VOOR DEN PUZZELAAR -y -y-p- BINNENLAND 6,-i Nieuwe verordeningen BIOSCOPEN De thans het meest dreigende gevaren voor de volksgezondheid V; HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 25 MEI 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. De giro Inlevering militaire eigendommen U KUNT EROP WACHTEN IN EEN UUR *SZ I i ONE HOUR CLEANING SERVICE CHEMISCH GEREINIGD EN GEPERST! 2/ Dienstregeling van de Nederlandsche Spoorwegen - 9 \'o :/y •- -4 - - L Qo LAAN V. MEERDERV. 4ZnB TEL. 33661 Oen 395800 I 0O Ho y/ 1 1 zzy - -r I de 9 zich te melden Naaldwijk, tel. Uit het visscherijbedrijf De //5 Horizontaal: Verticaal: 9 uur nam. van hooger de en op die op- aanwezig- aanbrengende gees- een I - -i- i i 1 Het beeld van Erasmus naar het museum Boymans Het bronzen beeld van Erasmus, een schepping van Hendrik de Keyser, is van de Markt te Rotterdam, waar het van 1622 af gestaan heeft, overgebracht naar het museum Boymans. Alleen het voetstuk is een weinig beschadigd. ALS VAN OUDS VLUG... EN ALS NIEUW TERUG! bezorgt Andy doch de jeugd Als uit een op bij I Naar wij vernemen kunnen spoedig nieuwe verordeningen worden verwacht en wel omtrent de geldigheid van het betalen in Duitsche bankbiljetten, om trent het verstrekken van inlichtingen en omtrent het veilig stellen van devie zen. Over deze kwesties is samenwerking verkregen tusschen het departement van Financiën en Duitsche instanties. s1 - --- 1. Rivier in Italië. 3. Baby-verzorgster. 7. Stof. 11. Inrichting onderwijs. 13. Roofdier. 15. Voorzetsel. 17. Metaal. 18. Zich onthouden. 21. Academische titel. 22. Koning der oudheid. 23. Wintersportartikel. 24. Gravin van Holland. 25. Behoeftig. 26. Zonnegod. 27. Hoeveelheid. 29. Deel van ambtskleedij. 30. Deel van een wet. 32. Bijbelboek. 35. Vreemde munt. 37. Boom. 40. Mineraal. 42. Betoog. 43. Jong rund. 44. Vorstelijk verblijf. 45. Lucht. 46. Opbrengst 48. Vastleggen. 50. Mooi maken. 53. Uitgedroogde. 55. Betalingstermijn. 56. Soort bier. 57. Tijdperk. 58. Lichaamsdeel. 60. Zijtak van den Donau- 61. Grenzen. 62. Geestdrift 64. Hond. 65. Doorgang. 66. Schop. 69. Slinger. 73. Vaartuig. 75. Oude Hebreeuwsche maat. 76. Gesteente. 77. Spoedig. 78. Lijst. 79. Immer. 81. Oude Stam. 83. Spoedig. 84. Room. 86. Inham. 87. Klein vertrek. 90. Steen. 92. Geweldenaar. 94. Rivier in Spanje. 95. Bijwoord. 96. Plaats in N.-Brabant. 97. Lekkernij voor kinderen 98. Slot. 99. Rivier in Nederland. 100. Sluis. 102. Landbouwwerktuig. 103. Garnizoensplaats. 106. Zangstem. 108. Groente. 111. Amerikaansche koekoek 113. Voorzetsel. 115. Belemmerd. 117. Zangstem. 118. Waschvat 119. Zacht 121. Bergplaats. 122. Gezang. 123.,'Handsvat 124. Voorzetsel 55. Woeker. 59. Vlinder. 60. Weinig. 63. Vochtig. 67. Vorm van een veiling. 68. Vaderland. 69. Vat 70. Belofte. 71. Grondgebied. 72. Bloem. 73. Kameraad- 74. Loof. 80. En meerderen. 82. Voertuig. 83. Wennen. 85. Afschuring. 86. Uitsluiting. 88. Krachtens het ambt. 89. Maat. 90. Aanstaande heid. 91. Muzieknoot. 93. Familielid. 98. Insecteneter. 101. Dans. 102. Gety. 104. Afsluiting. 105. Kunstproduct 106. Speelgoed. 107. Rivier in N.-Brabant. 109. Ongebonden. 110. Geestelijk ambt. 111. Onheil godin. 112. Troefkaart. 114. Bijwoord. 116. Losplaats. 120. Zangnoot. Derde bataljon regiment Jagers. De c?mmandant van het eerste leger corps verzoekt militairen, behodrende tot het derde bataljon van het regiment Jagers 383. Gasgeneratoren. