De VOOR DEN PUZZELAAR iöO beurs te Rotterdam nieuwe m e e tl BINNENLAND HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 28 MEI 1940. DERDE BLAD, PAGINA 2. Nederlandsche Bioscoopbond nemingen Organisatie den arbeid van Uit Rotterdam - Autobus-diensten in Zuid-Holland Brandstoffenvoorziening zal weldra hervat worden Verklaring hebber 23. Fransche rivier. Professor dr. J. E. de Quay benoemd tot regeeringscommissaris Nadat de beursbezoekers vorige week reeds hadden kennis gemaakt met hun nieuwe domein, de beurs zaal van de nieuwe Koopmansbeurs aan den Coolsingel te Rotterdam is gistermiddag voor de eerste maal de graan- en effectenbeurs gehouden. Nederlandsche landarbeiders naar Kleef Verbod van stopzetten of beperking Over tabak en tabaks producten Er wordt een Rijksbureau ingesteld De Colorado-kever waargenomen Huur- en pachttermijnen. van den Opperbevel- over de N.S.B. Vergunning noodig voor ontslag aan meer dan 25 man Verordening voor onder- H 4 z. s het gehuurde of ge- ~2o voldaan. (remissie- Aanvullingen en wijzigingen. van Schiller en op den binnensten cirkel de aanduiding voor een veldprediker. Kleine cirkels: eilanden der Van buiten binnen: naar cirkels uit binnenwaarts woorden van drie letters worden geplaatst. Op deze wijze verkrijgt men op den grooten cirkel (1, 2, 3, etc. 24) een uitspraak De buitenste keten van kleine cirkels moet worden ingevuld in de richting, gelijk aan het draaien van de zon. Voorts moeten van de middelpunten dezer 2L Oostersche groep. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht heeft, op de voordracht van den secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Sociale Zaken, met ingang van heden bij het departe ment van Sociale Zaken benoemd tot tijdelijk regeeringscommissaris voor de organisatie van den arbeid prof. dr. J. E de Quay te Tilburg, met bepaling, dat nader over de hem toe te kennen vergoeding voor die functie zal worden beslist Limburgsche mijnen werken gewoon door. 2. Spoedig. 4. Familielid. 6. Oploopje. 8. Familielid. 20. Omroepvereeniging. Ook mogelijkheden voor vakarbeiders? Reeds jaren voor den oorlog was de vraag naar bekwame en actieve land arbeiders uit Nederland naar het Rijn land zeer groot, zoo lezen wij in de „Gelderlander”. Tal van jonge land- bouwkrachten gingen al van oudsher als maaiers en hooiers uit Nederland naar de hoeven aan den Rijn om daar als hulp van de boeren den oogst binnen te halen. Thans heeft de directeur van de districts-arbeidsbeurs te Nijmegen, jhr. v. d. Maesen de Sombreff, op eersten oproep gevolg gegeven om opnieuw via het Arbeitsamt in Oberhausen en met medewerking van den rijksconsulent van sociale zaken dr. B. Kapma werk gelegenheid te zoeken voor onze jonge boeren in het Rijnland en voornamelijk in het naburige land van Kleef en Kra nenburg. De onderhandelingen door den direc teur der districtsarbeidsbeurs te Nijme gen met afgevaardigden van het Ar beitsamt uit Kleef en Oberhausen ge voerd, hebben de vorige week weder tot het gunstige resultaat geleid, dat behalve de 60 jonge boeren, die reeds in het Rijnland en Westfalen een be staan gevonden hadden in den landbouw, weder 50 landarbeiders naar Kleef en Kranenburg en omgeving kunnen gaan om daar met arbeid een ruim stuk brood te verdienen. Men heeft voor onze landarbeiders dezelfde gunstige voor waarden kunnen bedingen als voor den oorlog golden. Thans hebben de autoriteiten nog in overweging de mogelijkheid om nog meer hfederlandsche arbeiders, ook vak arbeiders, in Duitschland werk te ver schaffen. Men zoekt daarvoor evenwel nog naar een goede loonregeling. De spoorverbinding door de binnenstad. De N.V. Werkspoor, die de viaduct door de binnenstad eenige jaren geleden vernieuwd heeft en dus het best op de hoogte is van de constructie, heeft van de Nederlandsche Spoorwegen opdracht gekregen de beschadigingen aan dit