Het Duitsche legerbericht RECHTZAKEN verkeersgebied Een nieuwtje op V rouwen hoek je BINNENLAND TELEGRAMMEN GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS Recepten W eygand-linie op het geheele front doorbroken TWEEDE BLAD, PAGINA 2 HAAGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 7 JUNI 1940. Middenstandsoffer 1940 Aflevering De legeraalmoezeniers Utrecht gaat boonen verbouwen DRIE VEREENIGINGEN VERDUISTERING VAN WATTEN BESTEMD VOOR UNIFORMEN De AmsLerdainsche verkeerspolitie wijst per „luidspreker-auto” de verkeerszondaren op hun fouten en maant de wielrijders aan zooveel mogelijk rechts te houden. Het militaire kerkhof op den Grebbeberg te Rhenen WIELRIJDER RAAKTE HET STUUR KWIJT Gebakken aubergines ROTTERDAMSCHE PLUNDE RAARS MOETEN ZICH VERANTWOORDEN Aubergines EEN BRANDKAST MET JUWEELEN GEPLUNDERD „Werkloozen terug naar het leger” DE STEMMING IN ENGELAND VERSPERRINGEN TEGEN HET LANDEN VAN VALSCHERMTROEPEN IN FRANKRIJK Gestoofde aubergines Het telen en verhandelen van groenten en fruit Mijnen in het Hollandsch Diep van onbewerkte tabak Karnemelk Bavaroise Zuiden tot RIJKSTELEFOONKANTOOR. de van de een op op vanaf den Meisje onder auto geraakt en gedood Woensdagmiddag is het 2-jarig dochter tje van den heer Weterings in de Steen- stnaat te Raamsdonkveer door een vracht auto overreden en gedood. De kleine liep onder de auto, toen de chauffeur achter uit een erf op reed. veerdienst voorloopig Snijd drie pond aubergines, evenals in bovengenoemd recept, in plakjes, na dat ze eerst goed gewasschen zijn. Ook met wat zout, peper en bloem bestrooien en dan in boter vlug bruin bakken (dus niet langzaam stoven). Schik ze op een schotel en gebrul* ze b.v. als vleesch. stijf eer met en als ver- De aubergines (eiervruchten) hebben hier in ons land nog geen groote-be kendheid. Nu deze vrucht in grootere hoeveelheid op eigen bodem gekweekt zal worden en we ze nu meer op tafel zullen zien, dan tot nu toe het geval is geweest, geven we hier enkele wijzen van bereiden. Nieuv. spoorboekje verschijnt op 10 Juni a.s. De Ned. Spoorwegen zullen ingaande 10 Juni een nieuw spoorboekje uitge ven, ter vervanging van de provisorisch vastgestelde regelingen, welke, naar mate de diverse baanvakken berijdbaar werden, druppelsgewijs werden inge voerd. en gedood de De regelingscommissie voor de Nederlands^he landbouwweek heeft in verband met de omstandighe den besloten, dat de elfde Nederland- sche landbouwweek, welke voorloopig was bepaald op 15 Juli, niet in die week zal worden gehouden, doch in den loop van September te Wagenin- gen. Door vrachtauto gegrepen Woensdagavond fietste in de Berg- schelaan te Rotterdam de 30-jarige wiel rijder W. F. Dushiene uit de Savornin Lohmanlaan in de richting van het Noorderkanaal en wilde aan de linker zijde een langs den weg stilstaande vrachtauto passeeren. Juist toen hij naar links zwenkte passeerde een zware truck met oplegger. Waarschijnlijk is de wielrijder de macht over het stuur kwijtgeraakt, waardoor hij kwam te vallen en het rechtervoorwiel van den oplegger over het lichaam kreeg. Zwaar gewond werd D. naar het zieken huis Bergweg vervoerd, waar hij bij aan komst reeds bleek te zijn overleden. In de Jan Hendrikstraat was gisteren omstreeks 6 uur het 5-jarige jongetje C. J. v. d. W. voor de ouder lijke woning aan 't spelen. Hij waagde zich daarbij op den rijweg en werd aan gereden door een bestelauto, bestuurd door den 19-jarigen P. D. uit de Spino- zastraat. Het