Oorlogswinstbelas ting l DE ZWARTE ORCHIDEE Haagsche Courant van Vrijdag 3 Mei 1940 n - "ffléedtiïtó de. J/lei! Unilever Voorlichtings Instituut W etsontwerp ingediend BINNENLAND voor en voor I Terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1939 25 pCt. 40 pCt. natuurlijke personen lichamen Hl 4 Ongevallen door oorlogsgeweld Vervoer op den weg FEUILLETON. DERDE BLAD, PAGINA 1. BOLL DUNLOP, SCHIEDAM ENEVER „OUDE BOLL Oud (rood etiUI <-1 Weerkundige Waarnemingen Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot hef fing van oorlogswinstbelasting. In de Memorie van Toelichting zegt de minister van Financiën, dat gelijk reeds tevoren is medegedeeld de Regeering van oordeel is, dat ook ditmaal een deel der mobilisatie-uitga- ven bestreden behoort te wor den door het heffen van een oorlogswinstbelasting. V Het l yyi 12 0223 755 m.m.. u. uur: Geen ratificatie-voorstel 1 (Nadruk verboden.) den 1 r Het ontwerp-verdrag van de Intern. Arbeidsconferentie. 9 Chantage! Maar waarom? Dat is een gedeelte van de ge- heele geschiedenis. Indien het niet te laat is, dan zou ik nog juffrouw Dixon willen spreken. Niet nu... zij is veel te overstuur. Juist, omdat zij zoo overstuur is, zou ik haar zoo graag op een zeker punt gerust willen stellen. Ik zou u aanraden haar hier te laten komen. Hij sprak zoo overtuigend en ernstig, dat Carson besloot om Tresa te gaan nalen. Hij klopte aan de deur en gaf de boodschap aan de meid af. Na eenige oogenblikken liet Tresa mede- deelen, dat zij dadelijk zou komen. Hij ging naar Murcheson terug. Zij komt. Maar vertel mij eens... hoe bent u voor het eerst achter de waarheid gekomen? Zijn verschrikkelijk handschrift verraadde hem. Hij trok nogal zwaar De boterheffing. Het bedrag van de heffing en steun- uitkeering op boter, is, behoudens tus- schentijdsche wijziging, voor de week van 2 tot 9 Mei vastgesteld op 75 cent per k.g. u en uw broeder, die toen, geloof ik, drie jaar oud was, op te passen. Het lag in hun bedoeling om u beiden me- DISTILLATEURS: PER LITERKRUIK El. 3.75 Prins Bernhard te Amersfoort Z.K.H. Prins Bernhard heeft Woens dagavond namens H.M. de Koningin, vergezeld van zijn waarnemenden ad judant luitenant-kolonel H. J. Phaff. een zwemdemonstratie van militairen in het Sportfondsenbad te Amersfoort bij gewoond. Bedrijfsbescherming De loonarbeiders, die op verzoek van hun werkgever bij dreigend luchtge vaar een speciale taak op zich hebben genomen, gericht op de beveiliging van hun medearbeiders en-of van de onder neming, waarin zij werkzaam zijn, be- hooren naar het oordeel van den minis ter terzake van hun bij de uitoefening van die taak overkomen ongevallen, ge volg zijnde van oorlogsgewelddadighe- den. onder alle omstandigheden, derhal ve ook voor het geval Nederland als partij in een gewapend conflict wordt betrokken, aanspraak te hebben op de normale schadeloosstellingen waarop onze Ongevallenwetten den verzekerden aanspraak geven. M. J. van de Mortel. Ten stadhuize werden de leden van het bloemen- comité aan het Prinselijk paar voorge steld. Vervolgens hebben de Prins en de Prinses met'groote belangstelling de mozaïken en de met bloemen versierde kwartieren van de militairen bezich tigd. Zij zijn nadien met den burge meester naar het raadhuis terugge keerd en hebben later op den dag den terugtocht aanvaard. Barometerstand van hedenmiddag 12 uur dunne pijltje geeft den stand aan van gisteren. Afwijkingen van de vroegere wet. eerste met zooiets van twaalfduizend pond mandoor. Maar toen de cheques bij Armstrong’s bank in