HAAGSCHE COURANT 12 Mei Moederdag-bloemendag De bijeenkomst van het Lagerhuis Kt De brand te Assen Chamberlain toegejuicht DE REDE VAN CHAMBERLAIN STAD^IEÜWS TELEGRAMMEN BINNENLAND Dinsdag 7 Mei 1940. 11 BELGISCHE CONSULATEN WORDEN OVERSTROOMD MET AANVRAGEN OM VISA VIJFDE BLAD. OPLICHTING te WIELRIJDSTER ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING te De operaties in Noorwegen Men zal hun verzoeken echter snel mogelijk behandelen LOOPJONGEN STAL ƒ25 EN MAAKTE GOEDE SIER DE LOONEN IN HET BAKKERSBEDRIJF Hedennacht brak brand uit in de ambtswoning van den commissaris der Koningin in de provincie Drente, mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwyk. De ambtswoning is gelegen direct naast het Gou vernementsgebouw. Het door den brand verwoeste gebouw. Vrije verkoop van boonen, capucijners en grauwe erwten II. A. J. MULLER f Zij vallen dan weer onder het hamsterverbod KENNISGEVINGEN Gevonden voorwerpen. -li 1^... een ver- VERRASSING ZG& LANDGOED „CLINGENDAAL” MET PINKSTEREN GEOPEND. No. 17562 Geen audiëntie minister van Justitie. De gewone audiëntie van den mi nister van Justitie zal op Vrijdag a.s. niet plaats hebben. door door Zakenlieden kunnen onmiddel lijk een visum krijgen. Het landgoed „Clingendaal” zal, ge lijk ook voorgaande jaren geschiedde, gedurende de beide Pinksterdagen te gen betaling van entrée, door het pu bliek des middags te bezichtigen zijn. D e 16-5 arige jongen G. W. uit de Dibbetstraat kwam gisteren op de Oostduinlaan te vallen, terwijl hij bezig was op zijn rijwiel acrobatische toeren te vertoonen. Hij kneusde het linker- heupbeen en werd door den geneeskun digen dienst overgebracht naar het zie kenhuis aan den Zuidwal. alwaar hij ter verplegujg werd opgenomen, Minister-president Chamberlain zeide: „Toen ik Donderdag j.l. sprak, zeide ik, dat ik slechts een onvolledig verslag kon geven van de operaties. Ik was genood zaakt, mijzelf beperkingen op te leggen, teneinde te voorkomen, dat ik iets zou zeggen, waardoor onze troepen risico zouden loopen. Het was op dat oogen- blik bekend, dat onze troepen uit An- dalsnes waren teruggetrokken, doch we moesten de troepen uit Namsos nog te- Een luid gejuich steeg op toen Cham berlain opstond om het woord te nemen. Op dat oogenblik kwam ook minister De laatste bewoonster en eigenaresse, Churchill binnen en nam plaats naast den premier op de regeeringsbank. niet van dien aard is, om in de hou ding van de patroons te berusten: spreekt als haar meening, uit, dat aan de gevraagde loonsverhooging moet worden vastgehouden; doet een drin gend beroep op de bakkerij-arbeiders, paraat te zijn, en de organisaties te versterken. Door onoplettendheid is g i s- teravond omstreeks half 12, de 29-jarige motorbestuurder L. W., uit de Genestet- laan, in het opengebroken straatgedeelte tusschen de tramsporen onder het via duct aan den Rijswijkscheweg geraakt. De motor sloeg over den kop en de be stuurder bekwam verwondingen aan het gelaat. Door den geneeskundigen dienst werd hij naar den Centralen post vervoerd, vanwaar hij, na verbonden te zijn, huiswaarts kon gaan Door het breken van een as van een motorwagen van lijn 9, gister avond omstreeks half 12 op het Rijs- wijkscheplein, moest het tramverkeer gedurende eenigen tijd worden omge legd. Luit.-kolonel van Voorst Evekink verlaat Brussel De koning der Belgen heeft aan luite- nant-kolonel D. van Voorst Evekink, militair attaché bij de Nederlandsche legatie te Brussel, ter gelegenheid van diens vertrek audiëntie verleend. Rechterarm verbrijzeld Vanmiddag is op het Spui ter hoogte van perceel 187, de 22-jarige mej J. G. L. van de Schenkkade, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den 18-jarigen H. G. R. uit Zwijndregt. De rechterarm van de wieldrijdster werd verbrijzeld. Door den geneeskun digen dienst is zij overgebracht naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde. De oorzaak zou zijn onvoorzichtig rijden van