Scheveningen rouwt tien visschers om vergaan Residentie begroet geestdriftig het Prinselijke gezin HAAGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 1 MEI 1940 „Willie” Sch. 61 Feestelijke rijtoer door de stad Ceta-Bever VELP AFIN MEUBELMAKERSKOUDLIJM Vloeibare koudlijm. Kleurt het hout niet Bussen vanaf 25 cent STADSNIEUWS De slachtoffers BINNENLAND De oorlog blijft ook van neutrale landen slacht- Publiek opgetogen over de beide Prinsesj’es Wat ’n schatten offers vragen MEI-FEEST VAN S.D.A.P. DE Technische proeftocht van de „Viachesalv Molotov” De nieuwe gezant van Griekenland bij het Nederlandsche Hof, Z.Exc. dr. Spyros Polychroniadis, die gis teren zijn functie heeft aanvaard. DE NIEUWE GRIEKSCHE GEZANT BIJ HET NEDERLANDSCHE HOF VIERDE BLAD, PAGINA 1. BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN Predikbeurten H.K.H. Prinses Juliana, met de kleine Prinses Irene op schoot, tijdens den rijtoer van gistermiddag Suiker op bon 19 Rede van den heer J. G. Suurhoff Zee- een de op Een kilo van 3 tot en met 23 Mei voor de menigte. hiertegen Verschil met 1914. OCHTENDBIJEENKOMST IN DEN TUIN VAN HET VOLKSGEBOUW EN KINDERFEESTEN, IJmuiden. Het was wel de uiterste ter mijn. Er was voor veertien dagen ko len aan boord, die moeten nu op zijn. Dominees waarschuwen de families. Al hebben we ook nu critiek. toch moeten we erkennen, dat er een he melsbreed verschil is met den chaoti- schen toestand in 1914. Onze strijd is naar eenmaal en de arm. 18- Pot- De aanwezigheid van de jonge Prin sesjes was niet aangekondigd. terwijl H.M. de Koningin, wier deelneming aan den rit wèl werd verwacht, in het paleis Huis ten Bosch bleef. Voor de menigte, die'zich hier in en kele rijen, ginds in dichte drommen, op de trottoirs had geschaard, was niet de jarige moeder, maar het tweetal prinsesjes, dat het meest de aandacht had. ue- op crematie over- BIJ HET SPEL GEWOND. In de boschjes van Pex is gister middag de 17-jarige jongen P. A. uit de Berberisstraat, terwijl hij aan het voetballen was, met het hoofd tegen een boom gevallen en heeft een ver wonding aan het hoofd en een hersen schudding gekregen. De geneeskundige dienst vervoerde hem naar het Roode Kruis ziekenhuis. Bij het spelen op een portiektrap van een woning aan den Harstenhoek- weg is de 13-jarige jongen M. van H. gevallen en heeft een verwonding aan het hoofd gekregen. De geneeskundige dienst heeft den knaap overgebracht naar het ziekenhuis Bronovo. Onderl. Vereen. Psychisch Leven, Huize Bethel, Spui 166. 2 Mei 10.30 uur trance- rede, o. 1. v. mevr. Mayer met geestel. waarneming. Spirit. Chr. gemeente, Diligentia, Lange Voorhout, 2 Mei 10.30 uur wijdings- dienst. Spr. mevr. C J. M. van Loon- Thierry. Helderz.-waarn. door mevr. J. M. van den Bos-Teunissen. Geb. de Ruyterstraat 67, 2 Mei 8.15 uur. Spr. mevr. A. D. Harinck over het hoog ste in den geest, geestelijke waarnemin gen door mevr van Hal. Uur van ziels gemeenschap met de onzichtbaren. De heer J. Harinck over: „Hemelvaart”. Spirit. Ethische Stichting, Prinsessegracht 23, 2 Mei 10.30 uur wijdingdienst. Spr. de heer G. May, van Utrecht. Helderz. waarnemingen door mevr. Rosedana. Waar de open auto verscheen, gin gen de handen en hoeden omhoog en klonk geestdriftig gejuich. Een verteederde lach verscheen op de gezichten der vrouwen en telkens weer hoorde men uitroepen als: „Wat éénig”, „Wat n schatten”. „Een aardiger en meer gewaardeerde verrassing had de jarige Prinses de burgerij der residentie niet kunnen bereiden, dan de rit met de beide Prinsesjes door de feestelijk versierde stad, waar vele duizenden Haar enthou siast begroetten. publiek de uit- in de afgeloopen 20 jaren niet ver geefs geweest. De Regeering heeft maatregelen te gen het extremisme genomen. Laat