HAAGSCHE C0URAN1 Arbeiders doen ontdekking sloot te gruwelijke Delft Stoffelijk overschot van jonge vrouw verwondingen met zware aan achterhoofd gevonden I Zaterdag 4 Mei 1940. in BINNENLAND STADSNIEUWS f elders gepleegd Misdrijf zou ZEVENDE BLAD. KENNISGEVINGEN zijn L Regeling inzake contrabande regime met Frankrijk geparafeerd BEZOEK BELGISCHEN MINISTER VAN OPENBAAR ONDERWIJS TEGEN MIJNENGEVAAR, STRANDJUTTERIJ EN SPIONNAGE VIJFJARIG MEISJE IN HET WATER GEVALLEN EN VERDRONKEN HET BEZOEK VAN DE BELGISCHE MINISTERS VAN LANDBOUW EN ECONOMISCHE ZAKEN DE OPENBARE VERGADERINGEN EN OPTOCHTEN EN DE STAAT VAN BELEG MONUMENT OP HET GRAF VAN ds. A. B. TE WINKEL AFSCHEID KOSTERES REM.-GEREF, GEMEENTE Gelijk aan dat van Engeland De arbeider Dollekens wijst de plaats aan, waar hij vapochtend met den arbeider Boekee het stoffelijke overschot van de vrouw in de sloot heeft gevonden. DE AANVOEREN VAN VERSCHE VISCH - No. 17560 HINDERWET Gevonden voorwerpen aan spoor gehouden besprekingen ’s-Gravenhage gelegen strand, in de de de markt, besomden. de cp De Belgische minister van openbaar onderwijs, de heer Soudan, zal zich Donderdagochtend naar hier begeven, voor een tegenbezoek aan minister Bol kestein. Aanvankelijk meenden de arbeiders met een pop te doen te hebben, doch toen zij een nader onderzoek gingen in stellen, bleek het het lichaam van een jonge vrouw te zijn. Het lichaam lag met het hoofd in de richting Delft, en was gedeeltelijk in de modder weggezakt. Het hoofd stak nog iets boven water uit. Men probeerde het lichaam uit de sloot te tillen, waarbij de tuinder Pronk de behulpzame hand bood en ’n plankje aanreikte.Omdat men niet wist of de vrouw dood was, trachtte men door het op en neer bewegen van de armen, kunstmatige ademha ling toe te passen. Men staakte deze pogingen toen bleek, dat de levens geesten waren geweken. Ziende de wonden aan het achter hoofd. loopende van het linker- naar het rechteroor, rees bij de arbeiders het vermoeden, dat hier een mis drijf was gepleegd. Zij achtten het raadzaam het stoffelijk overschot weer precies in denzelfden toestand te leggen, waarin zij het hadden aangetroffen. Het gras was bij de plek waar het lichaam in het water werd gevonden, plat getrapt, terwijl er ook bloedsporen werden aangetroffen. Men ontdekte een nog versch bemodderd fietsspoor, dat in de richting Rotterdam leidde. Ook werd in het gras een bemodderde fiets pomp gevonden. Verondersteld werd, dat de vrouw al een uur of vier dood is geweest, toen de arbeiders hun ontdekking deden. Of de gevonden fietssporen dan ook recht streeks verband houden met. den dader is dan ook niet te zeggen. Waar de genoemde strand- paien zich bevinden. Ter toelichting van het bovenstaan de zij nog opgemerkt, dat strandpaal 99 zich bevindt op het strand Noord aan het einde van den Boulevard, strandpaal 101 op het strand ter hoog te van den vuurtoren en strandpaal 106 ter hoogte van bad Kijkduin. De ontdekking. Vanmorgen omstreeks half zes pas seerden de arbeiders Boekee en Dolle kens, beiden in Delft woonachtig, den afrit, bij de splitsing van den 'Rijksweg den HaagRotterdam, waarover men Delft en Pijnacker bereikt. Langs dezen weg, min of meer als afscheiding van de hier liggende tuinderijen, loopt een vrij ondiepe sloot. Het onderzoek. De commissaris van politie, de heer U. v. d. Zee, stelde met den hoofdinspèc- teur, den heer