12 Mei BAAGSCHE COURANT Moederdag-bloemendag Donderdag 9 Mei 1940. BUITENLAND STADSNIEUWS BINNENLAND manoeuvres De Amerikaansche vloot- bij Hawaii DE JUWEELENDIEFSTAL TE LAREN Duitsch legerbericht Koningin Elisabeth bij de mijnwerkers Fransche legerberichten De oorlog ter zee HEI kennisgevingen Hinderwet De heler te dezer stede gearresteerd *- VIJFDE BLAD. ENGELAND. BELGIE. I FRANKRIJK. y DUITSCHLAND. ITALIË. De treinenloop Zes Britsche marinetrawlers gezonken VEREENIGDE STATEN. TWEE OPENSLUITERS INGEREKEND TENTOONSTELLINGSSCHIP „KLEIN ARTIS” GESTOLEN WAAR VER BENEDEN DE WAARDE VERKOCHT Het bezoek van Koht aan Parijs 35 cf. per 5 stuks Zaterdag weer normale dienstrege ling op alle lijnen CREMATIE ir. G. J. BOSMAN Vierde Italiaansche slagschip van 35.000 ton binnenkort te water Verklaring van minister Huil De scheepvaart op de Nederlandsche binnenwateren welke GH11-40 De ondergang van de „Afridi”. heeft van De „Robert Ley” niet gezonken? men de i TRADE ■I Drijvend natuur- en praehistorisch museum Het Britsche ministerie van marine, deelt mede, dat zes marinetreilers verlo ren zijn gegaan bij de ontruiming van het gebied van Trondheim. No. 17564 de het der Voor den Maranatha-kring zal morgenavond in het gebouw van Speykstraat 153 spreken de heer P. v. de Woude evangelist te Rotterdam, over het onderwerp: „Jezus’ Hemel vaart, Jezus’ in Zijn Hoogepriesterlijk Ambt en Jezus’ Wederkomst”, van de Bekkers metaalwaren te Dordrecht kwamen zeer te van technische Het Duitsche opperbevel maakte he den bekend Aan het Westelijk front is de dag rustig verloopen. Zweden legt mijnen buiten Stockholm. Weer magnetische mijnen in de Noordzee. Slechts 43 man van de „Hunter” gered? O. viel Onder afval verborgen. Van het gestolene had hij een pakje gemaakt en op zolder, onder een hoop afval van een opslagplaats, waar hij werkte, verborgen. Hier is het inder daad vannacht door de politie gevon den. Gebleken is, dat de vrouw van W. met de zaak niets uitstaande heeft ge had. Zij is dan ook op vrije voeten ge steld. W. is ingesloten en zal voor den officier van Justitie worden geleid. sche gevangenschap geraakt Narvik gebracht. Later heeft echter over de grens laten gaan.. CREMATIE J. BIJKERK. Heden heeft in het crematorium op Westerveld te Velsen in allen eenvoud de crematie plaats gehad van het stof felijk overschot van den heer J. Bij kerk. oud-hoofd der openbare school aan de Beetsstraat 88 alhier, op 57-ja- rigen leeftijd overleden. Aanwezig waren de heeren E. J. Her-, soonlijkheid. Daarna heeft gesproken weyer en W. Kreger, directeur en adj.- directeur der Gemeentelijke School- en Kindertuinen, benevens eenige onderwijze ressen en een onderwijzer van de school aan de Beetsstraat. Er werd niet gesproken. De organist speelde Largo van Han del, Litaney van Schubert en bij het da len van de kist Ases Tod van Grieg. Namens de familie werd voor de be toonde belangstelling dank gezegd. Het van Engelsche zijde afkomstige bericht, dat het 27.288 ton metende Duit sche motorschip „Robert Ley” in het Skagerrak tot zinken is gebracht, wordt van welingelichte Duitsche zijde tegen gesproken, meldt het Duitsche nieuws bureau. De Noorsche minister van buitenland- sche zaken, Koht, en de Noorsche mi nister van defensie, kol. Ljunberg, heb ben zich gistermiddag, vergezeld van den Franschen ambassadeur Coulondre naar het departement van oorlog bege ven, waar zij besprekingen voerden met Daladier. politie aan de Dinsdagnamiddag en mededeelde, De trawlers „Warwickshire” en de „Cape Chelyuskin” werden beschadigd door aanvallen uit de lucht en zijn ge zonken. De trawlers „Jardine”, „Saint Goran”, „,Gaul” en „Aston Villa” war den door aanvallen uit de lucht zoo zwaar beschadigd, dat het niet wen- schelijk scheen te pogen hiermede de Noordzee over te steken. Zij werden derhalve door de eigen bemanning tot zinken gebracht. De hierbij geleden ver liezen aan manschappen zijn gering. KIRK NAAR DE VEREENIGDE STATEN Bij een persconferentie te Washing ton heeft minister Huil medegedeeld, dat Alexander Kirk, de zaakgelastigde te Berlijn, met verlof naar de Vereen. Staten komt. „Daarin is echter” aldus Huil, „niets ongewoons; Kirk hard gewerkt en rust noodig”. HET KABINET BIJEEN Onder voorzitterschap van minister president Reynaud is de kabinetsraad vanmorgen bijeengekomen. Tevoren had de premier op het Elysée een onder houd gehad met president Lebrun. Moeilijkheden over Deensche schepen. De Amerikaansche regeering stelt voortdurend pogingen in het werk om tot overeenstemming te geraken met Engeland over de Amerikaansche la dingen in Deensche schepen, welke door de Engelschen prijs zijn gemaakt of in neutrale havens opgehouden worden. Het gaat daarbij om 60 sche pen, in totaal 350.000 ton. MAISKY BIJ HALIFAX De sovjet-ambassadeur, Maisky, heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan lord Halifax. Het onderhoud had be trekking op de kwestie eener hervat ting van de Engelschsovjet-Russische handelsbetrekkingen. Naar verluidt heeft Halifax zekere opmerkingen naar voren gebracht betreffende de laatste sovjet-Russische mededeeling en ge vraagd om nadere inlichtingen over verschillende detailaangelegenheden. Ter voortzetting van haar bezoek aan „hen, die waken”, heeft koningin Elisabeth zich naar een steenkoolmijn begeven. Ondanks de door haar om geving gemaakte bezwaren daalde de koningin af in een schacht, waar zij belangstelling toonde voor de werk zaamheden. Toen zij weer naar de oppervlakte kwam, werd de koningin begroet door eindelooze ovaties der mijnwerkers. de heer P. Barendsen namens het be stuur van de Middelbaar Technische School te Dordrecht. Ruim dertig jaar geleden zeide spr. heeft hij met zijn vriend Augustein de idee geopperd om te Dordrecht een Middelbare Tech nische School op te richten. Samen met dezen vriend heeft hij toen de plannen uitgewerkt. Dat de school er gekomen is, is zeker te danken aan zijn vast houdend initiatief. Meermalen is hij bij den minister geweest en eindelijk is het gelukt de plannen te doen verwe zenlijken. Voor alles wat de overledene voor de school had gedaan bracht spr. hartelijk dank namens de directie. De organist speelde Ases Tod uit de Peer Gynt suite van Grieg en het Adagio en de Sonate Pathétique van Beethoven en bij het dalen van de kist „Es ist im Gottes Rat” van Mendels sohn. Een zoon heeft voor de belang stelling bedankt. Als U zich gaarne scheert met een zeer dun mesje, dan is er iets zeer bijzonders in den handel op dat gebied, n.l. het 'THIN* GILLETTE MESlé. Dit scheert schooner en zachter en gaat langer mee, dan andere dunne mesjes. De lage prijs 35 ct.is voor niemand een bezwaar. De dunne Gillette Mesjes, evenals alle andere GILLETTE artikelen, staan in kwaliteit weer aan de spits. Vraag nooit naar 'dunne mesjes’, maar naar dunne GILLETTE Mesjes. Ze zijn goudkleurig en zijn voorzien van het bekende handelsmerk. Vergissen is dus uitgesloten. Ze passen op elk scheerapparaat I Drie-en-veertig leden van de beman ning van den tot zinken gebrachten Britschen