Mededeelingen legeronderdeelen over BINNENLAND NEDERLANDSCH-INDiE Kook alle melk HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 18 MEI 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 3. Herdenking der gevallenen. De bloementeelt. bloementeelt Dienstorder directeur- generaal P.T.T. Nederlandsch strafrecht niet buiten werking AMERIKA EN DE STATUS VAN NEDERLANDSCH-INDIE Aanvulling regeling gebruik motorbrandstof Ook de gepasteuriseerde X X Weer aan den arbeid Waardeering voor het gepresteerde ft Slechts in bijzondere gevallen toepassing van het Duitsche recht In de gisteravond door de Duitsche autoriteiten belegde persconferentie in hotel des Indes heeft Z.Exc. gezant Gottfried Aschmann er den nadruk op gelegd, dat er blijkbaar misverstand is gerezen ten aanzien van de rechtspraak in Nederland. Hij vestigde er de aan dacht op, dat, in tegenstelling met de blijkbaar heerschende meening, het Ne- derlandsche strafrecht geenszins bui ten werking is getreden. Slechts in bij zondere vergrijpen, die volgens het militair strafrecht in Duitschland straf baar zijn, volgt tpepassing van het Duitsche oorlogsrecht op overeenkom, stige wijze in het bezette gebied. vroeger te Harme- De com- zevende depót bataljon Lataljon. De en 1940. Te Rotterdam wonende gepensionneerden. Het gemeentebestuur van Rotterdam maakt bekend, dat de te Rotterdam wonende gepensionneerden, die toeslag op hun pensioenen ontvangen, en degenen, die bijslag ontvangen op uit- keering krachtens de Ongevallenwet, zich voor het in ontvangst nemen van den hun toekomenden bijslag kunnen aanmelden Dinsdag 21 Mei 1940 tus- schen 10 uur v.m. en 2 uur n.m. aan het schoolgebouw ’s-Gravendijkwal 26 te Rotterdam. Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart deelt het volgende mede: Het heden in werking getreden ver bod om motorbrandstof af te leveren of te verbruiken, is, behalve op de reeds vermelde uitzonderingen, even min van toepassing op de te ’s-Gra- venhage gevestigde buitenlandsche gezantschappen, die in het bezit zijn van een door het departement van Bui tenlandsche Zaken afgegeven identi teitskaart. Voorts wordt de bevoegdheid van den burgemeester, óm in gevallen van uiterste noodzaak, ten behoeve van be paalde vervoeren een schriftelijke ver gunning uit te reiken tot het afleveren of gebruiken van motorbrandstof, uit gebreid tot het vervoer door reinigings- en ontsmettingsdiensten. Het departement van Handel, Nijver heid en scheepvaart maakt nog het vol gende bekend met betrekking tot het gebruik van motorbrandstof: 1. De burgemeesters kunnen de ver koopplaatsen (zoowel opslagplaatsen als pompen) aanwijzen van waaruit motorbrandstof kan worden geleverd. 2. Het verbod voor aflevering en verbruik geldt niet voor zoover het be treft vervoer te water. 3. Het verbod geldt niet ten aanzien van het afleveren aan en het verbruik van motorbrandstof door voertuigen, dienende voor het vervoer van motor brandstof. staf tweede depöt-bataljon, staf 13e depót- bataljon en staf 17e depótbataljon, voor het uitbreken van den oorlog gelegerd te Tilburg en Breda, thans alhier. Kapitein Stoffels, commandant van burgdetache- ment 3 uit Waardenburg en zijn geheele detachement te Amsterdam, Zeeburgerdijk 23. Luitenant Wesseling met de 2e sectie, 5e compagnie 8e depótbataljon te Amster dam, van Koltschool, Galileiplein, telefoon 54911. Res.-kapitein van Rinsum, comman dant van het 1-III-25 R.I. en zijn man schappen te Badhoevedorp. Kapitein 1 rank, commandant van het 2 - III - 42 R.I. cn het geheele personeel van zijn compagnie te IJmuiden. De com mandant van de le compagnie, 4e auto- bataljon uit Hilversum, luitenant van Het Rijksbureau voor de voed- X selvoorziening in oorlogstijd deelt in aansluiting aan de gegeven X X waarschuwing omtrent het koken van melk nog mede, dat nader de X noodeaak is gebleken om ook X X alle z.g. gepasteuriseerde en ge- steriliseerde melk in flesschen X X voor het gebruik te koken. X De aanwijzing luidt dus thans, dat teneinde gevaar voor typhus X X te voorkomen alle melk, zoowel flesschenmelk als losse melk, X voor het gebruik dient te worden X gekookt. '♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦et gelegerd te Lexmond en omgeving; het 2/7 R A. ligt te Culemborg.. Het detache ment aan- en afvoertroepen brigade a., onder commando van adjudant van Thlel, vroeger gelegerd te Echteld thans te Vianen. Het detachement politietroepen. brigade a., commandant sergeant-majoor Wiersma, te Vianen. Officieren, onderoffi- het depót-bataljon Jagers in den Haag eieren, korporaals en manschappen van commandant van de 7e depót-compag- het 79ste en 80ste, 89ste en 90ste peloton Ivchtdoelmitrailleurs onder luitenant Koenderink en van het bewakingsdeta- chement Jaarsveld allen te Lopikerkapel (Utrecht) Kapitein Rombout en luitenant van Hartingsveldt beiden van het corps pontonniers met de onder hun bevel staande 2e en 3e veerdienstgroep, be staande uit de viren la, 1b, 1c, ld 2a en 2b te Vreeswijk De tweede compagnie, tweede depotbatalon Tesselschestraat den Haag, met den kapitein Kuypers. luite nants Fijen, Thoonsen, Kersemakers, ad- judant-onderofficier Postma en alle an dere officieren, korporaals en manschap pen. De eerste-luitenant Noordhoek, van de verbindingsafdeeling, staf 6 R.I., met de geheele afdeeling Kapitein Baren- dregt. commandant der zesde compagnie mortieren, met personeel. Militairen der 24ste afdeehn» artillerie, vroeger gele gerd te Werkendam, thans te Gorkum. De verkeerstroepen groep Merwede gelegerd in de Willemskazerne te Gorkum. De commandant van l-IH-25 R.I. met allen van zijn onderdeel. De luit.