Het Duitsche legerbericht ter ruste gelegd Vier Duitsche vliegers BUITENLAND naar BINNENLAND STADSNIEUWS TELEGRAMMEN Vele Engelsche schepen vernield Britsche expeditieleder in volkomen ontbinding De reis van de „President Ierland POST NAAR NED. INDIE EN AMERIKA Brieven en briefkaarten t wederom toegelaten Xoosevelt” HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 30 MEI 1940. TWEEDE BLAD, PAGINA 2. vrachtauto’s De Delftsche Poort te Rotterdam DE LAATSTE TRAM Zoekgeraakte motorrijtuigen Op de nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam werd gistermiddag het stoffelijke overschot van vier Duitsche vliegers ter aarde besteld. Hauptmann Atam (in het midden) spreekt aan de geopende groeve. ZWITSERLAND. Ook chauffeurs kunnen zich,melden Amerika wijst de oorlogvoerenden de bestemming van het schip ZWEDEN. Nieuw Tweede Kamerlid De aanslagregeling voor het belastingjaar 1940-1941 Uitbreiding van de nieuwe beurs te Rotterdam VREEMDELINGEN MOETEN ZICH MELDEN op De vertrektijden van de begin- en eindpunten Vordering van Uitstel van betaling kan voorloopig worden verleend De nabestaanden van gesneuvelde militairen het te Voor de verzorging van Belgische vluchtelingen enz. Lijn T van Spoorwijk 21.18, 21.18; van Alkemadelaan 22.,22. Aan het conducteurs- en chauffeurs- personeel is opgedragen om, in ritten welke worden gereden gedurende de verduistering, aan de halten het daar wachtende publiek duidelijk in te lich ten omtrent het lijnnummer(letter). MILITAIR STRAFRECHT OOK VAN TOEPASSING OP BURGERS. De bondsraad heeft op grond van zijn volmachten het militaire strafrecht al dus gewijzigd, dat het thans ook van toepassing is op burgers voor een reeks delicten, wanneer deze gericht zijn te gen personen of instanties, die tot het leger behooren, of wanneer zij gepleegd worden ten aanzien van zaken, welke het leger dienen. Verder zijn nieuwe strafbepalingen opgesteld tegen sabo tage en spionnage, benevens tegen on gehoorzaamheid ten aanzien van in structies en verordeningen van mili taire of burgerlijke overheidsinstanties. Het verwekken van geruchten zal in de toekomst kunnen worden gestraft met gevangenisstraffen, in lichte geval len ten aanzien van civiele personen met arrest of boeten. Voor eenige zware delicten zijn de straffen verzwaard; de doodstraf, welke in de wet slechts voor het geval van oorlog opgenomen is, kan thans bij landverraderlijke spionnage of sabotage ook in den huldigen toe stand van actieven dienst worden uit gesproken. Ten behoeve van het vervoer en de ver zorging in België van vluchtelingen enz. heeft de Duitsche overheid gedurende 8 a 10 dagen de beschikking noodig over een aantal vrachtauto’s met een totaal laadver mogen van 12.000 ton. Houders van vrachtauto’s, met uitzon dering van degenen, die, in het bezit zijn van een ontheffing voor het ge bruik van benzine of dieselolie, woon achtig in gemeenten met 20.000 of meer inwoners behalve Rotter dam moeten zich melden op een door den burgemeester aan te wijzen plaats en tijd. Houders in andere gemeenten, die voor levering van hun vrachtauto in aanmerking willen komen, kunnen zich vervoegen in de dichtstbijzijnde groote gemeente. Het bestuur van de federatie van Ne- derlandsche vereenigingen voor den kan toorboekhandel en aanverwante vakken, heeft een circulaire gericht tot de aange sloten leden om hen op te wekken de werkzaamheden op de normale wijze voort te zetten. Het bestuur vraagt opgave van alle persoonlijke en materieele verliezen, welke de branche hebben getroffen. Tenslotte spoort het bestuur de leden en het publiek aan hun verplichtingen na te komen op de manier, waarop men zulks gewend was. BRITSCHE SOLDATEN EN OFFICIEREN GEÏNTERNEERD. Uit Stockholm meldt het Duitsche Nieuwsbureau, dat 180 Britsche solda- terf en officieren de Noorsch-Zweedsche grens hebben overschreden