K. H. E. -Ladestein en enkele rechercheurs direct een nauw keurig onderzoek in Op hartelijke wijze heeft de Rem. Geref. gemeente gisteravond afscheid genomen van de kosteres der gemeente, mevr, de wed. J. H. Pleysier, die ruim 34 jaar haar beste krachten aan de ge meente gaf en nu om redenen van leef tijd afscheid nam van haar werkkring. In grooten getale was de gemeente opgekomen om van deze afscheidsure getuige te zijn. De bijeenkomst stond onder leiding van den voorzitter van het comité, dat zich voor deze plechtigheid gevormd had, jhr. ir. G. de Graeff, die mevr. Pleysier het kerkgebouw, waarin ook tal van bloemstukken geplaatst wa ren, binnenleidde, terwijl haar zoon, Carel Pleysier het orgel bespeelde. In een hartelijke toespraak heeft jhr. de Graeff de scheidende kosteres dank ge zegd yoor al haar arbeid en toewijding en haar als tastbaar bewijs van dank baarheid een couvert met inhoud en een Perzisch kleed aangeboden. Namens de predikanten der gemeen te voerde ds. F. Kleijn het woord en namens de commissie Hulp in Nood mevr. dr. J. W. P. Warning-Drost Ook uren verboden en Uitzonderingen. De verboden gelden niet ten opzichte van de verschillende in de verordening genoemde personen, die zich uit hoofde van hun functie op de verboden ter reinen of plaatsen noodzakelijk moeten bevinden en voorzien zijn van een le gitimatiebewijs, afgegeven door de voor elke categorie bevoegde autoriteit. De verboden vinden evenmin toe passing ten opzichte van hen, die zich, hetzij om hun woning, hetzij om tot het verrichten van wettig geoorloofde werkzaamheden een andere besloten ruimte te bereiken, over een verboden terrein of plaats moeten begeven, mits zij zulks ten genoegen van den mili tairen commandant ter plaatse kunnen aantoonen. (Van militaire zijde is de verzeke ring gegeven, dat in twijfel-gevallen onmiddelijk ’n onderzoek zal worden in gesteld zodat mogelijke geschillen aan stonds ter plaatse worden opgelost) en hen die in 't bezit zijn van een door den commandant van de Groep ’s-Graven hage, Westfront-Vesting-Holland, af ge geven vergunning om op de daarin directon. oruin-oeige Kousen grijs lin nen schoenen met blauw leer afgewerkt en met hooge, eenigszins afgeloopen hakken: maat van de schoenen num mer 6 De onderjurk en de camisole zijn ge merkt met de geschreven hoofdletters G. M., terwijl in de directoir, het in rood geborduurde cijfer 231, vermoede lijk een waschnummer, voorkomt. Een van hen haalde een agent van po litie. die op zijn beurt weer het bureau van de vondst in kennis stelde. Door enkele agenten is het lichaam op het droge gebracht, en in afwachting van de komst van den commissaris van politie aan den kant neergelegd Toen deze was verschenen en de situatie was opgenomen, werd het stof felijk overschot van de vrouw per zie kenauto naar het Oude- en Nieuwe Gasthuis vervoerd. Men vrage de vergunning tijdig De burgemeester van ’s-Gravenhage brengt in herinnering, dat de comman dant van de Vesting Holland bij veror dening van 27 April 1940 (Algemeene Bekendmaking no. 7) heeft bepaald, dat verzoeken om vergunning ingevolge de Wet op den Staat van Oorlog en Beleg, tot het houden van openbare vergade ringen op bijeenkomsten en van optoch ten schriftelijk moeten worden inge diend bij den burgemeester door dege nen, die daarvan de leiding zullen heb ben. Teneinde een zoo vlot mogelijke be handeling