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat, in ver band .met de groote behoefte aan en de voorloopig beperkte leveringsmogelijkheid van deze installaties, voorloopig de afleve ring van gasgeneratoren en persgas-instal- laties ten behoeve van motorrijtuigen zon der vergunning is verboden. Vergunning tot aflevering kan worden verstrekt door het centraal instituut voor industrialisatie, Bezuidenhoutscheweg 64 te 's-Gravenhage Deze instantie verschaft desgevraagd tevens aan fabrikanten, die de fabricage en levering van gasgeneratoren ter hand willen nemen, de noodige voor lichting. i i ders werd verboden, wordt bepaald, dat in zeer uitzonderlijke gevallen, n.l. wan neer dit verbod de instandhouding der be treffende dieren ernstig in gevaar brengt, ’t met bIV genummerde deel van den be stelbon, hetwelk geldig was voor de week van 19 tot 26 Mei. wederom geldig ver klaard kan worden, r De geldigverklaring kan geschieden door den provincialen voedselcommissaris of den plaatselijken bureauhouder door op het evengenoemde deel van den bon met rooden inkt te vermelden:, „Geldig tot 26 Mei" en deze woorden met zijn stempel te waarmerken. Jute. Het departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat een ieder, die niet is ingeschreven bij de sectie jute van het Rijkstextielbureau te Arnhem en meer dan 250 jutezakken in voorraad heeft, onverwijld de grootte van zijn voor raad dient op te geven aan de sectie jute van het Rijks-textielbureau, Willemsplein no. 5 te Arnhem. AMICITIA: brengt een reprise van de lach-schlager „Hup. Joe Brown" onder re gie van Ray Enright. Joe (Farrel) is bij honkbal de beste Alle wedstrijden heeft hij reeds voor zijn club gewonnen door zijn goed bowlen In de beslissingswed strijd komen gokkers tusschenbeide en ont voeren Farrel. Op het moment dat zijn club op verlies staat verschijnt hij toch nog ten tooneele en weet een overwinning te behalen. Om het komische spel van Joe Brown werd smakelijk gelachen. Na de pauze „O ké Don Juan” met in de hoofd rol George Brent. Aan beide films ging een aardige teekenfilm vooraf. APOLLO: Een charmante en technisch goede film, welke de geschiedenis behan delt van het voor-oorlogsche danspaar Vernon en Irene Castle. De hoofdrollen worden vertolkt door Fred Astaire en Achterhouden is strafbaar. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, in overleg met den Duitschen bevelhebber in Nederland, gelast aan een ieder, die eenig eigendom van het Nederlandsche of ’t Duitsche leger, dan wel particuliere eigendommen van Ne derlandsche of Duitsche militairen of van particulieren, tot zich genomen heeft, die terstond te bezorgen bij de politie ter plaatse. Is de hoeveelheid te groot om te bezorgen, dan moet daar van kennis gegeven worden aan die autoriteiten. Voor zooveel zulks niet zou blijken te zijn geschied, zal strafrechter lijke vervolging plaats hebben. Teer. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat het zonder toestemming van den directeur van de sectie koolteer van het Rijksbureau voor chemische producten is verboden, teer van alle soorten, alsmede geheel of gedeeltelijk uit of met teer bereide pro ducten en residu’s daarvan, af te leveren behoudens op verlangen van het Duit sche militaire gezag met uitzondering van motorbenzol, welk product valt onder de regelingen voor aardolieproducten. Dit afleveringsverbod geldt niet voor zoover betreft afleveringen van kool teer door gasfabrieken en de centrale am- moniakfabriek te Weesperkarspel aan de teerverwerkende bedrijven. Aflevering van koolteer door genoemde fabrieken aan handelaren is tot nader order verboden. Het afleveringsverbod geldt ook niet voor: mastiek, asfaltpapier, daklak, naphta- line, vruchtboomcarbolineum, creoline en cresolproducten waaronder lysol. De nieuwe schippersbeurs te Rotterdam. Het