en in Zwe den zijn geïnterneerd. De „Dagéns Ny- heter” schrijft hierover, dat deze Brit sche troepen gebruikt zijn in den sec tor van Lillehammer. Zij werden ech ter afgesneden en moesten van daar probeeren de Zweedsche grens te be reiken. De Engelschen hadden zich in verschillende groepen verdeeld, tenein de op deze wijze door de Duitsche linies te kunnen komen. De meesten van hen hadden geen wapens bij zich, waaruit men kan concludeeren, dat zij als burgers door Noorwegen getrokken zijn. Onder hen bevonden zich twaalf offi cieren. Eenige Engelschen hadden ver wondingen door de vorst opgeloopen. Monumentenzorg wenscht herstel. De Delftsche Poort te Rotterdam, welke al weer voor de helft herbouwd was, heeft danig te lijden gehad, om dat de stelling rond het bouwwerk in brand is geraakt. Wat er nu met de poort zal gaan gebeuren, staat nog geenszins vast. In elk geval wil Monu mentenzorg, dat, indien eenigszins mo gelijk, de herbouw zal worden voltooid. Het zal begrijpelijkerwijs van het plan- Witteveen afhangen en in niet geringe mate van de kosten, of de poort inder daad voltooid zal worden. Er moet natuurlijk rekening worden gehouden met het feit, dat onder de poort het electrisch gemaal is, dat in tact moet blijven. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de vacature, ontstaan door het overlijden van prof. J. van Gelderen, als diens opvolger tot lid van de Tweede Kamer benoemd ver klaard den heer H. J. van den Born te Amsterdam. Teruglevering. Bovendien zal bij teruglevering een door de schatters’ vast te stellen vergoeding worden betaald evenredig aan den tijds duur tusschen koop en terugkoop en ver bandhoudende met de netto opbrengst, die met de vrachtauto verkregen had kunnen worden. De burgemeesters van bedoelde gemeen ten wijzen elk 2 schatters aan. De schat ters ontvangen van de Duitsche overheid een vergoeding van 20 gulden per dag. Chauffeurs, die in aanmerking willen komen voor de besturing der vrachtauto’s moeten zich melden bij de Arbeidsbeurs of bij den burgemeester van de plaats hun ner inwoning; zij zullen zich in België niet in het oorlogsgebied behoeven te begeven. Zij ontvangen per dag een vergoeding van 12 Reichs Mark vermeerderd met 50 pCt. voorzoover zij zich Zuidelijker dan Brus sel moeten bevinden. De Duitsche overheid zorgt voor de verzekering der chauffeurs. Een kantoorblok aan de Meent In verband met de groote behoefte aan kantoorruimte in de binnenstad te Rotterdam heeft het beursbestuur, in overleg met de autoriteiten, besloten tot uitbreiding van de verhuurbare kantoorruimte over te gaan. Achter het bestaande kantoorblok aan de Meentzijde zal een nieuw kan toorblok verrijzen, waarin plus minus 1000 vierkante meter verhuurbare ruimte beschikbaar zal komen. Dit nieuwe kantoorblok wordt opge trokken boven den achterbouw van de winkels aan de Meent. Er is met de fundeering reeds rekening gehouden met deze uitbreiding, zoodat hiervoor geen extra voorzieningen noodig zijn. Dezer dagen wordt cmet den bouw begonnen. De toesteiftming van het Rijksbureau Ringers is voor dit werk verkregen. Men kan dus over de noo- dige materialen beschikken. Hoe lang de bouw zal duren, kan onder de hui dige omstandigheden niet worden ge zegd. De weerberichten Naar aanleiding van vragen verzoekt het Koninklijk Nederlandsch Meteoro logisch Instituut ons mede te deelen, dat het geven van weeroverzichten en -verwachtingen, in verband met de tijdsomstandigheden tot nader order is gestaakt. Kostwinnersvergoeding gaat voorloopig door. In verband met het met verlof zen den van een deel van het leger, wordt het volgende onder de aandacht van belanghebbenden gebracht. De kostwinnersvergoeding mag wor den uitbetaald tot en met den datum van vertrek met groot verlof op den verlofpas vermeld. De laatste betaling liep over het tijd vak van Zondag 19 Mei tot en met Za terdag 25 Mei. De verwanten van groot- verlofgangers, die na 25 Mei zijn ver trokken, moeten bij de betaling de ver lofpas van den dienstplichtige vertoo- nen. Verwanten van gesneuvelden, waar voor kostwinnersvergoeding werd geno ten, moeten zich ten spoedigste aan het Bureau voor vergoedingen melden on der overlegging van het officieele be richt van het Nederlandsche Roode Kruis. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, dat de verwanten van de ge sneuvelde Nederlandsche militairen voorloopig nog, tot een definitieve re geling zal zijn ontworpen, kostwinners vergoeding zullen genieten. De waardebepaling. De vrachtauto’s zullen door de Duitsche overheid worden gekocht tegen een door Nederlandsche schatters vast te stellen be drag met de verplichting voor de houders om hun vrachtauto’s terug te koopen tegen een door dezelfde schatters te bepalen waarde. De taxatie geschiedt op basis van de handelswaarde bij niet-geforceerden ver koop op 9 Mei 1940. De vrachtwagens moeten voorzien zijn van de bijbehoorende schotten, touwen, enz. Bemiddeling van de K.N.A.C. In den tijd tusschen 10 en 15 Mei j.l. zijn verschillende Nederlandsche automo- Oielen onverwachts in gebruik genomen moeten worden door anderen dan de hou ders dezer voertuigen. De K.N.A.C. doet een dringend beroep op een ieder, die een motorrijtuig in zijn bezit heeft, hetwelk hij wederom in het bezit van den eigenaar wil stellen, zich daartoe tot haar secretariaat, Lange Vij verberg 10, te ’s-Gravenhage te wenden, dat in dezen haar bemiddeling verleent. Men vermelde bij de opgave vooral het provinciaal nummer van het voertuig, als mede de plaats waar het zich thans be vindt en zoo mogelijk merk, motor- en chassisnummer. Staten op deze berichten opmerkzaam gemaakt. Zij heeft daarbij uitdrukking gegeven aan de verwachting, dat de Amerikaansche regeering, die zelf toch het grootste belang heeft bij het levensbehoud van haar staatsburgers, daarom ook van haar kant alles zal doen ter vermijding van een versto ring der Duitsch-Amerikaansche be trekkingen en door dienovereenkomsti ge maatregelen dergelijke misdadige plannen van de vijanden van Duitsch- land zal verijdelen. Het Amerikaansche gezantschap te Dublin heeft bekend gemaakt, dat in scheping aan boord van de „Presi dent Roosevelt” de laatste kans biedt om Engeland te verlaten. Ten Zuiden van de lijn Poperinghe- Cassel hebben onze van het Westen, Oosten en Zuiden aanvallende legers zich vereenigd, na talrijke sterke vijandelijke afdeelingen te hebben ver minkt en ingesloten. Bij de bestorming van het versterkte steunpunt Haze- brouck op den 28sten Mei heeft zich een pantser-pionierbataljon onder zijn commandant, den eersten luitenant von Bodecker, bijzonder onderscheiden. Aan het Zuidelijke front werd een vijandelijke aanval met pantser wagens aan den benedenloop van de Somme afgeslagen. Ten Zuiden en Zuidwesten van Amiëns werden troepenconcentraties in de bosschen met bommen bestookt. De vijandelijke verliezen bedroegen gisteren in totaal 89 vliegtuigen. Hier van werden er 68 in luchtgevechten en 17 door luchtdoelartillerie neerge schoten. De rest werd op den grond vernield. Vijftien Duitsche vliegtui gen worden vermist. De strijd om Narvik duurt met on verminderde hevigheid voort. Onze troepen hebben bergposities betrokken buiten de stad en worden versterkt. Gevechtsvliegers deden een aanval op een vijandelijk vliegveld. Verscheide ne op het veld staande toestellen wer den vernield. Onze van Trondheim Noordwaarts optrekkende bergjagers hebben Faus- ke, ten Oosten van Bodö ingenomen. Een van onze duikbooten meldt het tot zinken brengen van 7 vijandelijke schepen met een inhoud van 38.480 bruto registerton. De verzending van brieven en X X briefkaarten naar Ned. Oost-In- dië en Amerika is weer toegela- X ten- Aangeteekende zendingen X X zijn echter van het verkeer uit- gesloten. X Het taalgebruik (Nederlandsch of X X Duitsch) is vrij, evenals in het briefverkeer met Duitschland. Ook voor Ned. Oost-Indië geldt X X thans het buitenlandsche postta- rief. X X Uiteraard is de correspondentie X X onderhevig aan censuur. Omtrent de route, welke de post naar In- X X dië voTgt, kon men ons niet in- X lichten. Nadrukkelijk wordt er nog op gewezen, dat het risico X X geheel voor rekening van afzen- X ders blijft. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER. 30 Mei. (D.N.B.) Het Opper bevel van de Weermacht maakt be kend De groote slag in Vlaanderen en in Artois nadert zijn einde, nu de Engel sche en Fransche legers aldaar vernie tigd zijn. Sinds gisteren verkeert ook het Engelsche expeditieleger in volko men ontbinding. Met achterlating van zijn geheele onoverzienbare oorlogs materiaal, vlucht het naar de zee. Zwemmende en in kleine booten pro beert de vijand de op de reede liggen de Engelsche schepen te bereiken, waarop ons luchtwapen, zooals reeds in een afzonderlijk bericht is bekend gemaakt, zich met vernietigende uit werking heeft gestort. Ruim 60 schepen werden getrof fen, waarvan 3 oorlogsbodems en 16 transportvaartuigen tot zinken werden gebracht, alsmede 10 oorlogsbodems en 21 koopvaardijschepen van alle ton nages zwaar beschadigd of in brand geschoten. De luchtdoelartillerie bracht een vijandelijke patrouilleboot tot zin ken en beschadigde 5 andere vaartui gen. De ter bescherming van dezen groot- De hoofdcommissaris van politie ge let op artikel 4 van het Vreemdelingen reglement, vordertdat alle vreemde lingen van Belgische, Fransche, Pool- sche en Engelsche nationaliteit (onder de laatsten begrepen alle onderdanen van het Britsche Imperium), die in de gemeente ’s Gravenhage wonen of ver blijven. zich binnen 24 uur melden aan het bureau van den Vreemdelingen dienst, Javastraat 28, met medebren- ging van hun paspoort of andere legi timatiepapieren. Het bureau van den Vreemdelingendienst is daartoe ge opend van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. Tegen nalatigen zal zoo noodig op grond van artikel 4 van het Vreemde lingenreglement een strafvervolging worden ingesteld. De regeering van de Vereenigde Staten van Amerika heeft door middel van haar ambassades den regeeringen der oorlogvoerende landen officieel medegedeeld, dat het Amerikaansche mailschip „President Roosevelt” 24 Mei van New York vertrokken is, met bestemming Galway in Ierland voor ’t afhalen van Amerikaansche staats burgers uit Europa. De Amerikaan sche regeering sprak de hoop uit, dat ’t onbewapende schip, dat niet in con- vooi vaart, ’s nachts verlicht is en duidelijke nationaliteitsteekens draagt niet door maatregelen der zeestrijd- krachten der oorlogvoerende mogend heden lastig gevallen zal worden. De rijksregeering heeft daarop de Amerikaansche ambassade te Berlijn het volgende medegedeeld, meldt het D.N.B. Schepen, die hun reizen op de door de Amerikaansche regeering aangege ven wijze volbrengen, staan, overeen komstig de beginselen van de Duit sche oorlogvoering aan geen enkel gevaar der Duitsche zeestrijdkrach ten bloot. Met het oog op het feit, dat dit Amerikaansche schip vaart in de oorlogszone, die anders door Amerikaansche schepen vermeden wordt, heeft de Duitsche regeering haar strijdkrachten op de hoogte ge bracht van de voorgenomen reis van dit schip en strikte bevelen gegeven, dat dit schip zonder gehinderd te worden, op welke wijze dan ook, zijn reis kan .volbrengen. Overigens bevin den zich op de route, welke het schip zoowel op de heen- als de thuisreis bevaart geen Duitsche strijdkrachten. Eenigerlei in gevaar brengen van ’t Amerikaansche schip van Duitsche zijde is daarom uitgesloten. De Rijks regeering heeft echter daarenboven de Amerikaansche ambassade op berich