der aanvragen te verzekeren, heeft de burgemeester bepaald, dat de bovenbedoelde tot hem gerichte verzoe ken moeten worden bezorgd of toegezon den aan het hoofdbureau van politie, Laan Copes van Cattenburch 19. Men zette op de enveloppe: vergadering of optocht. Verzocht wordt voorts daar mede niet te wachten tot den uitersten termijn van uiterlijk 8 dagen voor den dag, waarop de vergadering, bijeen komst of optocht zal plaats vinden, doch het verzoek zoo vroegtijdig mogelijk te doen. Tenslotte zij er de aandacht op geves tigd, dat alleen voor openbare vergade ringen en bijeenkomsten vergunning noodig is, dus niet voor huishoudelijke vergaderingen van vereenigingen, waar alleen leden toegang hebben. Naar aanleiding van het bezoek van de Belgische ministers van Landbouw en Economische Zaken, die hedenmor gen hier ter stede zijn gearriveerd, ver nemen wij, dat het hier een tegenbe zoek betreft, dat de betrokken minis ters op uitnoodiging van den Neder- landsche minister van Economische Zaken, mr. M P. L. Steenberghe, bren gen, die einde December in Brussel zijn ambtgenoot heeft bezocht. Bij dit bezoek zullen de bij de vorige ontmoeting gehouden oriënteerende economische besprekingen worden voortgezet. De Belgische ministers worden ver gezeld door graaf du Parc van het mi nisterie voor Economische Zaken, en de heeren Verboomen en Kelner, van de ministeries van Buitenlandsche Za5 ken en Landbouw. I Aan de N. V. Nederl. Draeger Maat schappij „Nedra” vergunning verleend tot het uitbreiden van de door electro- motoren gedreven inrichting voor het ver vaardigen en herstellen van gasbescher- mingstoestellen, reddingstoestellen, inha- latietoestellen en aanverwante artikelen in het perceel Boy les tra at nos. 7 en 9. Twee arbeiders hebben vanochtend vroeg in een sloot, welke loopt langs den afrit van den Rijksweg den Haag-Rotterdam, onder de gemeente Delft, een afschuwe lijke vondst gedaan. Men zag het lichaam van een vrouw liggen van naar schat ting 25 a 30 jaar oud, die bij onderzoek dood bleek te zijn. Het stoffelijk overschot stak gedeeltelijk boven water uit; het achterhoofd vertoonde zware verwondingen, welke vermoedelijk met een of ander scherp voorwerp zijn toegebracht. Vast is dan ook komen te staan, dat de jonge vrouw, wier identiteit nog onbekend is, op gewelddadige wijze om het leven is gebracht. In samenwerking met de Delftsche politie heeft het parket uit de residentie een nauwgezet onderzoek ingesteld, doch tot nu ontbreekt elk spoor. Wel neemt men aan, dat de vrouw reeds was overleden, toen zij in de sloot is gelegd, zoodat het feitelijke misdrijf elders is gepleegd. B. en W. hebben aan de N. V Was- scherij Boek van 1868 vergunning ver leend tbt het uir breiden van de door een stoommachine en door electro motoren ge dreven wasch- en strijkinriohting in de perceelen Haigweg (L.) nos. 103, 105 en 107. VERORDENING «NZAKE AFSLUI TING VAN HEI NOORDZEESTRAND EN DE OMGEVING DAARVAN. Agent bracht haar op het droge, maar het was te laat Een vijfjarig meisje, G. van P., wo nende aan het Mecklenburgplein in Loosduinen, was gistermiddag met vier andere kinderen aan het spelen aan den kant van de vaart nabij de coöperatieve groentenveiling aan den Houtweg te Loosduinen. Zij viel in het water en werd door een agent op het droge ge bracht. Twee uur lang heeft men ge tracht haar levensgeesten op te wekken door