HAAGSCHE COURANT maav Skagerrak Kattegat en HUDNUT HUDNUT Vrijdag 3 Mei 1940. STADSNIEUWS het TIENDUIZENDEN TROKKEN ER OP DEN STRALENDEN HEMELVAARTSDAG OP UIT Het Gibraltar van Noorden daarom VIERDE BLAD. VERMAKELIJKHEDENBELASTING Enorm was bet verkeer op de groote toegangswegen POOLSCHE NATIONALE FEESTDAG NATIONALE BIJEENKOMST VAN NED. STUDENTEN DE 1 MEI-VIERING VAN DE S. D. A. P. DE KONINGIN TER KERKE SCHEVENINGEN IN HET MIDDEL PUNT DER BELANGSTELLING BEGRAFENIS M. BUTTER TERAARDEBESTELLING J. AALTSZ No. 17559 Uw make-up mag nooit een atrak VANAF 60 cl. VANAF 45 cl. In Seinpost. Op 10 Mei hier ter stede. effecten NEZO BERNO CZARKAS SPEELT BIJ HECK’s. Het Skagerrak een moeilijk te beheerschen terrein. De navigatie is in het Skagerrak, evenals in het Kattegat, uiterst moei lijk. Wie eens in de helaas reeds ver in het verleden liggende rustige vredes- dagen een tochtje heeft gemaakt naar het Noorden, dat ook tot de Oostzee reikte, die zal zijn bekoord door het wisselende schouwspel van de grillige fjorden, de vele bochten, kust-inham- men en eilanden. De admiraals en de kapiteins van de oorlogsschepen zijn daar minder verrukt over, want die zelfde wateren bevatten een onafzien baar aantal sluiphoeken van allerhanden vorm, zij zijn ten deele slecht bevaar baar en de vijand kan gemakkelijk achter een der eilandjes een schuil plaats vinden! Alleen het feit al dat Om de situatie en een der oog merken van den hevigen strijd m het Noorden beter te begrijpen, dient men de bijzonder belang rijke strategische beteekenis te kennen van Skagerrak en Katte gat. hierdoor hopelooze Gisterochtend heeft H.M. de Koningin in de Regentessekerk de godsdienst oefening bijgewoond onder gehoor van dr. M. M den Hertog. ZOUT?' Vanochtend is in de kerk van den H. Jacobus in de Parkstraat een mis opge dragen ter herdenking van den Pool- schen nationalen feestdag. Op bet koor hadden plaats genomen de internuntius mgr. Paolo Giobbe en de secretaris van de intemuntiatuur mgr. Opilio Rossi. Verder woonden de mis bij de Poolsche gezant en mevrouw Babinska, de secretaris van het Poolsche gezantschap en mevrouw Hoszard en de persattaché van het gezantschap de heer St. Sroczynski. Ook de Fransche ge zant en baronesse de Vitrolles en de gezant van Columbia, de heer J. Jara- millo-Arrango waren aanwezig. de Groote en de Kleine Belt en den Sont verbonden met de Oostzee. Het Kattegat is vlak, maar daar staat te genover, dat het ook veel zandbanken en riffen heeft, waarin alleen de lood sen van het land zelf den weg weten te vinden. Het ligt betrekkelijk beschut voor den wind, maar dikwijls hangen er nevels, die de scheepvaart in hooge mate bemoeilijken en soms geheel on mogelijk maken. Aanvankelijk is het bijna even breed als het Skagerrak, maar dan wordt het nauw begrensd door de Deensche eilanden. Op het smalste gedeelte van het Kattegat vin den wij de Sont, welke Denemarken scheidt van Zweden en die op de smalste plaats slechts vier kilometer breed is. Nergens is het Kattegat bree der dan 26 kilometer. masker zijn. Gebruik daarom Hudnut Three Flowers Poeder, die door haar microscopische fijnheid ieder foutje der huid bedekt, zonder in het minst afbreuk te doen aan het natuurlijke karakter van Uw teint. Deze natuurlijkheid in de moderne make up is een geraffi neerd snufje, dat U met Three Flowers bereikt. Wanneer U als basis Three Flowers Vanishing Crème gebruikt, houdt de poeder uiterst lang. Inderdaad de ideale combinatie voor een verfijnde make-up! Naar wij vernemen, bestaat het voor nemen, om op Vrijdagavond 10 Mei een nationale bijeenkomst te organi- seeren hier ter stede, uitgaande van Nederlandsche studenten van diverse geestelijke en politieke richting. Deze studenten hebben dit initiatief geno men om in dezen tijd ook van hen als belangrijke