HAAGSCHE COURANT DE ZWARTE ORCHIDEE STADSNIEUWS Afscheid Maandag 29 April 1940. ZESDE BLAD. FEUILLETON. van gepensionneerd res. majoor-tit. W. Froger ft’ •9 (Nadruk verboden.) 46) HOOFDSTUK XXVII. VEREENIGING „ORANJE NASSAU MUSEUM” VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN No. 17556 ge- om waarin maar H. van DE KONINGIN TER KERKE H.M. de Koningin heeft gisterochtend de godsdienstoefening bijgewoond in de Willemskerk onder het gehoor van ds. G. Bos. buitengewoon groote belangstelling de sluitingsdienst plaats Nadat de bijeen komst op de gebruikelijke wijze met zang en gebed was geopend, las oud- majoor Vos een gedeelte uit den Bijbel voor, waarna het zangkoor een lied ten gehoore bracht Verschillende sprekers zooals adjudant Kauderen en mevr, majoor Kamp gaven hun getuigenis en beloofden den strijd voor Christus te zullen voortzetten. Hierna heeft oud- majoor T. Vos naar aanleiding van een bijbelgedeelte, verteld over het geeste lijk leven. Na een slotzang en dank woord van majoor T. Vos was ’t einde der feestelijke herdenking gekomen. komst zal zijn, eveneens in Excelsior. De voorzitster hoopte, dat al was de avond verschillend van vorige uitvoe ringen, ieder zich toch mocht amusee- ren, en dat zoowel de leden van O.Z.O., als de talrijke genoodigden op een ge slaagden avond zouden kunnen terug zien. Tusschen het dansen door, voer den de leden verschillende nummers op, welke bij het publiek zeer in den smaak vielen. Het zou te ver voeren ieder nummer afzonderlijk te noemen, een uitzondering echter willen we ma ken voor de vlotte samenspraak, ver vaardigd en uitgesproken door B. Vo gelpoel en L. Weezenberg. Hierin wer den op een geestige wijze enkele voor vallen het schoolleven betreffend ver teld. Harmonikaspel door L. V. Solinge viel zóó in den smaak, dat bekende lied jes, spontaan werden meegezongen. Mevr. J. M. Takken, die de leiding van den avond had, zorgde tijdens het dan sen voor diverse attracties, welke er niet weinig toe bijdroegen de stem ming te verhoogen. De muziek werd verzorgd door „The Cubano’s”. Aan den scheidenden inspecteur der Burgerwachten, gep. reserve- gen.-maj. tit. W. Froger (tweede van rechts), adj. in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, is door de toegevoegde officieren een diner aangeboden in Restaurant Royal. BLAUWE WEEK. De geheelonthouders muziekvereeni- ging „Kunst voor het volk”, directeur de heer G. B. F. Verhaaf, zal Dinsdag, 7 Mei, een groote muzikale wandeling maken, ter gelegenheid van de blauwe week. Het korps zal zich hiertoe opstellen ’s avonds om kwart voor zeven bij de Frans Halsstraat, hoek Vaillantlaan. Verder is het korps uitgenoodigd door de nationale commissie tegen het alcoholisme, om mede te werken aan de groote nationale sluitingsdemon- stratie op 13 Mei, 2en Pinksterdag, te Rotterdam. welken hij met samengetrokken wenk brauwen las. Zjjn verbazing over den inhoud was niet minder dan de hare geweest was. Dit is van... je broeder? Ja. Het is zjjn schrift en de ini tialen zijn van hem. Er is geen twij fel mogeljjk. We hebben onze conclu sies te haastig getrokken. Hij leeft.- en komt hierheen. Komt hierheen... en om geld! Maar ik begrjjp er niets van. Indien hij aan het vuur ontsnapt is, waarom komt hij dan hier? Daarenboven heeft hij genoeg geld en de middelen om nog meer te krijgen. Ik tast net zoozeer in het duister als jij. Maar wat moet er eigenlijk ge- JUBILEUM LEGER DES HEILS Vrijdagavond heeft in het Leger des Heils aan de Prinsegracht 57, de voorlaatste samenkomst plaats ge had van de reeks bijeenkomsten ter eere van ’t gouden feest van het Haag- sche korps. Evenals bij de voorgaande bijeenkomsten was ook thans