De strijd F rankrijk in van von Twee dagorders van generaal Brauchitsch <74^-He< bad Ieder heeft zijn uiterste best gedaan Wijziging in het Fransche kabinet 45e Parijs op het spel TTAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 6 JUNI 1940. EERSTE BLAD, „oe’ voo? voor ge- ge- een één volle 3 Zie verder le blad, po9- De loomheid als reactie op de laatste gebeurtenissen, verdwijnt direct 'n opwekkend na N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO - HENGELO Reynaud neemt buitenlandsche zaken inplaats van Daladier De rechtspraak, worden gesproken de Koningin zoo dat Op het kaartje is het door de Duitsche troepen in Noord-Frankrijk bezette ge bied met dikke zwarte lijn ingesloten. Dit gebied vormt een aanmerkelijk deel van Noord-Frankrijk, dat thans na den bij een op Turkije en de Westelijke mogend heden. 2. Turkije zou daarmede in staat worden gesteld om met de wes- telijke mogendheden de territoriale on- schendbaarheid van Griekenland, dat betrokken is in de Turksche veilig heidszone, te waarborgen tegen agres sies. Naar het schijnt, zou minister president Metaxas dezen eisch van de hand hebben gewezen, hetgeen bij de openbare meening, die er aan gewend was om in Turkije een vriend en bond genoot te zien, merkbare radeloosheid teweeg zou hebben gebracht. overwinning maar r v 1 Turkije overeen- uit in Recht zal thans niet meer in naam van doch in naam van het Recht. Duitsch commentaar op de rede van Churchill. De bekentenis, door Churchill afge legd, dat de gebeurtenissen in Frank rijk en België een ontzaglijke ramp voor de Westelijke mogendheden zijn geweest, wordt door de Duitsche avond bladen beschouwd als een bewijs, dat zelfs Churchill eindelijk met een waar heidsgetrouwe uiteenzetting in het licht der openbaarheid moet treden, aldus meldt het D.N.B. Churchill heeft er kend, aldus de „Lokalanzeiger”, dat ten aanzien van het dreigende gevaar de waarheid niet langer voor de Britsche natie kan worden verzwegen. Een geest van vertwijfeling klinkt uit zijn woor den, dat Engeland en Frankrijk zich tezamen tot in den ondergang zullen verdedigen. Het dreigende gevaar, zoo schrijft het blad verder, waarvoor in Engeland niemand meer verantwoorde lijkheid draagt dan de huidige minis ter-president Churchill, heeft het Brit- die uit waren, 1 De Turksche president op inspectie President Inonoe is in gezelschap van den minister voor landsverdedj. ging uit Ankara naar Istanboel ver. trokken. Men neemt aan, dat hij inspectiereis in Thracië wil ondeme. men. De Fransche geneaal Mittelhauser, opperbevelhebber van de geallieerde troepen in het Naburige Oosten, heeft zijn bezoek aan Ankara beëindigd en is per vliegtuig in Beiroet terugge keerd. Hij is te Ankara ontvangen door president Inonoe en had bespre kingen met den ministe van buiten landsche zaken en den chef van den generalen staf. Zeven Italianen in België door de Franschen dood geschoten. Volgens een door Stefani gepubli ceerd rapport van het Italiaansche consulaat te Charleroi hebben de Franschen in België zeven Italianen doodgeschoten en een aantal anderen mishandeld. Een paar dagen voor het plaatsje Vieux Campinair, op 12 km. van Charleroi gelegen, door de Duitsche troepen bezet werd, ondernamen de Franschen een jacht onder de daar wonende Italianen, meerendeels mijn werkers. Een Fransche officier drong aan het hoofd van een troep, een huis binnen, waar een oude Italiaan sche arbeider woonde, die een