secretariaat van de bevrach- tingscommissie te Rotterdam zal met ingang van Maandag 27 Mei a.s. te 9 uur v.m. de nieuwe schippersbeurs te Rotterdam in gebruik nemen. De in gang voor de schippers is aan de Zand- straatzijde. Opvangen van legerpaarden. In overleg met den Bevelhebber der Duitsche troepen in Nederland, deelt de Opperbevelhebber van Land- en Zee macht mede, dat, indien iemand be merkt, dat ergens paarden los rondloo- pen, die behoord hebben c.q. behooren tot het Nederlandsche of Duitsche leger hij verplicht is dit te melden aan den dichtstbijzijnden troepencommandant, die zorg zal dragen, dat de paarden wor- ?n opgevangen. Ginger Rogers, die in deze film weer een uitstekend staaltje leveren van hun dans kunst. Het is echter jammer, dat het ver haal geleden heeft onder een verkeerd ge hanteerde coupeerschaar. De film is vooral dë moeite waard door haar weergave der evolutie van den modernen dans. Het bijprogramma biedt ons het Hol- landsch nieuws van Polygoon, een muzi kale en een grappige film. ASTA: Het Asta-theater heeft voor deze week een vroolijke, aantrekkelijke film op het programma staan met de jonge sterren Karin Hardt, Paul Klinger en Fritz Genschow in de hoofdrollen. Het is een geschiedenis vol misverstanden tus schen twee menschen, die veel van elkaar houden. Men kan zich voorstellen, dat alles nu misloopt en de gekste misver standen ontstaan, vooral als er ook nog een diefstal bij te pas komt. Alles komt echter terecht, hoe, dat moet men zelf gaan zien. In het voorprogramma het nieuws en een belangwekkende en mooie film over de Duitsche luchtmacht. CAPITOL: brengt weer een groote re prise. Voor hen, die zich willen amusee- ren, of van een onbezorgden avond willen genieten, ten zeerste aan te bevelen. „Fra Diavolo, het succesproduct van Metro Goldwyn Mayer, is een film, vol geestige verwikkelingen. Zij Wordt ons vertoond, op een wijze, welke alleen eigen is aan het bekende komiekenpaar Stan Laurel en Oli ver Hardy. Dwaze, onvergetelijke scènes, doen de zaal onophoudelijk daveren van den lach. In het voorprogramma krijgen we o.a. den bekenden Our-Gang-troep in „Rus sisch ballet” en „Popey" als echte zeeman. CASINO: „Niets is heilig” is een film, sprankelend van gezonden humor, met hoofdrolvertolkers van de eerste orde: Ca role Lombard, Frederic March en Charles Winniger. De film spot met de goedgelo vigheid der massa en de wijze waarop deze zich door de sensatie-pers tot allerlei dwaasheid laat verleiden. Op Amerikaan sche wijze komt alles tenslotte toch nog op zijn pootjes terecht. Na de pauze het eerste deel van de vervolgfilm „Verdwaald in de Jungle", waarin twee padvinders spannende avonturen beleven CENTRUM: Binnenlandsch nieuws ver toont door Profilti. Als eerste hoofdfilm „Vier dochters”. Een gezellige geschiede- Bestrijdingsmiddelen tegen ziekten aan gewassen. De directeur-generaal van den Land bouw maakt bekend, dat het afleveren van bestrijdingsmiddelen tegen ziekten en be schadigingen van land- en tuinbouwge- wassen aan verbruikers van deze midde len is verboden in grootere hoeveelheden dan voor onmiddellijk verbruik noodzake- lijk is. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot het Rijksbureau voor kunst- mestdistributie, Alexanderstraat 19, ’s-Gra- venhage. Telefoon 182768. Veevoeder. Het Rijksbureau Voedselvoorziening maakt het volgende bekend: In afwijking van het bericht, waarbij alle aflevering van veevoeder aan veehou- Politieberichten op zakenlijken omroepzetnder. Op verzoek van het département van Justitie wordt medegedeeld, dat van 25 Mei af wederom op de normale wijze over den zakelijken omroepzender Sche- veningen golflengte 1205 meter berichten en instructies, bestemd voor Rijks- en ge- meente-politie zullen worden opgezonden. Zooals bekend hebben deze uitzendingen plaats om 5 uur n.m. op Maandag, Dins dag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag; 3 uur n.m. op Zaterdag; 1 uur n.m. op Zondag. Verkeer herstelt zich in belangrijke mate In aansluiting aan hetgeen daarom trent reeds eerder werd medegedeeld, vestigt de directeur van den post- chèque- en girodienst er nogmaals de aandacht op, dat het eigenlijke giro- verkeer, d.w.z. het doen van over schrijvingen tusschen de postrekenin gen, zonder eenige beperking kan ge schieden. Met uitzondering van de rekeningen, welke daarvoor vanwege het departe ment van Financiën zijn vrijgesteld, gelden voor het beschikken door mid del van cheques de bepalingen van het bankmoratorium, met dien verstande, dat de bij "deze bepalingen voorge schreven beperkingen voor zoover den postcheque- en girodienst betreft,, ook van toepassing zijn voor het opnemen van bedragen voor loonen, huren, e.d.m. In verband met de laatste wijziging van de bepalingen van het moratorium, welke dezer dagen in de dagbladen te algemeener kennis zijn gebracht, kan thans echter in contanten worden op genomen a. 6 procent van het op 10 Mei j.l. bij den aanvang van den dienst aan wezige tegoed, of b. ten hoogste 100 per week. Hierdoor is in vergelijking met de aanvankelijke bepalingen te dezer zake, het bedrag, waarvoor chèques kunnen worden afgegeven, derhalve verdubbeld. Voor zooveel noodig wordt voorts medegedeeld, dat de dienstuitvoering ten centraal-girokantore normaal func- tionneert. Alle binnenkomende opdrach ten worden zonder vertraging uitge voerd en de daarop betrekking heb bende afrekeningen worden dagelijks verzonden, zoodat zonder eenig be zwaar van den dienst kan worden ge bruik gemaakt. Het verkeer op de re keningen, dat uit den aard der zaak door de omstandigheden sterk was in gekrompen, heeft zich inmiddels reeds in belangrijke mate hersteld. Met eenige trajecten uitgebreid. De dienstregeling, welke is ingegaan op 16 Mei j.l., is inmiddels wederom met eenige trajecten uitgebreid, o.a. MaassluisSchiedam (1 uursdienst), KesterenLent (2 uursdienst), Utrecht Zeist, AmersfoortEde (2 uurs dienst), ApeldoornTwello, Apeldoorn Voorst Dieren DoesburgApel doornHattemerbroek, den Haag PijnackerBergweg (Rotterdam). Op het laatste traject zal een twin tig minuten-dienst worden gereden. Van den Haag vertrekt de eerste trein om zeven uur v.m. en de laatste trein om Van Bergweg vertrekt de eerste trein om 7.20 uur v.m. laatste trein om 9.20 uur nam. 1. Deel. 2. Niet deelbaar door 2. 3. Vrucht. 4. Roofvogel. 5. Badplaats. 6. Elasticiteit. 7. Deksel. 8. Het woord gelijk recepten. 9. Aller moeder. 10., Zot. .11. Geheel de uwe. 12. Herkauwer. 13. Wiskundig getal. 14. Iemand die niet schiet. 16. Rivier in Italië. 17. Meubel. 19. Genieten door proeven. 20. Voorzetsel. 28. Bloeiwijze. 31. Zoogdier. 33. Stad in Z. O. Etiropa. 34. De oudere. 35. Alom. 36. Deel van den mast 38. Hoezee. 39. Leesteekens. 40. Vlootmacht. 41. Hooggestemd. 47. Voorzetsel. 49. Titel van telijke. 51. Hoogepriester. 52. Godin der wraak. 53. Systeem. 