Von Bülow-Schwante De Belgische capitulatie terug Duitsche nota aan Frankrijk te Berlijn BAR VAN HET KURHAUS DE TTAAGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 31 MET 1940. EERSTE BLAD, PAGINA 2. het van Legatiepersoneel twaalf dagen in een trein opgesloten 'I - - Koning Leopold wenschte een veranderd strategisch plan Ongehoorde behandeling Duitsche vliegers en valschermtroepen Een overzicht van oorlogstooneel heeft en evenzoo gebracht De Oriënt express rijdt voorloopi? niet meer Tegen het volkenrecht indruischend gedrag der Fransche autoriteiten ver- van De Turksche regeering heeft bepaald, dat de Simplon-Orient express voorloo- pig niet meer zal rijden. Dientengevolge bestaat als eenige verbinding tusschen Turkije en Europa nog slechts de zoo» genaamde „verdragstrein”. duinkerken I De Duitsche ambassadeur over zijn ervaringen verbindingen tusschen Cassel en Pope- ringe zijn tot stand gebracht, waardoor het in Yperen ingesloten Fransche en Britsche expeditieleger van de zee is afgesloten. Tusschen Armentières en Ryssel is de inham gesloten. In het nevenkaartje in den linkerbovenhoek overziet men wat van België nog over was op den dag der overgave. Voor vertegenwoordigers van; de bin nen- en buitenlandsche pers heeft von Bülow-Schwante, tot dusver Duitsch ambassadeur te Brussel, gisteravond gesproken over den lijdensweg van de leden der Duitsche ambassade door Duitschland zal Fransche gevangenen evenzoo be handelen. ROEMEENSCH ORKEST GREGOR SERBAN Op 11 Mei deelde de Belgische regeering mij mede, dat de Duitsche ambassade in een transitotrein door Frankrijk naar de Fransch-Zwitser- sche grens zou worden gebracht. Uit drukkelijk werd mij verklaard, dat de reis door Frankrijk onvoorwaarde lijk veilig was en zich zou voltrekken met de voorkomendheid, welke in die omstandigheden internationaal ge bruik is. Er bestond voor mij geen aanleiding daaraan te twijfelen, daar pas kort tevoren de Fransche en En- gelsche legaties uit Kopenhagen on gehinderd en op hoffelijke wijze door Duitschland naar België waren. Het vertrek uit Brussel geschiedde correct. Toen de trein bij de Fran sche grens aankwam, werd hij door Fransche agenten in burger en sol daten met de bajonet op het geweer bezet. Op barschen toon werd iederen inzittende verboden zijn compartiment te verlaten. De daarop volgende pas sencontrole, waartegen ik onmiddellijk bij den Belgischen vertegenwoordiger wilde protesteeren, hetgeen mij echter met geweld belet werd, werd in bui tengewoon groven vorm ten uitvoer gelegd. Tegelijkertijd werden 8 leden der ambassade gearresteerd, op den volgenden dag en den daarop volgen- I den nog 6. Trots zware verwondingen geen geneeskundige hulp Het rapport toont verder aan, dat verscheidene andere gevangen geno- Frankrijk naar Duitschland. Hij zeide men Duitsche vliegers trots hun zwa re verwondingen een langen weg moes ten afleggen om verhoord te worden, zonder dat men hun eenige geneeskun dige behandeling had toegestaan. Bij deze behandeling van gewonde Duit sche soldaten is er niet sprake van enkele gevallen, die op rekening van de willekeur en wreedheid van lagere Fransche graden geschreven zouden kunnen worden. De Fransche gendar mes, die den Duitschen officier de boeien aandeden, hebben met nadruk verklaard, dat zij dat deden op uit drukkelijke instructie van hun superi euren. In overeenstemming daarmede bewijst een in handen der Duitsche troepen gevallen geheim bevel van den generalen staf (tweede bureau) van ’t negende leger, nr. 