talrijk gezin moet onderhouden. De officier vond niets verdacht, trok echter zijn pistool, verliet het huis en riep zijn soldaten toe: ,,Het zijn spionnen!” De soldaten begonnen daarop het huis te beschieten. Daarna dwongen zij den mijnwerker, zijn vrouw en zijn kin deren, op de binnenplaats met de handen omhoog tegen den muur te gaan staan. Nog andere Italianen uit Vieux Campinair moesten zich bij de ongelukkigen aansluiten. De Itali aansche gevangenen werden voor een soort krijgsraad gesleept, die door een Franschen luitenant werd voor gezeten. Eenigen hunner werden vrij gelaten, zeven echter doodgeschoten. Dit is, zoo besluit het rapport, niet de eenige wandaad, die de Franschen in België en Frankrijk tegenover de Italianen hebben gepleegd. Le Havre gebombardeerd Men den aanval van Duitsche vechtsvliegtuigen op de haveninstalla ties van'Le Havre heeft het luchtwa pen de belangrijkste Noord-Fransche haven aan den Atlantischen oceaan ge troffen. Via Le Havre loopt het groot ste deel van den Engelschen steenkool- import naar Frankrijk. Ook als plaats voor de overlading van petroleum is Le Havre voor de Fransche economie van militaire beteekenis. De aanval der Duitsche gevechtsvliegtuigen op Le Havre geschiedde in den nacht van 4 op 5 Juni. Uit talrijke branden, die door de neergeworpen Duitsche bom men werden veroorzaakt, bleek het treffende succes van den aanval. Bij het licht der branden kon worden ge constateerd, dat de haveninstallaties van Le Havre klaarblijkelijk onder den indruk van de Duitsche bezetting der Kanaalkust slechts zwak bezet waren, en een buitengewoon gering scheepsverkeer vertoonden. Aanval afgeslagen bij Abbeville Dinsdag heeft het Duitsche luchtaf weergeschut in belangrijke mate bij gedragen tot het mislukken van een vijandelijken pantseraanval by Abbe ville. Door rechtstreeksche beschie ting werden zeven vijandelijke pant serwagens vernietigd. Onderscheidingen De Führer heeft op voorstel van den Opperbevelhebber van het leger, Overste generaal von Brauchitsch aan twaalf officieren het ridderkruis van het IJzeren Kruis verleend. In het bijzonder wees dan dr. Rabl op 2 van de verordening, waarbij het Nederlandsche recht van kracht blijft. Het volkenrecht bepaalt zulks indien geen dwingende omstandigheden dit onmogelijk maken. De afwezigheid van de Koningin en de Regeering vormden zulk een dwingende omstandigheid. Doch dit is ondervangen. Het voorbe houd voor zoover het vereenigbaar is met de bezetting en niet in strijd met de bepalingen van het decreet van den Führer, is begrijpelijk, doch tast de grondgedachten van de bepaling niet aan. De Rijkscommissaris heeft persoon lijk het ontwerp voor de verordening gecorrigeerd en wel zoo, dat hij zijn bevoegdheden heeft omlijnd tot de grens waarin zijn inmenging noodzake lijk was. De leemte, ontstaan door de afwezigheid der Koningin en de Regee ring, die voor het Nederlandsche staats recht van zulk een beteekenis is, is aangevuld door de bepaling, dat de Rijkscommissaris voor zoover noodig ter uitvoering van zijn taak, alle be voegdheden, welke volgens de Grondwet en de wetten aan den Koning en de Regeering toekwamen, aan zich heeft getrokken. Volkenrechtelijk zou de Rijkscommis saris adeldom kunnen verleenen, mun ten met beeltenis kunnen laten slaan. Hij heeft zich, dit betoogde dr. Rabl met klem, deze rechten niet willen toe- eigenen, aangezien zij buiten zijn eigen lijke taak vallen. Rudolf Hess