HAAGSCHE COURANT HET WEER OP ZONDAG De oorlog Europa in BINNENLAND STADSNIEUWS BUITENLAND TELEGRAMMEN Vrijdag 3 Mei 1940. Pruis Bernhard op VLISCO DE NOORSCHE KONING NIET GEVLUCHT „DuinreU” Goede vooruitzichten voor het week-end Ir 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 zun ZEVENDE BLAD. van en Tulpenfeest in New York gaat niet door NEDERLANDSCH-BELGISCHE ECONOMISCHE BESPREKINGEN BESTEMMING VAN DE TERUG GEROEPEN TROEPEN NOG NIET BEKEND 1 4 I t F. 3.50-373-3.95 4.25%° VEREENIGDE STATEN. Beveiliging van oorlogsschepen tegen luchtaanvallen ENGELAND LAAT NOORWEGEN NIET IN DEN STEEK Evacuatie had Woensdag gisteren plaats BEGRAFENIS GEP. GEN.-MAJOOR F. L v. d. HOFF België en de spelling der Nederlandsche taal Bezoek van de Belgische ministers van Landbouw en Economische Zaken Hedenmiddag werd op het landgoed „Duinrell” te Wassenaar een cross country verreden door de officieren van het ie legerkorps. Onder de deelnemers bevond zich o.a. Z.K.H. Prins Bernhard, die op „Bunny” de cross meereed. Z.K.H. Prins Bernhard wacht op zijn startbeurtH.K.H. Prinses Juliana kijkt belangstellend toe. KENNISGEVINGEN Bevolkingsregister. Bevindt zich met regeering in het Noorden van zijn land I ^='OVÉffHEMP tegen (Nadruk verboden). I JUBILEUM F. H. WIGCHERINK. te en Minister Bolkestein naar Brussel. Generaal Winkelman te Rotterdam Vandaag heeft generaal Winkelman No. 17559 STEUR VAN 60 POND GEVANGEN. Hedenochtend was aan de markt te Scheveningen een mooie steur van een> gewicht van ruim 60 pond. De steur is aangevoerd door den motorschokker Go 25, schipper A. van Heest en is gekocht door een Scheveningschen vischhande- laar. BRITSCH STOOMSCHIP GEZONKEN Het Britsche stoomschip, „Mataka- na” is aan de kust van het eiland Mayaguana, op 150 mijl ten Noorden van Haiti gezonken. De 68 leden der bemanning werden door het Amerikaansche schip „Pana ma” opgepikt. 4 i i 4 4 4 4 4 f 4 4 f 4 4 4 t 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 De meeste bollen overleefden den winter niet. Het gemeentebestuur van New York heeft de feestelijkheid op twaalf Mei ter gelegenheid van „De tuin der mil- lioenen tulpen” afgezegd. Holland stelde negenhonderdduizend tulpenbollen en honderdduizend hya- cinthbollen ter beschikking, maar ge bleken is, dat slechts tien procent den winter heeft overleefd. De plantsoenen dienst beweert, at de bollen geleden hebben van de hitte tijdens de over tocht naar de Vereenigde Staten, ter wijl een zegsmari der Hollandsche kweekers het toeschrijft aan de slechte draineering der parken, waardoor de bollen „verdronken” zijn. In de Heraldtribune geeft men bo vendien de schuld aan de Engelschen, die het transport drie maanden hebben opgehouden, waardoor de bollen te laat beplant moesten worden. V ullVuuJj 11 V gLUvlCldl VV 1 I 1 IA v 1II1 d l J een bezoek gebracht aan verschillende militaire onderdeden te Rotterdam. De generaal arriveerde vanmorgen om half negen aan de Schiehaven. waar hij door den plaatselijken commandant werd ontvangen. met 1 Juni 1940 zaï 9 tot 12 uur en van (’s Zaterdags van 9 Voorloopig geen tunnelverbinding onder het IJ. B en W. van Amsterdam hebben den gemeenteraad medegedeeld, dat het als gevolg van den oorlogstoestand voorloopig onmogelijk is voorstellen te doen inzake een tunnelverbinding on der het IJ. De vloot niet sterk genoeg. Admiraal Stark, de chef der vloot- operaties, heeft de kamer van koop handel der Vereenigde Staten mede gedeeld, dat de sterkte der vloot wel licht niet voldoende zou zijn om het land in de toekomst te beschermen. Wil Amerika op zichzelf kunnen