bevolkingsgroep een op wekking tot nationale saamhoorigheid te doen uitgaan. Op deze bijeenkomst, welke voor iedereen toegankelijk zal zijn, zullen vooraanstaande personen van verschillende richting het woord voeren. Sedert enkele weken nu is het oor- logsterrein verplaatst naar het Scandi navische Noorden, waar de geallieer de schepen ei. troepen een groote acti viteit ontplooien tegenover het optre den der Duitsche bezettingstroepen. En intusschen dringt zich een vraag op, welke van ’t allergrootste belang is voordekrachtsverhoudingen in dit nieu we oorlogscentrum. Deze: zal de Brit- sche vloot in samenwerking met de Fran sche, er in slagen de versperring van het Skagerrak en het Kattegat volko men te beheerschen en aldus de Oost zee te veranderen in een binnenzee? Zal daar een Engelsch Gibraltar van het Noorden ontstaan, dat, gelijk de rotsen aan den ingang van de Middel- landsche Zee, den geallieerden toe staat de totale scheepvaart op de Noor delijke zeeën te controleer en? HAAGSCHE HUTSPOTCLÜB. De maandelijksche bijeenkomst van de Haagsche Hutspotclub zal dezen keer plaats hebben op Maandag 6 Mei, in restaurant Pomona. Mevr. Willy Carpentier Alting-Haak zal spreken over „Tooneelspelen”. Dierentuin. Ook het Voorjaarsfqest heeft giste ren in de belangstelling van duizenden gestaan. Het behoort tot een van de bijzondere attracties, welke de residen tie biedt. Voor de hekken vormden zich groote files kermisvierders en zeker is het Voorjaarsfeest op Hemelvaarts dag in financieel opzicht een succes geweest. Toen we er een kijkje gingen nemen was er volop stemming De groote verscheidenheid aan vermake lijkheden geeft aan het feest het bij zondere karakter. Zoo zijn de beken de kermisfirma’s Hommerson en Ver malen vertegenwoordigd met een aan tal groote tenten en wat is er door de jeugd genoten van het autorijden en het sensationeele tientallen meters hooge rad „De Karimata”. Maar ook de ouderen lieten zich niet onbetuigd en genoten van een ritje in een der voertuigen of gingen hun geluk be proeven bij een der tenten, hetzij wer pen, schieten en dergelijke. In de tuinzaal is gelegenheid korte voorstellingen bij te wonen. Heusch er is afwisseling genoeg. De residentie heeft weer de gelegenheid op ouder- wetsche en echt Hollandsche wijze kermis te vieren. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand April 1940 werd bij de Nutsspaarbank alhier, Ri- viervischmarkt 5 en haar bijkantoren totaal ingelegd 2.215.576,32, totaal uitbetaald 2.952.331,25, minder inge legd ƒ736.754,98, terwijl 717 nieuwe spaarrekeningen werden geopend. Op ultimo April 1940 bedroeg het tegoed der inleggers ƒ41.205.570,62 het aantal spaarrekeningen 109.978 en het bedrag aan effecten in bewaring 2,651.380. De Groote en de Kleine Belt zijn respectievelijk ongeveer 20 en 12 kun. breed. Denemarken beheerscht den in gang tot de Oostzee volkomen en hier kan men inderdaad van zee-engten spreken. Tot het jaar 1857 toe moes ten alle schepen in de Deensche haven Helsingör, welke op het smalste gedeel te van de Sont ligt, een doorvaarttol betalen. Daarna slaagden de groote staten erin Denemarken ertoe te bren gen de doorvaart door de Noorsche zee- engten vrij te geven. Intusschen bedenke men, dat de zee- engten niet alleen het scheepsverkeer tusschen de Noord-^n de Oostzee be heerschen, maar dat zij ook den weg vormen van het vasteland naar het Scandinavische schiereiland. De mari tieme verbindingen in die richting zijn sterk uitgebouwd, er bestaan tal van trajecten en de groote internationale spoorwegverbindingen gaan er dwars overheen, zoodat de reizigers nergens behoeven over te stappen op andere lijnen. Wil men nu precies vaststellen waarom het op het oogenblik daar in het Noorden gaat, dan kan men het zoo zeggen: de Duitschers hebben er het grootste