 2. C. A. F. Lammers, 3. H. Ploeg jr., 4. L. N. Palar, 5. A. Rorije. In groep 3 (Noord-Holland en Fries land zullen 2 lijsten worden ingediend: Lijst a: 1. J. J. Vorrink (aftr.), 2. M. A. Reinalda (aftr.), 3. C. Woudenberg, 4. E. Boekman, 5. J. Tuin, 6. P. J. Duinkerken. Lijst b: 1. S. de la Bella (aftr.) 2. N. Vijlbrief (aftr.) 3. G. van den Bergh, 4. B. J. J. Wijkamp, 5 J. van der Kieft, 6. J. Berger. De buitengewone zitting van den Volksraad wordt hierna om tien minu ten voor half drie gesloten. In Studio-theater draait deze week de nieuwe Deanne Durbin-film »De eerste liefde”. Een scène uit deze laatste rolprent niet de jeugdige, populaire filmster in de hoofdrol. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot bepalingen ten aanzien van de pacht, in het bijzon der tot voorkoming van het opdrijven van pachtprijzen in de tegenwoordige buitengewone omstandigheden (pacht- prijsopdrijvingswet 1940). Aan de memorie van toelichting wordt ontleend: Staatscommissie voor de herziening van de Woningwet Prinses Juliana woont het te Utrecht gehouden congres bij. De Nederlandsche Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid heeft Zaterdag in Utrecht een bijeenkomst gehouden, welke was gewijd aan een beraadslaging over maatschappelijke vraagstukken, betrekking hebbende op de opgroeiende jeugd. De leiding van de bijeenkomst was in handen van mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, voorzitter van de Ned. Ver. voor Armenzorg en Weldadigheid, die allereerst een welkom sprak tot H.K.H. Prinses Juliana, die voor de derde maal als Beschermvrouwe der vereeniging een bijenkomst van deze vereeniging bijwoonde. Spr. maakte met groote waardeering melding van het vele goede, dat door H.K.H. de Prinses voor de lijdende menschheid verricht wordt, zulks in navolging van het prachtige voorbeeld Harer Koninklijke grootmoeder. Gelukkig is het land, aldus spreker, dat een Vorstenhuis bezit, dat zoo mee leeft met de nooden van zijn volk. Verwelkomd werden vervolgens ver tegenwoordigers der departementen van Binnenlandsche Zaken, van Sociale Zaken en van Justitie, alsmede de voor zitter van den Cenlralen Jeugdraad, mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen. Na een korte uiteenzetting over de urgentie van de op dit congres behan delde materie, werd begonnen met de gedachtenwisseling over de prae-ad- viezen. H.K.H. Prinses Juliana werd bij het verlaten van het Jaarbeursgebouw door een buiten wachtende menigte luide toegejuicht. houding ten opzichte van de Regeering. abnormale tijden kunnen het onvermijdelijk maken, dat men In een te Utrecht gehouden buiten gewone algemeene ledenvergadering der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, (N.V.L.), deelde de waarnemend voor zitter mede, dat het Tweede Kamer lid Bajetto een ouderhoud had gehad met den minister, waaruit de indruk werd verkregen, dat de Regeering prijs stelt op het voortbestaan van de N.V.L. Spr. vertrouwde, dat de vergadering zich zou houden aan de afspraak om het conflict verder buiten beschouwing te laten. Ir. J. Bouwman (territoriaal verband Limburg) zeide een ouderhoud te heb- gen gehad met den secretaris-generaal van het departement van Binnenland sche Zaken, die hem mededeelde, dat het contact met het tegenwoordige hoofdbestuur door de Regeering nooit zal worden hersteld. De consequentie hiervan is dus, dat eerst het tegenwoordige hoofdbestuur dient te zijn weggegaan. Ir. C. van Dam (Voorburg) merkte op, dat het niet mogelijk is, het be stuur eerst te doen verdwijnen, want De vrees voor binnenlandsch verraad. Sommigen vreezen voor het binnen landsch verraad van de „Quislings” en de „Kuusinens”. Inderdaad, zegt spr., moeten wij op onze hoede zijn, gezien hetgeen er reeds aan het licht is geko men Een hoogere maximumstraf voor spionnage is zeker gewenscht. Hoofd zaak is echter, dat het verraad bijtijds ontdekt wordt. Met de uiterste door tastendheid moet opgetreden worden. Vreemd doet het evenwel aan. dat tij dens den algemeenen staat van beleg „Volk en Vaderland” wel in de resi dentie, doch niet elders in beslag is ge nomen. De staat van beleg