VOOR DEN PUZZELAAR HAAGSCHE COURANT BINNENLAND STADSNIEUWS PROCES OM EEN BABY BUITENLAND Zaterdag 15 Juni 1940. WATERVOORZIENING VOOR BIJZONDERE GEVALLEN naar VIERDE BLAD. DE DUITSCHLAND. TURKIJE. VEREENIGDE STATEN. Twee moeders maken aanspraak op één kind ZELDZAAM GEVAL VOOR HAAGSCHE RECHTBANK Reorganisatie Amsterdamsche luchtbeschermingsbrandweer De zakentelegrammen Indië GRIEKENLAND. SLAGSCHIP VAN STAPEL GELOOPEN. ZWITSERLAND. handelsovereenkomst tusschen DUITSCHLAND EN TURKIJE. Midden volgende week zal contact tot stand gebracht kunnen zijn ZWEDEN. te op EILAND Verticaal: EERSTE DIEPBORING AAN DE WALDORPSTRAAT. In het politie-rapport staat, dat mevr, v. d. W. verklaard heeft niet te weten in welk gebouw zij na den inslag is ge weest. Men heeft toen maar aangeno men, dat zij óók in den schuilkelder van de „Eerste Nederlandsche” terecht is gekomen, omdat zij over een schuilkel der sprak. Maar mevrouw v. d. W. valt op dit punt het politierapport aan. Zij herinnert zich zeer goed in welk huis zij is geweest, alleen wist zij niet het nummer aan de politie op te geven. Zij heeft het huis aangewezen aan pleiter. Het is niet „de Eerste Nederlandsche’’. inaar het perceel Prinsessegracht 6a. ge legen aan de andere zijde van de Casua riestiaat. Daar is zij door verschillende perso nen herkend; spr. legt in dit verband titeit van het kind kon worden vastge steld. Als mevrouw St. echter een verkéérd kindje gegeven heeft, dan staat het dus niet vast, dat het kindje St. levend uit de kliniek is te voorschijn gekomen. PI. wilde niet veel waarde hechten aan her kenningen van een paar weken later- Kinderen veranderen op dien leeftijd zeer snel. Doch nu inderdaad aannemen de, dat het kindje, dat mevrouw St. door het raam aangaf haar eigen baby was, dan blijft er nog een buitengemeen belangrijk feit over, dat onloochenbaar pleit vóór de echtheid van het kindje van mevrouw v. d. W. Het kindje St. is immers naar den schuilkelder van de „Eerste Nederlandsche” gebracht. Wel nu: mevrouw v. d. W. heeft haar kindje dat zij na den bomaanslag miste, niet in de „Eerste Nederland sche” teruggekregen, maar in een totaal ander gebouw. Waar kreeg mevr. v. d. W. haar kindje terug? 96. geliefde 98. dorp in Gelderland 99. dier 100. het heel kleine 103. Ned. sportgebeuren 104. insect 105. Finsch athleet 108. vervoeging van 1. titel 2. bedekking 4. onbekend getal van ten uit- No. 17595 van werk- probeeren VERSPREIDE BERICHTEN. De Italiaansche gezant in Cairo, graaf Mazzolini is uit Cairo naar Ita lië vertrokken. Zwitserland zal de Ita liaansche belangen in Egypte beharti gen en Amerika de Egyptische in Ita lië. Volgens te Peking ontvangen be richt is generaal Mao Toeng, leider der Chineesche communisten, op 4 Mi bij Kantsjoean in de provincie Sjensi vermoord. TWEE GRIEKSCHE SCHEPEN VERGAAN. Aan de kust van Galicië is een red dingboot met 20 overlevenden aange komen, afkomstig van het Grieksche schip „Gobilando”, dat Woensdagnacht ter hoogte van Finisterre gezonken is. De kapitein van het schip en 7 leden der bemanning worden vermist. Verder is nog het Zuidslavische schip „Sud” aangekomen met aan boord 11 schip breukelingen van het Grieksche schip „Symettus”. werk woord, dat zeuren be- teekent 109. vrije keus 113. voegwoord 115. direct 116. opening eener fuik 117a. burgerl. wetboek 118. kippen verblijf plaats 120. onbep. telwoord 122. peulvrucht 126. gehucht 129. vermoeid 130. bloem 133. meisjesnaam 134. omzetting 136. bijwoord 137. kon. besluit 138. bekend geleerde en latinist 139. tot nader order 140. lidwoord 141. werktuig 142. onbekend getal 143. voormiddag 145. stad in Frankrijk 147. aanw. voornaamwoord 