Heden verschijnt de erscheint die Heute den Rij in den JViedee&tnden BINNENLAND roeibootjes Een dienst met over n KUNST EN LETTEREN RADIONIEUWS TTAAGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 5 JUNI 1940. EERSTE BLAD, EAGINA 3. GROOTE KERK DE KUNSTSCHATTEN VAN HET MAURITSHUIS Voor den puzzelaar Losse nummers Einzelnummer 9 Cts., im Monatsabonnemeni fl. 1.40 9 Cis., maandabonnement fl. 1.40 Onderhond met professor dr. Martin IM ONDERWIJS EN KERK Steun aan getroffen collega’s VEREENIGINGEN Rotterdam Stichting Zuid-Holland 1940 Ledige benzinevaten moeten worden ingeleverd Uitgereikte petroleum- distributiekaarten zijn waardeloos Voortzetting der Zuiderzee werken UitgaveAmsterdam-G., N.Z, Voorburgwal 225, Tel. 33800 VerlagAmsterdam-G., N.Z. Voorburgwal 225, Tel. 33800 Ondernemende schippers hebben te Arnhem, in concurrentie met de overmivefenen over den Rijn, een dienst met roeibootjes iugesteld om het lange wachten bij de overzetveren te verkorten. Men kan nu voor 5 cent een roeitochtje over den Rijn maken. Alleen zeer beperkt petroleum-verbruik voor kook- en bedrijfsdoeleinden actueel, interessant nieuwsblad spiegel van het cultureele, economische en politieke Duitsche leven schakel in de economische verbindingen tusschen Duitschland en Nederland. WW Aktuelles, Interessantes Nachrichtenblatt Spiegel des kulturellen, wirtschaftlichen und politischen deutschen Lebens-Mittler der wirtschaflicnen Verflechtungen twischen Deutschland und den Niederlanden. De hulpverleening aan Bach en Palestrina RADIO PROGRAMMA VOOR MORGEN Il11* t'" MsRÉ® rw )eutsche Zeitung lieh. iet pro- Prof dr. W. Martin. Ber. Wisselende tentoonstelling van werk onzer groote meesters. Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt, in op dracht van de Daitsche autoriteiten, het volgende bekend: De burgemeesters moeten er ©ogen blikkelijk hun medewerking aan ver- leenen, dat alle in hun gemeente aan wezige ledige benzinevaten of andere voor het vervoer van benzine geschik te vaten b.v. petroleumvaten naar de naastbij-gelegen opslagplaatsen der benzine- en petroleummaatschappijen worden vervoerd. 1 2 3: 4: 5 6 7: 8: 9 10 De oplossing van de gisteren ge plaatste puzzle luidt aldus exempel meekrap kantoor tornado Nehemia embleem legende edelman Leerdam remmend 11 montage 12 tafella. Zegelverkoop. Indien men petroleum voor kookdoel- eindeh noodig heeft, kan men zich met ingang van een door den distributiedienst bekend te maken datum ter verkrijging van voor dit doel uit te reiken zegels wenden tot den plaatselijken distributie dienst. Voorloopig zullen deze zegels elk gedurende een tijdvak van veertien dagen recht geven op het koopen van twee liter petroleum. De zegels moeten bij het koo pen der petroleum aan den kleinhande laar worden afgegeven. Bij wijze van overgangsmaatregel is tot I en met 15 Juni a.s. het koopen en leveren van petroleum uitsluitend Uitsluitend verleening van credieten ligt in het voornemen. Ter voorkoming van misverstand wordt er uitdrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat de stichting Zuid-Hol land 1940 uitsluitend ten doel heeft de bevordering van het herstel van het bedrijfsleven in, den rulmsten zin en wel door de verleening van credieten in die gevallen, dat materieele oorlogs schade oorzaak is van stagnatie van Middenstandsdiploma algemeene Handelskennis. De onderwijs-centrales der drie Neder- landsche Middenstandsbonden maken be kend, dat het mondeling gedeelte van het examen voor het middenstandsdiploma algemeene handelskennis, dat door tijds omstandigheden was uitgesteld, in de week van 24 Juni a.s. zal worden afge nomen. VEREENIGDE HAAGSCHE SPELERS. Van a.s. Vrijdag 7 Juni af, zal dóór de Vereenigde Haagsche Spelers, directeur Pierre Balledux, een reeks tooneelvoor- stellingen worden gegeven van het wereld beroemde tooneeelsuccfes Schuld en Boete” naar den veelgelezen roman: Kin deren van ons Volk” van Anton Coolen. De hoofdrol wordt vertolkt door Jules Verstraete, die als Pastoor Vogels weder om blijk heeft gegeven, tot een onzer grootste acteurs te behooren, De regie is in handen van Jan van der Linden. Plaats der handeling: een dorp in de Brabantsche Peel. Verdere medewerkenden zijn: Cor de Wolf. Pierre Balledux. Erna Balledux-Haf- fer, Theo van Vliet, Guus Verstraete, Dora Haus, Bert van der Linden, Jan van der Landen, Henk Dillewaard e.a. W. D. M. Graf von Schwerin, t Te Doom is op 71-jarigen leeftijd overleden Graf W. D. M. von Schwerin, gep. generaal-majoor van het Duitsche leger, adjudant van den vroegeren kei zer van Duitschland. In allen eenvoud heeft gistermiddag in het crematorium op Westerveld te Velsen de crematie van het stoffelijk overschot plaats ge had. Alleen familiebeden woonden de plechtigheid bij, waarbij niet gesproken werd. De organist speelde „Es ist bestimmt in Gottes Rat" van Mendelssohn, „So nimm denn meine Hande”, van F. Sil- cher, en bij het dalen van de kist het Andante uit de Vijfde Symphonie van L. van Beethoven. Ds. W. Breukelaar overleden. Te Santpoort is in den ouderdom van bijna 75 jaar plotseling overleden de be kende zendingsman der Geref. kerken, ds. W. Breukelaar, em. predikant van de Gèref. Kerk van Zaandam. Zijn stoffelijk overschot zal a.s. Vrij dagmiddag om 2 uur te Santpoort op de begraafplaats „De Biezen” worden ter ruste gelegd. Verkoop van spiritus. Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van heden de verkoop en aflevering van brandspiritus (spiritus ge denatureerd met methylalcohol en blau we kleurstof volgens rijksvoorschrift) door fabrikanten en importeurs aan han delaren, alsmede door handelaren aan detaillisten, tot nader order is toegestaan tot hoeveelheden per 14 dagen gelijk aan 1/26 deel van de aan den betrokken han delaar in het le halfjaar van 1939 atge- leverde hoeveelheid. Van deze afleverin gen dient door fabrikanten, importeurs en handelaren wekelijks opgave te wor den gedaan aan de sectie spiritus van het rijksbureau voor chemische producten, Wateringscheweg no. 1 te Delft. Het bericht, dat het Mauritshuis met ingang van morgen weer voor het pu bliek toegankelijk zal zijn heeft ons aan leiding gegeven, om den directeur van dit museum, prof. dr. W. Martin, eenige na dere bijzonderheden te vragen, welk ver zoek gaarne door hem werd ingewilligd. Prof. Martin bracht in herinnering, dat in het najaar van 1939 onder hét Maurits huis een bomvrije, droge schuilplaats is gebouwd, wélke plaats biedt voor het vei lig opbergen van verreweg het grootste deel van de kunstwerken, die het Mau ritshuis bevat. In September zijn ongeveer 200 schilde rijen, in kisten verpakt, op veilige plaat sen in den Haag opgeborgen, in afwach ting van het gereedkomen van dien kel der, waarna de bedoelde werken veilig hierin zijn ondergebracht. Toen de oorlog in Nederland uitbrak, waren alle schilderijen derhalve in het Mauritshuis in veiligheid en ze hebben dan ook in geen enkel opzicht eenige schade bekomen. Thans, nu een tijd van rust is aange broken, kan gevoegelijk worden overge gaan tot het tentoonstellen van een aantal werken, die bij onverwachts opdoemend gevaar in enkele oogenblikken kunnen worden geborgen. Bij de nu tentoonge stelde werken bevindt zich een aantal stukken, welke tot het allerkostelijkste kunstbezit behooren. De berging daarvan neemt, zooals bij proefnemingen is geble ken, slechts, vijf a zes minuten in beslag. Geopend zullen worden de groote be nedenzaal, waarin men zal kunnen bewon deren o.a. Vermeer’s meisjeskopje, den Homerus van Rembrandt, het huishouden van Jan Steen, de muziekles van Gabriel Metsu en voorts werken van Ruysdael. de Witte, Wouwermans en Alb. Cuyp. Daar- VEREENIGING VAN AQUARIUM- HOÜDERS „SCALARE”. In haar clublokaal boven restaurant Den Hout heeft de Vereeniging van Aquarium- houders „Scalare” Maandag een uitste kend bezochte bijeenkomst gehouden. De voorzitter, drs. J. M. Lodewijks, heette allen welkom en zeide, dat we het in dezen tijd vooral moeten zoeken in onze lief hebberij. De natuur laat ons niet in den steek en biedt ons troost. Onze liefheb berij bezorgt ons door de omstandigheden kleine zorgen, die ons in staat kunnen stel len afleiding te vinden van ónze groote zorgen. Het vroege sluitingsuur maakte de aan- gekondigde filmvertooning niet mogelijk. Het werd een echte ouderwetsche, gezel lige societeitsavond, waarop verschillende aquariumproblemen uitvoerig zijn bespro ken. Ook het laatste maandblad werd in behandeling genomen. Vragen, die door de leden gesteld werden, lokten belangwek kende besprekingen uit over allerlei bewo ners van onze sloten, over verwarmings apparaten, enz. enz. Een van de leden verdiende met een tienminutenpraatje een fraai stel Chinee- sche danio’s. De vischinkoopcommissie had g^qrgd, dat er voor de leden Weer veel nroois te verkrijgen was. Allerlei plannen zijn in voorbereiding. „Scalare” zal zijn leden met raad en daad ter zijde blijven staan. Ook de moeilijk heden met het oog op de verwarming in het aanstaande, winterseizoen worden on der oogen gezien. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Cornjum ds. B. Peyse! tè IJhorst-de Wijk. Nederlandsche Bond van Gemeenteambtenaren. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Bond van Gemeente-ambtenaren heelt zich met een rondschrijven tot zijn leden gewend, om in de eerste plaats die leden te herdenken, die voor hun vaderland in den strijd gevallen zijn. Voorts wijst het hoofdbestuur er op. dat de burgerlijke overheid haar gewo ne taak overeenkomstig den nadrukke- Bjken wensch van het tegenwoordig gezag blijft verrichten. De steun van hen, die in dienst der overheid staan, is daarvoor ook nu onontbeerlijk. De ambtenaren bij het-bestuur en de administratie der gemeenten moeten derhalve hun werkzaamheden met nauwgezetheid en loyaliteit blijven ver richten. De bond zal ook thans zijn leden steunen bij het volbrengen van hun da- gelijkschen arbeid en de gemeentebe sturen, waar en wanneer maar moge lijk, van voorlichting blijven dienen. J. G. de Bruin, t Men schrijft ons: Een bekwaam beeld houwer en musicus is heengegaan. Als „practicien” laat de Bruin een drukken levensloop achter zich. Eerstens als uit nemend beoefenaar van een kunsthand werk en ook als toegewijd beoefenaar der muziek. Hij was op jeugdigen leeftijd een uitmuntend leerling van de ambachts school (dir. Boersma) en van de Haag sche Academie van B. K.. aan welke in richtingen hij vele onderscheidingen verwierf. De historische stijlen en de kunstgeschiedenis hadden zijn groote be langstelling en hij wist naast het schoo- ne in de moderne scheppingen vooral de gratie en de toewijding in „het oude” te bewonderen. Te Parijs voltooide hij in de jaren 18911892 zijn technisch-aesthetische stu diën in het houtsnijden. Verdienstelijk figuraal houtsnijwerk voerde hij uit naar ontwerpen en modellen van wijlen Maar ten Zwollo. Voor wetenschap, historie en philosophie had hij veel interesse en dit alles gaf hem een ernstige en toch blijde levensbeschouwing, waardoor niet alleen het familieleven voorbeeldig was, doch Welke ook aan menig collega een ver hoogde levensopvatting schonk. Een stroom van giften. De regeeringscommissaris voor hulpver- leening aan Rotterdam geeft met bijzon deren dank en groote erkentelijkheid ken nis, van ’n groot aantal, sedert 24 Mei ont vangen giften, ten behoeve van de vluch telingen uit Rotterdam. Eventueele gelden kunnen worden ge stort op giro-nummer 386000 ten name van „bureau hulpverleening aan Rotter dam, Laan Copes van Cattenburch 11”, alhier WIJZIGING IN DEN BERICHTEN DIENST OVER KOOTWIJK (1875 M.) Met ingang van gisteren is In het door den Nederlandschen omroep óver den zender Kootwijk verzorgde