m Duitsche operaties Frankrijk verloopen systematisch No. 17588. 1940. Vrijdag 7 Juni. HET DUITSCHE LEGERBERICHT Cherbourg en Engelsche vliegvelden gebombardeerd Rede Reynaud van aan De werkloosheid De nachtelijke Britsch- Fransche luchtaanvallen De terreur in de oorlogsgebieden AG Geen noemenswaardige schade aan kerken (BEL Luchtaanvallen op Hamburg en Gelsenkirchen PRIJS DER ADVERTENTIËN: samenwer- het Zonder militair effect DUITSCHLAND. A F R KRUK voor Ne- 0 (4045) PRIJS DEZER COURANT: Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad’* en „Letterkundig Bijblad” 3.Franco per post met Mode blad 4.zonder Modeblad 3.75- Buitenland 9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct andelijke Hamburg zooveel mogelijk te ontzien. De berich ten uit Belgische en Fransche kerke lijke kringen over het ontzien van het kerkelijke eigendom in het oorlogsge bied werden, meldt het D.N.B., ook door berichten van Amerikaansche journa listen bevestigd, die het terrein van den strijd bezichtigd hebben. ge- oneenigheid rustig N Kk Dese courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 W er kgelegenheid der landers. Tot dusver waren er 30.000 tot 40.000 Nederlanders in Duitschland werkzaam. Hoewel er in Nederland nog veel op- ruimingswerk te verrichten is, kan Duitschland de Nederlandsche arbeids markt helpen door Nederlandsche ar- o£ F Veiligheidsmaatregelen van het Vaticaan De H. Stoel heeft besloten, aldus meldt Stefani, om gastvrijheid aan te bieden aan de vertegenwoordigers bij den H. Stoel van de naties, waarmede Italië eventueel in staat van oorlog zou kunnen komen. Met het oog hierop is men bezig in het paleis St. Martha ap partementen in gereedheid te brengen voor den Franschen ambassadeur en den Engelschen gezant. Men sluit de mogelijkheid niet uit, dat er ook een appartement zou worden gereserveerd voor den nominalen ambassadeur van Polen. Aan den anderen kant zijn alle maatregelen genomen voor de alge- heele verduistering van een deel van Vaticaanstad. Een groot sousterrein van den toren van Paus Nicolaas V nabij de basiliek van St. Pietér, is ont ruimd en kan gebruikt worden als schuilkelder. Een kamer in dezen to ren is gereserveerd om er kerkschatten te bewaren. Van 15 regels ƒ1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. Is Léon Degrelle gefusilleerd? De Duitsche „Informationsstelle” pu bliceert over den door Franschen ge- pleegden moord in Abbeville en Rijssel op 72 personen, die in België gearres teerd, daarna weggevoerd werden en na vreeslijke martelingen ter dood zijn gebracht het volgende bericht: Dagelijks neemt het aantal bewijzen toe, dat sedert 10 Mei j.l. door de Fran schen, zoowel in Frankrijk zelf, alsmede in Holland. België, en Luxemburg een terreur en vervolging van bepaalde kringen is ingesteld. Deze vervolging was gericht tegen alle in deze gebieden woonachtige Duitschers èn tegen niet- Duitschers, waarvan aangenomen werd, dat zij op de een of andere wijze verbin ding hadden met Duitschland. Het aan tal personen, dat aan deze vervolging ten offer is gevallen, kan thans in de verste verte nog niet w’orden overzien. Naar officieel is vastgestéld, werden in Abbeville en Rijssel 72 personen ver moord. Van bijzonder belang is de verkla ring van een hunner, een Deensch in genieur Winter genaamd. Over de be handeling van den bekenden leider der rexistische partij, Léon Degrelle. De nasporingen naar de verblijfplaats van Degrelle zijn nog aan den gang. Paul Winter vertelt dan in bijzonder heden, hoe hij en vele anderen in Brus sel werden gearresteerd, gedwongen werden in een auto te stappen en naar het paleis van justitie werden overge bracht. waar zij tot gevangenen werden verklaard. Denzelfden dag nog werden wij, aldus Winter, naar de gevangenis te St. Gilles overgebracht. Maandag. 