kind bekwam een hoofd wonde en werd door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. Een juwelier uit de Vlaming- straat wilde gisteravond op vordering van de politie hét licht, dat uit zijn win kel straalde niet dooven. De man wond zich zoo op, dat hij z’n naam weigerde op te geven. Na dooving van het licht is de juwelier meegenomen naar het bu reau Prinsestraat, waar hij, om wat te kalmeeren, voor enkele uren werd opge sloten. Pharmaceutische artikelen. De departementen van Handel, Nijver heid en Scheepvaart en van Sociale Zaken maken bekend, dat de bekendmaking van 29 Mei 1940 van eerstgenoemd departe ment, wordt ingetrokken en vervangen door een andere, waarbij het o.a. aan alle verlofhouders volgens de Opiumwet ver boden is eenig product, vallende onder deze wet, te koopen, te verkoopen, te koop aan te bieden, af te leveren, te gebruiken, te verbruiken, te bewerken, te verwerken of te vervoeren, met uitzondering van levering aan apothekers en apotheek- houdende geneeskundigen in dringende gevallen op vergunning van den betrok ken pharmaceutischen inspecteur van de volksgezondheid. Verdere inlichtingen kan men bekomen bij het Rijksbureau voor genees- en ver bandmiddelen, Tesselschadestraat 6, Am- sterdam-W. Voorzoover de verkoop vóór 15 Mei plaats had. Het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat van het verbod tot aflevering van onbe werkte tabak, voorzoover het betreft af levering aan de binnenlandsche industrie, dispensatie wordt verleend, voorzoover de verkoop vóór 15 Mei 1940 heeft plaats gehad. De houders der betrokken partijen ta bak zijn verplicht, van deze afleveringen kennis te geven aan het rijksbureau voor tabak en tabaksproducten op staten, die door dit bureau op aanvrage ter beschik king zullen worden gesteld. Tevens wordt bekend gemaakt, dat, zoolang de resultaten van de inventarisa tie der voorraden onbewerkte tabak door het Rijksbureau voor tabak en tabakspro ducten nog niet bekend zijn, vergunnin gen tot verkoop van onbewerkte tabak in het algemeen niet worden verleend. Teneinde evenwel stagnatie in de ver werkingsbedrijven te voorkomen, zal een uitzondering worden gemaakt voor die fabrikanten, wier voorraad onbewerkte tabak niet voldoende is om hun bedrijven te kunnen blijven uitoefenen. Betrokke nen, die in dit geval verkeeren, dienen een schriftelijk verzoek om tot aankoop resp. afroep van gekochte partijen te mo gen overgaan, in te dienen bij het Rijks bureau voornoemd. Corn, de Wittlaan 8, alhier. Zoodra het resultaat der inventarisatie bekend is, zal worden beslist welke ver ruiming bij den aankoop van onbewerkte tabak kan worden toegestaan. Fabrikanten, die in strijd met deze be paling handelen, zullen geen aanspraak meer kunnen maken op dispensatie van de verbodsbepalingen, genoemd sub 4 en 5 der op 28 Mei j.l. afgekondigde bepalin gen. Plantaardige vezels. Het departement van Handel. Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat bij het Rijkstextielbureau te Arn hem. is ingesteld een sectie „Plantaardige vezels”. Deze sectie omvat alle harde en zachte plantaardige vezels, voorzoover deze spinbaar zijn. Hiervan kunnen wor den genoemd hennep, sisal, manilla, cocos, ramie en dergelijke, katoen en jute en vlas zijn hiervan uitgezonderd, aangezien hier voor reeds eerder afzonderlijke regelingen zijn getroffen. Ondernemingen, die van de bewerking of verwerking van, of van den handel in hoogergenoemde grondstoffen, alsmede van de