is ingevoerd, om dat deze bepaalde bevoegdheden aan het gezag verleent, waarover de Regee ring anders niet beschikt. In volkomen overeenstemming met civiele en mili taire autoriteiten is tot dezen maatre gel besloten. Onwaar is het, om den staat van beleg voor te stellen als een gevolg van „slapte” van het burgerlijk gezag. Men meene vooral niet, dat de justi tie niet reeds lang een intensief toe zicht op bepaalde elementen uitoefent. Te betreuren is het, dat iemand als de oud-minister Colijn het een paar maal noodig heeft geacht om op een gevaar lijke wijze in het openbaar de Regee ring op belangrijke punten in gebreke te stellen. Vooral geldt dit voor zijn opmerkingen inzake het nu reeds con tact zoeken met bepaalde mogendhe den, iets wat de Regeering terecht af wijst, daar dit de kans om in het con flict te worden betrokken, bevorderen zou. Pachtwet voor dit doel niet geschikt. De vraag zou kunnen rijzen, of het geen met dit wetsontwerp wordt be oogd, niet vanzelf zou worden bereikt als gevolg van de verdere doorwer king van de Pachtwet. Het antwoord moet ontkennend luiden. De doelstel ling van de Pachtwet voor zoover zij zich met de prijsvorming be moeit is een geheel andere dan die van het onderhavige wetsontwerp. De Pachtwet wil waken tegen uit buiting van de eene partij door de andere en beperkt er zich dan ook toe, pachtprijzen, welke excessief zijn in het licht van de concrete verhou ding van pachter en verpachter, on mogelijk te maken. Zij is meer so ciaal dan economisch gericht. Het onderhavige wetsontwerp daar entegen wil een dam opwerpen tegen een onder de huidige omstandigheden economisch niet te verantwoorden stijging van het pachtprijspeil, ook al zou dit voor bepaalde pachters drage lijk kunnen worden genoemd. Het wetsontwerp bepaalt, dat de pachtkamer of het pachtbureau den pachtprijs, welke hooger is dan die, welke op 1 September 1939 voor het gepachte gold of geacht wordt te heb ben gegolden, tot op dezen prijs terug brengt. Kan de Pachtwet, zooals hierboven werd betoogd, niet dienen tot verwe zenlijking van het door het onderhavi ge wetsontwerp beoogde, de organi satie, welke ingevolge die wet in het leven is geroepen, kan zeer wel mede met de toepassing van een Pachtop- drijvingswet worden belast. Bij de samenstelling van het wets ontwerp is van die mogelijkheid dan ook een dankbaar gebruik gemaakt en wel zoo, dat de pachtkamers en de pachtbureaux bij de toetsing van pachtcontracten ingevolge de Pacht wet mede de hun bij dit wetsontwerp opgedragen taak zullen vervullen. De staatscommissie voor de her ziening van de Woningwet heeft Vrijdag haar werkzaamheden geëin digd en haar rapport aan H.M. de Koningin uitgebracht. Het rapport is vergezeld van een ontwerp van wet met bijbehoorende toelichting. Na afloop vWn de slotvergadering heeft de voorzitter der staatscommis sie, mr. dr. K. J. Frederiks, secre taris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken, aan de leden en aan het secretariaat in hotel de Oude Doelen een lunch aangeboden. Toetsingsdatum 1 September 1939. De ontworpen regeling heeft de strekking, een plafond aan te brengen, waarboven de pachtprijzen niet zullen mogen stijgen. Zij gaat daarbij uit van den pachtprijs, welke op 1 Sep tember 1939 voor het gepachte gold of krachtens beslissing van pachtka mer of pachtbureau op dat tijdstip geacht moet worden te hebben gegol den. Dit criterium heeft het voordeel, dat de pachtkamers en pachtbureaux met een vasten maatstaf kunnen wer ken. Zulks mag echter niet leiden tot verstarring van den pachtprijs, indien de omstandigheden zoo worden, dat een verhooging boven het peil van 1 September 1939 redelijk is te achten. Daarom is bepaald, dat de minister van Economische Zaken, het bestuur van den Nederlandschen Pachtraad gehoord, bevoegd zal zijn te bepalen, dat bij de toepassing vap de wet de pachtprijs, welke op 1 September 1939 gold, met een door hem vast te percentage wordt vermeer- Sir Herbert Emerson te Utrecht. Zaterdagmiddag bracht Sir Herbert Emerson, hooge commissaris van den Volkenbond voor de vluchtelingen en directeur van het intergouvernemen- teele