1801-2 van 13 April 1940, dat de meedoogenlooze behande ling van gevangen genomen, gewonde soldaten van de Duitsche luchtmacht en de valschermtroepen volkomen overeenkomt met da bedoelingen der verantwoordelijke hoogere comman doposten van het Fransche leger en dat zij den Franschen troepen die be handeling aanbevolen hebben. Uit dit geheime bevel blijkt, dat dergelijken gewonden Duitschen soldaten in prin cipe vooreerst geen geneeskundige hulp moet worden verleend, maar dat in de eerste plaats gebruik moet wor den gemaakt van alle mogelijkheden Drie Duitschers te Boulogne bevrijd Bij de bestorming van de Fransche Kanaalhaven Boulogne door de Duit sche troepen op Zaterdag j.L zijn 3 Duitschers, die in de gevangenis van Boulogne waren opgesloten, bevrijdt Het waren de vertegenwoordiger van het D.N.B. in Brussel, Keerber, en twee leden van de Duitsche ambassade al daar, Theo Hagen en mej. Gertrud Beckmann. Zij zijn terstond door de Duitsche legerautoriteiten teruggezon den en Zondagavond in hun vaderland aangekomen. Tijdens hun gevangen?» schap waren zij ernstig mishandeld. om hun militaire verklaringen af te persen. Vele andere berichten, waar over de rijksregeering beschikt, ge tuigen op gelijke wijze van de wreed heid en bruutheid, waarmede de Duit sche vliegers en valschermjagers na hun gevangenneming door de Fran sche troepen behandeld worden. ontlastende aanvallen aan Somme Maas. Het Duitsche Zuidelijke front I aan Somme, Aisne en Maas had een ijzeren gordijn voor den strijd op den Noordelijken vleugel geschoven. Wan hopig hebben de Engelschen te land gevochten. Zij zonden deelen van hun luchtmacht en lichte strijdkrachten ter zee om den Duitschen opmarsch te stuiten. Maar er is niets beslissends gedaan om de situatie te wijzigen. Van dag tot dag werd het duidelijker, dat de Engelschen vroegtijdig het reus achtig gevaar hebben ingezien, dat hun expeditieleger op het vasteland be dreigde. Zij hebben hun bondgenooten in den steek gelaten en getracht, hun expeditieleger nog bijtijds terug te trekken. Troepen echter, die onder een dergelijke wapenactie van den tegen stander gestaan hebben, troepen, die ook bij een wanhopig persoonlijk wor stelen zich niet hebben kunnen hand haven tegen den aanvallenden geest en de aanvalswapenen van den tegenstan der, troepen welker laatste resten nog slechts zwemmend het vege lijf konden redden en die zelfs in volle zee nog waren blootgesteld aan de uitwerking van het Duitsche luchtwapen, derge lijke troepen kunnen voor langen tijd niet meer als bruikbaar voor het front beschouwd worden. Dat is de toe stand, waarin Engeland zijn expeditie leger, waarop het zijn hoop gebouwd had, terugziet. Bovenstaande kaart geeft den toe stand van het Duitsche front aan op den dag van de capitulatie van het Belgische legerde gestippelde linies tijn de vorderingen, die de Duitschers reeds in het nog resteerende deel van België hadden gemaakt op den dag der capitulatie. Na de capitulatie zijn de lijnen geheel zwart weergegeven. De Terugtocht van geallieerden begon reeds voor de overgave oorlogscorrespondent De rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, heeft de Fran sche regeering door bemiddeling der Zweedsche regeering de volgende me- dedeeling doen geworden: In den laatsten tijd stapelen zich de bij de rijksregeering binnenkomende berichten op, volgens welke in Fran sche gevangenschap geraakte leden der Duitsche luchtstrijdkrachten en valschermtroepen een behandeling on dergaan, die zoowel met de