belang bij en doen dus alle moeite die zij zich geven kunnen om die verbindingen in tact te houden en de geallieerden zijn er integendeel op uit om ze te vesperren. Een zware strijd, welke voorloopig nog niet ge streden is en waarvan op het oogen blik nog slechts kan worden gezegd, dat hij den Duitschers de grootste zor gen baart Aan het ’s-G ravenhaagsch Christelijk Gymnasium is met ingang van 1 Sept., benoemd tot leeraar in de oude talen en de oude geschiedenis: drs. W. den Boer, leeraar aan het lyceum te Bussum, die 17 Mei a.s. te Leiden hoopt te promoveeren op een proefschrift getiteld: „Allegorese in het werk van Clemens Alexandrinus”, 'Bovenstaande afbeel ding op de verpakking garandeert de echte H udnutproducten. H. KON. NEDERL ZOUTINDUSTR IE BOEKELO - HENGELO NEerlqnd'S ZOyt uit eigen bodemt Bij Heck’s aan het Spui concerteert sinds Woensdag Bemö Czarkas en zijn orkest, een voortreffelijk ensemble, samengesteld uit musici, die stuk voor stuk hun instrumenten met ware vir tuositeit bespelen. Zulks komt het meest naar voren tijdens het solisti sche optreden. Doch ook het samen spel is uitstekend verzorgd en maakt het luisteren tot een waar genoegen. Uit het gevarieerde repertoire dienen vermeld een met vuur uitgevoerde Hongaarsche potpourri, oude en mo derne muziek van internationale repu tatie van de nieuwste songs tot de gemoedelijke operetteliedjes toe. Polly Dassi is een lady-crooner, wier warme, donkere stem weet te boeien. Haar genre is Engelsche liedjes, welke zij talentvol zingt. Knap is ook de zang van de mannelijke solisten, die met groot succes „songs” en Duitsche ope- rettepotpourri’s ten beste geven. Een goed orkest met een met goe den smaak gekozen programma, waar in voor iedereen wat aardigs te beluis teren valt. In het Seinpost-theater werd het woord gevoerd door den heer A. Kievit, voor zitter van den Centralen Bond van Transportarbeiders. De heer Kievit wees op den ontwik kelingsgang van de S.D.A.P. en op de plaats, welke zij in de samenleving in neemt. Het vraagstuk van machine en mensch is zeer belangrijk geworden. Hoewel er van alles overvloed kan zijn, wordt het aantal werkloozen geteld bij millioenen. In dezen tijd is het noodig, dat de arbeidersbeweging blijft waken voor de rechten van den arbeider, want de arbeidersklasse zal de vergroote lasten niet alleen mogen dragen. De avond werd verder opgeluisterd door een strijkorkest onder leiding van mr. Harm Smedes, met medewerking van Robert de Roo (bariton) en mej. Pieper (sopraan) en door het cabaret gezelschap, dat ook in het Gebouw zoo’n groot succes boekte. De Hemelvaartsdag 1940 is tot een stralend Meifeest geworden. De vooruitzichten waren reeds hoop gevend. doch dat het zulk een zomersche dag zou worden had zelfs de grootste optimist niet durven verwachten. En deze onge kend mooie dag, die op luisterrijke wijze de Meimaand heeft ingeluid, is oorzaak geweest van een massa- len uittocht. De Hagenaars, die er gisteren niet te voet, per fiets of auto op uit zijn getrokken, zijn te tellen geweest. Overstelpende drukte op den Leidschestraatweg. Enorm druk is het geweest op de toegangswegen naar onze stad en Scheveningen. De Leidschestraatweg heeft ten aanzien van intensiteit van het rijverkeer zeker wel alle bestaande records geslagen. Daarbij kwam nog, dat het parcours van de N.J.V.