13 Mei gingen wij naar Brugge. Daar ble ven wij tot 15 Mei. Vandaar werden wij per vrachtauto verder naar de vesting van Rijssel vervoerd, waar de rexisten leider, Léon Dregrelle. uit het transport werd gehaald, en door vier soldaten over de binnenplaats, uit ons gezichts veld, werd gevoerd. Kort daarop hoor den wij schoten. Wij namen aan, dat Degrelle doodgeschoten was. Italiaansche aanklacht. Een zware aanklacht tegen de weste lijke democratiëen en tegen de gruwel daden, door hen in België gepleegd, vormt een correspondentie van Stefani uit Brussel. Hierin wordt allereerst naar voren gebracht, dat tienduizenden Belgische officieren en soldaten, die thans uit de krijgsgevangenschap naar hun haardsteden terugkeeren, den Bel gischen Koning ten volle recht doen wedervaren. Op den laatsten dag van het gruwelijk bloedbad, op den 27sten Mei, werd het Belgische leger met opzet geofferd door de geallieerden, die er slechts op waren bedacht hun eigen imperialistische be langen te redden. Een verschrikkelijke ramp werd door de Westelijke mogend heden echter ook onder de burgerbe volking aangericht. Zoo hebben het Britsche luchtwapen en het zware Brit- sche scheepsgeschut en duizenden vluch telingen, die naar de Fransch-Belgische grens vluchtten, gebombardeerd en tus- schen Duinkerken en La Panne kwa men. daardoor alleen reeds 1500 per sonen om het leven. Aan deze misdaad is eerst door het krachtdadig ingrijpen Onderscheidingen De Führer heeft op voorstel van den Opperbevelhebber yan het leger, ko lonel generaal von Brauchitsch, het ridderkruis van het Ijzeren Kruis ver leend aan een vijftal officieren. De geallieerde verliezen in de lucht De totale verliezen van den tegen stander bedroegen 13 vliegtuigen, 49 werden in luchtgevechten neergescho ten, 19 door luchtafweergeschut, de rest werd op den grond vernield. Er worden 19 Duitsche vliegtuigen ver mist. De vijand herhaalde zijn lucht aanvallen op niet militaire doelen in den nacht van 5 op 6 Juni in Noord en West-Duitschland, schade van be lang is niet aangericht. Drie vijande lijke vliegtuigen werden hierbij neer geschoten, twee daarvan boven Ham burg door nacht-jachttoestellen en het derde in Nederland door luchtafweer geschut. de nabijheid van het station 4 spring- bommen en in de nabijheid van een fabriek 4 brandbommen geworpen. Een ledige loods geraakte in brand, doch het vuur kon terstond worden ge- bluscht. Bij Brausach en bij St. Goars- hausen ontploften 2 bommen op 200 meter van een ziekenhuis in de nabij heid van de spoorlijn, zonder schade aan te richten. In denzelfden nacht werden ook bomaanvallen ondernomen op Frankfurt a.d. Main en omgeving. Eenige huizen werden beschadigd en helaas zijn drie dooden en drie zwaar- en drie lichtgewonden te beklagen. Den zelfden nacht hebben 8 tot 10 vijande lijke vliegers nabij Bad Homburg bommen geworpen, waarvan er twee aan gebouwen schade hebben aange richt, tien andere bommen kwamen in het open veld terecht. Deze nachtelijke bomaanvallen zijn, naar in militaire kringen te Berlijn verklaard wordt, in elk geval in mi litair opzicht zinneloos. Werkelijk goede resultaten zijn slechts te beha len overdag, wanneer de militair be langrijke doelen te herkennen zijn. Dit hebben de aanvallen overdag van de Duitsche luchtmacht onomstootelijk aangetoond. De Fransch-Britsche lei ding schijnt echter aanvallen overdag niet te wagen, uit vrees voor de Duit sche tegenactie, daar zij weet, hoe de Duitsche afweer werkt. der Duitsche jachtvliegers een einde gemaakt. Na