de belangstelling zeer groot. De bevel» voerend officier van korps den Haag I, kapiteine. M. Crok, opende de samenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna een serie lichtbeelden werd vertoond, die de geschiedenis van het korps in de afgeloopen 50 jaren be handelde. Deze beelden werden door den penningmeester van korps den Haag I, broeder Hagg, vertoond en toegelicht. Ook werd vertoond het bezoek, dat het muziekkorps in 1929 aan Londen bracht, waarbij broeder Schrale toelichting gaf. Vele der Heilsofficieren en soldaten hernieuwden dien avond weder hun toewijding en beloofden trouw te strijden voor de rood-blauwe kleuren van het Leger des Heils. Tusschen de verschillende beelden, die vertoond werden, liet het zangkoor zich hooren. Op de gebruikelijke wijze werd deze avond door kapiteine Crok gesloten. Gisteren heeft in het Leger des Heils- gebouw aan de Prinsegracht 57, onder leiding van den oud-bevelvoerend of ficier van het jubileerend korps, ma joor T. Vos, de sluitingsbijeenkomst plaats gevonden. Vond ’s morgens een heiligingsdienst plaats, des middags half vier was er een samenkomst met de leden, waarin het geestelijk leven be sproken werd door vele personen en besloten werd voort te gaan op den in geslagen weg. Des avonds had onder VEREENIGING INDIE-NEDERLAND Zaterdagmiddag hield de vereeniging Indië-Nederland in Pulchri Studio haar jaarlijksche algemeene vergadering. Nadat de jaarverslagen van secretaris en penningmeester waren voorgelezen en goedgekeurd, werden als lid van het hoofdbestuur herkozen de heeren C. J. Feith, mr. H. A. Hell sr., W. R. Menk- man, prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman en H. W. A. Swart, terwijl als nieuwe leden werden gekozen de hee ren mr. G. W. Peckema en K. W. L. Michielsen. Na de pauze hield mr. Peckema een rede over „De consolidatie van het koninkrijk”, waarbij hij in een uitvoerige uiteenzetting als zijn mee- ning te kennen gaf, dat het in het be lang van onze internationale positie naar buiten, en ook in het belang van onze staatkunde ten aanzien van Indië, noodig is om te streven naar een con solidatie van het Koninkrijk der Nederlanden. In politiek opzicht vraagt dit consolidatie-streven een organisatie van de regeeringsinstellingen van het geheele koninkrijk, zoodanig, dat er in de sfeer van het bestuur en in de sfeer van het parlement, een wezenlijk aan deel wordt toegekend aan de overzee- sche gebiedsdeelen van het koninkrijk als zoodanig, evenredig aan hun ac- tueele beteekenis en hun vermogen. Deze reorganisatie dient bewerkstelligd niet met aantasting, maar met behoud en door aanpassing van de bestaande staatkundige instellingen, welke door haar werking ’t Koninkrijk der Neder landen maken tot een functioneele een heid. Hiervoor zoo zeide spreker zal door ons, Nederlanders, origineel schep pend werk moeten worden verricht wij moeten daarbij onzen weg zelf vin den. Voorbeelden van anderen vinden wij daarbij niet. Daarom is het noodig, dat er voor dit werk een vruchtbare bodem wordt gevormd en dat in breede kringen, zoowel hier als in Indië, daar voor belangstelling wordt gewekt. Heele Volksstammen lijden aan trage stoelgang, maar hoe hardnekkig ook, Laxobac helpt! Deze nieuwe laxans Is lekker smaakt als chocolade! - en werkt zacht maar zeker. Geen scheuten, ook geen kramp! Gemakkelljke. prettige stoelgang, voor oud en jong met de regelmaat van een klok. LAXOBAC Bij apothekers en drog. 35 en 85 cl» maat iet op den naam> maal zoo wonderlijk en nieuw voor Carson, omdat hy pas uit een kamp gekomen was, waar men die dingen nauwelijks een overdenking waardig keurt. Bij haar te zjjn, haar stem te hooren, te weten, dat er