-wandelmarschen ook over den Leidschestraatweg was uitgezet. De schier onafgebroken stroom wandelaars, fietsers en auto mobilisten leidde hierdoor meer malen tot een hopelooze situa tie bij het viaduct. De verkeerspolitie stond voor een uiterst moeilijke taak, doch het moet gezegd worden, dat de ter plaatse geposteerde regelaars, met aan het hoofd inspecteur Klijzing, zich hiervan op een bewonderenswaardige wijze gekweten hebben. Wanneer het „hokte”, dan stonden de files auto’s en fietsen van het viaduct tot aan de oversteekplaats voor wielrijders bij de Clingendaalschelaan. Zelden heeft de Leidschestraatweg een zoo compact verkeer laten zien als gisteren. Dit was ook het oor deel der verkeersdeskundigen. En bij dat alles kwamen nog de hon derden nieuwsgierigen, die deze massa-evacuatie even amusant als interessant vonden. Een groote handicap om het rijver keer vlot te kunnen afvoeren, vormden de werkzaamheden voor den bouw van de wielrijderstunnel bij de Clin gendaalschelaan. Daardoor werden de honderden auto’s en fietsers in een trechter gedrongen. De stralende zon en het vooruitzicht van een vrijen dag, maakten, dat de automobilisten en fietsers, die moes ten wachten, niet al te zeer mopper den. Trouwens men zag er de nood zaak ook van in. En deze trek van die tienduizenden uitgaanders, ging in hoofdzaak naar de bollenstreek en de bloeiende bon gerds in de Betuwe. Doch ook de bad plaatsen hebben duizenden de geneug ten van een verblijf aan zee verschaft De netto-opbrengst der vermakelijk hedenbelasting hier ter stede bedroeg over April 1940 67.283,38. De op brengst over deze maand in 1939 en 1938 was resp. 64.803,62 en 70.480,67. De netto-opbrengst over de eerste 4 maanden in 1940 bedroeg 247.422,35. Deze opbrengst was over dit tijdvak in 1939 en 1938 resp. 245.558,10 en 249.423,56. De bioscopen brachten in April 1940 42.485,53 op. De opbrengst over deze maand in 1939 /as 43.834^52. De bioscopen brachten over de eer ste 4 maanden in 1940 163.652,53 op Deze opbrengst was over dit tijdvak in 1939 160.813,66. Zou ik extra-fijn, zuiver I en hygiënisch verpakt |3 ZOUT I voor 13 ets per Kilo Eg kunnen krijgen? Ja zeker: NE ZO-keukenzout! 2 IS pond voor 1 3 ets. fNezo is niet jodium-houdend, M kan dus Jozo niet vervangen!) Ëg Onder groote belangstelling werd Woensdag op de begraafplaats Oud Eik en Duinen het stoffelijk overschot van den heer M .Butter, een bekend kunst schilder, die vooral als figuurschilder groote bekendheid genoot, ter ruste ge legd. Hij was degeen, die indertijd te Amsterdam den Willink v. Collemprijs van Arti behaalde. Van hun belangstelling gaven op het kerkhof blijk de heeren J. de Quack, ar chitect, secretaris Arti et Industriae. de kunstschilders G. J. Staller, F. Bakker. M. v d. Berg, J. E. Wetering de Booy, L. v. d. Vlist, H. Bogman, J. van Mourik. G. de Voogd* P. Stördiau, M. van Leeuwen, Wijers, A. L. Oger, de caricaturist mr. Max; D. F. Haver Droeze. gep majoor Kon. Oost-Ipd. Leger, P. J. Stok, oud- leeraar H.B.S., S O. Brouwer, ambtenaar Accountantsdienst dept, van Econ. Zaken, R, Sijsling, expert, W. G. Broek, oud-post- agent Singapore, W. 3. Estor, oud-procu- ratiehouder Oppenheim en van Till, D. Slijboom, gep. luit.-kol. Kon. O. Ind. L., H J. v. d. Stal, binnenhuisarchitect, J H. Donker Duyvis, kunstschilder, A. P. Hu bert van Beusekom, directeur Provinciale Hypotheekbank, notaris E. G. F. Payot, Aug. Hey ting, letterkundige, mr. P. A. Lammers en Jan Ubink, tweede voorzitter van den Bond van Ned. Tooneelschrijvers en zeer vele dames. In de aula heeft de zwager van den overledene, de kunstschilder Haver Droeze, in twee kwaliteiten het woord gevoerd. Eerstens als familielid en ten tweede als voorzitter van den Nederl. Kunstkring, de vereeniging die in het leven van den ontslapene een zoo be langrijke rol heeft gespeeld. Butter is lid en mede-oprichter geweest van on zen kring. Zijn belangstellirig en zijn warme liefde droeg bij in de laatste jaren uitsluitend toe aan den Ned. Kunstkring. Hij was een zeer aparte figuur in de kunstenaarswereld. Zijn werk had karakter-fantasie, toonde kunde en was persoonlijk. Hij had zijn hart voornamelijk ver pand aan wat men noemt de figuur schildering, op welk gebied hij buiten gewone dingen gepresteerd heeft. Hij