de capitulatie is voor deze vluchtelingen een ware lijdensweg be gonnen. Alle voedsel werd hun ont houden. Talrijke Belgen, die de wapenen had den neergelegd, werden bij Houthen, Isenberg en Leysele door Engelschen met machinegeweren beschoten. Boven dien werden personen van 16 tot 20 jaar door de Engelschen gevangen genomen. Naar schatting bevinden zich nog 50.000 Belgen in de Fransche gelederen en worden daar gedwongen in de voorste linies te strijden. Het aantal naar Frankrijk gevluchte Belgen bedraagt meer dan een millioen. Hun lot heeft bij de Belgische bevolking groote ongerust heid doen ontstaan. De haat dier be volking tegen de geallieerden neemt dan ook gestadig toe. PARIJS A N In het Fransch-Belgische oorlogsgebied De bezorgdheid in kringen van Vaticaan over het lot van de talrijke kathedralen in het Belgisch-Fransche oorlogsgebied is door het rapport van een specialen afgezant van het Vati caan weggenomen. Het kerkelijke eigendom heeft, zoo luidt dit rapport, geen noemenswaardige schade geleden. In tegenstelling tot de verwoestingen van 19141918 zijn de groote bekende kathedralen in het oorlogsgebied alle onbeschadigd gebleven. Dit geldt in het bijzonder voor de kathedralen van Doornik, Kortrijk, Atrecht, Kamerijk, Valenciennes, Rijssel, Yperen, Laon en St. Quentin, hoewel deze steden zelf door de hevige gevechtshandelingen vrij groote vernielingen vertoonen. De ker ken van Brussel, Gent, Brugge, Antwer pen en andere groote plaatsen in Bel gië zijn volkomen gespaard gebleven. In de kerkelijke berichten wordt dit feit daaraan toegeschreven, dat de Duit sche legerleiding blijkbaar strikte be velen gegeven heeft de kerkgebouwen bij bombardementen en beschietingen Het opperbevel der weermacht maakte gisteren bekend De Woensdag begonnen operaties in Frankrijk verloopen systematisch, onze troepen hebben overal naar het Zuidwesten terrein gewonnen. Het aantal gevange nen bij Duinkerken is gestegen tot 58.000. De buit aan wapens en oorlogstuig van allerlei aard is onoverzienbaar. Het luchtwapen heeft op Woensdag troepenconcen traties en colonnes achter het aangevallen vijandelijke front met bommen bestookt. Voorts viel het verscheidene belangrijke vliegvelden in midden-Frankrijk, de oor- h)gs- en koopvaardijhaven Cherbourg en in den nacht van 5 op 6 Juni talrijke vliegvelden aan de Oost- en Zuidoostkust van Engeland met goed succes aan. Op de kaart is met dikke zwarte lijn het Duitsche front aangegeven bij het begin van de tweede phase. Hierop zijn aangeteekend de voornaamste plaatsen (knooppunten van wegen) en riviertn, welke tusschen het front en den zoogenaamden „gordel van Parijs” liggen. De Duitschers hebben reeds nieuwe aanvals- operaties over een breed front ingezetbij Ham (ten Zuiden van St. Quentin) werd de Somme over schreden alsmede het Oise-Aisne kanaal. Achter dit kanaal ligt de jn aanbouw zijnde z.g. „Weygand”-linie. De berichten over zoogenaamde suc cessen der nachtelijke bomaanvallen van Britsch-Fransche vliegers op het Duitsche achterland geven aanleiding, er opnieuw op te wijzen, dat deze nachtelijke ondernemingen geen enkel militair succes hebben, aldus schrijft het D.N.B. uit Berlijn. In den nacht van 3 op 4 Juni ver schenen twee vlieges in de buurt van Memmingen en wierpen bommen van een hoogte van 7000 meter. De bom men kwamen terecht op plaatsen, die 10 tot 15 km. ten Oosten van Mem mingen zijn gelegen en andere te Rien 8 km. ten Oosten van München, en nabij Rien. Door deze bommen werd één persoon gewond. In denzelfden nacht werden drie bommen op den spoorweg Morbach-Hoxel geworpen, waarvan de dichtstbijzijnde op 20 me ter van de spoorlijn in het veld