UIT DE OMSTREKEN BINNENLAND RADIONIEUWS TTAAGSCHE CQURANT VAN MAANDAG 27 MEI 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 3. Belangrijke adressen Geen nieuw bombardement van Nijmegen Hulp aan Rotterdam Het drinkwater van Rotterdam De toestand der natuurmonumenten en Hulpverleening Breda en 0. Aanmelding van geëvacueerden zwakke kinderen Uitzending van Inlichtingen betreffende militairen Handel en industrie RADIO-PROGRAMMA Hulpstoffen voor vernietiging cadavers en ondeugdelijk vleesch Duitsche bezetting Verboden gebieden Distributie van veevoeder Bruine boonen voor uitzaai Diversen leidschendam. Hulpverleening Grebbeberg en 0. Bommen bij Zaltbommel f sectie jute, Wil- Crematie H. P. A. Wierts van Coehoorn Bezuiden- v. om Efficiency en wederopbouw. de- De vaart op het Noordzeekanaal. «asten Terugbetaling parkeergeld- abonnementen. Dinsdag 28 Mei. N.C.R.V. (Jaarsveld 414.4 m. 8.uur v.m. Schriftlezing. 8.30 Gramb in aansluiting aan het bericht, waar bij bekend werd gemaakt, dat de ver pleging in de boschhuizen in Drente en Gelderland en voorloopig ook in de zeehuizen in Egmond aan Zee weer zoo spoedig mogelijk zal worden hervat, besloot het bestuur van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies eveneens verpleeg- ruimte ter beschikking te stellen voor opneming van kinderen van den school- plichtigen leeftijd, afkomstig uit plaat sen, welke door de gebeurtenissen der laatste dagen geteisterd zijn en tijde lijk geen onderdak hebben. Men kan zich terzake wenden tot den directeur van het Centraal Genoot schap te Amsterdam. voor erva- Zij, die geëvacueerden herbergen, moe ten daarvan kennis geven aan de Gemeen tesecretarie, afdeeling bevolking, Gouden- regenstraat 36. alhier (tusschen 8.45 uur v.m. en 5 uur n.m.). Commissie voor inzameling van gelden en goederen: slot te Zeist, telefoon 3476, Zeist, penningmeester: ir. A. F. C. de Pont giro 61259, Zeist J. Krom, nieuwe man, d. - Schaick, d. Burgerlijke Stand van Leidschendam. GETROUWD: W. Sebel en M. C. Knij- nenburg. or - een voet doen van andere betalingen blijft hetgeen is bepaald bij besluit van 10 Mei 1940, Staatsblad nr. 483 van kracht Bij mis bruik zal deze afwijking van de alge- meene regeling voor het desbetreffende ter- van Hagebeek, heerenrij- beursje Juliana- militaire De souvenirjagers. De burgemeester gelast, dat alle zich in handen der burgerbevolking bevinden de onderdeelen van Duitsche of Neder- landsche militaire vliegtuigen onverwijld bij hem ingeleverd moeten worden. WESTLAND. Overzicht veilinghandel. Nu na een korte, doch hevige spanning, de veilinghandel weer in geregelde banen komt, mag allereerst vastgesteld worden, dat het Westland met zijn zeer kwetsbare bedrijven, weinig schade heeft opgeloo- pen. Daardoor is ook het groote productie apparaat in tact gebleven en bleven de kweekers, ook in de moeilijkste uren, hun geoogste producten ter veiling brengen. Burgerlijke Stand van Leidschendam. GETROUWD: J. E. van Vliet en C M. Bakker BEVALLEN: C. C. van Leeuwen, geb. van Bohemen, z. M. G. Verhagen, geb. Hermans, z. OVERLEDEN: E. A. M. WiUemse, 1 j. Burgerlijke Stand van Delft ONDERTROUWDE. v. d. Bos en M. E. Schimmel. W. F. van den Bos en J. Banga. H. Huisman en A. W. M. F. de Ruig. G. Jansen en M. E. Schipper. J. H. Osthoff en J. S. Snel. C. M. Buijen van Weelderen, geb. van Galen, d. J. Klinkenberg, geb. van der Blom, z. A. S. F. Bakker, geb. Gross mann, d. C. M. Duijndam, geb. Lans bergen, d. C. de Cuijper, geb. Deyl, z. OVERLEDEN: S. J. A. van Leeuwen, man van B. H. van der Stuijt. 