het toepassen van kunstmatige ademhaling en het toedienen van zuur stof. Alle pogingen waren echter te vergeefs. Beiden zagen in deze sloot iets lig gen, dat de gedaante had van een men- schelijk lichaam. Het militair gezag heeft aan het Ge meentebestuur het verlangen kenbaar gemaakt, dat met het oog op de voor koming van mijnengevaar, de bestrij ding van de strandjutterij en het te gengaan van spionnage een regeling wordt getroffen mjt betrekking tot de afsluiting van het Noordzeestrand ge durende bepaalde tijden. Het genoemde gezag is van meening, dat in verband met bijzondere plaatse lijke omstandighed^.. de raden der aan dc Noordzee gelegen gemeenten deze aangelegenheid het best zelf kunnen regelen. Ter wille van de nochtans wensche- lijke overeenstemming tusschen de vast te stellen verordeningen is met de mi litaire autoriteiten nader c zerleg ge pleegd. Het resultaat hiervan is neer gelegd in een ontwerp, dat B. en W. den Gemeenteraad ter vaststelling voorleggen. Ten einde de verordening zoo spoe dig mogelijk effect te doen sorteeren, is het gewenscht deze onmiddellijk te doen afkondigen. Onder „Noordzeestrand” wordt deze verordening verstaan het in gemeente ’s-Gravenhage langs Noordzee gelegen strand, gerekend van den voet der meest zeewaarts ge legen duinenrij tot de laagwaterlijn, en, voorzoover de duinenrij ontbreekt, de langs de Noordzee gelegen strook grond, begrensd door de laagwaterlijn en de denkbeeldige lijn, welke den voet der meest zeewaarts gelegen aangren zende duinenrijen verbindt, met uitzon dering van de bestrate gedeelte en met inbegrip van de strand- en havenhoof den. Het is verboden te betreden of te verblijven op hex Noordzeestrand, lede ren dag gedurende den tijd tusschen een half uur voor zonsondergang en een uur na zonsopgang, behoudens het hierna bepaalde; voorts het strandge- deelte, gelegen tusschen de strandpa- len 99 en 101; en het strandgedeelte zich uitstrekkende over 500 m. ten Noorden en 500 m. ten Zuiden van strandpaal 106, een en ander, in het tijdvak van 1 Mei tot en met 15 Sep tember, op dagen, wanneer en voorzoo ver op die gedeelten krachtens vergun ning vuurwerk wordt afgestoken, ge durende den tijd tusschen 23 uur en een uur na zonsopgang; op alle an dere dagen gedurende den tijd tus schen 22 uur en een uur na zonsop gang, voorzoover de commandant van de Groep ’s-Gravenhage, Westfront- Vesting-Holland niet voor een bijzonder geval, inplaats van 22 uur, een later tijdstip bepaalt. Deze mildere regeling heeft betrek king op het z.g. badstrand, loopende ongeveer halverwege den vuurtoren en hotel „Zeerust” tot aan het Noordelijk einde van den Strandweg en op een gedeelte van het strand te Kijkduin. Het genoemde tijdvak stemt overeen met hetgeen in de Winkelsluitingsver- ordening omtrent de winkels aan het strand is bepaald. Onverminderd hetgeen overigens bij wet of verordening is bepaald omtrent den toegang tot de hierna te noemen terreinen en plaatsen, is het voorts verboden te betreden of te verblijven op de in hiervoor omschreven gedeel ten van het Noordzeestrand, buiten de aldaar genoemde tijden; een strook grond langs de kust ter breedte van 50 J meter, gerekend van de laagwater lijn; het wandelhoofd „Koningin Wil helmina”, een en ander op de dagen en gedurende de uren, door den com mandant van de Groep ’s-Gravenhage, Westfront-Vesting-Holland, bepaald. De