mej, L. jkvr. van Brienen, die eenige maanden geleden overleed, ligt op het prachtige terrein begraven. Wij hebben indertijd uitvoerig over de buitenplaats geschreven, waar nu de rhododendrons bloeien langs de mooie waterpartijen en den unieken Ja- pansche tuin, met zijn goeddeels origi- neele sculpturen zich in het voorjaar op zijn schoonst toont. Actie tot verhoogiug Men meldt ons van werknemerszijde: xvadat in December door tusschen- konist van den tüjksbemiddelaar over eenstemming was bereikt tusschen patroons- en arbeidersorganisaties in net bakkersbedrijf over voortzetting van de Collectieve Arbeidsovereen komst voor- een tijdvak van 4 maan den, is tusschen de besturen geen re delijke oplossing erkregen. Gisteravond vergaderden de drie sa menwerkende organisaiies t.w. de Al- gemeene bond, de Roomsch-Kathoiieke bond en de Christelijke bond met h.in leden, teneinde tot een bepaalde u.t- spraak te komen. De vergaderingen waren zaai arak bezocht en na het verslag van de ge houden besprekingen, werd de onder staande motie met algemeene stemmen aangenomen. De ledenvergaderingen enz., kennis genomen hebbende van het rapport der conferentie, gehouden tusschen de besturen van de Haagsche bakkers patroonsorganisaties en de besturen van de Algemeene, Roomsch-Kathoiieke en Christelijke gezellenbonden; consta- teerende, dat er bij eerstgenoemde geen geneigdheid bestaat om op het voorstel van de arbeidersorganisaties van 5 loonsverhooging in te gaan; overwegen de, dat de tot dusver verkregen toe slag ontoereikend moet worden geacht om de gestegen kosten van het levens onderhoud ook maar ten halve te com- penseeren; van oordeel, dat de loon- posities van de bakkerij-arbeiders wier loonen met 20 en meer zijn gedaald, in vergelijking met den vandiversegroe- pen van arbeiders uit andere vakken, Aangezien de duizenden Nederlan ders, die de Pinksterdagen in België willen doorbrengen dan niet tijdig meer in het bezit van een visum zou den komen, heeft de consul te Rotter dam verzocht de aanvragen van hen. die met de Pinksteren naar België rei zen sneller te behandelen. Men heeft te Brussel verklaard hieraan te voldoen, zoodat de aanvragers binnen een dag of vier in het bézit van een visum kun nen zijn. Men deelde ons mede, dat van reizen naar België voor Zaterdag wel niet veel zal komen. ONAANGENAME VOOR DE DUIZENDEN PINKSTERREIZIGERS. Sinds een tiental dagen had een groentehandelaar in de Sumatrastraat een loopjongen in dienst. De 17-jarige knaap kwam op zijn rondgang ook aan een perceel aan het Nassauplein.. Hij meldde zich daarbij aan de tuindeur, welke o.a. ook toegang geeft tot de keuken. Bij een van die gelegenheden zag de .longen, dat er in de lade van de keu kentafel geld lag en de begeerte om dit te bezitten, werd in hem opgewekt. Op den Woensdag voor Hemelvaartsdag moest de jongen in een naastbij gelegen huis, groente gaan aflevercn. Zooge naamd vergiste hij zich in het nummer en belandde in de keuken, waar hij het geld had zien liggen. Een graai in de tafellade en een bankbiljet van 25 was hem. Juist toen de jongen weer op den terugweg was, kwam een der be woners de keuken in, doch koesterde, gezien de periodieke verschijning van het jongmensch, allerminst argwaan. Pas toen men het geld miste, ging men aan den loopjongen van den groente boer denken en de politie hield den knaap aan. De jongen bekende den dief stal en vertelde van de 25 op Hemel vaartsdag het Voorjaarsfeest in den Die rentuin bezocht te hebben Geen cent was er meer van over. Voor een gepleegden rijwieldiefstal was hij ai eens veroordeeld tot een maand tuchtschool met een proeftijd van 1 jaar. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. in een hotel hier ter stede is een on geveer 45-jarige man aangehouden, die in 1935 in Amsterdam van een hotel houder 500 had geleend en daarvoor een tweetal ongedekte chèques had ge geven. Al dien tijd heeft hij in het buitenland vertoefd. Hij is thans op transport gesteld naar de hoofdstad. Zakenlieden kunnen voor een reis naar België onmiddellijk een visum krijgen. Zij moeten dan echter stuk ken, zooals brieven van Belgische fir ma’s, kunnen overleggen, waaruit dui delijk blijkt, dat zij naar België moe ten reizen. Willen zij meer dan een reis ondernemen, dan moeten ook zij langs den gewonen weg een visum aanvragen. Hiermede zal eveneens een dag of acht gemoeid zijn. Eveneens is onmiddellijk te verkrij gen op de genoemde consulaten een doorreisvisum, mits de aanvrager in het bezit is van een paspoort en een vi sum voor het land, waar hij naar toe wenscht te gaan. Voor hen, die in Rotterdam een vi sum aanvragen deelen wij nog mede, dat het consulaat, dat gevestigd is van Oldenbarneveldstraat 58, geopend is van 912 en van 2.304.30 uur. Des Zaterdags alleen van 912 uur. De Belgische consulaten te Rotter dam, Amsterdam en Maastricht worden deze dagen overstroomd met honderden aanvragen om visa. Aangezien dit persoonlijk moet ge schieden, staan voor de consulaats- gebouwen den geheelen dag lange rijen menschen. die soms uren moeten wachten voor ze aan de beurt komen. De instelling van visa is ook voor het consulaats- personeel plotseling gekomen, daar zij van Brussel niet bijtijds mede- deeling hadden ontvangen, maar het in de dagbladen hebben ge lezen. In den ouderdom van 52 jaar is over leden de heer H. A. J. Muller, arts hier ter stede De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. te half twaalf op de Algemeene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Ook Belgen moeten een visum hebben voor een bezoek -aan Nederland. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat aangezien van 10 Mei a.s. af, Ne derlandsche onderdanen voor toelating in België weder een Belg’sch visum zullen behoeven, ook Belgische onder danen. die zich naar Nederland wen- schen te begeven, met ingang van ge noemden datum weder het bezit van een Nederlandsch visum moeten zijn om in Nederland te worden toegelaten. Staking bij de werkverschaffing Op aandringen van de Enschedesche in werkverschaffing te werk gestelde arbeiders, die Maandag een actie heb ben ingezet, zijn ongeveer zeshonderd Almelosche werkverschaffingsarbei- ders hedenmorgen niet aan het werk gegaan, omdat zij weigerden nog lan ger om half zes en zes uur des mor gens met bussen uit Almelo te vertrek ken. Zij eischten dat het tijdstip van vertrek op zeven uur bepaald wordt en dat zij des middags om vijf uur weer in Almelo kunnen zijn in plaats van ongeveer zeven uur of half acht. Tevens wordt een duurtetoeslag van 15 geëischt voor alle tewerkgestel- den in plaats van 5 aan hen, die vroeger loonen verdienden van 18 per week of meer, zooals momenteel geschiedt rugtrekken en ik moest bijzonder op passen, niets te zeggen over de opera ties, welke nog gevaarlijker waren dan het terugtrekken uit Andalsnes, zoowel wegens het aantal manschappen, dat verscheept moest worden, als wegens de mogelijkheid, dat de Duitscj^ers hun ge- heele beschikbare luchtmacht in zouden zetten. Vervolgens bracht de minister-presi dent hulde aan leger en vloot voor de wijze, waarop het ontruimen in zijn werk is gegaan, zonder dat verliezen werden geleden. Toen de Duitschers den volgenden ochtend merkten, dat de troepen waren teruggetrokken, zonden zij ongeveer 50 bommenwerpers aehter het convooi aan. Aangezien het convooi buiten de actieradius van de eigen jachtvliegtui gen lag en voor de verdediging slechts was aangewezen op het luchtdoelge schut van de schepen, kan men zich gelukkig prijzen, dat niet meer dan een Britsche en een Fransche torpedojager verloren zijn gegaan. Op het oogenblik zijn de manschap pen uit Andalsnes en Namsos terugge keerd en dc veldtocht in Zuid-Noorwe- gen is ten einde. Iedereen zal het er mede eens zijn, dat de troepen, welke aan dezen tocht hebben deelgenomen hun taak met groote dapperheid hebben vervuld. Zij hebben dit gedaan op een wijze, welke