ten gewezen, die reeds in de pers zijn gepubliceerd en die overeenstemmen met zekere door de rijksregeering ont vangen informaties, volgens welke door de regeeringen der landen, die met Duitschland in oorlog zijn, een aanslag op de „President Roosevelt” beraamd is en wordt voorbereid. In verband met het feit, dat de vijanden van Duitschland om doorzichtige re denen reeds twee maal hebben gepro beerd door het plegen van aanslagen op schepen met Amerikaansche pas sagiers en de schuld hieraan Duitsch land toe te dichten, de Duitsch-Ameri kaansche betrekkingen te verstoren, heeft de rijksregeering de Vereenigde Het Duitsche consulaat-generaaJ te Amsterdam gesloten. Het Duitsche consulaat-generaal Amsterdam maakt bekend, dat het van heden af voor het publiek gesloten is. Post zal niet meer in behandeling wor den genomen. Taxi’s in de hoofdstad rijden voorloopig niet. In tegenstelling met een eerder ge publiceerd bericht, zal het Amsterdam- s^he taxibedrijf voorloopig nog niet functioneeren. Wel waren door de Amsterdamsche autoriteiten in totaal 105 vergunningen verleend, 55 voor het stationeerend bedrijf en 50 voor de particuliere ondernemingen, doch deze zijn, voor zij gebruikt konden worden, door de hoogste instanties te ’s-Graven hage weder ingetrokken. Op het oogenblik wordt alsnog naar een oplossing gezocht. Zoo deze echter in gunstigen zin mocht uitvallen, zal het toch nog wel enkele dagen duren voor de taxi’s in Amsterdam weer, en dan nog op zeer beperkte schaal, zullen rijden. schen Duitschen aanval gebruikte jachtvliegtuigen schoten 68 vijande lijke vliegtuigen neer. Naar wij van de zijde van de directie van de Haagsche Tramwegmaatschappij vernemen is het aantal autobuslijnen verminderd tot op ongeveer 24 pCt. van het normale. Er rijden in totaal thans ongeveer 22 bussen. In de slappe tijden nog minder. De lijn T. is in zijn geheel gehandhaafd, de lijn P. loopt tot de Groote Marktstraat, terwijl de lijn R. gaat tot aan het Nassauplein. De laat ste bussen vertrekken ’s avonds om streeks 10 uur van de eindpunten. De trams loopen normaal op den dag. De lijn naar Wassenaar wordt ech ter op de drukke tijden van 20 minuten dienst omgezet in een tien minuten dienst. Ter voorlichting van het publiek vol gen hieronder de laatste vertrektijden van de begin- en eindpunten der ver schillende lijnen, resp. op werkdagen en Zondagen: Lijn 1 van Frankenslag 22.39, 22.34; van S.S. 23.03, 23.01. Lijn 2 van Sport- laan 22.30, 22.38; van S.S. 23.—, 23.04. Lijn 3 van Kwartellaan 22.27. 22.34; van S.S. 22.57, 23.04. Lijn 3a van Marken- scheplein 22.33, 22.27; van S.S. 23.03, 22.57. Lijn 4 van Holl. Spoor 22.35, 22.35; van Zijdelaan 23.05, 23.05. Lijn 5 van Mient 22.40, 22.40; van Prinsesse- gracht 23.04, 23.04. Lijn 6 van Escamp- laan 22.35, 22.35; van Stuyvesantplein 23.03, 23.03. Lijn 7 van Valkenbosch- plein 22.34, 22.30; van L. van N. O.- Indië 23.04, 23.02. Lijn 8 van Kurhaus 22.30, 22.30; van Holl. Sp. 23.—, 23.—. Lijn 9 van Kurhaus 22.35, 22.35; van Holl. Sp. 23.03, 23.03. Lijn 10 van Dui- velandschestraat 22.30, 22.30; van Stuw- straat 23.05, 23.05. Lijn 11 van Strand weg 22.33, 22.33; van Holl. Sp. 23. 23.Lijn 12 van Lijsterbesstraat 22.41, 22.40; van S.S. 23.06, 23.08. Lijn 13 van Veluweplein 22.32,22.32; van Stuyvesantplein 22.58, 22.58. Lijn 14 van Kurhaus 22.30, 22.30; van Zuider- parklaan 23.23.Lijn 20 van Meer en Bosch 22.27, 22.37; van Riviervisch- markt 23.23.04. Lijn I 1 van Plein naar Delft 22.55, 23.02; van Delft naar VECHTPARTIJ OP HET JACOB VAN CAMPENPLEIN Op het Jacob van Campenplein is in den afgeloopen nacht omstreeks vijf uur een vechtpartij ontstaan tusschen eenige mannen en vrouwen. Een hulp agent van politie, die juist passeerde en de vechtenden wilde scheiden, kreeg van een tot heden onbekend ge bleven persoon met een bierflesch een klap op