ont plofte zonder schade aan te richten. Bij Diez werden negen springbommen en 12 brandbommen bij Ingelheim in R IJK f V* Neufchatel Junlville REIMS?0"’' de aantallen door jachteskaders neer geschoten vijandelijke machines, on middellijk achter het front, dan moet hierbij in aanmerking worden geno men, dat zoowel de Engelsche als de Fransche bommenwerpers, die zon der systeem op onverdedigde en on versterkte Duitsche plaatsen ’s nachts aanvallen ondernemen, steeds alleen vliegende toestellen zijn. De nacht-ja- gers kunnen bijgevolg altijd slechts een gering aantal tegenstanders ont moeten. Dat niettemin zulke gunstige vijandelijke verliescijfers kunnen wor den gemeld, levert het beste bewijs voor de oefening van het Duitsche luchtwapen. Het succes van de luchtmacht Het luchtwapen mengde zich weder om met veel succes in den strijd op den beganen grond. Het baande den weg voor de infanterie en brak den tegenstand van vijandelijke machine- geweernesten en pantserafdeelingen door den inzet van luchtdoelartillerie, welke overigens boven het Duit sche front het luchtruim met succes beveiligde, gelijk uit de verliescijfers van den vijand blijkt. Het overweldi gend succes der luchtmacht bij haar aanvallen op vijandelijke vliegvelden in Midden-Frankrijk heeft er in aan zienlijke mate toe bijgedragen, dat zij vanaf den aanvang van den grooten slag in Frankrijk het luchtruim even zeer beheerscht als zij dat deed tijdens den slag in Vlaanderen. De zwaar ver dedigde oorlogs- en handelshaven Cherbourg, werd met groot succes aangevallen, met gevolg, dat na Le Havre ook Cherbourg voor de Fran sche aanvoeren van overzee bijna >noet uitvallen. Even groot resultaat hadden de aanvallen op talrijke Brit sche vliegvelden aan de Oosteljjke en Zuid-Oostelijke kust van Engeland, Van waar uit het Britsche luchtwapen poogt om in Frankrijk tegen het Duit sche leger op te treden en van waar uit het zijn nachtelijke vluchten naar Duitschland onderneemt. Talrijke vliegtuighangars en werven gingen in vlammen op. Het schijnsel hiervan was voor de Duitsche vliegers bij hun terugkeer nog ver voorbij het Kanaal te zien. Tegen de zonder systeem ten uitvoer gebrachte luchtaanvallen van den vijand treedt de Duitsche weer macht den laatsten tijd met goed ge volg op met de herhaaldelijk in het legerbericht genoemde nacht-jagers. Zoo echter de aantallen door deze ja gers neergeschoten vijandelijke vlieg tuigen gering zijn in vergelijking met %- •ft palingen van den Rijkscommissaris en van de hem ondergeschikte Duitsche organen, stipt zullen nakomen, en dat zij zich zullen onthouden van elke han deling, gericht tegen het Duitsche Rijk of de Duitsche weermacht. Deze verklaring is noodig, teneinde een basis te vormen voor king tusschen Duitsche en Nederland sche autoriteiten. Een eed van trouw wordt in het geheel niet verlangd, Frontbericht van het D.N.B. In het frontbericht van gisteren van het Duitsche Nieuwsbureau wordt o.a. gezegd, dat de rechtervleugel van het Westelijke Duitsche leger, dat giste ren vroeg in Noord-Frankrijk op een breed front den aanval op het Fran sche leger opende, volgens mededee- ling van het Duitsche legerbericht van 6 Juni op verscheidene plaatsen door de zoogenaamde Weygand-linie is ge broken. De aanval is vooral in het gebied van Amiens en Péronne ver naar het Zuiden voortgezet. Ook in het kustgebied werd de tegenstander te ruggeworpen en op felle wijze dwars door zijn zwaar versterkte en van geschut voorziene stellingen vervolgd. Tegen den Duitschen rechtervleugel was ook het hardnekkig verweer der Franschen niet opgewassen. De terug geworpen Fransche eenheden waren gedwongen groote hoeveelheden