laatst bedoelde verboden worden telkenmale aan het publiek bekend ge maakt door aanplakking op de, naar het oordeel van den commandant van de Groep ’s-Gravenhage, Westfront- Vesting-Holland, daarvoor in aanmer king komende openbare aanplakplaat- seu in deze gemeente en/of bij de zijns inziens daarvoor in aanmerk’ng ko mende openbare aanplakplaatsen in deze gemeente en/of bij de zijns in ziens daarvoor in aanmerking komen de toegangswegen tot de desbetreffen de terreinen en plaatsen. Wanneer deze bekendmaking is ge schied, is langs alle toegangswegen de toegang tot die terreinen en plaatsen verboden. Snellere behandeling van Neder- landsche schepen. De Regeeringspersdienst meldt: Zooals bekend, vertrok d.d. 11 April een delegatie naar Parijs tot het voeren van besprekingen met de Fransche Regeering over de toepas sing van het contrabande regime, voor welk zelfde doel met de Britsche Regeering besprekingen zijn gevoerd, welke op 21 Maart j.l. hebben geleid tot de parafeering van een overeen komst met Engeland. Ook de te Parijs gevoerde onder- handelingen hebben thans geleid tot overeenstemming over een regeling, welke 3 dezer daar ter stede is geparafeerd door de voorzitters der delegaties, van Nederlandsche zijde door den heer A. Th. Lamping, direc teur van de handelsaccoorden, van fransche zijde door den heer H. Alphand, directeur des accords com- merciaux. Na de mededeelingen, welke over het arrangement met Engeland aan de pers zijn gegeven, kan thans wor den volstaan met de mededeeling, dat na de onderteekening van beide arrangementen dezelfde behandeling mag worden verwacht door de Brit sche en de Fransche contrabande- controle inzake den aanvoer naar Nederland van overzee, waardoor tevens een snelle behandeling van de Nederlandsche schepen bij het contra bande onderzoek zooveel mogelijk wordt bevorderd. De besprekingen te Parijs worden thans voortgezet over het bilaterale handelsverkeer tusschen Nederland en Frankrijk. Men houdt het er meer op. dat de vrouw elders om het leven is ge bracht, o.a. door het toebrengen van slagen met een of ander scherp voorwerp op het achterhoofd, waar na het lijk per auto naar den afrit is gebracht. Wanneer dit inderdaad is geschied, dan is het niet uitge sloten, dat het lichaam van de vrouw van den hoofdweg naar de slootkant is getransporteerd. De dader (of daders) moet dan een grooten afstand hebben afgelegd en eenige meters met zijn luguberen last zijn gedaal<J om de sloot te be reiken. Er zijn getuigen geweest, die gister avond tusschen half negen en half tien op den afrit een auto hebben zien staan, vermoedelijk een Ford van het oudere type. Deze auto zou naar den hoofdweg zijn gekeerd en in de richting Rotterdam zijn verdwenen. Niemand heeft echter in of bij dezen wagen menschen zien zitten of loopen en ook kon geen num mer, gezien de duisternis (er is ter plaatse vrijwel geen verlichting) wor den opgenomen. Uiteraard is niet te zeg gen of deze auto iets met het gebeurde uitstaande heeft gehad. Omstreeks half 12 arriveerde het Parket uit de residentie, t.w. de rech tercommissaris jhr. mr. P. G M. van Meeuwen, de substituut-officier van justitie, mr. B. H. Rouffaer en diens griffier. Er werden verschillende fo to’s genomen In wijden omtrek van de plaats waar het lichaam werd gevonden, werd de omgeving afgezocht, doch naar wij vernamen werd niets van belang ge