regelen van het volkenrecht en de geldende verdragsbepalingen als met de ele mentairste wetten van menscheljjk- heid in flagranten strijd is. Een bijzonder teekenend voor beeld van een dergelijke ongehoor de behandeling is het geval van den kolonel der luchtmacht Lackner, die tijdelijk in Fransche gevangenschap geweest is. Uit het dienstrapport, dat hij na zijn bevrijding heeft uitgebracht en dat intusschen in de pers gepubli ceerd is, blijkt, dat deze officier, toen hij, nadat zijn jachtvliegtuig in brand geraakt was, met zijn parachute om laag sprong, door krachtig geweer vuur der Fransche troepen is bescho ten, dat hij na zijn landing door Ma- rokkaansche soldaten op de meest brute wijze mishandeld en met be schieting bedreigd is en dat hij ten slotte met ketenen geboeid werd. Onverbiddelijke vernietigingsstrijd Ten Noorden van de Somme bestaat er geen strijdbaar geallieerd leger meer, aldus verklaarde gisteren een deskundige militaire instantie tegen over het D.N.B. Tevergeefs hebben de Engelschen getracht zich in de richting van de zee te redden. Voor het op nemen van dit verslagen leger heeft Engeland in grooten getale oorlogs- en transportschepen gereed gehouden. In een grootscheepschen aanval heeft de Duitsche luchtmacht ook deze laatste reddingsmanoeuvre der Engelschen verijdeld, leder zal zich afvragen, waar is eigenlijk de Britsche vloot Het ant woord is eenvoudigvoor de voort durende vernietigende slagen der Duit sche strijdkrachten ter zee en in de lucht heeft de Engelsche vloot zich teruggetrokken in moeilijk te bereiken schuilhoeken. Ook door het lot van het Engelsche expeditieleger op het vaste land is zij niet tot optreden te be wegen. De groote vernietigingsslag tegen de geallieerden in Vlaanderen en Artois begon tien dagen geleden. In den kortst mogelijken tijd is hij voortgezet tot volledige ontbinding der vijandelijke legers. Wat thans in dit gebied nog strijdt, zijn slechts brok stukken der ontbonden legers, die thans overwonnen of ontwapend zijn. Ook de tegenstand der Engelschen aan de kust en bij Duinkerken heeft nog slechts ten doel de vlucht eenigszins te dekken. De onverbiddelijke vernie tigingsstrijd aan de Vlaamsche kust is tevens het einde van een grooten strijd, die in de wereldgeschiedenis zijns ge lijke niet heeft. Voor het eerst heeft de Duitsche weermacht in dezen oorlog tegenover een werkelijk gelijkwaar- digen tegenstander gestaan en hem haar superioriteit aangetoond. Het suc ces heeft een krachtige en taaie actie der Duitsche troepen geëischt. Tever geefs hebben de Franschen getracht, naar het binnenland van Frankrijk door te breken. Vergeefsch waren hun sPÊN In Noorwegen De strijd om Narvik duurt met on verminderde hevigheid voort. De Duit sche troepen hebben borgstellingen buiten de stad bezet en krijgen ver sterkingen. Als de numerieke sterkere tegenstander er in geslaagd is de stad zelve te bezetten, dan beteekent dat slechts, dat de Duitsche leiding nooit bereid geweest is uit prestige redenen onnoodige offers te brengen, zooals de geallieerden dat doen. De stad Narvik zelf is geheel verwoest, evenals de havenwerken en deelen van den Lofo- tenspoorweg, zoodat de tegenstander van zijn terreinwinst in het geheel geen voordeel heeft. De Duitsche troe pen bij Narvik blijven den Engelschen den toegang tot de Zweedsche erts mijnen afsnijden. De slag een Duitsch succes Tenslotte werd nog herinnerd aan den dagorder van den generalissimus Gamelin bij het begin van den grooten slag, waarin wordt gezegd, dat