ver trouwen en zichzelf kunnen beschermen dan is de minimum-eisch, dat aan de verhouding 5-5-3 van het vlootverdrag van Washington wordt vastgehouden. Uitwisseling van gegevens. Edison heeft voorts medegedeeld dat „de Amerikaansche vloot gaarne inlichtingen zou uitwisselen met Japan over den bouw van oorlogsbodems. Het is practisch onmogelijk nadere inlich tingen in te winnen over hetgeen den Amerikanen ter oore is gekomen, n.l. dat Japan minstens vier slagsche pen bouwt. Troependefilé te IJmuiden. Ter eere van den verjaardag H. K. H. Prinses Juliana ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onvei lig tot het Wassenaarsche Slag op Don derdag 9 Mei a.s. van 10.30 v.m. tot 7 uur n.m. wegens schietproeven met ge schut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weder toegan kelijk is, nadat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn inge haald. VISCHHANDEL D. DE NIES Op Woensdag 1 Mei heeft de heer de Nies, voormalig winkelchef van den vischhandel Gebrs. Haeck, een mo dernen vischhandel geopend in de Korten Poten 10. Alle vischsoorten, zoowel de meest eenvoudige als de meest verfijnde zijn daar verkrijg baar. Wij zullen nog lang den oud-districts- commandant van Centrum der Haag- sche Burgerwacht herdenken om zijn open, eerlijk karakter. Tenslotte heeft de kapitein T. J. Lagerwerff, oud regi- ments-adjudant van 24 R. I., die na mens de groep officieren een palmtak op de kist had gelegd den oud luite- nant-kolonel van 24 R. I. herdacht. Hij was de as waarom alles draaide en al len hebben het betreurd toen hij in 1917 als commandant van 15 R. I. heenging. Gedurende een tweetal jaren heeft spr. als adjudant van den regi mentscommandant dagelijks met hem omgegaan en hij heeft spr. waarden voor zijn verder leven medegegeven. Onder het spelen van het Oude Wil helmus werd de kist grafwaarts ge dragen. Aan dc groeve dankte een neef, kapitein C. Ruempol, voor de betoonde belangstelling. FUNDAMENTEELE WIJZIGING IN EN BOUW De Amerikaansche minister van marine Edison heeft bij zijn terug keer van de vlootmanoeuvres op de Stille Zuidzee als zijn meening te ken nen gegeven, dat de ontwikkeling van het luchtwapen tot de huidige doeltref fendheid de noodzakelijkheid mee brengt van „fundamenteele” wijzigin- LONDEN, 3 Mei. (U.P.) Britsche militaire kringen leggen den nadruk er op, dat de evacuatie van Andalsnes niet beteekent, dat men eenige plannen zou koesteren om Noorwegen aan zijn lot over te laten. Van bevoegde zijde wordt verklaard, dat de Noorsche re- geering nog in Noorwegen is terwijl betrouwbare kringen mededeelen, dat van hebben te IJmuiden gelegerde troepen hedenmor gen een défilé gehouden. De stoet voorafgegaan door 16 tam boers en pijpers met de marinekapel uit den Helder onder leiding van kapelmeester Leistikow, trok naar het hoofdbureau van politie te IJmuiden, waar de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint en autoriteiten het défilé gadegeslagen hebben. Vervolgens marcheerden de troepen naar Beverwijk, waar de burgemees ter mr. H. J. J. Scholtens en andere autoriteiten het voorbijtrekken gade sloegen. Vanavond geeft de marinekapel een taptoe in het park Velserbeek. CHR. GEREF. GEMEENTE OOST. De kerkeraad der Chr. Geref. Ge meente van ’s-Gravenhage Oost heeft in de vacature voortdurend door het bedanken van ds. J. P. Geels te Drach ten thans beroepen ds. W. Heerma te Zeist. Gift van Z.K.H. Prins Bernhard voor „Liefdadigheid naar Vermogen” Naar wij vernemen, heeft Z.K.H. Prins Bernhard een belangrijke gift geschonken voor de collecte van het genootschap „Liefdadigheid naar Ver mogen”. STOCKHOLM, 3 Mei. (U.P.) Uit Formososs heeft de Noorsche pers attaché via de telefoon verklaard, dat hij geen bijzonderheden omtrent de evacuatie der geallieerde troepen kon meedeelen, maar dat deze Woensdag en gisteren heeft plaats gehad. Genoemde zegsman verklaarde. „Het is niet bekend of de geallieerden van plan zijn hun troepen geheel uit Noor wegen terug te trekken, of dat zij van plan zijn ergens anders in Noorwegen te landen, misschien verder Noord waarts maar er is geen enkel teeken dat er op wijst, dat een geallieerde soldaat het Namsos-district heeft verlaten”. LONDEN, 3 Mei. (Reuter.) Het de partement van luchtvaart deelt mede: Talrijke vliegtuigen zijn gebruikt om gisteren het wegvoeren van de Britsche troepen uit Andalsnes te beschermen. Hierbij is geen enkel Britsch vliegtuig verloren gegaan. Den 14en Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer F. H. Wigche- rink in het Kurhaus te Scheveningen als huismeester in dienst kwam. Het zal den jubilaris zeker op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. in dezen tijd van de lente spelen in vele jaren de Noordelijke winden in West-Europa, d.w.z. de winden, welke van hoog-Noordelijken oorsprong zijn, zeer koude lucht aanvoeren en ons land meestal bereiken als Noord westelijke winden, een groote rol. Wanneer zij optreden, beheerschen zij het weer van de Noordelijke Ijszee tot de Middellandsche Zee en van de Britsche Eilanden tot de Oostzee en veroorzaken dan het bekende gure voorjaarsweer, soms met regen- en hagelbuien, en altijd met een te lage temperatuur. Deze gure winden treden min of meer periodiek op en wij zien dan, dat de temperatuur nu en dan en gedurende eenige dagen een diepe inzinking vertoont. Elk jaar omstreeks den tijd der IJsheiligen (1013 Mei) kan men op zoo’n inzinking der temperatuur rekenen, al is deze niet altijd even sterk. De lente van 1940 is gekenmerkt door bijzonder weinig Noordelijke winden en al was de maand April over het algemeen te koud, toch kwam het echte gure voorjaarsweer niet zoo dikwijls en in niet zoo’n sterke mate voor als in menig ander jaar. Nu in het midden der week, dat wij onze verwachtingen moeten opmaken voor het week-einde, is de algemeene weerstoestand, voor zoover te overzien, niet gunstig voor doorstaanden Noordelijken of Noordwestelij- ken wind en het is ook niet te verwachten, dat wij over eenige dagen het echte IJsheiligenweer zullen krijgen, want dan zou er heel veel aan de luchtdrukverdeeling moeten veranderen en zulke veranderingen verloopen niet snel. Er is ook een andere reden, waarom wij niet dat gure weer voor het weekeinde verwachten. Dat zou niet uitkomen met de periodieke tem peratuurschommelingen, waaraan wij steeds vasthouden. Volgens deze schommelingen zouden 5 en 11 Mei kouder moeten zijn dan de dagen, welke er onmiddellijk aan voorafgaan en er op volgen, m.a.w. dagen met een laagste temperatuur en daarom is een afkoeling van beteeke- nis pas tegen Dinsdag te verwachten. Zaterdag en Zondag zal het dan wel niet bijzonder warm zijn, maar naar onze berekening ook niet bijzonder koel. Uit den aard der zaak sluit dit ook in, dat de kwaliteit van het weer overigens goed zal zijn. Geen slechte vooruitzichten dus voor het week-einde. Morgen zullen de Belgische minis ters van Landbouw en Economische Zaken, graaf d’Aspremont Lynden en de Schrijver, zich naar hier begeven, waar met hun Nederlandsche collega’s overleg zal worden gepleegd over de economische uitwisseling tusschen beide landen. In verband hiermede is hedenoch tend op het Belgische