dankt den Führer De plaatsvervanger van den Führer, Rudolf Hess, heeft, na de roemrijke beëindiging van den slag in Belgisch en ‘Fransch-Vlaanderen aan den dank van geheel het Duitsche volk uitdruk king gegeven in het volgende, aan den Führer gerichte telegram: Mijn Füh rer, diep ontroerd en vol liefde dankt het Duitsche volk u en onze soldaten, die onder een begenadigde leiding den grootsten, meest vernietigenden en meest beslissenden slag in de wereld geschiedenis in een nimmer aan schouwde zegepraal wisten te doen eindigen. God zal verder met hen zijn, die de zeg§ verdienen. Bommen op Neuss Volgens berichten in de bladen hebben vijandelijke vliegers in den nacht van Maandag op Dinsdag bom men geworpen op Neuss. De aanval was gericht op de burgerbevolking. Vooral de huizen van een arbeiders- bouwvereeniging werden geteisterd. Talrijke woningen mopsten worden ontruimd. Twee dooden en verschei dene gewonden zijn als slachtoffer van den Engelschen luchtaanval ge vallen. Mannen en vrouwen moesten deels slechts schamel gekleea, have en goed verlaten. De Duitsche verliezen De Deutsche Allgemeine Ztg.” beantwoordt de vraag waarom de Duitsehe verliezen bij den strijd in Nederland, België en Noord-Frankrijk zoo buitengewoon gering zijn door te wijzen op het overwicht, dat de Duitsche wapenen bezitten en op de leiding in den bewegingsoorlog, welke in geheel moderneren geest geschiedt Om een -denkbeeld te geven van de verrassend nauwe begrenzingen, waarbinnen de Duitsche verliezen zijn gebleven, maakt het blad een verge lijking met den slag aan de Somme, welke in Juni tot November 1916 duurde. Toenmaals verloor Duitsch - land in deze 5 maanden ongeveer een half millioen soldaten, zonder dat dit offer aan den algemeenen toestand iets heeft kunnen veranderen De verliezen, welke het Duitsche leger in Mei 1940 leed, bedragen aan dooden en gewonden niet meer dan ongeveer het tiende deel van de toenmalige verliezen. Bovendien werd echter, zoo- als men thans zonder overdrijving brengt de Duitsche pers de door het Opperbevel gemelde eerste successen der Duitsche legers, die gistermorgen op een breed front tot den aanval tegen het Fransche leger zijn overgegaan. Sinds den dag, waarop general Gamelin moest heengaan, omdat de Duitsche nijptang de drie Fransche elite-legers in Vlaanderen tezamen met het Brit sche expeditieleger dreigde te verstik ken, zoo schrijft de Deutsche Allgemei ne Ztg., is deze Weygand-linie de stille hoop van den vijand geworden. Van haar werd sinds dagen steeds weer als front van weerstand gesproken, welke de strategie van generaal Weygand als verdedigende muur voor Parijs had op geslagen. De Duitsche legers hebben haar stralenkrans reeds eenige uren, nadat zij den aanval hierop geopend hebben, geknakt. komst meer. Wij laten hen niet meer los. Zij hebben geen andere keuze ftan te strijden tot den ondergang. Tenslotte wijzen de bladen er op, dat de door Churchill meegedeelde cijfers over de uit Vlaanderen teruggekeerde Engel- sche troepen en vooral de cijfers over de Britsche verliezen in geen enkel op zicht met de werkelijkheid overeen stemmen. Men vergelijke deze cijfers aldus de „Lokalanzeiger” met de 1-2 millioen in Duitsche gevangenschap geraakte soldaten, om in te zien, dat het onmogelijk is, dat zooveel Engel schen hebben kunnen vluchten. taties mijn dank en erkentelijkheid. Ik gedenk daarbij met trots en rouw de gevallenen en gewonden, die ons den weg