Sydney arriveer den, viel de onderteekening op. Tot op den dag, dat u met mij in draadlooze verbinding was en u mij mededeelde, dat u den man had, had ik nog geen idee, dat het Armstrong was, die ver moord werd. Maar de kwestie van die cheques bracht mij tot nadenken. Toen ik Armstrong’s levensloop naging, vond ik, dat hij zijn linkerhand had verloren. Wel, dat veranderde mijn meening eenigszins. Ik kreeg een exen- plaar van Dixon’s handteekening en zocht iemand op, die mij één van de cheques kon overleggen. Zijn schuld stond toen ontwijfelbaar bij mij vast. En na dien boschbrand... twijfel de u er toen aan, dat Dixon dood was? Ik wist, dat hij het niet was. De houten hand was een valstrik. Hij moet over den een of anderen dooden man gestruikeld zijn en in zijn wanhoop maakte hij het plan, de zaken een dusdanig aanzien te geven, dat het den indruk moest verwekken, dat hij zou zijn verbrand. Ik had iederen uitgang naar de groote steden bewaakt. Mijn mannen vonden hem een maand later in Batavia. Zij kregen zesduizend pon den in banknoten in handen, doch de man ontsnapte. Ik wist, dat hij hier zou komen... om geld, teneinde in staat te zijn verder te vluchten. Het is nu allemaal voorbij, en hij heeft zich van de galg gered. Zijn einde, oogen maar volkomen en glimlachte, toen Carson haar een stoel toeschoof. De dwaesheyt ie ghewoon in haesten uyt (te springhen. De wysheyt u bedecht en Iet op alle Idinghen! Die wijs u net goet toe en neemt voor [syn gebruyck Gewis een „OUDE BOLL” alst merck [staet op de kruyck Het is de beste dranck en dat voor alle [menschen En niemant isser wis, die beeter konde [wenschen trouwd. Oh, Ned, indien het waar ge weest was! Het zou geen verschil uitgemaakt hebben. Ik geloof, dat ik nog meer van je ben gaan houden, toen je den handschoen voor hem opnam. Ik weet nu, dat, wat er ooit met mij moge gebeuren, ik altijd op jou zou kunnen rekenen. Er zal met jou nooit iets kunnen gebeuren, behalve, dat ik zooveel van je ga houden, dat het je op het laatst zal gaan vervelen. Denk je dat zulks mogelijk zal kunnen zijn? Het zou mijn hart breken. Hij lachte als iemand, die hemel veroverd heeft en bracht haar hand naar zijn lippen. En dan te bedenken, dat Murche son de man is, die de kroon op ons geluk geplaatst heeft! Hij is toch „au fond” een goede kerel, zeide zij, al mag hij niet zoo schitterend zijn als politieman. Misschien heb je meer aan een hart dan aan hersenen. Juan Da Costa had hersenen, maar... S-sh. Laten wij nooit meer over hem spreken. Het is zoo hard om te vergeten, dat wij samen onze jeugd doorgebracht hebben, dat ik trotsch placht te zijn, dat hij mijn broeder was, wanneer hij alle prijzen van zijn school medebracht en wanneer... Hij begreep best de diepte van al deze herlftieringen, maar wist ook, dat de tijd die zou uitwisschen en dat zij ook moesten worden uitgewischt. De klok gaf het middernachtelijk uur aan. Ik geloof dat ik gaan moet, zei de hij. Oh, die meedoogenlooze tijd! Waarom kunnen we de klok niet voor eeuwig stop zetten? Indien we dat deden, dan zou het nooit Donderdag worden, sprak zij met een glimlach. Neen, en ook geen morgen. God dank, dat er nog een morgen is! Mag ik erg vroeg komen? Zoo vr->eg je maar wilt. Dan k gelijk met de zon op staan. Ik zal op je wachten... mijn lieve ling. Kus mij en ga weg. De kus bleek een erge lange bezig heid te zijn, maar tenslotte maakte hij zich van haar los en liep met ve rende stappen onder de groote palm- boomen in de richting van zyn hotel. Hij kon de golven hooren ruischen, maar