1MAGSCHE COURANT STADSNIEUWS De Vrijdag 31 Mei 1940. T BINNENLAND Bi die de waarheid zoekt man, Vluchtelingen uit het Zuiden des lands HULPVERLEENING AAN ROTTERDAM De 21 geïnterneerden Het telen van tuinbouwproducten door werkloozen Na de evacuatie EINDEXAMEN...! DE LAATSTE TRAM aan BEGRAFENIS C. W. F. P. BARON Door oorlogsschade getroffenen SWEERTS DE LANDAS WYBORGH Voorschot op bezoldiging Benzinebesparing OPENSTELLING PARK ARENDSDORP SLAGERS STEUNEN ELKAAR In het City-theater draait deze week de film Aflevering van benzine door pomphouders De interneering in de eerste oorlogsdagen Jongelui met frisschen moed een moeilijke taak De man, die de waarheid zoekt”, met de acteur Raimu en Jacqueline Delubac in de hoofdrollen. Waaraan nog behoefte bestaat ONTSPANNINGSAVOND VOOR GEEVACUEERDEN DERDE BLAD. -ï* -r- Velen reeds teruggekeerd, veler lot nog onzeker Honderden werkloozen vinden thans werk bij het telen van tuinbouwproducten. Zooals reeds gemeld zijn hiervoor eenige braakliggende bouwterreinen aangewezen. Arbeiders aan den slag op het terrein in de Bohemenwijk. leming van Calais door de ters aldaar aangetroffen Onderzoek naar voorraden onbewerkte tabak De inlevering van Reichsmarknote De vertrektijden van de begin- en eindpunten F In veilinggebouw aan den Marktweg. van Tenslotte deelde hij mede en dit is van belang voor die jongelui, die op ’t oogenblik eindexamen doen dat er door de Rijksinspectie een rondschrij ven is gericht aan alle examen-commis- sies, om bij ’t mondelinge eindexamen een groote soepelheid te betrachten. Dit zij een stimulans voor de jongelui om het werk, dat zij nu begonnen zijn, met moed en vastberadenheid tot het einde toe door te zetten. De Regeeringscommissaris voor hulp- verleening aan Rotterdam en omlig gende gemeenten doet nogmaals een dringend beroep op het Nederlandsche publiek in al zijn geledingen, om in goe den staat verkeerende kleeding en dek king ter beschikking te stellen van de getroffenen in de geteisterde gebieden. Voorts een No. 17582 Vervulling vacature in de Eerste Kamer. In de vacature in de Eerste Kamer, ontstaan door het ontslagnemen van den heer H. B. Wiardi Beekman, is be noemd verklaard de heer J. van de Kieft, te Bussum. Het park Arendsdorp zal met ingang van Zondag 2 Juni voor het publiek worden opengesteld. Er is in verband met de verschillen de nieuwe bebouwingen, welke nog af gesloten moeten blijven, een noodin- gang gemaakt voor het boschgedeelte tegenover de Floris Grijpstraat no. 31. Op de gisteren gehouden ledenverg». dering van de ’s-Gravenhaagsche Sla- gerspatroonsvereeniging werd met aP gemeene stemmen besloten een som van duizend gulden ter beschikking te stellen ten bate van de in moeilijkheden verkeerende collega’s in Nederland, Personeel der politietroepen moet zich melden. De Opperbevelhebber van Zeemacht gelast, in Niet meer dan vijf liter tegelijk. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat een pomphouder aan houders van een motor- brandstofvergunning of aan degenen, (zoo- als artsen, veeartsen, enz.) die ingevolge de bekendmaking van 17 Mei 1940 zonder motorbrandstofvergunning mogen rijden voor zoover het personenwagens betreft, tot nader order niet meer dan 5 liter ben zine op eenmaal mag afleveren. Aan de burgemeesters wordt verzocht scherp door de politie te doen constatee- ren, dat de houder van elk motorvoertuig, dat zich op den weg bevindt, in het bezit van een motorbrandstofvergunning is of behoort tot degenen, die volgens de boven genoemde bekendmaking zonder