tot de overwinning hielpen banen* Nog is het laatste niet gedaan, doch ieder weet: een leger, dat zulke da den heeft volbracht, moet dit laatst» gelukken. Daarom voorwaarts met» God, met den Führer en voor Duitsch- land. van A K.G- p’’ VoordeeV,qer 3K.G. pakken- aandacht werd voorts nog ge vraagd voor 3 van de verordening, welke bepaalt, dat de Rijkscommissa ris zich voor de uitvoering van zijn voorschriften van Nederlandsche auto riteiten zal bedienen. Dit moet zoo worden opgevat, ‘dat ingrijpen van Duitsche autoriteiten uitzondering zal zijn. Nederlandsche autoriteiten en ambtenaren komen in de eerste plaats. Voor het heden als in de toekomst zal het streven zijn hen in hun volle be voegdheid te laten. Het is de wensch van den Rijkscommissaris, het zal zijn eerzucht streelen, als deze Nederland sche ambteharen, ten volle aan de uit voeringen der bepalingen medewerken. De Rijkscommissaris zelf, noch zijn staf (de commissarissen-generaal) ver langen op den voorgrond te treden. Ja. hij hoopt, dat de bevolking slechts weinig van zijn aanwezigheid zal mer ken. Om zijn nieuwsgierigheid te bevre- digen heeft dr. Rabl eens nagegaan of een en ander, n.l. het verleenen van zulk een gelijkwaardigheid van bestuur f en zelfstandigheid bij het bezetten van een gebied wel eens eerder was ge- schied. Ik ben tot de conclusie geko- men, dat een omvang van zelfbestem- ming zooals deze nog nooit in een oor- log of bij een bezetting is bereikt. Tradities geëerbiedigd. In alle opzichten zal Nederland zich zelf blijven, wij zullen vrijwel uit- j sluitend met onze eigen politie te ma ken hebben. De tradities van het land, welke zijn opgebouwd door een cul- tuur van vele eeuwen, zullen ^worden gerespecteerd. Aan de klassieke libe rale gedachte welke levendig is bij den Nederlander, gedachten, welke wij sinds 1933 in Duitschland vaarwel i hebben gezegd, zal niet worden ge tornd. Wij hebben ons niet laten beïn vloeden door onze ideologie bij het vastleggen der verordeningsbepalingen. De overwegingen, welke hieraan ten grondslag liggen, zijn de uwe en niet de onze, aldus dr. Rabl. Het is onze trots, dat in deze voor- schriften nergens het woord „verbo den” voorkomt. Verkregen is een vol komen gelijkgerechtigdheid tusschen Duitschers en Nederlanders gegrond vest op het volkenrecht en vastgesteld in een sfeer waarbij het streven, om elkander het leven zoo gemakkelijk mo gelijk te maken, overheerscht. Reynaud heeft gisteren weer een wij ziging in zijn kabinet aangebracht. De premier neemt in plaats van Daladier de portefeuille van buitenlandsche zaken en behoudt daarbij het ministe rie voor landsverdediging. Paul Bau- doin wordt aan hem toegevoegd voor buitenlandsche zaken en generaal de Gaulle voor de nationale verdediging. Voorts zijn benoemd De secretaris generaal Bouthillier tot minister van financiën, Georges Pernot tot minister voor het Fransche gezin, Jean Prouvost tot minister van voorlichting, Frossard tot minister voor openbare werken, Delbos tot minister van onderwijs. De andere ministeries blijven onveranderd. De bladen te Rome wijzen er op, dat terwijl de Weygand-linie gisteren op verschillende plaatsen door de Duit schers is verbroken, de Fransche re geering gisteravond niets beters heeft weten te doen dan over te gaan tot een wijziging in het ministerie. De oud- premier Daladier is thans uit het kabi net verdwenen en ook Laval is niet in de nieuwe formatie opgenomen, on danks