DE OORLOG IN BELGIE Steradent talrijke plaatsen wordt Duitsc.he aanval hardnekkig gestreden Nóg is het Tijd! Daladier naar krijgstooneel van m de lucht Pierlot Radiorede van aan Het Roode Kruis herinnert de Haagsche conventie Gewijzigde houding Amerika? De oorlog in neemt hevigheid toe J r hevigheid Nóg is het Tijd... met één vonkje Uw vernuft een hooge geld prijzen te winnen, uitgeloofd, voor de Winfield Gouden I Noorsch legerbericht De oorlog ter zee Meer dan 200 prijzen varieerend van 500 gulden tot 2.50 zijn uitgeloofd. Inzendin gen tot 16 Mei 1940. Uitvoerige toelichting en voorwaarden zijn reeds gepubliceerd in de Dagbladpers. Een beschouwing over den toestand HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 14 MEI 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 3. RECLAMES. om he- Britsche onderzeeër vermist Belgisch legerbericht de ROEMENIE. Tal van vijandelijke vliegtuigen neergehaald Accomodatie voor vluchte lingen in Engeland van der Aanval kwam in verwachte richting De voornaamste Duitsche aanval is tot ontwikkeling gekomen in de ver wachte richting, namelijk tusschen de Belgische en Nederlandsche legers in, in een poging om deze beide te scheiden. De Duitsche druk is het zwaarst in de buurt van Maastricht. Er zijn belang rijke aanwijzingen welke niet nood zakelijk van militairen aard zijn dat Duitschland alles op het spel zet met zijn groote offensief in de lage landen. In de geschiedenis heeft Duitschland altijd zijn volle kracht gegeven in den aanvankelijken slag en het schijnt thans op gelijke wijze te handelen. Het is be kend, dat de Duitsche strijdkrachten, die in het veld gebracht zijn tegen de lage i 'landen, sterk zijn, maar het is in dit stadium niet mogelijk haar aantal te ramen. Consulaat van Uruguay te Brussel getroffen. Slachtoffers onder de Fran- sche burgerbevolking. De Parijsche „Matin” meldt, dat Vrij dag en Zaterdag 148 personen zijn ge dood en 337 gewond tijdens Duitsche luchtaanvallen op Frankrijk. Essen gebombardeerd? De Duitsche omroep heeft Zaterdag avond beweerd, dat Essen, waar de wa penfabrieken van Krupp gelegen zijn, en twee andere steden gebombardeerd zijn door geallieerde vliegtuigen. Een officieele Fransche raming. Reuter meldt uit Parijs, dat volgens officieele raming de Duitschers Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag meer dan 400 vliegtuigen hebben verloten. De Fransche luchtdoelartillerie schoot 34 vliegtuigen neer; de Fransche en Brit- sche gevechtsvliegtuigen in Frankrijk hebben 88 vijandelijke toestellen omlaag gehaald. De overige vliegtuigen werden neergeschoten door de Belgische, Neder landsche en Britsche strijdkrachten en boven de Noordzee. Ook zijn een aantal vliegtuigen op den grond buitgemaakt. Geallieerde vloot te Alexandrië versterkt. Reuter meldt, dat de vloot der ge allieerden te Alexandrië opnieuw aan merkelijk is versterkt. De luchtaanvallen op open steden. Het Europeesche conflict wordt bestudeerd. de te in- Zondag ruim honderd vlieg tuigen boven België neerge haald. Reuter meldde Zondag uit Brussel, dat ruim honderd vijandelijke vliegtui gen in den loop van dien dag boven Bel gië door de geallieerde luchtstrijdkrach ten zijn neergeschoten. Uit Boekarest wordt gemeld: De Roe- meensche grenstroepen hebben gescho ten op een vliegtuig, dat uit Westelijke richting kwam. Het vliegtuig werd niet getroffen, WEEST ZUINIG OP UW KUNSTGEBIT! Reinig het dagelijks met Het departement van buitenlandsche zaken te Montevideo is ervan in ken nis gesteld, dat de woning van den consul van Uruguay te Brussel door een Duitsche vliegtuigbom is getroffen, doch dat de bewoners in veiligheid zijn. Koning Leopold heeft een telegram gezonden aan Paus Pius, in antwoord op de boodschap, welke hij van den Hei ligen Stoel ontvangen had. Hierin dankt de koning den Paus mede namens het Belgische volk voor zijn woorden van