L Mededeelingen over leger- onderdeelen KRUISWOORD-PUZZLE r s A T A N F E HAAGSCHE COURANT VAN MAANDAG 20 MEI 1940. EERSTE BEAD, PAGINA 3. R L A S N I P P E R S 0 E C 0 N O O M B A N I E R E N L A R E N A R E I N A D E E T S A M 0 K T E L K R I M G I E R I G T E G E L A L L O 0 I E S T E M E D I U M 8 p R E A N U R E C S E I K L E N A V E R N E P A L U G D V I L L A C A S T I L I E A B T E N N L R O E P O R E H L H 0 N G E R O P T O C H T M R A H E N O N E R E U S I E T G R A P L P L A N M A I S B R U T H V R I E N D B A 8 T A R O p P p R O u I o N 8 p E T E N I p R E E R Z A M E K A 8 F O R E E S T O K K A N E N P E T S L A G E R S r U T M I N I S C E N T I De oplossing van de Zaterdag geplaatste puzzle luidt aldus mitrailleurs-compagnie hout en Noordwijk; staf vijfde divisie te Leerdam; 112e bataljon luchtdoelart. te Loosdorp bij Leerdam; 88e peleton lucht- doelmitrailleurs; 25e compagnie mortieren te Leerdam; verbindingsafdeeling van bri gade a. te Heldingen bij Vianen; tweede compagnie eerste bataljon 31e R.I. en le bataljon mitrailleurs compagnie 31e R.I. te Amsterdam, III-9 R.I. en tweede sectie mortieren en derde sectie P.A.G.; negende R.I.; 3/II/12 RI. veldpost 1; bewakings- detachementen N S.F-zender en radio- centrale te Hilversum; staf groep Betuwe; staf le en 3e compagnie van het derde bataljon van het 43e R.I. thans te Keu kelen en omgeving; 3-III-12 R.I. te Zoe- termeer, 65e peloton luchtdoelmitrailleurs te Delft en 61e peloton luchtdoelmitrail leurs te Ypenburg; verbindingsafdeeling vierde legercorps te Vinkeveen; staf5 R.I. en 5e compagnie mortieren; 5e compagnie P.A.G.; 5e batterij zes veld te Nieuwer- sluis; stafkwartier groep Nieuwersluis Vesting Holland; staf III 25 R.I. evenals Douter Hartsuiker uit Balkbrug; 1-III-12 R.I. te Zoetermeer; staf 12 R.I. te War mond en 1-12 R.I. te Haarlem; zevende depot compagnie Jagers te Scheveningen; zesde zoeklichtafdeeling tweede sectie te Oostzaan; zevende R.I. derde bataljon, te Nederhorst den Berg; tweede afd vier de regiment Art., te Jutphaas; derde af- deeling 18 R.A. te Weesp; 2-III 28 R.I. te Zuidland; troependetachement vierde di visie te IJsselstein; vierde compagnie vijf tiende depót bataljon te Utrecht; politie- troepen uit Amerongen en Rhenen te IJs selstein; 18 R A. te Diemen, Weesp en Nigtevecht; 14e batterij luchtdoelart. te Wassenaar; III-36 R.I. te Gorkum; 4e comp. luchtdoelmitrailleurs te Gouda; l-IV-20 R.I. te Utrecht; staf III-12 R.I. Zoetermeer; 10e compagnie P.A.G.; lOR.I^ te Jutphaas; negende comp. pioniers van brigade a. te Lienden; achtste compagnie luchtdoelmitrailleurs te Oudewater; her- stellingstroepen staf autoregiment te Alphen, aan den Rijn; 20e batterij lucht doelart. te Haastrecht; 112e, 114e en 116e batterij luchtdoelart. te Gorkum; staf zie kencorps eerste R.I.; luchtdoelmitrailleurs negende compagnie 2e en 3e peloton; 159e batterij luchtdoelmitrailleurs, behalve van Zon, gesneuveld; eerste peloton luchtdoel mitrailleurs, behalve Bronkhorst en Gras, gewond; 4-z-Z.L.A -T. 1; 3-1-12 R.I. te Haarlem; derde mitrailleurscompagnie te den Haag; oude sectie voor paardenver- voer van het auto-regiment te Bodegraven; geneeskundig en verplegend personeel ge neeskundige dienst te Delft met inbegrip van ds. Peeters van het derde, het zesde en het 14e depót bataljon te Delft; III-3 R.I. te Leerdam; Marinekustwachtpost Loosduinen; Staf Hellevoetsluis, staf 1-39 R.I.; 2-I-39-R.I4 39ste reserve grenscompagnie; staf deta chement kustartillerie Hellevoetsluis; bat terij 9 en 10 kustartillerie; marine kust wacht posten 33 en 34; Inundatiestation te Brielle; zoeklichtenafdeelingen te Rockan- je, en Nieuw Helvoet; de troepen van den commandant maritieme middelen te Helle voetsluis; marine te Hellevoetsluis; vaar tuigendetachement Haringvliet West te Hellevoetsluis; wachtmeester Vianen, korpstreincommandant van het eerste ba taljon regiment Grenadiers, met het ge- heele personeel daarvan in veiligheid te ’s-Gravenhage; het geneeskundig perso neel van het grensbataljon Grenadiers te Scheveningen, Doornstraat 15; luit. Schor- tinghuis, comm, van 7e compagnie 13e de- potbataljon met alle manschappen in den Haag; eerste compagnie torpedisten 2e en 3e zinkschepenversperring gelegerd te Nu- mansdorp, nu te Middelharnis, kapitein A. den Engelsen; luitenant Verbaken van de 5e depotbataljon Grenadiers met alle man schappen, behoudens een lichtgewonde, behouden te Scheveningen teruggekeerd; de commandant van de 5e depotcompagnie Jagers met alle manschappen te den Haag en Rotterdam; luitenant Buendfode Mesquita met allen, die op 10 Mei behoor den tot de instructiebatterij 10J HW. van het 3de depot bereden artillerie, in de school aan de Draaistraat te ’s-Graven hage; de luit A. D. G. Tinkelenberg, van staf 15e depotbataljon met den staf van het 15e depotbataljon te Leiden; alle man schappen der zinkschepenversperring no. 1 te Scheveningen; de chef van de mili taire apotheek te Gouda met voltallig per soneel; de staf van het 43e R.I., v.roeger ge legerd te Epe op de Veluwe; de mitrail leur compagnie 11-43 R.I.; het personeel van de 3-III-31 R I.; luitenant ter zee van der Kooy op Texel met de manschappen van de 8e batterij zoeklichten; al het per soneel van het