het lot van Frankrijk en zijn bondgenooten afhankelijk was van het resultaat van dezen slag. Thans is de slag tot een Duitsch succes geworden. Frankrijk en Engeland gaan hun onafwendbaar noodlot tegemoet. Duitsche bladen over de „ontbinding” der ge allieerde legers Het veelzeggende en noodlottige woord „ontbinding” beheerschte ook gisteren, met het Duitsche legerbericht, de Beilijnsche avondbladen. Alle redac- tiebureaux zijn het erover eens, dat met de vernietiging van de Britsche transportvloot in het Kanaal voor Oostende en Duinkerken door de beide Duitsche vliegtuigcorpsen Grauert en von Richthofen het laatste bedrijf van den grooten vernietigingsslag in Vlaan deren en Artois zijn einde nadert. De groote aanval, zoo schrijft de „Deut sche Allgemeine Zeitung”, op de Brit sche reddingvloot heeft verderf onder de schepen gebracht. De tragiek is daarmede echter nog niet uitgeput, zoo schrijft het blad verder, want teneinde deze wanhopige reddingsactie te dek ken, heeft de bevelhebber van het Britsche expeditiecorps, generaal Gort, aan de achterblijvenden bevolen den scherpsten tegenstand te bieden, welke tegenstand nu door de Duitsche troe pen met algeheele inzet gebroken wordt. Zoo wordt de nog vechtende achterhoede der Engelschen vernietigd, zonder dat haar tegenstand de redding van de naar de kust gevluchte afdee- lingen kan waarborgen. De schepen zijn verbrand. Tenslotte schrijft het blad Het Kanaal lijkt aan den Franschen kant op een schepenkerkhof. In een straal van enkele kilometers liggen wrakken, verlaten en half vernield op de zandbanken, steken de dekhutten en masten van de gezonken schepen uit het water omhoog en drijven er sche pen, waarvan de dekken reeds door het water worden overspeeld. Lijdenstijd voor alle reizigers Aan de Fransch-Zwitsersche grens te Pontarlier, op het traject Dyon- Neufchatel begon een lijdenstijd voor alle reizigers, die, in den trein opge sloten als in een gevangenis, 12 dagen moesten doorbrengen. Het gebrek aan plaats was zoo nijpend, vooral toen de Belgische wagons werden vervan gen door andere met een gang in het midden, dat het grootste deel der reizigers gedwongen was, den gehee- len nacht in zittende houding te blij ven. De ramen moesten steeds geslo ten blijven. De lucht werd slechter wanneer men bedenkt, dat in elk compartiment 25 tot 30 menschen den nacht moesten doorbrengen. De rond uit vreeselijke hygiënische toestanden begonnen langzamerhand de gezond heid der reizigers in ernstige mate te bedreigen. Er waren dagen, waarop zich tot 21 personen ziek meldden, waarbij in hoofdzaak sprake was van koortsachtige ziekten. Het was met alle begrippen van menschelijkheid in strijd, dat bijvoorbeeld, toen voor een kind, dat 40 graden koorts had, dringend een dokter geroepen werd, deze eerst den volgenden middag te drie uur verscheen. Pas na dagen slaagde men er in verlof er voor te krijgen, dat althans de vrouwen en kinderen zich tweemaal per dag ge durende een kwartier op het station mochten bewegen, terwijl het den mannen elf dagen lang, tot op den laatsten dag, toen him een kwartier werd toegestaan, verboden was den SCHEVENINGEN OPENT ZATERDAG 1 JUNI TE 17 UUR Een oorlogscorrespondent van Stefani meldt, dat koning Leopold van België reeds een week geleden er de aandacht van het Britsche en het Fransche commando der Noordelijke legers op gevestigd had, dat voort zetting van den strijd in Vlaanderen nutteloos zou zijn, indien de gealli eerden niet in staat zouden zijn het militair initiatief