-kolonel J. H. Sar met den staf van het 2e luchtvaart regiment, voorheen gelegerd te Zeist De staf 1-28 R.I. De commandant van het le eskadron pantserwagens met alle offi cieren en onderoffi ieren respectievelijk te 's-Gravenhage Frederikskazerne en te Badhoevedorp bij Schiphol. Dokter de Keizer met het geneeskundig personeel van I4—R. I. te Noord wijk. Luitenant Sibbes, commandant van de 4e batterij 6 veld, met zijn personeel te Noordwijk. Kapitein Ballieux, comman dant le compagnie, 13e depótbataljon met zijn personeel in Den Haag. Kapitein Bolle van de pontenierskazerne in Dor drecht met zijn personeel. Het personeel van 31—28 R. I. De 10e zoeklichtenaf- deeling. De staf en de derde sectie liggen in de Bloemkamplaan 52 te Wassenaar; de 2e sectie ligt in de Zijllaan te Wasse naar; de le sectie ligt te Leidschendam. De le, 2e, 4e en 5e sectie van de derde verbandplaatsafdeeling, benevens het bij- behoorende detachement motorvoertuigen te Wassenaar in de Bloemkamplaan. De leerlingen van de S.R.O.I. S.R.O.M.A. van de Februariploeg alsmede de officieren, onderofficieren en het overige personeel van genoemde in richting, die zich voor het uitbreken van den oorlog te Breda en Kampen bevonden, thans allen te Haarlem in het Concert gebouw en in het gebouw van den Haar- lemschen Kegelbond. De commandant van de verbindingsafdeeling staf 1 regi ment Jagers, luit van den Berg, met zijn afdeeling. De compagnie mortieren van het 15e regiment infanterie, kapitein B. Maat, de 15e pantser-afweer compagnie, le luit. P. W.’van Toet, de verbindings afdeeling van het 15e reg. infanterie, ka pitein E. Struik, en het bureau-personeel van den staf 15 R. I luit kolonel de Bok, in Jutphaas bij Utrecht aangekomen, al len waren voorheen gelegerd in Wouden berg. Kapitein Maat, commandant van de 15e compagnie mortieren 15 R. I. met alle officieren, onderofficieren en man schappen. zij bevinden zich in de Nederl. Hervormde school te Jutphaas De officie ren, onderofficieren, korporaals en man schappen van den staf van het artillerie regiment bevinden zich te Zwammerdam. (Zie verder 3e blad, pag. 3.) Verklaring van Cordell Hull. WASHINGTON, 17 Mei. (Domei.)’ De Japansche gezant, die een bezoek bracht aan den Amerikaanschen minis ter van buitenlandsche zaken, Cordell Hull, ontving opnieuw de verzekering, dat de status quo van Nederlandsch- Indië geëerbiedigd zal worden beide diplomaten wisselden voorts var. ge dachten over de kwestie Nederlandscn- Indië en over den algemeenen inter nationalen toestand. Hul) zou ver klaard hebben, dat de kwestie van Nederlandsch West-Indië volkomen verschilt van die van Oost-Indië. De directie der Ned. Ford automo bielfabriek deelt ons het volgende mede: In afwijking van andersluidende mondelinge mededeelingen, welke het personeel der Fordfabrieken misschien bereikt mochten hebben, bevestigt de de directie der Fordfabrieken, nog maals met nadruk, dat de fabriek a.s. Maandag normaal in bedrijf is, zoodat het gezamenlijke personeel van kan toor, magazijnen en fabriek om half negen aanstaanden Maandag aanwezig dient te zijn. Aan het staf- en administratief per soneel der Artillerieinrichtingen te Am sterdam wordt bekend gemaakt, dat op Maandag a.s. de werktijd aanvangt des voormiddags te 8.30 uur. Aan de groote Centrale Westland- sche Snij bloemenveiling te Honselers- dijk, gemeente Naaldwijk, zijn de laat ste dagen uit den aard der zaak nage noeg geen bloemen door de kweekers aangevoerd. Gisteren werden echter weer bevre digende kwanta bloemen aan de C.C. W.S. aangevoerd, waarvoor ook van de zijde van den handel weer belangstel ling bleek te bestaan. In de kringen van de verwacht men binnenkort een aanmer kelijke stijging van den export van Nederlandsche bloemen naar Duitsch land. Ook in de vorige maanden zijn nog steeds Westlandsche snijbloemen naar Duitschland uitgevoerd. Ook in het Westland verwacht men, dat binnenkort belangrijk grootere hoeveelheden bloemen naar Duitsch land zullen kunnen worden verzonden. Hiervoor zouden dan vooral irissen, anjers en lelies in aanmerking komen. station te Amsterdam. De commandant van het He depótbataljon Enkhuizen-Medem- blik en zijn personeel. Majoor Groeneveld, commandant van het II-21-R.I. en zijn manschappen in de Kromhout-kazerne te Utrecht. Het personeel van de eerste zoek- llchtafdeeling tegen luchtdoelen. Het