HAAGSCHE COURANT I a-3 W! fli STADSNIEUWS Woensdag 1 Mei 1940. Nieuw Fransch geschut zwaar den „Kinder-Oranjebond Het feest van I H HET 125-JARIG DER MILITAIRE ORDE BESTAAN WILLEMS- Ontvangst VIJFDE BLAD. Tal van sprekers DE PRINCEVLAG „WEEST VREEMDELINGENVERKEER POOLSCHE NATIONALE FEESTDAG HULDIGING Dr. J. ALINGH PRINS HULDIGING MEVROUW S. VAN LIER-ENTHOVEN Een combinatie van een zwaar kanon en een tank, hetwelk een zeer krachtig- en makkelijk verplaatsbaar stuk geschut vormt. van baron 1 Ridderzaal BOOTTREINEN VAN GENUA JUBILEUM BORREBACH Oud-minister mr. J. A. N. Patijn was aanwezig op het feest, dat de Kinder-Oranjebond” gistermiddag in ,,Ons Huis” gaf ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana. van Geen in ORANJE-AVOND VAN GETROUW” t 1 Ik de agenda der K. Borrebach Filiaal Stadhoudersplein 162: BIJ DIENS AFSCHEID ALS VOOR ZITTER VAN DEN OCTROOIRAAD. vulde Profetie onvervulde Profetie”,’ HandïTï No. 17558 de ge- deelt den 3 Het nieuwe inlichtingenbureau in Scheveningen. Het nieuwe inlichtingenbureau der V.V.V. ,,’s-Gravenhage” in Scheveningen aan den Strandweg 49 (onder de Oranje- galerij), dat in samenwerking met de Nederlandsche Spoorwegen zal worden beheerd, zal op Woensdag 8 Mei geopend worden door wethouder M. Vrijenhoek. ZAKKENROLLER SLOEG ZIJN SLAG IN DE DRUKTE. Een inwoner van Leiden heeft bij de politie aangifte gedaan, dat gister middag op het voorplein van het Huis ten Bosch zijn gouden horloge met ket ting is gerold. In aansluiting op het heden te Ge nua vewachte mailschip „Indrapoera” zullen twee boottreinen rijden. Aan komst in Nederland op Vrijdag 3 Mei a.s. van den eersten boottrein: te Roo sendaal 11.13 uur v.m., te Rotterdam D.P. 12.21 uur nam., en alhier H.S.M. 12.48 uur nam., en van den tweeden boottrein resp. te 12.08 uur nam., 1 uur 8 nam. en 1 uur 33 nam. Den 5den Mei hoopt de heer K. 3orrebach, Jacob Pronkstr. 96 alhier, den dag te .herdenken waarop hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij de H. T. M. De heer Borrebach kwam in dienst als poetser. Hij werd in Mei 1916 mobilisatie-conducteur en bestuurder in Mei 1919. Thans is hij tevens aangewezen om als controleur dienst te doen. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de Centrale der Openbare Lees zaal en Bibliotheek, Bilderdijkstraat 17, werden in April 10.308 (9484) be. zoeken gebracht; 27.286 (27.942) uitlee- ningen vonden plaats. Kinderbiblio theek 2650 (2530) uitleeningen. Filiaal Colensostraat 4: 2742 (2682) uitleenin gen. Jeugdleeszaal 365 (433) bezoeken; 1796 (2047) uitleeningen. Filiaal Paets van Troostwijkstraat 81: 3132 (2989)! uitleeningen. Jeugdleeszaal 628 (451)] bezoeken; 951 (998) uitleeningen. Fi liaal Badhuiskade 27: Christelijke O. L. B. 1285 (1396) bezoeken; 3000 (2999)1 uitleeningen. Afd. Mackayschool, Ce- derstraat 14: 1302 (1454) uitleeningen. O. U. B. 4420 (4190) uitleeningen. Fi liaal Mient 277: 8225 (7991) uitleenin gen. 4342 (4188) uitleeningen. De tusschen haakjes geplaatste cij fers hebben betrekking op de maand April van het vorige jaar. AFSCHEID R. HARTSUIKER. Wegens het bereiken van den 65-jari- gen leeftijd is de concierge-kamerbe- waarder bij de Algemeene Rekenkamer, R. Hartsuiker, met ingang van heden eervol uit ’s Rijks dienst ontslagen. De wijze waarop de heer Hartsuiker zich gedurende een lange reeks van jaren van zijn taak gekweten heeft, vond on langs officieele erkenning in zijn be noeming tot broeder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Hoezeer het ge- heele personeel van hoog tot laag hem waardeerde, bleek bij zijn afscheid, toen hem onder het uitspreken van toepas selijke woorden een aandenken werd aangeboden. Tallooze malen had de kamerbewaarder den president bij het naar huis gaan uitgeleide gedaan, thans was het de heer Zuijderhoff, die zijn trouwen kamerbewaarder