VROUWENHOEKSE BIOSCOPEN RADIONIEUWS Ons Goedkoop Patroon PRIJS 10 CENT De patronen Bloemen in’ onze woning HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 15 JUNI 1940 DERDE BLAD, PAGINA 2. GEMEENTERAAD Enkele nuttige wenken Alleen maat 40 en 44 NOG GEEN CONTROLE OP RIJWIELBELASTINGPLAATJES Recepten Voorjaarsaardappelensoep voor 6 borden RADIOPROGRAMMA BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN Uiensoep Predikbeurten typiste” U.F.A.- het en het ei en Bij het braden van vleesch zal men mooier donkerder jus krijgen, die ook lekkerder van smaak is, als men een paar tomaten mede braadt. de het eeredienst. mevr. „Het HERVATTING RADIO-UITZENDING UIT DE GEREFORMEERDE KERK TE BLOEMENDAAL. De radio-uitzendingen van de diensten in de gereformeerde kerk te Bloemendaal, welke sedert den oorlog moesten worden gestaakt, zullen met ingang van morgen hervat worden, dank zij de welwillende toestemming der Duitsche autoriteiten. Evenals voorheen zullen de uitzendingen geschieden op een golflengte van 245.9 meter. Morgen, Zondag, wordt de dienst van 10 uur v.m. uitgezonden, waarin zal voorgaan ds. J. C. Brussaard, te Bloemen daal. Aardig vlot zomerjaponnetje van ge werkte zijde of georgette, met 4 baans klokkend rokje, langs pas en mouwen ingehaalde klokkende volants. Ben. stof 4 meter van 90 c.m. breed. Met weinig moeite en weinig kosten een voedzame, smakelijke soep be reiden, dat is een kunst, die iedereen graag wil verstaan. Toch is deze kunèt niet zoo groot( als we maar ruim gebruik maken van onze eigen bodem- producten. Ook aardappelen komen ons goed te pas; we kunnen de soep er lekker gebonden mee maken. a In het nu volgend recept kan ook een rest aardappelen var* ten vorigen dag gebruikt worden, ma? Kan zetten we onzen huisgenooten aar de koffie tafel een bord soep voor, want de hoofdmaaltijd (de warme maaltijd) moet eiken dag uit versche ingrediën ten worden bereid. van der Kraan, houdende verzoek hem een door B. en W. geweigerde ver gunning te verleenen om aan den gevel van het perceel Stevinstraat 149 een Neon reclame te mogen aanbrengen. 37. het voorstel tot verhuring van een oppervlakte gemeentegrond aan de Groote Halstraat aan.de. Heineken’s Bierbrou- werij-Maatschappij N.V. V.A.R.A. 12.uur nam. VARA-orkest. 12.45 A.N.P. 1.Rosian-orkest. 8.Hol- landsche schilderkunst, lezing. 2.20 Gram.- muz. 3.Tuinbouwpraatje. 3.30 Ramblers. 4.„The Kilima Hawaiians” en orgelspel. 4.30 Voor kinderen. 4.45 Gram.muz. 5.15 Sportpraatje. 5.30 „Lentebloemen”, ope- Als men slechts het wit van een gebruikt en het geel niet dadelijk noo- _<ig heeft, kan men dit eenigen tijd goed houden door er wat koud water over te gieten en het water iederen dag te ververschen. ivfen kan zelf op een goedkoope ma nier paneermeel maken, door de korstjes en oude stukken brood in een hoekje van den oven te leggen of ach ter op het fornuis. Als alles hard is dan fijn stampen. K o o t w ij k 1875 m. N.C.R.V. 8.uur A.N.P. 8.10 Schriftlezing." 8.35 Gram.muz. (9.9.15 Ber. Fr.). 9.45 Viool en piano. 10.25 Gram.muz. 11.15 Ber. (Eng.). 11.30 Celesta-ensemble. 12.30 uur n.m. Ber. (Duitsch). 12.45 A.N.P. I. Zang. 1.45 Ber. (Fr.). 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Trio Beute-Zepparoni-He- merik. 3.15 Ber. (Fr.). 3.30 Gram.muz,, 4.15 Fluit en piano. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 Gram.muz. 6.15 Ber. (Eng.). 6.30 Pos tillons. 7.30 Reportage of muziek. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 Ber. (Eng.) 8.30 A.N.P. 8.45 Postillons. 9.15 Ber. (Eng.). 9.30 Gram.muz. 10.— Ber. (Duitsch). 10.15—10.25 A.N.P. II. 15—11.30 Ber. (Fr.). Wij maken er de dames opmerkzaam op, dat zij op de modeplaten, welke in ons gebouw ter inzage liggen, de modellen kunnen uitzoeken en de patronen bij ons naar maat kunnen bestellen. De coupeuse is, evenals voorheen, aan wezig, om met de dames te overleggen. Verkrijgbaar zoolang de voorraad strekt aan ons bureau Wagenstraat 37. Toezen ding per post na ontvangst van 20 cent en met vermelding op de enveloppe „Goedkoop patroon”. Loosduinen. Stichtingskerk-Bloemendaal, 10 uur en 2.30 uur ds. Boswijk. Geref. kerk (dorp) 9.30 uur en 5 uur ds. J. Smelik (Heilig Avondmaal en dankzeg ging). Leyenburg 9, 11 en 5 uur ds. W. A. Wiersinga (Heilig Avondmaal en dankzeg ging). Wassenaar. Ned, Herv. kerk (Schoolstraat), 10 uur ds. H. Stolk, 5.30 uur de heer J. Dlrkse. Kievitkerk, 10.05 uur ds. ten Kate, Rijswijk. Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. Post en 6' uur ds. J. v. d. Wiel (Doopsbediening). Geb. Chr. Belangen, Oranjelaan 26, 10 uur dr. M. M. den Hertog. Voorburg. Ned. Herv kerk, (in de Geref. kerk), 10.45 uur ds. J. Roodenburg, 7 uür ds. Hoekert; van Sevenbergestraat 10, ds. J. Schoneveld, van den Haag. Effathakapel, 3 uur de heer C. L. Roseboom. Kinder- kerk (Vreugd en Rust), 10 uur ds. A. Hoekert. Geref. kerk (Laan van Oostenburg) 9 uur ds. mr. W. S. de»Vries, 5 uur ds. P. K. Keizer. Effathakapel, 10 uur cand. G. Winde- muller, 5 uur ds. mr. W. S. de Vries. Noorderkerk (Bilderdijklaan), 10 uur ds. P. K. Keizer, 5 uur cand. G. Winde- muller. Vereen, v. Vrijz. Godsd gebouw Fran- sche gem., 10.30 uur ds. J. Zuurdeeg, van Hilversum, 7.30 u. jeugddienst. Spr. de heer J. B. Schouwink, van Delft. Leidschendam. Ned; Herv. kerk, 10 uur en 5 uur ds. Vermet. Geref. kerk, 10 uur en 5 uur cand. Wolf. Maandag 17 Juni. Jaarsveld 414,4 m. V.A.R.A. 8.— uur v.m. A.N.P., gram.muz. 10.Morgenwijding. 10.20 Zang. 10.35 De clamatie. (10.5011.20 Orgelspel). 11.40 Gram muz. 12.uur nam. Rosian-orkest. 12.45 A.N.P. 1.Ramblers. 1.30 Gram.muz. 2.Decla matie. 2.30 VARA-orkest. 3.30 Off. mede- deelingen of gram.muz. 4.Orgelspel. 4.30 Voor kinderen. 5.Gram.muz. 6.Esme ralda. 6.40. „Hoe verduisteren we doelma tig tegen luchtgevaar?” causerie. 7Viool en piano. 7.30 Off. mededeelingen of gram, muz. 8.A.N.P. 8.15 VARA-orkest. 9.—l- Tooneel. 9.25 Gram.muz. 9.35 Zang, viool cymbaal en orgel. 10.10.10 A.N.P. Gisteren is in een café op het Spui aangehouden de 43-jarige E. P., die tijdens de oorlogsdagen te Rotter dam uit het Huis van Bewaring ont slagen was. Hij had nog gevangenis straf tegoed tot 2 Februapi 1943. P. is op transport gesteld naar Rotterdam om zijn straf uit te zitten. Zondag 16 Juni. Jaarsveld 414.4 m. N.C.R.V. 8.uur v.m. A.N.P. 8.10 Schrift lezing. 8.25 Gewijde muziek. 8.50 Evange- lisatie-koor ..Maranatha”. 9.30 Gram.muz. 9.50 Geref. kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek. Haagsche Vereen, van Spiritisten „Har- monia” Geb. „Ken u zelven”, de Ruy- terstraat 41, 10.30 u. Spr. de heer Th. Kockx. 18 Juni 8 u. ledenvergadering. Spirit. Ethische Stichting, Prinsessegracht 23, 10.30 u. wijdingsdienst. Spr. de heer A. Muis, van Rotterdam. Helderz. waarn. door mevr. Chr. v. d. Lely. Soefi-Beweging. Universeele Bazarstraat 20, 10.30 u. Spr. Blaauw-Robertson. Onderwerp heilige boek der natuur”. Onderl. Vereen. Psychisch Leven. Huize Bethel, Spui 166, 10.30 u. wijdihgs- dienst. Spr mevr. Melczarek Timmer man. 17 Juni 8 u. 'openbare seance. Oud Geref. Gem. (Centrum) Geb. „Ons Huis”, Prinsegracht 77, 19 Juni 7.30 u. ds. E. van Dijk. Kootwijk 1875 m. A.V.R.O. 8.— uur v.m. A.N.P. 8.05 Gram, muz. (9.9 15 Ber. Fr.). 9.25 Bach-cantate. 10.Morgenwijding 10.15 Omroeporkest 11.15 Ber. (Eng.). 11.30 Gram.muz 12.uur nam. Koorconcert. 12.15 Piano- voordracht. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 A.N.P. of gram.muz. 1.Musette-ensem ble. 1.45 Ber. (Fr.). 2— Ber. (Duitsch), 2.15 Gram.muz. 2.30 Schilderijbespreking. 2.45 Orgelspel. 3.15 Ber. (Fr.). 3.30 Aeolian- orkest. 4.15 Dansorkest. 4.45 Ensemble Jonny Kroon. (5.—5.15 Ber. (Duitsch). 6.J.Ï5 Ber. (Eng.). 6.30 Gram.muz. 7.15 Amuse mentsorkest en AVRO-Girls. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 Ber. (Eng.). 8.30 A.N.P 8.45 Omroeporkest. 9.15 Ber. (Eng.). 9.30 Gram, muz. 10.Ber (Duitsch). 10.15 A.N.P. 11.15—11.30 Ber. (Fr.). rette. N.C.R.V. 6.Wijdingswoord. V.P.R.O. 7Studiodienst. V.A.R.A. 8A.N.P, 8 15 Bont programma. 9.1a Tooneel. 9.3o Bravour en Charme 10— 10.10 A.N.P. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39, 10.30 uur en 6 uur prediking, ds. B. Fabrie. Oud Baptiste-gemeente, Boylestraat 51, 10.30 uur en 7 uur prediking. Spr. ds. H. van Osenbruggen. Zevende Dags-Baptisten-gemeente, lo kaal C.J.M.V., Heelsumstraat 159, Zater dag (Sabbat), 10.30 uur v.m. ds. P. Tae- kema. Kerkgenootschap der Zevende Dags-Ad- ventisten, kerkzaal „Maranatha”, Lange Beestenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbelstudie, 11 uur predicatie (verschil lende sprekers). Gemeenschap der Zevende Dags Adven tisten, gebouw Aurora, Assendelftstraat 18, Eiken Sabbatmorgen, 10.30 uur samen komst. Zevende Dags Adventisten, geb. „Fila- delfia”, de Ruyterstraat 90. Eiken Zater dag (Sabbat), 11 uur prediking. Verschil lende sprekers. Hersteld Apostolische Zendinggemeente (Stam Juda), Willemstraat 69, dienst 10 u. en 6 u. Leger des Heils, Prinsegracht 57, 10 u. heiligingssamenkomst, 7.30 u. verlossings- samenkomst. Leidster: kapiteine M, E, Crok. Korte Molenstraat 23, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen- komst. Leidster: adjudante H. v. d. Vosse Fisherstraat 78, 10 uur heiligingssamen komst, 8 uur verlcssingssamenkomst. Leid ster: kapiteine F. Staüdt. Jacob Catsstraat 240, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen- komst. Leidster: adjudante A. Stapersma. Linnaeusstraat 205—207, 10 uur heili gingssamenkomst, 7.30 uur verlossingsa- menkomst. Leidster: kapiteine A. Prost. Ned. Leger des Heils, Nieuwe Molstraat 2, 10 en 7.30 uur godsdienstoefeningen, ge leid door kolonel G. J. Kerkhoven en majoor W. van Wijk. Hemsterhuisstraat 176a, 10 u. heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen- komst. Leider: brigadier M. Scherer. Vrije Katholieke kerk, St. Albaankerk, Rietzangerlaan 2a, 10.30 uur Gez. H Mis. Oud Katholieke kerk. Juffrouw Idastraat no. 7, H. Dienst, 10 uur. Scheveningen. Nieuwe Badkapel, 10.30 uur ds. de Jong, 6 uur ds. J. Stam (jeugddienst). Geref. gem., N. Laantjes 120, 7 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem., Westduinweg 194, 10 u. en 6 u. ds. B. Hennephof. Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 10 uur en 6 uur de heer Schoonderbeek (G.O.), van Ede. Nieuw Hersteld Apost. Zendinggemeente Visschershavenstraat 77, samenkomst, 10.15 uur. Leger des Heils, Wassenaarschestraat 2c, i;1 lossingssamenkomst. Leidster: adjudante E. Kickhefer. PAS 1 JULI A.S. Wij vernemen, dat pas op 1 Juli a.s. controle zal plaats hebben over de rijwiclbelastingmerken. Men kan dus tol 1 Juli nog rijden zonder belasting- merk. Het dient echter aanbeveling in verband met de verwachte drukte zich tijdig aan de postkantoren vaneen plaatje te voorzien. Uitjes maken dikwijls de gerechten zeer smakelijk. Probeert u onder staand soepje eens. Een groote schoongemaakte ui wordt .in stukken gesneden en gaar gekookt in 1 1. water met zeven-en-een-halve’ gram zout. Ondertusschen wordt 40 gram boter en 35 gram tarwebloem samen verwarmd en goed gemengd. Dit wordt bij den ui gevoegd en men laat alles nog tien minuten koken. Daarna wordt de soep gezeefd. In de soepterrine wordt een ei geklutst en daaronder 2 theelepeltjes sajo geroerd Daarover wordt, steeds roerende, de soep gegoten. In de soep worden eenige stukjes oud brood, in boter mooi bruin gebakken, opgediend. STUDIO: Deanr.j Durbin’s succesfilm „Eerste liefde” is wederom geprolongeerd Zij die deze alleraardigste film, waarin het oude sprookje van Asschepoester op mo derne wijze is uitgewerkt, en waarin Dean- ne met haar charmante stem eenige opera- aria’s zingt en voorts buitengewoon be koorlijk spel te zien geeft, nog willen gaan zien, vinden daartoe dus thans nog de gelegenheid. In het voorprogram is een aardig filmpje opgenomen „Café Bohème”, met zang dans en muziek. THALIA: „Meer dan een secretaresse” is een reprise van een zeer vroolijke preten- tielooze film, waarmee men zich enkele uren kostelijk amuseert. De hoofdrollen zijn bij Jean Arthur en George Brent in zeer goede handen. Voor de pauze ,.De Wildeman” met in de hoofdrollen Charles Laughton (de „rooie”) en Elsa Lanchester als