ook de bevolking helpen door oogen en ooren wijd open en den mond dicht te houden. De ervaring leert ons, dat elke oneenigheid in het binnenland de kans op een inval vergroot. De strijd tegen den binnenlandschen vijand moet dus krachtig gevoerd worden. Na den oorlog vragen niet alleen po litiek, doch ook sociale en economische problemen om een oplossing. Onze be weging wacht dan ook een groote taak, welke ingespannen arbeid zal ver- eischen. De worsteling van dezen tijd zal beslissend zijn voor het lot van ge neraties. Wij missen daarom het recht moedeloos te zijn, maar moeten grim mig en vastberaden aanpakken. De bijeenkomst werd opgeluisterd door de harmonievereeniging D. E. S. en het zangkoor „De Stem des Volks”. De verrichtingen van beide werden met groote aandacht aangehoord en oeloond met een hartelijk applaus. de Regee- onder de ministers in dit kabinet zijn genomen. Met kracht wees spr. de opvatting van de hand, dat men het in den oorlogstijd niet zoo nauw hoefde te nemen met de sociale rechtvaardig heid, Wij moeten ons kruit droog, ons land nat en ons volk krachtig houden. Als we een deel van ons volk aan ver arming prijs geven, zullen fascisme en nationaal-socialisme een goeden voe dingsbodem vinden. Spr. drong aan op een beperking van de indirecte belastingen, het stabiel houden van de prijzen en compensatie voor de minst draagkrachtige groepen indien de prijzen toch omhoog gaan. De politie heeft een jarigen loopknecht uit de Paulus terstraat aangehouden onder verdeking van loodliefstallen van daken van per- ceelen aan de Fisherstraat. Hij is in voorioopige politiebewaring gesteld. In Hotel du Vieux Doelen hebben hun intrek genomen de heeren jhr. H. v. Pelser Berensberg, consul der Nederlanden te Aken en André de Sars attaché bij de Fransche legatie hier ter stede. Nederlandsch gezant te Boedapest overhandigt geloofsbrieven. De Hongaarsche rijksbestuurder heeft gisteren te Boedapest den nieuw benoemden Nederlandschen gezant in Hongarije, mr. G. W. baron de Vos van Steenwijk, in audiëntie ontvangen, teneinde hem in de gelegenheid te stel len zijn geloofsbrieven te overhandi gen. Nadat toespraken waren gewis seld, is eveneens de Nederlandsche zaakgelastigde, graaf Bentinck, ontvan gen. - - A. GROEN, schipper, Korboot- straat 1c. C. TAAL, stuurman, Dirk Hoo- genraadstraat 20B. H. P. v. d. MEULEN, machinist, Zuid Brouwerstr. 42, Haarlem. M. DIJKHUIZEN, le stoker, Doggersbankstraat 22. G. D. v. DEUTEKOM, 2e stoker, M. Havelaarstr. 59. G. v. d. HARST, matroos, Boei- straat 13. K. GUYT, matroos, Hanneman- straat 264. A. TURFBOER, matroos, kant 22 c. L. ROG, matroos, Zeekant 22e. B. PRONK, matroos, Wiering- schestraat 258. (Hemelvaartsdag.) Luth, gem., 10.30 uur ds. Drijver. Vereen. „Maarten Luther”, Luther- kapel, Haverschmidtstraat 57, 10.30 uur ds. H. C. Zwahler, em. pred, te Zeist. Duitsche kerk, 10.30 uur pfarrer Kaetzke. Duinoordkerk, 9 uur ds. Schoch (Jeugd- kerk), 10 uur ds. Creutzberg Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, 10 uur ds. Nieuwenhuyze. Jerusaiemkerk, Pomonaplein, 10 uur ds. de Jong; Bilderdijkschool, Linnaeusstraat, 10 uur ds. J. B. G. Croes. em pred. Vrije Katholieke Kerk, St. Albaankerk, Rietzangerlaan 2a, 10.30 uur Gez. H. Mis. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, 10 uur ds. Honkoop. Christen-gemeenschap, Assendelftstraat 18, 8 uur de heer J. C. van Amelrooy. Christ, gem. Eliëzer, Beeklaan 296, 8 uur Bijbellezing. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39, 10.30 uur prediking, ds. B. Fa- brie. Scheveningen. Nieuwe Badkapel, 10.30 uur ds. H. van Schroten, van Charlois. Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 10 uur en 3 uur de heer Schoonderbeek, van Ede. De „Willie” mat 147 ton en werd in 1902 te South Shields gebouwd. Gedurende het tijdvak van Vrijdag 3 Mei a.s. tot en met Donderdag 23 Mei a.s., geeft de met „19” genummer de bon der Rijksdistributiekaart recht op het koopen van een kilogram sui ker. voorbij. Hoe graag had men de prin sesjes nog wat langer willen zien. Waar het Prinselijk gezin militaire gebouwen passeerde, stond buiten de wacht opgesteld, stram in de houding en met gepresenteerd geweer. In de Carel van Bylandtlaan wachtte vóór en in de vensteropeningen van de gebouwen der Bataafsche het gansche personeel den stoet op. Langs de Laan Copes en op den Scheveningscheweg had zich een flink contingent van de Scheveningsche bevolking opgesteld en waar Scheveningen is en een lid van ons Vorstenhuis verschijnt, daar laait de geestdrift spontaan op. Nauwelijks een half uur duurde de rit en de schare vóór het paleis Huis ten Bosch was op haar plaats gebleven in de hoop nogmaals iets van de Prinsesjes te kunnen zien. Daarin werd men niet teleurgesteld, want weliswaar zwenkte de auto op het voorplein van het paleis direct den linker zij-ingang, maar uitgestapt, bleven de Prinses Prins met hun kinderen op den nog eenige oogenblikken voor de ge opende deur staan, dankend ovaties, die het publiek hen bracht. Toen de deur gesloten was. bleef het publiek op zijn plaats. Enkele stemmen zetten het Wilhelmus in, anderen na men den zang over en zoo klonk wel dra uit honderden monden ons volks lied, gevolgd door lang aangehouden juichkreten. Men hoopte en niet ver geefs, dat het Prinselijke gezin zich nog eens zou vertoonen. voor de ven sters. Na eenige minuten zag men de jarige Prinses op de eerste verdieping voor een der ramen treden. Het publiek stroomde jubelend toe over het plein, tot vlak voor het bordes. Nog éénmaal betuigden deze honderden hun vreugde en aanhankelijkheid. Een luid .Lang zal ze leven” besloot de hulde. Dan verspreidde zich de dankbaar gestemd over dezen «choonen dag. Zonder gevolg, gevieren in één auto, Prinses Beatrix op de knie van Prins Bernhard, en Prinses Irene op moeders schoot, maakte het Prinselijk gezin een tocht van een half uur door het Noordelijk deel en het centrum der stad. Groote belangstelling op Wes’ Gistermiddag heeft onder grooiv langstelling in het crematorium Westerveld te Velsen de plaats gehad van het stoffelijk schot van den heer J. van Oldenborgh, directeur der provinciale waterleiding en electriciteitsbedrijven van Noord- Holland te Bloemendaal, oud-directeur van het Rijksbureau voor duinwater- voorziening in de residentie. Aanwezig waren de commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr. dr. A. ba ron Röell, de leden van Gedeputeerde Staten, mr. A Bruch en mr. J. P. Bo mans, de griffier der Staten, mr. M. A. Stufkens; de oud-minister van Sociale Zaken, mr. M. Slingenberg, de oud-leden der Tweede Kamer A H. Gerhard en D. Kooiman; de directeur van het Rijks bureau voor duinwatervoorziening, ir W. F J. M. Krul, de oud-onder-voorzitter, dr. N. M. Josephus Jitta en de secretaris, ir. E. Carrière; dr ir. A. W. Hache, di- recteur-generaal van den arbeid; mr. J. F. Schönfeldadministrateur van het departement van Waterstaat; ir. Wouter Cool namens het Kon. Instituut van inge nieurs; J. A. van Steyn, directeur van het Staatsboschbeheer: gep. kolonel H. Wa- laardt Sacré oud-secretaris der Kon. Ned. vereeniging voor de Luchtvaart; dr. ir. J A. Ringers, president-directeur der Ned.