naar buiten het gebouw vergezelde. Godsdienstoefening in de St. Jacobs- kerk in de Parkstraat. De Poolsche legatie alhier mede, dat naar aanleiding van Poolschen nationalen feestdag op Mei op dien dag zooals het ook in verleden jaren gebruikelijk was een godsdienstoefening zal plaats hebben om 9 uur 30 in de St. Jacobskerk in de Parkstraat. Echter tegen de ge woonte zal op dien dag geen recep tie op de Poolsche legatie alhier plaats vinden. Tot de zeer velen, hun aantal loopt in de honderden, die den heer van Geen hun opwachting kwamen maken, behoorden de ministers de Geer, Wel ter en Dijxhoorn, de ministers van staat van Karnebeek, Colijn en Bee- laerts van Blokland, de voorzitter van de Algemeene Rekenkamer, de heer R. Zuyderhoff, de opperbevelhebber, generaal Winkelman en de oud-opper- bevelhebber generaal Rijnders, ver schillende opper- en vlagofficieren, de oud-gouverneur-generaal van Ned- Indië, mr. J.P. graaf van Limburg Stirum, zeer vele leden van Hr. Ms. hofhouding, verschillende leden van de Tweede Kamer, hoofdambtenaren van verschillende departementen van algemeen bestuur, de leden van het herdenkingscomité, het bestuur van de stichting „Fonds Ridderdagen” en de ridders 'M.W.O., die de beide dagen in de residentie hebben meegemaakt. Nadat de bezoekers hun opwachting bij den heer van Geen gemaakt had den, werd tot het gebruiken van ver- verschingen en tot het bezichtigen van een belangwekkende tentoonstel ling met betrekking tot de orde over gegaan. In een vitrine kon men de verschillende modellen van kruisen der M.W.O. bezien. Ook lagen er orde boeken met betrekking tot de geschie denis der orde ter inzage. Al deze ge gevens zijn het eigendom van de kan selarij der orde. Zes officieren van onderscheidene wapens deden dienst als ceremo niemeester. De ridders kregen ieder een exemplaar van het gedenkboek ten gecshenke, dat Maandag aan de Koningin is aangeboden. Het officieele gedeelte van de her denking was met deze ontvangst ten einde. Op het Binnenhof stonden de vaandel- wacht van het Nat. Jongeren Verbond,' een afdeeling van de Haagsche Bur gerwacht en deputaties van eenige andere vereenigingen om aan de rid ders M.W.O. eer te bewijzen. Des avonds hebben de officieren-rid- ders nog tezamèn in hotel de Oude- Doelen gedineerd. KASGELDLEENINGEN DER GEMEENTE. In zijn vergadering van 5 Februari 1940 heeft de Raad besloten, ten einde gedurende het tweede kwartaal van 1940 in de behoefte aan kasgeld te kunnen voorzien, één of meer kasgeld- leeningen aan te gaan tot een zooda nig maximum, dat de totale kasschuld op geen enkel tijdstip het bedrag van 15.000.000 te boven zal gaan. B. en W. stellen voor, een overeen komstig besluit te nemen op grond waarvan B. en W. zoo noodig gedu rende het derde kwartaal van 1940 de noodige kasgelden zullen kunnen op nemen. AANVULLINGSSUBSIDIES. B. en W. stellen den Gemeenteraad voor aan de Haagsche Schoenmakers Patroonsvereeniging, aan welke ten be hoeve van de onder haar beheer staan de vakschool voor schoenmakers, voor 1940 een subsidie van ten hoogste 14.594,70 is toegekend, een aanvul- lingssubsidie toe te kennen van ten hoogste 709,50. Ook stellen zij voor, aan de vereeni- ging „De Ambachtsschool te ’s-Graven- hage”, aan welke ten behoeve van haar 2e ambachtsschool voor 1940 een subsidie is toegekend van 'ten hoogste 60.065,88, een aanvullingssubsidie te verleenen van ten hoogste ƒ4.199,71. perkorps en het Princevlagstrijkje aan de vergadering gepresenteerd en afwis selend Vaderlandsche liederen ge zongen. Met een krachtige opwekking van den voorzitter tot samenwerking inzake het Nationale- en Oranjedoel van De Prncevlag en het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus werd deze feeste lijke vergadering gesloten. In hotel Wittebrug is dr. J. Alingh Prins, den scheidenden voorzitter van den