de groote traditie nog heeft versterkt. Spreker zeide verder, dat de Brit sche troepen tegen een sterker en beter uitgerusten vijand hebben ge streden. De minister-president ver klaarde geen overzicht van de mili taire operaties te willen geven, doch den toestand te willen schilderen en te antwoorden op critiek, welke is uit geoefend. Het bericht van het terug trekken der troepen uit het Zuiden van Noorwegen heeft een diepen in druk gemaakt. De berichten uit Stock holm, welke misschien door den vij and werden verspreid, hebben ver wachtingen gewekt, welke niet ge rechtvaardigd waren. De voorzitter van het huis verhief zich in verband met interrupties van zijn zetel en zeide, dat hij deze voort durende interrupties niet kon toelaten. De minister-president vervolgde daar na zijn rede en zeide, dat de regeering zorg moest dragen, den vijand geen in lichtingen te verstrekken. Het terug trekken van de troepen uit het Zuiden van Noorwegen is evenwel niet te ver gelijken met het terugtrekken uit Gal lipoli in den grooten oorlog. Er waren geen groote troepenmachten bij betrok ken, niet veel meer dan een divisie. De verliezen zijn dan ook niet groot en er werd niet veel materieel achter gelaten. De Duitsche verliezen aan oorlogsbodems, vliegtuigen, transport schepen en menschen, zijn grooter dan de Britsche. Engeland heeft evenwel een prestige-verlies geleden en aan het sprookje van de Duitsche onoverwinne lijkheid te land is voedsel gegeven, Van officieele zijde vernemen wij, dat na afloop van de thans loopende distributieperiode, welke op Donder dag 9 Mei a.s. eindigt, de distributie- regeling voor boonen, capucijners en grauwe erwten komt te vervallen. Met ingang van Vrijdag 10 Mei a.s. is de verkoop van deze artikelen aan het publiek vrij en behoeft derhalve bij aflevering door den winkelier geen bon van de Rijksdistributiekaart te worden ingeleverd. Er wordt nadruk- kelijk op gewezen, dat van genoemde datum af boonen, capucijners en grauwe erwten weder vallen onder het hamsterverbod, krachtens hetwelk z*ch van de daaronder vallende goederen binnen een week niet meer maS verschaffen, dan men gedurende Men heeft visa voor hen, die als toe rist België voor korteren of langeren tijd willen bereizen en ylsa voor hen. die om zakelijke redenen naar België gaan. Wie een toeristenvisum wil heb ben moet een paspoort en twee foto’s overleggen en twee formulieren invul len. Deze worden met de twee foto's naar de betrokken instanties in Brus sel gezonden, daar onderzocht en weer naar het consulaat tcruggestuurd. In dien alles in orde is bevonden, krijgt de aanvrager schriftelijk bericht, wan neer het visum af gehaald kan worden. Men deelde ons op het consulaat te Rotterdam mede, dat met een en an der als regel een dag of acht ge moeid is LONDEN, 7 Mei (Reuter). De at mosfeer in het Lagerhuis vóór de de batten betreffende den oorlog in Noor wegen was die van een grooten histo- rischen parlementairen dag. De leden waren reeds vroegtijdig aanwezig. On middellijk nadat de deuren waren ge opend was de tribune voor de ambas sadeurs en gezanten geheel gevuld. Buiten het gebouw werd Chamberlain door een groote menigte, gegroet, toen hij van Downingstreet zich naar het parlementsgebouw begaf. Sommige Lagerhuisleden waren in uniform. Onder de aanwez'gen was ook de Noorsche minister van buitenlandsche zaken Koht. In de diplomatenloge zaten de am bassadeurs van Be’gië. de Vereenigde Staten, Argentinië, Chili, Brazilië, Frankrijk, China, de sovjet-Unie, Egypte en Japan, alsmede de gezanten van Nederland Roemenië, Zweden. Noorwegen. Boelgarije en Letland. Kort na begin van het vragenuur trad minister-president Chamberlain binnen, toegejuicht van af de regee- ringsbanken. Voor de eigenlijke debatten begon nen, vroegen verscheidene leden inlich tingen omtrent de verschillende oor logsgebeurtenissen en de minister van oorlog Stanley antwoordde daarop, dat het bericht van den Duitschen