de geruchten, welke over hem in omloop waren na zijn onderhoud met president Lebrun. badzout>< verkrijgbaar’I .tfeaden 2.0 Uuipbaden- De oorlog nog niet verloren, aldus de Engelschen. De Londensche avondbladen houden zich bezig met den uitslag van den slag in Vlaanderen. De Evening News schrijft, dat de nederlaag in Vlaande ren in het gunstigste geval een verlen ging van den oorlog met een jaar be- teekent. Deze oorlog kan niet slechts door verdediging der Britsche eilanden gewonnen worden. De oorlog is nog niet verloren en zal nooit worden verloren, wanneer thans alle reserves in het spel geworpen worden. Men moet thans be wapenen als nooit tevoren. De weg naar de overwinning is zwaarder, harder en langer geworden. De Star verklaart, dat de verliezen smartelijk zijn, de verliezen aan mate riaal vormen een oproep en een aan sporing van de burgerbevolking om te werken als nooit te voren. De Evening Standard wijst et op, dat de oppercommando’s der Westelijke mogendheden verrast zijn door de nieu we Duitsche methodes. Men mag zich echter niet laten verrassen. Het vast houden aan verouderde formules en De betrekkingen tusschen Griekenland en Volgens met elkander in I stemming zijnde inlichtingen Athene, die gepubliceerd worden bijna alle te Rome verschijnende bla den, wordt een zekere ontstemming tusschen Turkije en Griekenland merk baar. Deze 2ou haar oorzaak vinden in de weigering der Grieksche regee ring om toe te geven aan nieuwe En- gelsch-Fransche pogingen tot het uit oefenen van druk. Ondanks de tegenspraak hecht men in Grieksche kringen groote beteeke nis aan het bericht, volgens hetwelk Griekenland zou hebben verzocht toe stemming te geven tot het aan land zetten van Turksche troepen op eenige eilanden der Dodekanesos, o.a. Miti- lene en Lemnos. De Turken zouden het plan hebben zich permanent te neste len op deze eilanden en zij zouden trachten hun verzoek als volgt te mo- tiveeren 1. vermeden moet worden, dat in geval van vijandelijkheden in het Oos ten van de Middellandsche zee de ei landen in Italiaansche handen geraken en daarmede zouden kunnen dienen tot steunpunten voor eventueele aanvallen PAGINA 2 sche Lagerhuis nog nimmer zoo duide lijk aanschouwd als op het oogenblik, dat het met een beklemd stilzwijgen de rede moest aanhooren van Churchill, aan wien het zich op een noodlottig oogenblik heeft toevertrouwd. Het goedkoope optimisme, waarmee Duft Cooper in de afgeloopen dagen tot de Engelsche natie heeft gesproken, heeft niet langer opgeld kunnen doen. Ook de „Angriff” wijst op het feit, dat Churchill zich thans 'niet meer aan woordenpraal te buiten is kunnen gaan. Het blad schrijft: Nu moet Chur chill erkennen, dat hij niet meer aan de overwinning van Engeland en Frankrijk, maar aan hun ondergang gelooft In dit opzicht is Churchill dan ook werkelijk een profeet. Er bestaat voor de Westersche mogendheden geen uit val van Duinkerken geheel in Duitsche handen is. Uit de verklaring der tee- kens (in den linker benedenhoek) kan men opmaken, dat dit de Kanaalhavens zijn, kolenmijnen en industrie-centra. denkbeelden moet onmiddellijk verbe terd worden. De Grieken hebben een spreekwoord gehad, volgens hetwelk de beste generaals die zijn, welke hun vijanden het beste kennen. Nooit te voren is dit zoo waar geweest als thans. Het nationaal-socialisme is iets geheel nieuws in de wereld, systeem, waarin de politieke kracht, de militaire volmaaktheid en de -tactiek