SPORT HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 7 MET 1940. VIERDE BLAD, PAGINA 2. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE DE HANDICAP-COMPETITIE DE VARSITY LUXEMBURGSCH ELFTAL SAMENGESTELD NEDERLAND—BELGIE MILITAIR TIEN JAAR MEDISCHE SPORTKEURING R.K. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND DE WEDSTRIJDEN VAN DEN K.N.H.B. ADSPIRANTENMIDDAG VAN „LYCURGUS-ORANJE” DRIESTEDENWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM V.C.S.T.—TEXAS 2—2 CROMVLIET—C.V.S. 0—2 MAASSTRAAT—JAGERS 5—0 ARCHIPEL—ZWART BLAUW 6—1 B.T.C.—WASSENAAR 2—3 Wedstrijd-overzicht. ENKELE VERANDERINGEN AANGEBRACHT SCHEVENINGEN—TERLAAK 16—2 haagsche kantoor-voetbal- BOND. 2 DIVERSEN VOETBAL. De Voor den wedstrijd tegen Nederland. GYMNASTIEK. den met HOCKEY. C. enkele BILJARTEN. a. Voorstraat 44 te Poeldijk. Federatie vierde in de residentie haar tweede lustrum. ook en (Stade Dudelingen) ver- bu- - Den Haag op de tweede plaats De keurturnwedstrijd tusschen dames en heeren van de stedelijke turnkringen van den Haag, Amsterdam en Rotterdam trok in de Doelen te Rotterdam veel be langstelling. overwinning der bezoekers nog in gevaar, doch het laatste kwartier bleven de groen- witten de lakens uitdeelen. De beste man van het veld was ongetwijfeld de scheids rechter. Buitengewoon goed heeft de heer van Erk dezen wedstrijd in goede banen weten te leiden. Wassenaar bleef met deze bescheiden 32 overwinning de leiding behouden, al was de ploeg ditmaal geens zins in kampioensvorm. B.T.C heeft keu rig partij gegeven en was een prettige ver liezer. 21 geklopt. Hetgeen niet wegneemt, dat H.L.C. 2 als kampioen geëindigd is, ge volgd door V.C.L. 2. Te Werve 2 er. H.O.C. 5. T.O.G.O. 4 verraste nog eens door van Groen Geel 4 met 34 te ver liezen. hetgeen weinig verandering in de onderste regionen veroorzaakt heeft. Den Haag H: De Dordtsche reserves zijn hier met grooten voorsprong onbe twist kampioen geworden. Rijswijk 3 had tot voor kort de beste aanspraken op de tweede plaats, doch zag zich j.l. Zondag op de Ammonswel met 21 door H.D.M. 8 geklopt, terwijl Leonidas 4 als hekke- sluiter er zelfs in slaagde om met 52 van Groen Geel 4 te winnen. De eind stand is dus geworden: Dordrecht 2 met 22 pnt. uit 13 ontmoetingen, Rijswijk 3 mét 13 uit negen, H.H.Y.C. 6 met 13 uit 11, H.D.M. 7 met 12 uit 12, H.D.M. 8 met 12 uit 12, Groen Geel 4 met 7 uit 11, Leonidas 4 met 6 uit tien en Leonidas 3 met 5 pnt. uit 11 ontmoetingen. Zaterdagmiddag heeft het bestuur van de Federatie van Bureaux voor Medische Sportkeuring in Nederland gerecipieerd in hotel de Wittebrug, alhier, ter ge legenheid van het tienjarig bestaan. Vele leidende figuren uit de sport wereld hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om de sympathieke fede ratie te feliciteeren. Uit de woorden van de sprekers bleek duidelijk,welk een belangrijke en zeer gewaardeerde plaats de jubilaresse inneemt. MILITAIR TOURNOOI IN HET ZUIDERPARK. Op Woensdag 22 en Donderdag 23 dezer wordt o.l.v. den heer K. Jüngschlager, leider van de M.W.C., een groot tournooi georganisejd voor de alhier gelegerde mi litairen. De Belangenvereeniging Zuider- park heeft vooi dit doel de zes velden afgestaan. Er zal worden gespeeld in de zelfde indeeling als in de competitie t.w. A, B, C en D, terwijl de loting 15 Mei zal plaats hebben. Voorloopig heeft O. en O. voor iedere afdeeling als len en 2en prijs 11 draagmedailles geschonken. De animo tot deelneming is groot ADSPIRANTENCOMPETITIE VAN DEN H. V. B. In de eerste klasse A bleef AD.O. zijn kans op de eerste plaats behouden door te Delft van D.H.C. te binnen, hetgeen een zeer mooie prestatie genoemd mag wor den. Westerkwartier had geen moeite met B. M.T. en bleef met 60 meester van het terrein. Op Houtrust verloor H.B.S. zeer eervol van V.U.C. met 23. In 1B kreeg de kampioen Zwart Blauw op eigen veld klop met 12 van Spoor- wijk. hetwelk een keurige verrichting van de blauw-wit geblokten is. V.U.C. deelde in het Stadion met Cromvliet de punten (6—6). In IC won Kranenburg met 10—1 van Laakkwartier en C.V.S. stuurde Oranje Blauw met een 133 nederlaag retour. In ID won Laakkwartier met 9—0 van V.U.C. en mag de 43 victorie van Spoor wegen, op A.D:O. behaald, zeker niet on vermeld blijven. Quick sloeg met 92 Westerkwartier. In IE sloeg het sterke Quick met 41 C. W.P. en B.M.T. verloor met 24 van V.U.C. Mooie Haagsche prestaties aan den rekstok. Den Rotterdamschen heeren is het min der goed vergaan. Hun brugturnen was een stuk minder dan dat der beide an dere steden. Rekturnen scheen den Am sterdammers minder te liggen. Een en kele mislukking was bovendien oorzaak, dat den Haag hierop de meeste punten wist te boeken. En die mooie Haagsche prestaties aan den rekstok bleken bij de bepaling van den einduitslag van den heerenwedstrijd een belangrijke rol te spelen. Halverwege had Amsterdam nog de leiding met 266 pnt. tegen 263} pnt. voor den Haag, doch de eindstand werd eerste prijs heeren den Haag met 426} pnt.; 2. Amsterdam met 424 pnt. en 3. Rot terdam met 374} pnt. De totale uitslag voor dames en heeren was 1. Amsterdam met 790} pnt.; 2. den Haag met 743} pnt. en 3. Rotterdam met 707} pnt. In een goed gespeelden wedstrijd deel den de partijen de punten, wat wel de verhouding weergaf. De bezoekers nam»n door J. Zwarts de leiding 01. De Texas aanvallen waren geweldig snel en doortas tend, zoodat de Zuiderparkers zich geheel moesten geven, om voorloopig meerdere doelpunten te voorkomen. 