Octrooiraad, gistermiddag een even grootsche als hartelijke huldiging ten deel gevallen. Onder de talloos vele belangstellen den, diebij deze plechtigheid tegen woordig waren, bevonden zich de minis ter van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, de oud-minister van Economische Zaken, mr. T. J. Ver schuur, de secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken, mr. dr. A. L. Scholtens, de burgemeester van de residentie, mr. S. J. R. de Monchy, de wethouder van Onderwijs, prof. ir. C. L. van der Bilt, en de voorzitter van de Octrooiraad der rechtbank, alhier, jhr. mr. H. O. Feith. Voorts waren aanwezig het bijna vol tallige personeel van het bureau van den Octrooiraad en vele bekende figu ren uit de industriewereld. De eerste spreker, mr. Steenberghe, bracht den heer Alingh Prins, die af scheid neemt wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, na mens de Regeering hulde en dank voor het vele belangrijke werk, dat hij als voorzitter van den Octrooiraad en te vens als directeur van het bureau voor den industrieelen eigendom in het be lang van het gemeenebest heeft ver richt. De Regeering heeft voor dezen ar beid een passende waardèering en zij ziet den scheidenden functionnaris slechts noode vertrekken. Daarom verheugt het spr. te meer, dat de heer Alingh Prins thans niet zal gaan rusten hetgeen trouwens ook niet in zijn aard zou liggen maar dat hij zijn werk in andere hoedanigheden ten bate van het algemeen belang zal voortzetten. Zooals reeds gemeld, deed de minister aan het slot van zijn toespraak mede- deeling van de benoeming van den heer Alingh Prins tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. Nadat dr. Alingh Prins voor de hem verleende Koninklijke onderscheiding een woord van dank had gesproken, sprak mr. J. W. Dijckmeester, onder voorzitter van den Octrooiraad, met in gang van heden opvolger van den heer Alingh Prins, die den scheidenden voor zitter schetste als jurist, tevens techni cus, en „last not least” organisator, een combinatie van gaven, die met ruste- looze energie en volledige overgave in dienst zijn gesteld, van het algemeen belang. Van een geschenk zoo ging hij verder heeft de heer Alingh Prins niets willen weten. Zij, die met hem hebben samengewerkt, en die in nauw contact met hem stonden, alsmede de industriewereld hebben niettemin, deze gelegenheid aangegrepen om iets tot stand te brengen, dat den scheidenden voorzitter met groote erkentelijkheid zal vervullen. Zij hebben een fonds bijeen gebracht, hetwelk zal dienen ter bevor dering van de studie van het recht van den industrieelen eigendom en waar over de heer Alingh Prins naar eigen inzichten zal kunnen beschikken. Spr. bood den scheidenden voorzitter een al bum aan met de namen der schenkers. Hierna voerden achtereenvolgens het woord: prof. ir. G. Brouwer, buitenge woon lid van den Octrooiraad, ir. D. H. Stigter, voorzitter van de orde van Octrooigemachtigden, prof. mr. J. van Loon, voorzitter van den Bond van octrooi- en merkenhouders, dr. A. Bloe men, plaatsvervangend lid van den Octrooiraad, prof. ir. J. Klopper, on dervoorzitter, van de Ned. Centrale or ganisatie voor T.N.O., prof. dr. H. J. C. Tendeloo, ondervoorzitter van de Che mische vereeniging, mr. J. L. C. van Meerwijk, voorzitter van het Ned. In stituut voor Efficiency, prof. dr. L. S. Ornstein, voorzitter van de Ned. Na tuurkundige vereeniging, G. A. A. de Voogd, bestuurslid van ’t Nederlandsch instituut voor documentatie en registra tuur en prof. ir. W. P. Smit, lid van den Octrooiraad. Zij allen brachten den heer Alingh Prins warme hulde en goede wenschen voor de toekomst. De heer Alingh Prins heeft vervolgens voor de tot hem ge sproken woorden bedankt. De plechtigheid werd gevolgd door een drukbezochte receptie. den en zich niet teneinde plaats te jeugdiger