per soneel van de 106ste batterij luchtdoelar tillerie te Amsterdam, bij dit personeel be vinden zich ook Beckers uit Lutterade en Laurens uit Hoensbroek, afkomstig uit het depót Alkmaar. Het personeel van het stafkwartier groep Haarlem, Westfront Vesting Holland en van de 34e reserve grenscompagnie De manschappen van het u Lpe l°t°.n luchtdoelmitrailleurs, bij hen nebben zich gevoegd de manschappen Dnelman, de Visser, Blaay, de Poter, Baets -*n. de Rijke uit het depót Alkmaar Kapitein Wessels, commandant van de M.C. III-42 R.I en zijn manschappen, waarbij ingedeeld een sectie pantseraf- weergeschut, gelegerd te IJmuiden; de 3-1- 12 R.I. gelegerd te Haarlem, alle leden van groep één van den militairen bloedgroe- peeringsdienst, behoorende tot de 9e de- potcompagnie van de geneeskundige troe pen te Amsterdam; het personeel van het indeelingsdistrict Zwolle, alsmede de kor poraal Hans van den Bosch uit Zwolle te Haarlem. De commandant van den bewa- kingstroep van radio Noordwijk en zijn manschappen. De commandant van de mo torrijschool te Nieuwkoop en zijn man schappen De manschappen van de M.C. III-19 R.I., waarbij ingedeeld de dienst plichtigen Stampsnijder, Boers, Dogt, Es-, huis, Kienhuis en Heuver Het troependeel van het stafkwartier, groep Naarden, Vesting Holland, waaraan toegevoegd de dienstplichtigen J. Lange- jans, Sybrings uit Groningen, Rijpkema uit Sneek, en Lodewijks uit Franeker, als mede de bedieningsmanschappen van de kanonkazemat der Hakkelaarsbrug te Muiden. De manschappen van de verbin dingsafdeeling varï het vierde legercorps, onder commando van den kapitein Tolk. De districtscommandant der Kon. Mare chaussee te Zwolle en het personeel van dit wapen in zijn district. De commandant van de verbindingsafdeeling van de acht ste divisie en de geheele afdeeling te Montfoort, met uitzondering van twee sol daten, die zeer waarschijnlijk bij andere troepenonderdeelen vertoeven. Het personeel van het 2e bataljon 19e regiment artillerie en IH-20 R.I. alsmede het tiende bataljon luchtdoelartillerie te Vleuten. Het bu.reau van de verbindings afdeeling van tiet Algemeen Hoofdkwar tier, alsmede de post duivensectie. Het geheele personeel van de 12e batterij te velde, behoorende bij het 12 R.I De staf van het le regiment artillerie te Diemerbrug bij Amsterdam, de tweede af deeling van het le reg. artillerie is geheel behouden en ligt te Weesp. De vierde sec tie van de derde Roode Kruis-compagnie te Amsterdam. De commandant en het per soneel van het stafkwartier groep Leiden vesting Holland. Officieren en personeel van het tijdelijk militair hospitaal te Am sterdam. De compagnies commandant der spoorwegtroepen vierde wegcompagnie, kapitein Dik, en het geheele detachement. De eerste en tweede sectie plus lijngroep te Amsterdam, Zeeburgerdijk 25, de derde sectie te Haarlem-station. De commandant van het HI-25 R.I., majoor A. Floor en allen van staf III-25 R.I., 3-III-25 R.I. en M-C. HI-25 R.I. in de R K. school te Jut phaas, hierbij bevindt zich ook dr. Hart suiker uit Balkbrug. De tweede comp. 15e depot, batj. waarvan het meerendeel uit Brabant afkomstig is, te Leiden. Het gezamenlijk personeel van het artil- leriecommando van het eerste legercorps met inbegrip van de drie amphibie-afdee- lingen alhier. Kapitein van Putten, com mandant van de dertiende mitrailleur- compagnie en zijn manschappen alhier. Het personeel der motorverkeer^brigade politietroepen alhier. Het bataljon wegen troepen met alle officieren en manschap pen in Gouda. Kapitein van Ommeren, commandant van 417 depótbataljon en zijn manschappen. De commandant van de 76e batterij luchtdoelartillerie en de bat terij bevindt zich in Rijswijk (Z.H.). Het personeel van het commando luchtverde diging, alhier. Het personeel van de 47e compagnie mortieren van 8, van de 47e batterij zes veld en de 47e pantserafweer- compagnie, allen behoorende tot het regi ment grenadiers. Officieren, onderofficie ren, korporaals en manschappen van het 17e depót bataljon 5e compagnie, alhier. Van den commandant der maritieme mid delen te Hellevoetsluis is bericht ontvan gen, dat het aldaar geplaatste marineper soneel geen verliezen heeft geleden en dat er geen gewonden zijn. Het personeel der marlne-kustwachtposten 33 en 34 en dat van de bewakingsvaartuigen b.v. 20 en b.v. 21, al het genoemde personeel is thans gelegerd te Oudenhoorn, met uitzondering van het van de firma Smit afkomstige personeel van de bewakingsvaartuigen, dat zich te Hellevoetsluis bevindt. De batal- jonsarts van het depótbataljon Grenadiers, doktoren en het geneeskundig personeel en zij die hierbij ingedeeld waren, van het bataljon grenadiers. Luitenant van Hedel, commandant van, de 2e wegcompagnie van het bataljon spoorwegtroepen en zijn troep te Gelder- malsen en Amsterdam gelegerd, thans in Den Haag, evenals het vernielingsdetache- ment werkplaats Blerick. Kapitein van Gij en en het geheele personeel van den keuringsdienst van het luchtvaartbedrijf te