programma een wijziging ingetreden. In het pro gramma is n.l. een vijftal berichtendien sten in de Duitsche taal ingelascht en wel op de volgende uren12.3012.45 uur nam., 22,15, 5—5.15, 8—8.15 en 10 10.15. Dientengevolge zullen de avonduiteen- dingen van het AN.P, over den zender Kootwijk niet meer geschieden om resp. 8 en 10 uur, doch om 8.30 en 10.15 uur. naast zijn in een afzonderlijk kamertje tentoongesteld de pastels van Cornells Troost, waarbij o.a. de beroemde voorstel ling van de bruiloft van Kloris en Roosje. In de tweede Zaal prijken werken van Hobbema, Jan Weenix en Willem van de Velde en in de daaropvolgende zaal o.m. een zeestuk van Jan van de Cappelle, een stilleven van Kalf, de najaden van Rubens en een tweetal Italiaansche doeken. Het ligt in de bedoeling om zoo nu en dan vermoedelijk eenmaal per maand een gedeelte van deze schilderijen door andere te vervangen. De groote bovenzaal, waarin kamér- muzièkuitvoèringen zullen worden gege ven, draagt een groote plafondschildering van Jacob de Witt, voorstellende een alle gorie van de muziek. Boven den ingang tot den bomvrijen kelder troffen wij de volgende op den muur geschilderde woor den aan: „1 Is droevig dat de oorlog vergt” „dat men lands kunst voor ’t oog verbergt. Aan de benzine- en petroleummaat schappijen is opgedragen en voor zoo ver zij nog niet bereikt konden worden, Wordt hun hierbij opgedragen aan deze actie hun krachtige medewerking te ver nemen. De aldus verkregen vaten moeten oogen- blikkelijk worden geïnventariseerd en de cijfers telegrafisch door de eigenaren van de opslagplaatsen worden doorgegeven aan den directeur van het Rijksbureau voor aardolieproducten te ‘s-Gravenhag^ Zeestraat 100. Verwacht wordt, dat de eerste opgaven van het totaalcijfer uiterlijk 6 Juni des namiddags 5 uur in het bezit van voor noemden directeur zullen zijn. Vaten, die om technische redenen op dat tijdstip nog niet ingeleverd kunnen zijn, moeten nadien uiterlijk 8 Juni ingeleverd worden. Het aantal der desbetreffende va ten moet uiterlijk 8 Juni des namiddags 5 uur afzonderlijk van het op 6 Juni opgegeven aantal aan den directeur voornoemd telegrafisch worden medege deeld. Voor zoover de benzine- en petroleum maatschappijen of de houders van vaten niet in het bezit zijn van transport-mate- riaal om de vaten naar de opslagplaatsen te vervoeren, zullen de burgemeesters de hiertoe noodige transportmiddelen in hun gemeente vorderen en eventueel de noo dige motorbrandstof voor dit vervoer ter beschikking stellen. ia af- rvoor kookdoeleinden en bedrijfsdoeleinden toe gestaan zonder inlevering van zegels en bestelbonnen, met dien verstande, dat elke overmatige bevoorrading ten streng ste verboden is. Na genoemden datum is inlegering van zegels op bestelbonnen vereischt. Voor handelaren geldt als overgangs maatregelen, dat tot en met 22 Juni a.s. petroleum door hen mag worden gekocht en aan hen mag worden afgeleverd zon der inlevering van toewijzingen. Na dien datum is inlevering van toewijzingen ver eischt. Tenslotte wordt er op gewezen, dat de regeling niet van toepassing is op mili taire autoriteiten en instanties, Duitsche militaire attaché’s, leden van het Duitsche gezantschap en van Duitsche consulaten. In een in de dagbladen voorkomende „officieele publicatie” is vastgelegd de wijze waarop de kleinhandelaren de ze gels dienen te behandelen. Tevens is daar- in vermeld in hoeverre en op welke wijze zij, die petroleum voor bedrijfsdoeleinden gebruiken, voor toewijzingen in aanmer king kunnen komen. Verkoop door middel van zegels. Het departement van Handel, Nijver- heid en Scheepvaart maakt bekend Ter voorbereiding van een eventueele j distributie van petroleum zijn reeds k eenige maanden geleden petroleumdistri- butiekaarten aan de gebruikers uitge- f reikt Het is tengevolge van de gewijzigde omstandigheden noodzakelijk gebleken de op het punt der