vonden. Wel werden over vrij grooten afstand op den afrit bloedsporen aan getroffen. Het onderzoek van het Parket duur de ongeveer een halfiuur. Door dr J. P L. Hulst uit Leiden zal op het stoffelijk overschot sectie worden ver richt. Naar aanleiding van de bemodderde fietssporen deelde men ons mede, dat het niet uitgesloten is, dat deze afkom stig zijn van de rijwielen van de arbei ders Boekee en Dollekens, die per fiets op weg waren naar de Volkstuinen. Het misdrijf werd druk besproken door de bewoners van den Delfgauw- schenweg, wier huizen vlak bij de plaats, waar het stoffelijk overschot werd aangetroffen, zijn gelegen. aangegeven dagen en terreinen en plaatsen te betreden aldaar te verblijven. (Deze laatste bepaling geldt in eerste plaats voor personen, die verboden terrein of plaats anders dan in een besloten ruimte, dagelijk- sche werkzaamheden hebben, b.v. schelpenvisschers.) Onverminderd letgeen bepaald is bij art 184 van het Wetboek van Straf recht wordt overtreding van de ver boden artikelen dezer verordening ge straft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste f 300. Op de laatste rustplaats van ds. A. B. te Winkel, overleden hier ter stede op 11 November 1939 en op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen ter ruste gelegd, werd hedenmiddag een grafmo nument door een commissie onthuld. De graftombe, welke naar ontwerp en uitvoering door de Steenhouwerij firma G. Keuzenkamp werd gemaakt, is uit gevoerd in gepolijst zwart Zweedsch graniet met bronzen kruis. Van hun belangstelling gaven op het kerkhof blijk minister van Boeyen. ds. Hartwigsen te Harderwijk, res. kapitein Schreurer, H. W H van Andel te Rotter dam, predikant gereformeerde kerk P. Kolkert. oud-hoofd Jan van Nassauschool G. de Groot en C. v. Kleef, ouderlingen van de Hervormde Gemeente, de meisjes club van Dinsdagavond, J. Geyn diaken, ds. I. Voorsteegh. ds. D. A. v. d. Bosch, ds. P. J. Molenaar, Scholte diaken, A M. v. d. Ven en A. Henkemans ouderlingen, ds. H. van Andel te Soest, F. D. Slagers, hoofd Nicolaas Beetsschool, D. Lyberse uit Arnhem. A. A. Bronbacker, A. Kra nendonk en W P. Caliber, hoofden Her vormde scholen. M. A. Potter, penning meester van de tiende kerk, H. Hallema, oud-hoofd openbare lagere school, ds. L. Terlaak Poot, A. Folmer als vertegen woordiger der synodale commissie voor de diaconale armenzorg der Nederl. Herv. gemeente en zeer vele anderen. Allereerst heeft ds. v. d. Bosch den arbeid van wijlen ds. te Winkel her dacht. waarna de onthulling van het monument plaats vond. Hierna werd door minister van Boeijen het woord gevoerd, waarna tenslotte door ds. Hartwigsen uit Har derwijk een woord van dank namens de familie werd gesproken. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie. Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al- leen tusscheu 10 30 en 12 uur en mon- deling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een lichtbruin taschje, inh. rijwielbelas- tingmerk rozenkrans, eenig geld enz., een schuifpotlood, een wit wollen kinderkous je en sokje, een „Mara” zakhorloge, een schooltasch, inh. boeken en schriften t.n.v E A Pesch, een zwart zeildoeken fietstaseb inh brood een bl. wollen kin- dermuts. een wimpel, 2 toegangskaarten Gem. Ziekenhuis t n v. A P. v. d. Tholen Sorber. 