de toon scheen sinds gisteren veranderd. Het was er nu een van ge luk en daartusschen meende hij het blijde geluid van vroolijke kinderstem metjes te hooren. EINDE S Over Midden-Scandinavië en de Botni- sche Golf ligt vermoedelijk een gebied van hoogen luchtdruk, dat weinig van plaats verandert en waarvan de intensi teit ook vrijwel gelijk blijft. Over Frankrijk en het NoordwesteLijk Middellandschezeegebied ligt een depres- siesysteem. Bij de Azoren wordt weer een nieuwe storing gemeld. Als gevolg van deze luchtdrukverdeeling wordt warme lucht uit het Middellandsche zeegebied naar onze omgeving aangevoerd. In het Zuiden van het land kwam gisteren plaat selijk onweer voor. Zonsopgang: 4 Mei 4.23 u. Zonsondergang: 4 Mei 7.31 u. Lantarens aan: 4 Mei tot 3.55 u. v m.; 4 Mei 7.59 u. nam. Hoog w-d ter te Scheveningen: 4 Mei 's 12.40 u. nam. 1 u. Morgen geen schietoefeningen op het strand. 5 pCt. van het geïnvesteerde eigen ka pitaal. Deze norm kan, indien het niet betreft e$n door den oorlogstoestand ontstane bron van inkomen, wijken voor tegenbewijs. Evenals het hier- voren ter sprake gebrachte tegenbewijs zal het niet aan bepaalde vormen ge bonden zijn. Compensatie voor verliezen. Voor de gevallen waarin de jaren 19361938 bijzonder ongunstig zijn ge weest, bevat het wetsontwerp nog een speciale regeling. Oorlogsverliezen zullen, evenals on der de wet van 1916, met oorlogswin sten worden gecompenseerd. Het tarief. Het belastingtarief is 25 pCt. voor natuurlijke personen en 40 pCt. voor lichamen. De eerste 1000 oorlogswinst over een jaar blijven onbelast. Als aanvangstijdstip voor de heffing is gekozen 1 Januari 1939. alhier v.m. 8 12 u. 755 m.m.; thermometer resp. Verwachting tot den avond van 4 Mei: Wind: zwak tot matig, uit Oostelijke richting, droog vrij warm weer, behou dens plaatselijk onweer; helder tot half- bewolkte lucht. 49) Wat!? Dat was dat ding, dat in den koffer gebracht werd. Hij moet het voor deze gelegenheid getraind hebben en bracht het beest toen naar zijn huis. Waarschijnlijk is hij erin ge slaagd om Armstrong eerst te bedwel men. Toen ontbrak hem den moed., nadat hij het gezicht van zijn slacht offer geschoren had. Ik denk, dat de baviaan toen losbrak... dol werd, om zijn eigen woorden te gebruiken. Hij ging eerst op Armstrong los en toen op zijn meester. Dixon doodde het monster en begroef het in zijn tuin, voordat hij het huis verliet. Ik geloof, dat u gelijk heeft. Maar hoe doodde hij het beest? Wanneer hij geschoten had, dan zou Wah Su het toch hebben moeten hooren en hij kon toch niet dicht bij hem komen met een mes, toen het dier dol was. Hij gebruikte een blaaspijp. Het ding werd naderhand gevonden. Er bestaat geen twijfel, dat hij de blaas pijp meebracht met de bedoeling het beest te dooden, nadat het zijn werk gedaan had. De pijlen waren in een snelwerkend gif gedoopt, hetwelk dan ook vlug zijn taak volbracht heeft. Maar men heeft mij niets over die pijlen meegedeeld. Toen stonden de zaken anders. Ik wilde de kwestie geheim houden. Ik wilde juffrouw Dixon helpen. Doch sinds ik dien baviaan gevonden heb, is er bij mij geen sprankje sympathie meer overgebleven voor dien... vijand en ik ben blij te hooren, dat hij ons geen moeite meer kan veroorzaken. Maar ik wil niet, dat juffrouw Dixon iets van die verschrikkelijke geschie denis ter oore komt... begrijpt u? Het komt er nu niets meer op aan. Wat bedoelt u eigenlijk? Ik doelde zooeven op een man, genaamd Da Costa. We arresteerden hem, omdat hij in verdoovende mid delen handelde. In zijn bezit