buit in de handen der Duitsche regimen ten achter te laten. Naar het D.N.B. van welingelichte zijde verneemt, bedroeg het aantal werkloozen in Duitschland eind Mei slechts 57.600. Bij het uitbreken van den oorlog had Duitschland nog 62.000 werkloozen. Onder degenen die thans nog werkloos zijn, bevinden zich geen arbeidskrachten van beteekenis meer. Van oudsher, zoo verneemt het D.N.B. verder, was Duitschland een land, waarin vele vreemdelingen werkten. Voor den wereldoorlog werkten er een millioen vreemdelingen, half in den landbouw en half in de industrie. Thans werken er in Duitschland nog een half millioen vreemdelingen, waarvan 50.000 Italianen. Dit aantal Italianen zal eon verdere verhooging ondergaan. doch men begrijpt, dat er een zekere grondslag moet zijn, welke innige samenwerking waarborgt. In dit verband kan nog worden ge wezen op de aanwijzingen, door den Nederlandschen ministerraad in 1937 vastgesteld, welke dienden, om de hou ding aan te geven van Nederlandsche ambtenaren en personeel van Neder landsche overheidsdiensten in geval van een vijandelijken inval. In art. 9 van deze aanwijzingen wordt ver meld, dal van den ambtenaar, die tijdens de bezetting in functie blijft, geen trouw kan worden geëischt, doch dat het niet tegen het Volkenrecht is, dat men van hem eischt, dat hij zich niet verzet tegen het belang van de be zettende partij. Men ziet dus, dat de Rijkscommis saris in bedoelde verordening niet meer heeft bepaald dan de Nederlandsche Regeering destijds als aanwijzing aan alle overheidsambtenaren adviseerde en voerschreef. Deze bepaling is dan ook niets an ders en bedoelt niets anders te zijn, dan een bindmiddel, waardoor een soe pele werking van het geheele ambte- narenbestel in samenwerking met de Duitsche autoriteiten mogelijk wordt gemaakt. R AMIENS Beslissende strijd aan den gang De Fransche minister-president Reynaud heeft gisteren een radiorede gehouden, waarin hij, volgens het D.N.B., o.m. heeft gezegd, dat de toe stand ernstig is. De zenuwen van de troepen des lands zijn door den strijd in Vlaanderen niet geschokt. De helden moed, in Vlaanderen betoond, zal in de geschiedenis geboekstaafd blijven. De strijd, welke thans geleverd wordt, zal over het lot van de wereld beslissen. Duitschland ziet zich thans tegenover een ander Frankrijk dan dat der laat ste 20 jaren geplaatst. Ook Engeland is niet meer wat het in de laatste 20 jaar was. Het vaderland is in gevaar, leggen, dat zij de verordeningen en be- De democratieën hebben de idee des vaderlands verwaarloosd, thans moet met ingespannen energie worden werkt. Wij moeten alle vermijden. Frankrijk is rustig en trotsch. evenals zijn bondgenoot. Wij verdedigen de belangen van alle lan den in Europa. Meer dan ooit vertrou wen wij op onze wapenen. De Fransche bladen over het nieuwe Duitsche offensief De Fransche bladen schrijven, naar het D.N.B. meldt, onder den geweldi gen indruk van een directe bedreiging van Parijs door het nieuwe Duitsche offensief, dat „van het Kanaal tot aan de Chemin des Dames over het lot van de wereld beslist wordt”. Minister president Reynaud heeft in zijn radio toespraak gezegd, waarom het gaat bij den eergisteren begonnen slag. Alle bladen leggen den nadruk op „de zwaarte van het Duitsche offensief”, doch geven liever nog niet de hoop op van een verandering in den militairen toestand. De „Matin” is van meening, dat men nog meer vliegtuigen en wapens noo dig heeft. De dapperheid van de Fran sche en Engelsche troepen zal het ove rige doen en de Duitschers dwingen het terrein meter voor meter te ver overen. De „Justice” is ervan over tuigd, dat de slag onbarmhartig zal zijn