aanmoediging. Ook heeft de koning een danktelegram gezonden aan den koning van Engeland, waarin hij tot uitdruk king brengt, hoezeer hij het onwrikbare vertrouwen van den Engelschen koning in de lotsbestemming en de onafhanke lijkheid der beide landen deelt. De Britsche admiraliteit meldt, dat de onderzeeër „Seal” over tijd is en als verloren moet worden beschouwd. De onderzeeër „Seal” had een wa- terverplaatsing van 1520 ton en deed tevens dienst als mijnenlegger. In een persconferentie heeft staats secretaris Huil te Washington medege deeld, dat hij geen officieel antwoord heeft ontvangen van Berlijn op de stappen, welke de Amerikaansche zaak gelastigde bij de Duitsche regeering heeft gedaan naar aanleiding van het bombardement van de open stad Brus sel, gepaard met het verzoek aan het Duitsche rijk, de toezegging te eerbie digen, dat geen burgerbevolking ge bombardeerd zou worden op plaatsen, die niet in de omgeving van militaire doelen liggen. Amerikaansche kruiserdivisie naar Manilla? Volgens een niet bevestigd gerucht uit Washington is een divisie lichte en snelle Amerikaansche kruisers van Hawaii naar Manilla vertrokken. Van den Rijn valt niets te melden. De bombardementsvliegtuigen van de geallieerden en van den vijand heb ben hun actie tot steun van de troe pen te velde voortgezet en kolonnes van den vijand aangevallen. Vijftien vijandelijke toestellen werden neerge- schoten. Op de achterwaarts gelegen linies heeft de actie van de vijande lijke luchtmacht uit militair oogpunt slechts schade aan weinig belangrijke doelen aangericht. Het Fransche departement van oor log meldde gisteren dat de minister van oorlog Daladier zich naar de noor delijke grenzen en naar België heeft begeven, waar hij een bezoek bracht aan verscheidene commandoposten en bovendien koning Leopold der Belgen begroette. Het Fransche legerbericht van denmorgen luidt: De Duitsche aanval ontwikkelt zich met toegenomen hevigheid. Uit mid- den-België valt niets bijzonder te mel den. De vijand heeft de Maas bereikt van Luik tot Namen en te Sedan. De ze laatste stad werd geëvacueerd en in de onmiddellijke omgeving alsmede in het gebied ten Noorden van Dinant vonden bijzonder verwoede gevechten plaats. Er wordt strijd geleverd ten zuiden van Longwy tot de Moezel. De vijandelijke aanvallen werden afgesla gen in het gebied van Wissembourg. Onze troepen en de troepen der geal lieerden strijden dapper tegen den vij and, die in het bijzonder met zijn ge vechtswagens en zijn luchtmacht een buitengewone krachtsinspanning ont plooit. Aan het einde van den dag van 13 Mei waren 16 vijandelijke vlieg tuigen neergehaald. Die vliegtuigen moeten worden toegevoegd aan de ge tallen, genoemd in het legerbericht op den avond van 13 Mei. Vannacht heeft onze luchtmacht talrijke verkennings vluchten gemaakt. Het Britsche departement van lucht vaart deelde gisteren mede: Het is bekend, dat 45 vijandelijke vliegtuigen in gevechten door de Ko ninklijke luchtmacht sedert Zaterdag morgen zijn neergeschoten en men kan veilig aannemen, dat ongeveer 45 an dere toestellen vernield of beschadigd zijn. Tot dusverre zijn ongeveer 35 En- gelsche vliegtuigen niet teruggekeerd, doch het is bekend, dat eenige hunner noodlandingen hebben gemaakt in Bel gië en Frankrijk. Uitgebreide verken ningen toonen aan, dat veel schade is aangericht aan vliegvelden, die door dén vijand gebruikt worden voor het aanvoeren van tegen Nederland gerich te troepen en het daardoor noodzake- iijk geworden gebruik van noodvliegtui- gen heeft den vijand zeer zware ver liezen aan vliegtuigen doen lijden. Waargenomen werd, dat van zestien vijandelijke troepen transportvliegtui gen op een der landingsterreinen, veer tien beschadigd waren. Te Rome is een officieel document gepubliceerd, dat aldus Stefani, den diepsten indruk heeft gewekt in geheel Italië, n.l. een lang rapport van den