kunstwerk binnen drie weken te her stellen. Met twee ploegen wordt aan dit werk begonnen. Eén uitvoerder heeft zich ge vestigd in een keet aan het Westnieuw- land, de tweede aan de Boompjes. De teekeningen voor het karwei zijn reeds in gereedheid gebracht en terwijl hier gesloopt wordt wat beschadigd werd, zullen in de constructiewerkplaatsen te Breukelen, de nieuwe onderdeden in spoed-tempo worden vervaardigd. Het grootste industrieele complex in Limburg, dat der mijnen, werkt ge woon door. De productie der mijnen is min of meer normaal, doch er kunnen, zoo meldt „Het Handelsblad”, weinig kolen worden vervoerd; zij worden op de emplacementen opgehoopt, wijl voorloopig noch per spoor, noch te wa ter vervoer mogelijk is. Het verkeerswezen is nog ontwricht. Het treinverkeer kwam geheel te ver vallen en zal voorloopig nog wel onder broken blijven, omdat het herstel der groote spoorbruggen zooveel tijd vor dert. Met het scheepsverkeer is het beter gesteld. De schade aan sluis- en stuwcomplexen in de gekanaliseerde Maas is niet heel groot, terwijl van de vernielde bruggen toch steeds eenige scheepvaartopeningen intact bleven. Men hoopt in de tweede helft van Juni zoover te komen, dat de vaart op Noord-Nederland hervat kan worden. De kolenhavens van Stein en Born hebben niet geleden, zoodat de brand- stofvoorziening eerlang normaal kan wezen. Uitvaartdienst voor de gesneuvelden. Donderdagochtend elf uur zal op de Algemeene Begraafplaats in Crooswijk een plechtige uitvaartdienst worden ge houden ter eere van de militairen van land-, zee- en luchtmacht, die zijn ge sneuveld tijdens de verdediging van Rotterdam. Detachementen van de verschillende onderdeden zullen aanwezig zijn. Pu bliek wordt niet toegelaten op de be graafplaats. Crematie D. Zijlstra In grooten eenvoud heeft vanmorgen in het crematorium te Velsen de cre matie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer D. Zijlstra, di recteur van van Nijgh en van Ditmar N.V. te Rotterdam. Aanwezig waren de heeren M. A. Rei- nalda, lid van de Eerste Kamer, J. v. d. Kolk namens de vereeniging tot bevorde ring der belangen des boekhandels, mr. A. Kluyver namens den Ned. Uitgevers bond, gep. gen.-majoor tit. der inten dance van het Ned. Ind. leger H. van Tongeren, G. H. Bührmann, directeur van de N.V. Bührmann’s papiergroothandel te Amsterdam, J. M. J. Korpershoek, voor zitter der Ver. van leeraren en onder wijzers in lich. opvoeding in Nederland, H. Nijgh, gedelegeerd commissaris en J. T. Piek, directeur van Nijgh en van Dit mar N.V., vele uitgevers, boekhande laren enz. Op verzoek van den overledene werd niet gesproken. hoopjes, welke daar dan kunnen voor komen. De larven zijn donker oranjerood gekleurd. Zij vreten evenals de kevers gaten in de bladeren, wat, als zij groo- ter geworden zijn en als er veel voor komen, zeer ernstige beschadiging kan veroorzaken. Wie een of meer kevers vindt, moet deze onmiddellijk dooden om versprei ding te voorkomen en verder van zijn vondst mededeeling doen ten gemeente- huize of aan de politie met nauwkeu rige vermelding van de plaats. De ver dere bestrijdingsmaatregelen zullen dan ten spoedigste door de ambtenaren van den plantenziektekundigen dienst genomen worden. In gevallen, waarin men twijfelt, kunnen bij den planten ziektekundigen dienst te Wageningen en bij de ambtenaren van dezen dienst, zoomede bij vele andere ambtenaren van voorlichtingsdiensten en onder wijs, inlichtingen gevraagd worden. Aardappeltelers, op uw medewer king bij de opsporing en uitroeiing van den coloradokever wordt gerekend. Let op den coloradokever. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende be kend: 1. Er wordt ingesteld een Rijksbureau voor tabak en tabaksproducten. Het adres van dit bureau zal zoo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. 