Wassenaar. Kapitein Liera en het ge heele personeel van den radio- en electro- technisehen dienst van het luchtvaart bedrijf te Wassenaar. Res. kapitein Schone feld commandant van de 2e compagnie van het 17e depótbataljon en zijn personeel in Den Haag. De geheele triangulatieafdee- ling van de Vesting Holland in Den Haag. Kapitein Maerssen, commandant van de 19e mitrailleurcompagnie, toegevoegd aan net derde bataljon van het 18e Regiment Infanterie en zijn manschappen. Het hoofd kwartier Vesting Holland sectie 3a, sectie 3c, gezondheidsafdeeling en gezondheids commissie. Het personeel van 2 - R.A. be houdens enkele, reeds opgegeven mutaties. Het personeel van het le peleton 2e com pagnie luchtdoelmitrailleurs gelegen in ’s-Gravenhage, onder leiding van A Schui- temaker. De commandant van 1 - II 12 R.I. -met manschappen en met de eerste sectie van de M.C. II - 12 R.I Majoor Somers en het geheele bataljon 3/3 R.I., Zijn aangekomen te Schoonder- woerd bij Leerdam. De staf van het 1de depót-bataljon te ’s-Gravenhage. Kapitein van Dijk, commandant van de verbinding.' afdeeling der tweede divisie, en zijn per soneel te Jutphaas, alleen van den kom" Lek en den aienstpl. v. d. Sigtenhorst is momenteel de verblijfplaats niet bekend majoor Renkema, commandant van het sEneebattaljr 2^Ste R I en Z«n den Haa*’ met uitzondering 14 R I Yan lu'tenant de Metz, die gedood is Het deM.C. 2-14 R.I., depot geneeskundige troepen, 4e compagï *e' gelegerd te Amsterdam. De 8ste com pagnie luchtdoelmitrailleurs, onder com- ™?d° \an?aPitein Hazelhóff en de 158e batterij luchtdoelartillerie, onder comman- teveZbev nd7nt nLT<let' te OudewX; tevens bevindt zich bij hen W Wybenea Smedsstraat. Zaandam, van de 43ste bft terij. 6 veld 43 R.I. De staf, drie batterHen en munitiecolonne van 1/9 RA gelegerd te Maartensdijk, thans len. De staf, twee batterijen en munitie colonne van 3/5 R A., vroeger gelegerd te Huis ter Heide, thans te Harmelen8 Kapi tein Snater, commandant van het l-III 46 R.I., welke compagnie gelegerd was'te Opheusden, thans te Vianen. Kapitein-ad- judant Damen en het personeel behooren- de tot den staf, vijfde depót infanterie Dr. ir. M. H. Damme, directeur-ge- neraal der P.T.T., heeft tot het P.T.T.-personeel een dienstorder ge richt, waarin hij zijn diepgevoelde er kentelijkheid uitspreekt voor de wijze, waarop het P.T.T.-personeel van hoog tot laag in de achter ons liggende da gen onder bijzondere moeilijke en in vete gevallen gevaarvolle omstandig heden zijn plicht ten behoeve van het Vaderland heeft verricht. De direc- teur-generaal herdenkt voorts de ver liezen onder het personeel, welke, ge lukkig, mede dank zij de getroffen voorzorgsmaatregelen, naar verhou ding niet talrijk zijn. „Wij zullen, schrijft de heer Dam me, hen die het hoogste gaven, in grooten eerbied blijven gedenken, en onze gedachten gaan met diepe deel neming uit naar hun nabestaanden”. „De tijden”, gaat de directeur-gene- raal voort, „welke wij nu tegemoet gaan, zullen, zij het ook in anderen vorm, toch eveneens onze bijzondere inspanning vragen. Wij moeten ons er op toeleggen, om, door onverflauwde behartiging van de belangen onzer Nederlandsche volksgemeenschap, maar ook met juist begrip voor het geen de bezettende macht van ons mag verlangen, er naar vermogen toe mede te werken de moeilijkheden te verlichten en daardoor, voor ons aan deel, in de innerlijke versterking van ons volk bij te dragen”M de eindhaven genie Gouda onder luitenant de Vries aldaar ook alle overigen van de afdeeling genie étappen en verkeersdienst te ’s-Gravenhage. De vijfde sectie veld- apotheek Apeldoorn is geheel voltallig te 's-Gravenhage aangekomen. Doktoren, geneeskundig personeel en allen die hierbij tijdelijk waren ingedeeld vanj De commandant van de 7e depöt-compag- nie Jagers, Scheveningen en zijn geheele compagnie. Het troependetachement van de étappendirectie onder het commando van den luitenant Polak. De leden van de Kon. Militaire Kapel in den Haag Offi cieren, onderofficieren, korporaals en man schappen van de staf van het regiment Grenadiers; er zijn 2 gesneuvelden en 1 Maanen en zijn personeel te Amsterdam, gewonde, wier familie in kennis is gesteld. -- -- Het Vernielingsdetachement van de ge nie gelegerd te Scheveningen. De 2e comp. lu.mitr. inclusief 152 bat. met den kapt. H. Hulshoff Pol te Leiden, Warmonderweg 41. Kapitein Hettema met de 5e sectie 4e verbandplaatsafdeeling, oorspronkelijk gelegen te Hilversum, thans in de M.T S., Dintelstraat Amster dam (Zuid). Kapitein Brands, comman dant van de eerste ziekenstal, afdeeling gelegerd te Zoetermeer, met al het per soneel. Kapitein Scholten met de 1-II-7 R.I. te Muiden Commandant 3e afdeeling 7e regiment artillerie, majoor Motké met de afdeeling te Hei en Boeicop, tusschen Leerdam en Vianen. Commandant kapi tein Venema met 3-1-25 R.I. in Jut phaas Luitenant Monkhorst met de 116e batterij luchtdoelartillerie, alsmede het 94e en 95e peloton luchtdoelmitrailleurs bij Gorkum. De