waren een paar interessante documenten... som mige afkomstig van Dixon. Hij heeft jarenlang chantage gepleegd ten op zichte van Dixon. Het Prinselijk Paar op het bloemenfeest te Noordwijk H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard hebben op Hemel vaartsdag een bezoek gebracht aan Noordwijk ter gelegenheid van het al daar georganiseerde bloemenfeest. In een auto, bestuurd door den Prins, zijn de Prinselijke gasten des ochtends om streeks elf uur in de badplaats aange komen. Zij werden hier begroet door den burgemeester, den heer J. B. V. Is hij... ontsnapt? vroeg zij met een zachte stem. Neen. Heeft u hem gevangen genomen? Alleen zijn lichaam. Hij stierf tengevolge van een revolverschot. Dood! De bevende lippen konden niet veel meer doen dan alleen het woord vor men. Murcheson, vreezende, dat zij zou bezwijmen, leidde het gesprek op een ander terrein. Er zijn één of twee vragen, wel ke ik u gaarne zou willen stellen, juf frouw Dixon... niet over deze... deze kwestie. Het heeft met het verleden te maken. Ik vertelde u, dat ik een man gearresteerd heb, genaamd Da Costa. U herinnerde zich dien naam niet. Hij komt mij toch wel bekend voor, en toch weet ik niet, waar ik op Armstrong’s bankcrediet en ging er ’m meer gehoord heb. over de geheele lijn slechts wordt gelet op de zuivere opbrengst van bedrijf, beroep, anderen arbeid, speculatie in goederen en niet bedrijfmatige exploi tatie van onroerend goed. Uit het in komen. uit dien hoofde genoten tijdens de jaren waarover de oorlogswinstbe- lasting geheven wordt, moeten nu wor den afgescheiden de opbrengsten, welke zouden zijn genoten, indien de oorlogs omstandigheden niet zouden zijn inge treden. Dit laatste zal geschieden voor elke bron van inkomen afzonderlijk. Een tweede afwijking was noodig als gevolg van de omstandigheid dat, ter wijl de jaren 19111913, over het ge heel genomen, jaren van matig toene menden voorspoed waren, de jaren 1936, 1937 en 1938 ook in economisch opzicht tot de bewogen jaren moeten worden gerekend. In tal van bedrijfstakken was de toe stand. na de achterliggende crisisjaren, nog uitermate onbevredigend, terwijl in andere de in September 1936 tot stand gekomen muntcorrectie, en daarnaast verschijnselen als de burgeroorlog in Spanje, de materieele herbewapening en de economische verdedigingsvoorbe- reiding, de winst op een peil brachten, dat niet als normaal kan worden be schouwd. Kon de wet van 1916 zich veroor loven de winst in de vergelijkingsjaren te stellen als een norm, waarvan enkel ten gunste van de belastingplichtigen kon worden afgeweken, thans zal het noodig zijn, ook aan de belastingadmi nistratie de bevoegdheid toe te kennen, tegenbewijs te leveren tegen het wette lijk vermoeden, dat de winst in de te genwoordige oorlogsjaren niet beneden die van de vergelijkingsjaren zou zijn gebleven, indien de oorlog niet ware uitgebroken. De bewogenheid van de jaren 1936 1938 heeft tenslotte geleid tot nog een verdere afwijking van de wet van 1916. Het wettelijk vermoeden, aan opbreng sten uit het verleden verbonden, zal chans niet, ook niet als uitzondering, mogen worden verbonden aan de winst over één enkel jaar. Slechts een gemid delde van drie jaren biedt voldoende houvast om het te bekleeden met het overigens voor tegenbewijs wijkend vermoeden, dat het van eenigszins duurzame hoogte is. Daar, waar over een opbrengst over drie jaren niet kan v crden beschikt, treedt als norm op een opbrengst van Barometer v.m. 15 gr en 17$ gr. Celsius. Barometer na hedenmiddag 12 stationnair. Herinnert