expeditiekantoor a. Veld post en van het hoofdpostkantoor 4; de 14e compagnie luchtdoelmitrailleurs, enkele manschappen zijn gewond en bevinden zich in ziekenhuizen-te den Haag; voor hen bestaat geen enkel levensgevaar, da eerste luitenant, H P. Heshusius, is ge sneuveld; het personeel van de veldpost- kantoren 2, 4 en a, gevestigd te Utrecht, officieren, onder-officieren, korporaals, en manschappen van den staf, divisie-trein, infanterie- munitietrein, en artillerie mu- nitietrein, der lichte divisie, voorheen te Oisterwijk, thans te' Brandwijk; de mi trailleurscompagnie van het le bataljon van het 4e R.I.; alle troepen gelegerd op het eiland Texel; de negende zoeklicht afdeeling, alsmede het zelfstandige zoek- lichtdetachement, destijds de 2e verlich- tingsafdeeling; het personeel van de 3e comp. van het autobataljon van het derde legerkorps; de geheele zevende mitrail- leurcompagnie te Muiden; de eerste sectie vijfde zoeklicht afdeeiing met uitzonde ring van de dienstplichtigen Sakko, Soe- ters, Beernink en van der Veer, die te Rotterdam zijn, naar men verwacht, in Ca- pelle aan den IJssel; de commandant 11-46 R.I. met zijn bataljon, gelegerd te Opheus- den in de Betuwe, thans in Vianen, er is eén gesneuvelde, wiens familie reeds is gewaarschuwd; de derde Roode Kruis comp. te Rotterdam; de eerste zoeklicht afdeeling vierde sectie te Amstelveen; de vierde compagnie van het eerste autoba taljon, dienstplichtige Blom is gesneu veld. De chef van het inundatiestation 3 te Nederhorst den Berg met het personeel van het bewakingsdetachement. Sectie 5 groep Naarden, belast met de uitvoering van verdedigingswerken, bevindt zich te Amsterdam, bij deze manschappen hebben zich gevoegd; majoor Kiers, le luitenant Mays, 2e luitenant de Graal, opzichter der fortificaties Vos uit Groningen, de sergeant de Zeeuw, wachtmeestei van den Heuvel en de dienstplichtige Golver- dingen; de commandant van de 6e afd. iuchtdoelartillerie met zijn staf, alsmede 5e, 103, 104e en 106e batterij, gelegerd in en om Amsterdam; het 18e peloton lucht doelmitrailleurs voorheen te Tiel, thans te Benschot nabij IJsselstein; het eerste es kadron pantserwagens bevindt zich thans te Badhoevedorp, van de manschappen zijn vermist J. van Damen en Johan van Drunenjal het geneeskundige personeel van 2e bataljon 42 R.I.; majoor van Hall; commandant van het derde bataljon van het 43e R.I. met de stafgroep Betuwe, den bataljonsstaf en de tirailleurs van de le en 3e compagnie van dit bataljon, uit gezonderd sergeant van Rijn en dienst plichtige Mensink, die vermist worden; luitenant Smallenbroek, verplegings-offi- cier van het derde bataljon van het le regiment infanterie met het geheele ad- ministratiepersoneel en het personeel van den proviandeerings- en goederen trein te Wassenaar; het 2e bataljon van het 31e R.I onder commando van majoor Koster; luitenant Roeleveld, comman dant van de 20e batterij luchtdoel-artil- lerie met zijn personeel te Haastrecht bij Gouda aangekomen, dienstplichtige de Rover is licht gewond in het ziekenhuis te Culemborg achtergelaten, bovendien be vinden zich te Gouda de sergeant Tadema en de dienstplichtige Bernard van de 16e batterij Iuchtdoelartillerie; tie; politietroepen te Warmond, waarbij ingedeeld le luit. Tromp en vaandrig Mul ler; 3e comp. 13e depót bataljon troepen te Tilburg, thans te den Haag; M.C. 1-14 R.I. te Bunnik; 20e comp. P.A.G. te Delft; staf 2e R.A. te Weesp; 7e comp. 13e depót bataljon te den Haag; 2e comp. 13e depót bataljon te den Haag; 3e comp. 2e auto bataljon te Woerden; 3e comp. 3e bataljon regiment Grenadiers; detachementen poli tietroepen te Vught, Heesch en Veghel be- hoorende tot de 3e comp. politietroepen te Leerbroek; centrale 3e legerkorps; lucht- wachtpersoneel te Geertruidenberg; le verbandplaatsafdeeling te Voorburg; staf le legerkorpstrein te Voorburg; verbin dingsafdeeling le divisie; 17e depót batal jon 5e comp. te den Haag; 3e sectie 3e Roode Kruis comp. G. 21 en C. 21; 20e de pót bataljon; 62e en 63e peloton L.M. te Scheveningen; 42e mortieren comp. te Gouda; 5e comp. 13e depót bataljon als- ’mede 4e comp 13e depót bataljon; 3e P.A. G en sectie P.G. van 3e R.U. derde leger corps; luchtwachtpost te Leeuwarden; 4e verbandplaats afdeeiing alsmede motor- personeel 6e autobataljon, hieraan toege voegd; staf 22e R.A.; 19e depót bataljon te Hoorn; boeienschepen 1 en 2 (Witte Zee en Limburgia); staf 4e legerkorpstrein; M C. 1-12 R.I.; le bataljon 12 R.I.; militair hospitaal te Amersfoort; M.C. III-42 R.I.; 6e sectie 20e depót bataljon te Moordrecht; verbindingsafdeeling der genie te Hille- gom; l-III-l R.I. te Wassenaar; 1-1-25 R.I te Badhoevedorp; comp. munitiewerkers étappe directie afdeeiing artillerie te Half weg; 155e compagnie L.A. te Gouda; sectie motordienst étappedirectie afd. artillerie, waarbij toegevoegd is de dienstplichtige chauffeur Veenendaal; vierde sectie 5 M C. eveneens de sergeant-majoor Huester; tweede depót derde compagnie te den Haag; infanterie kaderschool Oostfront Vesting Holland te Naarden, welke oplei ding bij het uitbreken van den oorlog in tact is gebleven, bevinden zich in het Muiderslot te Muiden, hierbij bevindt zich niet 2e-luit. Berghuis, die overgeplaatst is; eerste