ministerie van Buitenlandsche Zaken te Brussel een conferentie gehouden, waaraan werd deelgenomen door den minister van Buitenlandsche Zaken Spaak, den minister van Landbouw graaf d’Aspre mont Lynden, den minister van Eco nomische Zaken en Voorraden de Schrijver, alsmede de secretarissen- generaal van de ministeries van Bui tenlandsche Zaken en van Landbouw van Langenhove en de Winter en den ambtenaar van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, Verboom. Het onderwerp van deze conferen tie waren de economische betrekkin gen tusschen België en Nederland. Veertig jaar buitengewoon lager onderwijs In de zalen van het Amsterdamsche historisch museum in het Waagge bouw te Amsterdam, is hedenmiddag de buitengewoon onderwijstentoonstel- I ling Amsterdam (B.O.T.A.) geopend j ter herdenking van het feit, dat ruim I veertig jaar geleden de eerste dag school voor zwakzinnigen in ons land te Amsterdam geopend werd. Spr. zeide, dat de vrienden van den ontslapene steeds een dankbare herin nering aan hem zullen bewaren. De volgende spreker, gepens. luitenant- generaal Muller Massis wees op de eigenschappen van trouw en kameraad schap, die v. d. Hoff sierden. Van 1882 toen spr. en v. d. Hoff beiden cadet werden, heeft spr. den thans ontslapene gekend en vervolgens uit het oog ver loren tot het jaar 1903 toen hij v. d. Hoff weder in zijn oude woonplaats, Hoorn ontmoette. Spr. prees de buiten gewone gastvrijheid, welke hij steeds van ’t echtpaar v. d. Hoff mocht onder vinden. Lange jaren was hem ook de opleiding der jonge officieren aan de Kon. Milit. Academie toevertrouwd en in hun harten was het stempel van zijn karakter verankerd. Zijn vrienden al dus spr. zullen zijn heengaan betreuren. Ritmeester Latour richtte als volgende spreker een laatsten afscheidsgroet na mens de families Forbes Wells en La tour. Bij afwezigheid van den comman dant der Haagsche Burgerwacht heeft generaal-majoor tit. H. M. Luchsinger wnd. commandant der Haagsche Bur gerwacht de hooge karaktereigenschap pen van den thans overledene geroemd, die begaafd was met een helder oor deel en bemind was bij elkeen om zijn correct optreden. NED. PROTESTANTENBOND. De afdeeling ’s-Gravenhage van den Ned Protestantenbond zal 1 Nov. a.s. haar 70-jarig bestaan herdenken. Een commissie is benoemd om de viering van dit jubileum voor te bereiden. VOORGEVELROOILIJN Van 3 Mei tot en eiken werkdag van 1 uur 30 tot 5 uur uur tot 12 uur 30), voor een ieder op de Gemeentesecretarie, afdeeling g. en B (kamer 32) ter inzage liggen het ong werp van een Raadsbesluit inzake vast stelling van een voorgevelrooilijn aan de noord-oostzijde van den Rijswijwscheweg, nabij het viaduct over dien weg, met bij- behoorende kaart. Belanghebbenden kunnen eventueele be- zwaren tegen het ontwerp gedurende dien termijn bij den Gemeenteraad in dienen. Onder zeer groote belangstelling werd heden op de Algemeene Begraaf plaats aan de Kerkhoflaan, het stoffe lijke omhulsel van den gepens. gene raal-majoor F. L. v. d. Hoff, ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, ter ruste gelegd. Met de familie kwamen in den stoet mede de heeren Th. F. J. Muller Massis, gepens. luitenant-generaal en lid van den Raad van State, W. H. v. Terwisga, ge pens. luitenant-generaal, generaal-majoor b.d. de Jong, ritmeester Latour en dr. F. A Unger. Van hun belangstelling gaven voorts op het kerkhof blijk de heeren gepens. generaal I. H. Rijnders, oud-opperbevel- hebber Land- en Zeemacht, R. C. Bakker, wnd. chef van den Staf der Haagsche Bur gerwacht, de gepens. luitenant-generaals