te nemen teneinde wijziging te brengen in de tragische strategische situatie. De Koning heeft zich toen tot voortzetting van den strijd bereid verklaard onder voor waarde, dat een militair plan zou worden uitgewerkt, dat de van de Belgen verlangde offers zou recht vaardigen. Hij weigerde het Belgische leger tot vernietiging te veroordeelen, alleen om Frankrijk en Engeland tijd te verschaffen voor de organisatie hunner legers op een ander deel van het front. De Koning motiveerde zijn verklaring met de enorme verliezen, die geleden waren. Hij heeft voor het kabinet Pierlot zijn opvattingen, die door den Belgischen generalen staf gedeeld werden, herhaaldelijk uiteen gezet. Hij besprak haar ook met de generaals Blanchard en Gort, deelde haar persoonlijk mede aan Reynaud en Churchill en bracht haar ter ken nis van Koning George van Engeland. Het voornemen van den Koning tot staking van den strijd is besproken tusschen Blanchard en Reynaud en daarna tusschen Reynaud en Chur chill. Op grond van deze onloochenbare feiten is het belachelijk, aldus volgt het bericht, te spreken „geïmproviseerde, zonder overleg met zijn wapenbroeders genomen besluiten van den Koning”. In werkelijkheid hadden Reynaud en Churchill, nadat zij zagen, dat het niet mogelijk was den Koning van zijn besluit af te brengen, Maandag besloten, den wil van den Koning en zijn generalen staf te negeeren. In overleg met Pier lot hadden Londen en Parijs den Koning Maandag door Blanchard kort weg het bevel laten geven de opera ties voort te zetten in overeenstem ming met de hoogere bevelen van Weygand. Intusschen heeft Pierlot te Parijs opdracht gekregen een plan uit te werken voor een politieke actie, die den Koning van zijn aanzien zou moeten berooven en zijn wil zou moe ten uitschakelen. V erkenningsr apporten In verband met de Engelsch-Fran- sche bewering, dat de capitulatie van het Belgische leger niet met mede weten van de bevoegde Fransche en Engelsche autoriteiten zou zijn ge schied en daardoor een uiterst moei lijke toestand zou zijn ontstaan, wordt van bevoegde Duitsche zijde mede gedeeld, dat reeds voor de capitulatie van België door Duitsche verkennings vliegtuigen het wegvoeren van strijd krachten van de Fransch-Belgische kust werd gemeld. Een verkennings rapport van 26 Mei luidt als volgt: Sterk wisselende scheepsbewegin- gen te hoogte van Duinkerken doen, het wegvoeren van troepen veronder stellen. Zeehaven Oostende en Zee- brugge gering aantal schepen. Leven diger verkeer van allerlei soort colonnes in gebied van Duinkerken, Hazebrouck, Carvin, Orchies, Menin, Yperen, vooral in Westelijke en Noor delijke richting. Een ander verkenningsrapport van 26 Mei luidt: Tusschen 7 en 9 uur voor Duinkerken 8 handelsschepen, tusschen Grevelingen en Duinkerken achttien koopvaardijschepen, een transportschip (15.000 ton), voor Galais zeven schepen, waaronder twee hospitaalschepen, tusschen Calais en Dover zes transportschepen. Een verkenningsrapport van 27 Mei luidt: Tusschen 6 en 8 uur sterke terugtrekkende bewegingen van den vijand uit het ingesloten gebied in Noord-Frankrijk en België naar de kust. Verkenningsrapporten van 28 Mei deelen mede, dat in het zeegebied tusschen Zeebrugge en Duinkerken in den voormiddag talrijke schepen met Westelijken koers werden waargeno men. In den middag werden afzon derlijke kleine schepen eveneens hoofdzakelijk met Westelijken koers opgemerkt. trein te verlaten. In strijd met alle regelen van het volkenrecht heeft de I Fransche regeering