inundatie-afdeeling, sergeant van der Horn uit Kollum en sergeant Hoeppe- ner uit Brunssum; staf 9 R.I. verbindings afdeeling te Haarlem; compagnie 2-III-24 R.I. bij uitzondering de dienstplichtigen Vreeswijk, van der Berg, Cohen, Itserda, de Haan, Smets, Staal, Brouwer en Noor- lander, die na den strijd echter allen nog gezien zijn; 1-1-42 R.I. te Muiderberg; ba taljon spoorwegtroepen eerste wegcompag- nie, vroeger in Utrecht, eerste en tweede sectie te Leiden, derde sectie te Gouda, reserve brug-detachement, vroeger Utrecht thans te Leiden; brugdetachement onder sergeant Berkenhout, vroeger te Culem borg thans te Leiden; brugdetachement onder eersten luiten. Kost, vroeger te He- del, thans te Leiden; luchtvaartbedrijf te Heemstede, bestaande uit sergeant eerste klasse Verboom, sergeant vliegtuigmaker Henderiks en de dienstplichtigen Jager en Platell; officieren van den staf 11 R.I., geheele regiments patrouille, al het ge neeskundige personeel en ordonnansen, uitgezonderd de ordonnansen te paard Ne- lissen en Muis te Rotterdam; regiment ver- bindingstroepen 11 R.I.; elfde compagnie mortieren, de verblijfplaatsen van luite nant Ertzen, den korporaal Smit en de soldaten Huve, Eenhoorn, Winkels ter Riet. Heuvel, van Teulingen, Mosselveld en Wensink zijn onbekend; marine kust wacht op Texel; alle onderofficieren vierde compagnie tiende depot bataljon te Leiden; officieren v. gezondh. 10-15-22 depot bat. en hun person, te Leiden; staf 10 dep. ba taljon te Leiden; korpstrein 42 R.I. te Vel- zen; 3-II-43 R.I. te Zegveld bij Woerden, behalve Booy, Lenters, Kuiper en Raaiman, die vermist worden, voorts zijn te Zegveld aangekomen soldaten Penders (Voeren- daal), Jol, Oppen, Silas en de Waal, allen uit den Haag en Franken uit Delft; 2-III-25 R.I, te Vianen, behalve soldaat Drigmans uit Rotterdam, gesneuveld; le compagnie aan- en afvoertroepen, gelegerd te den Haag, Bodegraven, Delft en Rotterdam; derde Roode Kruis compagnie te Rotter dam; derde compagnie luchtdoelmitrail leurs en 153e batterij Iuchtdoelartillerie te Abcoude, licht gewond de dienstplichtigen Snellen uit Veenendaal en Zurink uit Hen gelo, zij worden verzorgd; eerste zoeklicht afdeeling; tweede sectie vierde zoeklicht afdeeling te Abcoude; eerste compagnie eerste autobatterij; vaartuigendetachement; groep Nieuwersluis en toegevoegde sectie mitraillisten; 18e peloton luchtdoelmitrail leurs te Amsterdam; eerste veterinair hos pitaal in het evacuatiegebied te Boskoop; personeel veldpostkantoren hoofdexpeditie veldpost b, /1/6/7/12 te den Haag; alle remonterijders met hun onderofficieren uit depot te Leiden: eerste escadron pantser wagens uit Vught; artillerie commando 2 L. K. te Lopik; de trein-afdeeling 3/III/42 R.I. uit IJmuiden; 18e R.I. te Weesp en omgeving; vijfde batterij luchtdoelartille- rie te Landsmeer; 2e compagnie luchtdoel mitrailleurs en 152e batterij; 87e en 92e peloton luchtdoel mitrailleurs te Doelen bij Gorkum; afvoerstation gewonden en zie ken Peel-divisie te Gouda; mitrailleur- compagnie derde bataljon eerste regiment infanterie; eerste ziekenstalafdeeling te Zoetermeer; Dertiende compagnie P.A.G. te Waterin gen eerste; verlichtingsafdeeling veldpost 1 Veldleger; detachement autotreinen bri gade a; staf zesde R.I.; zesde compagnie P.A.G.; zesde compagnie mortieren; twee de en derde bataljon 6 R.I., sectie gewe zen T.P. van het 6e R.I. te Culemborg; de l-III-l R.I.; betalingsbureau politietroepen, waarbij luitenant Potterboom van de K.M.A. te Nieuwersluis; tweede art. meet- compagnie te Driebergen, behalve soldaat van Luipen; staf, troepen-detachement en verbindingsafdeelingbrigade te Meerkerk; staf 25e R.I. te Leerdam; 24e compagnie mortieren te Asperen; 25e batterij 6 veld te Gorkum; 6 M K. te Leerdam; 106e bat terij Iuchtdoelartillerie te Amsterdam; 7e M. C zevende divisie te Muiden; staf 2e luchtvaart regiment; 2-1 R A. te Roermond; derde bataljon 1 R.A. te Roermond; mi trailleurscompagnie derde bataljon 25e R.I.; marine kustwacht te Noordwijker- Waalstraat; luit. Kleinhout commandant weerstation Veldleger, voorheen te Leer- sum gelegerd: het geheele personeel in goeden welstand te Gouda, gelegerd is Haastrechtschedijk D. 43; commandant 14e Compagnie pantserafweergeschut, kapitein Zweede: allen in goeden welstand te Bun nik, met uitzondering van de vermiste dienstplichtigen Clement, Hendriks en Nieuwenhuis; het 22ste depotbataljon -le comp. onder commando van kapitein H. B. A. Bokern, geheel compleet; de com- m’andant van 2/45 R.I. meldt, dat zijn ba taljon zonder uitzondering in goeden wel stand verkeert; de commandant van 1/6 batterij P.A.G. luit. Koenen en zijn on derdeel te Lexmond, bij Vianen; het 1/41 R.I. thans gelegerd te Lakerveld, gemeen te Lexmond, commandant J .J. Impeta; majoor Snoek, chef afvoerstation gewon den en zieken, Peeldivisie tot 10 Mei ge legerd te Best (N.Br.) maakt bekend, dat alle officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen zich ongedeerd bevinden te Gouda (het laatste geldt ook voor al het personeel van gewondentrein G. 6 en G. 21 (3e sectie, 3e Roode Kruis compagnie); de commandant van de 6e compagnie bewa- kingstroepen, luit. Oudshoorn; allen in goeden welstand te Hillegom bevinden; de commandant van de le verkenningstroe- pen, 2e luchtvaartreg.: de troepen bevinden zich te Noordwijkerhout; luitenant Bun schoten van de art. kaderschool, Krom- houtkazerne te Utrecht: allen in goeden welstand ook de administrateur den Haag is hierbij aanwezig; de commandant van de verbindingsafd. groep Leiden, sergeant majoor S. M. I. Joossen, maakt bekend, dat het personeel van zijn afd. zich in goeden welstand bevindt; de 4e res. grens compagnie is heelhuids te Leiden aange komen; de staf 1 en 2/1 K.R.A. bestemd voor het depót zijn veilig te Leiden en Voorschoten; luit.