comité voor de vluchtelingen, vergezeld van dr. G. G. Kuilman, plaatsvervangend hooge commissaris, een bezoek aan het internationaal katholiek bureau voor vluchtelingen zaken te Utrecht, de internationale cen trale der katholieke wereldvluchte- lingenzorg, ten einde overleg te plegen omtrent de samenwerking ten bate der vluchtelingen. De Volksraad heeft met algemeene stemmen gunstig geadviseerd. Waar de memorie van toelichting is gericht tot het Nederlandsche volk, is het inmiddels van belang, dat men in Nederland weet, dat het ad vies weliswaar met algemeene stemmen door de aanwezige leden is gegeven, doch dat er in den Volks raad velen zijn, die van meening zijn, dat. naast versterking van de maritieme verdediging van Neder- landsch Indië, en de verdere ver sterking, van het leger, de staatkun dige, economische en intellectueele ontwikkeling van dit land op de eerste plaats moet komen. „Het Zeilend Schoolschlp”. In de Zaterdag te Amsterdam ge houden vergadering van leden der na tionale vereeniging „Het Zeilend Schoolschip” werden in de vacatures, ontstaan door het bedanken van de heeren J. W. Kempff en W. H. Melle- ma, benoemd de heeren J. S. C- Olivier, gep. schout bij nacht en E. P. Ross, oud-gezagvoerder van den Rotterdam- schen Lloyd. Er werd een begin ge maakt met het vormen van een studie- leenfonds, dat den naam kreeg van C. J. Jaskifonds. Omtrent de verwezen lijking van het schoolschipplan in Ne derland bleek het bestuur optimistisch gestemd. Voorkoming van het opdryven van pachtprijzen Het resultaat van de stemming is. dat de Volksraad met 38 tegen 0 stemmen adviseert tot aanneming van het vlootnlan, waarbij de leden van de Nationalistische fractie en de Indonesische Nationalistische groep zich van stemming hebben onthouden. Na de pauze deed de waarnemend voorzitter voorlezing van de volledige motie-den Haag, welke als volgt luidt: „De buitengewone algemeene verga dering der N.V.L. gelezen: het officieele verslag eener op het departement van Binnenlandsche Zaken op 3 April j.l. gehouden persconferentie, het verweer schrift van het algemeen bestuur der Ned. Ver. voor Luchtbescherming van 10 April daaraanvolgend, overwegende: dat gebleken is, dat er een hoogst ernstig conflict is ontstaan tusschen de Regeering en het algemeen be stuur der N.V.L.; dat het der verga dering onmogelijk is zich een onpar tijdig en juist oordeel omtrent alle punten, ‘waarover het conflict han delt, te vormen; dat het Landsbelang in het huidig tijdsgewricht, waarin het oorlogsgevaar aan alle kanten zoo dreigend is, in het algemeen, en m verband daarmede, dat der Neder landsche luchtbescherming in het bij zonder. niet gediend worden door een langer voortduren van het conflict; dat de minister van Binnenlandsche Za ken, blijkens bovengenoemd verslag heeft verklaard, de relatièn met het algemeen bestuur der N.V.L. als ver broken te beschouwen; dat derhalve onmiddellijk beëindiging van het con flict dringend noodzakelijk is gewor den; dat het algemeen bestuur der N.V.L. op de buitengewone algemeene vergadering van 27 April 1940 ver klaard heeft te zullen aftreden en zich demissionnair te beschouwen en in het belang der continuïteit zijn volle me dewerking te verleenen aan een te benoemen commissie; besluit: Geen tijdroovende, ondoelmatige be sprekingen te houden over meerbe- doeld conflict; haar erkentelijkheid uit te spreken over hetgeen het alge meen bestuur ter bevordering der zelfbescherming heeft verricht; een commissie te benoemen van ten hoog ste elf leden, die het contact met den minister zal herstellen, de loopende zaken met het demissionnaire bestuur zal afwikkelen en de overneming in in de werkzaamheden door het nieuwe bestuur zal voorbereiden”. Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. In den partijraad der Soc. Dem. Ar beiders Partij, welke Zaterdag en gis teren te Utrecht bijeen is geweest, heeft de voorzitter der Soc. Dem. Tweede Kamerfractie, de heer W. Drees, in een inleiding o.iw. betoogd, dat wij alles willen doen, nu de collec tieve veiligheid helaas niet is gehand haafd, om de neutraliteit te behou den. Van den uitslag van het conflict hangt echter ook het lot van ons land en van de arbeidersbeweging af. De positie van Nederland is niet ge lijk te stellen met die van Denemar ken en Noorwegen. De overweldiging van het eerste en de overrompeling van het tweede land, hebben in de an dere neutrale landen geen stemming van moedeloosheid teweeggebracht. Duidelijk heerscht de opvatting, dat het nu eerst recht geboden is om bij schending van onze neutraliteit het uiterste verzet te bieden. Niemand be hoeft hieraan te twijfelen. De gebeur tenissen in het Noorden houden een ernstige waarschuwing in. Wij willen ons volk niet in den rampspoed van een oorlog storten. Aan den anderen kant moet de Regeering zich gedragen we ten door den onverzettelijken wil van het geheele volk, om den eventueel op gedrongen verdedigingsstrijd met alle kracht te voeren. Nederland is materieel en psychisch ontzaglijk veel beter voorbereid dan in September, ook wat het binnenland sche gevaar betreft. Wij kunnen ons verheugen in een krachtige regeering. Niets is onwaardiger dan de valsche voorstelling, welke een blad als „De Telegraaf’ van de bestuursenergie on zer Regeering geeft. Op de belang rijke posten zitten ministers, die moei lijk door beteren vervangen kunnen worden. 5 - een uur na het innemen van Dr. Buer’s Pure Lecithine Nerveuze slapeloosheid? ’s Nachts te bed liggen overdag vermoeid en doodop zijn? Voor den tijd snel uitge put door de inspanning van beroep, verkeer en sport?.hapert het met de zenuwen? dan mankeert het waar schijnlijk aan lecithine. 935 Lecithine is zenuw-voedingsstof. Neemt U lecithine rijkelijk, als zenuwen den dienst weigeren; nerveuze hoofd- en maagpijn, nerveuze onrust en nerveuze slapeloosheid dan Dr. Buer’s Pure Lecithine Doozen ad ƒ1.-ƒ4.65 (kuurverpak- king) bij Apothekers en Drogisten Moties-Thamrin ingetrokken. Na een discussie wordt het voorstel van den heer Thamrin met 38 tegen 10 stemmen verworpen, waarop de heer* Thamrin verklaart, dat hij de beide door hem ingediende moties intrekt, doch dat zijn fractie niet aan de stemming zal deelnemen. Ook de Indonesisch na tionalistische groep verklaart bij mon de van den heer Moh. Yamin zich van stemming te zullen onthouden. De heeren Kasimo (P.P.K.I.), Wiwo- ho (P.I.I.), Soetardjo (P.P.B.B.) en* Hoedojo (Partijloos) verklaren vóór ’t ontwerp te zullen stemmen, in het ver trouwen, dat de Regeering aan de ge- uite wenschen zoo spoedig mogelijk ge volg zal geven Als daarna de eindstemming over het uit te brengen advies aan de orde wordt gesteld, verlaten de nationalisti sche fractie en Indonesisch Nationalisti sche groep de zaal. De commissie werd nu als volgt sa mengesteld: Mr. Offerhaus (Groningen), voor de drie Noordelijke provincies; ir. B. H. ter Kuile (Hengelo), voor Over- ijsel; J. Spanjaard, (Doetinchem) voor Gelderland; mr. A. M. J de Jager (Utrecht) voor Utrecht; ar J. P. de Smet (Heiloo) voor Noord-Holland; N. B. M. Vierhout (Rotterdam) voor Zuid-Holland; jhr. mr. Schuurbecque Boeye (Zierikzee) voor Zeeland; A. Bossets (Geldrop) voor Noord-Bra bant) en dr. Voncken (Heerlen) voor Limburg. De commissie zal zelf haar voorzit ter kiezen, waarbij van verschillende zijden er op werd aangedrongen, hier toe mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam, uit te noodigen. De waarnemend voorzitter deelde mede, dat de commissie volledig be voegd zal zijn naar bevind van zaken te handelen. Het bestuur zal alle me- dewerking verleenen om de taak der commissie te verlichten. De overige agendapunten (waaron der de statutenwijziging) werden aan gehouden tot een volgende algemeene vergadering. De heer A. van Atte (Schiebroek) achtte zich de tolk van de vergade ring te zijn, wanneer hij lof bracht aan den waarnemend voorzitter voor de leiding dezer besprekingen. De vergadering gaf door applaus haar instemming hiermede te kennen Tenslotte werd besloten een tele gram van hulde en trouw aan de Ko ningin te zenden. De vergadering ging, na het zingen van het Wilhelmus en een driewerf „Leve de Koningin!”, uiteen. 1 N.V. HANDELMAATSCHAPPIJ >T0

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10