was zeer muzikaal en zijn werk was nauw verbonden met het oeuvre van Richard Wagner, den grooten drama- tischen componist. De Germaansche sagenwèreld had zijn liefde en belang stelling niet door door Wagner’s wer ken, maar stellig wel in verband daar mede. Een grootsche conceptie als bijv, zjjn Tristan und Isolde zou zonder den in vloed van Wagner niet denkbaar zjjn. Ook de Bijbelsche geschiedenis en de Grieksche mythologie inspireerden hem. Vervolgens heeft de heer Joh« Schmidt, beeldhouwer en tooneelspeler die den thans overledene meer dan 30 jaren heeft gekend, een kort afscheids woord gesproken. Óndanks de misken ning heeft hij toch volgehouden. Hier na heeft de heer Aug. Heyting het woord gevoerd en er op gewezen, dat Butter voor alles wat klassiek was be langstelling toonde. Hij was een wroeter, die niet gauw tevreden was met zijn arbeid. Spreker bracht hem een groet als dichter en sprak de hoop uit, dat men hier te lande zal medewerken tot groeiende waardeering van zijn arbeid. Tenslotte sprak nog de heer Jan de Quack uit naam van Arti et Industriae een kort woord, er op wijzende, dat het hart van Butter overvol was waar kunst hoogtij vierde. Vervolgens werd de kist, welke ge dekt was met zeer vele bloemstukken, grafwaarts gedragen. Een familielid dankte voor de be langstelling. In de rouwkapel bracht de organist^ de heer Littooy treurmuziek ten ge- hoore. BIJEENKOMSTEN IN HET GEBOUW VOOR K. EN W. EN IN SEINPOST. De afdeeling den Haag van de S. D. A. P. heeft Woensdag de 1 Mei- viering besloten met een tweetal bij eenkomsten in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen en in Sein post. In het Gebouw, waar de minister van Waterstaat, ir. J. W. Albarda, tot de talrijke aanwezigen behoorde, sprak mr M. Mendels. Door den afschuwelijken druk van dezen tijd hebben wellicht velen ver geten, dat 50 jaar geleden voor het eerst een 1 Mei-dag door de socialisten werd gevierd. Er zijn er, die zich den moed voelen ontzinken om den strijd nog te voeren en die wanhopen aan het ideaal van de socialisten. Dit is een historische, ergerlijke kortzichtigheid. Spr. wees op den geest van de Fran sche revolutie, welke over Napoleon, de Bourbons en de Heilige Alliantie gezegevierd heeft. Wie zou dat in dien tijd hebben gedacht Laten we in het oog houden, dat de arbeidersklasse slechts kort bewust werkzaam is voor een betere wereld. De overwinning van het socialisme is niet alleen een kwes tie van wachten, maar ook van op voeden. Zelden is deze dag verschenen onder zulke beklemmende omstandigheden, aldus mr. Mendels. Toch beseffen wij juist nu deze waarheid, dat in den ontwikkelingsgang der menschheid on derdrukking en geweld nooit tot een overwinning hebben gevoerd. Keer en ommekeer in de maatschap pelijke geschiedenis gaan echter niet vanzelf. Laten we dit steeds beden ken. Vóór de pauze werd een cabaretpro- gramma uitgevoerd, waaraan mede werkten Jan Lemaire, Cilly Wang, Ge rard Vos, Fred de la Bella, Alexander Pola, Ro van Hessen en Renee van Eist. Na de pauze werd door „De Stem des Volks” en het muziekcorps H. A. S. O. ten gehoore gebracht „Mirjam’s Siegessang” van Schubert. Als solisten traden op Ankie van Wickevoort Crom- melin (sopraan), Roos Boelsma (alt), Michel Gobets (tenor) en Johan Lam men (bas). in de open zee nagenoeg aan de oppervlakte, ter wijl daarentegen in de dieper gelegen lagen van het Skagerrak de zwaardere Noordzeewateren van West naar Oost stroomen. Op die wijze vormen zich gevaarlijke stroomingen. De beteekenis van het Kattegat. Het Kattegat biedt een gansch ander schouwspel. Om ons even geografisch te oriënteeren: het Kattegat is de druk gebruikte doorvaart tusschen de Oost kust van Jutland en de Westkust van Zweden, ten Noorden van den Deen- schen Archipel en in het Zuiden door in deze wateren