inval in Denemarken den 9n April te half vier ’s nachts was medegedeeld aan den chef van den generalen staf. Op de vraag aangaande de uitrus ting van de Britsche troepen deelde de minister mede, dat sommige, maar niet alle manschappen waren uitgerust met kleeren tegen sneeuw en koude. een week normaal pleegt bruiken. De verkoop en aflevering grootgrossiers aan grossiers en grossiers aan detaillisten valt met in gang van Vrijdag a.s. evenals vóór den aanvang der distributie het geval was, onder de bepalingen der Land bouwcrisiswet. Dit brengt o.a. mede, dat het vervoer van grootgrossier naar grossier en van grossier naar detaillist, evenals thans reeds bij groene erwten en spliterwten het ge val is, gedekt behoort te zijn door van wege de Nederlandsche akkerbouw- centrale door de vereeniging Rotter- damsche korenbeurs ter beschikking van den handel te stellen vervoerbe- wijzen. Het ligt in de bedoeling, dat de akkerbouwcentrale alsnog een nader vast te stellen hoeveelheid boonen, capucijners en grauwe erwten ter be schikking van den handel zal stellen. Jaarverslag van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond over 1939. Aan het jaarverslag van den Christe lijken Boeren- en Tuindersbond over 1939 is ontleend, dat bij vergelijking met het voorgaande jaar blijkt, dat het aantal plaatselijke afdeelingen is toe genomen met 8, het aantal individueele leden met 609. Wat het intreden -an den oorlogstoe stand betreft, vermeldt het verslag: het hoofdmoment is in het kort aldus samen te vatten: van de crisis in de crisis. Want ook voor den 28en Augus tus was er opleving in de verschillende takken van bodemcultuur weinig sprake. De mobilisatie bracht geen verande ring ten goede. Wel heeft de minister van Economische Zaken voor agrari sche producten thans een redelijke be- looning toegezegd, doch het blijkt uiterst moeilijk zijn deze belofte in werkelijkheid om te zetten. Het moet echter zeer in het belang van het al gemeen worden geacht, indien aan deze met het oog op de voedselvoorziening belangrijke groep producenten, de ver dere intensiveering van het productie apparaat wordt mogelijk gemaakt. De algemeene vergadering wordt dit jaar op Donderdag 23 Mei in Utrecht gehouden. „Veendam” en „Drechtdijk” Rotterdam aangekomen. Gistermiddag is het s.s. „Veendam van de Holland-Amerika lijn, van New York te Rotterdam aangekomen. Gisteravond is ook het s.s. „Drecht- dijk”, van dezelfde maatschappij, van New Orleans eveneens te Rotterdam gearriveerd. De schepen hadden onge veer twintig passagiers aan boord. De lading bestaat uit stukgoed. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10 30 en 12 uur en monde ling tusschen 12 30 en 2 30 uur: een rood-wit-blauwe stropdas, een foto van wandelvereeniging, een zilveren Zeeuwsche oroche een stalen duimstok een oorbel, een paar damesregenpijpen, een hangslot een hoofddoek, een gele stofjas, een voetbal, een blauwe kinder- portemonnaie inh. 6 cent en brief jeJ Post, een heerenrijwiel merk „Gloria”, een groen gebreid zakje met ritssluiting inh. schrijfgereedschap, een rozenkrans, een bril met licht gekleurd hoornen montuur in étui, een defecte bruine actetasch, grijs kinderhoedje. een witte zak om een melkbus af te dekken, een pakje in kope ren schaaltjes, een groen kleedje, een bal met signaalhoorn, een krantenzak, een blauw damesjasje, een ongemerkt heeren rijwiel, twee nieuwe witte zakdoeken, een bril met hoornen montuur in étui, een Engelsch leerboek. 3 pakjes tabak en 10 sigaren in krant gewikkeld, een kinder- taschje, 2 gummiballen, een zakmes, een koperen schakelarmband, een passer, een beige gummi regenjas, een blauwe regen jas met portemonnaie inh. eenig geld, een bril met hoornen montuur, een bruine portemonnaie inh. zegels, diverse sleutels, handschoenen en ceintuurs. 