het hoofd. Hij loste met zijn revolver daarop twee schoten in de lucht. De agent slaagde er in twee der vechtenden, een echtpaar uit de Kemperstraat aan te houden en over te brengen naar het Plein 22.15, 22.24. Lijn I 3 van Plein naar Voorburg 23.03, 23.08; van Voor burg naar Plein 22.33, 22.41. Lijn I 2 van Plein naar Leiden 22.22.van Leiden 22.22.Lijn I 2 van Plein- remise 23.23.van Leiden-remise 23.,23.Lijn P van Appelstraat 21.48, 21.48; van Groote Markt 22.12, 22.12 Lijn R van Nassauplen 21.45, 21.45: van Waalsdorperweg 22.22.bureau van der Vennestraat. Groot-verlofgangers komen niet in aan merking voor ondersteuning Van het departement van Sociale Zaken is een omzendbrief uitgegaan betreffende steunuitkeering aan mili tairen met groot verlof. Daarin wordt eraan herinnerd, dat de Opperbevel hebber van Land- en Zeemacht be paald heeft, dat een deel van de in werkelijken dienst zijnde reservisten en dienstplichtigen met groot verlof kan worden gezonden, welk verlof in het algemeen wordt verleend aan hen. die een betrekking hebben of zeker zijn een betrekking te zullen vinden. Daar de betrokkenen, die op hun verzoek den militairen dienst verlaten, derhalve zelf meenen in hun eigen onderhoud en dat van hun gezin te kunnen voorzien, zal het verleenen van steun ingevolge de steunregeling in het algemeen voor hen niet op zijn plaats zijn Aan bovenbedoelde personen kan dan ook, mochten zij zich om steun melden, geen steun worden verleend. Indien het in een bijzonder geval wèl geraden is, noodzakelijk is steun te verleenen, moet daarvoor goedkeuring van departement zijn verkregen. Voor de heffing van de belastingen naar het inkomen en het vermogen over het belastingjaar 1940/41 kent de wet een groote beteekenis toe aan den toestand van 1 Mei 1940. De gebeur tenissen der laatste weken zullen echter oorzaak zijn, dat aanslagen, op dien toestand gegrond, dikwijls het bedrag, dat de belastingplichtige bij zijn tegenwoordigen financieelen toe stand kan opbrengen, zullen overtref fen. Te dien opzichte bestaat evenwel met betrekking tot verschillende dee len des lands en verschillende belas tingplichtigen allerminst gelijkheid, terwijl ook nog niet kan worden over zien. wat de toekomst zal brengen. Staat dus eenerzijds vast, dat volledige uitvoering van de tegenwoordige wette lijke voorschriften niet anderzijds blijkt, dat voorshands hun werking slechts kan worden getemperd dooqr maatregelen, die een voorloopig karakter dragen. Deze overwegingen leiden er toe, dat in beginsel de bepalingen der wet toepassing blijven erlangen, doch dat voorloopig door middel van een ren teloos uitstel van betaling, gegrond op artikel 17 der Wet op de invorde ring van ’s Rijks belastingen het op te brengen bedrag met den gewijzigden financieelen toestand van den be lastingplichtige in overeenstemming wordt gebracht. De inspecteurs zijn daarom aange schreven om de voorbereiding van de aanslagregeling niet alleen te richten op het verkrijgen van gegevens, noo- dig voor een strikte toepassing van de wet, doch tevens op het verkrijgen van gegevens ter vaststelling van het be drag, dat redelijkerwijs geacht kan worden bij den gewijzigden toestand te passen. Bij het vaststellen van den voorloopigen of definitieven aanslag zal dan voor het verschil uitstel van betaling worden verleend, bij een op het aanslagbiljet te stellen aanteeke- ning luidende Voorloopig uitstel voor Doch ook nadat een voorloopige of definitieve aanslag reeds is vastgesteld, kan de inspecteur, hetzij ambtshalve, hetzij op verzoek van den belangheb bende. nog uitstel van betaling ver leenen of het bedrag waarvoor uitstel is verleend, verhoogen, anderzijds kan het uiteraard ook gerechtvaardigd zijn, dat een reeds verleend uitstel geheel of ten deele wordt ingetrokken.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6