2 ranselriemen, een bruin jongens jasje, 3 foto's tn.v. Takke, een bril in' étui, een autodeurkruk (no. 10), een rech ter kinderschoentje, een zwart lederen portefeuille inh. een rijksdistributiekaart en ontslagbewijs, een taschje. inh. pop- penkleeren en spiegeltje, een bruin led. actetasch, inh. sjaal, een snoeischaar enz., een tinnen nouder van lucifersdoosje, een nikkelen damespolshorloge met dito arm band, een rozenkrans in zwart led. étui, een kinderbril met hoornen montuur, een lorgnet in étui, een groene puntmuts, 12 plaatjes bruin geperst papier, een Schotsch kinderjurkje met wit kraagje, een zwarte portefeuille, inh. eenige postzegels, 5-rit- tenkaart H.T.M. en 2 brieven, een doosje, inh. 2 fl medicijnen, een belastingkaart motorrijt. t.n.v D C. Quick, een bril met hoornen montuur, diverse sleutels, hand schoenen. rijwielbeiastingmerken en cein tuurs. Gevonden in taxi’s: een speldje, waar aan kruisje en Mariabeeld, een domino spel en haarkam. Bij de navolgende ingezetenen: een gevlamde vulpen, Dirk Hoogenraad- straat 43; een roode portemonnaie, inh. beenen ringetje en geld. Haring, Spot- vogellaan 29; een koperen schakelketting, Anna van Saxenstraat 10; een nagel schaartje, een zwarte damesparapluie met grijze streepen. een kindertaschje, een paar bruin wollen damessokjes, diverse handschoenen,Vroom en Dreesmann, Spui straat; eer Bordeaux-rood led. dameshand- schoen, Okkernootstraat 12; een herders hond met zwart dek en /grijsbruine poo- ten. van Bovene van Gent, Bilderdijklaan 72, Rijswijk, een teekenschetsboek. Prins Mauritslaan 15; een Dodge-wielöop, Ko ninginnegracht 147; een gouden armband je, Bankastraat 107a; een goudkleurige sierspeld met steen v Dijk, Loosduinsche- kade 423; een zwartgelakt Juncker” hee- renrijwiel, Nlhat. de la Reyweg 805; een uitlaat van een auto, Gerrese. Regen- tesselaan 125; een hond, v. d. Berg, Stor- tenbekerstraat 20II; een bril in étui, Vroegop v Ostadestraat 558; een bank biljet, v. Leen Nunspeetlaan 293; een kos teloos rijwielbelastingmerk aan touwtje Quist Uddelstraat 151; een postduif met ring, waartusseben briefje 3-79001 (blauwe post) Reyman, v. Goghstraat 133; een ongemerkt jongensrijwiel, Brou wer, Hobemastraat 243 II; een bos sleutels aan ring AM (238), de Haas. Teniersstraat 1; een ongemerkt damesrijwiel, Lorrij, Piet Heinstraat 86B; een bl kinderportemon- naie v. d. Veen Brueghelstraat 166; een zak met 4 brooden Segaan. Boerenstraat 39; een damestasch. inh portemonnaie en foto’s, Sjouke v Ostadestraat 375; een nikkelen damessporthorloge met rood led bandje Kooke, Jac. Catsstraat 65; een zil veren beursje, inh 0 38|, Dirk, Soestdijk- schekade 218; een rijwielvoetpomp. Hoo- gendoorn Hnoftskade 202; een taschje inh portemonnaie sleutels en foto’s, van Andel Westland^chestraat 39; 2 katten, Kliniek, Wesselsstraat 34; een portemon naie me’ ritssluiting inh. geld. v. Elk, Parkweg 12, Vo rburg; een nikkelen siga rettenkoker, Burg Hovylaan 67. Loosdui nen; een jongensrijwiel, merk „Traveller Cycle”. Haagweg 127, Loosduinen: een boek over natuurkunde t.n.v. R. Boots, Clauw, Alb Thijmplein 41; een zwarte knipbeurs met inhoud, Bos, Jan v. d Hei denstraat 188; een zwarte hond (Bouvier), v. Houts Morsestraat 3; een bruine acte tasch, inh broodtrommeltje Houdé Jan ten Brinkstraat 84; een bruine actetasch, inh kropsla, kaas, bloembollen en sinaas appelen. Becude, Hekkelaan 63; een lang harige zwarte keeshond, Thijssen, Buurt weg 119 Wassenaar; een