Martha Jones. Aan beide films gaat een grappig tee- kenfilmpje en een Amerikaansche klucht „O, die mannen” genaamd, vooraf. WEST-END heeft voor deze week als hoofdfilm ,,Ik ben Sebastian Ott” op het programma genomen. In deze belangrijke film heeft Willi Forst een groot aandeel. Behalve dat hij met Victor Becker de re gie voerde, speelt hij de hoofdrol Sebas tian Ott en de dubbelrol Ludwig Ott (zijn broer). Verdere medespelenden zijn Trude Marlen, Paul Hörbiger, Gustav Diessl en Otto Treszier. In het voorprogramma zien we naast Profilti’s Ufa-nieuws een aardige Betty Boop-film: Pudgy and the lost Kitten” en een interessante kleurenfilm „Petra”. Kook 1 kg aardappelen gaar in plm. een halven liter water, stamp ze dan fijn tot een gladde puree en verdun die langzamerhand met nog een halven liter water en met een liter melk. Voeg er ongeveer een eetlepel zout bij, breng de soep aan de kook en roer er dan ’n halven kg spinazie of postelein (of van beide de helft), die intusschen zeer fijn gesne den of gehakt is, door. Laat die een oogenblik meekoken, niet langer dan een kwartiertje, giet dan de soep in de soepterrine en roer er drie afgestreken eetlepels boter door. AMICITIA. Dit theater heeft deze week als eerste film het Warner Bros product „Hollywood Hotel” op het programma staan. Eèn film die met de songs van Dick Powell begeleid door de goede jazz-muziek van de wereldberoemde swingband van Benny Goodman, een cocktail vormt Na de pauze draait als tweede hoofdfilm „Ten Westen van Shanghai” waarin de hoofdrol vertolkt wordt doop Boris Karloff. Er valt volop te genieten. Aan dit uitstekende pro gramma gaat een aardig filmpje vooraf, getiteld: „Kandid Camera Club.”. APOLLO: De voortreffelijke dansfilm „Ballet in Jazz” is voor de derde week geprolongeerd. Naast een grappig Rus sisch ballet valt voor alles te genieten een suggestief gecomponeerd jazzballet, dat knap wordt gedanst door Vèra Zorina, Eddie Albert e.a. Dat daarnaast aan grap pige scènes en humor een groote plaats is ingeruimd, verhoogt slechts de attractie van deze film. Het voorprogramma is van gevarieerd en van goed gehalte. ASTA: „Een hopeloos geval” vertelt ons van een verwend en nukkig meisje, dat gelukkig genoeg gezond verstand blijkt te hebben om in te zien, dat de professor, die haar na een auto-ongelukje heeft geopereerd, gelijk heeft als hij zegt, dat zij nergens voor deugt. En toch heeft de professor eigenlijk géén gelijk, want de kleine Jenny ontwikkelt een niet ge ringe energie na deze zelf-ontdekking; haar vele avonturen eindigen met... een huwelijkEen alleraardigste, leven dige en geestige film met uitstekend spel van Jenny Hugo, Karl Ludwig Diehl, Hannes Stelzer, Leo Penkeft en velé an deren. Vóór de pauze o.m. op, het too neel het Internationale Meister Terzetf, dat met zijn liederen een groot succes oogst. CAPITOL: In een ontroerende creatie vertolkt de expressieve actrice Pola Negri de vrouwelijke gevoelens van lijden, wan hoop en liefde in de onvergetelijke rol prent „Mazurka”, een boeiende geschie denis onder knappe regie van Willy Forst. Haar prachtig beeldend spel werkt fasci- neerend op de toeschouwers en roert de snaren van het innerlijke gevoelsleven. Een succes-product. Het voorprogramma bevat actualiteiten door het Ufa-nieuws. een musical en een aardig gekleurd teekenfilmpje. CASINO’. Wederom draait deze week in het Casino-theater een wild-westfilm van de Cassidy-serie, getiteld „Cassidy’s wraak”. Met deze film, waarin Hopalong Cassidy van de 20-Bar-ranch, met zijn mannen, zooals altijd uitblinkt, wordt het programma geopend. De revolvergevech- ten. vechtpartijen, en paardenrennen zijn in deze rolprent niet van de lucht. Als 2e hoofdfilm wordt vertoond „De verlaten goudmijn” waarin Gene An try, alias de zingende cowboy, de hoofdrol vertolkt CENTRUM: „Anne Marie” is de titel van de hoofdfilm en deze speelt zich af in een milieu van vliegeniers. Dit beroep brengt ook hier gevaarlijke momenten mët zich mee, terwijl de charmante Anna Bella de moeilijke taak heeft, haar liefde voor