kracht. Daarna werden dames-gymnastiek-, tiek-, fiets- en de wandelsport-, heeren-gymnas- jeugdsportclub, bene vens het mandoline-, tamboer- en pij- De officieele herdenking van het 125-jarig bestaan van de Militaire Willemsorde is gistermiddag op waardige wijze in de Ridderzaal besloten. Hier ontving de kanse lier der Nederlandsche orden, F. M. L. baron van Geen. De zaal was met tapijten langs de mu ren en mooie palmen versierd. De jongeliedenvereeniging „Weest Getrouw” heeft in het gebouw van de Oud-Baptisten-gemeente aan den Zuid- West-Buitensingel 39 een Oranjeavond gehouden, welke avond tevens was be doeld als sluitingsbijeenkomst na de vergaderingen in den afgeloopen win ter. De voorzitter van de vereeniging, ds. B. Fabrie, heeft na zang, gebed en schriftlezing, een openingswoord ge sproken, waarin hij uiting gaf aan zijn blijdschap nu de Prinses verjaart. De vereeniging meende goed te doen op dezen blijden dag haar sluitingsavond van het winterseizoen te houden. Spr. wees er op, dat men over de belangstel ling niet te klagen had, maar drong er bij de talrijke toehoorders op aan, dat zij het doel der vereeniging, de kennis van God en Zijn Woord niet uit het oog zouden verliezen. Spr. bracht openlijk dank aan mevr. Boesman, die in stilte van zulk een hartelijk medeleven blijk gaf. Onder applaus bood ds. Fabrie haar bloemen aan. De secretaris, de heer W. Bruinsma, bracht verslag uit over de 30 bijeen komsten, welke, sinds de oprichting in October van het vorige jaar, werden gehouden. In korten tijd werd veel bereikt. De penningmeester, de heer G. v. d. Werf, maakt gewag van een klein batig saldo. Na eenige toespraken werd een aan vang gemaakt met een afwisselend pro gramma. Hieraan verleenden o.m. me dewerking de zangvereeniging „Salem” en mevr. Ezinga, soliste. De leden der vereeniging hadden in een en ander een werkzaam aandeel, o.a. in een reciteerwedstrijd en in ver schillende samenspraken. De Maranatha-Kring, den Haag, zal morgenavond in de groote beneden zaal van het gebouw van Speijkstraat 153, een openbare dank en getuigenissamenkomst houden naar aanleiding van de gehouden Maranatha Conferentie op 24, 25 en 26 April 1.1. Spr. is de heer P. Janse, leider van den Maranatha-Kring, over het onderwerp: ..De Hemelvaart van Christus als ver en de Wederkomst als - 10—11. „Madjoe” zendt telegrammen aan de Koningin en den leger commandant in Indië. Het hoofdbestuur van de vereeni ging van oud-onderofficieren van het Koninklijk Nederlandsch Indische le ger „Madjoe” heeft als blijk van be langstelling bij het 125-jarig bestaan der Militaire Willemsorde, H.M. Koningin het volgend telegram zonden: „Majesteit, namens de oud-onderof ficieren van het Koninklijk Neder landsch Indische leger, vereenigd in „Madjoe”, biedt het hoofdbestuur Uwe Majesteit eerbiedig gelukwenschen aan met het 125-jarig bestaan der Mi litaire Willemsorde. Betuigt diepen eerbied voor gevallen dapperen, en brengt saluut aan dragers van het ridderkruis”. Een telegram met denzelfden inhoud is gezonden aan den legercommandant in Nederlandsch Indië. Jaarlijksche algemeene vergadering. Onder leiding van den heer Joh. G. L. Berlott hield de afdeeling ’s-Gra- venhage van De Princevlag, ter ge legenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana haar jaarlijk sche algemeene vergadering in de groote zaal van Diligentia, alhier, welke tot de laatste plaats bezet was. Na het zingen van het Princevlaglied opende de voorzitter de vergadering en herdacht de geboorte van H.K.H. Prinses Juliana. Hij wees er op, dat het Oranjehuis bijna 4 eeuwen met Neder land verbonden is en hoe, juist in moei lijke tijden, blijkt hoe sterk deze band tusschen Vorstenhuis en Volk is. Spre ker verklaarde, dat in deze dagen ieder Nederlander en zeker de Prince- vlaggers, in het Oranjehuis zien het symbool van Neerland’s eensgezindheid en vastberadenheid. Hij wees er nog op, dat in het belang van onze neutra liteit elk zich zorgvuldig dient te ont houden van onsympathieke uitingen tegenover een der oorlogvoerende lan den en sprak ‘den wensch uit, dat het drievoudig snoer, „God, Neerland en Oranje”, de richtlijn zou blijven van eiken Vaderlander. Vervolgens werd jaarvergadering afgewerkt. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Uit beide bleek, dat de afdeeling zich in bloeienden toestand bevindt, doch dat het vlaggenfonds hetwelk beheerd wordt door den voorzitter, en waaruit kosteloos vlaggen aan arme Oranje klanten verstrekt worden, totaal is uit geput, zoodat den laatsten tijd aan tal van verzoeken om een gratis vlag, niet is kunnen worden voldaan. De jaarrekening en verantwoording werden gecontroleerd door het accoun tantskantoor Moret en de Jong en ac- coord bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren C. W. F. baron van Lynden, D. Boon en I. van Rijs werden bij enkele candidaatsstelling herkozen. In de fi- nancieele-commissie werd benoemd de heer D. v. Haarlem, en herbenoemd de heer Kersen de Jong, directeur van het Accountantskantoor Moret en de Jong. Aan een aantal leden werden op plechtige wijze onderscheidingen uit gereikt voor plichtsbetrachting en propagandistisch werk. Onder groote instemming werd be sloten tot het zenden van een felicita- tie-telegram vanuit de vergadering aan Prinses Juliana. Medegedeeld werd, dat de clubs in bloeienden toestand verkeeren en ver schillende dezer eerstdaags naar buiten zullen optreden. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat hij eerstdaags wenschte af te tre- herkiesbaar stelde, maken voor een den te verrichten arbeid betreft en sprak de hoop uit, dat zij nog vele jaren getuige zou mogen zijn van de zegenin gen van het nieuwe fonds. Notaris van Lier dankte „als gast” allen voor wat zij hebben willen doen om zijn vrouw te eeren, in het bijzon der mevr, de Monchy, waarna mevr. v. Lier eenige vriendelijke woorden richtte, tot mevr. Kleyn, haar opvolg ster als presidente, in wie zij weet een goede plaatsvervangster te zullen heb ben. Hartelijk applaus volgde op alle toe spraken. Nadat mevr. Elink Schuurman eenige telegrammen van gelukwensch had voorgelezen, werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld mevr, van Lier de hand te drukken. Een fonds tot steun van het Koningin- Emmafonds aangeboden. Het feit, dat mevrouw S. van Lier- Enthoven haar taak als voorzitster van het Dames-comité van bijstand en huis bezoek van het Koningin Emma-fonds, waaraan zij 19 jaar verbonden is ge weest, wilde neerleggen, nu zij den tijd gekomen achtte om zich langzamerhand uit het openbare leven terug te trek ken, is door velen, die haar werkzaam heid op het gebied der weldadigheid en in het bijzonder wat den steun aan ouden van dagen betreft, kennen, aan gegrepen om deze eminente vrouw te huldigen. Er werd een eere-comité gevormd, waarin meer dan 50 vooraanstaande Haagsche ingezetenen zitting namen en waarvan mevr. E. C. de Monchy-Hai- tink, echtgenoote van den burgemees ter, het eere-presidium aanvaardde en een uitvoerend comité, waarvan jhr. mr. H. J. H. Stoop, voorzitter,; mevr. Chr. J. Elink Schuurman-Weegenaar, secretaresse en de heer F. van Alphen, penningmeester was, belastte zich met het bijeenbrengen van een som gelds, waarvan de rente in overleg met mevr, van Lier besteed zou kunnen worden ten behoeve van het Koningin Emma- fonds. Aan dit nieuwe te vormen fonds wilde men, ter huldiging van mevr, van Lier, haar naam verbinden.. In dit uit voerend comité waren vertegenwoor digd tal van vereenigingen en stichtin gen, welke met mevr, van Lier in den loop der jaren contact hebben gehad en haar om verschillende redenen waar deerden, o.a. het Haagsche Crisis Co mité; de