u zich een kinder meisje, dat u, lang geleden, gehad heeft, die Bertha heette? Ja, ik herinner mij haar heel goed. En Da Costa, nu herinner ik mij dien naam ook. Dat was Bertha’s achternaam. Zij was getrouwd met een man... een donkeren, vreemd-uit- zienden man... Zij hield op, want toen zij dien man in haar herinnering terugriep, werd haar opeens iets duidelijk.. De man, die bij Dixon geweest was in de bun galow en twintig pond had ontvangen, was Bertha’s echtgenoot uit het sche merig verleden. Dat was hij dus! mompelde zij in zichzelf. Wie? vroeg Murcheson. Die man Da Costa... hij kwam bij mijn broeder... vlak voor den moord. Mijn broeder leende geld van mij om hem te betalen. Een oude schuld, zeide hij. Dat was niet de eerste twintig pond, welke Da Costa op die manier inde. Jarenlang heeft hij op zijn zoon chantage uitgeoefend. Zijn zoon, hijgde Carson. Be doelt u, dat... dat... Tresa staarde Murcheson aan, alsof zij haar ooren niet kon gelooven. Totdat Bertha dien Da Costa ont moette was zij betrouwbaar, ging Murcheson voort. Het is zoo goed als onmogelijk voor u om te weten wat er toentertijd gebeurde. Uw moe der en vader kwamen uit Indië met verlof... uw vader was kolonel bij de de naar Indië terug te nemen, zoodra het verlof om was, maar m het ge bied, waar uw vader zou worden gede tacheerd, braken onlusten uit en uw ouders oordeelden het beter om u bei den in Engeland achter te laten, tot dat de rust weer zou zijn terugge keerd. Zij plaatsten Bertha in een huisje en voorzagen haar van geld, toen zij vertrokken. Tresa hing aan zijn lippen. Zij kon zich het kleine huisje en de weide daarachter nog goed voorstellen. Toen kwam Da Costa op de prop pen, vervolgde Murcheson. Hij was een weduwnaar en had een zoontje ge naamd Juan. Bertha werd verliefd op hem en korten tijd daarna waren zij getrouwd. Kort daarop had een onge luk plaats... Perry werd overreden en stierf. Bertha wist van angst niet, wat zij moest doen. Zij stond op het punt het slechte nieuws naar Indië te seinen, toen zij hoorde, dat de beide ouders waren gedood bij een grensop- stand. Toen zag Da Costa een manier om zijn zoon in een voordeelige posi tie te plaatsen. In het testament wa ren een paar Indische vrienden aange wezen als gemachtigden en verzorgers der beide kinderen. U en Juan werden bij hen gebracht en daar zij u beiden .in een langen tijd niet gezien hadden, bemerkten zij niets van die persoons verwisseling. U, juffrouw Dixon, was nog te jong om het bedrog te ontdek ken. Maar deze jongen, Juan... wist hij daarvan? Klaarblijkelijk heeft hij daar een langen tijd niets van geweten. Da Cos ta had hem wijs gemaakt, dat zijn werkelijke vader Kolonel Dixon was. Jaren later, toen Da Costa zijn vrouw verloren had, begon hij zijn chantage- bedrijf uit te oefenen. Ik heb dat in de gevangenis van hem gehoord... on der eede. Het was als een frissche bries in een koortsmoeras. Carson kon zien, wat een wonderlijk effect het op Tre sa had. Zij herademde alsof zij onder een vreeselijken druk vandaan kwam. Achteraf was het toch niet mijn broeder... och, Goddank... Goddank! Ik heb een verslag gelezen over mijn vaders dood. Hij stierf met mijn ar me moeder in zijn armen... vechtende tegen een groote overmacht. En als ik denk aan den man, dien ik dacht, dat zijn zoon was...! Aan de vruchten kent men den boom, reciteerde Murcheson. Juan had, met al zijn genialiteit, een mis- dadigen ondergrond. De opvoeding ontwikkelde wel zijn hersenen, maar niet zijn ziel. Die moord is de meest gemeene, welke ik