geheel vormen. Dank voor de schitterende prestaties De opperbevelhebber van het leger, kolonelgeneraal von Brauchitsch, heeft de volgende dagorder tot het Westelijke leger gericht: Een groote, voor de voortzetting van den oorlog, beslissende slag, is zegevierend ten einde gebracht. Het Nederlandsche en het Belgische leger hebben de wapens neergelegd. Groote deelen van het Fransche en het En gelsche leger zijn gevangen genomen of vernietigd. Onoverzienbaar is de buit van geschut, gevechtswagens en belangrijke, voor den vijand onver vangbare uitrusting. Koene en vastbe raden leiding, nimmer versagende strijdlust der troepen hebben in gelij ke mate tot deze unieke zege bijge dragen. Ieder heeft zijn uiterste best gedaan. Overal zijn de oude Duitsche soldatendeugden, dapperheid en be sluitvaardigheid, discipline en kame raadschap, schitterend aan den dag getreden. Trouwe wapenbroederschap en prachtige samenwerking met de luchtmacht hebben binnen korten tijd ieder en tegenstand van den vijand ge broken. Troepen aan het Zuidelijk front en in den Westwall hebben door buitengewoon dappere prestaties in aanval en verdediging de operaties in België en Noord-Frankrijk gedekt en daardoor de uitgebreide aanvalsope- ratie mogelijk gemaakt. Onvermoei baar bezig voor de ravitailleering van de strijdende troepen hebben alle een heden van de etappediensten volledig haar plicht gedaan en in aanzienlijke mate tot het groote succes bijgedra gen. Soldaten, ik ben trotsch op u en be tuig u allen voor uw schitterende pres mag vaststellen, aan het verdere ver loop van den oorlog reeds een beslis sende wending gegeven. Met valscherm dalende Duitsche vliegers dood. Twee Duitsche vliegers, Beauvais per valscherm bommenwerper gesprongen welke in een gevecht zwaar bescha digd was, zijn in de lucht door Fran sche jachtvliegers onder vuur geno men en gedood. Dit is geconstateerd door den Noord-Amerikaanschen chauffeur van een Roode Kruisauto, Stuart Benson, meldt de New York Herald Tribune. Angst in Parijs voor nieuwen Duitschen opmarsch. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit San Sebastian, dat aldaar aange komen vluchtelingen uit Bordeaux en de Gironde melden, dat de giste ren hervatte Duitsche opmarsch de Parijsche bevolking met angst en schrik heeft vervuld. Gistermorgen reeds zijn de eerste vluchtelingen uit Aumale, Beauvais, Compiegne en Reims per vrachtauto aangekomen. Daarop volgde een ware lawine van vluchtelingen, die Zuidwaarts trekken en daarbij Noordwaarts trekkende Fransche troepen ontmoetten. Hoewel de regeering zware straffen heeft gesteld op het verspreiden van on gunstige berichten, weet elkeen wat er gaande is. Duitsche pers over de nieuwe successen Onder de opschriften „de Somme overgestoken”, „de Weygand-linie op verscheidene plaatsen doorbroken” De ambtenaren. Van de ambtenaren zal geen eed van trouw worden gevergd. Dit is een voor schrift van de Haagsche Conventie, wel echter wordt volgens 7, het vol gende verlangd Binnen een termijn, welke door den Rijkscommissaris bepaald wordt, moe ten de in actieven dienst zijnde rech ters, openbare ambtenaren en beamb ten, alsmede alle leeraren aan open bare en particuliere onderwijsinrich tingen onder eede een verklaring af leggen, dat zij de verordeningen en andere bepalingen van den Rijkscom missaris en van de hem ondergeschikte Duitsche organen stipt zullen nakomen en dat zij zich zullen onthouden van elke