P. J. A. v. Mourik en W. Lasonder, P. A. Bergsma. namens het district centrum van de Haagsche Burgerwacht, M. Fuld, gepens. luitenant-kolonel der Militaire Administratie, gepens. generaal-majoor C. F. Geij van Pittius, P. Tillema, ge pens. officier, K H. J Creutz Lechleitner, majoor tit. Kon. Ned. Oost-Ind. Leger b.d. W. Froger, generaal-majoor b.d. adjudant van H.M de Koningin, H M. Luchsinger, generaal majoor tit. b.d. K.N.O.I.L., reser ve kapitein B. J. v. Tuil, kapitein J. L. Vrij, luitenant-generaal b.d. J. H. Borel, generaal-majoor b.rf. F. J. Backer, oud- commandant Haagsche Burgerwacht, ge pens. generaal-majoor J. W. Von Hen ning, gepens luitenant-generaal tit. A. K. L. Verschoor, J. F Croockewit majoor tit. b.d., C. P. v. Ginkel, oud secretaris-gene- raal dept, van Defensie, C. L. G. Schras- sert Bert, gepens. majoor der Artillerie, J. P. A. v Weeren gepens. generaal-ma joor, A. B. Neujean, oud-officier, gepens. kolonel jhr. C. J. v. Adrichem Bogaert, kapitein T. J. Lagerwerff, oud regiments- adjudant 24 R. I., gepens. kolonel J. v. Toorenenbergen, kapitein D. G. W. Mul ler Massis, kolonel b.d. J. A. Westhoff, generaal-majoor b.d. E J. M. Ochsendorf, generaal-majoor b.d. Ch. Kiès, A. Kisjes, gepens. kolonel K.N.O.P.L., gepens. luite nant-kolonel W. de Jager, oud-inspecteur der Burgerwachten, generaal-majoor b.d. J. F. Wagner, A. M. v. Roosendaal kapitein ter zee b.d. en on.der-voorzitter der Haagsche Burgerwacht, M. Tijdeman, gepens. majoor en enkele dames. In de rouwkapel waar de kist, ge dekt door de Nederlandsche driekleur stond opgebaard, bracht de organist, de heer Abraham, het Wien Neerlands Bloed en Wilt heden nu treden, ten ge- hoore, waarna gepens. luitenant-gene raal W. H. v. Terwisga naar voren trad om ofschoon hij wist, dat de ontsla pene door zijn groote mate van een voud niet verlangd zou hebben, dat aan zijn graf uitvoerig over hem zou zijn gesproken, toch met een enkel woord zijn vriend te herdenken. Morgenochtend wordt de Nederland sche minister van Onderwijs, de heer G. Bolkestein, te Brussel verwacht. Op het station zal hij worden begroet door den Nederlandschen gezant te Brussel, baron van Harinxma thoe Sloten en door den chef van het kabi net van het Belgische ministerie van onderwijs, den heer Kuypers. De Belgische minister van onder wijs, de heer Soudan, zal ter eere van minister. Bolkestein een lunch aanbie den, waaraan ook de minister-presi dent Pierlot en de minister van Buitenlandsche Zaken, Spaak, zullen aanzitten. Des middags te vier uur zal minister Bolkestein een tentoonstelling van hedendaagsche Nederlandsche kunst openen in het moderne museum. Tijdens zijn verblijf te Brussel zullen de beide ministers van onder wijs het vraagstuk van de vereenvou diging van de schrijfwijze der Neder landsche .taal bespreken. gen in den bouw van de toekomstige oorlogsschepen en van „minder be langrijke” wijzigingen in den bouw der bestaande oorlogsschepen. Edison is van oordeel, dat „het vliegtuig op het oorlogsschip een tijdelijk voor deel heeft, dat door den bouw geneu traliseerd kan worden”. Hij voegde hieraan toe, dat niet voldoende aan dacht wordt besteed aan de bescher ming van mannen en wapens boven deks. De wijzigingen aan de bestaande oorlogsschepen, die hij overweegt, om vatten o.a. het doen verdwijnen van alle gerei, dat de kans loopt te ver splinteren wanneer het door bommen of granaten wordt getroffen. ook koning Haakon zich in Noorwegen bevindt. Het Noorsche oppercommando heeft zijn hoofdkwartier naar een andere streek verplaatst vanwaaruit wordt voortgegaan met het