58 j. F. Hulspas, wed. van G. v. d. Meer, 86 j. schoolbestuur worden ingekrompen, wijl alsdan tevens het verleenen voorschot zal worden stopgezet Geen schade van beteekenis. Het dagelijksch bestuur der Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland deelt ons mede, dat de bezit tingen der vereeniging in het algemeen geen schade van beteekenis hebben opge- loopen. Dit geldt o.m. voot de uitgestrekte terreinen, die als recreatiegebied van zoo bijzonder belang zijn, als de Veluwezoom met inbegrip van het landgoed de Im- bosch. voor de Wolfhezer bosschen, voor het Leuvenumsche bosch, voor het ven- nengebied onder Oisterwijk. de Heilooër bosschen enz Alleen de bezitting onder Loon op Zand en Drunen leed eenig na deel, dat evenwel spoedig hersteld kan zijn. Het bestuur der vereeniging vóórziet uiteraard vele moeilijkheden voor het vol doen aan haar groote geldelijke verplich tingen, doch zij meent er op te mogen rekenen, dat heel het Nederlandsche volk zal beseffen hoe waardevol de bezittingen van de vereeniging zijn voor hen, die be hoefte hebben aan ontspanning in de vrije natuur. „Feld- und Stadtkommandantur” is ge vestigd in het departement van Koloniën, Plein 1, alhier. Geopend (alleen voor ci viele aangelegenheden) van 912 en van 1517 uur. Telefoon 183250. Inkwartieringsbureau voor Duitsche mi litairen van Speykstraat 75, alhier, tele foon 333852. Levensmiddelenvoorziening voor Duit sche militairen heeft plaats via het Bu reau van den. Keuringsdienst van Waren, Prinsegracht 50, alhier, telefoon 115241. Naar aanleiding van berichten als zou Nijmegen opnieuw gebombardeerd zijn, kan worden medegedeeld, dat niets hieromtrent is komen vast te staan. Wel is in den nacht van Donderdag op Vrijdag gebombardeerd in de buurt van Zaltbommel. Voor zoover is komen vast te staan, zijn hier vier bommen afgeworpen, welke edhter op het vrije veld neerkwamen en geen schade aan richtten. Commissie voor hulpverleening: ds. J. Elenbaas, Taxandrialaan 19, Ginneken, giro 65626. t De burgemeester van Rotterdam maakt bekend, dat het noodig wordt geacht, dat het drinkwater in het deel der gemeente, begrensd door de Cein tuurbaan, den spoorweg naar Schie dam, den Góudschen Singel, den Boe zem en de Westzijde van den Kraling- schen Plas, wordt gekookt. Deze mededeeling behoeft geen onge rustheid te verwekken, doch moet slechts opgevat worden als preventieve maatregel. Het departement.van Handel, Nijver heid en Scheepvaart brengt met nadruk onder de aandacht van de burgemees ters, dat aan den dienst der destructo- ren alle mogelijke hulp moet worden verleend. Het is dringend noodzakelijk, dat cadavers en ondeugdelijk vleesch vernietigd worden, opdat gevaarlijke ziekten voor mensch en dier voorkomen en bestreden kunnen worden. Aan destructoren moeten derhalve ben zine, olie, diesoline, steenkolen en an dere hulpstoffen worden afgeleverd, ten behoeve van dezen dienst De jaarvergadering van de Neder landsche Vereeniging tot bescherming van vogels, welke op 31 Mei te Vlis- singen zou worden gehouden, alsmede de daaraan verbonden excursie naar Zeeuwsch-Vlaanderen, gaan niet door. Telefonisch te bekomen bij het Alge meen Informatiebureau van het Ned. Roode Kruis van 8 uur v.m. tot 6 uur n.m onder nummer 301111 (interlocaal letters KP). Schriftelijk kan men zich (met een briefkaart met betaald ant woord) wenden tot het Bureau, Marnix- straat 18, alhier. Blijkens Algemeene Bekendmaking no 47 van den Opperbevelhebber van Land en Zeemacht, gepubliceerd in de Staats courant van Vrijdagavond, is verboden de toegang tot en het verkeer binnen de volgende gebieden: a. die, waarop door de Nederlandsche Weermacht stellingen, in welken vorm ook, zijn aangelegd; b die, waarin als gevolg van oorlogshandelingen verwoestingen zijn aangericht. Onder stellingen wordt onder meer verstaan de strook grond, gelegen binnen een afstand van 300 m. rondom: gevechts- opstellingen voor alle wapens, schuilplaat sen, hindernissen waaronder begrepen mijnenvelden munitieberg- en opslag plaatsen, alsmede de bijbehoorende lege- ringsruimten, barakken, naderingsloop- graven Het gedeelte van het verwoeste gebied, dat als verboden geldt, wordt door den burgemeester van de betrokken ge-’ meente aangeduid. Van het verbod kan door den Opper bevelhebber van Land- en Zeemacht of, namens dezen, door den militairen com mandant, belast met de opruiming in eenig gebied, op daartoe gedaan verzoek schrif telijk ontheffing worden verleend; aan een ontheffing kunnen voorwaarden wor de verbonden. Een verleende ontheffing kan zonder op gave van redenen worden ingetrokken Overtreding van eenige bepaling dezer verordening waaronder mede te ver staan eenig handelen of nalaten in strijd met eenige aan een eventueele ontheffing verbonden voorwaarde wordt overeen komstig het bepaalde in artikel 49 van de Wet van 23 Mei 1899, Staatsblad no. 128, gestraft met hechtenis van ten hoog ste drie maanden. Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt het volgende bekend: Onder de aandacht der plaatselijke autoriteiten wordt gebracht, dat de rege ling der veevoederdistributie thans weder om ter hand is genomen door het Rijks bureau voor de voedselvoorziening in oor logstijd en de daaraan verbonden provin ciale voedselcommissarissen en plaatselij ke bureauhouders. Andere autoriteiten, die tijdelijke voor zieningen hebben getroffen, wordt derhal ve verzocht hun bemoeiingen ten aanzien van de veevoederdistributie onverwijld te beëindigen. Voor de afwikkeling van loopende za ken dienen zij zich met den provincialen voedselcommissaris te verstaan. Het Rijksbureau voor voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt het volgende bekend: Vele land- en tuinbouwers willen thans nog tot den uitzaai van bruine boonen overgaan. De zaaizaadhandel beschikt echter niet over voldoenden voorraad om aan alle aanvragen te voldoen. Om hieraan tegemoet te komen stelt de Nederlandsche Akkerbouw-Centrale een hoeveelheid bruine boonen voor den uit zaai beschikbaar. Aangezien echter deze boonen oorspronkelijk voor menschelijke Wielrijder bij autobotsing gewond. Zaterdagavond omstreeks 7 uur had op de leplaan, hoek Kerklaan, een aanrij ding plaats tusschen een militaire auto bestuurd door J S en den 55-jarigen wielrijder A C. van E. alhier. De wiel rijder bekwam een gecompliceerde breuk aan het rechterbeen en een breuk aan het Burgerlijke Stand van Monster. ONDERTROUWD: J. Diepman en M. H. Voois. C. Storm en J. de Zoete. GETROUWD: M. Beije en J. de Jong. A. J. Arkestijn en A. Svajosik. BEVALLEN: C. van Dam, geb. v. d. Pot, d. C. G. M. Zuyderwijk, geb. v. d. Ende, d. A. Stoop, geb. v. d. Wijk, z. P. G. Tetteroo, geb. Hulspas, d. F. v. d. Noll, geb. Ruygrok, z. A. L. Hogervorst, geb. Witkamp, d. M. Bout- kan, geb. van Dooren, d. M. L. A. Hoogvorst, geb. Haake, z. E. v. Ant werpen, geb. v. d. Berg, z. J. H. Koch, geb. Disselkoen, df M. Dekker, geb. Heemskerk, z. A. A. Looijen, geb. van Lenten, z. A. A. Gardien, geb. Zuider - wijk, z. W. Slijk, geb. Jeltema, d. A. P. M. van Paassen. geb. Grootschol- ten, z. J. M. Paalvast, geb. Vijftig- schild, d. S. Kaltner, geb. v. d. Kraan, z. A. A. de Vetten, geb. van Lier, z. OVERLEDEN: A. A. M. v. d. Knaap, 14 j. W. F. H. Roosa, man van C. de Vries, 36 j B. Timmermans, 68 j. C. Stqrm, vrouw van J. van Spronsen, 77 j. C, J. W. van Dijk, 4 m. Burgerlijke Stand van Pijnacker. ONDERTROUWD: C. Vriens en P. M. Kerklaan. S. J. van Buytene en E. G. J. v. d. Eist. BEVALLEN: P. M. Overes, geb. Vers steeg, d. H. van Baarle, geb. Hoger vorst, d. J. A. Kerklaan, geb. Bier huis, d. H. Nieuwhuis, geb. Hoogstra ten, z. C. H. Hoogerdijk, geb. van Buytene, d. J. P. Rodenburg, geb. v. d, Eijk, d. E. Weijgertse, geb. Hofland, z. M. J. Flinterman, geb. van Oei, d. G. Rustenburg, geb. Lenters, d. OVERLEDEN: R. C. van Wijk, 20 j. Centrale voor werkloozenzorg. Verwijzende naar de officieele aan kondiging van tiet departement van So ciale Zaken, afdeeling sociale jeugdzorg maakt de centrale voor werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den raad van Nederlandsche kerken voor practisch Christendom bekend, dat het kampwerk voor jeugdige werkloozen en het inter- naatswerk voor meisjes, uitgaande van de „Centrale” op normale wijze zal worden voortgezet. Jeugdige werkloozen van 16 tot en met 24 jaar kunnen zich voor deelne ming aan de kampen op de gebruike lijke wijze opgeven bij de plaatselijke comité’s of rechtstreeks bij het secreta riaat van de centrale: Janskerkhof 15, Utrecht Veevoeder voor bijzondere diergroepen. In aansluiting op het radio-bericht, waarbij alle aflevering van veevoeder aan veehouders werd verboden, maakt het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd bekend, dat dit verbod niet geldt vooi aflevering tegen inneming van bestelbonnen afgegeven door de sectie bijzondere diergroepen te Beekbergen. Deze bonnen blijven dus geldig, echter met dien ve'scande, dat op bonnen, wel ker geldigheid