BAAGSCHE COURANT o c Kodak. 35 KLilMBfKLD-FOTOi GROOT GENOEGEN! het BINNENLAND Donderdag 9 Mei 1940. Zenuwachtig DERDE BLAD. 1 De splitsing van departement van Economische Zaken 1» I k 'WJ 1 ■Bil o 1 f- Ir* Heffing van een winstbelasting Het oordeel der Eerste Kamer Stichting „Het gesproken boek” Vordering Persoonlijke Diensten Het spionnage-ontwerp Waarschuwing automobilisten aan Bescherming tegen luchtaanvallen Weerkundige Waarnemingen I ...aan de Kodak den goeden fotograaf! Aan den staf kent men KENNISGEVINGEN Hinderwet Minister mr. dr. A. A. beëedigd )e schildwachten langs onze kust van Rhijn De taakverdeeling der nieuwe departementen RECLAMES. fo van u. uur: legeling door den Opperbevelhebber Voor blinden. Alleen Cl O Binnenkort zal de Tweede Kamer kunnen beslissen over de vraag: doodstraf of gevangenisstraf in een der overzeesche gebieds- deelen. Samenwerking van overheidsbedrijven en installateurs. De buitenlandsche moeten naar Eelde. Nederlandsche verkeersvlieg tuigen naar Schiphol Giften van Koningin en Prinses Het bestuur van den centralen bond voor inwendige zending en Christelijk philantropische inrichtingen heeft be langrijke giften ontvangen van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana. No. 17564 spoorweg gebouwen, Barometerstand van hedenmiddag 12 uur I e* i Mijnhardt’s Zenuwtabletten maken U spoe dig weer weldadig kalm.Buisje 40 en 75 et. buitenlandsche journalisten te gast op Hr. Ms. „Sumatra” Een aantal buitenlandsche persver tegenwoordigers uit niet-belligerente staten is dezer dagen aan boord van Hr. Ms. kruiser „Sumatra” gast ge weest van de Koninkijke Marine. Tot het gezelschap behoorden Amerikanen, Italianen, een Belg, een Hongaar en andere hier te lande permanente of tij delijke vertegenwoordigers van buiten landsche persbureaux en bladen, die den wensch te kennen hadden gegeven aan boord van een Nederlandsch pa trouillevaartuig van nabij te aanschou wen, op welke wijze onze weermacht en in het bijzonder de Koninklijke Ma rine aan onze Noordzeekust waakt tegen eventueele schendingen der neu traliteit. Gedurende de ochtenduren werd de oorlogsbodem 'van onderen tot boven bezichtigd. Gedurende deze bezichti ging voer de „Sumatra” in Noordelijke richting, tijdens welke vaart eerst de ui. Nederlandsch-Indië terugkeerende torpedoboot jager Hr. Ms. „Van Galen” De Ned. Vereeniging van electrotech» nische werkgevers en de Nat. Bond van R.K. electrotechnische werkgevers „St. Antonius” hebben een adres gericht aan de ministers van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Waterstaat naar aanleiding van het onlangs verschenen rapport der commissie inzake samen werking van overheidsbedrijven en in stallateurs met betrekking tot den ver koop van electrische- en gasapparaten. Adressanten achten de in dit rapport ontwikkelde richtlijnen voor het instal- lateursbedrijf niet aanvaardbaar. Zij zien in dit rapport een sanctionee- ren van een toestand, welke door het particuliere bedrijf sinds jaar en dag onjuist wordt geacht. Het verleenen van sanctie aan dezen toestand zal tenge volge hebben een steeds verder terug dringen van den particulieren handel met alle gevolgen van dien, Verwachting tot den avond van 10 Mei: Wind: zwak tot matig, Noordelijk tot Oostelijk. helder tot halfbtwolkte lucht, droog weer; langs de Waddeneilanden en in Noord-Holland weinig verandering in temperatuur, in het overige gedeelte van het land vrij warm. verdedigingsvoorbereiding 1939, de Al- werd ontmoet en later op den ochtend een aantal patrouilleerende torpedo- booten, mijnenvegers, vliegtuigen enz. Na de lunch, welke de commandant zijn gasten aanbood, verzamelde het gezelschap zich op de brug om getuige te zijn van schietoefeningen. In de haven, vanwaar men *s mor gens was vertrokken, zijn de buiten landsche gasten ’s middags laat weer aan wal gebracht. Van den