daaruit vervaardigde halffabrika ten en eindproducten hun normaal bedrijf maken, zijn verplicht een verzoek tot in schrijving te richten tot de sectie „plant aardige vezels” van het Rijkstextielbu reau. Willemsplein 5, Arnhem. mede, dat banderolles P. *8 over- Doch mate- dat heelemaal niet gebruikt werd. Wegens verduistering eischte spr. een gevangenisstraf van drie maanden. Voorts stonden nog acht confection- nairs terecht voor dezelfde feiten. Tegen alle verdachten werd een uni forme straf drie maanden geëischt. Verdacht van heling Daarna kwamen de kooplieden aan de beurt, die de watten hadden opge kocht om ze langs een omweg weer aan het Rijk .aan te bieden. Zij werden verdacht van heling, subs, schuld- heling. De officier van Justitie eischte tegen ieder van hen een gevangenisstraf van vier maanden. Maatregelen inzake bezoek. De burgemeester van Rhenen maakt bekend, dat het door het overweldi gend drukke bezoek aan het militaire noodig is gebleken om op den Zon dag bijzondere politiemaatregelen te treffen. Van Zondag 9 Juni af zullen de volgende maatregelen worden geno men: 1. Tot het kerkhof worden alleen toegelaten Duitsche en Nederlandsche militairen in uniform en familieleden van de aldaar begraven soldaten. De familieleden dienen zich zoo mogelijk te voorzien van een bewijs, waaruit hun verwantschap blijkt. 2. Het verkeer, komende uit de richting Wageningen, wordt hotel de Grebbe geleid langs Cuneraweg en Heimensteinschelaan naar den rijksstraatweg. t Deze bepaling is niet van toepassing voor militaire voertuigen en bestaande autobusdiansten. Het verkeer, komen de uit de richting Rhenen, volgt ge woon den rijksstraatweg. 3. Op den Rijksstraatweg, langs hotel de Grebbe en Ouwehand’s Die renpark, mogen geen voertuigen, wiel rijders of personen blijven stilstaan. 4. De verder door de politie in het belang van de openbare orde en vei ligheid te geven bevelen, moeten gtipt worden opgevolgd. 5. In overweging wordt gegeven het kerkhof zoo mogelijk te bezoeken op een werkdag, daar een rustiger bezoek dan mogelijk is. „WIE ZINGT ER MEE?” De bekende R.K. dameszangvereeniging „Wie zingt er mee?” heeft onder leiding van mevr. B. v. Reijsen v. Velsen, zang- leerares alhier, in studie genomen het oorspronkelijke sprookjesspel „Goud- sprookjes tooverlied”, muziek van Otto Ludwig (Wennecke). De baten van deze opvoering, welke in het begin van het winterseizoen zal plaats vinden, zullen geheel ten goede komen aan de Boschkantkerk (Parochie van den H.H. Antonius en Lodewijk), als bijdrage voor het herstel van de op 10 Mei yi. geleden schade. Geen verandering in de verschillende voorschriften. Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd brengt ter alge- meene kennis, dat er in de voorschrif ten betreffende het telen, verhandelen en verwerken van groenten en fruit geen verandering is gekomen, zoodat deze voorschriften onverzwakt van kracht zijn. Het telen van groenten is derhalve, be houdens de teelt voor eigen gezinsver- bruik, alleen toegestaan aan de bij ge noemde centrale aangesloten telers ten hoogste voor een oppervlakte voor de onderscheidene gewassen meld in de in hun bezit zijnde geldige tuinbouwteeltvergunningen. Dit geldt ook voor de teelt van tuinza den, waarvoor een zaadteeltvergunning noodig is. Actie om aan getroffen middenstanders steun te verleenen, De drie Middenstandsbonden, de Kon. Ned. Middenstandsbond, de Ned. R.K. Middenstandsbond en de Chr. Midden standsbond hebben een actie