het beroep boven die voor haar vriend te stellen. In „Hoe raak ik mijn geld kwijt” heeft Jack Buchanan heel wat moeite dit te bé- werkstelligen. Er wordt op een losse, pret tige manier gespeeld in deze leuke show film. De CINEAC biedt ons deze week uit gebreide nieuwe films, welke o.a. den op- marsch der Duitsche legers door België en Noord-Frankrijk en den terugkeer der Nederlandsche soldaten uit gevangenschap bevatten. Verder houdt het programma een alleraardigste film over de nationale sporten van Ierland, een komische en een teekenfilm in. CITY. Voor de variatie brengt City deze week eens een Duitsche film, een werk met een sterk muzikalen en vocalen in slag, dat niet alleen als zoodanig verdien sten heeft, maar ook vanwege de prach tige vertolking van den hoofdrol door Maria Cebotari, verdienstelijk geassisteerd door Lucie English en den kleinen Joa chim Pfaff. „De première der Butterfly” brengt ons de geschiedenis van een zan geres, die in de opera haar eigen leven weerspiegeld ziet en daardoor in staat is Puccini’s meesterwerk tot een groot- sche creatie te maken. Het voorprogramma brengt een uitvoe rige reportage van den Duitschen op- marsch, voorts wat binnenlandsch nieuws en een kijkje in het Amerikaansche ke- gelleven, waarvan de Hollandsche liefheb bers hun hart kunnen ophalen. CORSO: In de hoofdfilm „De groote vraag” wordt het conflict behandeld, waarvoor een jeugdig geneesheer -zich gesteld ziet om de wetenschap boven al- t les te stellen en alle genoegens, zelfs huiselijk geluk, uit zijn leven te bannen. Onder leiding van een cynischen weten schapsman gelukt dit aanvankelijk, doch tenslotte blijkt, dat de liefde het pleit wint. De hoofdpersonen Dorothy La- mour, Howard (de jonge dokter) en Tamirof spelen met overtuiging. Vooraf gaat „Van je familie moet je het maar hebben”, dat een aaneenrijging is van komische verwikkelingen. FLORA: Deze week een interessant pro gramma: „Zuidzee-idylle”, koestert ons een goed uur in de poëzie van een vreedzaam eilandje in Hawaii. Ruischende muziek, sleepende dansen en een teere liefdes idylle met Warren Huil en Movita wisselen elkaar af. Pakkend en komisch is de de tective „Menschenjagers”, waarin Conrad Nagel een filmmaatschappij als smokkel- instituut van Chineezen ontmaskert. METROPOLE; Wie eenige uren genieten wil van een superbe film, kan deze week met een gerust hart naar Metropole-Palace gaan. De hoofdfilm is ditmaal: „De dag van morgen”, met Irene Dunne en Charles Boyer. De inhoud van deze prachtige rol prent beschreven wij reeds eerder. Vooraf Ufa-wereldnieuws, een sportfilmpje „Apen in den ring” en Holland’s nieuws van Pro- filti. De bekende radio-zangers ,,The Song- singers” traden verder met zeer groot suc ces op met aardige melodietjes. ODEON prolongeert voor de 5de week de lachschlager „Vooruit met de geit” met George Formby. De handeling, welke hier ter plaatse reeds werd besproken, is weer een aaneenschakeling van de meest dolle scènes. George jaagt op een erfenis, doet ongeëvenaard dom, tokkelt op zijn banjo en zingt zijn gezellige deuntjes. Frissche, onschuldige humor van begin tot eind. In het voorprogramma een voortreffelijke dierenfilm, een teekenfilmpje „Meneer OLYMPIA: Bovengenoemd theater brengt deze week een reprise van de Sacha Guitry*film „De roman van een valschen speler”, het alleraardigste stuk, waarin de groote Fransche artist minu tieus de lotgevallen demonstreert van iemand, die tegen zijn wil en dank val- sche speler wordt. De hoofdrolspeler, Sacha Guitry, wordt bijgestaan door Jacqueline Delubac, Pauline Carton, Fre- hel, Pierre Assy e.a. Na de pauze „Bel Ami” yte'öf- ir» Xlr» m Reeds geruimen tijd is het volop zo merweer. De tuinen staan vol bloemen en bloeiende heesters en de weiden zijn als een levend borduurwerk van pijp kruid, boterbloemen e.d. geworden. Een ieder die de natuur liefheeft, zal deze zomervreugde nauwelijks op kun nen en het is daarom geen grooter ge not bloemen te plukken en dien schat mee naar huis te nemen om er de vazen mee te vullen. Jammer is het, dat