petroleumdistributie ge troffen maatregelen ten deele te doen vervallen, hetgeen mede brengt, dat de reeds uitgereikte petroleumdistributie- kaarten geheel waardeloos zijn en de pe- troleumverkoopers daarop dus geen pe troleum mogen afleveren. Thans is een nieuwe distributieregeling ten aanzien van petroleum getroffen. Voorop zij gesteld, dat de voor distributie beschikbare hoeveelheid petroleum zeer gering is, zoodat de uiterste zuinigheid dient te worden betracht In verband hiermede is het verbruik van petroleum in het huishouden uit sluitend toegestaan voor kookdoel einden en zulks slechts indien niet beschikt wordt over een installatie om zonder behulp van petroleum te koken. Zij, in wier woning bijv, een op gas en/of electriclteit aangesloten kookinstallatie aanwezig is, zullen zich dus geen petroleum meer kunnen verschaffen. Petroleum voor verlich- tings- of verwarmingsdoeleinden te gebruiken is verboden. EXAMENS Academie voor lieh. op voeding. Geslaagd te Amsterdam voor het cand.- ex. lieh. opvoeding: de dames E. H. Bud ding, H. J. van Dassen, L. M. Godefroy, M. M. Grollenberg, H, Jorritsma, H. B. J. Polak, T. M. Smid, I. M. Vink en de heeren A. P. Bosman, C. Eeken en A. Kuiler, het bedrijf. Het toekennen van vergoedingen voor aan onroerende en roerende goe- r deren toegebrachte oorlogsschade ligt I niet cp den weg der stichting. Lofwaardig initiatief van behangsel- papierfabriek. De directie van de behangselpapier- fabriek van Rath en Doodeheefver N.V. te Amsterdam heeft een apart onder steuningsfonds in het leven geroepen om direct daadwerkelijke hulp te bie den, speciaal aan behangers, behang- winkeliers e.d. in Rotterdam, Middel burg, Rhenen en andere plaatsen, waar huizen en gebouwen veel geleden hebben. Om te beginnen stelt R. en D. voor dat doel een bedrag van 1000 be schikbaar en verder vijf procent van haar behangselpapieromzet uit alle kamersgewijze R. en D.-series 16-46- 47-48-49-50-51-52 en 56 gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus van dit jaar. Getroffenen kunnen zich tot de fa briek wenden met opgaaf van oud en huidig volledig adres. Aan niet-getrof- fenen wordt gevraagd om een bijdrage in het ondersteuningsfonds. Deze stor tingen kunnen geschieden op het post- gironummer van het Accountants bureau Frese en Hogeweg, 13603, Hee- rengracht 477, Amsterdam, „On dersteun ingsf onds Behangsèlpapier- branche”. Al meer is deze combinatie gekozen, Palestrina en Bach, schoon om haar te genstelling en aanvulling De toondichters vormen een twee-éénheid als Raphael en Michel Angelo; als Mozart en Beethoven. Hét ideale en reëelé, het hemelsche en wereldsche, het ongerept heilige en het door beproevingen heen zich louterende. Wel zijn deze vergelijkingen niet al te letterlijk te nemen. Het is meer een kwestie van accent, maar toch een zekere tegenstelling van reine religieusiteit en tragische menschelijkheid blijft bestaan. Dat Bach zoo goed als Palestrina een ker kdijk componist is, verandert daaraan niets. Het zijn twee heel verschillende re acties geweest, wat niet behoeft te ver wonderen bij een afstand van de zestien de tot de achttiende eeuw. Belangwek kend blijft het in hooge mate, deze kunst uitingen, die beiden volmaaktheden zijn, naast elkaar te hoeren, al moge die van Bach dan de universeelere vertegenwoor digen. Het hoofdnummer van hi gramma was Palestrina’s Missa „Ascendo ad Patram”, die ingeleid werd door Pas- sacaglia en Fuga in C-moll voor orgel van Bach. Wonderschoon dat zacht-ge- heimzinnige begin, en die, beheerschte ont- plooiïngvan bewogenheid. Een weldaad, ook de milde kracht en rijke innerlijk heid der Fuga die met spanning en in voorname tinten door den organist Adtiaan Engels voorgedragen is. Van de Mis gaf het Palestrinakoor onder Jos. Vranken dan een edel bewogen vertol king. Het smeekende van „Kyrie” het hymnische van „Gloria", het mystische en de