|S Het Europa van morgen Nachtelijke lucht aanvallen HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 21 MEI 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 2. Suikerdistributie Italië, een factor van belang Door Britsche vliegtuigen V oedselvoorziening Verliezen van de Britsche luchtmacht vanaf 70 cent vanaf 45 cent van -4 Uit Rotterdam DUITSCHLAND. Geen broodzendingen De Gemeentelijke arbeidsbeurs. De zorg voor de dakloozen. Het Rotterdamsche noodgeld. Kampen en cursussen voor jonge werkloozen Werkzoekende geëvacueerde Rotterdammers. Het drinkwater te Amsterdam is goed Er doen in Amsterdam geruchten de Het Duitsche Nieuwsbureau meldt De Britsche radio deelt steeds weer mede, dat de verhouding tusschen de verliezen van de Duitsche en Britsche luchtmacht een tot vier ten gunste van de Engelschen zou zijn. Officieel wordt medegedeeld, dat een enkel Duitsch re giment luchtdoelartillerie tusschen 10 en 18 Mei 104 vijandelijke vliegtuigen omlaag heeft gehaald. Hulpverleening aan dieren in voorbereiding. Begrafenis professor dr. P. Th. L. Kan. Op de begraafplaats „Rhijnhof” te Leiden is gistermorgen in alle stilte het stoffelijk overschot ter aarde besteld van prof. dr. P. Th. L. Kan, oud-hoog- leeraar in de keel-, neus- en oorheel kunde aan de Leidsche universiteit, die dezer dagen na een langdurig ziekbed op 68-jarigen leeftijd te Wassenaar is overleden. Onder degenen, die gekomen waren om den overledene de laatste eer te be wijzen, bevonden zich o.m. prof. dr. F. Muller, rector-magnificus der universi teit, vertegenwoordigers van het college van curatoren, verschillende hoogleera- ren, mr. W. L. baron de Vos van Steen wij k, voorzitter der Eerste Kamer, vele oud-patiënten en een groot aantal vrien den. Een zeer groot aantal bloemstuk ken werd in den stoet meegedragen. Aan de groeve is alleen het woord gevoerd door prof. dr. J. van der Hoeve, mede namens senaat en geneeskundige faculteit. Een schoonzoon, ir. A. Cozijn, dankte namens de familie. Aflevering kolen en cokes aan industrieele afnemers Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat het aan handelaren is toegestaan aan hun regelmatige industrieele afnemers, voor zoover deze een maandverbruik hebben van minder dan 20 ton, kolen en cokes af te leveren in hoeveelheden tot een maximum van het normale ver bruik gedurende een week. voor in Bon 19 blijft geldig tot en met 30 Mei De directie van Handel en Nijver heid maakt bekend, dat de geldigheids duur van bon no. 19 van de Rijks- distributiekaart, rechtgevende op 1 k.g. suiker, wordt verlengd tot en met 30 Mei 1940. De beperking van het verbruik motorbrandstof Fietsverbod. In Rotterdam geldt op het oogenblik een fietsverbod. Hierop wordt nog eens de aandacht van het publiek door de Rotterdamsche politie gevestigd. Dit verbod geldt voor de geheele stad, uit gezonderd den Linker Maasoever en het gedeelte ten Westen van de lijn HeemraadssingelPieter de Hooghweg. Men verklaarde ons, dat dit verbod is ingesteld ter ontlasting van het ver keer in het overige gedeelte van de stad, voornamelijk wat betreft de hoofdwegen en wel in het bijzonder de tunnel bij den Beukelsdijk. Bovendien meenden fietsers, naar wij in de „N. R. Crt.” lezen, dat zij van hun voertuig gebruik zouden kunnen maken voor „sight-seeing”, iets wat uiteraard sterk moet worden tegengegaan. Nu de fietsers niet meer kunnen rijden is het verkeer veel ordelijker geworden Te gen eventueele overtreders van dit ver bod zal streng worden opgetreden. De agenten hebben opdracht de ventielen open te draaien, teneinde de lucht uit de banden te laten loopen. Tevens loo- pen de overtreders de kans, dat hun fiets in beslag wordt genomen. Men hoopt, dat binnen enkele dagen het verbod kan worden opgeheven. Speciale radiozendtijd. Naar wij vernemen, zijn de volgende uren speciaal gereserveerd voor het uitzenden per radio van berichten