er veel menschen zijn, die niet op de hoogte zijn van de wijze, waarop men dient om te gaan met de bloemen, die men ge plukt heeft. Weet ge b.v. dat men nooit bloemen midden op den dag, als de zon fel schijnt, mag plukken? Doe dit ’s morgens in de vroegte, als de dauw nog op de bloemen ligt en de lucht koel is. Zoodra men de bloemen geplukt heeft, moet men ze thuiskomend, in een teil met water leggen, zoodat de stelen goed ondergedompeld worden. De bloemen kunnen dan volop water opzuigen en worden frisscher dan ooit. Men haalt er vervolgens de knoppen uit en ook het teveel aan groen. Dan snijdt men de stelen nog eens schuin af, zoodat het snijvlak zoo breed mo gelijk is en ze veel water kunnen op zuigen. Bloemen zooals rozen, dahlia’s e.d., moet men ’s nachts weer in een teil met water leggen. Het is het beste om de bloemen ’s zomers in steenen potten of aarde werk te zetten. Daarin blijven ze erg frisch. Pers vooral de stelen niet te dicht op elkaar, want dan kunnen ze niet voldoende water opzuigen. Deze bloemen mogen noch in de zon, noch in den tocht staan. Behalve de zorg is er nog de kwes tie van den smaak, waarmede men de bloemen in tuilen schikt. Het is een tijdlang mode geweest om bloemen van één kleur bij elkaar te zetten. Weliswaar zijn er bloe men, waarvan men de soorten en kleu ren bij elkaar houdt, zooals roode rozen, chrysanten, cactus, dahlia’s en zoo meer, Maar witte of gele rozen doen het daarentegen heel mooi met ’n tuiltje paarse violen, kleine oran je papavertj es staan prachtig bij fon- kelblauwe riddersporen, vlamroode Oost-Indische kers maakt een schit terend effect met blauw-paarse pe tunia’s en pastel-rose klimroosjes zijn beelderig als ze met violette bloemen in een kom worden geschikt, terwijl een ruiker van bonte bloemen, zooals boerendahlia’s herfstseringen, cosmea, violieren e.d. een verrukking zijn voor het oog. Kannetjes en vazen van glas, waarin men de stelen ziet oprijzen, zorgen ook voor een prachtige versie ring in onze zomersche kamers Wie zijn bouquetten en ruikers lang wil goed houden, moet ze van tijd tot tijd door middel van de bloemenspuit met in de hoofdrol” Wiüy Forst? metwater bespuiten. PASSAGE: De Fransche film „Chan tage”, welke deze week in Passage-theater draait, is een boeiende rolprent, een „thriller”, welke het publiek in ademlooze spanning houdt en tenslotte een verras send slot brengt, een ontknooping. waar aan niemand heeft gedacht en die even onverwacht als bevredigend is. In het voorprogramma: het laatste nieuws uit binnen- en buitenland, en een vermakelijke Amerikaansche klucht. In de hoofdrollen spelen.Pierre Blanchar, Arletty en Michel Simon de eerste rollen. Henk Didema zingt Duitsche liedjes: aan den vleugel begeleid door Chris van Dinteren. Steenbreek’s journaal. REMBRANDT: „Wie is de Vader”, met Ginger Rogers als het jonge meisje, dat als de moeder van een baby beschouwd wcrdt, maar het niet is, is weer een van die buitengewone Amerikaansche films, welke een avond vol genot en ontspan- zegden en de malle scènes maken „Wie 's de Vader” tot een film, die ongetwijfeld tot de beste behoort, wat op dit gebied in de Hollywoodsche filmkeuken bereid is Voor de pauze draait naast het nieuws „Overvalwagens Paraat”. REX: Het theater der groote reprises brengt deze week een Fransche film van uitmuntende kwaliteit: „Le Bonheur” met Charles Boyer en Gaby Morlay in de hoofdrollen. Het is de geschiedenis van een beroemde filmster, die gaat houden van den man, die bijna haar moordenaar was gewórden. Na een korten tijd van ge luk verlaat hij haar echter weer, omdat hij voelt, dat dit geluk niet bestendig kan zijn. Een ontroerende film, nu eens zonder happy ending. Vooraf het nieuws en een grappige film met „Our Gang”. ROXY: „Artisteningang” is een film van een zeer bijzonder karakter. Zij geeft een kijkje in het leven van meis jes, die vol idealen zijn en het als een roeping beschouwen aan het tooneel te gaan. De film is waard gezien te wor den, want inhoud zoowel als spel van Katharine Hepburn, Ginger Rogers en