systematisch en vol gens bepaalde, zorgvuldig voorbereide plannen, mijnen konden worden gelegd is een vaartkundige prestatie van den eersten rang! Eigenlijk is het Skagerrak niet an ders dan een groote bocht van de Noordzee. Die begint bij de Noorsche Kaap Lindesnes en aan de z.g.n. „Jam- merbocht” aan de Deensche Noordzee kust. De lengte van dezen zeeboezem is 220 k.m. (de breedte 110 k.m.) en hij reikt tot de lijn Kaap Skagen (de Noordpunt van Denemarken Gothenburg, waar het Kattegat begint. Overal is het Ska gerrak meer dan 100 kilometer breed. Eilanden liggen er niet in en dit maakt het Skagerrak natuurlijk als vaarwa ter zeer overzichtelijk, maar daar staat tegenover, dat de scheepvaart er, in weerwil ook van de niet geringe diep te van het water (veelal 200 m.) uiterst moeilijk is. Deze open bocht is volledig blootgesteld aan de zware Noord-Westelijke Noordzeestormen, welke buitengewoon hevig kunnen zijn. Zoo gebeurde het bijvoorbeeld tij dens een stormvloed in het jaar 1825; dat de Noordelijkste Deensche fjord, de Limfjord, finaal werd opengerukt en de Noordelijke punt van Jutland tot eiland werd gemaakt. De zeestroomin- gen in het Skagerrak zijn machtig en uitermate gevaarlijk, doordat de wa teren van de Oostzee minder zouthou dend en daardoor lichten zijn dan die van de Noordzee. Zij stroomen Te Lochem heeft Woensdagmorgen op de nieuwe begraafplaats onder groote belangstelling de ter aardebestelling plaats gevonden van het stoffelijk over schot van den heer J. Aaltsz, oud-com- missaris van politie hier ter stede. Het Haagsche politiecorps werd bij de plechtigheid vertegenwoordigd door een zestal oud-collega’s. Het woord werd gevoerd door den heer W. Hol, commissaris van politie, mede namens den hoofdcommissaris; J. W. Waltman, namens den Bond van Hooger Politiepersoneel; G. P. Kier- dorff, gep. hoofdinspecteur; J. G. Booy, rechtskundige bij de politie; verder spraken M. A. Baselier, vertegen woordiger van de Broederschap van Commissarissen van Politie; N. A. van Regteren Altena, die sprak als voorzitter van de afdeeling Lochem van Eenheid Door Democratie, waar van de heer Aaltsz bijna 4 jaar secre taris was. Alle sprekers gewaagden van de hooge humanitaire beginselen van den overledene en zijn groote be kwaamheid als politieman. De oudste zoon dankte voor de be langstelling. Er waren vele bloem stukken. In Scheveningen. Scheveningen heeft den indruk ge maakt van een dag in het hoogseizoen. De H.T.M. moest extra materieel in leggen om aan de overstelpende druk te het hoofd te kunnen bieden. Verge leken met den Hemelvaartsdag het vorige jaar boekte de H.T.M. gisteren aan ontvangsten 3700 meer. Op de terrassen der verschillende café’s en restaurants aan den Boule vard was geen plaats te krijgen. Na tuurlijk was deze drukte ook een ge volg van het N.J.V.-wandelmarsch- festijn. De strandstoelen vonden even eens veel aftrek en zoo heerschte ook aan het strand zelf een drukte, welke deed denken aan een warmen dag in Juli of Augustus. Tot laat in den avond heeft de ver keerspolitie op verschillende punten dienst moeten doen. „WERK EN VREUGD HUIS” DER NED. WERKGEMEENSCHAP. De Nederlandsche Werkgemeenschap heeft de hand kunnen leggen op een kapitaal pand, gelegen op een de® beste punten van het Bezuidenhout. Zij is voornemens het gebouw te ex- ploiteeren onder den naam „Werk en Vreugd Huis”, waarin o.a. haar eigen hoofdkantoor en kantoren van andere instellingen gevestigd worden. In het gebouw bevindt zich een prachtige vergaderzaal, geschikt voor cursussen en clubs op het gebied van geestelijke en lichamelijke ontwikke ling en ontspanning, zoodat de Werk gemeenschap voortaan ook de tweede helft van haar program werk en vreugd, tot uitvoering kan gaan bren gen,

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13