torpedojager „Hunter”, o.w. drie officieren, die zich, volgens „Da- gens Nyheter” op het oogenblik in Gun nars (Lapland) bevinden, schijnen de eenige geredden te zijn van de opva renden van dit vaartuig. Volgens ge noemd blad, waren zij eerst in Duit en naar men ze naar Zweden De Zweedsche admiraliteit heeft mij nen gelegd in den buitensten gordel van scheren, buiten Stockholm, binnen de Zweedsche territoriale wateren. Het leggen der mijnen, zoo werd ver klaard vormt een nieuwen maatregel tot behoud van de Zweedsche neutraliteit. Op heeterdaad betrapt Maandagavond zagen twee recher cheurs van den Centralen Opsporings dienst in de Wagenstraat een hun bekend type loopen. Het was de 66- jarige los werkman J.H., die als opensluiter een vrij lang strafregister heeft. Niet minder dan 16 vonnissen heeft hij achter den rug en in totaal heeft H. 14 jaar in de gevangenis doorgebracht. In verband met dit verleden kwam het den rechercheurs wenschelijk voor, hem te volgen. Op den hoek van den Stationsweg en de v.d.Duynstraat wachtte een kameraad op H., die een fiets bij zich had. Ook deze was de politie bekend. Het was de 55-jarige opperman H.W.v.d. D., die eveneens meerdere vonnissen in den loop der jaren heeft gekregen en in totaal 9 en een half jaar in de cel verblijf heeft gehouden. v.d.D. verdween snel in de straat; H. bleef op den uitkijk staan. De actieve rechercheurs hoorden op een gegeven oogenblik morrelen aan de deur van een der hofj eswoningen en vonden het toen tijd om in te grijpen. Eerst werd H. gepakt, die nog getracht had zich uit de voeten te maken, hetgeen hem echter niet gelukte. v.d.D. zette een snelle run door de tuintjes in en zag nog kans zich van enkele loopers te ontdoen, welke later zijn terugge vonden. Hij heeft zijn fiets niet meer kunnen bereiken en gevankelijk werd het gevaarlijke tweetal weggeleid. Met de arrestatie van deze beruchte opensluiters heeft men een goeden slag geslagen. De politie neemt aan, dat zij aan verschillende opensluitin- gen, den laatsten tijd gepleegd, schuldig zijn. Voor de Studievereeniging voor Psychical Research zal op Woens dagavond 15 Mei a.s. Herman Wolf uit Amsterdam in de Soefi-zaal. Bazar- straat 20, spreken over: Recent, merk waardig geval van literair medium- schap, door den spreker zelf onder zocht. Gisteravond omstreeks elf uur is in de Herman Costerstraat de 18-jarige telegrambesteller der P.T.T., genaamd H. J. van W. uit de Alberdingk Thijmstraat, met het door hem bestuurde motorrijwiel gevallen, doordat hij tegen een hond opreed. Hij kreeg een hersenschudding en werd door den geneeskundigen tfienst naar het ziekenhuis aan den Zuid wal ver voerd. De overlevenden van den Engelschen torpedojager „Afridi” en van het es- cortevaartuig „Bittern” zijn te Porths- mouth aangekomen. Het waren 450 man. Eenige matrozen verklaarden, dat de Duitschers minstens 500 bommen hadden laten vallen, alvorens de „Afri di” tot zinken werd gebracht. Het legerbericht van gisteravond luid de: De vijand poogde ten Oosten van de Nied een overval te doen, werd afgeslagen door het vuur van den aangevallen post en van de artillerie. Onmiddellijk kwam een reservegroep te hulp. Het legerbericht van hedenochtend vermeldde: In de streek ten Oosten van de Moezel werden verscheidene vijan delijke patrouilles door het vuur van onze infanterie en artillerie afgeslagen. De Belgische mailboot „Prinses Jose phine-Charlotte” van den dienst Oosten deDover heeft 4 dagen voor Duinker ken ten anker gelegen, zonder iemand