54. Gewijde stond. :”h FLORA: In „Twee pientere jongens" spelen de bekende jongens-sterren Jackie Cooper en Freddy Bartholomew. Jackie met zijn verbeten kop geeft een uitste kende rol alt de landeigenaar die X tout prix den grond, waarop hij pe troleum denkt te winnen, niet wil af. staan. De tengere Freddy, als de ge slepen Engelsche spion, weet hem even wel in het ongeluk te drijven, alhoewel hij achteraf het kwade ten goede doet De tweede hoofdfilm „De vermiste be wijzen” met een detective van de beste soort Preston Forster. METROPOLE: Het was op het dringend verzoek van velen, dat voor deze week het vroolijke filmwerk „Hoera, ik ben papa”, wederom in het Metropole-Palace wordt vertoond. En terecht, want de naam Heinz Rühmann laat zich in deze film van de beste zijde kennen. Niet alleen is hij de onovertroffen komiek, doch ook de ta lentvolle speler. Het gegeven is even origineel als aantrekkelijk. Kortom deze film met in de verdere hoofdrollen Carola Höhn, Albert Florath en het „jochie” Wal ter Schuller, geeft zooveel amusement te bieden, dat men niet mag verzuimen haar te gaan zien. ODEON: Het programma van Cinema Odeon brengt, behalve een aantrekkelijk bij-programma, dat den geest verzet, als hoofdfilm „Liefdesspel”, waarin de hoofd rol wordt vervuld door de even begaafde als charmante Danielle Darrieux, een amusementsfilm van de goede soort, met spannende momenten, met humoristische gevallen en met een gelukkig slot, dat iedereen bevredigen zal: het huwelijk tus schen 'Arlette (Dan. Darieux) het meisje uit een verbeteringsgesticht, met Pierre de Rougement, wiens horloge zij gerold heeft, maar aan wien zij later haar le vensgeschiedenis gebiecht heeft. OLYMPIA: De Fransche filmkomiek Fernandel heeft trouwplannen, maar het ongeluk wil, dat hij verliefd wordt op de dochter van zijn ergsten vijand, den veld wachter. Hij geraakt in een oneindige reeks komische verwikkelingen en wordt aangezien voor een heuschen graaf en uit- genoodigd op een kasteel, waar de klucht zich verder afspeelt. Het is een stuk van vroolijken aard. Vooraf gaat „Moeder Carey’s kinderen”, een film over de lotgevallen van een tal rijke familie, die lief en leed getrouwelijk deelt en ondanks tegenspoed de eindjes aan elkaar weet te knoopen. PASSAGE: In de reeks genoegelijke films van het gezin van rechter Hardy is de nieuwste „Andy speelt comedie”. de voorgaande is ook dit hoofdstuk w, het gezinsleven van den rechter er een van warme menschelijkheid. Waar zoon lief Andy (Mickey Rooney) ten tooneele verschijnt, davert de gezonde humor. De reden, waarom Andy zich geroepen voelt comedie te gaan spelen en zich zelfs verstout een tooneelstuk te schrijven, is een hevige verliefdheid voor zijn nieuwe leerares, die met de klas een stuk wil op voeren. De kalverliefde moeilijke oogenblikken, herstelt zich snel. REMBRANDT: „Jongens in uniform” is een Amerikaansche film, welke laat zien hoe twee jongens, die op het pad der mis daad waren geraakt, gereclasseerd worden in een arbeiderskamp. Dat een van hen den heldendood sterft en de ander behalve een beter moreel ook nog anders, een meisje en eén goéde betrekking krijgt, verhoogt het romantische van deze ge schiedenis. „Lach of ik schiet”, met in de hoofd rol Leo Carillo speelt in Zuid-Amerika, waar een reizend artistengezelschap ver makelijke en spannende avonturen beleeft. REX: Na het Profilti-nieuws is er veel te genieten van het Paramountfilmpje: „Farewell Vienna”, vertolkt door „The Na tional Philharmonic Orchestra of the U. S A.”