10 minuten voor de rust verhoogde de Texas-rechtsbuiten den voorsprong tot 02, waarna VCST een strafschop kreeg toegewezen, die werd be nut (1—2) Na de rust wogen de partijen gelijk tegen elkander op. totdat een kwar tier voor het einde, de Zuiderparkers ge lijk maakten (22) De resteerende tijd was vrijwel geheel voor de bezoekers, die nog eenige kansen kregen, doch deze niet wisten te benutten De eerste aanvallen waren voor Crom vliet, die echter geen succes opleverden. Na 5 minuten strafte J. de Roode een fout je in de Cromvliet-achterhoede af en bracht den stand op 0-1. Tot de rust bleef het een snel gespeelde wedstrijd, waarin beide voorhoeden geen kans kregen tegen de hechte achterhoeden. Rust 01. Na de hervatting wederom een snelle partij voet bal, doch nu was de thuisclub sterker. Het geluk was echter niet aan haar kant, daar diverse schoten rakelings over of naast gingen. Ook de CVS-aanvallen bleven zon der succes, totdat 10 minuten voor tijd J. de Roode zijn club definitief de overwin ning bezorgde, door den Cromvliet-doel- man vpor de tweede maal te passeeren. Ónder groote spanning kwam het einde. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „EXCELSIOR”. De gymnastiekvereeniging Excelsior te Loosduinen hield haar jaarlijksche onder linge gymnastiekwedstrijden in het oefen lokaal der Chr. school in de Julianastraat onder leiding van den heer P. van Dam. Deze wedstrijden mochten zich in een alleszins bevredigende belangstelling ver heugen en de jury, welke bestond uit de heeren van Wijk, Oldhof, Wiefering en Kuilaarts, had op die avonden geen ge makkelijke taak bij het toekennen der punten. De wedstrijden bestonden uit de navolgende onderdeden Meisjes Kleuters, 3 kamp (ladders, ringen, evenwichtslat- ten). jongens A. afdeeling 2, 3 kamp (brug, ringen, vrije oefening): Meisjes A en Jongens A, afdeeling 1, 4 kamp, (brug, ringen, vrije oefeningen, paardvoltige); Meisjes B en C, 4 kamp, (brug, ringen, vrije oefeningen, paardspringen). Dames, 5 kamp, (brug, ringen, vrije oefeningen, paardspringen, paardvoltige). Jongens B, 5 kamp, (brug, ringen, vrije oefeningen, laagrek.e bokspringen). De uitslagen zijn Meisjes kleuters, af deeling 11. G. Hulsbos, 22 p.; 2. N. Derks, 21} p.; 3. L. v. Etten, 21 p. Afdeeling 2: 1. N. Koppennok, 19} p.; 2. M. v. Beyeren, 19} p.; 3. N. Fröling, 19} p. Meisjes A: 1. C. Vreugdenhil, 29} p.; 2. W. Anders, 29 p.; 3. A. Witberg, 28} p. Afdeeling 2: 1. T. Vermeer, 27} p.; W. Anders, 27 p.; 3. F. Los, 27 p. Meisjes B: afdeeling 1: 1. J. Hoppenbrouwer. 28} p.; 2. A. Witberg, 28} p.; 3. D. v. d. Gaag, 28 p. Afdeeling 2: 1. J. Verschoor, 30} p.; 2. J. Moelker, 30} p.; 3. A. Lekkerkerk, 26} p. Meisjes C, afdeeling 1: 1. M. Postrria, 32 p.; 2. G. v. d. Dobbel steen, 31} p.: 3. J. v. Uffelen, 29} p. Afdee ling 2: 1. M. Witberg, 29} p.; L. v. Dijk, 29} p.; 3. M. Wynmalen, 28} p. Dames: afdeeling 1: 1. G. v. Spronsen, 41} p.; 2. G. v. Rossum 38 p.; 3. B. Dunant, 37} p. Af deeling 2: 1. M. Middendorp, 38} p.; 2. C. van der Meer, 35 p.; 3. S. Smit, 34 p. Af deeling 3: 1. M. Looye, 37 p.; A. v. d. Meer, 35} p.; 3. G. Meyer, 35 p. Jongens A: afdee ling 1: 1. J. ’t Wild, 29 p.; 2. J. Carriere, 27} p.; 3. J. v. d. Lugt, 27 p. Afdeeling 2: 1. D. Verbeek, 21} p.; 2. R. Papen, 21 p.; 3. K. Poldermans, 20 p. Jongens B, afdee ling 1: 1. B. Beekenkamp, 36} p.; 2. R. Slot boom, 35} p.; 3. W. Hulsbos, 35} p. Afdee ling 2: 1. D. Bodegraven, 35} p.; 2. Kardol, 34 p.; 3. H. Douma, 33} p. GOLF. Th. van Biezen voor het front der vereeni- ging den voorzitter tevens technisch lei der, den heer J. v. d. Schilde, die reeds 30 jaar leider is van „Oranje”, later „Ly- curgus-Oranje”, waarvan 25 jaar in be stuursfuncties, op hartelijke wijze gehul* digd als den onvermoeiden werker voor de vereeniging. Mevrouw v d. Schilde, die haar echtgenoot steeds in zijn werk heeft gesteund, werd hierbij betrokken. De toe- gesprokenen hadden resp. een fraaie mand fruit en dito bloemstuk in ontvangst te nemen. Kort heeft de heer v. d. Schilde gedankt en gaarne verwezen naar den voortdurenden