leiden van de militaire operaties. In bevoegde Britsche militaire krin gen ontkende men, dat de Duitschers zeer groote hoeveelheden Britsche wa penen en materiaal hebben buitge maakt. Deze berichten worden als schromelijk overdreven bestempeld. Elk hoofd van een gezin of afzonderlijk levende, doet binnen vijf dagen na zijl. verhuizing binnen de Gemeente daarvan aangifte aan het Gemeentebestuur. STOCKHOLM, 3 Mei. (U.P.) Een woordvoerder van de Noorsche legatie te Stockholm heeft het bericht ont kend, dat de koning en de Noorsche regeering naar Engeland zouden zijn gevlucht. Officieel kan verklaard wor den, dat de koning, zijn familie en de regeering nog in Noorwegen zijn en niet van plan zijn het land te ver laten. Hij voegde eraan toe, dat hij kon bevestigen, dat de koning en de regee ring uit de Andalsnes-streek ontsnapt zijn en zich ergens in Noorwegen be vinden. Zij zijn veilig en niet naar het buitenland uitgeweken. Alhoewel om trent de juiste verblijfplaats van ko ning en regeering geen nadere inlich tingen werden gegeven kan nog worden gemeld, dat zij zich waarschijnlijk er gens in het Noorden van Noorwegen bevinden. Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplem 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en mon deling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een brillen-étui, een br. portemonnaie met ritssluiting, mh. reclame-bonnen, een kinderDril, bruin-geel hoorn, een glas ont breekt een grijs-geruite damesshawl, twee kwitanties t.nv Noordermeer en couvert t.n.v. P. J. Ipema een portemonnaie, inh. /0.15, eer. hondenreim met 2 penningen, een gehaakte muts, een bl. kinderjasje, een bril in étui een „Beuzo”-damesrijwiel, een lichtbruin led. koffer, een ring met 4 sleutels en zakmesje, een kinderbril, een beige kindertaschje, een „CM.’ heeren- rijwiel, een bruine alpinomuts, een bril met donker hoornen montuur een pakje, inh. eei. paar kinderkousen en een broek je, een blauwe dameshoed, een boodschap- pentasch mei rood-bruine hengsels, een bril met hoornen montuur, een rozen krans, een bruine damesportemonnaie, inh. ƒ0 90 en Lipssleutel, een blauw gestreept wollen damesjasje een calot van Dodge- auto een hondenriem, een nummerplaat HZ-41128, een ongemerkt damesrijwiel, een taschje inh. motorgereedschap, een blauwe alpinomuts, een blauwe kinder- step op luchtbanden, een ongemerkt hee- renrijwiel, eer zwarte damesschoen, een vulpen, een zakmes, een bruin led hee- renportemonnaie met inh (gev. 27-4), een slagnetje een bruine rozenkrans met ova len kralen een bankbiljet, een blauwe regenjas met grijze das, een R.K. gebeden boekje,, een kindertaschje, een jutezak met een pr zw. kinderschoenen, een imit. led. koffertje, inh veldflesch en kinder boekjes. een bril me. hoornen montuur in étui, een „Junckers’ damesrijwiel, een bril met gouden montuur in étui, een br. damestaschje, inh een rozenkrans in étui, een ring met een sleutel en een verm. zil veren beursje met eenig geld, een zwart ongemerkt damesrijwiel, een sigarenkistje, inh. 6 gevulde flèschjes, een gevlochten led. riem, een schaartje, een portemon naie, inh. 10.02J en eenige knoopen, een bl. kinderjasje, kinderschepje, een dames portemonnaie, inh Lipssleutel 219, diverse sleutels, handschoenen, rijwielbelasting- merken en ceintuurs. Gevonden in tax’’s: een roode rozen krans, een zwart geruite damesparapluie. Bij de navolgende ingezetenen: een zilveren poederdoos met inscriptie „Royackers’ Hoffman, Helenastraat 40 (gev. 15-4). te bevr alleen Vrijdags vóór 2 uur); een verm gouden broche met roode