zoodanige vergunning mogen rijden. Verder wordt aan alle commissarissen der Koningin en burgemeesters verzocht zooveel mogelijk alle plaatselijke regelin gen nauwkeurig te doen aansluiten op de richtlijnen door het departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart gegeven. Een nadere regeling wordt in overleg met de Duitsche autoriteiten en met het departement van Waterstaat uitgewerkt eh zal vermoedelijk binnen eenige dagen worden bekend gemaakt. Braakliggend terrein voor den landbouw te Zaandam. Het gemeentebestuur van Zaandam heeft de Ned. Heidemaatschappij op dracht gegeven, een gemeentelijk ter rein aan de Heijermansstraat, ter grootte van 10 h.a., bouwrijp te maken voor den teelt van menschelijk- en dierlijk voedsel, waaraan mogelijk in de naaste toekomst behoefte zal kun nen bestaan. Benoemingen. De Opperbevelhebber van Land- en Zee macht heeft met ingang van 16 Mei 1940 den heer mr. dr. W. A. J. M. van Water schoot van der Gracht, oud-inspecteur- generaal der mijnen, te Bergen (N.-H.), voor den tijd van vier jaren benoemd tot lid van den mijnraad. De Opperbevelhebber van Land- en Zee macht heeft bij besluit van 28 Mei aan C. A. Mulder, inspecteur der directe be lastingen enz. ter subinspectie te Ter- neuzen, op zijn verzoek met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag uit ’s Rijks dienst verleend. Voorts is benoemd tot bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Amsterdam P. H. J. Schüijleman, ontvanger der registratie en domeinen, met den persoonlijken titel van inspecteur ter inspectie der successie en registratie aldaar. Het ontslag van den directeur van gemeentereiniging te Den Helder. De centrale raad van beroep te Utrecht deed uitspraak inzake het be roep van het college van B. en W. van de gemeente Den Helder ingesteld tegen de beslissing van het ambtenarenge recht, waarbij het schorsingsbesluit van het college van B. en W. van 8 resp. 15 December j.l. ten aanzien van den directeur van gemeentereiniging en plantsoenen te Den Helder ongeldig werd verklaard. Dit ontslag was geba seerd op het feit, dat in de gemeente ernstige geruchten de ronde deden ten aanzien van den directeur van gemeen tereiniging, den heer Maas. Het college van B. en W. schorste aanvankelijk naar aanleiding van deze geruchten den heer Maas uit zijn functie en ging een week later over tot inhouding van zijn salaris. Tegen deze getroffen maatregelen, ge baseerd op niet bewezen geruchten, ver zette de heer Maas zich. Hij ging in beroep bij het ambtenarengerecht, dat hem in het gelijk stelde. Het college van B. en W. ging daarop in beroep bij den centralen raad van beroep te Utrecht. In zijn uitspraak bevestigde de raad van beroep het vonnis van het ambte narenreglement, daarbij opmerkende, dat door de beslissingen van het col lege van B. en W. te Den Helder d.d. 8 en 15 December, de heer Maas in zijn rechten werd geschonden. Termijn verlengd. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Financiën, deelt in overleg met den Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden mede, dat de bij het besluit van den Opperbe velhebber van Land- en Zeemacht van 25 Mei j.l. vastgestelde termijn voor de inlevering van Reichsmarknote” tot 8 Juni 1940 des middags om 12 uur is verlengd. Maximum snelheden in de provincie Utrecht. Ter besparing op het benzineverbruik heeft de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht onverminderd reeds vastgestelde lagere maxima in zijn provincie de volgende maximum snelheden vastgesteld: voor