steun, ondervonden van zijn medebestuurders. Na dit succesvöl gymnastisch optreden was het woord resp. aan den heer Bernard Barends, humorist-conférencier. het „Ly curgus Tooneel-ensemble” en mr. Paar- densky met zijn wonderpaard „Hans”. Eerstgenoemde wist met zijn grapjes, liedjes, parodieën en fluitsolo een feeste lijke stemming te kweeken en te onder houden. Het ensemble voerde een kort, aardig tooneelstukje „De schoolopziener komt” met natuurlijk élan op, waarvan de jeugd zichtbaar genoot. Twee adspirantjes, resp. in balmasqué-costuum en in rok, de den een aardig dansje en stalen daarmede het hart van het publiek. Ten slotte had mr. Paardensky met zijn wonderpaard (2 knapen in paardenhuid) razend succes, desgelijks piet (Bern. Barends), met zijn koe. Ook volgend jaar op het Amsterdam—» Rijnkanaal. De voorzitte» van den Ned. Studenten Roeibond, de heer J F. C Steyling, heeft verklaard dat het succes van de „Var sity” zoo groot is geweest, dat nu reeds vast staat, dat de studentenroeiwedstsij- den ook volgend jaar op het Amster dam—Rijnkanaal bij Jutphaas gehouden zullen worden COMPETITIE HAAGSCHEN BILJARTBOND. Thans is ook de tweede kampioen be kend. Het is O.N.A. te Poeldijk gelukt, na een spannenden eindstrijd, om den titel te behalen. Nu dient nog uitgemaakt te worden, wie der beide afdeelingskam- ZATERDAGMIDDAGCOMPETTHE VAN DEN H. V. B. In IA werd de belangrijke ontmoeting A.V.A. 1845Enkes ter elfder ure uitge steld. In afd. C verloor de Sportvereeniging 1935 met slechts 12 van W D S.; de ’s-Gravenzandsche Sportvereeniging zag Devjo met een 57 overwinning vertrek ken en C.W.P. sloeg thuis met 54 D.A.V. Afdeeling D: Dat Ec-So met 3—4 zou verliezen van den Provinciale!» Waterstaat zullen de gasten evenmin als de gastheeren verwacht hebben. In afdeeling F was Die Haghe 2, ondanks den tegenwind, voor de rust reeds sterker dan Duinoord 3 en leidde met 2—0. Daar na werd het 30, totdat Albregts aan de onderwijzers een tegengoal bezorgde. Daaraan voegde èn Die Haghe èn Duin oord nog een doelpunt aan de score toe, zoodat het einde kwam met een 42 zege voor de gasten. Enkes 2 bracht het goed af door met S.V. L. 2 gelijk te spelen (5—5) en Enkes 3 zag zich thuis geklopt door H. M.V. 2 met 1—6. De eerste 45 minuten gingen de partijen vrijwel tegen elkander op en speelden beide ploegen een snelle partij voetbal. De thuisclub nam door haar midvoor de lei ding (10), waarna de Jagers pech had den. toen een bal buiten bereik van den Maasstraat doelman tegen de lat kwam. Na dè rust overspeelde de thuisclub waarin de onderlinge verstandhouding prima was de Jagers geheel en ver hoogde haar middenvoor na 7 minuten den voorsprong tot 20. Het overwicht van de thuisclub bleef aanhouden en de linksbinnen scoorde na 20 minuten no. 3. Hierna was de Jagersaanvoerder J. Lariby zoo onfortuinlijk in eigen doel te trappen (4—0). Eenige Jagersaanvallen bleven zon der resultaat, terwijl tenslotte 7 minuten voor het einde Maasstraat door haar mid voor voor den eindstand op 50 bracht Voor: Everad (Niedercom), Kremer (Spora), Libar (Stade Dudelingen), Mengel (U.S. Dudelingen) en Kemp (Dudelingen). Als reserves zijn aangewezen: Lahure (Niedercorn), J. Witry (Stade Dudelin gen), Fonck (Beggen) en Feyder (Nie dercom). In het elftal, dat Zondag 31 Maart te gen de Oranjeploeg te Rotterdam is uit gekomen, zijn dus enkele veranderingen aangebracht Dumont, die rechtsmidden speelde, bezet thans de rechtsbackplaats, waar hij J. Witry vervangt. Geib (Spora) is in de middenlinie opgesteld Fischer is van de linkshalf- naar de rechtshalfplaats verhuisd. De mid-voor Feller is nu niet voor de ontmoeting gekozen. Libar zal zijn plaats innemen, terwijl Kremer (Spora) als rechtsbinnen zal uitkomen. Al direct na het begin is Archipel over alle linies de sterkere, en het duurt dan ook niet lang, of middenvoor Savenije weet te scoren: Het spel bij Zw. Blauw blijft maar steeds te kort, zoodat de Archi- pel-verdediging het niet al te moeilijk krijgt. Rechtsbinnen Weezenaar, weet na aardig solospel den stand tot 20 op te voeren. Zw.. Blauw doet enkele zeer goede uitvallen waarbij de Archippelkeeper han delend moet optreden, wat hem echter goed af gaat. Middenvoor en linksbinnen weten nog elk eenmaal te doelpunten, en zoo is de stand 40 voor de thuisclub. Een weifelend optreden in de rood-witte achterhoede, bezorgt Zw. Blauw het ver diende tegeripunt. Er wordt niet meer af getrapt, de rust is ingegaan. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld, de Archippel voorhoede komt een enkele maal gevaarlijk opzetten en middenvoor en r. binnen weten elk nog eenmaal te doelpun ten (61). Zw. Blauw gooit haar elftal eenigszins door elkaar, hetgeen ook al geen verbetering blijkt te zijn, en de resteerende speeltijd verstrijkt, zonder dat er nog gescoord wordt. Amsterdam was vertegenwoordigd door de turnsters T. Bonnet, L. Franke, A. Fieseler, I. Pieters, A. Marx en T. Los- kamp-Paesens leider G. Kleerekooper en de turners L. Groeneveld, J. Ca- ranca, C. Posno, F. E. de Vos, J. Coster en M. Werkendam leider W. Zwaaf. Den Haag zond de turnstersA. van Bukel, T. Gorissen, D. v. d. Mijl, A. v. Schaik, H. van Schaik en G. Lasschuit en de turners H. van Osch, J. v. d. Reyden, J. Reinen, J. Fanchcamps, P. van Dam en F. de Waal leider van beide groepen S. J. Klompe. Onder leiding van M. Langbroek turn den de Rotterdamsche turnsters M. Veth, R. v. d. Laat-v. Steenderen, J. Koster, A. Vrolijk, C. Bachers-Ochs en R. Bern- hard. De turners B. Mulder. J. Annotee, M. Robert, B. Markësteyn, M. Ridderhof en C. de Jong werkten onder leiding van M. J. Verhoekx. Allereerst bestreden de dames elkaar in de vrije oefening en op het paard, ter wijl de heeren aan een ander paard- toestel en aan de ringen elkanders krach ten maten. In de vrije oefeningen dames ging het voornamelijk tusschen Amster dam en Rotterdam, welken strijd Amster dam met zeer klein verschil won, omdat het prima werk van mej. Bernhard (Rot terdam) slechts door mej. Vrolijk goed werd gesteund. De heeren van de drie steden ontliepen elkaar aan het paard niet veel. De Amsterdamsche dames blonken over het algemeen uit boven de andere stedelijke ploegen. Het ringenturnen van de heeren bracht een flinke puntenzege aan den Haag, waar de Waal welverdiend niet minder dan 18} punt behaalde. Het ringenturnen van de dames gaf een aantal prima Amsterdamsche prestaties te aanschouwen, waarbij Rotterdam en den Haag belangrijk .achter bleven. Na drie nummers van den wedstrijd, welke voor de dames vrije oefeningen, paard, ringen, paardsprong en brug omvatte, had Amsterdam met 239} pnt. een stevigen voorsprong behaaldRotterdam telde 219} en den Haag 206 pnt. Ook voor de heeren werd de Amster damsche zege steeds duidelijker, toen de hoofdstedelingen zoowel voor de vrije oefeningen als het paardspringen de meeste punten boekten. Na vier onder- deelen van den wedstrijd, n.l. vrije oefe ningen, paard, ringen en paardsprong, toen de heeren nog aan brug en rek moesten werken, had Amsterdam, evenals bij de dames, met 266 punten de leiding, al gaven de Haagsche heeren met 263} pnt. goed partij. Rotterdam raakte met 244} pnt. ver achter. Na de pauze hadden enkele Amster damsche dames bij het paardspringen mislukkingen te boeken, doch haar beste krachten versaagden niet en zoo werd ook dit nummer nog een kleine overwin ning voor de hoofdstad. Het brugturnen hadden de hoofdstedelingen eveneens zeer goed onder de knie. Het wekte dan ook geen verwondering, dat de einduit slag voor de dames een mooie overwin ning voor Amsterdam werd (met 366} pnt.) De Rotterdamsche dames behaalden den tweeden prijs (met 332} pnt.), gevolgd door den Haag met 317} pnt. beide pioenen, Entre-Nous of O.N.A., het alge- meene kampioenschap in de wacht zal sleepen. Deze beide vereenigingen zullen op de navolgende data tegen elkaar uit komen t.w.: Woensdag 8 Mei Entre-Nous a—O.N.A. la; Vrijdag 10 Mei Entre-Nous b—O.N.A. 1b; Dinsdag 14 Mei O.N.A— Entre-Nous. Het clublokaal van Entre-Nous is geves tigd Kaapstraat 36 en dat van O.N A. Deze wedstrijd had in zooverre beteeke- nis, dat de bezoekers geen punten mochten verspelen en dit is hun dan ook gelukt, zij het met meer inspanning dan verwacht werd. Beide ploegen telden verschillende invallers; vooral Wassenaar was met een erg gehavend team verschenen Deson danks wisten de bezoekers voor rust een veiligen 03 voorsprong te nemen. Na rust verliet al spoedig de Wassenaar links half het veld en daarvan maakte de thuis club gebruik, om door haar rechtsbuiten tweemaal tegen te scoren. Even kwam de De overige klassen. Den Haag B: Sinds het begin van deze maand zijn er alweer heel "wat kam pioenschappen binnengehaald, en natuur lijk hebben de Haagsche reserve-ploegen zich daarbij niet onbetuigd gelaten. H.D.M. 2 en H.D.M. 3 konden voor het laatst nog eens volledig uitkomen en klopten hun tegenstanders, resp. de Kie viten en Leiden 2, kansloos met 4—0 en 6—2. Mede door de omstandigheid, dat H.H.Y.C. 2 daardoor langer over haar velden voor hockey de beschikking heeft, is H.D.M. 2 daardoor kampioen gewor den. waarmede de inderdaad sterkste ploeg op de eerste plaats geëindigd is. Ook H.O.C. 2 heeft nog een tweetal ont moetingen gespeeld, welke beide een draw tot resultaat hadden. Zoewel tegen H.D.M. 3 als tegen Maasstad in Rotter dam is het 22 geworden, zoodat deze Haagsche reserves op de vierde plaats eindigden. Den Haag C: Ook in deze afdeeling is het kampioenschap door een Haagsche reserveploeg gewonnen n.l. door H.O.C. 4, de veteranen-combinatie, welke ook dit