-Ind Spoorweg Mij.; ir. G Redeker, hoofdingenieur, directeur van den Rijks waterstaat, J. A. Sorel, alhier, alg. secre taris van den Bone van technische amb tenaren in overheidsdienst, E, W de Jong, alhier, voorzitter van middel bare technici, ir A. Plate, voorzitter der Ned. Mij. voor nijverheid en handel e.a. Gesproken hebben mr. dr. A. baron Röell, commissaris der Koningin; ir. W. Mensert, w.n. directeur der provin ciale waterleiding, ir. J. A. Wijnma len, w.n. directeur van het Prov. Electr. Bedrijf; ir. R. P. van Royen, mede namens den voorzitter der Rijkscom- missie voor de duinwatervoorziening, minister van Staat, mr. J. P. M. Aal- berse, die verhinderd was aanwezig te zijn en namens ir. Krul, directeur van het Rijksbureau voor drinkwatervoor ziening; dr. W. Lulofs namens de di rectie van de P.E.G.E.M.; ir. J. van Poelgeest namens de Vereeniging voor waterleidingbelangen, waarvan de over ledene oud-voorzitter en eerelid was, ir. H. Lohr, oud-directeur der P.G.E.M. te Arnhem, namens de Vereeniging van directeuren van electriciteitswerken, die allen de groote verdiensten van den overledene in het licht hebben gesteld. Ds. G. F. E. de Vries, em. Ned. Herv. predikant, sprak tenslotte het „Onze Vader” uit. De oudste zoon, mr. J. van Olden borgh te Wassenaar, dankte voor de groote belangstel ling. Vereeniging van grossiers op electrotechnisch gebied. De Nederlandsche vereeniging van grossiers op electrotechnisch gebied heeft aan de ministers van Economi sche Zaken en van Waterstaat een uit voerig commentaar gezonden naar aanleiding van het rapport, uitge bracht door de commissie inzake sa menwerking van overheidsbedrijven en installateurs. De vereeniging stelt in dit commen taar allereerst vast, dat naar haar meening een belangrijke fout is ge maakt bij de samenstelling van de commissie. Er was geen plaats inge ruimd aan de grossiers of impor teurs. Betreurenswaardig is het even eens, dat, voor wat de electrotechni- sche installateurs betreft geen over leg is gepleegd met hun organisaties bij de benoeming van commissiele den. De eenzijdigheid van de commis sie, aldus het commentaar, heeft er toe geleid, dat uit haar rapport dui delijk de tendens blijkt officieel te wil len doen vaststellen, dat inzake den handel in electrotechnische apparaten de overheidsbedrijven niet slechts, ge lijk tot nu toe het geval was, de in stallateurs mogen en dus zullen be- concurreeren, doch deze ook mogen en zullen afhankelijk maken van de in zichten en richtlijnen dier bedrijven. Zusterschip van de „Stalin” vaart het Noordzeekanaal. Het turbo-electrische motorschip „Viacheslau Molotov”, dat voor Sovjet- russische rekening is gebouwd bij de Ned. Scheepsbouwmaatschappij heeft gisteren op het Noordzeekanaal zijn technischen proeftocht gehouden. Deze tocht verliep zeer tot tevredenheid van de afnemingscommissie. Vanmorgen is de Sovjetrussische vlag geheschen ten teeken, dat de „Molotov” is toegevoegd aan de Russische vloot. Evenals de in Januari van dit jaar opgeleverde „losif Stalin” heeft de „Molotov” een bruto-inhoud van 7500 ton. Het schip heeft een passagiers- accomodatie voor 48 personen eerste klasse, 164 voor de tweede klasse en 296 passagiers voor de derde klasse. De bemanning zal uit 102 koppen bestaan. De totale lengte bedraagt 133 meter, de breedte 18.35 meter. Het is, evenals de „Stalin”, voorzien van een zoogenaam de turbo-electrische schroefaandrijving. die het schip een vaart van 16 knoop geeft Loosduinen. Stichtingskerk Bloemendaal, 10 uur ds. Boswijk. Geref. kerk Leyenburg, 10 uur gecombi neerde dienst, ds. J. Pmelik. Wassenaar. Ned. Herv. kerk (Schoolstraat), 10 uur ds. Honders. Kievitkerk, 10.05 uur ds. ten Kate. Rijswijk. Ned. Herv. kerk. 10 uur ds. v. d. Wiel. Voorburg. Ned. Herv. kerk (dienstgebouw), 10 uur ds. A. Hoekert. Geref. kerk (Laan van Oostenburg), 10 uur ds. mr. W. S. de Vries. Leidschendam. Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. Vermet. Geref. kerk, 10 uur cand. de Wolf. Namens de S.D.A.P. en den Nieuwen Haagschen Bestuurdersbond heette de heer H. J Baart, voorzitter Nieuwen Haagschen Bestuurdersbond, de aan wezigen welkom. Ondanks alle narigheid en tegen spoed is het noodig bijeen te komen op een feestdag als dezen' om te getuigen, dat wij eendrachtig zijn, aldus spr. De heer J. G. Suurhoff, lid van de Tweede Kamer, zeide, dat op dezen 1 Mei-dag nu het oorlogsgevaar aan de grenzen loert, we slechts kunnen den ken aan onzen plicht. Twijfel, zwak heid en aarzeling moeten uit het hart gebannen worden, want de zwakkeren zullen de eerste slachtoffers zijn. Met het verlies van de zelfstandig heid en onafhankelijkheid van ons land zou alles wat ons dierbaar is en waar op we trotsch zijn, verloren gaan. Dit beseffende is de eerste faak van de S.D.A.P. ons volk hiertegen te be waren. Het onverdedigd laten van ons land zou een uitnoodiging aan de groote mogendheden zijn om het te bezetten en daarom zijn we er thans voor ons zoo sterk mogelijk te maken. Spr. somde vervolgens ringsmaatregelen op, welke socialistische Crematie J. van Oldenborgh De Sociaal Democratische Arbeiders partij heeft vandaag onder buitenge woon gunstige weersomstandigheden haar jaarlijksche 1 Mei-viering gehou den Volgens den kalender was het 1 Mei, maar men kreeg meer den in druk, dat het zomer was. Het programma werd geopend met een bijeenkomst in den tuin van het Volksgebouw, Prinsegracht. Kinderfeesten in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen, Seinpost en het Capitol. Natuurlijk had ook de jeugd een aandeel van de 1 Mei-viering, met dit verschil, dat haar feestvreugde niet ge temperd werd door de oorlogsweeën van dezen tijd. Enkele duizenden kinderen hebben een onvergetelijken ochtend gehad in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen, in Seinpost en in Capitol. Het programma bevatte gemeen- schappelijken zang door de kinderen en de film van Sneeuwwitje met de ze ven dwergen. Na een tractatie volgde nog Jan’s droom, een spel, dat opgevoerd werd door de A.J.C. Jan droomt, dat hij zijn plicht als kampbewaker verzaakt en door de dieren van het bosch gestraft wordt. Gelukkig loopt alles nog goed voor hem af, tot groote verlichting van de kinderen, die het spel met dui delijk merkbare belangstelling volgden. hoop hadden laten varen, en gistermid dag al ten teeken van rouw de gordij nen gesloten hielden. Anderen echter, zooals de vrouw van den schipper, koes terden nog steeds de hoop, dat de op varenden in leven zouden zijn. Nu echter de dominees gingen „waar schuwen” ja, nu is het toch wel juist, dat er niemand meer zal terugkeeren. De dominees Donner en Keur van de Geref. Gemeente en ds. de Jong van de Ned. Herv. Kerk hebben zich van de zwaarste taak, die hun beroep kent, gekweten, voor zoover mogelijk vergezeld van een der leden der direc: tie van de reederij. Tien menschen, die hard werkten voor hun bestaan, zijn plotseling wegge rukt uit hun gezinnen. De zee, vol met verraderlijke mijnen, grijpt haar prooi. En dat terwijl de visschers al voorzich tiger zijn dan anders, de schepen beter zijn uitgerust dan in 19141918, toen de motorloggers nog niet dongen om den voorrang. De kans een mijn te ont wijken, is grooter dan in den vorigen oorlog, toen er nog meer slachtoffers vielen dan thans. Men was toen ook minder voorzichtig, want de visch bracht veel op. In de woningen van de visschersge- zinnen kon men het nieuws nog niet vatten. Hoe veranderen plotseling de omstandigheden. Schipper Groen laat een vrouw met drie kinderen achter, stuurman Taal een vrouw met vijf kinderen, matroos Turfboer, een vrouw met vier kinderen. Ja, de gezinnen van onze visschers zijn groot. Turfboer had maanden en maan den lang steun getrokken. Eindelijk was er weer een kans voor hem om voor zijn gezin een behoorlijk stuk brood te ver dienen. Hij