doch dat de geallieerden toch nog de overwinning zullen behalen. Het gaat hier thans niet alleen, zoo schrijft de „Temps”, om het lot van Parijs, en van onze rijkste provincies. De operaties, die thans aan den gang zijn, zijn van onafzienbare beteekenis voor den afloop van den oorlog. ^CHALONS V» VITRY )e verordening van den Rijks commissaris en het Neder landsche ambtenaren-corps Er blijkt in zekere kringen eenige ongerustheid te bestaan omtrent de verplichtingen van de Nederlandsche ambtenaren terzake van de verorde ning van den Rijkscommissaris, ge dateerd 29 Mei 1940, welke gisteren is bekend gemaakt. Men vestigt er onze aandacht op, dat deze ongerustheid geheel op een misverstand moet berusten. Krachtens art. 7 van deze verordening wordt bin nen een termijn, die door den Rijks commissaris wordt bepaald, van de Nederlandsche ambtenaren gevraagd, dat zij onder eede een verklaring af- Spanning op Malta Naar Stefani uit Syracuse meldt, beleeft de bevolking van Malta thans uren van spanning en hoop. In de af- geloopen dagen zijn nog meer Malte zer Nationalisten gearresteerd, onder wie de leider der nationalistische par tij Mizzi en eenige regeeringsambtena- ren. Diepen indruk heeft het verbod van het blad „Malta” gemaakt en de ze indruk wordt nog vergroot door de Anti-Italiaansche haat-campagne, die met instemming der overheid, ge voerd wordt door lord Stickland, on der het voorwendsel van bestrijding der z.g. vijfde colonne en welke ten gevolge heeft, dat geheel het eiland door de Engelsche terreur onveilig wordt gemaakt. De Maltezers, die in Italië wonen of daar heen gevlucht zijn, hebben een comité van actie opgericht, dat onder voorzitterschap van Carlo Mallia, oud- minister van justitie in de nationalis tische regeering van Malta staat. compiegne4w a. In den nacht van 5 op 6 Juni heb ben opnieuw in vrij grooten getale vij- bombardementsvliegtuigen aangevallen, meldt het D.N.B. Het was de meest systeemloo- ze van alle tot dusverre op Hamburg gerichte luchtaanvallen. Drie dooden, tien zwaar gewonden en elf licht ge wonden vielen als slachtoffer van den aanval. Dertien woonhuizen werden deels verwoest, deels beschadigd. Een vijandelijk vliegtuig werd door het luchtafweergeschut neergehaald. Het stortte brandend in een modderig deel van de Elbe.. Een lijk, benevens wrak stukken van het vliegtuig, konden ge borgen worden. Gelsenkirchen is in den nacht van 3 op 4 Juni, binnen het kader van vij andelijke vliegeraanvallen op open Duitsche steden, gebombardeerd. De materieele schade is gering; er werd één persoon gedood en twee gewond. In Recklinghausen-Suderwich en Herten kwamen door de lukraak ge worpen vijandelijke bommen, drie menschèn om het leven. Verschillende personen werden gewond. De bommen werden geworpen op woonwijken, in de omgeving waarvan zich geen mili taire objecten bevinden. HAAGSCHE COURANT T use-kanaal Kve/ol LAON RETHEL Stenay Bourg et Coma BEAUVAIS' LES ANDELYS 9 1 POINTOISE EPERNAY EAUX O to 50 km BAR- *Forges lesEaux *Breteuil xSame Mant at ELBEUF^g, LOUVIER e Maromme _ROUAN PÉRONNI LE HAVRE Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruijs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J, B. v. Seters jr„ There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Oj£c( ^iMareuil 'May tn Multien ^Chateau Thterry ’LeTréport Camaches Airames SOISSON ■ropy ABBEVILLE Suippers i Somme - Schelde kanaal STQUENtlN Fismes Valery Cany-Barvllle Ficamp Etretat VOUZIERS Aumale ePoix S Eu ilEPPE Neufchatel oMoreuil Nesl? Ham ®MONTDIDIERC/)a(/J Noyon tal kf Vernon EVREUX Aisne Clermont /Boseb ®SENLIS Chantily

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1