seizoen, onder leiding van den oud-inter- national mr. Geyl zich onbetwist de sterkste getoond heeft. Wel had Te Werve een gelijke kans, doch deze ploeg miste tal van cracks en kwam in den beslissen den strijd aan de Roggewoning tegen H.O.C. 4 met slechts negen spelers uit. Langen tijd ging de strijd gelijk op, doch tenslotte verloor Te Werve met 2-4. H.D.M. 4 heeft het seizoen minder goed beëindigd. De ploeg bleek in de laatste ontmoetingen bij lange na niet volledig, en kreeg achtereenvolgens van Rijswijk 1 met 91 en Zondagmiddag op Groenen- daal met 51 van Groen Geel klop De eindvolgorde is dus bovenaan geworden: H.O.C. 4 met 21 pnt.. Te Werve met 15 pnt., H.D.M. 4 met 15 pnt. en Rijswijk met 14 pnt. Den Haag D: Hier zijn het de Ly- ceisten welke op overtuigende wijze het kampioenschap veroverden, boven Dor drecht en H.D.M. 5. Laatstgenoemde ploeg zag nog kans om de resteerende ontmoe ting thuis met 43 van Hudito te winnen, terwijl Rotterdam reeds eerder in Delft met 52 sterker gebleven was. Dat Rot terdam tenslotte toch voor een herstel heeft willen zorgen, bleek voorts uit de 42 overwinning van j.l. Zondag op H.O.C. 3. Rotterdam is daardoor nog bo ven Victoria 2 geëindigd. Den Haag E: Voor deze afdeeling vie len overwinningen te melden van H.D.M. 6 op Hudito 2, en een gelijk spel van H.H.Y.C. 4 met Leonidas 1 (3—3). Waar S.O.S. 2 en H.H.Y.C. 4 een dead heat stre den, is het duidelijk, dat het kampioen schap hier aan Leonidas 1, de eenige on geslagen ploeg, toekwam. H.H.Y.C. 4 en S.O.S. 2 zijn gelijk waardige runners up gebleken, terwijl H.D.M. 6 en de Kieviten 2 de vierde en vijfde plaats opeischten. Den Haag F: Hoewel Victoria 4 er theoretisch iets beter vóór stond, zijn de Rijswijksche reserves in deze afdeeling op de eerste plaats geëindigd. Rijswijk 2 behaalde 16 pnt. uit veertien ontmoetin gen en de Rotterdamsche reserves verkre gen er 13 uit tien. Dan volgt H.H.Y.C. 5 met 11 uit tien. Rijswijk 2 is tevens de eenige ploeg welke haar programma ge heel heeft beëindigd. Den Haag G: In deze afdeeling zijn het de beide Lyceisten-reserveploegen welke, dank zij een zéér krachtige eind- De dag van Zondag was er een vele verrassingen. In de Westelijke eerste klasse, eerste afdeeling, maakte De Meer een goede beurt en wist haar laatsten competitiewedstrijd in dit seizoen met een 21 overwinning op N.E.A. te eindigen. Het is maar goed, dat het degradatiespook geen opgeld doet; anders zag ’t er voor NEA niet rooskleurig uit. Wel staat H.M.S. mo menteel met 8 punten uit 13 wedstrijden onderaan, maar de Zi^ilenaren hebben een wedstrijd minder gespeeld en een gelijk spel brengt hen reeds boven N.E.A H.M.S. was op bezoek bij V.V.Z. in Zaandam en verloor slechts met de onevengoal, wat lang geen slechte presta tie was. aangezien de Zaandammers met 26 punten uit 15 wedstrijden kop loopen. Volendam, dat de laatste weken goed op dreef is, handhaafde zich op het nippertje tegen G.V.O. De eenige goal in dezen wed strijd werd door de Wijdbroeken gescoord, die hierdoor de tweede plaats achter V.V.Z. bezetten. Beide ploegen hebben nog drie wedstrijden te spelen, zoodat de Vo- lendammers nog steeds aan bod blijven. Fortitude deed, wat van haar verwacht werd, en verloor in eigen huis van E.M.M. V.V.Z. heeft in deze afdeeling met 26 punten uit 15 wedstrijden de leiding, gevolgd door Volendam met 23 punten eveneens uit 15 wedstrijden. Op de derde plaats staat Zwaluwen Vooruit met 20 punten uit 17 wedstrijden. In de tweede afdeeling werden slechts drie wedstrijden gespeeld. De kopclub Santpoort had een vrijen Zondag. Het Rotterdamsche Spartaan, dat voor de Haarlemmers steeds een bedreiging was, maakte een slechte beurt en verloor van het veel zwakkere T.Y.B.B. en nog wel in eigen huis met 60. De mobilisatie deed zich dezen Zondag wel erg sterk bij de thuisclub gelden. H.BC., dat ook nog een goede kans heeft om op de eerste plaats te komen, deed het veel beter. De Heemskinderen kregen bezoek van een danig gehandicapt Leonidas uit Rotterdam en stuurden de Maasstadbewoners met een 70 nederlaag huis toe H.B C. heeft hierdoor de tweede plaats op de ranglijst bereikt met 22 pun ten uit 15 wedstrijden. De koplooper Sant poort noteert 25 winstpunten uit 17 wed strijden en kan dus hoogstens tot 27 komen, terwijl H.BC. het nog tot 28 kan brengen. Tusschen Onze Gezellen en D.H.L. werden de punten in een 22 ge lijk spel gedeeld. In de tweede klasse A waren slechts twee wedstrijden vastgesteld, waarvan tenslotte de ontmoeting VitesseB.S.M. nog werd uitgesteld. D.E.M. behaalde een zwaar bevochten 10 zege op V.V.E. In twee B. werd een volledig program ma afgewerkt. De kampioene Blauw Zwart uit Wassenaar, besloot haar laatsten thuis wedstrijd met een 21 overwinning op een van haar zwaarste concurrenten, St. Lo- dewijk