commandant van de verband- afdeeling lichte divisie met het geheele personeel te Streefkerk aan de Lek De commandant van 3-III-15 RI., kapitein de Richemont met dit ondeerdeel in de fabriek Neaf te Utrecht. De commandant 3-II-6 R.I., luitenant Schuits, met de ge heele compagnie in Zijderveld bij Culem borg. Alle militairen 1-13 R A.'Haarsche- kade te Gorinchem. Ai het personeel van het 4e eskadron wielrijders voorheen te Dieren, thans te IJsseistein. De comman dant 21e depot bataljon met alle militai ren te Schoorl Officieren, onderofficie ren, korporaals en manschappen van staf divisie trein I.M T en A M.T. lichte di visie te Brandwijk (Z.H.), met kapitein van Doorn. Inundatie-dienst le afdeeling Vesting Holland met officieren onderoffi cieren, korporaals en manschappen met huidige bewakings-detachementen Derde compagnie pioniers met staf eerste, derde en vierde sectie, gelegerd te Culemborg, tweede sectie te Leerbroek. De detache menten politietroepen Heesch, Vught, Zeeland en Veghel, allen behoorende tot de 3e compagnie politietroepen bevinden zich te Leerbroek, Zuid-Holland Kapt. Schipper met 1-III-15 R.I in de Beatrix- school te Jutphaas bij Utrecht. Comman dant majoor J. L. Briejet uit Amersfoort met den staf en m nschappen van 1-2 R.I. Het personeel van de marine kust wacht op de posten van Delfzijl t.m. Goe- ree (voor zoover hem bekend). De 11de zoeklichten-afdeeling staf le en 2e sectie in'de St. Joseph-school te Vogelenzang’ De 6e compagnie staf PAG. in Culem borg. Het personeel van de militaire ver- plegings-inrichting te Apeldoorn en jen Bosch thans te Amsterdam bij den etap penintendant Alle officieren, onderofficieren, korpo raals en manschappen van l-III-l R.I. in Wassenaar. Het H-5 R.I. in de politie kazerne te Nieuwersluis. De commandant van troependetachement, verbindingsaf deeling bewakingsdetachement vaartui gendienst van stafkwartier groep Lek met officieren, onderofficieren en man schappen te Jaarsveld: Het personeel van de militaire apotheek Haarlem. Militai ren van staf 1 autobataljon in den Haag. Kapitein Knapp, commandant van het al gemeen weerstation te Sloten met het personeel De manschappen van 2-III-15 R.I. onder leiding van commandant Trey- tel in de Hakafabriek, Merwedekanaal bij Jutphaas. De commandant van de 112de batterij luchtdoelartillerie, luitenant Taal, met zijn batterij, evenals het 88ste peloton luchtdoelmitrailleurs te Loos- dorp, nabij Leerdam. De commandant van het eerste bataljon van het 42ste regi ment infanterie met zijn geheele batal jon in Muiderberg gekomen, mandant van he zevende depi in Haarlem met het geheele b; 2-1-31 R.I te Amsterdam. Officieren, on derofficieren, korporaals en manschap pen van het derde depót-compagnie ge neeskundige troepen te Amsterdam. Ka pitein Kornelis, commandant van 3-1-32 R.I. met zijn compagnie te Culemborg. Het 31ste bataljo mitrailleurscompagnie van het 31ste rep infanterie in Amster dam. De commandant van detachement 5 kazemat fort de B:lt, onder wachtmeester J. Cremer, met zijn manschappen. De commandant van het bureau indeelings- district Groningen met het geheele per soneel te Amsterdam. Kapitein Schuur man van de mitrailleurscompagnie 1ste bataljon 12de regiment in Haarlem met zijn compagnie. Het personeel van de militaire apotheek in het depót van deze apotheek te ’s-Gravenhage. Alle admini stratief en geneeskundig personeel van II-12-R.I en de sectie mortieren van 8 van den luitenant Stronkhorst, allen te Delft. Alle personeel van de 14de batte rij luchtdoelartillerie te Wassenaar. De compagnie mortieren 32 R I. en staf 32 R.I. batterij 6 veld 32 R.I., gelegen te Sijderveld. Het 16e depót-bataljon, majoor van Baak, vroeger gelegen te Alkmaar, thans te Purmerend. Alle Limburgsche onderofficieren van het 13e R. I., gede tacheerd bij het 10e depót-bataljon Leiden. Het 20e bat. luchtdoel-art. persooneel te Haastrecht, uitgezonderd de dienstplichtige de Roover (licht gewond achtergelaten in ziekenhuis Culemborg). Luitenant Kolmer van staf eerste bataljon 25ste reg. infan terie met den staf en de verbindingsafdee ling te Badhoevedorp, bij Schiphol; ver mist worden de dienstplichtigen R. Pronk en W. Folkers De M.C. 1-12 R.I. in Haar lem. Het tiende bataljon luchtdoelmitrail leurs aan den Hemweg te Amsterdam; er is één vermiste namelijk Bresser. De com mandant van de verbindingsafdeeling van het hoofdkwartier Veldleger, B. Herman, met het geheele personeel van deze afdee ling te Gouda De oude lichting van de instructie-batterij 7 veld te Rijnsburg. Het bureau van de le compagnie 2de batterij lste reg. inf. van kapitein Geertsma in Noordwijkerhout. De 2-HI-l R.I. van ka pitein van den Heuvel in Wassenaar. De eerste verlichtingsafdeeling te Zoetermeer. De eerste afdeeling van het 7e reg. art met uitzondering van den dienstplichtige Boshouwers, die zwaar gewond is; (de staf bevindt zich in Hei en Boeicop en de derde batterij te Schoonrewoerd. Luitenant de Jonge met de geheele 3-III-32 R I te