aanvangt op 21 Mei of eer der, slechts de helft van de daarop ver melde hoeveelheid mag worden afgele verd. Op bonnen .welker geldigheid aanvangt op 22 Mei of later, mag dus de volledige hoeveelheid worden af geleverd. Te Eindhoven is op 81-jarigen leef tijd overleden de heer H. P. A. Wierts van Coehoorn, een der grondleggers van de theosofie in Nederland. Onder veel belangstelling heeft Zaterdagmid dag de crematie van het stoffelijk over schot te Velsen plaats gehad. Gesproken hebben de heeren J. P. W. Schuurman te Bussum, die dankbaar herdacht hoe de overledene een der drie stichters was van de Theosofische Vereeniging in Nederland en hoe hij daar altijd zijn beste krachten voor heeft gegeven. Ook herdacht hij den overledene als stichter der Wilhelmina Catharinaschool te Amsterdam, welke onlangs 50 jaar mocht bestaan. De heer J. F. Duwaer te Bussum sprak namens de Wilhelmina Catha rinaschool en andere organisaties, de heer C. J. Jaski te Laren namens een kring van vrienden, de heer H. G. R. Bremer namens personeel en leer lingen der Wilhelmina Catharinaschool, mevr. A. van Dissel-Vos namens de Eindhovensche vrienden en de Theoso fische Vereeniging aldaar. Zij dankte ook voor de belangstelling. Bij het dalen der kist speelde de organist „Een vaste burg is onze God” van Luther. Het hoofdbestuur der vereeniging voor lijkverbranding was vertegen woordigd door den heer J. van Dijk, directeur van het crematorium. Burgerlijke Stand van ’s*Gravenzande. GETROUWD: W. Valstar en E. Dop. BEVALLEN: L. Buitelaar, geb. Burger, z. A. A. v. d. Ende, geb. van Spronsen, d. J. v. d. Bos, geb. van Zanten, z. A. v. d. Stok, geb. den Harder, z. OVERLEDEN: A. P. Vijverberg, 7 j. J. P. Dop, 1 j. A. Langenberg, 59 j. ren, politiebureau; koffer politiebureau; een paar beenkappen, Kranendonk, 3a, den Haag; rijwiel merk Stokvis, Mur, Koninginnelaan; roodbruine portefeuille,, v. d. Lee, Joubertstraat 122; heerenwij- wiel, Kerklaan 162; leesboek (bibliotheek Kopschool Doornstraat 75), v. d. Spek, Eschdoornstraat 4; vier ledige vaten, v. Paassen, Thierenskade; Lipssleutel no. 4277, v. d. Akker, Carel Nakkenstraat 23; twee postduiven, Huize Zuidhoorn, Rot- terdamscheweg; 2 heerenrijwielen, waar van 1 militair, v. d. Belt, Heerenstraat 68; twee militaire rijwielen, Arkestein, Brasserskade; dames- en heerenrijwiel, v. d. Meer, Delftweg 19; tasch met schoolboeken, politiebureau; bruine ro zenkrans, politiebureau; twee rijwielen en twee overalls, Rijkskantonnier Sterk, Zwarte Pad; Gazelle heerenrijwiel, Wie- ringschestraat 56. Burgerlijke Stand van Naaldwijk. BEVALLEN: C. M. de Wijs. geb. v, d. Zande. d. J. Graves, geb. Mensch, z. M. J. T. Prins, geb. Zwemstra, z. A. C. van Koppen, geb. v. d. Sande, z. M. Bruning, geb. Lock, z. GETROUWD: C. J. C. van Hees en A. J. G. van Elswijk. OVERLEDEN: G. E. van Velzen, 67 j. Het Westland heeft momenteel belang rijke aanvoeren kasbloemkool, terwijl nog een flinke hoeveelheid natuursla voor af levering op de veiling wacht. Ook bos peen is in flinke kwanta voorhanden, doch hier betreft het een artikel, waarvan de oogst eenige dagen rekbaar is. Tomaten en aardbeien kwamen in stijgende kwanta ter veiling, maar vormen niet de hoofd producten. Het is te begrijpen, dat de oorlogstoe stand direct zijn stempel drukte op den veilinghandel. Deze toestand heeft gelukkig slechts kort geduurd. Reeds Woensdag 15 Mei was het mogelijk om zonder gevaar voor eigen leven de veilingen te bezoeken, doch de onzekere toestand der wegen bracht nog veel moeilijkheden. Van dien dag af begon er wat meer belangstelling te ko men Voor de Westlandsche producten. De ontstane behoeften in het binnen land werden wat aangevüld, maar er bleef toch nog een groot gedeelte onverkocht. Vrijdagmorgen kregen de exporteurs op dracht om het niet verkochte product te verpakken, waaruit nhen begreep, dat nu spoedig de spoorbaan naar het Oosten vrij zou zijn. Zaterdag vertrok de eerste trein en de nieuwe week zou vermoedelijk in zetten met een vlotte verkoop der pro ducten. Dit vermoeden is juist gebleken, want Maandagmorgen kwam er een rege ling, waarbij de binnenlandsche handel tegen hoogere minimum- en vastgestelde maximumprijzen een gedeelte van den veilingaanvoer kocht. De K.N.A.C. heeft zich tot de be sturen van verschillende gemeenten ge wend, waar parkeergelden over lan- geren termijn worden geheven met het verzoek zoo spoedig mogelijk restitutie te doen geschieden van vooruit betaal de parkeergelden voor voertuigen, welke door de benzinebeperking nood gedwongen zijn opgelegd, alsmede voor gevorderde of vernietigde motorrij tuigen. muz. 10.Officieele ber. V.P.R.O. 10.30 Morgendienst. N.C.R.V. 11. Orgel en viool. 