uit Rotterdam. Het Haagsche Graaf Willem trok weer zeer onvolledig en bovendien nog met 10 man naar V.V.L in Voorschoten. Met liefst een 81 nederlaag kwamen de groen-zwarten in de residentie terug. Ook het Haagsche Quick Steps maakte er niet veel van en verloor in Rotterdam van de hekkensluiter Aeolus met 42. Oliveo stelde zich, wat de onderste plaats betreft, veilig, door van Donk uit Gouda met 51 te winnen. De Haagsche derby V.V.P.Rava bracht den bezoekers een zwaar bevochten zege. Met 32 bleef Rava den rood-witten de baas. Een zeer geslaagd turnfeest. Zondagmiddag gaf de stedelijke gym nastiek- en sportvereeniging „Lycurgus- Oranje” een adspirantenmiddag in „Ex celsior” alhier. Deze demonstratie dien de, zooals de vereenigingsvoorzitter, de heer J. van der Schilde, in zijn openings woord zeide, ter vervanging van een groote uitvoering met alle leden, welke dezen winter zou worden gehouden, maar in ver band met de tijdsomstandigheden moest vervallen. Spr. verwelkomde in het bij zonder de heeren J. R. v. d. Laan en P. M Verbeek, resp. voorzitter van den ’s-Gravenhaagschen Turnkring en voorzit ter van de Technische Commissie van dien Kring. Wie veronderstelde, dat zonder toestel- turnen geen aantrekkelijke turndemonstra- tie zou zijn samen te stellen, was er vol komen naast. Grootere meisjes vingen de afwerking van het programma aan met vrije oefeningen, welke mooi-samengesteld waren en vief werden uitgevoerd. Klei nere meisjes deden hevig haar best met springriet-oefeningen en kregen natuurlijk het publiek op haar hand. Een aantal jon gens van nogal uiteenloopende leeftijden, liet de Bondsvrije-oefening 1940 zien en in aanmerking genomen, dat hun leider niet aanwezig was en de knapen dus ook niet steelsgewijze wenken konden opvan gen, brachten zij het er uitstekend af. Een in alle opzichten keurige vrije oefening boden een 24-tal meisjes, die daarmee groot succes oogstten. De Bonds vrije-oefe- ning 1940. samengesteld door den heer P. M Verbeek, werd door een flink aantal meisjes met entrain gedemonstreerd. Een •demonstratie van een 15-tal dames, die een knappe staafoefening onder de knie bleken te hebben, zette niet geringen luister aan dezen middag bij. Hierna heeft de heer Op Olympischen dag. De hoofdschotel van den Olympischen Dag. welke op 23 Juni in het Amster- damsch Stadion wordt gehouden de voet balwedstrijd, zal ditmaal een Neder landse!» en een Belgisch militair-team tegen elkaar in het veld brengen. Voor België beteekent dit, dat zij 9 spelers van de ploeg, die te Antwerpen en Amsterdam speelde, kan opstellen. Maar ook Nederland heeft voldoende spelers van klasse, die gemobiliseerd zijn, we denken b.v. aan Caldenhove, Drager, Choufoer, de Heer, de Vries. Vente e.a. Zeer geslaagde wedstrijddag. De handicap-competitie van het Neder- landsch Golf Comité werd voortgezet met een negental wedstrijden over het geheele land verspeeld. In Huis ter Heide won het team van „de Pan” vqor de derde maal, D.H.V.B. In Zuid A. wist de kampioen West- landia het niet verder te brengen dan een 55 gelijk spel tegen het Haagsche G.D.S. De ontmoeting L. en S.A.V.V. werd op het laatste nippertje uitgesteld. In Zuid B. zorgden de reserves van Excelsior voor een klinkende overwinning op Pioniers, dat met 72 werd geslagen. De Luxemburgsche ploeg, welke op Zondag te Luxemburg uitkomt tegen Nederland, is als volgt samengesteld: Doel: Jaeger (Stade Dudelingen). HAAGSCHE GOLFCLUB. De Monthly-Modal, welke Zondag alhier werd gespeeld, werd gewonnen door me- vrouw Henny-Kasteleyn (15 hand.) met een netto-score van 74. Aan den wedstrijd om den Graham-Wis- selbeker, een 18 holes handicap match- play, open voor heerenleden met een max. handicap van 14, werd door 14 spelers deelgenomen. De final vond Zondagmid dag plaats tusschen de heeren A. M. Gros kamp (6) en J. T. Patterson (8); deze spe lers hadden in de semi-final resp. een 1 up overwinning op A. N. de Lint (11) en een 4 en 3 overwinning op R. Buning (11) ge boekt. J. T. Patterson wist beslag te leggen op den wisselbeker met bijbehoorende re plica, door zijn tegenstander met 2 en 1 te verslaan. In 1924 was J. T. Patterson even eens bekerhouder. team van „de Pan” speelde echte»- alle keeren nog op eigen baan, ontegenzeggelijk in golf een groot voordeel. Te Wassenaar op „de Wildhoeve” won het jongste lid der golffamilie, de Wassenaarsche G.C., den eersten wedstrijd tegen de Hilver- sumsche G.C. De thuisclub had in haar team ook haar sterksten speler. R. F. Schill jr., opgesteld. Deze speelt echter scratch en het kan o.i. in een handicap- competitie nimmer de bedoeling zijn scratch-spelers te laten uitkomen. Welis waar zou de handicap elk verschil moeten nivelleeren, doch in de practijk vooral wanneer het een geroutineerd speler be treft