Schoonrewoerd Kapt, de Vos, comm van de derde comp. 2e autobataljon voorh. te Doorn, thans ge legen in Woerden, met zijn compagnie. De staf 35 R.I., vroeger gelegen te Eer beek. alsmede de centrale post te Wou- drichem, en de centrale post Eerbeek, be vinden zich ce Rietveld bij Woerden, uit gezonderd de eerste luitenant H M. Vos- meyer en serg. ziekenverpleger W. Mul der; aangenomen mag worden, dat beiden zich in 1 even bevinden. De 2-1-25 RI. voorheen op Schiphol, thans te Badhoe vedorp. De commandant van de auto- sectie voor paardenvervoer van het auto- regiment met alle militairen hierbij in gedeeld, te de Meije bij Bodegraven De commandant van 3-III 31 R.Ikapitein H J. Souman, met zijn compagnie Reserve- kapitein Roth met de mitrailleurs-com- pagme van het 1-14 R.O., bestaande uit 7,?idSHauPei* u11 Z^?land' Brabant en de zHld;Pollandsche eilanden, te Bunnink bij Utrecht. De commandant van het 7e regiment artillerie met het regiment is Medegedeeld wordt, dat in goeden wel stand verkeeren Het geneeskundige en verplegend per soneel van het 3e. 6e en 14e depót bataljon te Delft, met inbegrip van ds. Peeters; de 2e afd. 19e R.A. 3e bataljon 20e R.I. en het 10e bataljon luchtdoelartillerie te Vleuten; alle officieren, onderofficieren, korpo raals en manschappen van de 2e compag nie grensbataljon grenadiers; de 13e compagnie P A G., voorheen ge legerd te Gemert, thans te Wateringen; het personeel van de veldpostkantoren te 's-Gravenhage, hoofdexpeditie veldpost B., veldpost 1, veldpost 6, veldpost 7, en veldpost 12, allen gevestigd te ’s-Graven hage; volgens melding uit Amsterdam de Vickers compagnie M.C. 17; de commandant van staf II - 23 R.I. deelt mede, dat allen zich in goeden welstand bevinden; eveneens allen van 3 - II - 23 R.I.; Meldingen uit 's-Gravenhage: De 14e batterij luchtdoelartillerie (ligging in Gor- kum, Unitas-terrein); de eerste compagnie luchtdoelmitrailleurs en 151e batterij; doordat de verbindingen met het 4e pe loton nog steeds niet zijn hersteld, ka(n daarover geen mededeeling worden ge daan. De eerste compagnie van het eerste ba taljon vijfde regiment infanterie vierde legerkorps te Maarssen; 1 - III bataljon P. A. G. en III M C. te Zoeterwoude; het ge heele personeel van de M.C. 3, 9 R. I.; het 2/3/ - 46 R.I. te Opheusden is thans te Vianen; de 116de batterij luchtdoelartille rie, het 94ste en 95ste, alsmede het 87ste en 92ste peloton luchdoelmitrailleurs, zijn in Dalem bij Gorkum; het detachement den Oever; de chef van den militairen genees kundigen dienst te Amsterdam en al het personeel; het personeel van de telex-, telefoon-, lijnwerkers-, radio- en postdui vensecties in 's-Gravenhage (het adres blijft ongewijzigd) en de 5e compagnie van het 13e depót-bataljon in 's-Gravenhage; het detachement Scheveningen van de zoeklichtafdeeling Vesting Holland; Alle personee. van het stafkwartier en de stafwacht der territoriaal bevelheb ber in Friesland (T.B.S.) bevinden zich in de residentie: bij hen heeft zich ser geant P. H. Schut gevoegd. De leerlingen van de K.M.A. te Breda, die bij het uit breken van den oorlog naar Haarlem en Bloemendaai zijn overgebracht; het be treft hier de leerlingen van het eer ste, tweede en derde jaar. Het geheele personeel van het stafkwartier van de 6e divisie en het troependetachement van de 6e divisie te Lexmond. De geheele triari- gulatieafdeeling van de stelling den Hel der. De 22e -batterij luchtdoelartillerie te Noordwijkerhout De manschappen van het 11e peloton van de 10e compagnie luchtdoelmitrailleurs. Bij den staf van het 12e R.I. te Warmond en bij het eerste bataljon van het 13e R.I. te Haarlem zijn geen verliezen. Alle officieren, onder officieren, korporaals en manschappen van de 2e depót compagnie geneeskundi ge troepen te Amsterdam. De detache- mentscommandant van brug 3 van de spoorwegtroepen en zijn manschappen te Amsterdam. De manschappen van de le comp. aan- en afvoertroepen gelegen in den Haag en Bodegraven. Het zevende depót bataljon te Haarlem Het M.C. 3e bataljon 34e regiment Infanterie heeft, behoudens enkele licht gewonden, geen verliezen geleden. 3-1-25 R.I. te Badhoe vedorp De manschappen van het staf kwartier der 3e divisie met het troepen detachement en het detachement politie troepen, waarbij ingedeeld de eerste lui tenant Tromp, de luitenant Seines en de vaandrig Muller De manschappen van de 15e mitrailleurcompagnie, gelegerd te Hillegom. De manschappen van het 62e peleton, 14e compagnie luchtdoelmitrail leurs gelegen te Scheveningen. Het per soneel van 't 2-II-3 R.I. te Schoonder- woerd. het geheele zesde escadron 3de regiment Huzaren, voormalig genaamd 10de esca dron wielrijders, eerste verkenningsafdee- ling, bevindt zich zonder verliezen geleden te hebben Laan van Meerdervoort 207, al hier; het detachement Scheveningen van de zoeklichtafdeeling Vesting Holland; het personeel van het stafkwartier, het troe pendetachement, de verbindingsafdeeling en het artilleriecommando van het lste