12.15 uur Gram.muz. 12.45 ANP. 1. Stichtsch Salonorkest. 2.30 Gram.muz. 3. Vrouwenhalfuur. 3.30 Gram.muz. (3.45 tot 4.45 Bijbellezing. 5.Voor de jeugd. 5.45 Canzonetta-sextet. 7.Officieele ber. 7.30 Voor tuinliefhebbers. 8.— ANP. 8.15 Kon.. Militaire Kapel. 9.10 Causerie. 9.30 NCRV- orkest. 10.„In afwachting”, toespraak. 10.30 ANP. 10.40 Avondwijding. 11.Gra- mofoonmuz. V.A.R.A. (Kootwijk 1875 m.) 8.uur v.m. Gram.muz. 9.Ber. (Fr.). 9.15 Gram.muz. 9.30 Ber. (Ned.) 9.45 Piano. 10.15 Gram.muz. 10.30 Orgelspel. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Ber. (VI.), 11.45 Gram.muz. 12. uur nam. VARA-orkest. 1.— Rosian- Ladies, 1.30 Ber. (Ned.). 1.45 Ber. (Fr.) 2.— Orgelspel. 2.30 Ber. (Ned.). 2.45 Gra- mofoonmuz. 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 Gram.- muz. 5.30 Ber. (Ned.) 5.45 Ramblers 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Ber. (VI.) 6.45 Rosian- orkest. 7.30 Ber. (Ned.). 7.45 Orgelspel. 8.15 Ber. (Eng.) 8.30 Ber. (VI.) 8.45 Gram.muz. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Ber. (Ned.) 9.45 Sylvia-Amusementsorkest. 10.30 Reportage. 10.50 Gram.muz 11.15 Ber. (Fr.). 11.30 Ber. (Eng. 11.45 Gram.- muziek. Rijkstextielbureau, lemsplein 5, Arnhem. Rijksbureau voor de distributie van textielproductenBanstraat 1, alhier. Rijksbureau voor huiden en leder Kei zersgracht 129131, Amsterdam. Vestigingsverklaring voor handelaren te bekomen bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken, v. d. Spiegelstraat 12, alhier. Secretariaat bevrachtingscommissie Nieuwe Schippersbeurs, Rotterdam. Vergunning voor aflevering van motor brandstoffen wordt verleend door den burgemeester. Rijksbureau voor metalen houtscheweg 30, alhier. Inlichtingen over bedrijfsautovervoer verstrekt de Bond voor Bedrijfsautover- keer in Nederland (B.B.N.), Groot Her- toginnelaan 16, alhier, telefoon 390010. Centraal Bureau voor organisatie en efficiency, Vijgendam 26, Amsterdam-C. Rijksbureau voor Kunstmestdistributie, Alexanderstraat 19, alhier. Centraal Instituut voor Industralisatie, Bezuidenhoutscheweg 64, alhier. Aardappelen worden niet meer gedenatureerd. Het Rijksbureau voedselvoorziening maakt bekend, dat het denatureeren van aardappelen met recht op steun niet meer zal plaats vinden, aanvragen tot denaturatie, welke reeds zijn inge diend. zullen niet worden af gewikkeld Echter zullen voor denaturaties. welke reeds zijn verricht, de daarvoor vastge stelde steunbedragen worden uitge keerd. Gevonden voorwerpen. Damesrijwiel, Tonyystraat 12; heeren rijwiel merk Union, Edisonstraat 49; handbijl, Borsboom, Dautzenbergstraat 83, den Haag; zitbank van een auto, poli tiebureau; rijbewijs ten name van N. Vermaat, politiebureau; Opel-auto, groe ne kleur, A. Streur, Tulpstraat 102; een paar bruine dameskousen, politiebureau; damesarmbandhorloge, C. Grebbestraat 38, Den Haag; wiel, Beeking, Nassaukade 75; inhoudende 36 ct., straat 49; een paar schoenen maat 39, v. Halderen, Laurier straat 17; portefeuille met eenige papie- met boeken, zwartlederen Koningstraat HONSELERSDIJK. Dokter van Oyen legt zijn practijk neer. Vele Dijkenaren 'zullen met droefheid vernemen, dat de sympathieke geneesheer, dokter J. H. van Oyen, zijn practijk thans heeft neergelegd. Zoowel in Honselersdijk als in Naaldwijk was dr. van Oyen alge meen geacht en bemind. Nooit was hem in zijn lange doktersloopbaan iets te veel voor een patiënt en steeds stond hij voor zijn zieken klaar. In tal, van gezinnen heeft hij de gezondheid weer terugge bracht en zijn patiënten en ex-patiënten zijn hem voor zijn toewijding dankbaar, LOOSDUINEN. Ds. G. Venema. Ds. G. Venema, Ned. Herv. pred. alhier, heeft