monsterde op de „Willie”. Nu is zijn gezin in rouw. Leendert Rog was nauwelijks 19 jaar. Zijn ouders zien hun kind niet weer terug. Tien visschers hebben een graf in de golven gevonden. Zal men nog ooit iets van hen vernemen. En van het schip? Wat wrakhout is thans wat eens „Willie” was. De „Willie” Sch. 61 is vergaan! Eerst was er nog een sprankje hoop, men klampte zich vast aan een stroohalm. Men dunde het groote woord nog niet uit te spre ken. Vergaan'. Tien visschers, stoere mannen, aan hun gezinnen ontrukt. Men wachtte en men wachtte. Totdat er geen hoop meer was. Reeds dagen lang was men ongerust over de Sch. 61, de „Willie” van de N.V. Vischhandel, Reederij en Ijsfa briek Frank Vrolijk te Scheveningen. Men had niets meer van de „Willie” vernomen, geen radiocontact meer ge had. Schippers van andere loggers had den een explosie gezien, op de plaats waar de Sch. 61 gevischt had. Men verkeerde in de veronderstelling, dat het twee drijvende mijnen waren, wel ke tegen elkaar gebotst en tot ont ploffing waren gekomen, Later wer den er vischmanden drijvende gezien en plunjezakken. Een van de visch manden, welke men te pakken kon krijgen, was gemerkt F. V. Nog wilde men niet aannemen, dat de „Willie” met zijn tien opvarenden het slacht offer was geworden van dezen zinloozen oorlog. Zou het niet kunnen, dat de vischmanden afkomstig waren van an dere schepen van dezelfde reederij? Het waren vragen, die zich opdrongen. Maar de „Willie” was al over tijd Af wachten, zeiden de feeders gisteren, of de „Willie” vanavond nog binnen loopt. De markt begint ’s morgens vroeg, de loggers zijn dan 's avonds binnen om bijtijds te kunnen markten. De „Willie” is echter niet binnen ge komen, noch te Scheveningen, noch te Prinses Beatrix keek opgewekt van vaders knie naar buiten en schonk haar liefste lachjes naar de wuivende en juichende menschen Zij zwaaide opgewekt terug met het tuiltje bloe men, dat zij in haar hand geklemd hield. De kleine Irene, die voor het eerst van zoo. dicht bij door het werd aanschouwd, onderging bundige begroeting kalmpjes. Zij hield haar bouquetje stijf tegen zich aan ge klemd en staarde min of meer verbaasd naar de duizenden, die zoo vroolijk zwaaiden en zoo luid riepen. Het was een feest deze rit, zeker voor de burgerij en waarschijnlijk niet min der voor het Prinselijk paar, dat zich hier omringd zag door de oprechte sympathie van de bevolking. De kleine stoet, welke geopend werd door de auto van den hoofdcommissa ris van politie, den heer N. G. v. d. Mey, waarachter de hofauto reed en welke besloten werd door een tweede politie-auto en drie wagens met pers vertegenwoordigers, had een escorte van motorrijders, later, in de binnen stad, nog versterkt met een viertal politieruiters. Dit laatste was wel noodig om al te veel opdringen van de menigte in Zee straat, Plein 1813, Parkstraat en Voor hout te verhinderen. Vlak langs de rijen reed de Prinse lijke auto. Er was hier en daar nauwe lijks een halven meter afstand tusschen den wagen en de menschen. Vele kinderen op de trottoirs hadden vlaggetjes bij zich en zij bedienden er zich geestdriftig van zoodra de stoet verscheen. Veel te gauw ging de auto Gisteravond 6 uur is dan het groote woord gevallen. Vergaan! De directie van de reederij verwittigde de domi nees, dat de „Willie” vergaan was en dezen gingen, zooals dit in Schevenin gen het gebruik is, den zwaren gang om de families der tien opvarenden van het vreeselijke feit in kennis te stellen en een troostend woord te spreken. In de gezinnen van de opvarenden verkeerde men reeds dagen lang in angstige spanning. Zal vader, zal mijn man, zal onze broer terugkeeren? Reeds waren er gezinnen, die alle

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13