-adj. Fick, commandant 2e autobataljon: officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen van den staf in goeden welstand te Luntschoten, even als de 3de compagnie; de commandant van de verbindingsafd. 1-31 R.I., luit. Wierin- ga: onderdeel in goeden welstand te Am sterdam; kapitein W. H. Val, van 3/2/4 R.I. te Noordwijk: compagnie in goeden welstand (er is een gesneuvelde wiens familie is gewaarschuwd); de commandant van de 2e verbandplaatsafd., 2e legerkorps, over ste Dubois, maakt bekend, dat officieren, onderofficieren, korporaals en manschap pen van den staf en alle vijf secties zich in goeden welstand te Oudewater bevinden; de commandant van den 2en legerkorps trein, majoor Bijdendijk, maakt bekend, dat het personeel van den staf zich in goe den welstand te Oudewater bevindt; de commandant van de le compagnie le bat. 32 R.I., kapt. Haye, maakt bekend, dat zijn compagnie geen verliezen heeft geleden en is aangekomen te Culemborg; kapt. Oortman Gerlings, commandant van C. 2- 6 R.A., deelt mede, dat bij zijn onderdeel, tijdelijk gelegerd te Leiderdorp, en Heem stede, allen zich in goeden welstand be vinden; majoor D. J. van Wijk, deelt mede, dat het personeel van de le artillerie meet- compagnie en van den 2en hulpweerdienst allen in goeden welstand verkeeren te Harmelen; de commandant van brigade B., kolonel Nijland, deelt mede, dat het staf kwartier evenals het troependetachement en de verbindingsafdeeling zich in goeden welstand te Vreeswijk bevinden: de com mandant van de 2-1-16 R.A. deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Vrees wijk bevinden; compagnie van het depót wielrijders te Gouda alsmede hun com mandant is in den besten welstand; com mandant van de 15e batterij luchtdoel art. de luit, de Krijger bericht, dat het perso neel van deze batterij zich in goeden wel stand in Bergen, de Boschschool bevinden en commandant van de 160e batterij lucht- doel-art. luit. Slotemaker bericht, dat het personeel van deze batterij zich in goeden welstand in Bergen bevindt; Res. kapitein E. H. de Vries geheele le compagnie le batterij 43e Reg. Inf., vroe ger gelegerd te Wezel en omgeving, maakt het goed en is te Kamerik, bij Utrecht. Luit. Smallenbroek, staf 3e bat. le R. I. bevindt zich met zijn personeel te Wasse naar in goeden welstand De wachtmees ter Gaymans, commandant van de 20e batterij 6 veld uit Soesterberg en al het personeel van die batterij, in goeden wel stand te Delft, Koningsplein 83. Luit, van Veeren, staf luchtverdedigingstroep te Utrecht, 2e comp. le bat. 31e R. I., kapi tein Koks, geheel in tact te Amsterdam, le bataljon mitrailleurs comp. 31e R. I., kapitein Camping, alles wel; le luit. Maa- gendans: 3e comp. 4e bat. 10e reg. infan terie, in de Koudehornkazerne te Haar lem, alles wel; commandant 43e bat. 6 veld: allen in goeden welstand te Die- merbrug, (verblijfplaats van korporaal v. Geerensteyn en van dienstpl. Douwenga van dit onderdeel is nog niet bekend); mi- trailleur-compagnie le bat. 25e R. I. van Schiphol bevindt zich te Hoofddorp. Slo- terweg 555. in goeden welstand, behou dens J. Kuper, S. van der Meulen, F. Wap- stra, K. Waslander en H. Snier, die ge dood zijn. (Gewond werden: sergeant de Wit, en verder Toeller. Groenhuis. Mun- tinga en Visser, allen uit Noordelijke pro vinciën); van de 7e comp. 13e depot-batal- jon R. I. zijn allen in goeden welstand in de Montessori-school Wouwermanstraat 7, alhier; luit, van Veeren, staf luchtver- dedigingsgroep Utrecht, deelt mede, dat de volgende groepen allen gezond zijn: 11e batterij luchtdoelart. en de volgende pelotons luchtdoel mitrailleur: 35e, 36e, 37e, 40e, 43e, 44e, 45e, 46e en 48e; luit. Jansen Maneschijn deelt mede, dat het de tachement Huizen (N.-H.) in goeden wel stand te Muiderberg is aangekomen, evenals de staf le comp. 42e R. I. Kapitein adj. Hofman, commandant v. d. staf 31e R. I. meldt: geheele regimentsstaf te Mui den in goeden welstand. Officieren, onderofficieren en man schappen van het grensbataljon Grena diers, vroeger gelegerd te Scheveningen, bevinden zich allen in goeden welstand te Den Haag en omgeving, evenals de korporaal-vliegtuigmakers Minderop en Volbeda van de luchtvaartafd., die aldaar zijn aangekomen; le luit. adj. Kruithof, commandant staf 2e bat. Reg. Grenadiers deelt mede, dat uitgezonderd J. H. de Ko- ning uit Den Haag, allen zich in goeden welstand in hun kwartieren te Den Haag bevinden; kapitein Datema van de 21e pantserafweercompagnie deelt mede, dat de geheele compagnie zich in goeden wel stand in de Kromhoutkazerne te Utrecht bevindt: behalve het 2e bat. van 21 R. I. zijn ook het le bat., de comp. P.A.G., de compagnie mortieren, de batterij 