commandant der Vesting Holland De commandant van de vesting Hol land waarschuwt de autobestuurders om op de autosnelwegen de grootste voorzichtigheid te betrachten, zulks in verband met op die wegen genomen militaire maatregelen. De voorgestelde verbetering van de haven van Delfzijl. Blijkens het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp tot verbetering van de haven van Delfzijl (kosten 300.000) wezen ver scheidene leden erop, dat, terwijl ’tot voor kort de vaart van Delfzijl uit naar de Scandinavische landen en de Oost zee zonder al te groot risico mogelijk was, het oorlogsterrein zich in de laat ste weken in die richting zoozeer heeft uitgebreid, dat de scheepvaart op deze landen vrijwel stilstaat. Naar men meende, heeft zich dientengevolge reeds een niet geringe vermindering van het haven verkeer te Delfzijl doen gevoelen. Zijn nu, zoo vroegen deze leden, onder deze omstandigheden de voorgestelde voorzieningen nog wel onmiddellijk noodig? Weer andere leden deelden de opvat ting der Regeering, dat de drukte van het oogenblik, al is deze wellicht tijde lijk, moet kunnen worden opgevangen. Is het niet mogelijk, zoo vroegen zij, al thans ten deel met tijdelijke voorzienin gen te volstaan? Verscheidene andere leden achtten de voorgestelde verbeteringen van de ha ven noodzakelijk en urgent, ook onder de zoo juist weer veranderde omstan digheden. Gebruik nu ‘Pana- tomic-X, de uiterat kleurgevoelige, fijn korrelige Kodakfilm. 36opn. vanaf f.1.10 Menschen die er op uit zijn goed te fotografeeren, hebben de Kodak 35 - en verheugen zich bij elke gelegenheid over dit bezit. Deze voordeelige èn voor beeldige kleinbeeld-came- ra néémt met verbluffend gemak en verbluffend suc ces elk object, ook in kleuren! Voorzien van de nieuwste snufjes, toch reeds vanaf f. 27.50 Op instigatie van de Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van den ar beid voor onvolwaardige arbeidskrach ten (A.V.O.) is besloten tot het op richten van een stichting, welke zal overgaan tot de uitgifte van een „ge sproken boek”, zoodat blinden, die geen braille kunnen lezen of voor wie dit te bezwaarlijk is, en analphabeten door middel van gramofoonplaten ook kennis zouden kunnen nemen van de ontwikke- lings- en ontspanningslectuur. Deze stichting heeft de gramophoonplaten- fabriek „Holland-Debca-Distributie” in geschakeld. De „lezers” der boeken zul len beroepslezers zijn. Afdrukken wor den aan de afnemers, bibliotheken, ver- eenigingen en inrichtingen tegen den kostprijs beschikbaar gesteld. Prof. dr. J. van der Hoeve, hoogleeraar in de oogheelkunde aan de universiteit te Lei den, heeft het voorzitterschap van de stichting op zich genomen. Met het ver» vaardigen van de platen kan worden be gonnen, zoodra het benoodigde begin kapitaal van 30.000 bijeen is. Allen, die sympathiseeren met het doel kunnen een bijdrage storten op het postgironummer van den penningmees ter der stichting, Amsterdam no. 395596. Het secretariaat van de stichting is gevestigd Nic. Maesstraat 52, Amster- dam-Z., telefoon 55553. Is er met Moederdag iets beters te bedenken, dan een geschenk, dat den vertrouwden naam ,,4711’* draagt? Dat wordt altijd graag ontvangen en graag gebruikt! GESCHENKDOOZEN vanaf f 0.80 tot f 10.50. Postduivenvervoer per spoor tijdelijk gestaakt. De Nederlandsche spoorwegen deelen mede, dat in verband met den beperk ten treinenloop en de behoeften aan materieel het vervoer van postduiven deelnemende aan wedvluchten tot na der bericht niet per spoor kan plaats hebben, Barometer v.m. 12 u 767 13 en 18 gr Barometer stationnair. B en W. maken bekend, dat zij aan W. Schupper vergunning hebben verleend tot het oprichten van een darmenzouterij en -sorteerden] met door een electromotor gedreven werktuig, in het perceel Slacht huisplein no. 8/14. In de luchtdrukverdeeling komt geen noemenswaardige verandering. Een