ooit in mijn car rière ben tegengekomen. Dus u weet... alles? vroeg Tre sa. Ja. Maar het is beter, dat jij dat niet allemaal te weten komt, sprak Carson zacht. Vergeten, dat is alles, wat ons nog te doen staat. Ik wil het ook niet weten. En ik kan vergeten, omdat nu die vreeselij- ke smet weggewischt is. Dat is alles, wat ik te vertellen had, zeide Murcheson. Ik voelde, dat ik u dit zonder uitstel moest me- dedeelen. Ik heb begrepen, dat er bin nenkort een huwelijk zal plaats vinden op het Britsche Consulaat. Mag ik u Weliswaar zijn er tal van omstandig heden, welke doen voorzien, dat van een opbrengst, als in de vorige oorlogs periode verkregen werd, thans geen sprake zal zijn. Reeds de mindere koop kracht in het buitenland en de in scherpte nog toegenomen belemmerin gen in het internationaal ruilverkeer, wijzen in die richting, waarbij dan nog komt, dat in het binnenland thans van den aanvang af tegen een abnormale prijsstijging zooveel doenlijk gewaakt is. Niettemin is ook nu reeds hier en daar oorlogswinst gemaakt en dit zal zich vermoedelijk bij een onverhoopt voortduren van den oorlog voortzetten Intusschen vloeit uit het vorenstaande nog niet voort, dat de techniek van de wet op de Oorlogswinstbelasting 1916 geheel ongewijzigd moet worden over genomen. Volgens genoemde wet werd het totale zuiver inkomen (voor licha men: de totale winst) vergeleken met het zuiver inkomen of de zuivere winst van vóór den oorlog. Toonde vergelij king met voorgaande jaren aan, dat het zuiver inkomen of de winst gedurende de oorlogsjaren was vermeerderd, dan gold het verschil als oorlogswinst, tenzij van de zijde van den belastingplichtige werd aannemelijk gemaakt, dat de ver meerdering noch direct, noch indirect, een gevolg was van den oorlogstoe stand. verhaal was nauwelijks ten toen Tresa verschéen. Haar waren een beetje gezwollen, Guards. Bertha was aangenomen om overigens beheerschte zij zich Wetswijziging voorgesteld Bij de Tweede Kamer zijn ingediend wetsontwerpen tot wijziging van de On gevallenwet 1921 en van de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922. Aan een onder voorzitterschap van mr. dr. J. Donner, ingestelde commissie was opdracht gegeven, aan de Regeering op korten termijn voorstellen te doen, omtrent de voorziening in geldelijke ge volgen van ongevallen, welke gevolg zijn van oorlogsgewelddadigheden, over komen aan loonarbeiders, die hetzij door den aard der hun door hun werkgever opgedragen taak, hetzij van den aard van het in de onderneming, waarin zij werkzaam zijn, uitgeoefende bedrijf, in het bijzonder zijn blootgesteld aan het gevaar van ongevallen als vorenbe doeld. Deze commissie heeft met bekwamen spoed zich aan haar taak gewijd en de aan den minister ter kennis gebrachte eerste resultaten van haar arbeid heb ben hem aanleiding gegeven zich voor eerst te beraden omtrent de vraag, hoe is te handelen ten aanzien van het ri sico van de loonarbeiders, zoolang Ne derland niet rechtstreeks in het thans woedende gewapende conflict wordt be trokken. Het betreft daar dus de gelde lijke gevolgen van ongevallen, als gevolg van mijnontploffing, van ontploffing van uit vliegtuigen neergevallen bom men en dergelijke gebeurtenissen, welke zich in een gewapend conflict, waarin Nederland niet als partij is betrokken, tot schade van Nederlandsche loonar beiders kunnen voordoen. De voor de loonarbeiders gedachte regeling voor het geval en zoolang Ne derland niet als partij in het uitgebro ken gewapend conflict is betrokken, is neergelegd in de thans ingediende