6 veld, de verbindingsafd. en de andere onder deden van den staf, volledig te Utrecht: (de rijwielpatrouille is waarschijnlijk ge vangen genomen); de commandant van het 2e bataljon, 22 R. I deelt mede, dat zijn onderdeel zich bevindt in het Jaar beursrestaurant te Utrecht; kapitein J. v. Essen, commandant luchtverdedigings- groep Zaltbommel, deelt mede, dat de staf van deze groep zich in goeden welstand te Lexmond bevindt, (met uitzondering van den ordonnans M. W Willemse, ge dood); het personeel van de 9e batterij luchtdoelart. met het personeel van het 77e en 78e peloton luchtdoelmitrailleurs bevinden zich in goeden welstand te Ha- gestein, (met uitzondering van den dienst plichtige Berkers, lichtgewond); het per soneel van de 113e batterij luchtdoelart. en het 81e peloton luchtdoelmitrailleurs in goeden welstand te Benschop, met uit zondering van den dienstpl. A. Berger- voet. gewond, en de dienstpl C. J J. Schut, J. C A. Sirag, H. C. E. de Vries. A. van Oostrum en P Vogel, die zich vermoede lijk te Amsterdam bevinden: 2e luit. L. Crijns deelt mede, dat een detachement van 11/1. II/1/41 R. I., voorheen gelegerd te Maashees, thans ligt te Lakerveld. ge meente Lexmond, (dit detachement be staat uit de manschappen Lauwen, de fourier Roubos, sergeant van Beugen, sergeant J. Giesen, sergeant Ronde, Smal lenbroek, korporaal van Zanten, van Ar- kel, Aarts, hospitaalsoldaat Toemen, trein- soldaat Smits en de dienstpl. soldaten Buenen van der Putten, de Rauw, van Mourik). De commandant van het 12e depot-ba- taljon te Bergen aan Zee maakt bekend, dat het personeel in goeden welstand ver keert; kapitein Smit van de 2e comp. van het 10e grensbataljon bericht, dat allen zich in goeden welstand te Wijk aan Zee bevinden; de commandant van het 8e de potbataljon bericht, dat van zijn depot bataljon de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e en 7e compagnie zich in goede gezondheid be vinden (de 4e en 5e compagnie zijn in Den Haag en de omstreken van Bussum, de overigen te Zaandam); kapitein van Meurs, commandant van 1 III bataljon P. A. G. 3e divisie, vroeger gelegerd te Hillegom, maakt bekend, dat zijn officie ren. alsmede onderofficieren, korporaals en manschappen, zich in goeden welstand te Zoeterwoude bevinden. Het personeel van staf 33 R. I., zooals die was gelegerd in Beikén (Drente) is gezond en onge deerd. (Zij zijn gelegerd in ’t Zand (N.-H.). Het personeel van de 2e sectie rups-pantserwagens van het korps rijden de art. bevindt zich onder commando van luit, van Andringa de Kempenaer in wel stand in Den Haag; te Hellevoetsluis ge diend hebbend personeel van het marine- vaartuig Christiaan Cornells bevindt zich in welstand te Oudenhoorn; allen welva rend te Leiden, bij de 7e compagnie van het 15e depotbataljon; het volledige per soneel van de 4e sectie rupspantserwagens van het korps rijdende art. bevindt zich onder commando van luit. Everts in wel stand in Den Haag: de res. le luit. J. J. Brauers van staf 34 R. I. deelt mede, dat alle officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen van dien staf, zich in welstand bevinden te Goudswaard; de commandant van de res. grenscompagnie Grenadiers maakt bekend, dat bij zijn on derdeel geen verliezen zijn geleden. Het personeel van de volgende leger- onderdeelen: Munitiecolonne 2-15-R.A.; militair pharmaceutische dienst te Am sterdam; 4 c. pioniers, gesneuveld Albert Hilberdink te Heerlen; 2e sectie 4e zoek lichtafdeeling te Abcoude; 2-1-17 R.I. te Leerdam; 21e depót-bataljon te Schoorl; le sectie 2e comp. 15e deót-bat. te Lei den; le sectie le comp. 15e depót-bat. te Leiden; 3e compagnie torpedisten grond- mijnenversperring nr. 3, nr. 5 te Gorin- chem, grondmijnenversperring nr. 6 wor den 30 man vermist, waaromtrent geen ongerustheid behoeft te bestaan; ver- nieuwingsdetachement van het zevende compagnie pioniers te Zwolle; 45e reser ve grenscompagnie te Breezand; staf 45 R.I. te Breezand; sectie mortieren 1-1 G. B. te St. Anna Paulowna, vermist wor den de soldaten Dolstra, Bot, ten Cate, Johannes en Sloot; 3e bataljon 9e R.I. 2e sectie; 9e compagnie mortieren; 3e sectie 9e comp te Delft; 1-1-2 R.I., benevens de hierbij ingedeelde T.P. te Beest (Betu we); 155e batterij L.A. te Meerkerk; 2e comp. 20 depót bataljon voorheen 4e comp. te Laren thans te Willeskop; staf 2e afd 2 R.A. te Delft, gesneuveld 2e It. Schwabel; le batterij 2e afd. 2e R.A.; 2e batterij 2e afdeeiing 2 R.A.; 3e batterij 2e afdeeiing 2 R.A., gesneuveld soldaat Peters (R’dam), allen te Delft; 1-1 wiel rijders te Alblasserdam, gesneuveld vaan drig Huibers; 2e, 5e en 7e compagnie 9e depót bataljon, evenals de staf te Alk maar; 5e depót bataljon te Alkmaar; 3-II- 9 R.I., vermist dpi. de Jong; 2e bataljon 6e R.I. te Zijdeveld bij Leerdam; 1-1-43 R.I. te Kamerik bij Woerden; detache ment luchtvaartdienst Leeuwarden thans te Slootdorp; staf 3e depót 2e B.A. te Voorburg; detachement afvoerstation voor paarden, voorheen te Hilversum, thans te Ouderkerk aan den Amstel; le bataljon 34 R.I. staf (gesneuveld Wei land)» 2e comp. (gesneuveld Pooters), 3e comp. en mitrailleur comp.; 1-15 R.A. te Naarden; vrijwillige landstormcorps luchtafweerdienst te Delft; troependeta chement staf zevende divisie te Amster dam. Kapt. Gelens, commandant 2e depót- compagnie Grenadiers, met alle man schappen in den Haag. Kapitein Mesker, cdt. mitrailleurs-compagnie II-9 R.I., vroeger te Zandvoort, thans te Zoeter woude, met zijn compagnie; luitenant Nanninga met detachement Kijkduin van reserve-grenscompagnie Jagers; majoor Sprock, cdt. III-9 R.I. met allen, behoo- rende tot zijn onderdeel. De 3e sectie van 9e compagnie pantserafweergeschut, cdt. serg.