komt dit nogal een anders uit. De uitslagen der wedstrijden luiden Wassenaarsche G.C.Hilv. G.C. 72 Foursomesdr. H. J. Kessler (6) en H. Timmer (6) winnen met 2 en 1 van H. J. Vermey (8) en J. Alberdingk Thym (9); mevr. L. Furnee-Onnen (14) en ir. H. M. A. van Berkel (15) winnen met 5 en 4 van B. van Vlijmen (9) en ir. C. Jeltes (12); mej. B. Gleichmann (30) en R. Schill (scr.) winnen met 8 en 7 va nir. J. de Bruyn Kops (12) en A. Fabius (13). Singles: Schill wint met 4 en 3 van Vermey; Kessler wint met 5 en 4 van v. Vlijmen; Timmer wint met 3 en 2 van Alberdingk Thym; mevr. Furnee vel. met 3 en 1 van Jeltes; v. Berkel .wint met 6 en 5 van de Bruyn Kops; mej. Gleichmann verl. met 7 en 5 van Fabius. Totaaluislag 72 voor „de Wilhoeve”. Haagsche G.C.Domburgsche G.C. 44: Foursomes ir. O. Z. van Sandick (14) en mej. E. Mees (16) winnen met 1 up van mevr. Heyse-Boogaert (16) en jhr. H. L. Boogaert (16); Chr. Rueb (14) en mr. A. E. J. Nysingh (19) verl. met 3 en 2 van mr. J. H. C. Heyse (7) en K. Fabius (30); dr. D. G. W. va Voorthuyzen (22) en ir. E. M. van Berckel (24) winnen met 8 en 7 van mr. J. E. van Deinse en jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (24). Singles Rueb verl. met 6 en 5 van Heyse; v. Sandick all square met Boogaert; mej. Mees verl. met 1 down van mevr. Heyse; Nysingh wint met 6 en 5 van v. Deinse; v. Voorthuiyzen verl. met 5 en 4 van Schorer; v. Berckel wint met 4 en 3 van Fabius. Totaaluitslag: Achter: Dumont (Union Dudelingen) en N. Witry (Stade Dudelingen). Midden: Fischer (The National Schiff- lingen), Becker (U.S. Dudelingen) en Geib (Spora). Everad Libar (U.S. verdringen. Doch in de laatst gespeelde ontmoeting hebben H.O.C.’s veteranen - nog eens getoond en H.L.C. 2 op eigen veld met dpr Poel met maar 7 spelers en boekte eén reglementaire 50 nederlaag. S.S.C a was te sterK voor V.V.L.dat met 92 verloor. D.S.T. speelde gelijk tegen K.S.D., dat weer een elftal geformeerd heeft; 22 was de uitslag. Op Hemelvaartsdag won D.S.T. met 4—3 tegen V.V.L. In het op Hemelvaartsdag gehouden tournooi van de N.V.F. wisten de H.K. V.B.-érs beslag te leggen op den derden prijs, van Rotterdam werd met 20 ver loren, terwijl de verliezerswedstrijd met 6—2 gewonnen werd. HAAGSCHE VOETBALBOND. In afd. E. is van den H.V.B. nog ge speeld Rijswijk 2S.V.G.E.B. 09; en in afd. M: Terlaak 3—D.H.Z. 2—4. De eerste aanval is voor Scheveningen en direct heeft zij al succes, als de Ter- laakkeepp- een voorzet mis grijpt en C. Groos maar voor het intrappen heeft (10). Terlaak is hierdoor niet ontmoe digd en komt verwoed opzetten, maar keeper Rolfest toont zich een goede in valler. Dan is Scheveningen weer aan het woord en het is A. Pronk, die uit een voorzet van H. Sas den voorsprong ver groot (20). Eenmaal ontsnapt het Scheveningendoel aan een doorboring, als er van dichtbij nog overgeschoten wordt. Het spel verplaatst zich weer naar de andere helft en het is weer C. Groos, die no. 3 doet noteeren. Even later maakt H. Sas er van de buiten plaats met een hard schot 40 van. Na de thee zijn de eerste aanvallen voor Terlaak, maar spoedig is Scheve ningen weer aan bod en H. Sas weet, na mooi samenspel met A. Pronk, no. 5 in de touwen te jagen. De thuisclub is nu niet meer te houden en als J. van Harst langs de lijn snelt en eenige tegenstan ders passeert, besluit hij met een kei hard schot, dat doel treft (60). Na mooi samenspel weet C. Groos de hat trick te verrichten en de stand is 70. Dit wordt Terlaak toch te bar; alles wordt op den aanval gezet, om de eer te redden en zoowaar weet zy uit een penalty den achterstand te verkleinen (71). Uit een plotselinge doorbraak van Terlaak weet haar midvoor 72 te maken. Het laatste kwartier is weer ge heel voor Scheveningen. H. Sas maakt er 82 van en A van Harst scoort uit een corner met een keihard schot no. 9. Even voor tijd brengt P. de Roode eindstand op 102. Voor de competitie van bovengenoemde Bond leed Paré-Boys een onverwachte 10 nederlaag tegen H.G.A. b. Wel waren Gulikers en zijn mannen steeds ip de meer derheid, doch te kort en zelfzuchtig spel jpaakte, dat er geen doelpunt kwam, en kele minuten voor tijd scoorde H.G_A. b. In de B. afdeeling is volop spanning; verrassend is het goede spel der J.W.X.