handeling, gericht tegen het Duit sche Rijk of de Duitsche weermacht. Het ligt dan ook in de bedoeling het geheele ambtenarenapparaat van hoog tot laag, van ministeries, provinciale besturen en gemeentebesturen in tact te laten. In Mei 1937 werden door den Raad van ministers aanwijzingen gegeven betreffende de houding aan te nemen door de bestuursorganen van Rijk, provincie, gemeentebesturen enz. en het daarbij in dienst zijnde personeel in geval van een bezetting. Deze aanwijzingen zijn vrijwel in zijn geheel overgenomen. Bepalingen omtrent inmenging in familie, aanranding van de eer en de waardigheid van het gezin, eigendom en geloofsovertuiging, zal men in de voorschriften niet aantreffen. Dr. Rabl betoogde, dat dit alles zoo vanzelf sprekend wordt geacht, dat hierom- trent geen voorschriften gegeven be hoefden te worden. Wij zouden u en ons zelf onteeren, als wij daaromtrent iets opnamen. De Boekelo. ’s ikken en tevenS De Parijsche bladen leveren com mentaar op den gisteren begonnen nieuwen slag, doch toonen zich daar bij niet bijzonder optimistisch. De Matin” constateert, dat het in den nieuwen slag om Parijs maar ook om Londen gaat. De groote slag, meent de „Victoire”, vindt plaats op hon derd k.m. van Parijs en wel iets ver der Noordwaarts dan de slag aan de Marne. Wanneer wij den slag verlie zen, zullen wij niet den oorlog verlie zen, maar wel Parijs, dat in dezen slag op het spel staat. In de „Jour nal” meent generaal Duval, dat de Duitschers geen werkelijke door braak van het front bereikt hebben. Het betreft hier geen Maginotlinie, doch een diepe verdedigingslinie, wel ke den opmarsch van den vijand kan ophouden. Voor het reserve-legen Kolonel-generaal von Brauchitsch heeft tot het reserve-leger de volgen* de dagorder gericht: Soldaten in hei vaderland, de groote omsingeling* slag in België en Noord-Frankrijk i« tot een zegevierend einde gebracht. Een belangrijke phase van den veld* tocht in het Westen is afgesloten. Ne* derland is door Duitsche troepen be* zet. Het Belgische leger heeft gecapi* tuleerd. Sterke deelen van het Britsch-Fransche leger zijn vernietigd o gevangen genomen. Als krachtbron van het veldleger hebt gij in deze unieke zege uwer kameraden aan he* front een belangrijk aandeel gehad. JI6 an0!S^n,.ernStigen arbeid e" aardigheid hebt gij in het vaderland gezorgd voor de vervanging van per soneel en materieel van het veldleger en daarmede de voorwaarden voot deze groote successen geschanen Ik gij alle„ u:v~"e aanSbetdfe hTnd naast uw kameraden 1 2 Z°Udt willen vechten, e« L dAAr n-°Vertuigd> dat ^der van Plecies zoo als zij zijn man trouw D°Ch de soldaat heeft, ge- aaa de hem gegeven bevel«n u. ïFe bern toegewezen plaats zÜ” Plicht te vervullen. En gij hebt ze te" vervuld. Daarvoor betuig ik 11 mijn dank en erkentelijkheid. In v«r' trouwen op den Führer, in hechte strijdgemeenschap tusschen front vaderland zullen wij de zekere eind' overwinning bevechten. K SegAvALCNciEwa L i j 8.13 BI DIEPPI CHERBOURG AMIEI LE HA/RE| IVOLI IIJS BREST EMANS ANGERS 'nantes .UQOIï R. lyonI s* N BORDEAUX GRASSI DUINKERKEI CALAIS/? .EDAN |S LONG** S STEENKOLENGEBIED ^METAAL INDUSTRIE WlTEXTIEL NIJVERHEID INDUSTRIE CENTRA HOOFDHANDELSHAVENS B HANDELSHAVENS INDUSTRIE STEDEN O WATERKRACHTSTATIONS4 -i^SPOORWEGEN BOULOGNE S.M SSfDIZIERy ES ARMENTIERES «V^ROUBAIX I >SRrijsel M AUBE UÖE ea ixe STNAZAIRE IONTBARD DIJON

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2