148. vertrek 150. fel 152. paard (populair) 153. gemeene handelwijze 156. steppe 160. vochtig 162. maat 163. beheervoering der posterijen 164. pers, voornaamwoord 5. geleerde 6. helder 7. verwarring 8. toevallig 9. uitroep 10. alle tramlijnen 11. dorp in Gelderland 12. verharde huid 13. kwartaal 14. voedingsmiddel 15. insect 16. maat 18. deel van een boom 24. vrucht 26. aanw. voornaamwoord 28. rivier in Duitschland 30. kleefstof 31. Ierland 32. mil. rang 36. moderne autobanen 38. pop. benaming voor paard 40. het Romeinsche Rijk 41. voegwoord 43. voorzetsel 44. lidwoord 45. ontkennend 47. Ned. sportgebeuren 48. bijwoord 49. slot 51. componist 53. weg, richting 54. belofte 55. te weten 58. vervoeging woord, dat beteekent 59. sterk verfrisschende zuurstof 63. maat 65. inwendige lich. deelen 67. storm 69. voegwoord 71. ontwerpen 73. wanneer 74. rijksdienst (afk.) 75. onbekend getal 76. nauw 78. plaats in Italië 80. muzieknoot verklaringen en brieven over aan den president Mevr. v. d. W. kreeg haar kindje terug in het perceel Prinsesse gracht 6a. En als dit vast staat, rijst dus de zeer dringende vraag: als het kindje van mevr. v. d. W. dat van mevr. St. .is, hoe is dan de baby vanuit de Eerste Nederlandsche naar het gebouw Prinsessegracht gekomen, op een tijd, dat het eene luchtalarm na het andere werd gegeven en men zich nauwelijks op straat kon, ja zelfs niet mócht be vinden. Nader ging spr. in op de herkennings- teekenen van het kindje v. d. W. De baby van mevr. v. d. W. had kenmerken aan het beentje (de knie), aan de oogen en aan een vlek boven de neus. Het is op die kenmerken herkend. De baby van mevr. St. had zóó weinig ken merken, dat de vader zelfs een verkeerd kind meenam uit de „Eerste Neder landsche” en de ouders pas bemerkten, dat het hun kind niet was, toen zij be speurden met een meisje in plaats van met een jongen te doen te hebben. Daar na hadden zij het meisje teruggebracht en nu herkenden zij de baby v. d. W. als de hunne. Wat het gewicht betreft, het kindje- St. woog bij de geboorte op anderhalf ons na, acht pond, het kindje-v. d. W. zes-en-een-half pond. Het omstreden kindje weegt thans negen pond en twee ons. Dit is zes weken na de geboorte. De laatste week is het kind 300 gram aangekomen. Het kindje-St. zou dus ruim één pond zijn aangekomen, het kindje-v. d. W. drie pond, hetgeen nor maler is. Tenslotte vroeg spr. een kor ten termijn voor het aanbrengen de hoofdzaak, indien de beslissing gunste van de familie St. mocht vallen. Hierna volgde re- en dupliek. Uitspraak: Woensdag a.s. half elf. Op de marinewerf te Brooklyn is het 35.000 ton groote slagschip „North Ca rolina” van stapel geloopen. De minis ter van marine, Edison, zeide in een toespraak, dat dergelijke in vredestijd gebouwde schepen een land sterk ge noeg maken om den vrede te bewaren. Wij bouwen thans, aldus Edison, niet om aan te vallen, maar om sterk te zijn en niet aangevallen te worden. Horizontaal: 1. pers, voorn, woord 3. mil. rang 15. voorzetsel 17. knaagdier 19. titel 20. en anderen 21. riviertje in Z.-Holl. 22. lidwoord 23. Romeinsche Rijk (afk.) 24. pofferig, dik 25. weggetje 27. Egyptische god 29. plant 31. achting 33. insnijding 34. Finsch athleet 35. planeet 37. klein kind 39. bijwoord 41. telwoord (Eng.) 42. netto (afk.) 44. lidwoord 45. de onbekende 46. levendig 50. dorp in Gelderland 52. aanwezigheid 56. voorzetsel 57. dier 58. Grieksch wijsgeer 60. voorzetsel 61. bron 62. maat 63. ik 64. windrichting 66. vervoeging van zullen 68. dorp in Gelderland 70. te voren 71. welwillende lezer (Lat.) 72. modern beroep 77. nieuwe testament 79. oppervlaktemaat 82. ledigen 84. arrondissement (afk.) 86. zenuwachtig 87. wisseling van woorden 88. revanche 91. echtgenoote 94 nieuwe testament 95. met name Hedenochtend omstreeks half elf is door den president van de rechtbank, mr. A. S. Rueb, in kort geding een civiele procedure behandeld, die on willekeurig het beroemd geworden „Salomo’s oordeel” in herinnering roept. Niet, dat mr. Rueb dat oor deel reeds heeft uitgesproken, want uitspraak zal gedaan worden op Woensdag a.s. 19 te half' 11 v.m., maar de zaak waarom het gaat is in wezen gelijk aan die waarvoor de wijze koning Salomo werd gesteld: twee moeders maken aanspraak op één kind. BIJEENKOMST VAN DE VOLKSPARTIJ. In eén zitting van de parlements- fractie der volkspartij hebben de mi nisterpresident en de minister van buitenlandsche zaken nauwkeurige verklaringen over den algemeenen po- litieken toestand afgelegd. De fractie viel eenstemmig de politiek van de regeering bij. Ook de groep der onaf- hankelijken, die eveneens vergaderde, steunde eenstemmig de verklaringen van de regeering. Naar verluidt, zal de ministerpresi dent waarschijnlijk a.s. Maandag zijn buitenlandsche politieke verklaring voor de nationale vergadering afleg gen. DE ENGELSCHE BOMMEN IN HET GEBIED VAN GENÈVE. Op den Zwitserschen stap in Londen wegens het uitwerpen van bommen in het merengebied van Genève, heeft men in Engeland nog steeds geen goed antwoord gevonden, meldt het D.N.B. Een verklaring luidt, dat de Engel- sche vliegers wellicht hadden willen probeeren zich van de bommen in het meer van Genève te ontdoen. Daar staat echter het officieel geconsta teerde feit tegenover, dat de Engel- sche vliegers bijna een half uur lang boven Genève en omgeving hebben ge vlogen. Bovendien waren Genève en de oevers van het meer zoo sterk ver licht, dat het mogelijk geweest zou zijn de bommen in het water te wer pen zonder menschen tot slachtoffers te maken en materieele schade aan te richten. De Engelsche vliegers hebben echter, zooals bekend, een reeks bom men midden in woonwijken en op brug gen geworpen. De tweede verklaring luidt, dat de Engelsche vliegers wel licht het meer van Genève verwisseld hebben met het Lago di Maggiore. Dit zou echter, zoo constateert men hier, aan hun schuld niets af doen. De „Dai ly Herald” meent, dat hier waar schijnlijk sprake is van een tragische vergissing van een Britschen piloot. De Duitsche ambassadeur von Papen en de secretaris-generaal van het Turksche ministerie van buiten landsche zaken, Menemenciogloe, heb ben gisteren nota’s uitgewisseld inzake een wederzijdsche handelsovereenkomst, welke voorziet in een handelsverkeer van 21 millioen Turksche ponden en daarmede blijk geeft van den levendi- gen wensch van beide landen, hun han- delsbetrekkingen ook in de huidige om standigheden te handhaven en uit breiden. Crematie dr. ir. Th. van der Waerden Onder buitengewoon groote belangstel ling heeft hedenmiddag op Westerveld de crematie plaats gehad van het stof felijk overschot van dr. ir. Th. v. d. Waerden, lid van de Tweede Kamer en lid van de Prov. Staten van Noord- Holland, overleden te Laren. Aanwezig waren vele leden van de Eerste en Tweede Kamer, vele oud-leden, mr. dr. A. baron Röell, commissaris van de Koningin in Noord-Holland met den griffie der Staten mr. M. A. Stufkens. vele leden van der Prov. Staten van Nocrd-Holland, dr. Ph. J. Idenburg, dir. van het centraal bureau voor de Sta tistiek, ook namens de centrale commissie voor de Statistiek, waarvan de overle dene lid -was, de heer W. Cool, namens het. Kon. instituut voor Ingenieurs, met dr. ir. B. Böger, namens de afd. tech nische economie van dat instituut, ir. J. Weyland, namens den electriciteitsraad, waarvan