gevolmachtigden minister Luca Pietro Marchi, den chef van het bureau „eco nomische zaken” van het departement van buitenlandsche zaken. Het docu ment geeft’ een uiteenzetting van den ernst der schade, die de Italiaansche economie sedert het begin van den oorlog heeft ondergaan en nog onder gaat door de Engelsch-Fransche con trole ter zee en de uiterst willekeurige toepassing daarvan. Het rapport ein digt met te zeggen, dat de aangehaal de feiten voldoende zullen zijn om een denkbeeld te geven van de schade, die voor de nationale huishouding voort vloeit uit de controle en haar werk wijze, die buiten het bestuurstechnisch terrein uitgaat en aspecten en ontwik kelingen van geheel ander belang aan neemt. United Press meldt uit Rome: De En- gelsche ambassade wordt bewaakt met het oog op mogelijke demonstraties. Ook de Fransche ambassade wordt hiermee jn verband bewaakt, President Roosevelt zal met zijn raadslieden de rapporten van de Ameri kaansche waarnemers over de conflic ten in Europa bestudeeren, in het bij zonder de operaties in Polen, Denemar ken, Noorwegen, België, Nederland en Luxemburg. De eersten, waarmede Roosevelt overleg zal plegen zijn Mor- genthau, Woodring, Johnson en gene raal Marshall. Het internationaal Roode Kruis comité te Genève heeft herinnerd aan zijn oproep van 12 Maart tot de staten, welke deelnemen aan de con ventie van Genève en de vierde Haagsche conventie van 1907, inzake de bescherming van de burgerbevol king tegen bombardementen uit lucht. Opnieuw bezweert het comité oorlogvoerenden geen aanvallen doen op personen, die door hun offensief karakter niet mogen worden aangevallen. Het Roode-Kruis-comité is van oordeel, dat het Roode Kruis thans openlijk zijn stem moet doen hooren uit naam van de waardigheid der menschheid. Boven alle conven ties doet het comité een beroep op het geweten der naties. BEROEP EN SPORT, DE HAAST EN HET GERAAS VAN HET HUIDIGE VERKEERSLEVEN brengen een sterk verbruik van leci- thine in de zenuw-organen (herse nen, ruggemerg en zenuwen) teweeg. Bij geestelijke en lichamelijke inspan ning, bij uitputting en zenuwzwakte, nerveuze hoofdpijn, slapeloosheid en andere nerveuze aandoeningen ge- bruike men daarom 16 Dr. Buer’s Pure Lecithine voor lichamelijke en geestelijke fitheid. Doozen ad ƒ1.00—-ƒ4.65 (kuurver- pakking) bij Apothekers en Drogisten Prijsvraag. 1 Zendt ons een „slag zin", die recht doet wedervaren aan de superieure kwaliteiten ■van de „Winfield Real' American Cigarettes. Een Britsche stap in Rome. De Britsche ambassadeur in Rome heeft de Italiaansche regeering uitleg gevraagd omtrent een incident, dat zich Zaterdag in Rome heeft voorge daan en waarbij enkele leden van den staf der Britsche ambassade zijn gemolesteerd. Den ambassadeur is door de Britsche regeering instructie gegeven de aandacht der Italiaansche regeering te vestigen op den onge- lukkigen indruk, die waarschijnlijk ge wekt zal worden door aanplakbiljet ten van anti-Engelschen aard. Oproep tot de padvinders. In een oproep, gericht tot de 20.000 padvinders van België, wordt gevraagd zich, evenals hun Fransche, Britsche, Poolsche en Noorsche kameraden ter beschikking te stellen van de burger lijke autoriteiten. Het Britsche ministerie van gezond heid heeft medegedeeld, dat het hoopt in staat te zijn vluchtelingen uit Bel gië en Nederland onder te brengen in Lancashire, Cheshire, Westriding, Cardiff en Swansea. Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt; De Duitsche troepen hebben gisteren him massa-aanvallen zoowel in Neder land als in België voortgezet. In Neder land hebben zij terreinwinst geboekt ten Zuiden van den loop van de Maas. In België hebben Fransche tegen aanvallen met tanks in het gebied van Sint Truien den vijand zware verliezen toegebracht. Vooral in de Ardennen wa ren de Duitsche aanvallen zeer krach tig, zij zijn hier opgerukt. Onze af- deelingen cavalerie hebben zich op de Maas teruggetrokken, nadat zij hun taak op den opmarsch van den vijand te vertragen hadden vervuld. De vij and heeft voor een deel den loop van de rivier bereikt. Krachtigen druk oefende de vijand uit op Longwy. Zijn aanvallen werden teruggeslagen, even als de aanvallen ten oosten van de Moezel en in het Saargebied. Het Belgisch legerbericht van gis teravond luidde: Gedurende den geheelen dag hebben onze troepen hevige gevechten ge leverd, overal hebben zij den vijand hardnekkig tegenstand geboden. Een dorp, dat in vjjandelijke handen was gevallen, is in een tegenaanval van Belgische eenheden, gesteund door ge allieerde tanks, heroverd. In de gevechten van de laatste da gen hebben zich vooral enkele eenhe den van de wielrijders der Ardensche jagers aan de grens onderscheiden. Zij hebben hun taak met moed en hardnekkig beleid vervuld. De bemanning van een Belgisch vliegtuig, dat in het door den vijand bezette gebied een noodlanding moest maken, is erin geslaagd terug te kee- ren en door de Duitsche linies te ko men. Welk effect ook beoogd was met de Vrijdagavond door Roosevelt uitge sproken rede, in breede kringen wordt zij uitgelegd, aldus meldt Reuter uit Washington, door het gewone publiek als een aankondiging dat Amerika eventueel aan den oorlog moet deel nemen. De rede heeft vele duizenden tele grammen en adhesiebetuigingen naar het Witte Huis doen stroomen. Groothertogelijke familie van Luxemburg in Parijs. Groothertogin Charlotte van Luxem burg en de prins-gemaal zijn, vergezeld van hun kinderen gisteren te Parijs aan gekomen waar zij in een der groote hotels streng incognito hun intrek heb ben genomen. Noorsche vluchtelingen, die te Stock holm zijn aangekomen, hebben mede gedeeld, dat de Duitschers in het ge bied van Trondheim twee nieuwe vliegvelden aanleggen, bij Faanrem en bij Austanger. Het gisteravond uitgegeven Noorsche legerbericht luidde Zondagnacht is een gemeenschappe lijke actie ontketent om het district rondom Bjerkvik in de zóne van Narvik te veroveren. De troepen der geallieer den en van Noorwegen zijn vanuit Gratangseid en uit de bergen Zuid waarts opgetrokken, terwijl andere ge allieerde troepen onder dekking van oorlogsschepen te Bjerkvik geland zijn. Zij trekken op in Noordelijke en Ooste lijke richting. De gevechten duren voort. Van Zuidelijk Haalogaland valt niets te melden. Een vroeger Noorsch legerbericht van gisteren maakte melding van een Duit sche poging om troepen aan land te zetten in het Zuiden van de provincie Tromsö. Verscheidene transportschepen werden vernield en de ontscheepte krijgsmacht werd omsingeld. Vereenigde Staten zouden non belligerent in plaats van neutraal worden Maatregelen in Egypte De Egyptische regeering heeft ver schillende voorzorgsmaatregelen ge troffen en o.a. besloten het gebied van de stuwdammen in de Nijldelta tot verboden militaire zone te verklaren, alsmede alle met verlof zijnde officie ren op te roepen. Ten aanzien van de geruchten, dat de Italiaansche gezant te Cairo eerlang naar Rome zou ver trekken, verklaarde deze, erop te re kenen niet te vertrekken vóór 15 Juni, den datum van zijn jaarlijksch verlof. Telegram van koning Leopold aan den Paus en aan koning George. Britsche tegenspraak. Van gezaghebbende zijde werd Zon dag in Londen verklaard, dat de stad Essen noch Zaterdagavond noch Vrij dagavond onder de doelwitten was, welke werden aangevallen door de Ko ninklijke Luchtstrijdkrachten. Een harde strijd De bijzondere correspondent van Reuter bij het Britsche leger in België schrijft, dat het Britsche leger zich geen illusies maakt over den harden strijd, welke het zal moeten voeren. De plannen, welke gereed lagen voor het geval van een Duitschen inval in België, zijn overeenkomstig het plan afgewerkt, doch men is er zich wel van bewust, dat wanneer het tot een treffen zal komen, de Duitsche