door Nederlandsche autoriteiten Des morgens van 10 tot 10.30 uur en des avonds van 6.30 tot 7 uur. water te koken. De directeur van de Gemeente Waterleiding deelt ons in verband met het bovenstaande mede, dat deze geruchten van eiken grond zijn ontbloot. De werken van de wa terleidingen zijn onbeschadigd en het bedrijf werkt zonder stoornis. „Wat ben jij in korten tijd in je voordeel anderd; het is verbazend! Wat heb je teint gedaan? Je huid is zoo mooi en Mussolini ontvangt maarschalk Badoglio Mussolini heeft gisteren maarschalk Badoglio ontvangen, die hem rapport uitbracht over een door hem persoon lijk ondernomen inspectietocht langs de Italiaansche Westgrens. De bureaux van den burger lijken stand. De administratie der gemeente be treffende de bevolking en den burger lijken stand wordt thans geheel aan den nieuwen toestand aangepast. Een tijdelijk bureau is ingericht in het po litiebureau aan het Sandelingplein, op den Rechter-Maasoever zetten de des betreffende afdeelingen in het stadhuis haar werkzaamheden voort. Het groote aantal verhuizingen vormt natuurlijk een groot probleem: in de Coolhaven- straat is een bureau gevestigd, dat de verhuizingen registreert, Landbouw inventarisatie voorloopig stopgezet. Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt verder be kend: Al degenen, die zijn belast met de uitvoering van de landbouw-inventarisa- tie, te houden van 14-26 Mei 1940, wordt medegedeeld, dat deze inventarisatie is stopgezet. Binnenkort zal een nadere aankondi ging geschieden wanneer de inventari satie zal worden gehouden. Hervatting van het onder wijs. Gisteren is in verschillende deelen van Rotterdam het onderwijs in tal van openbare scholen, hetzij volledig, hetzij gedeeltelijk hervat. Op den Linker Maasoever zijn reeds enkele scholen normaal aan den gang, ook een aantal R.K. scholen. Den leerlingen van het Marnix-gym- nasium en van de le Chr. H.B.S. te Rot terdam wordt meegedeeld dat alle les sen op aanstaande Donderdag, des mor gens om negen uur zullen worden her vat. Den leerlingen van de Chr. H.B.S. Linker-Maasoever wordt meegedeeld, dat zij morgen om tien uur, wederom worden verwacht, evenwel niet in het eigen schoolgebouw aan de Mare, maar in het gebouw der Gem. H.B.S. aan het Afrikaanderpïein. Den leerlingen wordt verzocht mede te werken aan het be kend worden van dit bericht. Voor de hervatting van het onderwijs der scholen cp den Rechter Maasoever, die grootendeels liggen binnen het groote cordon, dat om de binnenstad is getrokken, is een uitgebreide organisa- te noodig. Er wordt echter met macht gewerkt om het onderwijs ook in dit stadsgedeelte zoo spoedig mogelijk nor maal te doen verloopen. Besmettelijke ziekten De inspecteur van den Geneeskundi gen Dienst der Landmacht deelt in overleg met de Duitsche militaire over heid mede, dat, onverminderd de reeds bestaande bepalingen, alle gevallen van besmettelijke ziekten bij militairen terstond rechtstreeks moeten worden gemeld door den betrokken officier van gezondheid of burgergeneesheer aan den hygienist der Landmacht, Sterren- bosch no. 1, Utrecht, tel. 11831. De bewijzen van medeleven met het daklooze gedeelte der Rotterdamsche bevolking zijn treffend, zoo lezen wij in de „N. R. Crt.”. Ónmogelijk is het een opgave te doen, welke de volledig heid ook maar eenigszins zou kunnen benaderen. Twee voorbeelden ter illu stratie mogen hier volgen: In den nacht van Zaterdag op Zondag vervoegde zich bij den burgemeester een afgevaardigde uit Enschede, die op vrachtwagens niet minder dan 8000 de kens kwam aanbieden. Deze dekens zijn eerst naar het cen trale punt het Erasmiaansch gymna sium gegaan van waaruit kleeding, dekking, matrassen enz. over de ver schillende posten worden, verdeeld, waarna zij worden gedistribueerd on der hen, die aan deze artikelen be hoefte hebben. De directeur van de Maatschappij „Nederland” te