2. Onder tabaksbedrijven worden in de navolgende bepalingen verstaan bedrij ven, die tabak of tabaksproducten ver handelen, opslaan, bewerken, verwerken of vervaardigen, met uitzondering van die welke tabaksproducten in het klein ver- kooperf. 3. De tabaksbedrijven zijn verplicht aan het Rijksbureau voornoemd alle inlichtin gen te verstrekken, die in verband met een goede uitvoering dezer bepalingen noodig worden geacht. 4. Het is aan tabaksbedrijven verboden onbewerkte tabak en tabaksproducten te verkoopen, af te leveren, te bewerken, te verwerken, te doen bewerken of te doen verwerken zonder schriftelijke vergunning van het Rijksbureau 5 Het Rijksbureau kan aan bepaalde of aan alle tabaksbedrijven geheele of ge deeltelijke dispensatie verleenen voor een bepaalden termijn of tot wederopzeggens toe. 6. Onmiddellijk ingaande wordt, tot een nader te bepalen tijdstip, van de verbods bepaling, vermeld in lid 4, dispensatie ver leend, voor zoover betreft verkoop en af levering van tabakproducten en verwer king van onbewerkte tabak, met dien ver stande. dat de verkochte, afgeleverde en gefabriceerde hoeveelheden per week niet meer mogen bedragen dan gemiddeld per week door het betreffende bedrijf aan eiken afzonderlijken afnemer in het jaar 1939 is verkocht of afgeleverd of door het betreffend bedrijf in het jaar 1939 gemid deld per week is vervaardigd. 7. Aan een vergunning als bedoeld in lid 4 kunnen door het Rijksbureau voor waarden en beperkingen worden verbon den. 8. Vergunningen als bedoeld in lid 4 kunnen slechts worden verleend aan ta baksbedrijven, welke bij het Rijksbureau zijn ingeschreven. 9. Tabaksbedrijven kunnen het Rijksbu reau schriftelijk verzoeken ingeschreven te worden. Het Rijksbureau kan aan de inschrijving voorwaarden verbinden. Het is bevoegd inschrijvingen van bedrijven, die naar zijn oordeel niet als tabaksbedrij ven kunnen worden beschouwd, te weige ren. Het is eveneens bevoegd ingeschre venen te schorsen of te schrappen. 10. Niet tijdige of onvolledige inzen ding van gevraagde opgaven, alsmede het doen van opgaven in strijd met de waar heid, kan onmiddellijke vervallenverkla ring der dispensaties, genoemd in lid 5 en 6, met zich brengen. Dg vervallenver klaring geschiedt door het rijksbureau. 11. Bij de afgifte van vergunningen, be doeld in lid 4, wordt door het Rijksbureau een consentgeld geheven, dat niet meer zal mogen bedragen dan j procent van de netto-waarde der betrokken goederen. Het Rijksbureau is bevoegd, van de betaling, al dan niet onder door hem te stellen voórwaarden, geheele of gedeeltelijke dis pensatie te verleenen, met dien verstande dat het minimum-consentgeld 0.25 be draagt. 12. Voorzoover de kosten aan de uitvoe ring dezer regeling verbonden niet door consentgelden worden gedekt, zullen zij volgens door het Rijksbureau te stellen regelen worden omgeslagen over de in geschreven tabaksbedrijven. 13. Het Rijksbureau is bevoegd nadere regelen te stellen ter bevordering eener goede uitvoering dezer bepalingen, in het bijzonder met betrekking tot de aflevering bewerking en verwerking van onbewerk te tabak, alsmede met betrekking tot de aflevering van tabaksproducten. Nederlandsche zeeschepen. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende be kend: 1. Het is verboden, op eenigerlei wijze te bewerken of er toe mede te werken, dat een Nederlandsch zeeschip: a. zijn hoedanigheid van Nederlandsch zeeschip verliest; b. in eigendom, in gebruik of ter be schikking wordt overgedragen, voor zoo ver betreft overdracht aan niet-Nederlan- ders of naar het buitenland; c. een vaart, een reis of een reeks van reizen aanvangt, welke niet geheel bin nen het Rijk in Europa valt; d. een vaart, een reis of een reeks van reizen vervolgt, welke niet geheel binnen het Rijk in Europa valt, indien deze vaart, reis of reeks van reizen was aangevangen voor het in werkingtreden van het verbod; 2. de directeur