geen donkere afgrond tusschen hen gaapte en ook nooit meer zou gapen, dat alles deed zyn hart van vreugde opspringen. Den volgenden dag gaf hij het Brit- sche Consulaat kennis van zijn voor genomen huwelijk en smaakte niet lang daarna de voldoening zyn naam gekoppeld te zien aan dien van Tresa in de hall van het Consulaatsgebouw. Daarna had hij het buitengewoon druk met het treffen van schikkingen voor die wondervolle toekomst, welke hem zooveel zorgen gebaard had. Wat ben je toch een voortvarend mensch, Ned! zuchtte Tresa. Je lijkt wel een Amerikaan. Ik heb een leuke, kleine flat in Batavia gehuurd, antwoordde hy. Toen ik op doorreis was, heb ik dat in orde gemaakt. Dat laatste jaar kunnen wy daar prachtig in wonen en ik kan geregeld op en neer reizen. Als je dat niet erg geregeld doet, dan heb je de kans, dat ik jou in je kamp kom opzoeken, lachte zy. Heb je den laatsten tijd nog iets van Monroe gehoord? Ja. Hij is een paar dagen bij myn moeder geweest. Ze waren natuurlijk in de wolken, toen zy het nieuws hoor den. Welk nieuws? Hij kon dat toch van ons ónmogelijk hebben geweten. Hy heeft dat als vanzelfsprekend aangenomen. Je bedoelt, dat je vertrouwen ge- SIR HERBERT EMERSON VERTROKKEN De hooge commissaris van den Vol kenbond voor de vluchtelingen sir Herbert Emerson heeft Zondag na een bezoek aan Amsterdam, ons land ver laten. Sir Herbert is naar Brussel ver trokken. VEREENIGING „KINDER- ORANJEBOND” Bovengenoemde vereeniging, waar van de burgemeester eere-voorz. is, zal morgen, ter gelegenheid van den ver jaardag van H.K.H. Prinses Juliana een kinderfeestje organiseeren.Tweehonderd kinderen dezer vereeniging komen bij een in gebouw „Ons Huis”, Prinse gracht 77, waar zij op aangename wijze zullen worden bezig gehouden en tracteerd. De bijeenkomst begint 3 uur. Voor het Gezelschap voor Philosophic en Parapsychologie zal hedenavond in „Riche” de secr.- penningmeester, de heer J. J. Hooge- werff, een lezing houden over„Waar neming van het alom tegenwoordige”. Aansluitend zal de heer P. E. U. Waki practische proeven ter beoordeeling van individualiteit, karakter, levensloop enz. geven. JAARFEEST O.Z.O. VAN DE MEISJES U.L.O. AAN DE ZONNEBLOEM- STRAAT. Vorige week gaf bovengenoemde club haar jaarlijksche uitvoering in „Excelsior” aan de Zeestraat. Zooals de voorzitster in haar openingsrede op merkte, was de opzet van dit jaar feest een geheel andere dan vorige jaren. Door de militaire bezetting van de school aan de Zonnebloemstraat en de daaruit voortvloeiende verplaatsing, alsmede de verandering van de school tijden, was het niet mogelijk geweest één grooten avond in den Dierentuin, zooals gewoonlijk voor te bereiden. In de plaats hiervan werd deze soirée dansante voor de leerlingen der hoo- gere klassen gegeven, terwijl voor de lagere klassen op 18 Mei een bijeen- VERLENGING LIJN 2. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt de verlenging van lijn 2 naar de Sport- laan bij de Buizerdlaan in bedrijf ge steld. Op het nieuwe gedeelte zyn halten voor beide richtingen ingesteld by de Wildhoeflaan, de Kwartellaan en den Nieboerweg. Het vroegere eindpunt en de lus op de Segbroeklaan komen hierbij te ver vallen- Onthulling muurschildering van Christiaan de Moor De godsdienstoefening van de Ver eeniging van Vrijzinnig-Hervormden te ’s-Gravenhage-Scheveningen, droeg gistermorgen een bijzonder karakter, want in dezen dienst werd een muur schildering van Christiaan de Moor, voorstellende de figuur van Petrus, die de hand opheft en stilzwijgen ver zoekt, hetgeen betrekking heeft op het Schriftwoord uit Hand. 12:17, onthuld. De dienst, welke geleid werd door ds. A. Trouw, voorganger der afdee- ling, ving aan met het zingen van Gez. 204:1, 2 en 4 en gebed, waarna de voorganger enkele verzen uit de Bergrede (Matth. 