verm gouden damesrina met blauw steentje Kersber gen Scnenkweg 346; een fox-terrier met penning 3921, Rijwielstalling. Fr. Valen- tijnstraai 177; een verm doublé schakel armband niet 13 langw. schakels, v. d. Meulen, C Houtmanstraat 68; 2 Yale sleu tels, Meleman, Corn. v. d Lijnstraat 165; een groote herdershond met bruine hals band, Burgers Am. v. Solmsstraat 115; een reistaschje, inh. scheerbenoodigd- heden, v Leeuwen, Weigeliaplein 96; een benzinedop met ingebouwd slot. Rond veld. Ant. Heinsiusstraat 43; 3 bandafne mers en autosleuteltje, Vermaas, Gort- molen 4; eer> kinderstep op luchtbanden, Kóhlman, Mient 413; een linker nappa br. handschoen, Jansen, v Merlenstraat 18; een grijs-witte poes, Hijlkema, Cypres- straat 59; een huissleutel, Eschou- zie'r, Mient 398; een bril met nikkelen montuur, Kroon, Fahrenheitstraat 519 (te bevragen aan het kantoor); een onge merkte vulpen, v. d. Brand, Paramaribo- straat 59, een groene vulpen in rood étui w. o. naam „Riek Michels”, Huibregtse. Ruychrocklaan 147; een rozenkrans met zwarte kralen, Hinfelaar. Kokosnootstraat 58; een zilveren armband met steen, Dits- huizen, Dr Kuiperstraat 4; een klein mo del rugzak, mn, led. kapje, een pr. led handschoenen en een pr. zwarte lage schoenen. Wessel, Tan v. Nassaustraat 3; een gouden damespolshorloge met dito bandje, Berkman, Zeesluisweg 5; een spoor met led. riem, den Duik. Dr. de Visser plein 102, een schoolrapport t.n.v. C. M. Hazenboom, Politietroepen, Doornstraat 170; een bruin zakkammetje in lichtbruin lederen étui. Houtman, Belvedèreweg 19; een vogeltje, wit met blauw staartje ’t Hooft Kapelweg 21; een heerenrijwiel, Overduin. Noordwijkstraat 51; 6 katten en 2 honden, Asyl, Nieuwe Haven 73; een zilveren broche. Wegman, Sumatrastraat 261 (voor 12 uur). Opgevangen honden: Voor inlichtingen. Nieuwe Haven 73. In de afgeloopen week kwamen van de treilvisscherij 5 motorloggers te Scheveningen aan de markt, welke te zamen 8000 besomden of gemiddeld 1600 per schip. De hoogste besom ming werd gemaakt door de Sch 130 J. den Duik met ruim 2500. De aanvoeren van versche visch waren gedurende deze week grooter dan de vorige week; de prijzen wa ren teruggeloopen, zoodat de besom mingen minder waren. De Sch 225 was in IJmuiden aan de markt met ruim 2100. De kustvisscherij was deze week vrij goed. De motorlogger Sch 42 be- somde 535 en 4 motorkotters 600. Deze week kwamen er veel schokkers aan de markt. 70 schokkers kwamen er aan de markt, welke tezamen 3835 besomden. Dit is de eerste week van dit jaar, dat door de schok- jjs een belangrijk bedrag werd be- somd. Signalement van de vrouw. De commissaris van politie te Delft verzoekt te worden bekend gemaakt met het lijk van de onbekende vrouw van het navolgende signalement Leeftijd 25 a 30 jaar, lang 1.72 m„ gezet postuur, rond bol gezicht, blauw grijze oogen, kleine breede neus, gaaf gebit, kleine mond met sterk naar boven gebogen lippen, donkerblond of bruin kort geknipt haar, mooi gevorm de nagels, die zeer kort waren afge knipt Gekleed m grijze blazerjas, kort model, met groote zwarte blokken, blauwe japon met witte garneering ter hoogte van de linker borst en heup, lichtblauwe kunstzijden onderjurk met belegsel. Rose camisole, rose bustehou der, rose corset met buikband, witte Tegenbezoek aan minister Bolkestein.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 25