steentjes, v. d. Vlugt, Sonoystraat 78: een ruwharige foxterrier met prik- kelhalsband, waaraan riem, „Dieren vreugd”, v. Alkemadelaan; een verm zil veren vulpotlood, Alkemade, Alexander- plein 22; een „Gazelle” heerenrijwiel, Ver sluis. Heerengracht 9; een paar bruine heeren glace handschoenen, Hoogeveen, Jac. Catsstraat 2F' een portefeuille, inh. geld en een abonnement van de Nederl. Spoorwegen t.n.v B. S. Alter, Duivenboo- den, Elandstraat 11, een rozenkrans in doosje, Goorberg, v Mierisstraat 68; een verirf. gouder damespolshorloge met dito bandje Rukker ut la Reyweg 208; een fcilveren schakelarmband, Naafs, Vianden- straat 18, Loosduinen; een roode postduif, ïemerkt een ring 47a0 E, tweede ring Hol land 38-1230 Kray< Ockenburgstraat 84 (Loosduinen) een wit-zwarte hond. Eind hoven, Suringarstraat 6; een Engeische ileutel, Asbergen Stuwstraai 86; een lichtroode damesportemonnaie inh. 0.35 en een rozenkrans, Stol Rijswijksche- straat 158; een groot model schroeven draaier A'.fema Boerhavestraat 43; een gele herdershond, de Breet, van Vreden- burgweg 164, Rijswijk; een kinderbril in kartonnen é’ui, Tijs-en, Hildebrandtstraat 142; een ledige portemonnaie, Frieren, Newtonstraat 25; een zwart stoffen tasch, inh. eenige kleedingstukken en kaarten, v. d. Pluym Akele’straat 71; een wit le deren kinderschoentje, de Bruin, Gerard Reynststraat 36; eer. bruin astrakan hee- renhandschcen v. d Staay, Charl. de Bourbonstraa’ 180; een weer en wind jas je, waarin naam Kar' de Nie en portemon naie, inh. 2 sleutels en geld, Crezee, Buurtweg 163 Wassenaar; een herders hond (gew aan r. -chterpoot, v d. Endt, Joan v Hoornstraat 43; een bril in étui, v. d. Wende, Sinaasappelstraat 102; een verm. zilveren damespolshorloge en ket tinkje, Jekkers, Zuiderparklaan 183; een gouden vingerhoed, Boogaards, L. v. Eik en Duinen 188; een gekleurde hoofddoek, Buisman. Primulastraat 43; een Lipshuis- sleutel, de Ruyter, Datheenstraat 83; een verm. Duitsche herdershond de Niet, Sir- temastraat 140; een rolletje dubbeltjes. Wolf, Goudenregenstraat 109; een soort Lipssleutel en huissleutel, Moller, Beek- laan 60, een gele damesregenjas, v Kope ren, Westduinweg 19; een rood-br. her dershond, de Breed, v Vredenburchweg 164, Rijswijk' een zw. jas met astrakan bontkraag. Boogaards, v. Dijckstraat 44; een grijs jasje, portier, L. v. Meerdervoort 84; een blauwe jongensregenjas, de Vette. Badhuisweg 203; een bruin gestippelde jachthond, Huisman Paramaribostraat 5: een imit. zilveren bioche, waarin 2 bruine steentjes Mittertreiner, Kielstraat 18; een kleine terrier (reu) Rijnders, Copernicus- laan 183; een zwartgelakt ongemerkt damesrijwiel no. 86281, v. d. Toorn, Schei- vischstraat 23; een br. portemonnaie met treksluiting inh. ƒ090 en Yale sleutel en knipkaart v. kapper, Spaans, IJmuiden- straat 37; een br schooltasch, inh. 2 leer boeken er, 2 schriften, Weymar, v. d. Heimstraat 78; een rijwielbelastingmerk. de Vos, W. v. Dijkveldstraat 28; 4 Lips- sleutels aar. ijzerdraadje, de Jong, Anker- straat 46; een roode kinderstep met lucht banden, Plugge, Bokkingstraat 12; een gele kanarie, de Niet, Pr. Willemstraat 25; een boekje met psalmen Alagonda Kooi man, Toet, Ripperdastraat 7; een zwarte kater, Rossmölder, Pr. Mauritslaan 70; een zwarte vulpenhouder, Paramaribostraat 37; een groenachtige vulpenhouder en zil veren vulpotlood in bruin led. étui met naam Erni van Baaren, Boon, Harsten- hoekweg 95; 2 honden en een duif, Asyl, Nieuwe Haven 73. Ópgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. ■ii

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 25