Adolphe Menjou vragen van begin tot eind de volle aandacht. „Mr. Moto’s laatste waarschuwing” is een spannend en boeiend detective-ver- haal met Peter Lorre in de hoofdrol. SEINPOST: De film behandelt het pro bleem. van verwaarloosde en misdadige jeugd in Amerika. Een geestelijke, vroe ger ook deel uitmakende van die gang sters in den dop, tracht door zijn invloed de knapen tot beter leven te brengen, in het begin tegengewerkt maar later met medewerking van zijn jeugdvriend Rocky. De hoofdvertolkers in deze film zijn Humphrey Bogart, James Cagney, Pat O’Brien, Ann Sheridan en de „Dead End Kids”. Vooraf gaat Polygoon binnen landsch nieuws, een filmpje met enkele nummers van variété artisten, „Oost West, thuis best”.en een kleurenfilm. Duinzichtkerk. De namiddagdienst te 5 mir, die morgen geleid wordt door ds. de Wilde, zal geen Avóndmaalsbediening zijn (die geschiedt de volgende week), maar predikdienst. Ned. Protest, bond, aula 2e gymnasium Bildersstraat, ingang Neuhuyskade, 10.30 uur ds. M. Prins, van Tiel. Remonstr. Geref. kerk, 10.30 uur dr, J. C. A. Fetter. Doopsgez. gem., 10.30 uur ds. P Vis. Luth. gem., 10.30 uur ds. C. Riemers. Federatie van Vrijz. Protestanten, Lu- therkapel, Haverschmidtstraat 57, 10.30 u. de heer W. Ligthelm. Waalsche kerk, 10.30 uur ds. Michelin Moreau. Duitsche kerk, 10.30 u. pfarrer Kaetzke. First Church of Christ. Scientist, Andr. Bickerweg 1, Holl. 9.45 Eng. 11.15. Onder werp: „God de Behoeder van den mensch”. Gulden tekst Ps. 18: 3. Duinoordkerk. 10 uur ds. Creutzberg, 10 uur jeugdkerk ouderen ds. J. J. van de Wall, 11.20 uur jeugdkerk jongeren, groepvorming. Nassau jeugddienst, Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, 10.30 u. ds. A. de Voogd, van Delft. Geb. Eltheto, Azaleaplein 2, 10.30 uur ds. van Itterson. Vrijz. Hervormden, Beeklaan hoek Hout- rustweg, 10.30 uur ds. E. J. van den Brugh, van Tiel. Vrijz. Chr. Jongerenkerk (15 j. en ouder), Bpndshuis Houtrustweg 3, 10.30 u. ir. S. A. Posthumus. Vrijz. kinderkerk der Federatie Vrijz. Protestanten, Vrijz. christelijk lyceum, van Stolkweg 35, voor alle wijken 10.30 u. mej. W E J. ten Dam Ham. Stads-Evangelisatie, Geref, Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat, 7 uur samenkomst. Spr. de heer L. Jansen. Onderwerp: „In de schuilplaats”. Stads-Evangelisatie Geref. Kerk-West, lokalen N. Zuiderkerk, Kockstraat 134, 8 u. samenkomst. Geref. kerk in hersteld kerkverband, clubhuis van Speykstraat 153, 10.15 uur en 5.30 uur ds. Hasper (Heilig Avondmaal). Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, 10 uur en 5.30 uur ds. van de Ven. Jerusalemkerk, Pomonaplein, 10 uur en 5.30 uur ds. de Jong; Bilderdijk- school, Linnaeusstraat, 10 uur en 5.30 uur leesdienst. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, 10 uur en 4.30 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem., Wesselsstraat 49, 10 u. en 5.30 u. leesdienst. Vergadering der geloovigen, Rozenburg straat 7, 10 uur samenkomst. Geb. C. J. M. V., Prinsegracht 4, 10 u. en de Ruyterstraat 67, 6 u. ds. J. P. Paauwe. Dunne Bierkade 16, 10 uur eeredienst, 6 uur Prediking des Woords. Vrije Evang. gem., Zuid-West Buitensin gel 112114, 10 uur en 5.30 uur ds. Dal- linga. Evangelisatie „Nazareth”, Fagelstraat 22, 10.15 uur en 7 uur de heer van Polen. Lokaal Kemperstraat 15, 10.15 uur bij eenkomst en 8 uur de heer Faber. Onder werp: „Toekomstfantasie of levende wer kelijkheid”. Christen-gemeenschap, Assendelftstraat 18, 10.15 uur de heer A. de Weger, van Rotterdam en 6 uur de heer Jac. de Graaff, van Amsterdam. Christen-gemeenschap, Bew. t. Rel. Ver nieuwing, Groot Hertoginnelaan 4, 10 uur Menschenwijdingsdienst. Christ, gem. Eliëzer, Beeklaan 296, 10 u. en 7 u. prediking. Pinkstergemeente „Maranatha”, geb. Trompstraat 25, 10.15 uur en 8 uur samen komst. Vrije Gemeente, de Ruyterstraat 67, 10.30 uur de heer J. C. Wannée over: „De mensch van nu in de branding II (Zelfbe houd en Zelfovergave)”. Baptisten-gemeente, kerklokaal v. Dijck- straat 149, 10 uur en 5:30 uur prediking ds. J. B. de Neef, 8 uur