in vee Het circus Wenger Na den strijd in Duinkerken - De weder opbouw van Rotterdam - Klavermeel als bij voeder voor het vee - De weg Amsterdam-Leeuwarden in wording u weg rö tóf 4* w' ^111 HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 15 JUNI 1940 TWEEDE BEAD FEUILLETON. W STADSBEELD IN DUINKERKEN. VERNIELDE ENGELSCHE EN FRANSGHE LEGERWAGENS TE DUINKERKEN. (Nadruk verboden.) 27) bij deze die i boydracht verwisselt. Bing, vraagt zij bezorgd. tWordt vervolgd.). ken. Ik denk er over na hoe wij het Bing? Er is hier een klein gezelschap zullen doen. Mijn innerlijk zegt mij, bijeen, zegt Hans vriendelijk, dat ons uurtje weldra gekomen is. op. Ik hoop het niet, het zou niet goed voor onze plannen zijn. Intus- schen ben ik op een idee gekomen. van zal WINTERVOORRADEN VOOR HET VEE. Een zeer belangrijk bedrijf is momenteel de grasdrogerij en -malerij aan den rand van den Wieringermeerpolder. Het versche klaverhooi wordt met tientallen wagens uit den Wieringermeerpolder aangevoerd, om aan de fabriek te Kolhorn tot klavermeel te worden vermalen, een krachtig bijvoeder voor onzen veestapel. Als er weer REUEN WEER - V1SUHWEER. Een goed visscher is daarin te onderscheiden van een „Zondagsvisscher”, dat de eerste ook bij de hevigste regenbuien zijn dobber in de gaten blijft houden. De acte-tasch verricht een dubbele taak. plannen ik heb. Het is misschien mo- stemming zijn te brengen. Dan is het des te beter. De Amerikaan volgt hem zwijgend. Als zij plaats hebben genomen, begint Higgens. Mr. Wenger, ik ben geen rijk man, ook ik heb met moeilijkhe den te kampen. Mijn vriendschap voor Rolf Wenger en mijn liefde voor het circus, heeft mij veel geld en tijd ge kost. Het heeft mij vaak verhinderd mijn zaken in Frisco na te loopen zoo als het eigenlijk behoorde, maar toch, verkoopt u mij het circus tegen een billijken prijs? U weet dan tenminste dat de zaak van uw oom in vertrouwde handen is. Hans Wenger kijkt hem verbluft aan Wy moeten het circus verkoopen, mr. Higgens? Hoe is het circus daar mee geholpen? De verhoudingen blij ven daardoor hetzelfde en daar u, zoo- als u zegt, ook niet veel bezit om er in te steken, blijft het een mislukte onderneming, die ook u kunt verlie zen... Higgens schudt het hoofd. Ik zou het alleen doen om u te helpen, mr. Wenger. U en uw vader kunnen zich dan met eere uit de onderneming te rugtrekken. Natuurlijk is het moeilijk het circus te houden. Maar u moet één ding niet vergeten, u bent vreem deling en dan zjjn de bezitsverhoudin- maar ik van de DE WERKZAAMHEDEN aan den weg AmsterdamLeeuwarden zijn hervat In de omgeving van Middenmeet werkt men met een mechanischen grondstamper van 1000 k.g., de zwaarste machine op dit gebied om de onderlaag aan te stampen zijn naar zijn hokje terug. De oogen van Nancy kijken hem angstig aan. Zou kalmte oespreken. U vertelt mij wat naam in Frisco, natuurlijk wel u gedacht hebt en ik vertel u welke krijgen. Een verwijt ligt Hans op de lippen. De man trekt zijn breede schouders gelijk, dat onze plannen in overeen-1 Higgens lacht duister. Ik weet wat u ons helpen. Het wordt tijd, dat dit Het is te warm chef, men kan spelletje uit is, het duurt te lang, niet slapen en nu moet men den tijd doodslaan zoo goed als het gaat. Hans Wenger gaat hier niet op in. Circusmenschen, die den geheelen dag hard werken, kunnen heusch wel slapen. Met enkele woorden legt hij de zaak uit. Bill Bing sluit de kamer van de revolver en steekt het wapen in zijn gordel. Een post voor Quito’s wa gen, uitstekend chef, zoekt u maar een paar vertrouwde luitjes uit. Hulpvaardig als altijd gaat hij met Hans naar den stal, waar hij peinzend naar de uit het stroo stekende man- nenbeenen kijkt. Mister Bing kent zijn menschen blijkbaar aan hun ekster- oogen. Hij trekt een paar beenen naar voren. De bezitter wordt vloekend wakker en kijkt verschrikt rpnd, maar het zien van Hans en Bing kalmeert hem. In een wip wordt hij op de hoogte gebracht. Je weet niet an ders dan dat je een zieke voor elke zeggen wilt. Waarom maakt Higgens van dit crediet geen gebruik om ons nu te helpen? Ziet u zoo is het nu weer niet, het crediet dat ik zou kun nen krijgen, ontvang ik alleen als ik zwart op wit bewijzen kan, dat dit circus van mij persoonlijk is. Gelooft u mij mr. Wenger, u en uw vader zou den er ook niet slecht bij varen. Hans Wenger heeft het hoofd gebo gen, maar nu heft hij het het op. Mr Higgens, ik ontken niet, dat u ons hebt willen helpen, maar u vergeet, dat het hier om meer gaat dan om geld. Dit circus kan alleen gered