uitge breid gebied van hoogen luchtdruk schijnt zich van ver op den Oceaan, over de Britsche eilanden, Zuid-Scandinavië en de Randstaten tot diep in Rusland uit te strekken. Daar de as van dii gebied zich ten Noorden van ons land bevindt, zijn de winden in onze omgeving uit Ooste lijke richtingen. Ten Zuiden van dit machtige gebied van hoogen luchtdruk bevindt zich een gebied van betrekkelijk lagen luchtdruk. Zonsopgang: 10 Mei 4.13 u. Zonsondergang: 10 Mei 7.41 u. Lantarens aan: 10 Mei tot 3.44 u. ’s m.: 10 Me' tot 8.10 u. nam. Hoogwater te Scheveningen: 10 Mei *sm. 4.40 u., nam 5 u. Morgen geen schietoefeningen op het strand. Gisteren zijn 5 stoomtrawlers ter vis- scherij vertrokken. Daarbij was de Shamrock Um. 129, die pas twee da gen reis had en Zondag met schade weer binnenkwam. De directie van de Visscherij Mij. „De Daad” te IJmuiden heeft besloten een van de twee door haar aangekochte stoomtrawlers, de Ita IJm. 22, den naam te geven van Klaas Wijker IJm. 22 dat was de schipper van haar stoomtraw ler Protinus IJm. 85, die voor eenigen tijd door Duitsche vliegers in den grond werd geboord, en waarbij deze schipper en nog 3 andere leden der bemanning om het leven kwamen. Met ingang van 10 Mei zal het ge bruik door burgerluchtvaartuigen van de luchthaven Schiphol worden be perkt. Van dien datum af zullen op het vliegveld nog slechts Nederland sche verkeersvliegtuigen worden toe gelaten. Deze maatregel brengt dus geen wijziging in de bestaande ver bindingen der K. L. M. De luchthaven Eelde is aangewezen voor het gebruik door buitenlandsche luchtvaartmaatschappijen. De K. L. M. bestudeert, in hoeverre het mogelijk zal zijn een aansluitende verbinding tusschen Schiphol en Eelde tot stand te brengen. Aan het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot heffing van een winstbelas ting is het volgende ontleend: Eenige leden, die met dit ontwerp instemden, zagen daarin een bij uit stek welgekozen middel om bij te dra gen tot de voorziening in het tekort op de Rijksbegrooting 1940. Andere leden betuigden eveneens in stemming met dit wetsontwerp. Weder andere leden verklaarden in beginsel de voorkeur te geven aan een uitkeeringsbelasting boven een winst belasting, omdat de eerste minder dan de laatste aanleiding geeft tot aantasting van reserves, welke het bedrijfsleven voor de verzekering van zijn toekomst behoeft. Zij aanvaarden het stelsel van een winstbelasting dan ook voornamelijk, omdat de minister heeft verklaard, onder het systeem van een uitkeeringsbelasting niet te kunnen bestrijden de zich vooral bij de zoogenaamde besloten vennoot schappen voordoende onthoudingen aan de schatkist van opbrengsten, welke in beginsel belastbaar behoor den te zijn. Sommige leden verklaarden, het be ginsel, waarvan bij dit wetsontwerp is uitgegaan, niet juist te achten. Zij zouden de voorkeur hebben gegeven aan verhooging van het percentage van de dividend- en tantièmebelasting en het tegengaan van ontduiking van deze door een scherpere toepassing van de wet op de richtige heffing. Betreurd werd, dat, gelet op de be doeling, welke bij de indiening van dit wetsontwerp heeft voorgezeten en in het belang des Rijks, de wijze van heffing der belasting bij liquidatie, ontbinding of verplaatsing van licha men niet uitvoeriger was geregeld. Het bondsbestuur van den alg. Ned. bond van handels- en kantoorbedienden heeft besloten het Pinksterfeest voor de jeugdgroepen te Lunteren niet te laten doorgaan. Uitgegeven is Staatsblad 580, be kendmaking van den Opperbevelheb ber van Land- en Zeemacht, houden de wijziging van de wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen. Deze wetswijziging treedt in wer king met ingang van heden. Aan deze wetswijziging ontleenen we het volgen de: In elke gemeente is de burgemees ter belast met de uitvoering der maatregelen tegen luchtgevaar, voor