Stichting Clubhuizen voor Meisjes; de Ned. Centrale Ver. tot be strijding der tuberculose; de Vereeni ging Vacantie-oord voor lichamelijke gebrekkigen, afd. ’s-Gravenhage; de Vereeniging „Kinderen naar het Strand”; het Joodsche Tehuis (Zwaluw nest); het Koningin Emma-fonds; de Volksbond tegen drankmisbruik; de Stichting „Cité Universitaire”; de Ver. „Oost en West”; „Het Residentie orkest”; de Ned. Kerstvereeniging „Het Molenvjiekje”; het Nationaal Koningin- Moeder Herdenkingsfonds. Deze vereenigingen waren alle ver tegenwoordigd op de receptie, welke gistermiddag in Huize Kleijkamp ter eere van mevr, van Lier werd gehou den. Zeer vele dames en heeren van het eere-comité waren mede aanwezig, de eere-pre sidente mevr, de Monchy- Haitink; voorts o.a. de burgemeester, mr. S. J. R. de Monchy en wethouder Feber, die hun echtgenooten vergezel den. Nadat mevr, van Lier-Enthoven, aan den arm van haar echtgenoot, notaris van Lier, door het dagelijksch bestuur was binnengeleid, nam jhr. mr. H. J. H. Stoop, voorzitter van het uitvoerend comité en van Koningin Emma-fonds het woord. Hij herinnerde eraan, dat dit niet de eerste maal was, dat hij het woord tot mevr, van Lier richtte. Het was al eens gebeurd, toen zij haar presidentschap van het dames-comité van bijstand had willen neerleggen. Zij zag er tengevolge van den uitgeoefenden drang van af, maar nu achtte zij toch den tijd geko men heen te gaan, omdat haar ouder dom haar daartoe noopte. Daarmede heeft zij Cicero’s woorden: „Ieder wil oud worden, maar niemand wil het zijn” geloochenstraft en het gezegde van een dominé: „Oude menschen hebben een wijs hart” bewaarheid. Wie oud wordt moet van vele dingen in het leven afstand doen. Het moeilijkste is wei afstand te doen van zijn werk, maar u aldus spr. hebt geen af stand behoeven te doen, gij hebt het zelve gedaan. Spr. verklaarde vervolgens hoe men uit diepe erkentelijkheid voor alles wat mevr, van Lier voor het Koningin Emma-fonds had gedaan tot dezen vorm van huldiging was gekomen en het fonds, dat men „Suze van Lier-fonds” zou willen noemen, had gevormd, met de medewerking van' uitgebreide co- mité’s en van wel 200 vereenigingen. Spr. overhandigde tenslotte aan mevr, van Lier een album, bevattende een op dracht en de namen der schenkers en schenksters, de hoop uitsprekend, dat haar sympathie ook voor dit fonds onverflauwd zou blijven. Mevrouw van Lier dankte in de eerste plaats mevr, de Monchy hartelijk voor de eer, haar bewezen, om het president schap van het eere-comité op zich te willen nemen en vervolgens den voor zitter voor zijn vriéndelijke woorden. Zij zeide zeer erkentelijk te zijn voor de liefde en vriendschap, welke haar werden bewezen. Inderdaad heeft het haar moeite gekost om haar werk neer te leggen, maar zij had niet willen heb ben. dat men nog eens van haar zou zeggen: „Is dat oude mensch er nog?!” Spr. dankte hartelijk allen, die aan de totstandkoming van het fonds hadden medegewerkt en zij zeide dankbaar er voor te zijn, dat haar naam er aan ver bonden zou worden. Aan allen, die dezen dag gemaakt hebben tot een, dien ik nooit zal vergeten, dank! In het bij zonder meende mevr, van Lier te moe ten noemen mevr. Elink Schuurman- Weegenaar, secretaresse en mevr. G. A. Kleyn-Krayenhoff van de Leur, lid van het uitvoerend comité. Spr. uitte ten slotte nog den wensch, dat men haar niet zou vergeten, indien er in een zorg- vollen tijd als dezen, weer eens hulp moest geboden worden. Gaarne zou zij dan medewerken tot heil van het Ne derlandsche volk en van onze burgerij. Zeer waardeerde spr. het dat de bur gemeester ook aanwezig heeft willen zijn. Mevr. G. A. Kleyn-Krayenhoff van de Leur nam van mevr, van Lier als presidente afscheid. Zij roemde in het bijzonder haar vooruitzienden blik wat

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17