het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam, waar hij eenigen tijd werd verpleegd verlaten en is thans hersteld in zijn pastorie alhier teruggekeerd. De gymnastiekvereeni- ging „Excelsior” besloot, de volgende week wéder haar lessen te doen aanvan gen. Geoefend wordt op Maandag, Don derdag en Vrijdag op de gewone tijden. Het vereen igings- en ganisatieleven gaat hier weer, na korte onderbreking, op den ouden voort. De verschillende jeugdvereeni- gingen zetten haar repetities voort. Ook de damvereenigingen zullen haar club avonden weer houden. Het bestuur van de ver- eeniging „Herv. Gemeentebelangen” is thans als volgt samengesteld: A. Baak, voorzitter; P. v. d. Gaag, vice-voorzitter; J. C. Bender, secretaris, Riënzistraat 8; mej. J. van Leeuwen, 2e secretaris; mevr. P. A, v. d. HeideBom, penningmeeste- resse; mevr. R. Batenburg, 2e penning- meesteresse; L. Kool, J. v. d. Kolk, J. v. Stel, D. Krouwel. De C. J. M. V. „B o h e m e n” houdt Zondagavond een algemeene ver gadering in de Bethelkerk. Als spreker treedt op de heer den Duik van Scheve- ningen. Na de pauze boekbespreking. LEIDSCHENDAM. Zooals bekend, is de O.L. school aan den Westvlietweg zeer ernstig beschadigd. Om te voorkomen, dat nog meer schade wordt aangericht door inregenen, heeft men de dakpannen reeds goedgelegd. Met verder ingrijpen de herstellingen zal zoo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. De eerste doopsbedie- ning in de Ned. Herv. kerk zal gehouden worden op Zondag 2 Juni a.s. De vereeniging „Zuster- hulp” houdt op Dinsdag 28 Mei a.s. een vergadering in het dienstgebouw van de Ned. Herv. kerk. Het Nederlandsch Instituut Efficiency stelt zijn uitgebreid ringsmateriaal voor zoover het in aanmerking komt gaarne ter be schikking van den nationalen weder opbouw. Het bureau verleent zijn tusschen- komst zoowel voor het verstrekken van reeds vastgestelde gegevens als voor het in contact brengen van des kundigen eenerzijds en belanghebbende overheidsorganen en particulieren anderzijds. Betalingen van salarissen en loonen bij het onderwijs De secretaris-generaal, wrn. hoofd van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, maakt in overeenstem ming met het departement van financiën en den postchèque- en girodienst bekend, dat de besturen van scholen, voor voorbe reidend hooger middelbaar, nijverheids en lager onderwijs, zoomede de kweekscholen voor het doen van betalingen wegens sa larissen en loonen van haar personeel vrij, ook door middel van cheques, over het saldo van de girorekening kunnen be schikken. Chèques, voor dit doel afgegeven, kun nen op de gebruikelijke wijze worden verzilverd Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat deze regeling alleen geldt voor de beta ling van salarissen en loonen. Voor het linkerbeen. Nadat de doktoren v. d. Toorn en Kalis ter plaatse eerste hulp hadden verleend, werd het slachtoffer per zieken auto naar het ziekenhuis St. Antonius- hove te Voorburg vervoerd. Verhuur van weilanden. De heer J. M van Nierop alhier heeft B. en W verzocht te bevorderen, dat hem de aan den Kleiweg gelegen, aan de ge meente in eigendom toebehoorende wei landen, vóór dat met den aanleg van een weg daarover wordt begonnen, nog voor eenigen tijd worden verhuurd. B. en W. stellen den Raad voor deze weilanden, welke een gezamenlijke grootte hebben van 4 h.a., met ingang van 1 Mei j.l. voor den tijd van drie maanden te verhuren voor ƒ200 in totaal en voorts voor /40 voor elke maand, dat de huur nog wordt verlengd. ’s-GRAVENZANDE. De burgemeester maakt be kend. dat nu de gelegenheid tot vertrek naar H >ek van Holland weer bestaat, na 24 Mei geen evacuatie-gelden meer wor den uitbetaald. Bureau Regeeringscommissaris voor de hulpverleening aan Rotterdam (mr. J. A de Wilde): Laan Copes v. Cattenburch 11, alhier, telefoon 112502, 183550. 