'Bij de navolgende ingezetenen: een roode portemonnaie met ritssluiting inh. eenig geld, een groote oude bruine actetasch, Hulppostkantoor, Nassauplein; een kluwen gordijnkoord. Bol, Olijfstraat 38; een grijs kindertaschje inh een porte monnaie met eenig geld, Schoevers, As- sendelftstraat 30; een bl. duif met ring, Schipper. Marktweg 191; een drukkabel van fototoestel, Duk, SoestdijKschekade 218; een Lipssleutel, de Hoogh, Schalkbur- gerstraat 365; een Lipssleutel, Visser, Schalkburgerstraat 385; een verchroomd heerenpolshorloge en dito bandje, de Grood, Kritzingerstraat 140; een zilveren broche, Stringl, Heliotroopstraat 54; een kleine bruine hond, Retel, Vlasakkerstraat 137; een zw dophoed, Batelaan, Ruysdael- straat 70; een heerenrijwiel merk „Re- frecti”, Minderman, Hooftskade 47; een sleutel aan ring, de Koning, Melis Stoke- laan 84; een zw. vulpen, Grijskamp, Fis- herstraat 280; een bril met bruin hoornen montuur, de Zwart, Herman Costerstraat 176; een schooltasch inh. o.a. boeken t.n.v. Reitsma, de Vries Weesperstraat 120 <na 5 uur); een kosteloos rij wiel belastingmerk. Barakken, Zusterstraat; een ring met sleu tels, Achtienribben. Hoogezand 92; een alpacca kinderrezenkrans, Roza, Reitz- straat 116; een br. actetasch met sport- kleeding, Innemee, v. Zeggelenlaan 417; een grijs kindertaschje, v Drunen, Tram straat 3 (Loosduinen); een zwarte rozen krans een geel zijden rechter dameshand- schoen, Timmers, Haagweg 277 (Loosdui nen); een R.K. gebedenboekje. Beeken- kamp, Paulus Potterstraat 26 (Loosdui nen); een hondenpenning no. 13330-1940, Verschuur, Koopman v. Boekerenstraat 22; een zilveien armband met steentjes en haak- en oogsluiting, Aksen, Caan van Necklaan 159 b, Rijswijk; 6 katten. Ross- mölder, Calandplein 19; een wit beenen kammetje, de Grient, de Carpentierstraat 31: een groen gelakte kinderstep op lucht banden v. d Lu.ot. Hart-Nibbrigkade 108; een groene hondenhalsband met penning 12970, Kloek Breukelenschestraat 44; een br. damespertemonnaie met inhoud, Dill. Morelstraat 142, een hondenpenning no. 7413-’4O, Spierenburgh. Mient 379; een zw glacé heersnhandschoen, v. d. Burg, Prins Hendrikstraat 91; een bruin pinchertje (reu), Moonen, Goudenregenstraat 139; een beige smoushond met krulhaar, Blok. Sijzenlaan 37. een kosteloos rijwielbelas- tingmerk in étui, Jager, Rederijkersstraat 133; een rijwielslot, Starrenburg, Dr v. Welylaan 7; een Duitsch boek „Nacht over Rusland”, Wiebema, Begoniastraat 235; een zilveren schakelarmband, Fromberg, Vlierboomstraat 191; een donkerblauwe damestasch met hengseltje en verchr. slui ting. in deze tasch zit kleine portefeuille, waarin de naan mej. Lesgever Rotterdam Arnold Gr H< rLginnelaan 7; een ver chroomt damespolshorloge Poot, v. Ol- denbarneveltstraat 23. te Delft; een doublé kinderarmbandje. v. d. Beek. Balistraat 39; een donkerblauw met witte sjaal, Schro der, Wassenaarscheweg 109: een kettinkje met hangertje Vermeulen, Paets v. Troost- wijkstraat 143B; een bruin jongensjasje, waarin een zakdoek en vulpotlood, P. Pronk Burg. v. d. Werffstraat 47; een blauwe damescape, v. Koperen, Westduin- weg 19; een armbandje met donkertoode kralen en gouden sluiting. Tuit, Jurriaan Kokstraat 199, een klein hondje (wit met bruine vlekken), Lindgreen Laan van Poot 232; ee.. bruine kinderschoen Zoete, Fahrenheitstr„at 731; een hondje (zwart met bruin). Visser Kranenburgweg 85 (tel. 557074): een postduif gemerkt 73210 x 3, Korvink Rottumschestraat 40; een fluit in foudraal Zoetmulder, (militair), 6e Dep. Afd le’ Dep. Frederikskazerne; een ongemerk’ heerenrijwiel de Roode, Treilerwes 92. een kl zwarte hond (reu), v Lith Weissenbruchstraat 396; een wit katoenen kinderh< edje met wit lintje, Pronk, v Tuyllstraat 9; een bruine zeil doeken tasch met timmergereedschap, Dus- seldorp Oostenburgerdwarslaan 61 Voor burg, een rij wielbelastingmerk, PeKing. Duivelandschestraat 35 (na 6 30 uur); 4 hondei, 3 katten en een doode kat, Asyl Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwt Haven 73,

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17