. De hoofdfilm „De firma wordt verliefd” is een eerste-rangs amusementsfilm. Het is een aaneenschakeling van de meest zotte en dolle tooneeltjes. Wat kan het weggeven van een bontmantel al niet voor gevolgen hebben? De hoofdrollen worden op uitstekende wijze vertolkt door Jean Arthur, Edward Arnold en Ray Milland. ROXY: Het programma begint met nieuws van Polygoon met verschillende opnamen betreffende den oorlog in Neder land. Daarna de humoristische film „Drie man in de sneeuw” met in de hoofdrol Robert Young, een goed gespeelde film vol gees tige momenten, welke u doen schater lachen. Na de pauze „Duistere Machten” met in de hoofdrol James Magney, een spannende detectivefilm, welke boeit van het begin tot het einde. Het geheel is een bezoek aan dit theater ten volle waard. SEINPOST: „Onverbreeibare banden” is een film, die boeit van het oegin tot het einde. Zarah Leander speelt de vrouw, die haar ouderlijk huis, waar bekrompen toestanden heerschen, verlaat. Zij wordt een beroemde zangeres en keert weer naar haar vader terug Een schurkachtige bankdirecteur dreigt hun geluk echter te verwoesten. Hij kent haar van vroeger en wil haar dwingen hem te trouwen. Zij moet dan echter haar kind en haar kunst opgeven. Dit is te veel voor haar. Alles dreigt een zeer dramatische wending te nemen, maar dan Het spel van Zarah Leander is natuurlijk weer prachtig, ter wijl haar zang niet zal nalaten een diepen indruk te maken. STUDIO: Deanna Durbin is van bak- visch een jonge vrouw geworden, ook in haar filmcarrière. En thans beleeft zij ook op het witte doek de eerste kus „Eerst* liefde” is de film van het afgestofte sprookjeAsschepoester; die haar glazen muiltje verliest als onbekende schoonheid op het bal en hierdoor den prins gewint Dit oude thema in een moderne omgeving, met den zang van een lieftallige zangeres, is wat deze charmante film te bieden heeft. In het voorprogramma Polygoon’s bin nen- en buitenlaqdsch nieuws, alsmede een teekenfilm ,,Baby in vogelvlucht”. THALIA: „Zonen van de Zuidzee” is een van die Metro Goldwyn films, die na tuurlijk spel van inboorlingen paart aan prachtige opnamen van een der eilanden van Ponynesië. Mala en Lotas, twee echte kinderen der natuur, spelen hierin de hoofdrollen. Melvyn Douglas en Joan Blondell spe len de hoofdrollen in de geestige detec tive-film „Altijd die vrouw”, welke na de pauze draait „Columbia” brengt hier mee een succesfilm, die ieder gezien moet hebben. Naast de gebruikelijke actualiteiten bevat het voorprogramma „Kiddy Revue”. WEST-END: Guy de Maupassant’s be roemde roman „Bel Ami” was de stimu lans voor deze gelijknamige Tobis-film, ge- regiseerd door Willi Forst, die er ook de hoofd- en titelrol in speelt. Hij is de jonge charmeur, die arm maar ondernemend na een jarenlang verblijf in Marokko terugkeèrt in Parijs en dan door een sa menloop van omstandigheden in tal van politieke en vooral galante avonturen wordt verwikkeld, waaruit hij tenslotte door de ware liefde wordt gered. Een film vol afwisseling, levendig en bekoorlijk, met mooi spel in de eerste plaats van Willi Forst, Olga Tschechowa e.a. z, i Op verzoek van den voorzitter van den Gezondheidsraad schrijven de di recteur van het Instituut voor prae- ventieve geneeskunde te Leiden J. P. Bijl, de hygiënist van de landmacht dr. G. J. Dornickx en de Utrechtsche hoogleeraar in de gezondheidsleer H. W. Julius ons over de thans het meest dreigende gevaren voor de volksge zondheid het volgende: Aangenomen mag worden, dat onder de geëvacueerden een grooter of klei ner aantal besmet is met kleerluizen. Hierdoor kan een snelle verspreiding van luizen in vroeger niet besmette milieus plaats vinden. Het is dus noo dig, dat voor ontsmetting van personen en goederen wordt zorg gedragen. Per sonen moeten gebaad en met groene zeep grondig gereinigd worden. Bij sterke „verluizing” is afscheren der lichaamshareir veelal noodig. Ontlui zen van kleeren, beddegoed enz. kan niet met formalinedampen geschie den. Linnengoed enz. kan men ont smetten door uitkoken of door het goed geruimen tijd in een oplossing vap carbol of lysol te laten