te mogen ontschepen. Toen de boot Woensdag vertrok, loste een Fransche batterij drie waarschuwingsschoten, hetgeen een bevel tot stoppen betee- kende. Later vernamen de passagiers en de bemanning, dat Duitsche vliegers mag netische mijnen hadden uitgeworpen, vóór de reede en dat het dus gevaarlijk was de reis voort te zetten. De passagiers hebben het ontploffen van twee magnetische mijnen bijge woond. Een oud-strijder van 1914-18 verklaarde, dat hij, op verre na, nooit een dergelijke ontploffing had gehoord. Een waterzuil van een vijftigtal me ters hoog steeg op en zelfs modder werd in de lucht geslingerd. In verband met de Zondag j.l. te Laren (N.H.) gepleegde inbraak in de villa van den heer D. A. Blaauw, waar bij een partij juweelen ter waarde van duizenden guldens werd gestolen, zijn, zooals reeds gemeld, gearresteerd G. de J., recidivist en B. O., beiden uit Hil versum. Thans heeft men ook de hand kun nen leggen op den heler, deh 44-jarigen loswerkman M. W., wonende in de Rem- brandtstraat te dezer stede. Bij het onderzoek is gebleken, dat O. zich direct na de inbraak naar de resi dentie heeft begeven. Hij ging naar een ver familielid, dat in de Rembrandt- straat woont. O. had bij zich een, gesto len collier, dat een verkoopwaarde had van 24.000, bestaande uit 97 paarlen met brillanten slot, 6 amethist steenen, gouden manchetknoopen en een kleinen platina armband met 20 geboorde paarlen. De radio bracht hem op de hoogte. Zondagavond is hij weer teruggegaan naar Hilversum en tijdens het schaft uur, den volgenden dag O. is schil der van zijn vak hoorde hij door de radio het bericht van de inbraak, waar bij tevens verteld werd, dat het collier een waarde van 24.000 had. Hij ont stelde daarvan zóó, dat hij zich pa zijn werk onmiddellijk per taxi naar den Haag begaf, om het familielid op het hart te drukken, toch vooral het col lier niet van de hand te doen. Wanneer dat zou kunnen geschieden, zou hij later wel regelen. In Hilversum teruggekeerd, hoorde O. Dinsdagochtend, dat zijn kameraad de J. was gearresteerd Weer werd hij ongerust en liet per expresse-brief weten aan de familie in de Rembrandt- straat, het echtpaar W., toch vooral voorzichtig te zijn en vast te houden aan het alibi dat hij O. had opge geven, n.l. dat hij Zondagmiddag op bezoek bij het echtpaar was geweest. Toen men eenmaal de J. had duur de het niet lang of ook O. kon worden aangehouden. De Larensche legde hem het vuur zoo na schenen, dat door de mand waar de buit was geborgen. Des avonds nog arriveerde een rechercheur uit Laren hier ter stede en stelde zich in verbinding met den C.O.D. Verdacht van heling werd het echtpaar W. in zijn woning aan de Rembrandtstraat gearresteerd. Zoowel de man als de vrouw ontkenden en vertelden, dat O. Zondagmiddag op be zoek was geweest. De huiszoeking had geen resultaat. Tweemaal 24 uur is het echtpaar vrijwel onafgebroken door inspecteur Struijck, den brigadier v. d. Poel en den rechercheur J. Teu- nissen ondervraagd. Eindelijk legde W. gisteravond een bekentenis af en gaf aan, waar de sie raden waren geborgen. Ingaande Zaterdag a.s. wordt normale dienstregeling voor personenvervoer op alle lijnen Nederlandsche Spoorwegen hersteld. Alle treinen, opgenomen in de normale dienstregeling van 15 October 1939 zullen dus weer rijden. De electrische en dieseltreinen zul len weer op de oude samenstelling worden gebracht. Alleen de stoomtrei nen zullen de eerstvolgende dagen nog met een kleiner aantal rijtuigen loopen. Japan ontstemd. De