legerkorps; het personeel van het radiosta tion Algemeen Hoofdkwartier en van het radiostation commando luchtverdediging, alhier; alle officieren, onderofficieren, kor poraals en manschappen van de 6de com pagnie, 17e depótbataljon, liggende in de school, Colensostraat 2, den Haag; de man schappen van de 13e comp. pioniers in Gorcum, evenals sectie 3a en verbindings afdeeling van het hoofdkwartier Vesting Holland alhier; de luitenant Brueren van de 5e depót-compagnie van het depêt-ba- taljon Grenadiers, en alle manschappen, behalve een lichtgewonde. De commandant van III - 12 - R. I., af komstig uit Groningen, gekantonneerd te Zoetermeer Kapitein Boekholt, comman dant van de 5de compagnie 13e depót bataljon, voorheen in garnizoen te Tilburg, thans in den Haag en allen van de vierde en vijfde compagnie, 13e depót-bataljon. De commandant van het 5e regiment ar tillerie en de manschappen van de onder- deelen staf 5e R A., II 5e R. A., III le R A.. De kapitein Fokkinga en de man schappen van de verbindingsafdeeling der le divisie alhier. De commandant van 3 M.C. 3e divisie en alle manschappen, zich vroeger bevindende te Hillegom. Het personeel van het derde vaste weer station, commandant luitenant Schriere, is behouden alhier aangekomen. De 13e compagnie pioniers te Piershil; de com mandant de res.-kapitein H. J. C. de Ruij- ter. De achtste depóteompagnie Grena diers, inclusief de daarbij ingedeelde vlieg- tuigmakers, alhier. Officieren, onderoffi cieren en manschappen van den staf 1 en 2 14 R. A. te Abbenbroek. Mitrailleurcom pagnie III 28 R.I. te Abbenbroek onder commandant Bierma. De eerste compagnie 5e bataljon P.A.G., gelegerd in de „Zwerver” te ’s-Hertogen- bosch heeft geen verliezen gehad en is thans gelegerd in Zoetermeer, met den kapitein-commandant Guurink. De com mandant van de 164ste batterij L.U.A., luit. Bijdevaarte. alle manschappen, be halve acht, die licht gewond in den Haag worden verpleegd. De commandant van het bewakingsdetachement Staatsspoor Den Haag van het derde regiment, ser geant-majoor Bouten, en alle manschap pen De commandant van het algemeen paardendepót alhier, overste Boogaert en het personeel hiervan. Het geheele personeel van net 3 - II - 3 R I van het 2 - Hl - 32 R.I. en het 3 - III - '32’R.I. bevindt zich in goedenwelstand te Schoonerwoerd. In het fort de Bilt te Utrecht de staf van het 2e bataljon van het 14e R.L, het X-II-14 R.I., het 2-H-14 R I het 3-H-14 R.I. en dz- onder deze militairen bevinden ach een ge vonde en een zieke. Het 1-6-bat B A.tx te 'lexmond met den commandant, luite- naU Ki.enen Het 8e grensbataljon, gele- ge -i te Lens bij Nijmegen De 4e com pjgr're van bet ’.e bataljon bewakingstroe- Pen te Amsterdam, evenals het onderdeel uit Edam De commandanten van de vee- ren la, 1c, 2a en 2b met het personeel te Vreeswijk. De commandant van het 42e R.I. de luitenant-kolonel J. P. J. G van Blarkom en de staf van dit regiment nog steeds te IJmuiden. Stafkwartier tweede legerkorps, met inbegrip van het troepen detachement en artillerie-commando, als mede stafkwartier tweede divisie. De chef Van het afvoerstation voor gewonden en üieken te Vught en het personeel van dit Muidergracht in de middelbaar technische school. De le compagnie pionniets, voor zoover gelegen in Gorkum. Kapitein Nieu wenhuize, commandant staf luchtverdedl- gingsgroep, Gorkum, en zijn persotjeel, eveneens de volgende bij deze groep be hoorende onderdeelen: 112e, 114e en 116e batterij. 87e, 88e, 92e, 94e, 95e, 98e en 99e peloton luchtdoelmitrailleurs. De comman dant van het 23e R.I. Grenadiers en de geheele staf te Gorkum. Kapitein Leys en he^ personeel van de mitrailleurs-com- pagnie 3e bataljon, 18 R.I. in Soest, uitge zonderd de dienstplichtigen Dij st en Freriks. Alle officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen van de 9e depótafdeeling motorartillerie, die op 13 Mei te Woerden waren thans te Leimui- den. De commandant van de 4e depót- compagnie Jagers, kapt. Berns, en zijn personeel 's-Gravezandelaan 264, Den Haag. Luitenant Dormolen, commandant van de 20e compagnie pantserafweerge- schut te Soesterberg, waarbij ingedeeld een Friesche sectie pantserafweergeschut, eveneens uit Soesterberg en zijn personeel te Delft, Vvjrstraat 60. Het stafkwartier Westfront, Vesting Holland, te Leiden. Officieren, onderofficieren en manschap pen .van M.C. II - 46 R.I. te Vianen. Kapi tein W. G. A. Schoenmakers, commandaat van het tweede depót-bataljon, voor den oorlog gelegerd te Tilburg en al het per soneel van den staf van de eerste com pagnie, onder kapitein Hendriks, de twee de compagnie, onder leiding van kapitein Kuypers, de derde compagnie, onder leiding van kapitein van der Ven, de vierde compagnie onder kapi tein Bosmans, de vijfde compagnie onder kapitein Claessen, de zesde compagnie onder luitenant Kuehler en de zevende compagnie onder kapitein Martens te ’s-Gravenhage. Het personeel van 3-1-7 R.I. te Vreeland. Al het personeel van de Kon. Militaire Academie, 