jongeliedensamen- komst. Baptisten-gemeente, kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10, 10 uur en 6 uur ds. J. de Jong, 8 uur jongeliedensamenkomst. AANVULLINGSAGENDA van den Gemeenteraad van ’s-Graven- hage, op Maandag 17 Juni 1940, té half twee. Benoeming van een hoofd van de openbare lagere school Fisherstraat 135 (school A), vijf onderwijzers (essen) bij het openbaar ge woon lager onderwijs en twee leerkrach ten bij het openbaar buitengewoon lager onderwijs, een tijdelijk leeraar bij het gemeen telijk avondnijvefheidsonderwijs voor jon gens. twee tijdclijke leerkrachten bij openbaar middelbaar onderwijs. Beraadslaging over 17. het voorstel tot wijziging van de Gemeentebegrooting voor 1939 (regeling van tekorten). 18. het voorstel om voor het tijdvak van 19 Mei tot en met 31 Augustus 1940 toe te staan, dat wordt afgeweken van de vastgestelde tarieven inzake de ver huring van den Kon Schouwburg. 19. het voorstel tot verkoop van het vroegere schoolgebouw aan de Zwét- straat aan den Staat der Nederlanden. 20. het voorstel tot wijziging van de Gemeentebegrooting voor 1940 in verband met overbrenging van overschotten op gewone uitgaafposten. 21. het voorstel tot toekenning van belooningen voor het behalen en het ge bruikmaken van een Montessori-diploma, 22. het voorstel om B. en W. te mach tigen tót het doen van uitkeeringen uit het Gemeenschappelijk fonds II en het Huurverlagingsfonds II. 23. het voorstel om de exploitatie tekorten over 1939 van het Noodhypo- thekenfonds en het Rijkshypothekenfonds te brengen ten laste van den gewonen dienst dei Gemeentebegrooting voor 1939. 24 het voorstel tot vaststelling van een verordening regelende de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van onge vallen bij het verrichten van werkzaam heden ten behoeve van de Gemeentelijke twhtbescherming. 25. het voorstel om goed te keuren, dat verbeteringen worden aangebracht aan de perceelen Tripstraat nos. 1 t.e.m. 15 (oneven nummers). 26 hef voorstel tot het toekennen van een subsidie aan de afd. ’s-Gravenhage en omstreken van de Vereeniging voor MU.L.O. 27. het voorstel tot overplaatsing van en tot het verleenen van eervol ontslag aan eenige leerkrachten bij het openbaar lager onderwijs en het gemeentelijk avondnij verhe idsonder wij s. 28. het .voorstel tot goedkeuring van staten van oninbare posten wegens ver schillende belastingen en schoolgelden. 29. het voorstel tot het toekennen van een subsidie voor 1940 aan de *s-Graven- haagsche R. K. middenstandsvereeniging „De Hanze”, aan de afd. ’s-Gravenhage van den R. K. Vrouwenbond, aan de stichting „Handelscursus voor den mid denstand” en aan de Vereeniging voor Christelijk Handelsonderwijs, ten behoeve van het bijzonder handelsonderwijs.. 30. het voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 8 Januari 1940 tot uit gifte in erfpacht van grond aan de Handellaan en de Verdistraat. 31. het voorstel tot verhooging van het bedrag, aan te bieden voor den min nelijken afstand van de perceelen nos. 85 en 87 van het grondplan der onteigening ten behoeve van de verbreeding van een gedeelte van den Haagweg (L.) 32. het voorstel tot het toekennen van een aanvulingsbijdrage over 1939 aan het boekenfonds voor middelbaar en voorbe reidend hooger onderwijs. 33. het voorstel tot wijziging van de Gemeentebegrooting voor 1940 (diverse posten). 34. het prae-advies op het adres van den Haagschen bond „Vacantiebezigneid voor schoolkinderen" houdende verzcr-k om een subsidie ten bate van het werk der vacantiebezigheid in 1940tevens voorstel tot hel toekennen van een sub sidie aan de R.K. Vereeniging van hoof den van groote gezinnen voor hetzelfde doel. 35. het voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 29 April 1940 in dier voege, dat in plaats van de daarin ge regel --- „v, noemde 21 motorspuitjes worden aange- 10 uur heiligingssamenkomst, 8 uur ver- schaft 4 groote automobielspuiten. 36. het prae-advies van de Raads- beroepscommissie op het adres van C.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10