Amsterdam, de heer de Boer, kwam Zondag het Rotterdamsche gemeentebestuur een lichterschip aan bieden, geheel geladen met ledikanten, bedden en beddegoed. Natuurlijk is ook dit met groote erkentelijkheid aan vaard. Tn den nacht van Zondag op Maan dag hebben vijandelijke vliegers bij Salzbergen (aan de grens) bommen uitgeworpen, meldt het Duitsche Nieuwsbureau. Ook viel een bom in een kamp van krijgsgevangenen. Ze ventien gevangenen werden gedood, verscheidenen gewond. Tijdens een Britschen luchtaanval op Bremen werd een diaconessenhuis to taal verwoest. Dientengevolge kwamen, naar het Duitsche Nieuwsbureau meldt, 50 diaconessen om het leven, terwijl er 85 deels zwaar gewond wer den. ITALIË. De Japansche missie, die onder lei ding staat van ambassadeur Sato, en waartoe talrijke vertegenwoordigers van politiek, industrie, handel, be drijfsleven en financiën behooren, is- gisteravond uit Napels in Rome aan gekomen. Prominente persoonlijkhe den van staat en partij, onder leiding van den minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano, en den partijse cretaris, minister Muti, waren ter ver welkoming op het station aanwezig. Bij het verlaten van het station en on derweg naar het hotel werden de Ja pansche gasten door een groote men- schenmenigte met levendige sym pathiebetuigingen begroet. De bladen sstëllen de Italiaansch - Japansche vriendschap in het licht, en wijzen er op, dat Italië en Japan dezelfde doel stellingen nastreven, n.l. levensruimte voor hun geboorteoverschot en grond stoffenmarkten, om hun arbeidzame bevolking voldoende werk te verzeke ren. Men mag niet vergeten, aldus de „Giornale d’Italia”, dat het imperiale Italië aan de Zuidoost-kusten van Af rika een toegang heeft naar den In- dischen Oceaan, die het buiten de on dragelijke zeeëngten van de Middel- landsche Zee met Japan en zijn mark ten in contact brengt. De Italiaansche minister van onder wijs heeft bevolen, dat alle Italiaan sche scholen de lessen zullen beëindi gen op 31 Mei inplaats van op 15 Juni, zooals oorspronkelijk was vastgesteld. De waarde van de Reichs- kreditkassenscheine De in de bezette gebieden in^voerde Reichskreditkassenscheine, waarvoor het Duitsche Rijk een crediet van drie milliard Rijksmark heeft opgenomen, hebben de volgende valutawaarden ge kregen in Nederland 1 gulden 1.50 rijks mark in België1 franc 0.10 rijksmark; in Luxemburg1 franc 0.10 rijks mark in Frankrijk1 franc 0.05 rijks mark. Bij de vaststelling van den koers in Nederland en België zijn de afrondin gen geschied naar boven, hetgeen een gunstige uitwerking zal hebben voor de Nederlandsche en Belgische bevol king. In Luxemburg was afronding noodig naar beneden, terwijl de koers voor Frankrijk nauwkeurig overeen stemt met de officieele noteering. Voorloopig alle aflevering van vee voeder stopgezet. Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt het volgen de bekend. Met ingang van heden is alle afleve ring van veevoeder aan veehouders ten strengste verboden. Ook op witte be stelbonnen mag geen veevoeder worden afgeleverd. De witte bestelbonnen zijn met ingang van heden ongeldig en kun nen evenmin tegen blauwe bonnen wor den ingewisseld. Handelaren in veevoe der zijn evenwel verplicht de in hun bezit zijnde witte bonnen tot nader aan kondiging te bewaren. Met ingang van 26 Mei 1940 zal een nieuwe voeder toewijzing worden vastge steld. Veehouders kunnen daartoe van dien datum af bonnen van een nieuw model in ontvangst nemen bij de plaat selijke bureauhouders, voorzoover zij niet per post worden toegezonden. Op korten termijn kan een inventari satie van bij handelaren en mengvoe- derfabrikanten aanwezige voorraden worden verwacht. Couranten en tijdschriften voor gewonden Men verzoekt ons te vermelden, dat lazaretten en hospitalen ten zeerste prijsstelten op de toezending van tijd schriften en geïllustreerde bladen. Men gelieve deze te laten