zoover niet deze uitvoering bij of krachtens verordening of bij algemee- ne bekendmaking van het militair ge zag aan anderen kant wordt opgedra gen. Indien een burgemeester niet of niet behoorlijk voor de uitvoering zorg draagt, kan door of namens den mi nister van Binnenlandsche Zaken daarin worden voorzien. Het militair gezag kan bij verorde ning of bij algemeene bekendmaking het toezicht over de uitvoering van de maatregelen opdragen aan nader aangewezen autoriteiten of personen. De burgemeesters, alsmede het mi litair gezag, zijn bevoegd om in het belang van de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen schrif telijk te vorderen: Het verrichten van nader te om schrijven werkzaamheden en diensten en de terbeschikkingstelling zoo noo dig op een in de vordering nader aan te wijzen plaats voor bepaalden of on- bepaalden tijd van by verordening of algemeene bekendmaking daartoe aangewezen goederen. De burgemeesters, alsmede het mi litair gezag zijn bevoegd om in het belang van de bescherming tegen luchtaanvallen bij openbare bekend making algemeene of bijzondere ge dragsregels voor te schrijven. Het militair gezag is bovendien be voegd algemeene of bijzondere voor schriften te geven, teneinde in tijden van oorlogsgevaar handelingen te voorkomen, welke, naar het oordeel van dat gezag, van nut kunnen zijn bij de voorbereiding van luchtaanval len, als in deze wet bedoeld. Voor zoover de maatregelen ter be scherming van de bevolking tegen luchtaanvallen gericht zijn op de re geling van de verzorging van het ver keer te water dan wel verband hou den met de verlichting in den ruim- sten zin van voertuigen, vaarwegen, bruggen, sluizen enz. is de Inspecteur- Generaal van de Scheepvaart hierme de belast. De directie der Nederlandsche Spoorwegen is belast met de uitvoe- ring van de bedoelde maatregelen, uitkomsten, voor zoover deze gericht zijn op het spoorwegverkeer, dan wel verband houden met de verlichting in den ruimsten zin van spoorwegen en van de tot den spoorweg behoorende kunstwerken, gebouwen, terreinen, materiaal. De directeur van den etappen- en verkeersdienst is belast met het toe zicht op de uitvoering van deze maat regelen. De zeevisscberjj. Gisteren was er ook weer een groote aanvoer van visch te IJmuiden. Er wa ren eenige loggers, vier kotters en vijf stoomtrawlers, alle groote booten, waar bij de Haarlem IJm. 9, die ruim 2600 manden visch aanbracht. Van drie stoomtrawlers werd een deel der vangst opgehouden en in koelhuizen opgesla gen. De reederij doet dit, om een al te zeer inzinken der prijzen van de visch te voorkomen. Dinsdag gingen 5 stoomtrawlers naar zee, waarbij ook was de Cornells IJm. 15, die geruimen tijd binnen is geweest voor reparaties. Er zijn nu 7 stoomtrawlers die voor loopig opgelegd zijn, wegens de slechte H.M. de Koningin heeft hedenoch tend 10 uur in het Huis ten Bosch den minister van Landbouw en Visscherij, mr. dr. A. A. van Rhijn, beëedigd. In verband met de splitsing van het departement van Economische Zaken in het departement van Handel. Nij verheid en Scheepvaart en het depar tement van Landbouw en Visscherij, wordt nog gemeld, dat de directeur- generaal van Handel en Nijverheid, dr. H. M. Hirschfeld, als waarnemend se- cretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zal optredende directeur-generaal van den Landbouw, ir. A. L. H. Roe- broetk, als waarnemend secretaris-ge- neraal van het departement van Land bouw en Visscherij, terwijl ir. S. L. Louwes, Regeeringscommissaris voor I den akkerbouw en de veehouderij, als waarnemend voorzitter van het college van Regeeringscommissarissen zal fun- geeren. Wat onder Handel, Nijverheid en Scheepvaart ressorteert. Wat betreft het terrein, dat ieder dezer departementen zal omvatten, kan het volgende worden medegedeeld Onder het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zullen