georganiseerd om mede te helpen aan den heropbouw van hetgeen door den oorlog verwoest werd aan zelfstandig maatschappelijk be staan, in Rotterdam vooral, doch ook in andere geteisterde plaatsen. Uit de drie bonden is een centraal comité gevormd, dat zich belast met de inzameling van alle beschikbaar gestelde gelden. Het centraal comité Middenstandsoffer 1940, Maurits- kade 23 alhier, (tel. 117774—117775) wacht tevens opgaven in van alle plaatsen, waar middenstandsbedrijven door den oorlog zijn vernietigd. De plaatselijke vereenigin- gen worden opgewekt tot vorming van een comité van actie over te gaan. Het cen traal comité meent aan alle deelnemers aan deze actie in overweging te mogen geven giften in te zenden ten bedrage van 1 pCt. van het gespaard gebleven bezit. De gelden kunnen onder motto Midden standsoffer 1940 worden gestort op giro rekening 60.000 van de Ned. Middenstands- bank te den Haag ten gunste van de Ver. „Contact-Centrale Drie Ned. Midden standsbonden te den Haag of bij de Ned. Middenstandsbank. Gistermiddag omstreeks 4 uur verleende op den Rijswijkscheweg hoek Wenkenbachstraat de 54-jarige C. L. met zijn rijwiel geen voorrang. Daardoor werd hij door een motorrijder gegrepen. De wielrijder brak den linker arm en is door den geneesk. dienst naar het ziekenhuis Zuidwal vervoerd. Er is weer een Zondag in het voor uitzicht, welke aanleiding kan geven tot de bereiding van een lekkeren pud ding. Willen we hiervoor nu eens kar nemelk gebruiken? Deze geeft een aangenamen frisschen smaak aan het zoete gerecht, dat door toevoeging van wat room toch zacht wordt. Daar gelatine als bindmiddel gebruikt wordt kan de pudding met succes een dag tevoren worden klaar gemaakt. De roede kleur kunnen we meer of minder sterk doen zijn, afhan kelijk. van de verhouding van roode of witte gelatine. Onderstaand recept is berekend voor vier personen. Vijf hunner nog niet teruggekeerd. Van de 70 aalmoezeniers, die bij het gemobiliseerde leger waren ingedeeld, zijn, aldus de „Tijd”, 5 aalmoezeniers nog niet teruggekeerdook heeft men van hen geen enkel bericht ontvangen. Vermoed wordt, dat zij in krijgsgevan genschap vertoeven. Van niemand staat met zekerheid vast, dat hij is ge sneuveld. met een ongeklopt eiwit, omgespoelden puddingvorm en laat het verder worden. Stort den pudding op glazen schotel en garneer hem wat achtergehouden slagroom. Presenteer er vanillewafeltjes bij. STOCKHOLM, 7 Juni. (D.N.B.) In de Engelsche openbare meening valt, volgens berichten uit Londen, steeds meer de neiging te bespeuren, de Franschen verantwoordelijk te stellen voor de catastrofe in het Westen. De wildste geruchten zijn in omloop. Zoo wordt er reeds over gesproken, dat een Engelsch generaal het opperbevel over de geallieerde strijdkrachten in Frank rijk zou overnemen, nu generaal Ga- melin heeft gefaald en Weygand op zijn minst twee verwijten kunnen worden gemaakt, n.l. ten eerste, dat hij tijdens den slag in Vlaanderen niet op den juisten tijd een tegen-offensief heeft ondernomen en teh tweede, dat het hem niet gelukt is aan de Somme een nieuwe verdedigingslinie aan te leggen, welke minstens 24 uur aan den Duitschen aanval weerstand kon bieden. Het bericht, dat de hertog van Wind sor ontslag heeft genomen als verbin dingsofficier tusschen het Fransche en Britsche leger, zonder hierover een verklaring af te leggen, heeft in Enge land groot opzien gebaard. Vele kringen in Engeland zien in dit aftreden een protest tegen