wets ontwerpen. In een nota aan de Tweede Kamer be treffende een door de internationale ar beidsconferentie in haar 25ste zitting (8 tot 28 Juni 1939) aangenomen ontwerp verdrag inzake den arbeidsduur en de rusttijden voor het vervoer op den weg zegt de Regeering o.m.: Dit verdrag is van toepassing op de personen, die uit hoofde van hun be roep een voertuig, gebruikt voor het vervoer op den weg, besturen, alsmede op de hulpen en andere personen, die met het voertuig mederijden en uit hoofde van hun beroep belast zijn met werkzaamheden betreffende het voer tuig, de passagiers of de lading. Ten aanzien van bedoelde personen wordt de arbeidsduur vastgesteld op 8 uur per dag en 48 uur per week. Het rijtijdenbesluit kent een arbeids tijd van 55 uur per week en voldoet derhalve reeds op dit belangrijke punt niet aan de bepalingen van het ontwerp verdrag. De ministers achten het niet aanne melijk, dat binnen afzienbaren tijd de in het rijtijdenbesluit neergelegde werk- tijdgrenzen zouden kunnen worden te ruggebracht tot de normen van het on derhavige ontwerp-verdrag. Daarom wordt volstaan met overleg ging van het ontwerpverdrag zonder eenig voorstel. veel geluk toewenschen? Tresa knikte en drukte hem de hand. Dank voor alles, wat u gedaan heeft. Het spijt mij, dat ik u tot voor kort als een vijand heb behandeld. U hebt slechts gedaan, wat u dacht, dat uw plicht was. Ik moest den mijne doen. En wat mij betreft, viel Carson in, ik moet toegeven, dat ik u be schouwd heb als een reuzen prutser, maar ik ben benegen om dat nu in te trekken. In zekeren zin was dat ook waar, antwoordde Murcheson grinnikend. Ik ben eigenlijk tot de kern van de zaak doorgedrongen door een gelukje. Wat kun je eigenlijk anders verwach ten in een plaats als deze, waar de moordenaars in den regel van het ge wone huis-, tuin- of keukentype zijn. We missen hier practijk. Het is jam mer, dat Juan niet bij de gewapende macht gekomen is; hij zou daar zeker naam gemaakt hebben. In ieder geval is alles goed afgeloopen en dat is toch de hoofdzaak. Ik ga nu naar huis te rug. Het is laat. Carson liet hem uit en kwam toen by Tresa terug. Zij zat op den divan en staarde in de ruimte. Zelfs nu was het voor haar bijna niet te gelooven, dat de zwarte wolk voor altijd was weggevaagd. Carson ging naast haar zitten en nam haar hand in de zijne. Droom je, Tresa? Ja, ik droom, Ned. Wanneer een algeheel geluk zoo plotseling komt, dan voel je dat als een slag. Nu kan ik je aankijken, zonder mjj te scha men. Dat heb je altijd gekund. Er is nooit iets geweest, waar jij je voor hebt behoeven te schamen. Jou lieveling! Je hebt my altijd vertrouwd. Zelfs toen ik je reden gaf om mij van de meest afschuwelijke dingen te verdenken, heb je mij ver- Een eerste afwijking, welke het systeem van het ontwerp vertoont ten opzichte van de wet van 1916, is, dat Eindelijk is het voorjaar, van ouds het seizoen, waarin „nestjes worden gebouwd. Ook de menschen doen daaraan mee en wat komen er dan een problemen voor den dag. .Waarmee richten wij de keuken het beste in?" „Welke vloerbedekking is efficiënt en prettig in gebruik?" „Hoe arrangeeren we de receptie „Waarmee ontvangen we onze eerste gasten Dat zijn maar enkele van de vele vragen, waarop het U.V.I. tl gaarne van antwoord zou willen dienen. Schrijf aan Mevr. R. Lotgering - Hillebrand. UV.I Rotterdam Postbox I telefoon 2H4& Den Haag. Hoogstraat 38. tel. 113959 A dam. Leidschestraat 41. tel. 40691 Wij helpen U Gratis. Gauw en Goed.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9