res- sorteeren de zaken betreffende de han- delsaccoorden, de economische voor lichting, de nijverheid, de wetgeving op het gebied van handel, nijverheid en scheepvaart, den middenstand en de zeescheepvaart. Wat de in het afgeloopen jaar tot stand gekomen economische wetten be treft, is de minister van Handel, Nij verheid en Scheepvaart tevens belast met de uitvoering van de wet Behoud Scheepsruimte 1939, de Zeeschepen- vorderingswet 1939, de Zee- en Lucht- vaartverzekeringswet 1939 en de In- voernoodwet 1939. Onder het departement van Land bouw en Visscherij ressorteeren on der meer de zaken van den landbouw, welke door de directie van den Land bouw worden behandeld, de landbouw crisisaangelegenheden, de visscherij en de voedselvoorziening, terwijl, wat de economische noodwetten betreft, de uitvoering van de Bodemproductiewet 1939 eveneens aan den minister van Landbouw en Visscherij is opgedragen. Van de bevoegdheden der overige noodwetten, n.l. de Wet medewerking 767J m.m., m.hn.; thermometer resp. kens-, schapen- en geitenfokkerij en de pluimvee- en bijenteeltde rijksland- bouwproefstations, de proefboerderijen en de proefvelden de trekhondenfok kerij de pachthet landbouwcrediet de bevloeiingen en de ontwatering in het belang van den landbouwde ruil verkaveling de jachtde bescherming van in het wild levende vogels en voor den landbouw nuttige diersoorten vervolgens de bestrijding van bedrog in den handel in meststoffen, zaaizaden en veevoederhet veeartsenijkundig staatstoezicht en de bestrijding van veeziekten de keuring van voor uit voer bestemd vee de rijksseruminrich- tinghet staatsveeartsenijkundig on- derzoekingsinstituutde verstrekking van grond aan landarbeiders de ont ginning van woeste gronden (voor be- bossching en voor stichting boerde rijen) het staatsboschbeheerde be scherming van bosschen en andere houtopstanden het behoud van natuur schoon de maatregelen op zuivelge bied de bevordering van den afzet van landbouwproductende economi sche landbouwvoorlichting de interna tionale maatregelen en de algemeene zaken den landbouw betreffende de landbouwstatistiek voorts de landbouw-crisisaangelegen- heden de uitvoering van de bodem productiewet 1939 de uitvoering van de wet medewerking verdedigingsvdor- bereiding 1939, de algemeene vorde- ringswet 1939, de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 en de distributiewet 1939, een en ander voorzoover betreft de voedselvoorzieningde visscherij- zaken gaan over op den minister van Landbouw en Visscherij. Alle verplichtingen, de genoemde on derwerpen betreffende, welke bij be staande algemeene maatregelen van bestuur en Koninklijke besluiten aan derden tegenover den minister van Economische Zaken zijn opgelegd, wor den na het in werking treden van het Kon. besluit van 8 Mei, geacht te zijn opgelegd tegenover den minister van Landbouw en Visscherij. Alle ministerieele beschikkingen, aan- I wijzingen en andere beslissingen, boven- I genoemde zaken betreffende en welke vóór het in werking treden van dit be sluit krachtens eenigen algemeenen maatregel van bestuur of eenig Ko ninklijk besluit zijn genomen of ge daan, worden geacht te zijn gehand- I haafd door den minister van Landbouw I en Visscherij. Het Kon. besluit treedt in werking met ingang van heden. De minister van Justitie schrijft aan de Tweede Kamer in een nota naar aanleiding van het verslag over het wetsontwerp, houdende nadere voorzieningen tegen het bekend worden van staatsgeheimen, verhooging van de maximum-straf op een aantal mis drijven tegen de veiligheid van den Staat en aanverwante kleinere wijzi gingen o.m. het volgende: Wil men de zaak van verdere uit breiding der toepasselijkheid van de doodstraf aan de orde stellen, hetwelk in het wetsontwerp, dat op korten ter mijn tot de meest noodige voorzienin gen beoogde te komen, was vermeden, zoo