land en luchtmacht met groote kracht op zal treden. De Duitsche troepen hebben de Belgische linies op een punt door broken, zij zijn door deze bres getrok ken en zijn hierachter uitgezwermd. Hier hebben de Duitschers hun groot ste kracht samengetrokken. Aanmoedigend voor de geallieerden zijn de succes volle operaties van de Britsche luchtmacht, welke tot gister ochtend zeker 68 Duitsche vliegtuigen had vernield en vermoedelijk nog 25 andere omlaag heeft geschoten en bo vendien de schitterende organisatie, welke het Britsche leger in staat stelde over de grens te snellen en zijn plaats aan het Belgische front in te nemen. De Duitsche parachutisten, die gis teren achter de Britsche linies in Frankrijk zijn neergelaten, zijn groo- tendeels gedood of gevangen genomen. Duitsch schip door eigen bemanning tot zinken ge bracht De Amerikaansche consul in Para maribo meldt, dat het 6040 ton meten de Duitsche koopvaardijschip „Goslar” door de eigen bemanning tot zinken is gebracht. het bevel over de operaties op zich genomen. Hij bevindt zich op zijn bevelpost temidden van zijn troepen. Pierlot besloot: Waarde landgenooten. Laten wij vastberaden zijn in de beproeving. Laat niemand den moed laten zinken. Neemt een voorbeeld aan ons dappere leger, dat van de eerste gevechten af de volle maat geeft van zijn dapperheid. Laat ons eensgezind blij ven en vertrouwen in de overwinning. En met de hulp van onze bondgenoo- ten zullen wij zegevieren. Toen Pierlot zijn redevoering voor de radio uitsprak, werd er in Brussel luchtalarm gemaakt. Duitsche luchtmacht meldt vernietiging van vier sche pen. Bevoegde kringen te Berlijn deelen mede, meldt United Press, dat de Duit sche luchtmacht Zondag een viertal vijandelijke schepen tot zinken heeft gebracht, daaronder waren een tor pedoboot jager en een transportschip. Deze werden direct door bommen ge troffen, de anderen vlogen door bom men in brand. De Belgische premier, Pierlot, heeft Zondag voor de radio een uit eenzetting gegeven vlan den toestand. Hij zeide o.a.; Ik maak gebruik van het eerste oogenblik, waarop dat mo gelijk is, om u op de hoogte te bren gen van den toestand. De dag van Vrijdag was verloopen, zonder dat de vijand ergens in be langrijke mate had kunnen doordrin gen op ons gebied. Overal vervulden de vernielingen nabij de grenzen hun rol en stuitten zij voor het oogenblik zijn opmarsch. Hier en daar echter werd een eerste contact gevestigd tusschen vooruitgeschoven elementen. Zaterdag slaagde in het Noorden van het Albertkanaal de vijand er in deze waterlinie te overschrijden. Dit feit deed zich op de volgende wijze voor: De officier, die tot taak had op het vastgestelde oogenblik de twee bruggen, welke het dichtst liggen bij de enclave van Maastricht, te doen vernielen, werd gedood door een vlieg tuigbom op het oogenblik, waarop de aanval op het pflnt stond los te bre ken. Hieruit ontstond van den kant dengenen, die de vernieling moesten uitvoeren, eenige vertraging in het ne men van het besluit en in dien tijd werden de bruggen bezet en over schreden door vijandelijke gemotori seerde elementen. Later drong een of ficier door de Duitsche linies en slaagde er in bij de ontploffingska- mer te komen van een dezer bruggen. Hij liet zich zelf met de brug in de lucht vliegen en offerde aldus heldhaf tig zijn leven op voor de vervulling van zijn plicht. De vijand, die bleef binnendringen over de intact gebleven brug, viel de verdedigingstroepen aan, waarbij hij enorme massa’s tanks en vliegtuigen in den strijd wierp. Ondanks den hard- nekkigen tegenstand onzer troepen, slaagde de vijand er in op te rukken. In den loop van den middag werd een tegenaanval ingezet door gemoto riseerde eenheden en door onze lucht macht, die den vijand ernstige ver liezen toebrachten. Zij konden zijn op marsch echter niet vertragen. Gedu rende dezen tijd had de bevelvoering alle