devotie van „Credo”, het heeft zich alles gelouterd in de gave uitvoering ge openbaard. Na onderbreking door het poë tisch meditéerende „Wer nur den lieben Gott lësst watten” voor orgel, klonk „Sanc- tus” en meer nog „Benedictus” zeldzaam ontroerend. Wel zeer sereen was de klank vol teedere extase de uitdrukking. „Agnus Dei” werd een door ootmoed ge dragen, verheven slot. Dan het Bach’sche „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend” met die wonderlijk lichte omspeling van den donkeren melodischen bas. Het „Ani ma mea” gaf hét koor in het drangvolle der stemmenbeweging en toch met supe rieure rust. Bach’s instrumentale „Nun danket alle Gott” sloot op het vocale element ditmaal bijzonder harmonisch aan. Waarna Palestrina nogmaals klonk in lichtende geestelijkheid en verheven kracht met „Diés sanctificatus”. Het Palestrina koor heeft onder zijn voornaam muzikalen leider Jos. Vranken weer prestaties van hoog technisch en artistiek gehalte doen hooren. En de organist sloot in Bach’s Preludium en Fuga in D-dur met een ver tolking af, die zijn kundigheden op bui tengewoon gunstige wijze belichtte. Mogen er qua stijl wellicht ook bezwaren te op peren zijn tegen die gestadige wisseling van Bach-instrumentaal en Palestrina-vo- caal, verhelderend werkt deze combinatie in zekeren zin toch wel. En door het mild verhevene in deze muziek, zal ieder allicht weldadige momenten beleefd hebben, die op zich zelf al tót erkentelijkheid stem men en wie weet, soms nog gaarne her dacht worden. Noord-Oost-polderwerken hebben geen schade geleden De Rijkscommissaris voor den We deropbouw van Nederland heeft, zoo vernemen wij van den Dienst der Zuiderzeewerken hier ter stede, zijn goedkeuring er aan gehecht, dat de werkzaamheden aan de Zuiderzeewer ken, met name aan den Noord-Oost- polder, worden voortgezet. Echter is er een „maar” aan ver bonden en wel, dat de Dienst der Zui derzeewerken wordt ingeschakeld bij de distributie van de kolen, afgestaan voor de werken voor den Wederop bouw. De werken aan den Noord-Oost-pol- der hebben in de afgeloopen weken geen schade geleden. Men verwacht, dat de geheele Meerdijk van genoem den polder nog dit jaar klaar zal komen, als er tenminste geen stagnatie in de kolenvoorziening komt. Is de Meerdijk klaar, dan zal direct een begin gemaakt worden met het droogmalen van den polder. Indien alles voorspoedig verloopt zal nog in 1941 met de polderwerkzaamheden begonnen kunnen worden. Ongeveer 47-500 h.a. bouwgrond zal dan aan den Nederlandschen bodem kunnen worden toegevoegd. Jaarsveld 414,4 m. V.A.R.A. 8.uur v.m. ANP, gram.muz. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Cello en piano. 10.50 De clamatie. 11.10 Gram.muz. 11.30 Orgel spel. 12.tot 1.45 uur nam. VARA-orkest (12.45 ANP). 2.Gram.muz. 2.30 Operette „Boccaccio” (opn.) (3.30 tot 4.Off. ber., event, gram.muz.) 5.Voor kin deren. 5.30 Rosian-orkest. 6.30 Causerie over Rubens. 6.50 Gram.muz. 7.Ram blers. 7.30 Off. ber., event, gram.muz. 8. ANP. 8.15 Esmeralda. 9.Reportage. 9.20 VARA-orkest. 10.— ANP. K o ot w ij k 1875 m. A.V.R.O. 8.uur V.m. ANP. 8.15 Gram.- muz. 9.Ber. (Fr.) 9.15 Gram.muz. 10. Morgenwijding. 10 30 Aeolian-orkest. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Viool en piano. 12.uur nam. Gram.muz. 12.30 (Duitsch). 12.45 ANP. 1.— AVRO-Amu- sementsorkest en .Melody Sisters”. 1.45 Ber. (Fr.) 2.Ber. (Duitsch). 2.25 De clamatie. 2.45 Musette-ensemble. 3.15 Ber. (Fr.) 3.30 Omroeporkest. 4,15 Ensemble Jonny Kroon (5.tot 5.15 Ber. (Duitsch). 5.45 AVRO-dansorkest. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Gram.muz. 7.15 Concert (opn.) 8. Ber. (Duitsch). 8.15 Ber. (Eng.) 8.30 ANP. 8.45 Gram.muz. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Om roeporkest. 10.Ber. (Duitsch). 10.15 ANP. 11.15 tot 11.30 Ber. (Fr.) ■-* '-'W -I f 1 - - iff l'

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 3