-majoor Scholten. De 2e sectie van de 9e compagnie mortieren, cdt. luite nant Fauwels.’ Luitenant Linsen, officier voor speciale diensten van het 13e depót- bataljon, voorheen te Tilburg, thans te ’s-Gravenhage (Prinses Beatrixschool) met zijn personeel. De commandant de- pêt-afdeeling rijdende artillerie te Oegst- geest meldt, dat bij zijn afdeeiing even als bij batterij 8-staal Delfzijl geen ver liezen of gewonden zijn. Het personeel van de volgende legeron- derdeelen bevindt zich in goeden welstand: staf 3e regiment Infanterie te Beilen; ver bindingsafdeeling lichte divisie alsmede off. van-gezondheid tweede klasse Grove; eerste sectie 4e verbandplaats afdeeiing; verbindingsafdeeling 4e divisie te Ben schop; paardenartsen van de tweede divi sie; eerste batterij 5 R.I. te Maarssen, twee gesneuvelden, familie reeds gewaarschuwd bewakingsdetachement zender Jaarsveld; 79e, 80e. 89e en 90e peloton L.A., 10e pelo ton L. Mitrailleurs te Amsterdam; 1-1- autobataljon B.A.T.J.; T. P. sectie 1-1-2 R.I. te Everdingen; 3e afdeeiing 7e R.A.; 2e comp. luchtdoelmitrailleurs; marine kustwacht te Katwijk aan Zee; 5e R. I. te Nieuwersluis; verbindingsafdeeling staf 9e R.I., te Zoetermeer; 3e comp. voorheen 2e autobataljon; 3e comp. le bataljon 25e R.I.; le afdeeiing 9e R.A. te Harmelen bij Woerden; 2e depót comp. geneeskun dige troepen te Amsterdam; stafkwartier 3e divisie met troepen detachement en sec- De 27e afd. artillerie bevindt zich ge zond te Gorcum. Commandant luchtver- dedigingsgroep Soesterberg, kapitein van den Andel, maakt bekend: staf: dienst plichtige de Roos ziek opgenomen; 12de batterij Iuchtdoelartillerie, commandant luitenant Schut; allen wel. Derde batterij luchtdoel art., luitenant Beuvery; allen wel. 38ste, 39ste en 41ste peloton lucht doel mitrailleurs, luitenant Visser: twee gewonden, namelijk Hoving en Weyers. Vermist wordt S. S. Postma uit Leeuwar den. Het stafkwartier van het vierde leger korps, commandant van den Bent, het troependétachement van het vierde leger korps, commandant kapitein Houtzager, het artillerie-commando stafkwartier vier de legercorps, commandant kolonel Lager- wey, vierde compagnie aan- en afvoer troepen, commandant kapitein Burgéss, derde compagnie, vierde bataljon 20ste regiment infanterie, commandant luite nant van der Klip. Allen zijn gezond en gelegerd te Vinkeveen. De militaire centrale te Hilversum be richt, dat het personeel, alsmede de chauf feur Koppenol van 1/4 auto bataljon, zich in goeden welstand te Vinkeveen bevin den; kapitein Vorselaars, commandant van de 4e compagnie 5e auto-bataljon, be richt, dat allen zich in goeden wedstand in de Koudehorn-kazerne te Haarlem be vinden, uitgezonderd de derde sectie, on der luitenant van den Berg, die elders is gedetacheerd en waarover nog geen be richt is binnengekomen; De luit, ter zee der Marine reserve, Roberti, deelt mede, dat de bemanningen van de hulpmijnenvegers 1, 2, 3, 4, 6 derde divisie, waarbij zich drie licht gewonden bevinden, in goeden welstand in de Merwe- haven te Rotterdam zijn aangekomen. De 3e compagnie, 2e bataljon, 31ste R.I. kapitein Bijlenga te Amsterdam. De commandant van de 3e compagnie van het 3e depót bataljon maakt bekend, dat alle officieren, onder-officieren en minderen met uitzondering van vier ge sneuvelden, wier familieleden reeds in kennis zijn gesteld, gezond zijn en ver blijf houden te Delft, Nassaulaan. Ver mist worden: de dienstplichtige solda ten C. Butter uit Capelle a. d. IJsel en G. Kaam uit Halsteren). Het geheele personeel van batterij 1 en 2 der kustartillerie, gelegerd te Wijk aan Zee, alsmede van zoeklichtafdeeling 1 en 2 aldaar (commandant is kapitein H. Simons)de commandant van het 41ste peloton luchtdoel mitrailleurs, sergeant Helmholt, voorheen gelegerd in het jon genshuis van het Leger des Heils te Amersfoort, thans te Loenen a. d. Vecht, Rijksstraatweg 135, deelt mede, dat allen in den besten welstand verkeeren; wacht meester Mulder, commandant detache ment vijf kazemat Fort Spion, Bloklaan b 22, Loenen a. d. Vecht, deelt mede, dat allen in goeden welstand verkeeren; de kapitein van Deventer en zijn mitrailleur compagnie 2/23 te Gorinchem; de com mandant van het brugdetachement 9 van het bataljon spoorweg-troepen uit Rhenen, luit. Tinbergen, deelt mede, dat het deta chement, uitgezonderd dienstplichtige Kwaaitaal, zich in goeden welstand te Amsterdam bevindt, Zeeburgerdijk 23; de commandant van de 2e verbandplaatsafd., vroeger te Nederlangbroek, maakt bekend, dat officieren, onder-officieren. korporaals en manschappen zich allen in goeden wel stand te Oudewater bevinden. Majoor Hoogers, commandant van het eerste bataljon 2e R. I. te Beesd (Gld.) allen gezond en wel; luitenant Kolmer van staf 1-25 R.I.: staf en verb. afd. in goeden welstand te Badhoevedorp