5) las. In zijn inleidend woord wees ds. Trouw op de aangename taak, welke hem thans wacht om de muurschil dering symbolisch te onthullen. Het aankleeden van een witten muur met deze schildering hangt samen met het stijlprobleem van het vrijzinnig Chris tendom. De stijlloosheid van onzen tijd is duidelijk, naar spr. met enkele voorbeelden aantoonde. De mensch, die in de kerk komt en niet kan la ten met zijn buren rechts en links te praten over de gewone dingen van het leven, is arm en bederft ook anderer wijding. Het is een symptoom van stijlloosheid. Wie levensstijl begeert, moet open staan en ook zelve zoeken. Spr. deed daartoe een beroep op aller medewerking en dankte den heer de Moor voor zyn kunstzinnig werk. Hierna koos ds. Trouw als tekst Hand. 12:17. ,,En Petrus de hand op heffend verzocht te zwijgen”. Na de predicatie deed de organist zacht orgelspel hooren, waarna de plechtige dienst besloten werd met ge bed van den voorganger en het ge meenschappelijk staande zingen van Gez. 232:1 en 3. En ik heb altijd gedacht, dat jij zoo moedig was, zeide zij met een glimlach. Je 'staat letterlijk te be ven aïs een juffershondje. Daar heb je gelijk aan. Dit soort van bezigheid vergt meer moed van iemand dan iets anders ter wereld. Ik vraag my maar steeds af, waar aan ik dit allemaal verdiend heb en dan komen die groote verantwoorde lijkheden op my aanstormen, welke my schijnen te overweldigen. Ben ik dan zoo’n verantwoorde lijkheid? Dat ben je inderdaad, maar een waarvan ik niet voor al het goud van Indië zou willen worden ontheven. Jy schat! Oh, Ned, ik zal zoo gelukkig zyn! Zij meende dit met heel haar hart. Nu hij gekomen was, voelde zy geen spoor van nervositeit meer. Uit zijn tegenwoordigheid had zy nieuwe kracht geput, welke zij zich voornam nooit meer van zich weg te laten gaan. Het kwam haar voor, dat zij tezamen een groote spons genomen hadden en daarmede de leelyke vlek weggewischt hadden, welke hen bijna voor altijd van elkaar had doen schei den. Maar in den namiddag gebeurde er iets, dat zoo onverwacht kwam, dat Tresa voor een oogenblik dacht aan een zeer ongepaste grap. Er kwam een brief voor haar in de bungalow. Zy bekeek het adres nauwelijks, maar opende de enveloppe dadelyk en zag een paar gekrabbelde zinnetjes. Met een steek in haar hart las zy daan worden? Wat denk jij ervan? Ik weet het niet. Het is erg moeilyk mijn houding te bepalen. Ik wil doen wat recht is. Zeg mij Ned, Het jaarverslag. Aan het jaarverslag over 1939 van de vereeniging „Oranje-Nassau mu seum” wordt ontleend: De tijdsomstandigheden maakten het helaas noodzakeljjk, de beste stukken uit het museum naar een vei lige plaats te brengen, zoodat vele leege plaatsen aan de muren en in de vitrines ontstonden. Zoo veel mogelijk zijn de schilderijen door prenten ver vangen, de penningen door foto’s en andere vitrine-voorwerpen. Zoodoende slaagde men er in, het museum toch voer bezoekers zoo aantrekkelijk mo- gelzjk te houden en op de gewone tij den geopend te hebben. Het aantal bezoekers blijft veel te gering, hetgeen dubbel te betreuren valt in dezen tijd, waar toch zeker de Vaderlandsche geschiedenis zooals zij gedragen wordt in de geschiedenis van ons Vorstenhuis voor ons volk van het grootste belang is. Wel waren eenige malen groepen van de Chr. Reisvereeniging, van het N. J. V. een enkele schoolklasse en den laatsten tijd ook groepjes van plm. 25 militai ren op bezoek. Deze groepen worden steeds rondgeleid en kunnen vragen stellen. Behalve de leden-bezoekers, w.o. sommige zeer trouwe, waren on geveer 300 