183541 en 183552. Stichting voor Commercieel Herstel van Rotterdam nieuwe Beursgebouw, Rotter dam. Inlichtingen over geëvacueerde Rotter dammers, te bekomen bij: Rijksinspectie van het bevolkingsregister Binnenhof 19» alhier en bij het tijdelijk bureau van den Burgerlijken Stand in de school aan de Coolhavenstraat te Rotterdam. Doortochtbewijzen voor Rotterdam: voor automobilisten en motorrijders: mers Gem. Gasbedrijf Groenmarkt alme voor fietsers en voetgangers: Stadhuis (Ka mer 14), Groenmarkt alhier. Inzamelingen voor Rotterdam’ mg alleen geschieden met machtiging, «e moet worden aangevraagd bij den secrer - ris van den Armenraad. Kerkplein J, a ^Aflevering van kleeren, dekens etc. aan de achterzijde van het gebouw van het Ned Roode Kruis, Jan Evertsstraat, alhier; bij het Leger des Heils, Prinse gracht 57, alhier, aan het bureau Laan van Meerdervoort 2, alhier, telefoon 183550, aan het Erasmiaansch Gymnasium, Wijte- maweg 25, Rotterdam-W. Rotterdammers, die zich tijdelijk elders bevinden en werk willen verkrijgen, mel den zich bij de Arbeidsbeurs. Ophalen van goederen voor Rotterdam- sche geëvacueerden, geschiedt door den bond voor bedrijfsautoverkeer in Neder land (B.B.N.) telefoon 390010, alhier. Voorts kan men onheilen: 115953 (toestel 277), 113869 en 115674. Geëvacueerde leerlingen van meisjes nijverheidsscholen, die het onderwijs el ders willen voortzetten, melden zich tot de Rijksinspectrice voor het Nijverheids onderwijs, Dedelstraat 12, alhier, telefoon 110610. MONSTER. In de zaal Uitebroek zal morgenavond om 8 uur spreken voor de oud-Geref. ds. Hennephof van Scheve- ningen. Zoekgeraakte motorrijtuigen. In den tijd tusschen 10 en 15 Mei zijn verschillende Nederlandsche auto’s onverwachts in gebruik genomen moe ten worden door anderen dan de hou ders defer voertuigen. Een ieder, die een motorrijtuig in zijn bezit heeft, hetwelk hij wederom in het bezit van den eigenaar wil stellen, kan daarvoor gebruik maken van de bemiddeling van de Kon. Ned. Automobiel Club. Lange Vijverberg 10, ’s-Gravenhage. Men vermelde bij de opgave vooral het provinciaal nummer van het voer tuig, alsmede de plaats waar het zich thans bevindt en zoo mogelijk merk, motofr- en chassisnummer. Regeeringscommissariaat Wederopbouw, afdeeling voortzetting van werken, Oost- duinlaan 2, alhier. Kostwinnersvergoedingafdeeling mili taire zaken der Gem. secretarie, Coper- uicusstraat 159, alhier (kamer 8) van 8.452 uur (Zaterdag van 8.4512 uur). Huwelijken in den Haag worden alle gesloten in gebouw Goudenregenstraat 36. voor verloskundige hulp aan geëva- w!nde men zich tot de Oranje- hierieR’ °Ude ®clleveningscheweg 44, al- XrijT11Lge Vrouwelijke Hulp Kerkplein 3, alhier. Inlichtingen omtrent opvarenden van in Rotterdam verblijvende binnenvaartuigen verstrekt de havenmeester van Rotter dam, gebouw Rivierpolitie, Parkhaven Rotterdam, telefoon 35768. drKnaven, Bezorgen van couranten en tijdschrif ten voor gewonden: Ortskommando partement van Koloniën, Plein 1, aihier Commissie i.z. houden van postduiven J. Hornstra, Prinsengracht 407, Amster' dam. Hulpverleening aan dieren in oorlogs tijd Fischer, Rijksstraatweg 171, Wasse naar, of mevr. Ruysch, Nieuwe Parklaan 117, Scheveningen, telefoon 554216. Neder], Indische Sociale Vrouwenorga nisatie Groot Hertoginnelaan 213 geeft s middags inlichtingen aan oud-Indisch-‘ «asten en aan kinderen, wier ouders in indie vertoeven. Hulp aan oud-Indischgastensecreta- R*±»n 1?dis?he Club, L. J. van Geest, 10490 v™3»1 l9' Amsterdam, telefoon wtsr- de» Kon’ Vereen "Oost en Smidswater 10, alhier, telefoon Aanjnelding voor onderzoek bloed transfusiedienstiederen werkdag van 9—18 uur aan het laboratorium vin het Gem. Ziekenhuis. Zuidwal alhier 1 Inlichtingen i.z. kampen en cursussen voor jonge werkloozen departement van Sociale Zaken, Bezuidenhoutscheweg 65, Benzinebureautoonzaal Gem C.ncK» drijf, Groenmarkt 29. alhier, geonena 9—17 uur (Zaterdag 9-15 ut^°Pend van consumptie bestemd waren, kan genoem de centrale geen verantwoordelijkheid aanvaarden voor kiemkracht, soort-echt- heid én dergelijke eigenschappen. r.loembollentelers, die bruine boonen willen gaan verbouwen, kunnen zaaiboo- nen betrekken via de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur, Krelage- huis te Haarlem. Andere belanghebbenden kunnen zaaiboonen verkrijgen van de er kende handelaren in zaaigranen en zaai- peulvruchten. Zij moeten daartoe bij den handelaar inleveren een bestelbon, afge geven door den