van het Rijksbu ’eau Zee scheepvaart te ’s-Gravenhage wordt ge machtigd een vergunning tot dispensatie van het onder 1 verbodene te verleenen. Deze verodening treedt in werking met haar afkondiging. Nederlandsche vereeniging van wegenbouwers. De Nederlandsche vereeniging van we genbouwers hield op 27 Mei een bijeen komst met diegene der leden, die Am sterdam per spoor hebben kunnen berei ken. Een bespreking werd gehouden over de situatie, waarin het wegenbouwbedrijf door de omstandigheden is geraakt. Alge meen werd de wensch geuit het land te dienen door de werkzaamheden niet stop te zetten, teneinde de werklieden daar door aan den gang te houden. Men drong er op aan, voor zoover eenigszins moge lijk, de onderhanden zijnde werken tot 13 Juni voort te zetten. Een machtigingsbesluit Gisteren heeft de Nederlandsche Bioscoopbond in een der zalen van hotel Krasnapolsky te Amsterdam een buitengewone spoedledenvergadering gehouden, welke druk bezocht w’as. De voorzitter, de heer C. S. Roem uit den Haag, gaf een overzicht van den toestand van het Nederlandsche film en bioscoopbedrijf onder de huidige om standigheden, alsmede van de maat regelen, welke in verband daarmede van dag tot dag door het hoofdbestuur ge nomen zijn. Met dankbaarheid stelde spreker vast, dat onder de leden en hun personeel geen dooden te betreuren vielen. Hij bracht hulde aan allen in het film- en bioscoopbedrijf, die als sol daat hun plicht hadden gedaan. Bestuursverkiezing Op voorstel van het hoofdbestuur werd in de vacature, welke in dit col lege was ontstaan door de verkiezing van den heer C. S. Roem tot voorzitter van den bond, gekozen de heer dr. B. Kuenzig, directeur van de N.V. Ufa Mij. voor film- en bioscoopbedrijf te Amsterdam. De heer Kuenzig werd te vens aangewezen als lid van het dage- lijksch bestuur. De voorzitter lichtte vervolgens een voorstel van het hoofdbestuur toe tot vaststelling van een machtigingsbesluit, dat aan het dagelijksch bestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond onder de huidige omstandigheden de bevoegd heid geeft om in overleg met de daar toe aangewezen autoriteiten diep ingrij pende, dadelijk ingaande maatregelen te treffen, ter voorziening in de moei lijkheden, die thans voor het Neder landsche film- en bioscoopbedrijf zijn ontstaan. Het dagelijksch bestuur zal ingevolge dit besluit binnen de grenzen van de statuten van den Nederlandschen Bioscoopbond, zonder dat het verplicht is van tevoren met andere organen van dien bond overleg te plegen en zonder dat de door dit college genomen beslui ten door andere organen van den bond kunnen worden gewijzigd of teniet ge daan, gemachtigd zijn alle besluiten te nemen, welke het noodig oordeelt en wel op korten termijn en zonder dat daartegen kan worden opgekomen. Krachtens dit besluit wordt het tevens aan het dagelijksch bestuur; over ge laten om uit de weerstandskas zooda nige hulp te verleenen aan betrokkenen bij het Nederlandsche film- en bioscoop bedrijf, die door den oorlogstoestand ge troffen zijn, als door het dagelijksch be stuur wordt noodig geacht De voorzitter deelde nog mede, dat zoowel de statuten als de bonds- en bedrijfsreglementen overigens normaal van kracht blijven. Het voorstel van het hoofdbestuur werd bij acclamatie goedgekeurd. Autodienst over den Afsluitdijk. Met ingang van Dinsdag 28 Mei zulle» de autobussen over den Afsluitdijk slechts loopen tot Harlingen, zoodat vandaar per trein verder moet worden gereisd. De dienstregeling luidt: Alkmaar vertrek 8.00, 12.00, 16.00 en 18.00; Harlingen aankomst 10.30, 14.30, 18.30 en 20.30; Harlingen ver trek 7.00, 9.00, 13.00 en 17.00; Alkmaar aankomst 9.30, 11.40, 15.30 en 19.30. De autodienst TilburgBreda wordt in gaande morgen gestaakt, ook dit traject wordt weer per trein gereden. Bij Kon. besluit is aan den houtvester bij het Staatsboschbeheer B. J. Winkel