Japansche pers is unaniem van meening, dat het besluit van de Ver- eenigde Staten de vloot voor onbepaal- den tijd in het midden van den Atlanti- schen Oceaan te houden, kennelijk op Japan gemunt is De Asahi Shimboen schrijft dat deze demonstratie werd verwacht en dientengevolge niet veel verrassing heeft verwekt. Reeds voor het besluit van de Vereenigde Staten aangekondigd werd, wezen sommige dat de betrekkingen tus- en de Vereenigde Staten bladen erop schen Japan opnieuw slechter waren geworden. De Kokumin Sjimboen zegt dat de Philippijnen het centrum zijn geworden Onder veel belangstelling heeft van middag in het crematorium op Wester veld te Velzen de crematie plaats ge had van ’t stoffelijk overschot van ir. G. J. Bosman oud-directeur van de N.V. Dordrechtsche staalwarenfabriek voor heen de wed. J. Bekker en Zn. presi- dent-commissaris van de scheepswerf en machinefabriek het Hondsbosch te Alkmaar, overleden alhier. Van de Westlandsche Stoomtrammaat- schappij, waarvan de overledene presi- dent-commissaris was waren aanwezig mr. H. J. A. Hartogh, directeur van de Bank Associatie te Amsterdam, jhr. mr. E. C. J. Doorn, alhier F. Rosingh, direc teur Van de Twentsche Bank te Amster dam, allen commissarissen en ir. jhr. J. Roëll, directeur. Verder waren aanwezig de heeren L. Hoogenboom. J. Beekers te Dordrecht, mr. W D. van der Werff te Heemstede, dr F. G. van Asperen te Haarlem. B Koch. ir. P. Barendsen, ad- junct-directeur der Electro-Motoren Fa briek te Dordrecht, A. M. Mijnlieff te Voorburg W. Hoos te Wassenaar, com missaris van de scheepswerf en machine fabriek het Hondsbosch te Alkmaar, mr. J, P. Bosman, directeur van de N.V. Alk maar Paket. ir. A H. Ingenhous van Dam, directeur van de Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken te IJmui- den, jhr M. de Jonge van Ellemeet uit Arnhem en anderen. Mr. H. A. Hartogh zeide, dat op hem de droeve taak rustte namens di rectie en commissarissen van de West landsche Stoomtrammaatschappij een laatsten groet te brengen aan den over ledene, die vele jaren, namelijk van 1912 af, lid en later voorzitter van het college van commissarissen is geweest. Een laatsten groet aan den man, die. met volle toewijding en zijn alom be kende bekwaamheid zich heeft gege ven aan deze taak. Zijn groote erva ring en zijn kennis als ingenieur en di recteur fabriek pas bij de oplossing zaken en ook bij sociale kwesties. Zijn adviezen werden altijd op hoogen prijs gesteld. In moeilijke en stormachtige tijden ging hij naast de directie op de brug staan. In en buiten de vergader zaal hebben wij hem leeren kermen en waardeeren. Hij was een man met een eigen oordeel en een goeden kijk op de dingen. Zoo menige samenkomst heeft de vriendschap doen verstevigen. In ons college zal hij zeer worden gemist. Spr., die den overledene ook kende als directeur van de Dordtsche Staalwa renfabriek zal de herinnering bewaren aan zijn vriendelijke en goede per- Binnenkort zal te Genua het vierde Italiaansche slagschip van 35.000 ton, de „Roma” te water worden gelaten. De „Roma”, het meest geperfection- neerde, machtigste Italiaansche slag schip is de. laatste van een groep van vier 35.000 ton metende Italiaansche li nieschepen. De twee eerste waren de „Littorio” en de „Vittorio Veneto” die kort geleden, in dienst zijn gesteld.’ De werkzaamheden ter voltooiing van de „Impero” die in November te water is gelaten, worden krachtig voortgezet. In een persconferentie te Washington verklaarde minister Huil, dat het blij ven van de vloot der Vereenigde Staten in de wateren van Hawaii niets uit staande heeft met de politiek van zijn departement. Hij zeide niets te hebben geweten van bedoelden stap aleer het de partement van marine hem er van in kennis had gesteld, dat admiraal Ri chardson het besluit had genomen, dat de vloot in de wateren van Hawaii eenige dagen langer zou blijven tot voortzetting van de jongste manoeu vres. Dit besluit zou volgens United Press naar in geloofwaardige kringen wordt verklaard, het gevolg zijn van „het fa len van de vloot in de wateren van Ha waii, de bestaande defensieproblemen uit te werken Er wordt verder gezegd dat de vloot aangevallen en door vlieg tuigen van den „invaller” theoretisch werd beschadigd. Een oude bekende is weer in de residentie verschenen. Het is het na tuur- en praehistorisch tentoonstel- lingsschip annex drijvend schoolmu seum „Klein Artis”, dat zeker niet al leen .voor schoolkinderen interessant is„ maar dat zoowel voor jong als oud een uiterst belangrijke collectie histo rische en natuur-historische voorwer pen aan boord heeft. Eenige jaren geleden maakte dit va rend museum hier ter stede een gewel digen opgang en wij wenschen het den „museum-kapitein” van harte toe, dat ook dezen keer zijn goed onderhouden verzameling en met liefde verzorgde dieren de belangstelling moge hebben die hun toekomt De leider van het schip is een ware natuurvriend, die met toewijding en kennis spreekt over de zeldzaamheden en curiosa, de dieren en voorwerpen in zijn rijke verzameling. „Klein Artis”, het varende museum, is voor kinderen een sprookje: daar zijn de prachtige, heldere aquaria en terraria, de kleur rijke vlinders, fantastische insecten, de levende krokodil, de pratende pape gaai, tsjilpende vogels en levendige eekhoorntjes, de grappige apen en de salamanders, electrische visch, die schokken geeft, „lichtende” neon-visch- jes enz. enz. Te veel om op te noemen. Over dat alles weet de Klein-Artis- directeur boeiend te vertellen en dat is alles te hooren en te zien op het tentoonstellingsschip op den hoek van de Hooftskade en de Boekhorststraat. En nog heel veel moois meer, dat wij niet eens hebben genoemd: olifantstan den, een walvischwervel, opgezette roofvogels Men moet het zelf maar J eens gaan zienl Van militaire zijde schrijft ons: Bij zijn algemeene bekendmaking no. 34, heeft de opperbevelhebber van land- en zeemacht voorschriften gege ven betreffende de scheepvaart op de Nederlandsche binnenwateren, welke naar gebleken is niet overal ge heel juist zijn verstaan. De nieuwe verordening stelt het va ren op onze binnenwateren afhankelijk van het bezit van een schriftelijke vergunning, door of vanwege den op perbevelhebber te verstrekken. Daar echter de hierop betrekking hebbende artikelen nog niet in werking zijn ge treden, blijft tot nader order de toe stand in zooverre ongewijzigd, dat vooralsnog geen vergunningen zijn vereischt. Eerst wanneer bij alge meene bekendmaking zoo wordt be paald, zal het nieuwe stelsel van kracht worden en zal men voor de scheepvaart op onze binnenwateren een schriftelijke vergunning behoeven. De algemeene bekendmaking no. 15, welke reeds eerder een schriftelijke vergunning voorschreef voor de vaart op het Julianakanaal, het Maas-Waal- kanaal en een gedeelte van de Maas, blijft van kracht, zoolang deze niet Wordt ingetrokken. B. en W. maken bekend dat zij aan Harrisons Exploitatie-Maacsciiappij N.V. vergunning hebben verleend tot het op richten van door electromotoren gedre ven inrichtingen ten dienste van een ca fetaria, restaurant en hotelbedrijf in het perceel Spuistraat 16/Achterom 45. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en mon deling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een damesrijwiel merk Warwick”, een kolenzak, een zilveren broche met groo- ten witten steen, een portefeuille met pa pieren en 2 rijbewijzen t.n.v. A. Nagte- gaal, een kinderschoentje, een bruine por- temonnaie inh rozenkrans een heeren- rijwiel No. 11220, een ongemerkt kinder- rijwiel, een foto, voorstellende een dame met sporthorloge op de borst een émaille drinkkan, een linker gymnastiekschoen, een defecte vleeschmolen, een bruin jon gensjasje, een witte damesregenjas met een rood regenkapje, een nestel van be- grafeniscostuum, een bril in étui, een oor bel met fantasie-parel. een grijs gelakt heerenrijwiel merk „Elegant”, een bruin led. portemonnaie inh. 50 cent, een blauw grijs gelakt heerenrijwiel, een blauwe gummi badschoen, een blauwe kindermuts, een damesrijwiel merk .England” frame no. 7619, een vergrootglas in montuur, een passer, een witte linker schoen, een poe derdoosje met Indianenkop, een pakje tijd schriften, hoofdzakelijk Duitsche, een grijs jongensjasje, een paarlmoeren armband,, een vastrechtkaart zweminrichting Mau- ritskade. een singel, waaraan 4 riemen, een snijtang. diverse handschoenen, sleutels, ceintuurs en belastingmerken. Bij de navolgende ingezetenen: een lichtblauwe rozenkrans, Duurkoop, Pieter v. d. Zandestraat 26; een vergulde schakelarmband, een Fransch modeblad, diverse handschoenen, Vroom en Drees- mann, Spuistraat; een beige imitatie led. damestaschje, Hanenburglaan 270; een paar witte hielsokjes, Resedastraat 33; een grijze damesrok, Neuteboom, Jacobastraat 212; een rijwielbelastingmerk in étui, Maatsch Hulpbetoon, Afd. Kas, Varken markt 4; een Lipssleutel No. 3224, Hart- gens, Vaillantlaan 558; een rijwielbelas tingmerk aan veiligheidsspeld, den Duik, de Heerstraat 368; 2 katten en een hond, Kliniek, Wesselsstraat 32; een rijwielbe lastingmerk, de Bruin, Ermelostraat 158; een bruine dameszomerhoed, Nederpelt, Ockenburghstraat 94 (Loosd); een zilve ren armbandje, v, d. Eijk, Prins Hendrik straat 67 (Loosd.); een paar bruine hee- renhandschoenen, Krul, Wilhelminastraat 118 (Loosd); een wit-bruine geit, v. d. Hut, Kijkduinschestraat 64 (Loosd.); een rijwielbelastingmerk, Samson, Kijkduin schestraat 14 (Loosd.); een zwart-bruine hond (teef). Sluiters, Goudriaankade 36; een blauwe gecastr. Angorakater, Rossmöl- der, Calandplein 19; een bruine portem. (sportmodel) inh. 0.75.) en een sleutel gem. T. 1843, Koppers, Gerard Keller- straat 83: een nikkelen wieldop van een Dodge, Niemands, v. Leeuwenhoekstraat 14; een verm. gouden medaillon, Glastra, Anna v. Buerenstraat 62; een bankbiljet, v. d Bosch Joar Maetsuyckerstraat 23; een blauwe postduif, ger. 257693, Kersber gen, Maagdepalmstraat 1; een zwarte ge vlamde vulpen Beets, Obrechtstraat 357; een groen gevlamde vulpen, Dill, Morel- straat 142; een roode kat met halsbandje, Evenaar Riouwstraat 56; een rijwielbe lastingmerk. Zijlstra, Mackaystraat 6; twee boeken, w.o. een atlas en een tabelboek Oudheusden, Symonszstraat 6; een ver chroomd damesarmbandhorloge met zwart bandje, Holslag, Fred. Hendriklaan 184; een jonge zwart-bruine Duitsche herder (reu), Rossmölder Prins Mauritsplein 70; een langharige wit-beige hond, v. Heu- kelom, Noordeinde 32, Leiden; 5 honden en 2 katten, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 17