mij de eerste vijf I dagen belet, mij in verbinding te I stellen met het Zweedsche gezant- schap, dat de Duitsche belangen in |- Frankrijk behartigt. Ik moet doen I uitkomen, dat de vertegenwoordiger I van het Belgische ministerie van bui- tenlandsche zaken op de meest loyale I wijze getracht heeft dit contact tot stand te brengen en dat het hem tenslotte gelukt is te bewerken, dat I de Zweedsche zaakgelastigde te Bern I den trein opzocht. Het verblijf te I Pontarlier bood de eenige mogelijk- I heid, onzen ongelukkigen gearresteer- I den kameraden, indien dat nog moge- I lijk was, redding te brengen. De Franschen wisten dat en trachtten I door chicanes ons verblijf onmogelijk te maken. Ik ben er in geslaagd de gearresteerden, op drie na, vrij te krijgen. Toen het op den der tienden dag duidelijk werd, dat de Fransche regeering niet in staat was de gear resteerden te voorschijn te brengen en anderszij ds bij mijn vertrek drie Franschen te Lindau uit den Belgi schen trein gehouden zouden worden, terwijl de gezondheidstoestand bij vrouwen en kinderen zooveel slechter werd, dat ik de verantwoordelijkheid niet langer kon dragen, besloot ik te vertrekken. Oproeping van Fransche soldaten Van de Fransche grens verneemt het D.N.B.: In Frankrijk worden de laatste dagen voortdurend nieuwe soldaten opgeroepen. Het staatsblad publiceert thans een verordening van den minis ter van oorlog, waarbij alle jonge mannen, die tusschen 1 October 1919 en 31 Maart 1920 geboren zijn, onder de wapenen worden geroepen. De minister van luchtvaart - strenge voorschriften uitgevaardigd, waarmede hij de vliegtuigproductie denkt op te voeren. Zoo zullen de op drachten van den staat in alle omstan digheden de voorkeur hebben. Verder heeft hij de ondernemers met straffen bedreigd, indien de leveringstermijnen niet worden nagekomen. Tevens zijn strenge maatregelen aangekondigd te gen het personeel der vliegtuigfabrie ken, voor het geval de arbeiders de productie in gevaar zouden brengen. Londen in spannende afwachting. De Londensche correspondent van „Stockholms Tidningen” meldt, dat men in de Engelsche hoofdstad, wan neer de wind uit het Oosten waait, het kanongebulder der veldslagen in Noord-Frankrijk en Vlaanderen hoort. Uit de badplaatsen aan de Engelsche Zuidoostkust valt eiken nacht op den tegenoverliggenden Kanaal-oever het tooneel van den oorlog te zien, het vuren van de kanonnen en het bran den van steden en dorpen. Er valt in Londen, zoo besluit de correspondent, thans een toestand van nerveus af wachten te constateeren. Scherp protest. Bij het verlaten van den Franschen bodem heb ik een schrijven aan het Zweedsche gezantschap te Parijs ge richt en verzocht, bij de Fransche regeering op de scherpste wijze te protesteeren naar aanleiding van haar woordbreuk bij de arrestaties. Ik heb er mijn verontwaardiging over uit gesproken, dat men een ambassadeur van het Duitsche Rijk en zijn mede werkers 10 dagen lang slechter heeft behandeld dan in beschaafde landen tegenover gewone strafgevangenen pleegt te geschieden. Mijne heeren, aldus riep de am bassadeur uit, dat is Fransche hoffelijkheid. d=3. De leden van de Duitsche ambassa de te Brussel onder leiding van den Duitschen ambassadeur, von Bülow- Schwante, zijn j.l. Maandag na een lijdensweg door Frankrijk in Berlijn aangekomen. De reis van de 206 man nen, vrouwen en kinderen duurde 13 dagen en liep van Brussel over Fransch en Zwitsersch gebied naar Duitschland. De Fransch regeering had de Belgisch regeering