man, te Eindhoven, op zijn verzoek, eervol ontslag als zoodanig verleend; zijn ir. F. J. N. Stades en ir. J. Smit, benoemd tot nijverheidsconsulent in vasten. N.V. Duinlander I.O. te Noordwijk (K. dienst bij den Technischen Voorlichtings- Bolhuis, J. Heemskerk, v. d. Ploeg), dienst ten behoeve van de Nijverheid. Oproep aan aardappeltelers. De plantenziektekundige dienst te Wageningen schrijft ons Aangezien de toloradokever in het Zuidelijk deel van ons land wederom waargenomen is en de uitroeiing van dit insect thans meer dan ooit van het grootste belang voor onze aardappel- cultuur genoemd moet worden, ver zoekt de plantenziektekundige dienst te Wageningen alle aardappelverbou- wers dringend van nu af aan zoo regel matig mogelijk hun aardappelgewas op de aanwezigheid van deze kevers of de larven ervan te onderzoeken. De kever is 1 c.m. lang, ovaal van ■vorm met gele dekschilden, waarop 10 overlangsche strepen. Waar men een of meer kevers vindt, moet aan de onderzijde der aardappelboeren ge zocht worden naar de oranje gele ei- Hulp voor behoeftige leden Diepe deelneming betuigde hij jegens die leden, wier bedrijven door den oor log getroffen zijn. De hulp aan het personeel, dat door de verdwijning van bioscopen in behoef- tigen toestand is komen te verkeeren, zal een van de eerste agendapunten in de vergadering van het hoofdbestuur uit maken. Vervolgens zal het hoofdbestuur plan nen uitwerken om die leden te helpen, die zoo zeer door het oorlogsgeweld ge troffen zijn. Na de overgave der wapenen is er aanstonds contact ontstaan met de Duit- sche bezettingsautoriteiten. Dank zij de medewerking dezer autoriteiten heeft men met behulp van legerauto’s de meeste bioscopen in het land van films kunnen voorzien. Spreker betuigde ook zijn erkentelijk heid voor de medewerking van de Nederlandsche autoriteiten. Tenslotte gaf de bondsvoorzitter aan de leden den raad al hun verplichtingen normaal na te komen en de bedrijven als voorheen voort te zetten. Spreker vertrouwde, dat spoedig tot normale exploitatiemethoden zou kunnen wor den overgegaan. Spreker besloot met allen op te wek ken den toestand met rust, kalmte en waardigheid onder de oogen te zien, want zulk een houding dwingt tenslotte in de geheele wereld het meest respect af. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de lijst van autobusdiensten, waarvoor op 18 Mei j.l. ontheffing is verleend van het verbod tot het afleveren en verbruiken van motor brandstof, is gewijzigd en aangevuld. In de opgave voor de provincie Zuid- Holland worden de navolgende wijzigingen en aanvullingen aangebracht: N.V. Westlandsche Stoomtramweg Mij. te Loosduinen, aangevuld met traject NaaldwijkMaassluis. Gebrs. G. en W. Buitelaar te Waddinx- veen, Boskoop (dorp)Rotterdam (Noord- plein); ZoetermeerGouda. P. Langhout te Ter Aar, Nieuwveen LangeraarTer Aar—Alphen (station); Nieuwkoop Aarlanderveen Ter Aar (Aardam). Noordwijk a. ZeeHaarlem (Houtplein)!. N.V. M.E.G.G.A. te Capelle a. d. IJsel, Capelle a. d. IJssel (Kerklaan)Rotter*» dam. „Trio” te Boskoop (Middelkoop, Hard» ijzer, Kok), HazerswoudeLeiden. Keessen en Langhout te Koudekerk, WoubruggeLeiden. G. Koppenol te Nieuwveen, Nieuwkoop N ieuwveenU ithoor n. Van Bergen Henegouw te Zoetermeer^ ZoetermeerDelft N.V. E.V.A.G./N.V. V.A.O.M. te Vlaardingeh, traject MaassluisRotterdam vervalt geheel. N.V. v. d. Ende’s Autobus Mij. te Schie dam, traject SchiedamRotterdam beperkt tot Schiedam (West)Schiedam (station). N.V. V.I.O.S. te Wateringen, traject KwintsheulWateringenRijswijk wijzi gen in: ’s-GravenzandeNaaldwijk—» Kwintsheul Wateringen Rijswijk ’s-Gravenhage. Geen enkel bewijs van verraad. Het hoofdkwartier van de N.S.B. deelt ons mede Bij een onderhoud, dat mr. A. J. van Vessem, leider van de nationaal socia listische fractie van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, op Dinsdag 21 