de tegen woordige Fransche oorlogvoering. In Engelsche militaire kringen neemt de groep, die eischen, dat de Britsche strijdkrachten uitsluitend zullen wor den gebruikt voor het verdedigen van het eigen land en die slechts de Brit sche luchtmacht als voorhoede bij de gevechten in Frankrijk willen laten, steeds meer in omvang toe. STOCKHOLM, 7 Juni. (D.N.B.) Vol gens den correspondent van „Dagens Nyheter” hebben de Fransche militaire autoriteiten als voorzorgsmaatregel te gen Duitsche troepenlandingen uit vliegtuigen in verschillende breede straten en op open pleinen in Parijs Snijd pl.m. drie pond aubergines, na ze eerst gewasschen, gedroogd, en van de huid ontdaan te hebben, in schijfjes van IJ a 2 c.m. dik. Laat een ruim half ons boter smelten, doe uw schijfjes daarin, nadat ze naar eigen smaak wat gezout (pl.m. 3 gr.) en gepeperd zijn en er wat bloem overheen gestrooid is. Als de vruchten twintig minuten zachtjes gestoofd hebben, kunt u ze opdienen. Het vocht, waarin de auber gines gestoofd zijn, niet, weggooien, doch over de schijfjes heengieten. DE INZAMELING AAN GELD EN GOEDEREN VOOR ROTTERDAM. Het komt vrij veel voor, dat op minder bonafide wijze geld en goederen worden ingezameld voor Rotterdam. Allen, die geld en goederen inzamelen, moeten steeds in het bezit zijn van een legitimatie-bewijs, geteekend door den hoofdcommissaris van politie ’t Kan ook voorkomen, dat zij, die goe deren afhalen, een bewijs toonen, getee kend door den Armenraad. Dit bewijs is ook geldig en is afgegeven door de Haagsche Stichting voor hulp aan Rot- terdamsche vluchtelingen. Inbrekers vonden een behoorlijken buit Dinsdagnacht hebben inbrekers hun slag geslagen in een kantoor op de Nassaukade te Amsterdam. Door het openschuiven van een raam en het for- ceeren van een slot wisten zij in het kantoor te komen, waar zij twee geld kistjes, resp. 1840k70 en 325 in houdende, stalen. In de woning, welke bij het kantoor hoort, bemachtigden zij een dameshandtaschje, inhoudende 50, een portefeuille met 3,50, drie pakjes thee en een bedrag van 3,50 uit een mantelzak. De inbraak werd ontdekt door een werkster, die onmiddellijk de politie waarschuwde. VERSCHEIDENE VERDACHTEN. STAAN TERECHT. De Amsterdamsche rechtbank heeft een aantal strafzaken behandeld tegen kleermakers, verdacht van verduiste ring van watten, bestemd voor de vervaardiging van militaire unifjf. men. Ook eenige opkoopers stondei terecht, verdacht van heling. De eerste verdachte was een 32- jarige man uit Diemen, bedrijfsleider van het confectiebedrijf van zijn vader, gevestigd te Amsterdam. Hem waren groote partijen stoffen en watten ter beschikking gesteld om duizenden uniformen te vervaardigen. In de meeste gevallen waren te veel pakken watten verstrekt en een aan tal confectionnairs, o.w. deze verdach te, beschouwde dit overschot als „speer”. Speer is de rest van ver strekte stoffen enz., die door de kleermakers als hun eigendom wordt beschouwd. De officier van justitie mr. Jacob zeide, dat „speer” een schot is bij zuinige bewerking, hier beschouwde men als speer, riaal, dat heelemaal niet Uitzonderingen op de toepassing van dezen regel Naar wij vernemen, moet de regel, dat aan gedemobiliseerde militairen geen steun kan worden uitgekeerd, niet van toepassing worden geacht op boe ren en tuinbouwers, die onder de z.g.n. B- en C-steunregelingen vallen, aange zien deze menschen wel arbeid hebben. Zoowel de steun in geld als die in na- tura wordt hun