bezorgen in de plaats van inwoning aan het Orts- kommando. Rotterdammers, die zich tijdelijk el ders bevinden en die werk willen ver krijgen, dienen zich te., melden bij de arbeidsbeurs of het agentschap in de plaats van hun tijdelijk verblijf. In het algemeen wordt in het belang van een doeltreffende tewerkstelling zoowel aan werkgevers als aan werk zoekenden aangeraden van de arbeids beurzen en de agentschappen gebruik te maken. Het telefoonnummer van de arbeids beurs is 34287. Hervatting van verschillende werkzaamheden. In Rotterdam tracht men zooveel mo gelijk tot een herstel van het leven te komen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rotterdam, welker archief is verwoest, verzoekt allen organisaties uit groot- en kleinhandel, scheepvaart en industrie, dringend haar ten spoedig ste in tweevoudopgaaf te doen van te genwoordig adres, onder toevoeging van een ledenlijst en van de samenstelling van het bestuur. Om inlichtingen kan men zich wenden tot de bureaux der Kamer, welke met ingang van gisteren zijn gevestigd in het nieuwe beursge bouw aan den Coolsingel. Zoolang de afsluiting van de binnenstad duurt, worden gegevens zooveel mogelijk schriftelijk verstrekt. Algemeene Nederlandsche Verkeers- federatie. De Algemeene Nederlandsche Ver* keersfederatie deelt mede, dat zij haar werkzaamheden op het gebied der ver- keerseconomie tot nader order blijft voortzetten in een zoodanigen omvang als de gewijzigde omstandigheden zul len toelaten, terwijl zij zich daarnaast ter beschikking van de overheid heeft gesteld voor alle verdere diensten, welke zij in het algemeen belang mocht kunnen verleenen. Mededeelingen van Nederlandsche autoriteiten en binnen een maand waren alle onreinheden verdwenen.” De „Messaggero” schrijft, dat in de formatie van Europa van morgen Ita lië een factor van het eerste belang wil zijn, moet zijn en ook zal zijn. Dit is de wil van het Italiaansche volk, dat wacht op de bevelen van den Duce. Het is niet noodig dit uit te leggen, aangezien alle Italianen dit reeds lang hebben begrepen. Graaf Ciano heeft te Milaan geen ijdele ophitsende woor den gesproken. Hij heeft gesproken van actie en, zoo voegt het blad hier aan toe, zoodra de Duce de Italianen wederom naar het veld van actie wil leiden, dan zal hun moed en dapper heid wederom worden bekroond met de overwinning. De „Corriere della Sera” schrijft over de rede van graaf Ciano, dat se dert den grooten oorlog en het verraad van Versailles de tegenstelling tusschen Italië en de Westelijke mogendheden fundamenteel is geweest. Italië heeft steeds door middel van onderhande- ling gepoogd te verkrijgen, waarop het recht heeft, teneinde den vrede te be waren. Al zijn pogingen zijn evenwel vergeefsch gebleven. Het Italiaansche volk, dat zich de vreedzame en loyale politiek van Mussolini herinnert, kan de woorden van graaf Ciano naar juiste waarde schatten. Rijksminister dr. Gobbels heeft gis teren den nieuwen Italiaanschen am bassadeur Dino Alfieri ontvangen. Commissie gevormd. Op initiatief van den commissaris der Koningin in de'provincie Utrecht heeft zich een commissie gevormd, die tot taak heeft de organisatie en coör dinatie van de hulpverleening voor ’t gebied in de nabijheid van den Grebbe- berg, voor zoover gelegen in de provin cie Utrecht. Voorzitter der commissie is jhr. mr. M.L. van Holthe tot Echten, oud- burgemeester van Rhenen en van Zeist, secretaresse jkvr. L. M. van Asch v. Wijck. Het bureau is gevestigd in het slot te Zeist, telefoon 4161 Zeist. Pen-, ronde, dat ’t noodig zou zijn het drink- ningmeester is ir. A.F.C. de Pont, gi ronummer 61259 Zeist. Met de burgemeesters van de meest getroffen plaatsen wordt overleg ge pleegd. Plaatselijke comité’s, die goederen en gelden voor de slachtoffers verza melen, worden verzocht zich uitsluitend met de bovengenoemde commissie in verbinding te stellen. Het Comité