personen auto’s en motorrijwielen 60 k.m. per uur binnen en 80 kun. per uur buiten de bebouwde kom; voor vrachtauto’s en bussen resp. 40 en 60 k.m. per uur. Aan de politie is, zoo meldt de „N.RCrt.”, opgedragen tegen over schrijding van deze snelheden te doen waken en van gevallen van overschrij ding onmiddellijk mededeeling te doen. Zij, die zich niet aan de gestelde maxi ma houden, stellen zich bloot aan in trekking van de hun verleende vergun ning, met een motorrijtuig te rijden. Nagenoeg allen in hun woonplaatsen teruggekeerd. De Commissie Burgerbevolking ver zoekt ons het volgende mede te dee- len Nagenoeg allegeëvacueerden uit de op last van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht ontruimde gebie den, zijn thans in hun woonplaatsen teruggekeerd. Ook de gestichtsbevol- king heeft de door haar verlaten in richtingen weer betrokken. De door den Opperbevelhebber bevolen evacua tie kan hiermede als beëindigd be schouwd worden. Met groote erkentelijkheid memo reert de commissie de medewerking, welke zij bij de voorbereiding en uit voering der evacuatie allerwege heeft mogen ondervinden. Wel zeer in het bijzonder gaat haar dank uit naar de autoriteiten en ingezetenen der vlucht oorden, die zonder uitzondering de ge- evacueerde bevolking een ontvangst hebben bereid, de beste Nederlandsche tradities waardig. Tot groote voldoening stemt ook, dat het vervoer der geëvacueerden, on danks dreigend gevaar, vrijwel zonder ongelukken is verloopen. Door den gang der krijgsverrichtingen hebben de transporten over de groote rivieren hun bestemming niet kunnen bereiken. Nochtans is ook hier, dank zij de me dewerking van gemeentebesturen en bevolking, binnen het kader van het mogelijke nog een redelijke huisves ting verkregen kunnen worden. Een van de commissarissen afvoer- burgerbevolking heeft van de geëva cueerden gezegdDe Voorzienigheid heeft over hen gewaakt. De commissie maakt dit woord tot het hare. Het ver loop had zoo geheel anders kunnen zijn. Daarvoor past ons allen groote dankbaarheid. Tot wien eigenaren zich moeten wenden De commissie Oorlogsschade deelt mede, dat eigenaren, wier bebouwde eigendommen door oorlogsschade zijn getroffen, zich vóór 2 Juni a.s. dienen te wenden tot: a. den notaris, die de laatste hypo- theekacte gepasseerd heeft, wanneer zij van een particulier hypotheek heb ben gekregen. b. tot de desbetreffende hypotheek bank, levensverzekeringsmaatschappij of pensioenfonds, indien zij van een dezer instellingen hypotheek hebben gekregen. c. tot den burgemeester hunner ge meente, indien zij op hun getroffen eigendommen geen hypotheek hebben. Teneinde den geëvacueerden uit Rot. terdam, die in het veilinggebouw aan den Marktweg zijn ondergebracht o£ daar in voeding zijn, wat afleiding en ontspanning te bezorgen, was gister avond in een der hallen een gezellige samenkomst georganiseerd. Behalve de geëvacueerden, die zelf ook eenige nummertjes ten beste gaven, verleen den Henri Nolles, de bekende gooche laar en mej. Marina van Goudswaard met haar sprekende pop welwillende medewerking. Voor den aanvang van dezen ontspanningsavond heeft de heer J. M. van Batenburg allen welkom ge- heeten, in het bijzonder den directeur van het Marktwezen, den heer Ver- maat. mevr. Osinga-Hildesheim van den lafenisdienst van het Roode Kruis, den heer Nottrot, marktmeester en den heer A. Speyer, voorzitter van het steuncomité der marktkooplieden. Een der Rotterdamsche geëvacueerden. de heer Roos, heeft in een toespraak de leiding en de organisatoren