Mei j.l. te ’s-Gravenhage in het hoofd kwartier van den generalen staf heeft gehad met den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht generaal H. G. Winkelman over de geruchten, welke in omloop worden gebracht over ver raad, dat door de N.S.B. zou zijn ge pleegd en waardoor de capitulatie van het Nederlandsche Leger zou zijn ver oorzaakt, welk onderhoud plaats vond in tegenwoordigheid van den chef van den generalen staf, generaal-majoor H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, heeft de Opperbevelhebber uitdrukke lijk verklaard, dat hij geen enkel b e w ij s had, dat eenig verraad van de zijde der N.S.B. zou zijn gepleegd en heeft de Opperbevelhebber gewezen op de in zijn radio-rede van Dinsdag 14 Mei genoemde oorzaken der capitu latie Het ontbreken van materiaal, dat tegenover de geweldige technische middelen van den tegenstander kon worden gesteld. 12. Ontkenning. 17. Telwoord. 13. Aankondiging op een 19. Regenval, kerkbord. 22. Staaf. 15. Garnizoensplaats. 24. Roem. De departementen van Handel, Nijver heid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij brengen onder de algemeene aandacht, dat verschuldigde huur- en pachttermijnen van woningen, boerderijen en landerijen, behoudens ingeval van vol strekt en aantoonbaar onvermogen of van geheel vergaan van het gehuurde of ge pachte, stipt op tijd behooren te worden voldaan. Onverlet blijft het recht van huurders en pachters om op grond van gedeelte lijk vergaan of van aanzienlijk mindere la ndbou wbedr ij f sopbreng sten recht) vermindering van huur of pacht aan den bevoegden rechter te verzoeken. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht heeft de volgende verorde ning afgekondigd. Artikel 1. Het is na 27 Mei verboden; a. den arbeid in een onderneming blijvend of tijdelijk stop te zetten of den arbeidsduur te verminderen tot minder dan 36 uurof b. gedurende een tijdvak van dertig achtereenvolgende dagen 25 of meer arbeiders in een onderneming, al of niet tegelijkertijd te ontslaan, zonder hiertoe vooraf schriftelijke vergunning te hebben verkregen van of namens den directeur-generaal van den arbeid. Aan deze vergunning kunnen voor waarden worden verbonden. Artikel 2. 1. Het verzoek om vergunning moet worden gericht aan het districtshoofd der arbeidsinspectie en bevat de re denen voor het verzoek en vermeldt het aantal en de soort van arbeiders, die door voldoening aan het verzoek geheel of gedeeltelijk buiten werk zullen komen. 2. Op het verzoek wordt zoo spoedig mogelijk beslist. Artikel 3. Het hoofd of de bestuurder van de onderneming, die in het tijdvak van 10 tot 28 Mei 1940, hetzij den arbeid in de onderneming heeft doen stopzetten hetzij 25 of meer arbeidskrachten in zijn onderneming al of niet tegelijker tijd heeft ontslagen, geeft daarvan kennis aan het dis trictshoofd van de arbeidsinspectie voor 3 Juni 1940, schriftelijk. Hij vermeldt daarbij de redenen van het gedane ont slag of van het stopzetten van den ar beid, en het aantal en de soort van ar beiders, die als gevolg van het stop zetten van den arbeid of het ontslag buiten werk zijn gekomen. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking piet ingang van 28 Mei 1940. C. W. F. P. baron Sweerts de Landas Wyborgh. t Gisteren is in den ouderdom van 86 jaar te Rotterdam overleden de heer C. W. F. P. baron Sweerts de Landas Wy borgh, kamerheer in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin. De thans ontslapene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis zal Donderdag a.s. plaats hebben om 2 uur op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen, alhier. 1. Afrikaan. 9. Uithangteeken. 3. Plaats der Derby- 11. Upper ten. rennen. 14. Verdieping. 5. Mondelinge. 16. Wapen. 7. Bekende compositie 18. Opbrengst. van Handel. 20. Vrouwennaam.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10