- A.V.V. combinatie, na een zwak begin wordt thans elke wedstrijd gewonnen. De fensie, dat zonder de Vaal was werd nu met 53 verslagen, wat hun kans op den eeretitel ernstig Verzwakt. D.S.T., dat bij de nederlaag van de mannen van van Baassen het meest gebaat is, won in een Prettigen wedstrijd met 50 van R.H.V vallig speelt, won en wel met 72 van Ook Blauw-Zwart, dat wel wat wissel vallig speelt, won en wel met 72 van H G A a. Voor de na-compe’titie versloeg V.V.O.G na een spannenden strijd B.Z.W. met 21. Vriendschappelijk won Loosdui- r—- 1 V- junioren. In de Bedrijfsafdeeling verscheen Daar was dan in de eerste plaats wet houder M. Vrijenhoek, die namens het gemeentebestuur zeide, dat B. en W. van meening zijn, dat zij in- hun taak, de be vordering van de sport, te kort zouden schieten, indien zij niet de groote ideëele en propagandistische waarde van de fede ratie zouden erkennen. Uw succes blijkt vooral uit den snellen groei; oorspronke lijk waren er acht bureaux, thans zijn er vijftig. Dr. J. H. O. Rey# zeide namens het Rijkscollege voor de Lichamelijke Op voeding, dat, wil de lichamelijke opvoe ding de plaats innemen, waarop zij recht heeft, zij de medewerking noodig heeft van zeer velen en in het bijzonder van de medici. Te betreuren is daarom ook, dat de belangstelling van de medici in het algemeen beneden de verwachting blijft. Spreker drong er bij de federatie op aan, die belangstelling zoowel in de breedte als in de diepte grooter te maken bij de medici. De heer Jac. F. Lamey zeide, dat de K.N.V.B. al een reeks van jaren door drongen is van het groote nut van de federatie en dat zij daarom steeds op den steun van den voetbalbond kan rekenen. Voorts boden hun gelukwenschen aan, namens den Haagschen Voetbalbond, mr. E. G. van Bisselick, die vergezeld was van den secretaris, den heer L. L. E. E. M. Moonen, namens de Kon. Ned. Athle- tiek Unie en den Nederlandschen Boks- bond, den heer E. G. van der Werff jr., mej. Joh. de Haas en de heer J. M. Me- bius namens het Nederlandsch genoot schap voor heilgymnastiek en massage, de heer Molenaar namens den Kon. Ned. Zwembond, de heer B. Swaab de Beer namens de Ned. Wielren Unie, gep. lui- tenant-kolonel D. J. Couvee namens het Ned. Olympisch Comité en den Hippi- schen sportbond, en verschillende tegenwoordigers van aangesloten reaux en enkele particulieren. Met enkele woorden dankte de voor zitter, prof. dr. J. G. Sleeswijk, de ver schillende sprekers. De bureaux te Bussum en Deventer, het Ned. Genootschap voor Heilgymnas tiek en Massage en de Haagsche Voet balbond hadden fraaie bloemstukken ge zonden. Ook waren er tal van schrifte lijke gelukwenschen gezonden. Feestmaaltijd. Des avonds werd in de Wittebrug een maaltijd gegeven. De voorzitter van de federatie, profes sor dr. J. G. Sleeswijk, verwelkomde bij den aanvang van den disch in het bijzon der den vertegenwoordiger van den mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, dr. Wesselings, chef van de afd. lager onderwijs van het departe ment, den vertegenwoordiger van het Haagsche gemeentebestuur, wethouder M. Vrijenhoek, den directeur-generaal van de volksgezondheid, dr. C. van den Berg, den directeur van den luchtvaart dienst, den heer H. Ch. E. van Ede van de Pais, den vertegenwoordiger van het rijkscollege voor de lichamelijke opvoe ding, dr. Reys, die de eigenlijke initia tiefnemer van de federatie is geweest, den vertegenwoordiger van den Kon. Ned. Voetbalbond, den heer Jac. F. La- mey, den vertegenwoordiger van het Ned. Olympisch Comité, den heer Cou- vée, eh den vertegenwoordiger van het .emu vou „ue ra», uc ucxuc xnacxx, genootschap voor heilgymnastiek en ditmaal van de Rotterdamsche ploeg. Het massage, den heer Mebius. jn „iio Prof. Sleeswijk gaf een beeld van den groei van de federatie, welke in 1930 uit zeven bureaux en thans uit vijftig bu reaux voor medische sportkeuring be staat. Aan het einde van den maaltijd heb ben verschillende sprekers hun geluk wenschen aangeboden. De heer Wesse lings getuigde van de belangstelling van het departement voor de sport uit het oogpunt van opvoedkunde en sprak den wensch uit, dat in de toekomst iedereen, die sport wil beoefenen, zich aan de keuring van de federatie zal onder werpen. Wethouder Vrijenhoek huldigde in het bijzonder professor Sleeswijk en den heer J. M. Hardeman, eerste secretaris van de federatie (die hedenavond van den voorzitter een stoffelijk aandenken aan dezen dag had ontvangen). Dr. van den Berg sprak over „Pené- tration pacifique” van de volksgezond heid in de sport. De heer Lamey voerde het woord na mens den K.N.V.B. en dr. Reys hield een pleidooi voor de lichamelijke opvoeding van de jeugd. Voor het Amsterdamsche bureau voor de sportkeuring sprak de heer van Pare ren en de heer van Ede van de Pais dankte de federatie voor de keuring van de zweefvliegers, die zij op verzoek van het departement van Waterstaat op zich heeft genomen. Tenslotte voerden nog het woord de heeren Mebius, namens het genootschap voor heilgymnastiek en massage, en Couvee, vertegenwoordigende het Neder landsch Olympisch Comité. ROEIEN. Voor de na-compëtitie versloeg “T- spurt, Te Werve 2 en H.O.C. 5’konden nen met 12—2 van de flinke V V.O.G.- vpor de laatste maal hun kracht van - -

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 14