gehuldigd, waarbij hij uit dankbaarheid bloemen aanbood. Het verdere van den avond heersch- te er onder de ruim 150 aanwezigen een beste steipming, waartoe het „Bellamy- strijkje” het zijne bijdroeg. Ook aan tal van versnaperingen ontbrak het niet. Tot besluit van den goedgeslaagden avond werden twee Amerikaansche kluchten vertoond. Aanstonds na het beëindigen der vijandelijkheden zijn tal van bewoners der Zuidelijke provincies, die de wijk naar België hadden genomen, naar hun haardsteden teruggekeerd. Helaas echter heeft men van vele anderen sedert dien niets meer vernomen en omtrent hun lot bestaat nog volkomen onzekerheid. Aangenomen wordt, dat verscheidene Vluchtelingen door de terugtrekkende Fransche troepen zijn opgejaagd, zoo- dat zelfs de mogelijkheid bestaat, dat een aantal zich in Frankrijk bevindt. Aan den anderen kant is het niet on mogelijk, dat meerderen zullen kunnen worden bevrijd’ uit de omknelling der strijdmachten, nu de slag in België ten einde spoedt Nog steeds bestaat groote behoefte aan mannenkleeding, zoowel boven- als onderkleeding, onderkleeding voor vrouwen, jurken voor meisjes van 8 tot 14 jaar, schoenen en beddegoed. Land- en overleg met den Duitschen Bevelhebber in Nederland: het personeel der politietroepen, dat zich thuis bevindt of elders en nog niet in een organiek verband van de politietroe pen is opgenomen, zich onverwijld te be geven naar het depót politietroepen te Nieuwersluis. Uitrusting en militaire kleeding moeten worden medegebracht. Georganiseerde compagnieën en detache menten politietroepen volgen de bevelen van de commandanten, waaraan zij zijn toegevoegd. Met de maand Juni, breekt ook de tijd aan dat de eene helft van Neder land de andere examineert”. Sinds enkele dagen zijn op vele H.B.S.-en hier ter stede Haagsche jongens en meisjes aan het ploeteren geslagen. Dit is een verheugend feit,... al klinkt het vreemd. De ouderen, nietwaar, zijn voor zoo ver dit kon, na al de spannende dagen, weer aan hun werk gegaan. Maar hoe is het gesteld met onze jeugd Hoe hebben zij de spannende dagen doorgemaakt, juist vlak voor het eind examen De tijd dat zij vrij hadden gekregen om thuis rustig te werken, om zich in te stellen voor de wachtende taak, zou 'er wel een druk gebruik van gemaakt zijn Het is alleszins begrijpelijk, dat vele jongens en meisjes niet hebben kunnen studeeren. Dat hebben de leeraren en leeraressen ook wel ingezien. Maar toch brak de morgen aan, dat het examen zou beginnen. Allen zijn gegaan, bezield met den vasten wil hun uiterste best te doen en te slagen. Niet één is er bij de pakken neer gaan zitten en heeft zich terugge trokken. Vandaar dat wij spraken van een verheugend feit. Het examen zal moeilijker vallen dan anders. De opgaven voor het schrifte lijke gedeelte, zijn, ingevolge den wensch van de Rijksinspectie, niet veranderd, doch gehandhaafd in den oorspronke- lijken vorm. Wij hebben dezer dagen een gesprek gehad met den directeur van een der H.B.S.-en hier ter stede. Hij vertelde zeer verheugd te zijn, dat de jeugd zich ondanks alles wat zij meegemaakt heeft, zoo bij zonder goed op het examenwerk weet te concentreeren. De tot nu toe verkregen resultaten, zoo mocht hij wel verklappen, zijn ge lukkig alleszins bevredigend. Hij heeft goede hoop, dat de uitslag zeer zal mee vallen. Verzoeken om schadeloosstellingen. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht brengt in overleg met den Duitschen bevelhebber in Nederland ter algemeene kennis, dat alle verzoe ken tot schadeloosstelling, in verband staande met de interneering van per sonen, welke interneeringen in de eerste dagen van den oorlog door som mige troepencommandanten zijn be volen ingevolge artikel 33 der Oor- logswet, schriftelijk dienen te worden ingediend bij de adviescom- missie-vorderingen, gevestigd Alexan- derstraat 15, ’s-Gravenhage. De verzoeken moeten vermelden den naam en de voornamen alsmede het juiste adres (gemeente, straat en huis nummer) van degene, die in bewaring was gesteld, de plaats waar zulks is geschied en zoo mogelijk door wien zij heeft plaats gehad. Het verzoek dient tevens een alge meene opgave van de geleden schade te bevatten. De verzoeken moeten vóór 1 Juli a.s. zijn gedaan teneinde de rechtvaardig heid en den omvang der schade zoo goed mogelijk te kunnen beoordeelen. Omtrent het lot van andere geïnterneerden bestaat nog geen zekerheid. zou ook te Hoedekens- kerke een 200-tal personen geïnter neerd geweest zijn. Vermoed wordt, dat o< deze naar Frankrijk zijn overge bracht. Of zij zich ook te Calais bevin den, staat nog niet vast Eventueele zendingen zullen gaarne in ontvangst worden genomen ten bu- reele van de afdeeling dekking en klee ding, Laan van Meerdervoort 2 te 's-Gravenhage. Dei'5j Nederlanders, die 4 Mei jJ. op laMvan het Nederlandsche Militair Gezag waren geïnterneerd, zijn, naar wij uit bevoegde bron vernemen, bij de inneming van Calais door de Duit- sebers, aldaar aangetroffen en bevrijd. Zij ?ti11en vermoedelijk spoedig naar ons 4nd terugkeeren. «al men zich herinnert, bevonden zich meier deze 21 geïnterneerden per sonen van verschillende politieke rich ting. Slechts van enkelen hunner wa ren ue namen bekend. Ook het Tweede- Kan erlid mr. Rost van Tonningen be hoorde tot hen. 7 waren geïnterneerd op Ooltgens- plaêt, doch bevonden zich daar bij de fee tting door de Duatschers niet meer. Blijkbaar zijn zij door de terug- trei Kende troepen via Zeeuwsch- Vla-.nderën en België naar Calais over gebracht Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat het Rijksbureau voor tabak en tabakspro ducten is gevestigd te ’s-Gravenhage, Corn, de Wittlaan 8 en telefonisch is aan gesloten onder no. 334056 (intercommu naal dubbel H). Als directeur van het Rijksbureau treedt op -de heer Joh. Reij- nen. Voorts wordt medegedeeld, dat het Rijksbureau een ond'erzoek zal instellen naar de in Nederland aanwezige voor raden onbewerkte tabak. Tot het doen van voorraadsopgaven zullen verplicht zijn alle bedrijven, welke onbewerkte tabak onder zich hebben. De opgave der voorraden zal moeten geschieden op door het Rijksbureau vastgestelde formulieren welke verkrijgbaar zullen worden gesteld bij de Kamers van koophandel en fabrie ken op een datum welke nader bekend zal worden gemaakt. Met ingang van 30 Mei 1940 zullen fa brikanten van sigaren, cigarilo’s, sigaret ten, en van pijp-, snuif-, pruim- en be reide sigarettentabak, alsmede de impor teurs dezer artikelen, verplicht zijn van al hun afleveringen wekelijksche opgave te verstrekken aan het Rijksbureau voor- noemd op formulieren, welke bij de Ka mers van koophandel en fabrieken ver krijgbaar zullen zijn. In afwijking hier van is bepaald, dat op den eersten staat de afleveringen zullen moeten worden ver meld gedurende de periode 30 Mei 1940 tot en met 8 Juni 1940, Tegelijk met de indiening dezer staten moet het verschul digde consentgeld ad I pCt. over de ban derolle-waarde der afgeleverde tabakspro- ten worden overgeschreven op giro-reke- ning 387100 van het Rijksbureau voor tabak en tabaksproducten. De indiening der staten moet geschie den rechtstreeks aan het Rijksbureau bin nen uiterlijk twee dagen na het verstrij ken van den termijn. Voor gezinnen van militairen, die zich niet hier te lande bevinden of wier verblijfplaats onbekend is. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht heeft besloten, dat, op daar toe gedaan verzoek, van de hier te lande verblijvende gezinnen van militairen van Land- en Zeemacht, die zich niet hier te lande bevinden of wier verblijf plaats onbekend is, mede ook ingeval onzekerheid bestaat of zij nog in leven zijn, maandelijks, te beginnen met de maand Juni 1940, een voorschot op de bezoldiging kan worden uitbetaald ten bedrage van 2/3 gedeelte van het maan- delijksch bedrag der bezoldiging, met inbegrip van alle vaste toelagen, als mede de kindertoelage, zooals dit was volgens den laatstelijk betaalbaar ge stelden tractementsstaat of een daar mede overeenkomend betalingsstuk, zulks tot een maximum van 600 per maand. Door de uitbetaling van zulk voorschot zal een gelijk bedrag van de bezoldiging der betrokken militairen zijn gekweten. Voor zooveel de militairen der Zee macht betreft, wordt onder „bezoldi ging” verstaan de bezoldiging voor plaatsing aan wal buiten de keer kringen. Naar wij van de zijde van de direc tie van de Haagsche Tramwegmaat- schappij vernemen is het aantal auto buslijnen verminderd tot op ongeveer 24 pCt van het normale. Er rijden in totaal thans ongeveer 22 bussen. In de slappe tijden nog minder. De lijn T is in zijn geheel gehandhaafd, de lijn P loopt tot de Groote Marktstraat, ter wijl de lijn R gaat tot aan het Nassau- plein. De laatste bussen vertrekken ’s avonds omstreeks 10 uur van de eindpunten. De trams loopen normaal op Wassenaar van Gouden jubileum van Alfred J. Benwell. Kommandant Alfred J. Benwell tot voor eenige weken territoriaal leider van het Leger des Heils in Nederland viert op Woensdag 5 Juni zijn gouden jubileum als officier in actieven dienst van „het Leger”. Hij arbeidde aanvankelijk te Londen, ging daarna met de pioniers naar Zuid-Amerika en werkte daar in velerlei functies gedurende vijftien jaren. De volgende vijftien jaren waren gewijd aan arbeid in Engeland. In 1924 trok Benwell als chefs-secreta- ris naar Denemarken en in 1928 volgde zijn benoeming in denzelfden rang naar Frankrijk. In den aanvang van 1932 werd hij aangesteld tot territoriaal lei der van Noord-China en in Mei 1936 volgde zijn bevordering tot commissio ner. In October 1939 kwam Benwell naar Nederland, waar hij Bouwe Vlas opvolg de in de leiding van het Leger des Heils, welke leiding hij thans in ver band met de tijdsomstandigheden on verwacht in andere handen heeft moe ten leggen. Gistermiddag is het stoffelijke over schot van C. W. F. P. baron Sweerts de Landas Wyborgh, kamerheer i.b.d. van H. M. de Koningin, op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen ter aarde besteld. Onder de aanwezigen merkten wij op mr. S. J. R. de Monchy, burgemester van Den Haag, J. W. baron v. Lynden, opper kamerheer b.d. van H.M. de Koningin, ba ron F. van Geen, kamerheer i.b.d. van H.M. de Koningin, den heer C. S. Sixma baron van Heemstra, particulier secreta ris van H.M. de Koningin, W. baron Schimmelpenninck van der Oye, jager- meester van H.M. de Koningin, dr. D. Hannema, directeur van het Museum Boy- mans te Rotterdam, namens den burge meester van Rotterdam mr. P. Oud en de comm. v.h. Museum Boymans, O.S. Knott- nerus, C. v. Lede, L. P. J. M. Sauter, resp. president-directeur, commissaris en direc teur van de Ned.