stellige verzekeringen gegeven, dat de diplo- matentrein als een transitotrein zou worden behandeld en ongehinderd het Fransche gebied kon passeeren. Deze stellige verzekeringen van de Fran sch regeering werden reeds aan de Belgisch-Fransche grens geschonden. Daar werd niet alleen onder onwaar dige omstandigheden een passencon- tróle door leden van de geheime Fransche staatspolitie onder bescher ming van de bajonetten der Fransche soldaten gehouden, doch bovendien werden 14 leden van het gezelschap gearresteerd. Den Duitschen ambas sadeur werd iedere interventie-moge- lijkheid, ja zelfs de mogelijkheid tot protest bij den in den trein aanwezi gen vertegenwoordiger van het Belgi sche ministerie van buitenlandsche zaken door wapengeweld onmogelijk gemaakt. De in den trein garresteer- de leden werden door Fransche auto riteiten versleept en op gruwelijke wijze mishandeld, teneinde van hen inlichtingen af te persen over het ar beidsterrein van de Duitsche ambas sade te Brussel. De andere leden van het Duitsche gezelschap moesten aan de Fransch-Zwitsersche grens twaalf dagen op de wederrechtelijk gevangen genomen leden wachten. Het lijden, dat de Duitschers in deze dagen moesten doormaken, staat in de geschiedenis der oorlogsbetrekkingen tusschen ge civiliseerde staten als eenig voor beeld. Toen de Fransche regeering, na energieke protesten van de mo gendheid, die de Duitsche belangen in Parijs behartigt, verklaarde niet in staat te zijn de laatste drie der in den trein gearresteerde personen uit te leveren, respectievelijk beslist niet in staat bleek hun verblijfplaats vast te stellen, besloot de Duitsche ambas sadeur, mede op grond van den steeds ernstiger wordenden gezond heidstoestand, voornamelijk van de vrouwen en kinderen en de toenemend vijandige houding der Fransch be volking het Fransche gebied te ver laten, teneinde via. Zwitserland naar huis terug te keeren. Voor het verla ten van den Franschen bodem heeft ambassadeur von Bülow-Schwante een schrijven gezonden aan den Zweedschen gezant te Parijs, als ver tegenwoordiger van het land, dat de Duitsche belangen te Parijs behartigt en hem verzocht bij de Fransche re geering ten scherpste te protesteeren tegen het ongehoorde, tegen het vol kenrecht indruischende, gedrag der Fransche autoriteiten. Het opperbevel der Duitsche Weer macht is niet bereid stilzwijgend langs deze feiten heen te gaan en de tot dusverre toegepaste groot moedige behandeling der in Duit sche gevangenschap geraakte Fransche vliegers in weerwil van de tegengestelde Fransche metho de nog voort te zetten. Daarom kondigt de rijksregeering hierme de de Fransche regeering aan, dat zij in het vervolg de in Duitsche handen vallende leden der Fran sche luchtmacht precies naar het Fransche voorbeeld zal behande len en dat zij voor ieder bekend ge worden geval van beschieting van een in nood verkeerenden en met zijn parachute omlaagspringenden Duitschen vlieger en voor ieder ge val van moord op Duitsche vlie gers tot de scherpste vergelding zal overgaan, zooals dat reeds door den opperbevelhebber der Duitsche luchtmacht openlijk is medegedeeld.. N0 A1* •ZCEBRUSOC :lgië FÖOSTENDE BRUGGE EEKUOQ NIEUWPOORT r>Qj ST roeseuare rZEGEM iaaRDCn KORTRUK WAASTENj V o lOOORNtR VEURNE s .MExWlU-E IViK - .TOURCOIVG® pUESNOT ARSfENTERES V0IKSMU1DE ^^S^TEENVOOROC) f EE duitsch front M OF CAPITULATIE VAN HET l BELGISCHE LEGEN BAHLEUL cP HaZEBROECK roubaiX.3 LANNOY ^RIJSEL V K AU BOU R 0

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2