personen op bezoek in het museum. Tentoonstellingen werden dit jaar niet gehouden, daarvoor leende zich de tijd niet, en moesten de financiën te veel ontzien worden. We kunnen alles samen onder de oogen zien, Tresa. Laten we geen ge heimen meer voor elkander hebben. Welke moeilijkheden er ook mogen komen, laten we ze samen trachten te overwinnen. Ik heb je nog niet het allerbeste nieuws medegedeeld... wanneer de electrische centrale ge reed is, dan ga ik voor goed naar Europa. Hoe heerlijk! Maar waarom heb je mij dat niet geschreven? Ik hoorde het pas in Batavia, toen ik op weg was naar jou. De fir- rna heeft een reuze contract geslo ten... één, dat minstens tien jaar in beslag neemt. Ik voel er niets voor jou al dien tijd in dat vervloekte kli- maat te laten zitten. Het zou my niet zooveel hebben kunnen schelen... tenminste als jy bij mij geweest was. Het klimaat heeft nooit zoo erg gehinderd, zelfs niet ln de dagen, dat ik niemand had, die mij beminde. De rest van den dag werd besteed °m de kwestie van het huishouden on- der de oogen te zien. Het was alle- PROPAGANDA-AVOND BOUWFONDS COMMISSIE EVANGELISCH LUTHERSCHE GEMEENTE Vrijdag was door de bouwfondscom- missie van de Evangelisch Luthersche Gemeente1 een propagandaavond geor ganiseerd in de zaal van „Excelsior”. Ruim 400 leden van de Luthersche Gemeente hadden aan de roepstem van de commissie gehoor gegeven. Nadat de heer J. J. F. Hermann, de voorzitter der commissie een lied had laten zingen, en voorgegaan was in gebed, heette hij de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de beide eere-leden ds. Riemers en ds. Drijver. Het is, aldus de heer Hermann, het eerste openbare contact dat de bouw fondscommissie met de leden van de Gemeente heeft. Het doel van dezen avoyd is de leden aan te sporen zooveel mocelijk het werk van de bouwfonds commissie te steunen. Er is actie van verschillenden aard noodig en zoo zijn er b.v, tochten en excursies georgani seerd, waarvan het batig saldo in de kas van de commissie vloeit Aan dezen avond werd luister bijge zet door de dames v. d. Heyden, viool, Maasland, cello, en den heer v. Asschen viool en een strijkorkest onder lei ding van den heer Andersen. Verder solozang van den heer Arends met aan de piano mej. Fernandes. Ds. D. Drijver had een tooneelstukje ge schreven. En hoewel het zich afspeelde in 1887, was het toch zeer actueel en het had een groote propagandistische waarde. De medespelenden hadden een groot succes. Ds. Riemers, voorzitter van den ker- keraad, sprak zijn waardeering uit over het werk dat reeds met zooveel toe wijding door de leden is verricht Een goede sfeer, waarin het onder wijs (de catechesatien) gegeven wordt, en waarin de jeugdvereenigingen haar arbeid verrichten is noodzakelijk. We zijn verplicht het werk van onze voorouders voort te zetten en ons aan te sluiten aan de moderne eischen des tijds. Ook het gedeelte na de pauze stond in het teeken van de propaganda, niet al leen door de toespraak door ds. Drijver maar ook door een alleraardigst propa- gandanummertje, waaraan de heeren Alers en v. Drongelen hun medewerking verleenden, geassisteerd door 12 jonge dames, die de zaal in kwamen om de bouwboekjes aan den man te brengen. Hopelijk zullen er vele steentjes ver kocht worden, opdat het doel van de bouwfondscommissie, het restaureeren van de kosterswoning en gebouwen voor den arbeid van de jeugdvereenigingen enz. in verwezenlijking kan gaan. VLEESCHEXPORTEURS. Onder voorzitterschap van den heer mr. G. H. E. Nord Thomson hield de Vereeniging van Nederlandsche Expor teurs van vleesch en vleeschproducten hier ter stede haar jaarlijksche verga dering van het hoofdbestuur en