tot hulpverleening aan dieren in oorlogstijd „De Groene Ster” deelt mede, dat zoodra toestemming is verkregen, enkele ambulancewagens met dierenartsen naar Rotterdam zul len worden gezonden om aldaar hulp aan gewonde en zieke dieren te ver leenen. Waar deze ambulances zullen zijn opgesteld, wordt, zoodra wij iets naders weten, bekend gemaakt, De beide verslagenen van dit oogen blik zijn de Fransche generale staf en de leidende klasse van Engeland, schrijft de „Popolo d’Italia”. Het Duitsche optreden bedreigt twee voor name werken van de Fransch-Engel- sche militaire macht: De Maginot-li- nie en de Fransch-Britsche verbindin gen langs de kuststrook Cherbourg- Duinkerken. Frankrijk en Engeland hebben zich geweldig ingespannen. Het Fransche leger betaalt dit met een stroom van bloed. Het is een buitengewoon zwaar offer voor Frankrijk, dat wellicht meer petroleum maar minder bloed bezit. De houding van het Italiaan sche volk is volkomen duidelijk. Zij werd door den Duce bepaald op den dag, toen hij met Adolf Hitler vriend schappelijk de as Rome-Berlijn ver wezenlijkte. Het fascistische Italië wenscht de overwinning van Duitsch- land. Het wenscht de nederlaag van Frankrijk en Engeland. Men deelt ons mede: De gemeentelijke, tevens districts arbeidsbeurs te Rotterdam zal haar werkzaamheden morgen te acht uur hervatten. Zij is voorloopig gevestigd Eerste Middellandstraat 103 te Rotter dam en zal geopend zijn voor werk zoekenden uit Rotterdam van 8 uur tot 2 uur n.m. en voor werkgevers uit Rotterdam van 8 uur tot 4 uur n.m. Voor zoover niet volstaan kan wor den met werkkrachten uit Rotterdam en de naaste omgeving en er dus be hoefte bestaat aan werkkrachten van andere gemeenten, zullen die betrok ken worden van de arbeidsbeurzen of agentschappen van de arbeidsbemidde ling in die gemeenten. Hulpverleening voor de omgeving van den Grebbeberg Vergunningen alleen in uiterste noodzaak Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart brengt met na druk onder de aandacht van de burge meesters, dat het dringend noodzakelijk is het verbod van afleveren en ver bruik van motorbrandstoffen met de uiterste gestrengheid toe te passen. Vergunningen moeten tot de uiterste noodzaak worden beperkt en mogen slechts worden afgegeven voor het vervoer van andere goederen dan le vensmiddelen, genees- en verbandmid delen, indien het onmiddellijk vervoer van die goederen geboden is en niet op andere wijze kan geschieden. De medewerking van allen en een streng toezicht op de naleving is noo dig om de bevolen beperking van het verbruik voorloopig te kunnen hand haven. Wordt deze medewerking niet op voldoende wijze verleend, dan zal noodgedwongen tot een veel verder gaande beperking moeten worden over gegaan. De burgemeester van Rotterdam maakt bekend, dat het door de gemeen te op den rechter Maasoever uitgege ven noodgeld (witte bons van 1 en 2.50, vermeldende den naam van den burgemeester) met ingang van Woens dag 22 Mei 1940 niet meer als betaal middel kan worden gebezigd. Het kan vanaf Woensdag 22 Mei tot en met Dinsdag 28 Mei a.s. dagelijks tusschen 9 uur v.m. en 3 uur n.m. wor den ingewisseld in het gebouw van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf aan de Rochussenstraat. Een ieder wordt gera den het bedoelde noodgeld onver- w ij ld ter inwisseling aan te bieden. aan je soepel.” Lelia crème dringt door de poriën diep tot de onderhuid door en legt een gezonde basis voor frischheid en souplesse, die méér zijn dan een oppervlakkig en kunstmatig waasje: Lelia crème voedt, versterkt en verjongt de weefsels, terwijl de fijne Lelia poeder met haar aangenaam parfum de „finishing toucli verleent Moeten op ouden voet worden voortgezet. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van So ciale Zaken, maakt bekend, dat de kampen voor mannelijke en vrouwe lijke werklooze jeugd, de internaten voor dienstbodenopleiding, de centrale werkplaatsen, de vakcursussen en de werkobjecten voor jonge werkloozen, alsmede de arbeid der jeugdregistratie, zoo eenigszins mogelijk, op den ouden voet moeten worden voortgezet. Indien zich ten aanzien van deze voortzetting moeilijkheden mochten voordoen, gelieven de organiseerende instanties zich te wenden tot de be trokken afdeeling van het departement van Sociale Zaken Bezuidenhout 65, telefoon ’s-Gravenhage, intercomunaal letters V.V.V. „Ja hoor, dat heb ik aan Lelia te danken. Mijn huid heeft een ware verjongingskuur ondergaan Het optreden van de Engelschen in België Het optreden van Britsche officieren en soldaten heeft ontevredenheid en ontstemming gewekt bij de bevolking van Vlaanderen. In taüooze gevallen zijn de Engelsche soldaten zeer ruw op getreden tegen de burgerbevolking en zijn zij zonder reden tot vernielingen overgegaan. Ook zijn gevallen van plundering voorgekomen, bovendien heeft de bekende gewoonte van de Britten om herinnerings-stukken mee te nemen, geen halt gemaakt voor Godshuizen. Enkele kerken, zooals die te La Capelle-Brecht en Overbrock, zijn in brand gestoken. meer noodig Aflevering van lederwaren. Het departement van Handel. Nij verheid en Scheepvaart maakt bekend, dat aflevering en verkoop van looistof fen, looimaterialen, bereide en onbe reide huiden en vellen, alle leder, schoenen, drijfriemen en lederwaren, anders dan yoor den détailhandel, uit sluitend geoorloofd is, indien daarvoor een schriftelijke vergunning is ver leend door den directeur van het Rijks bureau voor huiden en leder. Vergunningen kunnen worden aan gevraagd bij genoemden directeur. Tevens wordt bekend gemaakt, dat de directeur van het Rijksbureau voor huiden en leder bevoegd is verleende verwerkingsvergunningen in te trekken en nieuwe bewerkingsvergunningen af te geven. De visscherij te IJmuiden. Zaterdag werd er al weer visch aait den Rijksafslag te Umuiden aange voerd. Er waren toen een logger en eenige kotters binnen. Maandag kwam een Deensche motorkotter aan den af slag, welke een mooie besomming maakte, n.l. 1523. Van een Zaterdag aan den afslag zijnden kotter werd de restantvangst verkocht. Er werd ook visch uit de koelhuizen aangeboden, maar deze werd niet verkocht. Voor de schol, kleine schelvisch en schar werden hooge prijzen gemaakt, voot schol tot 72 cent per kilogram. Het bestuur der Nederlandsche Zondagschool vereeniging (N.Z.V.): deelt medé dat ajle aangekondigde conferenties tot nader order worden uitgesteld. RUSLAND. De raad der Ossoaviakhim der stad Moskou heeft de resultaten gepubli ceerd van de massa-oefeningen in luchtafweer en afweer van den chemi- schen strijd. Aan deze oefeningen heb ben bijna een millioen personen deel genomen. In de oefen ingsdagen van 1 Maart tot 15 Mei deden 285.000 in woners van Moskou het examen en kregen het insigne „gereed voor lucht afweer en af weer van den chemischen strijd”, Amsterdamsche Burgerwacht wordt ontbonden. De burgemeester van Amsterdam maakt bekend, dat in verband met de huidige omstandigheden maatregelen zijn getroffen de Amsterdamsche Bur gerwacht zoo spoedig mogelijk te ont binden. De mobilisatie der burger wacht is geëindigd. De leden der burgerwacht zijn ont slagen van hun aangegane verbintenis en de officieren bovendien van hun eed. Aan den commandant en de onder- commandanten is eervol ontslag ver leend, onder dankbetuiging voor de be wezen diensten. burgemeester van Rotterdam maakt bekend, dat het radio-bericht van Zaterdagavond, waarbij werd ge vraagd om Maandag brood, boter en kaas naar Rotterdam le zenden, bij dezen wordt herroepen, daar hierin op andere wijze wordt voorzien. „Italië wenscht de overwinning van Duitschland” JAPANSCHE MISSIE TE ROME. ITALIAANSCHE SCHOLEN SLUITEN EERDER. ITALIAANSCHE AMBASSADEUR BIJ DR. GÖBBELS. DE LUCHTAFWEER. *<1

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2