de overledene lid was, mr. J. Alingk Prins, oud-voorz. van den Octrooi- raad namens de centrale org. voor toe gepast natuurwetenschappelijk onderzoek, mr. K. Jansma, namens den Zuiderzee- raad A. F. Bronsing, dir. Stoomvaartmij. Nederland, architect ir. W. M. Dudok. Hilversum, J. J. de Roode, oud-hoofdre- dacteur van „Het Volk” en tal van anderen. Achtereenvolgens spraken mr. A. Brugh, lid van Ged. Staten van Noord- Holland; Koos Vorrink, voorzitter van het partijbestuur der SD.A.P., ir. J. A. Wijnmalen, dir. van het prov. elec- triciteitsbedrijf van Noord-Holland, ir. W. Mensert, dir. van het prov. water leidingbedrijf van Noord-Holland, L. v. d. Walle, namens de soc.-dem. Sta tenfractie van Noord-Holland, J. F. H van Zadelhoff, Dordrecht, oud-lid van de Tweede Kamer, W. Drees, den Haac voorzitter van de soc.-dem Tweede Kamerfractie. Een zoon dankte voor de belangstel ling. Een zeshonderd man sterk corps militaire leest geschoeid en in kazernes gehuisvest. De brandweer van den gemeente lijken luchtbeschermingsdienst en de gemeentelijke beroepsbrandweer van Amsterdam zullen worden samenge voegd, teneinde de paraatheid van de brandweer op te voeren. Tot nog toe was de brandweer van den luchtbeschermingsdienst, zooals trouwens deze geheele dienst, een organisatie van vrijwilligers, welke ongeveer 250 man bevatte. Thans is men evenwel doende dit onderdeel van de luchtbescherming in een orga nisatie van beroepsmenschen om te vormen. Uit de 2500 vrijwilligers zul len 600 man aangesteld worden, die een op militaire leest geschoeid corps van beroepsbrandweermannen zullen gaan vormen. Zij zullen komen te staan onder de bestaande gemeente lijke brandweer, doch hun eigen uni form het uniform van de brand weer van den luchtbeschermingsdienst blijven dragen. De vijftig motor- spuiten, welke een capaciteit heb ben van 1000 liter per minuut, die behoorden tot de uitrusting van de luchtbeschermingsbrandweer, zullen met de daarbij behoorende vracht auto’s ter beschikking van dit nieuwe corps worden gesteld. Er zullen over de stad verdeeld 12 nieuwe brandweerkazernes worden ingericht, waar deze menschen onder commando van leden van het beroeps corps zullen worden ondergebracht. Zij zullen nl. geheel intern zijn. Hun dienst is vijf dagen achtereen, waarna een vrije dag volgt. Gedurende die vijf dagen mogen zij de kazerne, waarin zij zijn ondergebracht, niet verlaten. De mannen zullen behalve volledige kost en inwoning en genees kundige hulp voor henzelf een salaris ontvangen van 2 per dag voor onge- huwden en 3 per dag voor de ge huwden. Uiteraard zullen zij een uit gebreide training krijgen, welke be halve uit brandweeroefeningen voor namelijk uit sport bestaat. Hun taak is niet uitsluitend lucht bescherming, doch zij zullen de brand weer volledig bijstaan bij de bestrij ding van iederen brand, welke zich voordoet. De beschermingsbrandweer be schikt behalve over de reeds genoemde motorspuiten, over 37 kleine spuiten. Deze blijven, bemand door sterk ingekrompen vrijwillige luchtbeschermingsbrandweer in func tie. Eenige maanden geleden zijn door de DuinwajAleiding plannen gemaakt voorliet slaan van diepwaterputten op verschillende punten in de stad, ten behoeve van brandbestrijding en even tueel ook voor drinkwatervoorziening in bijzondere omstandigheden. Deze plannen worden thans uitge voerd door den dienst van Gemeente werken, welke bezig is de eerste der 17 putten te slaan aan de Waldorp- straat. Het Van de bevoegde zijde, welke ons gisteren mededeelde, dat het zenden van zakentelegrammen naar Indië de volledige toestemming van de Duitsche autoriteiten had verworven, vernemen wij