39 gehuwde officieren, 44 onderofficieren, 18 korpo raals en 262 cadetten in de middelbare technische school te Haarlem. Kapitein Schoonenbeek van de 115e batterij lucht- doelartillerie en het 98ste en 99ste peleton luchtdoelmitrailleurs met de manschappen met uitzondering van korporaal Rexwinkel (gedood) en korporaal Lanen (zwaar ge wond); zij zijn allen gelegerd te Leerdam. Officieren, onderofficieren en minderen de- detachementen torpedisten Vreeswijk, Everdingen en Wijk bij Duurstede te Vreeswijk, met uitzondering van sergeant Renzema, die licht gewond is. De commandant en personeel van de 2de compagnie lste batalon bewakings- troepen, Pontanusstraat te Amsterdam. De commandant 25 R.I en de staf 25 R.I. te Leerdam, 25 comp. mortieren te As peren, 25 batterij 6 veld nabij Gorin chem en 6e mitrailleur compagnie te Leerdam. Sergt. O. Knottnerus en de eerste sectie van 16 aut. bataljon te Amsterdam. De commandant van de lste Roode Kruis-compagnie en al het perso neel te Amsterdam Kapitein Groenewe- gen van het onderdeel herstellingsploeg vierde autobataljon en alle manschappen De mitrailleur-compagnie van het derde bataljon 7e regiment infanterie, onder leiding van kapitein Twerda, te Neder- horst den Berg. Bij de 2de compagnie 22 dep. bat zijn geen gewonden of gesneuvelden; bij deze compagnie hebben zich in goeden wel stand gemeld van I-III-19 R.I. res. 2e luitenant W. van Dijk, sergt. H. Kopster en Marsman, D. J. Korp. D Dalhuizen en J. H. A. Dohle en de soldaten E. Lares, J. H. Koolhof, F. Keen, S. Pekel, H. Sa lomons, B. Schaus, W. C Jacobs, J. Vos, G. Faassen en L. Koopman en van M/C/ III-ll/R.I. S. L. D. T. van Dolder, W. en E, J. Struyk en van 2/1/24 R.I. sol daat H. A. Kluyt. De commandant 2e com pagnie 3e depotbat. en zijn personeel te Delft. De 2de compagnie luchtdoel mi trailleurs, kapitein H. Hulshoff Pol, te Leiden. Warmonderweg 41. De soldaten van 2/II/25 R 1. en van m.c. 11-25 R.I. on der korporaal C. C. van der Walle. De 6de compagnie, 17e depótbataljon in den Haag. De chef van den staf, 5e divisie, kapitein K. van,Rijn en al het personeel van het stafkwartier en van het troepen detachement van de 5e divisie te Leer dam. Het lste bataljon 32ste R.E te Ku- lemborg. De bezetting gelegen a.d Zuid- dijk te Zaandam boerderij Zwart. Het personeel van het lste veterinair hospi taal in het evacuatiegebied te Boskoop. De 3de compagnie luchtdoel mitrailleurs en de 153ste batterij luchtdoel artillerie ‘te Abcoude. De commandant van 3-II-6 R.I.,- luitenant Schut, en de manschappen te Zijderveld bij Leerdam. De staf van het derde regiment artillerie en de staf van de vijfde divisie te Leerdam. Het 3e bataljon 3de regiment infanterie in de omgeving Leerdam. Alle militairen behoorende tot de 3e compagnie 3e bataljon regiment Grena diers commandant kapitein Bartels, die bij het uitbreken van den oorlog op Ypen- burg, gelegerd waren, behoudens de reeds bekende mutaties. Alle officieren, onderof ficieren en manschappen van het staf kwartier van den commandant der le divi sie. Alle officieren, onderofficieren, kor poraals en manschappen, van het vaartui gendetachement, groep Nieuwersluis, met toegevoegde sectie mitraillisten (hoofdza kelijk Friezen) met den kapitein van Stigt De commandant van de le afdeeling van het 2e regiment artillerie met de heele afdeeling, behoudens enkele mutaties. De sergeant-majoor-instructeur J. Koopman, met de militairen van 5-III depot lucht doelartillerie te Castricum, die zich na 9 April daar nog bevonden. De kapitein Dokkum, administrateur 13e depot batal jon, voorheen gelegerd te Tilburg, thans alhier, met het bij hem ingedeelde perso neel. De kapitein Bach, commandant 2-1 depot .bataljon met zijn geheele compag nie. De kapitein Coorens, commandant 7- 13 depot bataljon met zijn compagnie te den Haag. De kapitein Camps, comman dant 3-13 bataljon met zijn compagnie te den Haag. Het personeel van de 3e com pagnie van het 6e autobataljon 5de sectie, commandant luitenant van der Werff te Wassenaar. De volgende troepenonderdee len, vroeger gelegen in Brielle, Oostvoor- ne, Rockanje, Pompstation, Nieuw-Hel- voet, Hellevoetsluis, Ouddorp en stafkwar tier Abbenbroek, te weten batterij 9 en 10 en de staf kustartillerie detachement Hel levoetsluis, 2-1-39 R.I. en 3-1-39 RI. en Kustwacht posten 33-34 te Oudenhoorn. Stafwacht hoofdkwartier vesting Holland. Kapitein Martens, commandant van de ie compagnie, 2e depót-bataljon met zijn manschappen in den Haag. Het geheele personeel van het detachement-politie- troepen Algemeen Hoofdkwartier in den Haag. De kapitein Mutters, commandant 2-I-Regirnent Grenadiers met de mannen van zijn compagnie, die afkomstig zijn van plaatsen buiten 's-Gravenhage De volle dige bezetting eindhaven genie den Bosch, onder de luitenants Assmann en Kers te 's-Gravenhage, eveneens dat van eindha ven genie Utrecht onder luitenant Hospers van de eindhaven te Amsterdam, en van

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 3