-Indische Gasmaatschap pij, jhr. mr. R. Feith, oud-president van den Hoogen Raad, mr. S. N. B. Halberts- rna, raadsheer Gerechtshof, consul van Griekenland dam, E. M. Goossens familie Goossens en van Rotterdam, A. E. F. Muntz, F. Verspyck, kolonel b.d., F. J. F Vismans, directeur Incassobank te Rotterdam, mr. C. D. Tuk ker, notaris in Rotterdam, mr. H. J. Knottenbelt, W. H. Kroockewit en N. Koomans, pres.-commissaris van de N.V. Ringers. Mr. O. S. Knottnerus sprak in de aula namens de Ned.-Indische Gasmaat schappij een woord van droefheid. Een groot vriend gaat ons, aldus spr., ver laten. Het is niet met weinige woorden te zeggen, wat de overledene voor ons ge weest is. Met hart en ziel heeft hij zich lange jaren aan onze zaak gewijd. Het waren steeds goede en wijze woorden, die hij sprak. Veel ging er van hem uit. Wanneer het personeelsbelangen betrof, stond hij steeds vooraan op de bres. De adel van zijn geest, hoofd en hart maakte op ons allen een diepen in druk. De toekomst zal leeren, dat wat hij opbouwde voor ons van groot be lang is. Hij was een trouwe vriend en een groot kameraad. Tot slot sprak spr. nog een persoonlijk woord. Aan het graf sprak ds. P. G. de Vey Mesdagh het „Onze Vader” uit. Een neef dankte voor de betoonde be langstelling. De organist speelde „Ases Tod” van Grieg; „Lithanei” van Schubert en „Wenn ich einmal soil scheiden”, van Bach. t i den dag. De lijn naar Wassenaar wordt echter op de drukke tijden van een 20 minuten-dienst omgezet in een tien minuten-dienst Ter voorlichting van het publiek vol gen hieronder de laatste vertrektijden van de begin- en eindpunten der ver schillende lijnen resp. op werkdagen en Zondagen Lijn 1 van Frankenslag 22.39, 22.34; van S. S. 23.03, 23.01. Lijn 2 van Sportlaan 22.30, 22.38 van S. S. 23.23.04. Lijn 3 van Kwartellaan 22.27, 22.34 van S. S. 22.57, 23.04. Lijn 3avan Markenscheplein 22.33, 22.27 van S. S. 23.03, 22.57. Lijn 4 van Holl. Spoor 22.35, 22.35 van Zijdelaan 23.05, 23.05. Lijn 5 van Mient 22.40, 22.40 van Prinsessegracht 23.04, 23.04. Lijn 6 van Escamplaan 22.35, 22-35; van Stuyvesantplein 23.03, 23.03. Lijn 7 van Valkenboschplein 22.34, 22.30 van Laan van N. O. L 23.04. 23.02. Lijn 8 van Kurhaus 22.30, 22 30 van Holl. Spoor 23.23. Lijn 9van Kurhaus 22.35, 22-35 van Holl. Spoor 23.03, 23.03. Lijn 10van Duivelandschestraat 22.30, 22.30 van Stuwstraat 23.05, 23.05. Lijn 11van Strandweg 22.33, 22.33; van Holl. Spoor 23.23. Lijn 12 van Lijsterbesstraat 22.41, 22.40 van S. S. 23.06, 23.08. Lijn 13van Veluweplein 22.32, 22.32 van Stuyvesantplein 22.58, 22.58. Lijn 14van Kurhaus 22.30, 22.30 van Zuiderparklaan 23.23. Lijn 20 van Meer en Bosch 22.27, 22.37 van Riviervischmarkt 23. 23.04. Lijn I 1van Plein naar Delft 22.55, 23.02 van Delft naar Plein 22.15, 22.24. Lijn I 3 van Plein naar Voorburg 23.03, 23.08 van Voorburg naar Plein 22.33, 22.41. Lijn I 2 van Plein naar Leiden 22. 22. van Leiden 22.22. Lijn I 2van Plein-remise 23. 23. van Leiden-remise 23.23. Lijn P van Appelstraat 21.48, 21.48; van Groote Markt 22.12, 22.12. Lijn R van Nassauplein 21.45, 21.45; van Waalsdorperweg 22.22. Lijn Tvan Spoorwijk 21.18, 21.18 van Alkemadelaan 22.22. Aan het conducteurs- en chauffeurs- personeel is opgedragen om, in ritten welke worden gereden gedurende de verduistering, aan de halten het daar wachtende publiek duidelijk in te lich ten omtrent het lijnnummer (letter). W. Carp, te Rotter- namens de Rossem te ^•■1 --.A

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9