schikkingen getroffen welke de toestand gebood en de vijand kwam te staan voor onze troepen, die reeds in nieuwe stellingen geposteerd waren. Zoo werd hij tegengehouden. Volgens de laatste berichten is hij er niet in geslaagd zijn opmarsch te her vatten. Denzelfden dag zyn geallieerde troe pen tusschen beide gekomen. Zij brach ten den vijand zware verliezen toe. Met klem verzoek ik u geen geloof te slaan aan niet gecontroleerde be richten. Zoo hoor ik o.m. zeggen, dat de regeering besloten heeft de hoofd stad te verlaten. Dat is volkomen onwaar. Er is thans geen enkele reden voor een dergelijk besluit. Het Belgisch leger biedt op dit oogenblik het hoofd aan een ontzagge lijk leger. Niettemin is de militaire toestand niet gecompromitteerd, maar zooals men kon verwachten, geken merkt door moeilijke oogenblikken. De toestand is hersteld dank zij de snel heid der maatregelen van de bevel voering. Zooals gij weet, heeft de Koning van de eerste oogenblikken af De toepassing van de contrabande-controle. Duitsch transportschip op een mijn geloopen Volgens „Aftonbladet” is het Duit sche transportschip „Campania” op een mijn geloopen en gezonken in de Sont, toen het op weg was van Oslo naar Duitschland. De correspondent van het Zweed- sche blad te Malmo bericht, dat er aanduidingen zijn, dat Duitsche troe pentransporten van Oslo naar Duitschland terugkeeren. De corres pondent voegt hieraan toe, dat ook de „Campania” troepen serveerde* Britsch legerbericht Het communiqué van gisteren van het Britsch algemeen hoofdkwartier luidde Succesvolle opmarsch van Britsche expeditietroepen in België in samen werking met Fransche troepen vindt doorgang overeenkomstig de plannen. Ontmoetingen van geringen omvang tusschen onze cavalerie en den vijand zijn geëindigd in ons voordeel. Het Britsche departement van luchtvaart deelde gisteren mede, dat de verbindingen van sterke Duitsche gemechaniseerde strijdkrachten, wel ke thans oprukken in België en Luxemburg, zijn ontwricht door de vernieling van bruggen te Maastricht. Ook de spoorwegverbindingen op dat punt zijn gestagneerd en de wegen vernield. Voorts is schade toege bracht aan de wegen en spoorlijnen tusschen den Rijn en de Nederland sche grens, waarbij o.a. vernielin gen zijn aangericht op een spoorweg station, terwijl ook treinen met voor raden schade gekregen hebben* Italië en de oorlog Voordat het Italiaansche mailschip „Rex” Zaterdag uit New York ver trok, heeft de algemeene manager der Italiaansche scheepvaartlijn, Italo Verrando, verklaard, dat hij particu liere adviezen had ontvangen uit Rome, welke hem „verzekerden”, dat Italië niet in den oorlog zou treden, aldus meldt het agentschap Dow Jones. De scheepvaart in de Adriatische Zee. De Zuidslavische schepen in de ha vens van de Adriatische Zee hebben oridracht gekregen hun vertrek uit te stellen. De Italiaansche scheepvaart lijnen blijven normaal functionneeren. Adresseert: DEE TOBACCO Co. INC. DEPARTMENT HOLLAND. POSTBOX 870, AMSTERDAM en vermeldtop couvert: „Winfield Gouden Prijsvraag". Een Argentijnsch voorstel. Het staatsdepartement der Ver eenigde Staten bestudeert een voorstel van den Argentijnschen Minister van Buitenlandsche Zaken dat de staten van Noord en Zuid- Amerika hun neutraliteit zullen op geven en vervangen door „non-bel- ligerentie”. Te Washington ziet men echter verschillende juridische en andere bezwaren. Inmiddels is de neutraliteitswet uit gebreid tot België en Nederland. President Roosevelt is voornemens deze week nieuwe credieten aan het congres te vragen, bestemd voor de landsverdediging. De secretaris van den president, Early, heeft verklaard dat het bedrag, dat zal worden gevraagd, nog niet is vastgesteld. Dit zal geschieden in overleg met de raadslieden van den president. AAN HET STUUR! VLIEGTUIG AAN DE GRENS BESCHOTEN.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 3