nader, dat de veronderstelling, dat de verzending na het verleenen van deze toestemming terstond technisch mogelijk zou zijn, niet juist is geweest De technische voorbereiding van het radiotelegrafische verkeer met Neder- landsch-Indië is nog niet voltooid. Met name is uit Indië nog geen bericht ontvangen hoe de autoriteiten daar te genover een dergelijke verbinding staan. De P.T.T. hier te lande is thans bezig via een ander land con tact met de Indische P.T.T. te zoeken. Er is gegronde hoop, dat het tele grafische contact in het midden van de komende week tot stand zal zijn gebracht. De postkantoren hier te lande hebben vandaag veel telegram men moeten afwijzen. Men stake thans eenige dagen de aanbieding van za kentelegrammen, zoodra de verbinding geopend wordt, zal een nader pers bericht hierover verschijnen. ONTRUIMING VAN HET ODINSHOLM. In de gisteren gehouden geheime zitting van den Zweedschen rijksdag heeft de minister van buitenlandsche zaken, Gunther, verklaard, dat de Zweedsche bewoners van het voor de kust van Estland gelegen eiland Odinsholm binnenkort naar Wormsö, een eiland gelegen tegenover Hapsal, zullen worden overgebracht. Ook de bewoners van de Ragö-eilanden, ten getale van 450, zullen naar andere deelen van Estland overgebracht worden. boren geschiedt tot 40 meter diepte met een hoorbuis van 50 c.m, doorsnede. Deze buis wordt geleidelijk tot de verlangde diepte in den bodem gedreven, waarna de aarde uit den koker door pulsen wordt verwijderd. Zoodra de diepte van 40 meter en daarmede de grove zandlaag is be reikt, wordt een koperen filter van 12J c.m. doorsnede en 18 meter lengte in de hoorbuis afgelaten, waarna het filter door een kiezellaag wordt om ringd om verstopping met zand te ver hinderen. Aan het bovenuiteinde van het fil ter wordt een zuigbuis van eveneens 12j c.m. doorsnede verbonden, welke tot straathoógte reikt. Tijdens het aanbrengen van de kie- zelomhulling rondom den filtermond en daarboven van de oorspronkelijke aarde wordt de hoorbuis geleidelijk weer opgetrokken, waarna de diep- waterput gereed is. Op de zuigbuis kan een brandweer- 81. kleur 83. adem 85. muzieknoot 89. dag 90. verwijdering 92. en dergelijke 93. Ned.-Oost-Incfië 96. bruto (afk.) 97. muzieknoot 101. voorzetsel 102. een geloof 106. knolgewas 107. soort drinkbeker 108. zuster (afk.) 109. voegwoord 111. beslist 112. voorzetsel 114. bladzenuw 115. duinvallei 117. dier 117a. vereeniging 119. windrichting 120. wagenonderdeel 121. maag 123. rivier in Achter-Indië 124. muur-uitholling 125. rivier in Oost-Afrika 127. bid (latijn) 128. kindergroet 129. muzieknoot 131. vrucht 132. steen 134. een voetbalvereeniging 135. uiting van vroolijkheid 141. stem 142. Turksche munt 144. voegwoord 146. lidwoord 147. waanzinnig 148. toilet-artikel 149. soort 151. dier 152. muzieknoot 153. van onderen (afk.) 154. Rijkstelegraaf (afk.) 155. buiten dienst (Duitsch) 157. muzieknoot 158. politieke partij 159. pluimveeproduct 161. voorzetsel Tragische bijzonderheden liggen aan dit procs ten grondslag: Op den tienden Mei j.l. werd, naar men zich zal herinneren de kraam vrouwenkliniek „Bethlehem” aan de Prinsessegracht door een bom getrof fen, waarbij onder de patiënten na tuurlijk groote verwarring ontstond. Twee dier patiënten waren mevrouw St. van de Gouverneurlaan en me vrouw v.d.W. uit de Multatulistraat. Mevrouw St., verpleegd op zaal 8, heeft onmiddellijk na de ontploffing haar zoontje Kees, die 9 dagen oud was, gegrepen en dit door een der vensters overgegeven aan een burger, den heer Woudstra, die de baby per soonlijk in veiligheid bracht in den schuilkelder van de Eerste Nederland sche