bij Schiphol (vermist R. Pronk en W. Folkers, solda ten) luitenant v. d. Veen: staf 2-33 R.I in goeden welstand; comm. 2-2-5 R.I. allen te Loenen a. d. Vecht, alsmede de soldaten Segers en Schrijns, in goeden welstand; 3e pontonafd. le en 2e comp. onder lei ding van kapitein Stark geen verliezen: de commandant van de verbindingsafd. hoofdkw. veldleger, B. Herman: al het personeel van deze afdeeiing in goeden welstand te Gouda; 3-1-42 R. I.. comman dant kapitein Hulsman, bij de Hakkelaars- brug in goeden welstand te Amsterdam. Van de 10e compagnie, luchtdoelmitrail leurs niemand gesneuveld (dienstplichtige Bresser, deel uitmakend van het 10e pelo ton. wordt vermist)het 3e 18 R.I., als mede de 18e compagnie mortieren en twee secties van de 19e mitrailleur compagnie bevinden zich in goeden welstand in hun standplaats te Soest; de commandant van de étappe autocompagnie meldt, dat alle officieren, onder-officieren, korporaals zich behouden te Sassenheim bevinden. (Van de manschappen zijn vermist: van der Sluis, van der Harst, Hamers, van Weelden en Verhagen). De commandant van de groep Nieuwer sluis maakt bekend, dat de officieren, onderofficieren, korporaals en manschap pen behoorende tot het stafkwartier, zich in goeden welstand bevinden; kapitein van Haar, commandant van de le comp 4e bat. 20 R.I. bewakingsdetachement Sluis Wijk bij Duurstede deelt mede, dat zijn geheele compagnie zich in goeden Welstand bevindt te Utrecht, Oude Rijn, telefoon 10707; de vijfde batterij van de zesde afdeeiing Iuchtdoelartillerie Lands meer: allen gezond; luit, van Eek, com mandant 7e comp. pantserafweergeschut deelt mede, dat het personeel zich in goe den welstand bevindt te Gouda, met uit zondering van den res. le luit. K. van der Linde, die zich in de inrichting Spi noza te Amsterdam bevindt en den serg. F. IJspaard, die licht gekneusd zich te Ne derhorst den Berg bevindt en de dienstpl. soldaat Brinkhorst, die te Amersfoort in het Maria internaat is; de le, 2e en 3e batterij van het 3 R. A. commandanten kapitein van Everdingen, van der Mee ren Roelofsen gezond te Hagestein, bij Vianen; personeel van het indeelings- district Leeuwarden in goeden welstand te Amsterdam Oosteinde 24 de 9e lucht- doelbatterij, commandant luit. Schats te Hagestein (chauffeur Berkers is licht gew. Commandant van Dijk, 63ste peloton luchtdoelmitrailleurs: allen in goeden toe stand te Scheveningen; de 161e en 165e batterij van Schiphol zijn ongedeerd. kapitein Ribbius bericht, dat personeel van de 7e zoeklichtafdeeling, van welk personeel de naaste familieleden zich bui ten de Vesting Noord-Holland bevinden, het goed maakt; de commandant van de 4e ziekenstafafd., kapt. Holsmeier, met zijn onderdeel en de paardenarts dr. de Groot gezond in Amsterdam Gereformeerde Kweekschool, Dintelstraat 60; het geheele eerste bataljon en het 17e R. I., thans ge legerd te Leerdam, commandant kapitein Simons; de commandant van den lucht wachtdienst meldt, dat het pers, van dezen dienst, gelegerd te Horst, Venray, Apel doorn, Dieren, Amerongen, Barneveld, Ede» Geldermalsen, Harderwijk, Nijkerk en Rhenen zich in goeden welstand in den Haag bevinden; de militaire scheepvaart- agentschappen Lemmer, den Bosch. Har lingen, Zwolle en Roermond allen gezond en te Spaarndam; kapitein Bock, commandant 3e compag nie depót geneesk. troepen bericht, dat het personeel, dat zich op 9 Mei bij de com pagnie bevond, in goeden welstand is: de commandant van staf 2e bataljon 15e R.I. uit Scherpenzeel; geheel ongedeerd, thans gelegerd te Utrecht, 2de Da Costaschool, Medegedeeld wordt, dat zich in goeden welstand bevinden: De staf 15 R.A.. voorheen te Drieber gen, thans te Naarden, Promerskazarne, met een licht gewonde; hierbij bevinden zich de reserve-sergeant Konings uit Oos- terbeek, Amoureus uit Emmen, Cref- coeur uit Maastricht, Smit uit Groningen en Grondijs uit den Haag. De 44ste P.A.G. compagnie, kapitein Quene met officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen te Everdingen. Staf 12 R.I. te Warmond en 1-12 R.I. te Haarlem. Ka pitein Reintes, commandant van 2-1-12 R.I., gelegerd te Haarlem, met al het per soneel. Luitenant Jansen, van de sectie mortieren van 8, staf III-29 R.I., met alle manschappen van zijn sectie te Vreeswijk. Luitenant J. H. Holtkamp van 46 P.A.G. van het 46e R.I., met allen, op een na, waarvan de ouders in kennis zijn gesteld, te Vianen. Kapt. J. R. de Boer. adm. 3-III depot bereden artillerie, met het bij hem ingedeelde personeel te den Haag. de chef der inundatiën in de tweede afdeeiing der Vesting Holland en het per soneel van die afdeeiing behoorende tot de standplaatsen Gorinchem, Everdingen, Tiel en Asperen, Woudrichem en Poede- rooyen; de commandant van de 7e compagnie Politietroepen en al zijn personeel alsmede dat van de motorverkeersbrigade-troepen; patiënten en personeel van het sanato rium Dekkerswald in Groesbeek; de officieren, onderofficieren en het overige personeel van de Commissie van Proefneming alhier; het bewakingsdetachement van 3-II de pót L.U. A. Alkmaar, onder commando van sergeant Severs, bij de 14e comp. Luchtmitrailleurs, Prinsessegracht 4, al hier; kapitein Lambert, commandant van de 2e verkenningsgroep van het 2e Lucht- vaartregiment