uitgekeerd. Ook wordt er door de gemeentebestu ren geen bezwaar tegen gemaakt, wan- werk- mits werkloozen naar de moeten worden ver- Telefoonautomatiseering te Oldenbroek De automatische telefooncentrale te Oldenbroek. welke, naar aanvankelijk het plan was, in de tweede helft van Mei zou worden geopend, wordt thans op Vrijdag 7 Juni te 1 uur ’s middags in dienst ge steld. Men zij er op bedacht, dat dezen dag en dat tijdstip het gedurende korten tijd niet steeds mogelijk zal zijn telefo nische verbinaing met de aangeslotenen in het betrokken net te krijgen. Oliën en vetten. Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd deelt alle bepalingen betreffende en geleidebiljetten voor margarine, vetten en oliën onverkort van kracht gebleven zijn. Degenen, die nog ongebanderolleer- de vetten in voorraad hebben, kunnen zich omgaand tot de Zuivelcentrale, af- deeling margarine, vetten en oliën, te 's-Gravenhage, Nassauplein 6, wenden, teneindë' dien voorraad alsnog gebande- rolleerd te krijgen. Op 19 Mei was een twaalftal mannen te werk gesteld bij het puinruimen aan de Schiekade te Rotterdam. Bij het ruimen waren de mannen op een brandkast gestuit. Ze kwamen onder ling overeen om deze open te breken en, zoo het de moeite loonde, zich den inhoud toe te eigenen. De eige naar van de brandkast had reeds te bevoegder plaatse mededeeling ge daan, dat zich in de brandkast waar devolle sieraden van goud en juwee- len bevonden tot een waarde van ongeveer 16.000. Toen de recher cheurs op het terrein verschenen, was de brandkast echter reeds geopend en een belangrijk deel van den inhoud verdwenen. Drie mannen, de 28-jarige loswerkman A.K., de 36-jarige grond werker P. van G. en de 44-jarige DE HAAGSCHE BOND VAN VOLKS- TUINDERS EN DE VOEDSEL VOORZIENING. Dat vele menschen thans een stukje grond willen hebben om groente te te len, blijkt wel uit het groote aantal aanvragen, dat den laatsten tijd bij het bestuur van den Haagschen Bond van Volkstuinders binnen komt. De bond exploiteert 6J h.a., n.l. 3 h.a. grond van de Gemeente (Leiweg Vreeswijkstraat), waarop het complex van „Nut en Genoegen” gelegen is en 3J h.a. van de Ned. Spoorwegen (Binck- horstlaan), waarop de complexen „Eigen Arbeid” en „de Binckhorst” ge vestigd zijn. Alleen bij laatstgenoemde tuingroep zijn nog 6 tuinen te huur. In het algemeen is de vraag naar tuinen in de omgeving van den Lei weg grooter. De Bond heeft daar ech ter geen tuinen te huur, zoodat vele gegadigden teleurgesteld moeten wor den. Pogingen, aangewend om aan den Leiweg of omgeving een oppervlakte grond in huur te krijgen, hadden nu toe geen succes. Werkloos gemeentepersoneel aan het ploegen. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft een plan ten uitvoer gebracht, waardoor een krachtige stoot in de richting van daadwerkelijke werkloosheidsbestrijding is gegeven. Op groote schaal wordt thans van gemeentewege het uitzaaien van boonen gepropageerd. Om hiertoe een goed voorbeeld te geven is het autobusper- soneel van de gemeente, dat door de ben- zinebesparing voor een deel zonder em plooi was gekomen, aan het boonen-zaaien gezet. Op tal van terreinen rond de Domstad kan men thans de chauffeurs en verder allen, die zich daartoe gedrongen voelen, met de hand aan den ploeg zien. Het groote speelterrein voor de jeugd, ge naamd de speelweide, aan de Willem Arntzkade, heeft een andere bestemming gekregen en wordt reeds tot bouwgrond voor het zaaien van bruine boonen inge richt. Met