dey leden. In de hoofdbestuursvergadering wer den de heeren Nord Thomson en H. Meyeringh Jzn., periodiek aftredend als algemeen voorzitter en algemeen ondervoorzitter, herkozen. In diezelfde vergadering werd beslo ten een zoo krachtig mogelijke actie te voeren voor handhaving der rech ten van de leden-exporteurs. In de daarop volgende ledenvergade ring werd een wijziging van de sta tuten behandeld, welke wijziging met groote meerderheid van stemmen tot stand kwam. De jaarverslagen werden goedge keurd. In beide vergaderingen wijdde de al- gemeen-voorzitter eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van wij len den heer J. A. van Walsum. wiens onlangs plaats gehad hebbend overlij den een groote leegte gelaten heeft in het hoofdbestuur, waarin hij, als voor zatter der groep „Spek” zitting had, alsmede in het bestuur dier groep zelve, waar hij steeds voor de belangen der leden op de bres stond. Na afloop der vergadering hield de heer mr. A. Hoekema een causerie over „Economische verdedigingsmaat regelen in dezen tijd”. „Lieve Tresa,... ik zal van avond om tien uur aankomen. Ik moet geld hebben. Om Godswil help my. P. D.” Het was zonder twijfel Dixon’s handschrift. Diep geschokt keek zij naar het poststempel en zag, dat het Singapore was. Hij was dus in de stad... zichzelf waarschijnlijk verber gend en bang voor het daglicht! Maar, wat was dat dan voor een li chaam geweest, dat Murcheson in de rimboe gevonden had? In ieder geval niet dat van Dixon, want de brief was wel het beste bewijs, dat hy nog in leven was. Na een paar minuten van folterende aarzeling, vond zy haar- moed terug en ging naar de telefoon om Carson op te bellen. Kom dadelyk by mij, smeekte zij hem. Er is iets vreeselyks ge beurd. VAN WIE ZIJN DEZE VOORWERPEN? De commissaris van politie van den Justitieelen dienst B., Alexanderplein no. 15A, maakt bekend, dat aan zijn bureau zich de navolgende voorwer pen bevinden: eenige paren dames- handschoenen, een donkerblauw lede ren dameshandtaschje, eenige lippen stiften, poederdoos]es, diverse porte- monnaies, rozenkransen, een bruin ledèren boodschappentasch, een stof fen handtaschje, twee brillen, een manicure-étui en een R.K. kerkboekje met lichtbruin kaft, getiteld Ave Maria. Vermoed wordt, dat deze voorwer pen van diefstal afkomstig zijn en ontvreemd zijn uit tasschen van bezoeksters van magazijnen en de markt te dezer stede. Tevens bevinden zich aan genoemd bureau eenige boeken, houdende ge dichten van Heine, in een winkel al hier achtergelaten. Deze voorwerpen zijn voor belang hebbenden te bezichtigen aan ge noemd commissariaat van politie op werkdagen tusschen 9 en 3 uur. PROPAGANDAMATINEE KINDER- LEESZAAL COLENSOSTRAAT. Teneinde aan het zoo cultureele werk van de Kinderleeszaal aan de Colensostraat meer bekendheid te ge ven, organiseerde men Zaterdagmid dag in de groote zaal van „Excelsior” een propagandamatinee. Versterking van financieelen steun door particulieren is noodig, met het oog op het behoud van de Gemeente lijke subsidie. En een ieder, die van nabij deze ideëele instelling heeft lee- ren kennen, zal het er over eens zijn, dat dit prachtige werk voor de jeugd niet gestaakt mag worden. En op welk een alleraardigste wijze is men Zaterdagmiddag voor den dag gekomen. Na een inleidend woord van de presidente, mej. A. Buisman, volgde kinderzang onder leiding van mej. Alida Andriessen. Groot succes had het spel uit de leeszaalwereld „De gesloten deuren en levende boeken”. Grappig typeerden verschillende jongens en meisjes de diverse boeken voor de kleintjes, de ouderen en de rijpere jeugd. Vlot, met pakkende decors en keurige costuums werd het spel ten tooneele gebracht. Een