liggen. Ook ont smetting in een ontsmettingsoven met stoom van 100 gr. C. is doeltreffend. Heete lucht van 85 gr. C. doodt luizen én eieren in ongeveer één uur. De kleedingstukken mogen niet gebundeld worden, maar moeten los van elkaar hangen. Leerwaren, pelswaren enz. be derven bij 100 gr. C. In noodgevallen kan men met h'eete strijkijzers de klee ren ontsmetten. Voorts wordt de aandacht gevestigd op verspreiding van schurft, die in de jaren 19141918 op verschillende plaatsen epidemiën veroorzaakt heeft. In verdachte gevallen is nauwkeurig medisch onderzoek noodig. Inenting tegen typhus. Nogmaals wordt gewezen op de wen- schelijkheid, zich tegen typhus te la ten inenten. Vooral personen in ge meenten, waar de ziekte zoo nu en dan voorkomt, of zij, die wonen in streken, waar de algemeene hygiënische om standigheden (watervoorziening, vuil afvoer, tijdelijke noodtoestanden) te wenschen overlaten, evenals personen, die wonen i n een omgeving, waar plotselinge verschuivingen van bevol king hebben plaats gevonden, zullen verstandig doen zich te laten inenten. nis van vier charmante zusters die de één na de ander in het huwelijksbootje stappen. Aan muziek en zang ontbreekt het in dit filmwerk ook niet, daar zij alle vier een instrument bespelen en één der lieftallige meisjes een prachtige stem heeft. Na de pauze de alom bekende en gewaardeerde Hollandsche film „Boefje”, met Annie van Ees. „Boeüe” geniet zulk een groote bekendheid, dat beschrijving overbodig is. CINEAC: De oorlogsdagen liggen achter ’^p6"; ons en nu dient ons land zich aan de toe komst en aan den wederopbouw te wij den. In een zeer geslaagde reportage geeft Profilti hiervan in Cineac een uiterst treffend beeld, onder den titel „Het leven gaat verder”. In het programma ziet men verder een bijzonder suggestieve' rolprent „Streven naar licht” en een komische short „Rhytme op rolletjes”, behalve dan beelden uit de gansche wereld. Het bui- tenlandsche journaal, dat elk oogenblik in roulatie kan komen bevat o.a. den op- marsch der Duitsche troepen in België, Luxemburg en ons land. CITY: De held van ,,’t Zit in de lucht”, de Brit George Formby, die in een hand omdraaien als filmacteur een wereldrepu- tatie heeft verworven, is in zijn nieuwe creatie „Vooruit met de geit", eveneens weer geweldig op dreef. Het scenario biedt hem ruimschoots gelegenheid zijn komische talenten bot te vieren en met gretigheid heeft hij deze aangegrepen. Aan zoo’n flim heeft men in dagen als deze behoefte, want zij brengt de afleiding, welke men zoo zeer van noode heeft. Het voorprogramma brengt binnen landsch nieuws, een aardige teekenfilm, een musical en een geestig product van Buster Keaton. CORSO”. „Rosé of Washington Spuare” is een typisch Amerikaansch showproduct Het verhaal is kennelijk opgebouwd rond de capaciteiten van Alice Faye en Al Jolson en geeft als zoodanig een serie aar dige songs te genieten. De tweede film is een heerlijk dwaas verhaal van fotografenmodel (Ann Cothern) die jacht is naar een rijken echtgenoot. Zij belandt ten langen leste toch bij den „armen eelrijken” jongen (Gene Raymond) (die in geld blijkt te zwem men!), maar, hoe onbegrijpelijk het moge klinkener is een fleschje tomaten saus noodig om de geliefden definitief tot elkaar te brengen. -- i i stoomloggers Petrus Paulus IJm. 266 en Gorredijk IJm. 490 wor den te IJmuiden klaar gemaakt voor de haringvisschery. De stoomtrawler Adelante IJm. 19 is in de Visschers- haven te IJmuiden gesleept en wordt klaar gemaakt voor de visscherij. iiMi p—r--— 1 I I •- -F-- 4 4-- i .j - - 4

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6