behulp van een ploeg wordt het terrein omgewoeld. De gemeente liewgë- woonlijk dergelijke karweien met een mo- tormaaimachine uitvoeren, doch om zuinig te zijn met benzine, wordt het stuk land met een ploeg met vier paarden onder handen genomen. Een volledig landbouw bedrijf tusschen de huizen van de oude stad! Aantal behandelde gesprekken. In Mei j.l. werden op het Rijkstelefoon- kantoor hier ter stede 215.421 uitgaande binnenlandsche gesprekken behandeld (v. j. 258.178). Het aantal behandelde bui- tenlandsche gespreken bedroeg 4325 (v. j. 1907). HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 7 Juni. (D.N.B.) Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend De operaties van het leger en het luchtwapen ten Zuiden van Somme en van het Aisne-Oise-kanaal maken stelselmatig en met succes vor deringen. De Weygand-linie werd op het ge heele front doorbroken. Duitsche gevechtsvliegtuigen deden in den nacht van 6 op 7 Juni opnieuw met succes aanvallen op Britsche vlieg velden en keerden zonder verliezen terug. De kustafweer van onze oor- logsmarine slaagde erin aan de Noord- Fransche kust een vijandelijke snelle motorboot te vernietigen. De totale verliezen van den vijand bedroegen op 6 Juni 74 vliegtuigen. Daarvan werden er 64 in luchtgevech ten, 10 door luchtdoelgeschut neerge- haald. Negen eigen vliegtuigen worden vermist. Het luchtwapen vernielde het zend station van den Noorschen zender Ingoey bij Hammerfest. Zondagmorgen om kwart over acht zijn, naar het „Dgbl. v. N.-Br.” meldt, op het Hollandsch Diep nabij Willem stad twee schepen op een aldaar drij vende mijr geloopen, nadat daar Don derdags tevoren reeds een dergelijk ongeluk was gebeurd. Op de beide schepen bevonden zich slechts vijf personen, van wie een vrouw zwaar en twee mannen minder ernstig gewond werden en naar het ziekenhuis moesten worden overge bracht. Reeds geruimen tijd is er sprake in het Hollandsch Diep van mijnenge vaar. Met het oog hierop moesten de pas sagiers, die met de veerpont van Wil lemstad naar Numansdorp of omge keerd het Hollandsch Diep wenschen over te steken, zich voorzien van zwemvest, terwijl ér uitdrukkelijk gewezen werd, dat de tocht geheel hun eigen risico werd gemaakt. Na het ongeluk van Zondag is WillemstadNumansdorp stilgelegd. Zondagmiddag half 4 liep weer een motorbootje op een mijn. De beide opvarenden worden vermist. barricaden, bestaande uit gecamou fleerde autobussen, opgericht. Boven dien zijn nog andere verstrekkende voorzorgsmaatregelen genomen, voor namelijk tegen het landen van val scherm troepen. neer gedemobiliseerden bij de verruiming worden geplaatst, daardoor geen werkloozen naar steunverleening wezen. In alle andere gevallen echter wor den gedemobiliseerden, die geen werk hebben, in werkelijken dienst terugge roepen. Vermeng een halven liter karne melk met 1 ons suiker en een half ons zeer fijngehakte amandelen. Voeg er een vanillestokje aan toe en verwarm de karnemelk onder voort durend roeren, op een zeer zacht vuur of au-bain-Marie. (Laat ze vooral niet aan de kook komen, daar ze dan zou schiften.! Los er zestien gram in koud water geweekte en daarna goed uitge knepen gelatine in op. Laat de massa afkoelen, verwijder het vanillestokje en vermeng ze, zoodra ze geleiachtig wordt, met een stijfgeklopt eiwit en met 1/8 slagroom, welke onder toe voeging van een eetlepel suiker is stijf geslagen. Doe het mengsel in een

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6