plaatselijken bureauhou- der. Handelaren kunnen hun bestellingen opgeven bij de afdeeling verkoop van de Rotterdamsche Korenbeurs, tijdelijk adres M. Teekens, Henegouwerlaan 48, Rotter dam, telefoon 33740. In geen geval kun nen zij meer betrekken dan de hoeveel heid, vermeld op evengenoemde bestel bonnen. De aankoopprijs voor den handel be draagt /23 per 100 kg. af pakhuis van den door de Nederlandsche Akkerbouw- centrale aan te wijzen bewaarnemer. De maximum-verkoopprijs van den hande laar bedraagt 26 per 100 kg., afgehaald bij den handelaar. De burgemeester van Velsen heeft bekend gemaakt, dat de vaart op het Noordzeekanaal weder is toegestaan en wel bij dag en op eigen risico, vanaf en met het zijkanaal A tot en met Am sterdam, met uitzondering van de kruithaven te Buitenhuizen. Burgerlijke Stand van De Lier. BEVALLEN: A. v. d. Lingen, geb. Vreugdenhil, z. L. E. Luijendijk, geb. Meerman, d. A. M. Hofstede, geb. Bos- M. Kloppenburg, geb. van De schouw over de zomerdapimen enz. zal in den Tedinger- broekpolder gedreven worden op Zater dag 8 Juni a.s. Tafelzilver gestolen. Wegens diefstal van tafelzilver op het vliegveld Ypenburg zijn door de politie alhier aangehouden en opgesloten H. D. en B. C., beiden uit den Haag. Zaterdagavond is door de po- litie aangehouden A. C. uit Rotterdam, die op den Haagweg verschillende mili taire goederen vervoerde, welke vermoe- delijk in den Haag ontvreemd zijn. Naar de herkomst van deze goederen wordt een onderzoek ingesteld. Gistermiddag we rd C. T. uit den Haag tijdens het voetballen op het veld van de voetbalvereeniging „Ria” aan den van Vredenburchweg ern stig aan het hoofd verwond. Per zieken auto werd hij naar het verbandlokaal overgebracht, alwaar dr. Klasens de wond gehecht heeft. VOORBURG. Ned. Herv. Kerk. Aangezien het bedehuis dezer gemeen te momenteel wordt gerestaureerd, heeft de kerkeraad van de Geref. kerk alhier aan die van de Ned. Herv. gemeente het kerkgebouw aan de Laan van Oosten burg voor het houden van godsdienst oefeningen beschikbaar gesteld. De Geref. kerk zal nu eiken Zondag in dit bedehuis om 9 en 5 uur dienst hou den en de Ned. Herv. gemeente 10.45 en 7 uur. De Geref. kerk houdt daarnaast ook diensten in de Noorderkerk en in de Ef- fathakapel. WATERINGEN. Dank aan de burgerij. De burgemeester der gemeente Wate ringen, de heer A. J. Verhoeven, wendt zich langs dezen'weg als volgt tot de in gezetenen: „Ik betuig mijn groeten dank enwaar- deering aan alle ingezetenen en ambte naren, personeel van den luchtbescher mingsdienst en de burgerwacht voor hun volle medewerking en toewijding in de dagen, die achter ons liggen, waardoor een goede en ordelijke gang van zaken zeer is bevorderd geworden. Vooral de kalmte en rustige houding der bevolking verdient groote waardeering en ik uit de hoop, dat door een kalm en waardig ge drag in de toekomst en door nauwgezette naleving van alle voorschriften der be voegde overheden, deze rust en kalmte voor allen mogen bestendigd blijven,” NAALDWIJK. De repetities der muziek- vereeniging „St. Adrianus” gaan thans weer gewoon door. Geoefend wordt op Dinsdagavonden om 8 uur. PIJNACKER. In tuinderskringen alhier wordt de gedeeltelijke demobilisatie met vreugde begroet. De drukte in den tuin bouw is thans groot en zal nog grooter worden, zoodat de hulp der afgezwaaide militairen uitstekend gebruikt kan worden. Nu de Witte Brug gereed is, is ook het verkeer naar de Oude Leede via den Zuidweg weer mogelijk geworden. RIJSWIJK. Hulp voor geëvacueerden uit Rotterdam. Voor verschillende geëvacueerden uit Rotterdam, die in deze gemeente ver blijf houden, moeten nog een paar hui zen worden ingericht Hierbij heeft men groote behoefte aan bruikbare stoelen en tafels, alsmede keukengerij. Allicht heeft menigeen in zijn huis iets, wat hij zelf zoo goed als niet gebruikt. Hiermede kan men vele slachtoffers, die allés verloren hebben, een weinig tegemoet komen in den moeilijken tijd, welken zij thans doormaken. Wie iets heeft af te halen, kan dit mel den aan het adres Kerklaan 57, Tel. 118281, of aan de gemeente-secretarie, Laan Hofrust, Tel. 118585.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 3