Verzekeringsmaatschappij. Mevr. v. d. W. werd op zaal 9 ver pleegd. Zij miste haar kindje, maar zag, dat burgers de baby’s naar buiten brachten. Zij werd naar een gebouw in de omgeving gebracht, dat zij eerst niet volkomen duidelijk kon beschrij ven en kreeg daar haar kindje terug. De baby, waarop de familie St. later aanspraken maakte. Het kindje v. d. W. werd op 2 Mei geboren, het kindje St. op 1 Mei. Mr. S. van Oven, pleitende voor de familie St., zeide, dat hij de afgifte van het kindje aan de moeder St. vol komen gerechtvaardigd acht door de feiten. Het moment van den bominslag beschquwde spr. beslissend voor de vaststelling der feiten. Mevr. St. heeft haar kind door het raam naar buiten gegeven aan den heer Woudstra, die het onmiddellijk naar den schuilkelder van de Eerste Nederlandsche bracht. Vast staat dus, dat het kind van mevr, St. in leven is. Mevr. St. lag op zaal 8, waar de bom niét insloeg, zij bewaarde haar kalmte en haar eerste impuls was haar kind te redden. Mevr. W. echter heeft niet eerst naar haar kind omgekeken. Zij lag op zaal 9, waar de inslag gebeurde, waar dus de verwarring en ontreddering grooter was en zij vluchtte, zonder te weten, waar haar kind was, of het nog in z’n wieg lag dan wel of het gered was. Als men moet aannemen, dat het kind gedood werd, lijkt dat voor het kind van mevr. v. d. W. waarschijnlij ker. Op haar zaal, zaal 9, sloeg de bom in en onder het puin van zaal 9 zijn twee doode baby’s gevonden. Het is al zeer onwaarschijnlijk, dat dit een kind je van zaal 8 zou zijn. Al deze dingen pleiten voor het feit, dat het levende kind niet behoort aan mevr. v. d. W„ maar aan mevr. St. Van de acht personen, die een uit spraak over de herkenning der kinde ren hebben gedaan, hebben vijf het herkend als het kindje St., twee als het kindje-v. d. W., terwijl de achtste, een verpleegster, het eveneens herkende als het kindje St., hetgeen spr. zeer sterk noemde, daar deze getuige de éénige was, die beide kinderen kende. Tenslotte achtte pleiter het gewicht der kinderen van groot belang. Het kindje St. woog tijdens den bominslag acht pond, het kindje van der W. zes pond. Op den dag, dat het levende kind met de getuigen werd geconfron teerd, woog het acht pond en zeven-en- zeventig gram. Wanneer het betwiste kind het kind van de familie van der W. zou zijn, dan zou het sinds 10 Mei tot dien dag twee pond en 77 gram zijn aangekomen. Dit achtte pl. onmo gelijk. Een verkeerd kind uitgekozen. De procureur der familie van der W., mr. H. Smalhout, was van oordeel, dat uit het politierapport en uit verklarin gen van verschillende personen blijkt, dat een beslissing ten gunste van mevr, v. d. W. moet worden genomen. Mevr. St. heeft haar kind aan den heer Woud stra gegeven, die het naar den schuil kelder van de „Eerste Nederlandsche” bracht. Haar man is de baby daar ko men halen en vergiste zich daarbij. Hij nam n.l. een ander kind mee naar huis en pas toen de ouders het kind ver schoonden, bemerkten zij. dat dit kind hun kir^i niet was. Het was een meisje en kon dus onmogelijk hun zoontje Kees zijn. Zelfs als men aanneemt, dat mevr. St. werkelijk het goede kind overreikte aan den heer Woudstra, toen zij te goeder trouw een baby door het raam aangaf, dan blijft het toch ver wonderlijk. dat mevr. St. de verkeerd meegenomen baby uit de „Eerste Ne derlandsche’ niet dadelijk heef* her kend. waaruit pl. concludeerde, dat men dus aan Keesje geen enkel ken- teeken kon vinden, waaraan de iden- 'O '9 23 32 36 39 39 92 46 6<9 62 <93 \<99 <92 73 <96 \<9cJ 90 <99 32 36 'OZ 'Of '06 'o<5> "6 "<f '29 '2<9 '32 '33 '3<9 '36 '92

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 11