worden door de Wengers, of zij gaan er mede ten gronde! Dat heb ik mezelf beloofd en daarbij moet het blijven. Overigens ge loof ik nu iets gevonden te hebben on, het weer op de been te helpen. Hebt u daarom mijn voorstel ge weigerd, mr. Wenger? Neen, mr. Higgens, hoe goed het ook gemeend is, het is voor ons niet aan te nemen, ik hoop, dat u het ons niet kwalyk zult nemen en onzen vriend en raadgever wilt blijven. Het was maar een voorstel, mr, Wenger, en men denkt niet aan alles in zijn verdriet en zorgen. Misschien komt u er zelf nog eens op terug. Maar nu wil ik graag hooren wat u had gedacht. Hans vertelt van de plannen en van alles wat er in de schuur ligt omtrent de constructie en de sensatie, die het alles zal verwekken. Een leelijke verdenking rijst in Hans’ ziel. Is Bill Bing niet zoo Weet HEI ELAN-W1TTEVEEN. De Ourgemeestex van Rotterdam, mr. P. J. Oud. en ir. W. G. Witteveen voor de teekening van het plan tot wederopbouw van Rotterdam Hans staart een oogenblik voor zich heen, het is teveel wat opeens op hem is afgekomen. Hij verlaat den wagen. Als hij voorbij de verlichte raampjes van Quito’s wagen komt, ziet hij hoe Juanita zich bezorgd over den zieke heenbuigt. En weer komt de bitterheid in hem op. In den stal is alles rustig, de knechts slapen bij de paarden. Alleen uit het hokje van Bing komt nog licht. Achter de deur klinken ook gedempte stem men. Nu kan Hans, in de stilte, die nu en dan verbroken wordt door het rammelen van een ketting of het stampen van een paard, de woorden hooren, die gesproken worden. Ik blijf erbij, dat er een man bij Doro thy Keele was, ik wed, dat hij het was. Het is een vrouwenstem. Een ruwe stem antwoordt snel. Nancy gelijk heeft, wordt iets nieuws uitgebroed. Wilt u dat allemaal zijn gang maar laten gaan, Bing? En nu komt de gedempte stem van Bing. Als Nancy goed gehoord heeft, is hier de gelegenheid om eindelijk het zaakje hard aan te pak- I Het antwoord komt van Watermiller Hans staat nog altijd met ingehou-die met zijn kleeren aan op zijn brits Die oude Nieman in zijn schuren moet den adem in het donker in den stal.; ligt. - Wat gebeurt hier? Wat wordt hier i besproken? Wat is er met miss Keele en wie is „hij”? Ja wel, bromt de snorbaard van af zijn bed, het wordt tijd! Hans kan in dezen nacht niet slapen Zelfs in zijn halven slaap, sluipen nog allerlei gestalten rond en onder wijl suist hij onophoudelijk rond met een motor. Het is nauwelijks dag of hij is weer opgestaan. Juist als hij zich overtuigd heeft, dat de beide wachters nog voor Quito’s wagen staan, ziet hij Higgens’ wagen voor circusstad stilhouden. Als de Ameri kaan uit de auto stapt en met een vermoeid lachje op hem toekomt, ziet hij hoe doodelijk vermoeid de man er uitziet. Hans geeft hem een hand. Hallo, mr. Higgens, wat brengt u zoo vroeg naar ons toe? De Amerikaan drukt Hans’ hand hartelykl U bent niet de eenige, die zich bezorgd maakt, mr. Wenger, ik denk er al lang over na, hoe ik u kan helpen, u en het circus, vrees, dat u mijn voorstel hand zult wijzen. Hij kijkt den jongen man woorden onderzoekend aan. Ik ben nieuwsgierig, mr. Higgens. I gen van deze onderneming nog niet Hans gaat hem voor naar den werk- opgehelderd. Men zal u natuurlijk cre- wagen. Wij zullen het hier in alle diet weigeren dat ik, als man trouw als hij zich voordoet? deze man de oplossing van het raad sel? Hij krijgt lust de deur open te rukken en de drie menschen in het gezicht te schreeuwen, dat hij alles heeft gehoord. Maar dan beheerscht hij zich. Neen, hij moet voorzichtig zijn. Onbeheerschtheid kan den toe stand alleen verergeren. Hij gaat op zijn teenen een paar stappen terug en nu loopt hij luid en dreunend naar voren. Als hij bij de deur komt, merkt hij, dat de stemmen zwijgen. Men heeft hem gehoord. Hij klopt luid en treedt binnen. Zijn blik vliegt over allen heen. De eerste die hij ziet is Nancy. Zij draagt een witte blouse en onder haar korte rok slingeren haar beenen tegen de sporten van haar stoel. Dan zit daar Bill Bing in zijn don- 1 storing moet bewaken. ker hemd en donkeren broek, die i Hans gaat met den man mede om hij altijd 's avonds tegen zijn cow- hem naar zijn post te brengen. Bill Bing kijkt hen na, dan keert hij zich Hij kijkt verwonderd op van zijn plotseling op zijn hakken om en gaat1 werk, het schoonmaken van revolver. Hallo chef, zegt hij oprecht ver-, hij ons gesprek gehoord hebben mr. rast. Hadt u iemand anders verwacht j 1 I I F i l'W’ L. - 1 li r 1 5» JU W.’g®

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 5