stelle men rechtstreeksche invoe ring van de doodstraf voor, al dan niet beperkt tot den staat van beleg en het geval van oorlog, en wege de zen maatregel af tegen de andere mo gelijkheid, welke op dit gebied be staat: het ten uitvoer leggen van ge vangenisstraffen voor politieke delic ten tydelijk overzee. Met het oog mede op deze overwe gingen stelde de minister ook in de memorie van antwoord voor het vraagstuk van de ruimere toepassing van de doodstraf aan te houden tot het op korten termijn in te dienen tweede wetsontwerp, op welk tijdstip het resultaat van het Regeeringson- derzoek naar tenuitvoerlegging van gevangenisstraf in de overzeesche ge- biedsdeelen tevens bekend zal zijn. Hij vertrouwt, dat de Staten-Gene- raal bereid zullen zijn een uitstel te aanvaarden, dat vry zeker een ter mijn van vier weken niet zal over schrijden. Tenslotte wijst de minister tot ver mijding van alle misverstand er op, dat de maatregel, welken hij begeert, in wezen niet is een nieuwe straf van deportatie, ook niet als zoodanig aan zijn ambtgenoot van Koloniën is voor gedragen, maar alleen en uitsluitend is het ondergaan zeer tijdelijk van ge vangenisstraffen in een gebied over zee met het oog op de afschuwelijke verwachting, welke bedrijvers van het kwaad van landverraad mogelij kerwijs zouden koesteren in de rich ting van een van buiten komende be- vrijding, een verwachting, waarop he laas niet ten onrechte de commissie ook de aandacht heeft gevestigd. alhier v.m. 8 Celsius na hedenmiddag 12 gemeene vorderingswet 1939, de Prijs-1 opdrijvings- en hamsterwet 1939 en de Distributiewet 1939 zullen de beide mi- I nisters, al naar gelang het aan hen I toevertrouwde belang zulks vordert, I gebruik kunnen maken. De handelspolitiek. Hoewel om reeds eerder vermelde redenen tot splitsing van het departe ment van Economische Zaken is over gegaan, spreekt het van zelf, dat bij het nemen van maatregelen op het een of ander gebied met beiderlei belan gen, in onderling verband gezien, ten volle rekening zal worden gehouden. Zoo zal het geen bezwaar behoeven te ondervinden, dat de handelspolitiek tot de bemoeienissen van den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zal blijven behooren, daar er tusschen hem en den minister van Landbouw I en Visscherij steeds voldoende contact I zal bestaan zoodra de agrarische be-| langen daarbij betrokken zijn. Anderzijds zal de voedselvoorziening voor iriensch en dier onder den minis ter van Landbouw en Visscherij res- sorteeren, hetgeen niet wegneemt, dat I ook op dit gebied een nauwe samen werking tusschen de beide bewindslie den zal worden onderhouden. Het centraal distributiekantoor res sorteert onder beide ministers, daar de mogelijkheid bestaat, dat in de toe komst behalve levensmiddelen, ook an dere artikelen zullen moeten worden gedistribueerd. De distributie van grondstoffen voor de nijverheid zal blijven geschieden door de betrokken Rijksbureaux, welke onder den minis ter van Handel, Nijverheid en Scheep vaart ressorteeren. Voorts zal worden bevorderd, dat in I belangrijken commissorialen arbeid op een der departementen zoo noodig steeds ook het andere departement zal zijn vertegenwoordigd, teneinde ook bij de voorbereiding van economische maatregelen het noodige contact te verzekeren. Het terrein van het depar tement van Landbouw en Visscherij. Aan het hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij is de zorg opgedragen voor de volgende, tot dus verre aan het hoofd van het departe ment van Economische Zaken opge dragen, zaken de organisatie van de directie van den landbouw het landbouwonderwijs; den landbouwvoorlichtingsdienstde maatregelen tot wering en bestrijding van ziekten van cultuurgewassen en van voor cultuurgewassen schadelijke dierende paarden-, rundvee-, var- g TBS ,-z. AA

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9