maakt bekend, dat allen, behoudens zij wier familie ingelicht is, in welstand verkeeren; de commandant van de zoeklichtafdee ling Vesting Holland, kapitein van Os, be richt, dat van de onderstaande onderdee- len zijner afdeeiing zich allen in welstand bevinden, te weten: de staf, het detache ment Scheveningen, de geheele 2e sectie in Hoek van Holland, benevens het deta chement Nieuw Helvoet en Rockanje en het detachement Muiderberg; de le-luit. Bogaerts deelt mede, dat on derofficieren, korporaals en manschappen van 2de compagnie, derde bataljon regi ment. Grenadiers, die zich op Vrijdag 10 Mei 1940 op Ypenburg bevonden, behou dens de reeds aan de familieleden bekende verliezen, zich in blakende gezondheid be vinden; het personeel van de 13e compagnie Pioniers, thans gelegerd te Piershil; de commandant van 3/18 R. I., deelt mede, dat zijn bataljon alsmede de 18e compagnie mortieren, gelegerd te Soest en Weesp en 2 secties van 19 M.C. voor heen gelegerd te Soest, volkomen in tact zijn en thans weer gelegerd zijn te Soest; de commandant van de 2e compagnie le autobataljon deelt mede, dat al het perso neel zich in den besten welstand bevindt te Delft; de postcommandant van de Ma- rinekustwacht te Katwijk aan Zee deelt mede, dat allen in goeden welstand zijn; de mitrailleurcompagnie van het le regi ment Jagers met uitzondering van den dienstplichtige A. Kok, die gedood is, thans te Monster; kapt, van Megchelen, commandant van de 2e afdeeiing 16 R.A. deelt mede, dat de geheele afdeeiing uit gezonderd dienstplichtige Schoonwater uit Streebeek, die gedood is, alsmede de veld prediker Kremer, zich in goeden welstand te Leerbroek bevindt; luit. Langendijk en Snorn en de 3e afdeeiing van het 13e R.A. te Leerbroek en Leerdam; de commandant van het le bataljon 10e R.I. majoor Knol en de geheele staf van dit bataljon te Jut phaas; luit, van Praag en het treinperso neel, staf 3, 31 R.I. te Amsterdam; de commandant van het depót-bataljon Pio niers te Schoonhoven, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand bevinden, uitge zonderd korp. W. Polderman, uit Rotter dam en dienstplichtige C. P. V. Witberg uit Schiedam, die gedood zijn. Eveneens bevinden zich in Schoonhoven de man schappen van de 2e sectie 15 compagnie Pioniers uit Grave, uitgezonderd W. de Ruiter uit Zaltbommel, J. A. Beverdam uit Almelo en D. Wolters uit Groningen, die gedood zijn; de commandant van de 3e verbandplaats afdeeiing en de geheele 5e sectie te Wassenaar in het Rijnlandlyceum; de commandogroep 3/4/10 R.I. alsmede de 7e compagnie Wielrijders te Gouda; de staf van het 3e bataljon 7e R.I. te Neder- horstenberg; het radiopersoneel van staf T. B. O. uit Apeldoorn en dienstplichtige Gerritsen, duivenverzorger te Gouda, veld post 4, sergeant Dijs; de onderdeden van de groep Merwede, staf brigade G., groep stafkwartier groep Merwede, le, 2e en 3e bataljon 23e R.I. le compagnie Pioniers, 13e R.A., 24 en 27 afdeeiing artillerie in Gorkum, Meerkerk en Leerdam (bij staf 23 R.I. wordt de dienstplichtige Persoon vermist); kapt. Kruikemeijer, commandant van M.C. 3/32 R.I. deelt mede, dat allen in goeden welstand te Schoonrewoerd zijn aangekomen, behalve dienstplichtige Bal- duc en sergeant van der Hoeven, die ge sneuveld zijn; kapitein Jansen, comman dant van de 1ste compagnie, 3/32 R. I., deelt mede, dat allen in goeden welstand te Schoonrewoerd zijn, behoudens de ge sneuvelde luit. Roder, wiens familie ge waarschuwd is; de staf 3/32 R.I. te Schoonrewoerd; de 9e compagnie P. A. G. commandant luit. Ottens en de verbindingsafdeeling staf 9 R.I., commandant luit, van Es, geen ver liezen en gewonden, thans gelegerd in het district Leiden; Eerste compagnie tweede bataljon vier de R. I. onder commando van kapitein Holtkamp, alsmede de hieraan toegevoeg de treinsoldaten te Noordwijk-Binnen; de étappe-artillerie officier en de comman dant van de comp. munitiewerkers te Halfweg-Zwanenburg deelen mede, dat het geheele personeel in goeden welstand verkeert; het personeel van het eerste depót bataljon zesde depót compagnie te Bergen (N.-H.), uitgezonderd kapitein Nanninga en korporaal Huizenga, die ge sneuveld zijn; kapitein van Ravenswaay, commandant tweede depót compagnie eer ste depót bataljon te Bergen en al het personeel van zijn onderdeel (bij hem be vindt zich eveneens de luit. J. G. van Bui zen); het eerste depót-bataljon van de derde depót compagnie te Bergen; het personeel van de zoeklichten 1 en 2 te Wijk aan Zee; de Limburgsche onder officieren van de vijfde comp. 10de depót- bataljon te Leidende herstellingsploeg van het le auto-bataljon te Wassenaar en yegstgeest; kapitein de Kruyff, comman- aant 3/6 autobataljon en het geheele per soneel, behoorende tot de eerste, tweede en vierde sectie van den korpstrein te Bode graven (de vijfde,sectie is te Wassenaar); Pnntonafdeeling van het hoofdkwartier veldleger en de vierde pontonafdeeling luit £r ve^iezen gelegerd te Schoonhoven; ol' van Aelet. commandant van het K maakt bekend, dat staf derde Inf" derde compagnie mortieren, na- c°mpagnie pantser afweer com- Kme, tweede en derde bataljon zich in Ret>«rn8eying van Leerdam bevindt en n verliezen heeft geleden.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 3