ieder kende zijn rol goed en het krachtig applaus aan het slot was zeker verdiend. Door leerlingen van de Atjehschool werd onder leiding van mej. C. Strem- ler het zangspel „Piet de Smeerpoets” opgevoerd, met muziek van Attie G. Dyserinck en tekst van E. Heymans- van Beek. Ook hier was het succes groot Teneinde het financieele resul taat zoo groot mogelijk te doen zijn, vond in de pauze een verloting plaats, terwijl ook een grabbelton, een tombola en een verkooptafel van handwerken niet ontbraken. Het programma vermeldde voorts nog het optreden van den amateur- goochelaar, den heer J. C. Burgersdijk. Hopelijk heeft de middag in finan cieel opzicht aan de gestelde verwach tingen beantwoord. Men kan ook een gave storten voor de Kinderleeszaal op girorekening 70426. In het nauw gedreven. Carson arriveerde in de woning van Tresa in minder dan een half uur, na dat hij de boodschap had ontvangen. Met één oogopslag zag hy, dat zy een grooten schok te doorstaan gekregen had en dat zy nu trachtte zich te be- heerschen. Wat is er? vroeg hy. De klank van je stem verschrikte my en je bel de af, voordat ik ook maar iets kon vragen. Ik zou toch niets door de tele foon hebben kunnen zeggen. Vlak voordat ik je opbelde, heb ik... dit ontvangen. Zy overhandigde hem den brief, wat is recht? Carson beet zich op de lippen. Zijn eigen gevoel van recht zeide hem, dat Dixon de straf zou moeten ondergaan, Welke op zyn verschrikkelijk misdrijf stond, maar Tresa was er ook nog. Aan haar kant sprak de stem van het bloed en wel zeer luide. Hij bevond zich in een moeilijke positie en hij moest kiezen tusschen de loyaliteit aan de wetten van het land en de lo yaliteit aan den broeder van zyn toe komstige vrouw. Ik kan je geen raad geven, Tre- s&, zeide hjj. Dat is één van die moeilijke omstandigheden, iemand zelf moet beslissen welke beslissing je ook mOge’nemen, ik zal je bystaan. (Wordt vervolgd.^ NED. HERV. GEMEENTE. De door het emeritaat van dr. Schokking vacant geworden wyk de Ned. Herv. Gemeente hier ter ste de (de z.g. Indische buurt) zal nu als wijkpredikant ontvangen ds. A. J. Wormgoor, predikant van de wijken 4 en 5. Laatstgenoemde wijken (rond den Z.O. Buitensingel) krijgen als wijk predikant ds. K. v. d. Pol, die zoo juist hier ter stede zyn intrede ge daan heeft. noeg in de toekomst had om den loop van deze gebeurtenissen te voorspel len? Misschien wel. In ieder geval is het goed uitgekomen. Ik wou, dat Monroe ook eens verliefd werd op een aardig meisje. Dat zou heel goed voor hem zijn. Heeft het jou dan tot nog toe zooveel goed gedaan? plaagde zjj. Inderdaad. Oh, Tresa, hoe lang duurt het nog, voordat de groote dag is aangebroken? Een week maar. Wat vliegt de tyd toch om! Maar voor Carson scheen het eeuwig te duren, niet, omdat hy niet onuitsprekelijk gelukkig was, maar omdat hij voelde, dat zy niet werke lijk en heelemaal de zjjne was, voor dat de band tusschen hen door een hu welijk gewettigd werd. De tusschen liggende tijd werd echter gevuld met vreemde, nieuwe voorvallen. Carson vond zichzelf bezig met het critisch keuren van meubilair. De winkels, welke hem tot heden toe niet van het minste belang hadden toegeschenen, trokken hem thans als een magneet aan. Lieve hemel... ik voel my al als een vader van een groot gezin! mop perde hy tegen zichzelf. Maar hoe vurig hij ook naar den grooten dag verlangde, toch voelde hy zich hoe langer hoe zenuwachtiger worden, naarmate die dag naderbij kwam. Tresa, die eigenlijk de zenuw achtigste had moeten zijn, scheen ge woon en ongedwongen, alsof het niet haar bruiloft betrof. Ka E' tmo.Rowntree Handelam» A dam 1

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 21